plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-02, 19:19   #721
magda_lenkaa
Raczkowanie
 
Avatar magda_lenkaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Plaster EVRA i ,,fałdka".

Też przez kilka lat stosowałam Evrę i pamiętam, że czasami tak się zdarzało. Ale to nic nie szkodzi ... Nie zmniejsza skuteczności. Ale radzę przyklejać na ramieniu. Wtedy nie odstaje.
magda_lenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 19:24   #722
mparadyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 8
Dot.: Plaster EVRA i ,,fałdka".

U mnie najlepiej trzymał się na pośladku i bardzo rzadko miałam problem z taką "fałdką". Jedyne na co trzeba uważać to przy noszeniu bardzo obcisłych jeansów żeby nie przykleił się do majteczek
mparadyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 12:38   #723
lubie wakacje
Przyczajenie
 
Avatar lubie wakacje
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 27
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Jeśli mam plaster od 4 dni, to czy seks jedynie z plastrem jako zabezpieczeniem jest bezpieczny, gdy partner nie kończy w środku?
lubie wakacje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 13:06   #724
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Przesunięcie krwawienia plastrami EVRA

Jezeli zalozylas w pierwszy dzien okresu to jestes bezpieczna.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 14:18   #725
lubie wakacje
Przyczajenie
 
Avatar lubie wakacje
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 27
Dot.: Przesunięcie krwawienia plastrami EVRA

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Jezeli zalozylas w pierwszy dzien okresu to jestes bezpieczna.
Tak, okresu dostałam we wtorek około godziny 20, a parę minut po 21 nakleiłam plaster. A czy partner może bez obaw kończyć w środku, bez prezerwatywy?
lubie wakacje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 20:44   #726
meloonik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 24
Dot.: Przesunięcie krwawienia plastrami EVRA

Ja chciałam jeszcze zapytać o te plasterki Evra i skutki uboczne. Dużo osób po nich tyje? Czy zależy to od tego, że osoby używające ich, mają większy apetyt?
No i wiecie może, czy osoby stosujące leki depresyjne mogą używać plastrów? oczywiście mam zamiar to przedyskutować z ginekologiem ale wcześniej chciałam się dopytać tutaj.
meloonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 21:10   #727
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Przesunięcie krwawienia plastrami EVRA

Cytat:
Napisane przez meloonik Pokaż wiadomość
Dużo osób po nich tyje? Czy zależy to od tego, że osoby używające ich, mają większy apetyt?
Ja jestem szczupła i nie mam skłonności do tycia, wiec moja waga się nie zmienia. A szkoda... Bo chciałabym przytyć. Większego apetytu tez nie zauważyłam.
U niektórych kobiet odkłada sie woda w organizmie.
To sprawa bardzo indywidualna
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-04, 21:23   #728
Joanna_01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1
Red face Dot.: Plaster evra

Hej,
Od niedawna stosuje plastry Evra (jest to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna). Niektórych rzeczy nie zapytałam lekarza a nigdzie w ulotce nie mogę ich znaleźć. W pierwszy dzień okresu nakleiłam swój pierwszy plaster, kolejny za tydzień itd. Po wykorzystaniu 3 plastrów jakie znajdują sie w opakowaniu na nastepny dzien (jak twierdzi ulotka) od odklejenia powinnam dostać okres. Minęły 3 dni a okres jeszcze sie nie pojawił mimo silnych bólów podbrzusza. Prawidłowo powinnam dostać okres za ok tydz. Czy zapalenie pęcherza bądź nerwy mogą opóźnić okres? I jak to jest z alkoholem? Czy przy stosowaniu tych plastrów można przytyć, tak jak jest to przy niektórych tabletkach?
Joanna_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 21:52   #729
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Przesunięcie krwawienia plastrami EVRA

Cytat:
Napisane przez meloonik Pokaż wiadomość
Ja chciałam jeszcze zapytać o te plasterki Evra i skutki uboczne. Dużo osób po nich tyje? Czy zależy to od tego, że osoby używające ich, mają większy apetyt?
No i wiecie może, czy osoby stosujące leki depresyjne mogą używać plastrów? oczywiście mam zamiar to przedyskutować z ginekologiem ale wcześniej chciałam się dopytać tutaj.
Jeśli zawierają dziurawca, to chyba nie

Co do pytania 1 - kwestia indywidualna
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 22:06   #730
meloonik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 24
Dot.: Przesunięcie krwawienia plastrami EVRA

Wielkie dzięki za odpowiedź. Bardzo nie chciałabym przytyć, a z tego co czytałam to często kobiety tyją właśnie po tabletkach czy plastrach. I teraz już sama nie wiem co lepsze. Wolałabym się zabezpieczać hormonalnie+prezerwatywy. ..
meloonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 17:40   #731
katrin1234765
Raczkowanie
 
Avatar katrin1234765
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Witam.
W zeszłą środę w pierwszy dzień okresu nakleiłam sobie na lewą część brzucha mój pierwszy w życiu plaster antykoncepcyjny Evra. W tą środę powinnam przykleić drugi. Ten, który mam obecnie, dobrze i mocno się trzyma, z tym, że przez jego środek przebiega taka ,,fałdka", która nie trzyma się skóry (bo jest, jak wspomniałam, na brzuchu - następny planuję przykleić na łopatkę), a oprócz tego pod każdym brzegiem zbiera się - cóż - brud, są to jakieś 3 milimetry i również nie przylegają do skóry, no bo niby jak.

Moje pytanie - czy w takim przypadku skuteczność moich plastrów jest niższa, czy mogę bez obaw uprawiać seks bez prezerwatywy?
katrin1234765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 17:48   #732
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Na poprzedniej stronie masz przecież odpowiedź na swoje pytanie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 11:29   #733
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez meloonik Pokaż wiadomość
Ja chciałam jeszcze zapytać o te plasterki Evra i skutki uboczne. Dużo osób po nich tyje? Czy zależy to od tego, że osoby używające ich, mają większy apetyt?
No i wiecie może, czy osoby stosujące leki depresyjne mogą używać plastrów? oczywiście mam zamiar to przedyskutować z ginekologiem ale wcześniej chciałam się dopytać tutaj.
U mnie waga się nie zmieniła

Cytat:
Napisane przez katrin1234765 Pokaż wiadomość
Witam.
W zeszłą środę w pierwszy dzień okresu nakleiłam sobie na lewą część brzucha mój pierwszy w życiu plaster antykoncepcyjny Evra. W tą środę powinnam przykleić drugi. Ten, który mam obecnie, dobrze i mocno się trzyma, z tym, że przez jego środek przebiega taka ,,fałdka", która nie trzyma się skóry (bo jest, jak wspomniałam, na brzuchu - następny planuję przykleić na łopatkę), a oprócz tego pod każdym brzegiem zbiera się - cóż - brud, są to jakieś 3 milimetry i również nie przylegają do skóry, no bo niby jak.

Moje pytanie - czy w takim przypadku skuteczność moich plastrów jest niższa, czy mogę bez obaw uprawiać seks bez prezerwatywy?
Jesteś zabezpieczona.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 19:35   #734
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Mam małe pytanko do dziewczyn, które mają problemy z tarczycą...Dzisiaj bylam u lekarza i okazalo sie, ze jest mala i produkuje malo hormonow. Dostalam tez leki. Niestety zupelnie zapomnialam zapytac, czy w tym samym czasie moge stosowac EVRE
Z tego co znalazłam na necie, mozna stosowac pigulki/plastry, ale wolałabym sie upewnić. Następna wizyte mam za jakies 6 tyg. i wtedy na pewno zapytam
Niestety leki bede prawdopodobnie przyjmowac do konca zycia, wiec nie byloby mi na reke, odstawienie antykoncepcji hormonalnej
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 20:44   #735
Arwennaa
Raczkowanie
 
Avatar Arwennaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 62
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Hey !
Bralam plastry 1,5roku sprawowaly sie swietnie ale postanowilam zrezygnowac po 3cim plastrze wiadomo plamienie z odstawienia nastepnego juz nie naklejalam i te plamienie mam juz z 7-8dni.
Czy ktoras z was tez tak miala po odstawieniu ? Czy to calkiem normalne?
__________________
Nie bierz życia na poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy..::
Arwennaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 21:36   #736
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

ja odstawilam przy 3 plasatrze i mialam po 2 dniach 3dniowe plamienie ale bolace jak przy normalnym okresie bardzo :/
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 00:33   #737
thecieniu
Raczkowanie
 
Avatar thecieniu
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Trójmiasto i okolice
Wiadomości: 64
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Mam małe pytanko do dziewczyn, które mają problemy z tarczycą...Dzisiaj bylam u lekarza i okazalo sie, ze jest mala i produkuje malo hormonow. Dostalam tez leki. Niestety zupelnie zapomnialam zapytac, czy w tym samym czasie moge stosowac EVRE
Z tego co znalazłam na necie, mozna stosowac pigulki/plastry, ale wolałabym sie upewnić. Następna wizyte mam za jakies 6 tyg. i wtedy na pewno zapytam
Niestety leki bede prawdopodobnie przyjmowac do konca zycia, wiec nie byloby mi na reke, odstawienie antykoncepcji hormonalnej
Przed świętami byłam u pani ginekolog i tam dowiedziałam się, że mam problemy z tarczycą. Nie dała mi recepty na następne opakowania evry, żeby nie pogłębiać problemu z niedoczynnością. Mam zrobić następne badania i brać leki, a jak mi się unormuje, to będę mogła dalej korzystać z plastrów. Podpydaj pani ginekolog też

Cytat:
Napisane przez Arwennaa Pokaż wiadomość
Hey !
Bralam plastry 1,5roku sprawowaly sie swietnie ale postanowilam zrezygnowac po 3cim plastrze wiadomo plamienie z odstawienia nastepnego juz nie naklejalam i te plamienie mam juz z 7-8dni.
Czy ktoras z was tez tak miala po odstawieniu ? Czy to calkiem normalne?
Po odstawieniu plastrów zaczęłam mieć plamienia w środku cyklu i w ogóle czułam, że w organizmie się zrobił bałagan od zmian hormonalnych. Po drugiej z kolei miesiączce już jest ok i w normie
__________________
nail art & nail style blogger cienistość.pl

Edytowane przez thecieniu
Czas edycji: 2014-01-08 o 00:35
thecieniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 11:00   #738
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Mam małe pytanko do dziewczyn, które mają problemy z tarczycą...Dzisiaj bylam u lekarza i okazalo sie, ze jest mala i produkuje malo hormonow. Dostalam tez leki. Niestety zupelnie zapomnialam zapytac, czy w tym samym czasie moge stosowac EVRE
Z tego co znalazłam na necie, mozna stosowac pigulki/plastry, ale wolałabym sie upewnić. Następna wizyte mam za jakies 6 tyg. i wtedy na pewno zapytam
Niestety leki bede prawdopodobnie przyjmowac do konca zycia, wiec nie byloby mi na reke, odstawienie antykoncepcji hormonalnej
Ja mam nadczynność i mogę barć. Niestety nie wiem jak to jest w drugą stronę.

Cytat:
Napisane przez Arwennaa Pokaż wiadomość
Hey !
Bralam plastry 1,5roku sprawowaly sie swietnie ale postanowilam zrezygnowac po 3cim plastrze wiadomo plamienie z odstawienia nastepnego juz nie naklejalam i te plamienie mam juz z 7-8dni.
Czy ktoras z was tez tak miala po odstawieniu ? Czy to calkiem normalne?
To normalne, po jakimś czasie powinno się ustabilizować.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 20:11   #739
Arwennaa
Raczkowanie
 
Avatar Arwennaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 62
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dzieki za odpowiedzi wiedzialam , ze kolejna moze sie spoznic albo nawet moze jej nie byc przez kilka miesiecy. Nie bylam pewna co do dlugosci tego plamienia ,ale juz rozwialyscie moje watpliwosci.
Jeszcze raz dziękuję.
__________________
Nie bierz życia na poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy..::
Arwennaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 16:22   #740
Sreluch
Przyczajenie
 
Avatar Sreluch
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 11
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Hej
Mam pytanie, mam nadzieję, że pomożecie mi się uspokoić.
Stosuję plasterki od czerwca, bardzo je sobie chwalę. Jednak do tej pory mój partner nie kończył we mnie, a dziś to zmieniliśmy, w sumie przypadkiem Stosuję obecnie antybiotyki dopochwowe na małą infekcję, dzisiaj był już dzień 10, czyli ostatni stosowania antybiotyku no i jakoś tak wyszło. Czy myślicie że to jakoś osłabiło działanie plasterka? Ginekolog mówił mi, że jedno nie wpływa na drugie, mimo wszystko chodzą po głowie różne myśli, same wiecie jak to jest.
I jeszcze jedno, głupie troszkę pytanie... Czy normalnie Wasi partnerzy w Was kończą tak przy każdym stosunku? Bo jednak trudno mi to pojąć tak do końca, że jestem bezpieczna
Sreluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 17:24   #741
CzerwonaDziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaDziewczyna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: P do n i kreska
Wiadomości: 3 263
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

a propo antybiotyku nie odpowiem, a na drugie pytanie: tak, za każdym razem praktycznie od dwóch lat.
__________________
"But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you love, well, that’s just fabulous."
CzerwonaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 18:16   #742
starlit
catch me if I fall.
 
Avatar starlit
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15 517
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Sprawdz sobie ulotke tego antybiotyku, zawsze na ulotce globulek jest napisane czy zachodzą interakcje z lekami anty. Nikt Ci tu nie wywrozy, szczególnie ze globulek jest mnóstwo, ale jeszcze nie spotkałam się z takimi, które maja wpływ na działanie evry, jeśli już to na wkładki lateksowe.
A co do drugiego pytania to cóż, nie wiem jak można zaczynać stosować plastry skoro nie wierzysz w ich działanie Polecam poczytać na jakiej zasadzie działa antykoncepcja hormonalna...
__________________
starlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:45   #743
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Sreluch Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanie, mam nadzieję, że pomożecie mi się uspokoić.
Stosuję plasterki od czerwca, bardzo je sobie chwalę. Jednak do tej pory mój partner nie kończył we mnie, a dziś to zmieniliśmy, w sumie przypadkiem Stosuję obecnie antybiotyki dopochwowe na małą infekcję, dzisiaj był już dzień 10, czyli ostatni stosowania antybiotyku no i jakoś tak wyszło. Czy myślicie że to jakoś osłabiło działanie plasterka? Ginekolog mówił mi, że jedno nie wpływa na drugie, mimo wszystko chodzą po głowie różne myśli, same wiecie jak to jest.
I jeszcze jedno, głupie troszkę pytanie... Czy normalnie Wasi partnerzy w Was kończą tak przy każdym stosunku? Bo jednak trudno mi to pojąć tak do końca, że jestem bezpieczna
Sprawdź interakcje NA TEJ STRONIE.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez starlit Pokaż wiadomość
Sprawdz sobie ulotke tego antybiotyku, zawsze na ulotce globulek jest napisane czy zachodzą interakcje z lekami anty. Nikt Ci tu nie wywrozy, szczególnie ze globulek jest mnóstwo, ale jeszcze nie spotkałam się z takimi, które maja wpływ na działanie evry, jeśli już to na wkładki lateksowe.
A co do drugiego pytania to cóż, nie wiem jak można zaczynać stosować plastry skoro nie wierzysz w ich działanie Polecam poczytać na jakiej zasadzie działa antykoncepcja hormonalna...
No bez przesady... Często tak jest, ze człowiek ma blokadę.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:19   #744
Sreluch
Przyczajenie
 
Avatar Sreluch
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 11
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dziękuję za tak szybką odpowiedź Od razu lżej na serduchu i pewnie się już czuję
Sreluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 13:34   #745
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dziewczyny, plaster odkleił mi się (sam !) 8h wczesniej niż powinnam go zdjąć + mam podejrzenia, ze wcześniej musiał się mocno odkleić od skóry. Nie zwróciłam na to uwagi zwyczajnie i zastanawiam się czy moje obecne wypryszczenie od dwóch dni to wynik tego i czy jestem obecnie "niebezpieczna"
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 19:07   #746
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dziewczyny.... wiem wiem ulotka.... ale zgłupiałam juz całkiem prosze oświećcie mnie! Otórz 2 cykl uzywam evry. Rozpoczełam 12 grudnia- CZWARTEK- pierwszy dzien niesiączki i przyklejenia plastra. i teraz mam problem.. czy moim dniam zmiany plastra jest CZWARTEK? CZY PIĄTEK?... nie krzyczcie na mnie proszę... zawsze przyklejałam w czwartek a tu gdzies doczytałam ze powinno sie przykleic na 8 dzień czyli u mnie piątek???

druga sprawa... wczoraj CZWARTEK odkleilam 1 plaster z opakowania i zapomnialam przykleic 2, zrobilam to dziś rano i juz nie wiem KIEDY NAKLEIC KOLEJNY CZY W CZWARTEK CZY PIĄTEK i czy dzialanie się nie zmieni...?
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 19:28   #747
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Jak odklejasz w czwartek, to przyklejasz w czwartek, zawsze Twoim dniem zmiany będzie czwartek.

Co do 2 pytania, doczytaj w ulotce, bo jest tam napisane, czy trzeba zmieniać teraz dzień zmiany plastra, czy nie, to jest zależne od tego, który to był plaster i jak długie było opóźnienie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 12:38   #748
Saaraa94
Raczkowanie
 
Avatar Saaraa94
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lubieszów/Opole
Wiadomości: 44
Exclamation Plastry Evra, pytnie

Z góry przepraszam, jeśli już taki wątek jest, ale szybko potrzebuję informacji.
Sytuacja wygląda tak, że skończyły mi się już plastry, wczoraj odkleiłam ostatni, teraz mam tydzień bez plastra. Z ginekologiem zobaczę się dopiero w przyszły piątek, a plaster potrzebuję już na czwartek. Rozmawiałam z moim lekarzem rodzinnym, lecz pani doktor nie przepisze mi recepty bez zalecenia ginekologa.
Pytanie brzmi: Czy jeśli przykleję plaster np w poniedziałek (w trakcie lub po okresie) to jak to może zmienić jego działanie?

*Wydzwaniam teraz do różnych ginekologów, ale póki co dodzwonić się nie mogę...
Saaraa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 14:35   #749
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Plastry Evra, pytnie

Przerwiesz ciągłość, to jak z tabletkami, tylko tu powinnaś przykleić plaster w określonym dniu. Jeśli tego nie zrobisz będziesz nie zabezpieczona. Samo działanie plastra się nie zmieni. poza tym możesz sobie trochę w organizmie namieszać.
Powinnaś takie informacje mieć w ulotce.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 09:31   #750
Saaraa94
Raczkowanie
 
Avatar Saaraa94
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lubieszów/Opole
Wiadomości: 44
Dot.: Plastry Evra, pytnie

Czyli jeśli przykleję go trochę później niż powinnam, to wtedy i tak będę chroniona przed zajściem w ciążę, ale tak jak napisałaś, mogę namieszać sobie w organizmie, tak?
Prawdopodobnie we wtorek jadę do ginekologa, ale nie do swojego, więc nie wiem czy ten doktor przepisze mi plastry bez badania, bo możliwe, ze będę miała w tym dniu okres, a poza tym jestem w trakcie leczenia u mojej ginekolog, która to niestety jest na chorobowym.

Edytowane przez Saaraa94
Czas edycji: 2014-01-25 o 09:32
Saaraa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.