plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-25, 17:31   #751
Saaraa94
Raczkowanie
 
Avatar Saaraa94
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lubieszów/Opole
Wiadomości: 44
Dot.: Plastry Evra, pytnie

Ok, wyczytałam w ulotce:
"W żadnym przypadku nie wolno dopuścić, aby przerwa pomiędzy cyklami stosowania systemu transdermalnego, plastra wynosiła więcej niż 7 dni. W przypadku, gdy przerwa jest dłuższa niż 7 dni, działanie antykoncepcyjne może nie być skuteczne. Wtedy konieczne jest jednoczesne stosowanie niehormonalnej metody antykoncepcji przez 7 dni. Ryzyko wystąpienia jajeczkowania zwiększa się z każdym dniem wykraczającym poza zalecaną przerwę w stosowaniu produktu EVRA. Gdyby doszło do stosunku płciowego w okresie dłuższym niż 7-dniowa przerwa w stosowaniu systemu transdermalnego, plastra, należy liczyć się z możliwością zajścia w ciążę"

I jeszcze dla upewnienia spytam: tzn, że jeśli teraz mam Tydzień Bez Plastra i muszę nowy przykleić w czwartek, to wszystko będzie w porządku jeśli przykleję go zanim minie kolejne 7 dni?

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Już nieważne, zrozumiałam to :x
Saaraa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 17:32   #752
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Plastry Evra, pytnie

Kolejne? To znaczy że rozmawiamy już o 14 dniowej przerwie? Oczywiście że się stanie, będziesz niezabezpieczona jak sama przeczytałaś z każdym kolejnym dniem wydłużenia istnieje coraz większe ryzyko owulacji dodatkowo strasznie namieszasz, jak juz pisałam. Idź do innego ginekologa, weź ze sobą opakowanie plastrów wyjaśnij jaka jest sytuacja, powiedz że u innego ginekologa miałaś badanie, powinien przepisać bez problemu.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2014-01-25 o 17:33
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 12:05   #753
Saaraa94
Raczkowanie
 
Avatar Saaraa94
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lubieszów/Opole
Wiadomości: 44
Dot.: Plastry Evra, pytnie

Właśnie już to zrozumiałam, w tym co napisałam, jest mowa o przerwie między cyklem, a ja już jeden skończyłam, więc teraz trwa ta 7-dniowa przerwa.
We wtorek jadę do ginekologa, ale właśnie nie mam przy sobie opakowania plastrów i będę musiała się z doktorkiem jakoś dogadać, wole nawet mu nie wspominać, że chodzę prywatnie... Gorzej jak się uprze na badanie, a ja w tym czasie będę niedysponowana...
Saaraa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 14:00   #754
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Plastry Evra, pytnie

W zasadzie wszystko zależy od lekarza na jakiego trafisz, jednak wydaje mi się, że jeśli wyjasnisz jaka jest sytuacja nie powinno być problemu, tym bardziej że jako lekarz powinien sobie zdawać sprawę z tego, że przerwa kilkudniowa między opakowaniami (przekraczająca 7 dni) jest bardzo niewskazana.
Powodzenia
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 01:05   #755
Saaraa94
Raczkowanie
 
Avatar Saaraa94
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lubieszów/Opole
Wiadomości: 44
Dot.: Plastry Evra, pytnie

Okażę się we wtorek, nawet wygrzebałam opakowanie z kosza xD

Dziękuję
Saaraa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 01:09   #756
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Plastry Evra, pytnie

Cytat:
Napisane przez Saaraa94 Pokaż wiadomość
Okażę się we wtorek, nawet wygrzebałam opakowanie z kosza xD
No to już jakąś podstawę masz
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:59   #757
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dziewczyny, czy miewacie lekko spuchnięte miejsca po zdjęciu plastrów?
Bo koleżanka się skarży na taką dolegliwość i nie wie sama czy to uczulenie na plaster, czy po prostu skóra tak reaguje?
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 19:23   #758
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy miewacie lekko spuchnięte miejsca po zdjęciu plastrów?
Bo koleżanka się skarży na taką dolegliwość i nie wie sama czy to uczulenie na plaster, czy po prostu skóra tak reaguje?
ja jestem alergikiem bardzo wrażliwym skórnie, masa rzeczy mnie uczula i od razu mam pokrzywki, puchnę ale jak plastry stosowałam to miałam godzinę, dwie zaczerwienioną skórę po zerwaniu go ale nic więcej, nie uczulał mnie i nie miałam problemów skórnych także albo koleżankę uczulają albo tak na nie reaguje organizm.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 19:53   #759
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy miewacie lekko spuchnięte miejsca po zdjęciu plastrów?
Bo koleżanka się skarży na taką dolegliwość i nie wie sama czy to uczulenie na plaster, czy po prostu skóra tak reaguje?
Nie miałam nigdy nic takiego
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 22:29   #760
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Ja tez nie. Zaraz po odklejeniu plastra to miejsce jest lekko zaczerwienione, ale szybko przechodzi.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 06:30   #761
CzerwonaDziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaDziewczyna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: P do n i kreska
Wiadomości: 3 263
Dot.: Plaster evra

Ja miałam raz straszną reakcję alergiczną, jakąś godzinę po przyklejeniu plastra zaczęło mnie strasznie piec, zerwałam plaster, miałam spuchniętą i czerwoną rękę jeszcze przez dobę. Ale raz się zdarzyło, nigdy nie powtórzyło
__________________
"But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you love, well, that’s just fabulous."
CzerwonaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 22:17   #762
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Mnie po odklejeniu plastra, skóra dochodzi do siebie jakieś 3 dni. Jeśli długo przyklejam w jedynym miejscu (np. latem raz na jednej, raz na drugiej stronie podbrzusza) i skóra odpoczywa od plastra tylko tydzień, to jest ona w tych miejscach bardziej wysuszona czy zaczerwieniona.
Ale ja ogólnie mam bardzo suchą skórę, a wszelkie ranki, obtarcia itd długo się goją.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 14:42   #763
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Hej dziewczyny!
To pytanie pewnie się przewijało parę razy, ale czy plastry faktycznie działają od pierwszego dnia (w momencie kiedy plaster przyklejmy w pierwszym dniu miesiączki) gdzieś na forum przewinęło mi się, że całkowite zabezpieczenia jest dopiero przy drugim plastrze.
A ja ginekologa się nie spytałam, w ulotce nic nie jest napisane.
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 15:12   #764
starlit
catch me if I fall.
 
Avatar starlit
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15 517
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez amelia12101992 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
To pytanie pewnie się przewijało parę razy, ale czy plastry faktycznie działają od pierwszego dnia (w momencie kiedy plaster przyklejmy w pierwszym dniu miesiączki) gdzieś na forum przewinęło mi się, że całkowite zabezpieczenia jest dopiero przy drugim plastrze.
A ja ginekologa się nie spytałam, w ulotce nic nie jest napisane.
jesteś bezpieczna od 2. plastra, przy 1. należy stosować dodatkowa antykoncepcje, cytat z ulotki:
Cytat:
Jeżeli pierwszy cykl stosowania produktu EVRA rozpoczyna się po pierwszym dniu cyklu
miesiączkowego, należy zastosować równocześnie dodatkową niehormonalną metodę antykoncepcji –
tylko przez okres pierwszych 7 kolejnych dni stosowania systemu transdermalnego, plastra.
__________________
starlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 15:38   #765
amelia12101992
Raczkowanie
 
Avatar amelia12101992
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 75
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

tak to doczytałam, ale jeśli plaster zostanie przyklejony pierwszego dnia miesiączki, czyli w ciągu 24 h od wystąpienia miesiączki to również działa dopiero od drugiego plastra? chyba że tak jest napisane, chociaż ja rozumiem to tak, że jeśli plastra nie naklejmy właśnie pierwszego dnia to trzeba stosować dodatkową ochronę...
__________________
Na nocnym stoliku stała szklanka z wodą. Podniósł ją.
- Większość znanych mi kobiet przypomina tę szklankę wody. Ty jesteś morzem.


amelia12101992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 15:44   #766
starlit
catch me if I fall.
 
Avatar starlit
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15 517
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez amelia12101992 Pokaż wiadomość
tak to doczytałam, ale jeśli plaster zostanie przyklejony pierwszego dnia miesiączki, czyli w ciągu 24 h od wystąpienia miesiączki to również działa dopiero od drugiego plastra? chyba że tak jest napisane, chociaż ja rozumiem to tak, że jeśli plastra nie naklejmy właśnie pierwszego dnia to trzeba stosować dodatkową ochronę...
aha no tak, masz racje
szczerze mowiac nie jestem pewna, jeśli nie masz możliwości zapytać lekarza to ja bym polecala jednak stosować dodatkowe zabezpieczenie przez ten tydzien
__________________
starlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 18:47   #767
Saaraa94
Raczkowanie
 
Avatar Saaraa94
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lubieszów/Opole
Wiadomości: 44
Dot.: Plastry Evra, pytnie

Hej. Dopiero dziś byłam u ginekologa, mam w końcu plastry i jeszcze jedno pytanie.
Zadałam je pani doktor i mówiła tylko, że skoro minął już tydzień, gdy powinnam zacząć nowy cykl, to jeśli przykleję plaster dziś, to organizm może zaeragować plamieniami, brudami itp... Ale jeśli przykleję plaster dziś, a sex będę uprawiać za np 2 tyg, to będę zabezpieczona? W ulotce piszę, że jesli ta przerwa jest dłuższa niż 7 dni, to wtedy najlepiej tydzień z prezerwatywą. Więc po tygodniu znów jest ta 90 ileś tam procentowa skuteczność?
Saaraa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 18:58   #768
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez starlit Pokaż wiadomość
jesteś bezpieczna od 2. plastra, przy 1. należy stosować dodatkowa antykoncepcje, cytat z ulotki:
widzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez amelia12101992 Pokaż wiadomość
tak to doczytałam, ale jeśli plaster zostanie przyklejony pierwszego dnia miesiączki, czyli w ciągu 24 h od wystąpienia miesiączki to również działa dopiero od drugiego plastra? chyba że tak jest napisane, chociaż ja rozumiem to tak, że jeśli plastra nie naklejmy właśnie pierwszego dnia to trzeba stosować dodatkową ochronę...
jesteś zabezpieczona od pierwszego plastra, od razu jak go przykleisz (oczywiście, jeśli to 1 dzień miesiączki).
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 19:19   #769
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Plastry Evra, pytnie

Nie, oragnizm to potraktuje jak byś zaczęła hormonalną antykoncepcje w środku cyklu (nie tak jak powinno wyglądać przy kontynuacji, albo rozpoczeciu od pierwszego dnia miesiączki). Przy rozpoczęciu hormonalnej antykoncepcji w środku cyklu jesteś niezabezpieczona do końca opakowania, w twoim przypadku plastrów. A organizm faktycznie może zareagować plamieniami.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 19:26   #770
starlit
catch me if I fall.
 
Avatar starlit
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15 517
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
widzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------


jesteś zabezpieczona od pierwszego plastra, od razu jak go przykleisz (oczywiście, jeśli to 1 dzień miesiączki).
masz racje, nie doczytałam dokładnie, przepraszam za wprowadzenie w blad
__________________
starlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 10:31   #771
Saaraa94
Raczkowanie
 
Avatar Saaraa94
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lubieszów/Opole
Wiadomości: 44
Dot.: Plastry Evra, pytnie

Pani doktor mi powiedziała, że to zabezpieczenie przed ciążą niby jest po tych 7 dniach, ale ona niczego nie może zagwarantować.
Także pomyślałam dodatkowo o zakupie żelu plemnikobójczego, wypadają mi też wtedy dni niepłodne, także mam tylko nadzieję, że wszystko będzie ok :x
Saaraa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 21:12   #772
any_03
Raczkowanie
 
Avatar any_03
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 141
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

dzisiaj wieczorem po kąpieli zauważyłam, że plaster przesunął się o 1/3 długości.. co powinnam zrobić? w ulotce jest napisane o sytuacji kiedy się odkleji, a czy kiedy trzyma się, ale jest przesunięty to antykoncepcja zachowana? jest to 1 plaster z opakowania
__________________
Cele:
matura 2013
nauka angielskiego
grecja 2012


'Jak na deszczu łza,

cały ten świat nie znaczy nic, o nic
Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil'

any_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 23:13   #773
lubie wakacje
Przyczajenie
 
Avatar lubie wakacje
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 27
Plaster Evra odkleił się, mdłości

Witam,

piszę z takim problemem: na początku stycznia zaczęłam używać plastrów anty Evra i wszystko było w jak najlepszym porządku aż do ostatniej soboty, kiedy to plaster mi się odkleił (miałam go przyklejonego na dole pleców). Tego dnia bawiliśmy się ze znajomymi w plenerze i nie jestem pewna, jak długo plaster był odklejony, ale była to w najkrótszym przypadku godzina, w najdłuższym cztery-pięć. W ulotce przeczytałam, że jeśli plaster odpadł na krócej, niż 24h, to należy od razu przykleić albo ten sam (u mnie się nie dało), albo nowy (tak też zrobiłam: tym razem na łopatkę i trzyma się doskonale) i nie trzeba przez kolejny tydzień stosować dodatkowej antykoncepcji,a dzień zmiany plastra pozostaje ten sam (w moim przypadku wtorek).

Pytanie brzmi - mimo tego, co wyczytałam w ulotce - czy naprawdę gdyby było to około pięć godzin bez plastra, nie zwiększa się ryzyko zajścia w ciążę? Nic się nie ,,przestawia" w organizmie? Nie ma to żadnego wpływu? Wybaczcie, ale to dopiero mój drugi miesiąc z plastrami i w dalszym ciągu wolę się upewnić pomimo czytania ulotki.

Druga sprawa - mamy poniedziałek (no, już wtorek, ale to dopiero kilka minut po północy) i o ile w niedzielę mogłam mieć jeszcze lekkiego kaca ( ), o tyle dziś już nie ma takiej możliwości, a odczuwam dziwne nudności. Co prawda nie wymiotowałam, ale czuję, że jednak nie wszystko jest okej. Pytanie brzmi - czy może mieć to związek z plasterm, który odpadł, czy to tylko zwykły zbieg okoliczności?

Pozdrawiam!
lubie wakacje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 23:26   #774
odile86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13
Dot.: Plaster Evra odkleił się, mdłości

Cytat:
Napisane przez lubie wakacje Pokaż wiadomość
Witam,

piszę z takim problemem: na początku stycznia zaczęłam używać plastrów anty Evra i wszystko było w jak najlepszym porządku aż do ostatniej soboty, kiedy to plaster mi się odkleił (miałam go przyklejonego na dole pleców). Tego dnia bawiliśmy się ze znajomymi w plenerze i nie jestem pewna, jak długo plaster był odklejony, ale była to w najkrótszym przypadku godzina, w najdłuższym cztery-pięć. W ulotce przeczytałam, że jeśli plaster odpadł na krócej, niż 24h, to należy od razu przykleić albo ten sam (u mnie się nie dało), albo nowy (tak też zrobiłam: tym razem na łopatkę i trzyma się doskonale) i nie trzeba przez kolejny tydzień stosować dodatkowej antykoncepcji,a dzień zmiany plastra pozostaje ten sam (w moim przypadku wtorek).

Pytanie brzmi - mimo tego, co wyczytałam w ulotce - czy naprawdę gdyby było to około pięć godzin bez plastra, nie zwiększa się ryzyko zajścia w ciążę? Nic się nie ,,przestawia" w organizmie? Nie ma to żadnego wpływu? Wybaczcie, ale to dopiero mój drugi miesiąc z plastrami i w dalszym ciągu wolę się upewnić pomimo czytania ulotki.

Druga sprawa - mamy poniedziałek (no, już wtorek, ale to dopiero kilka minut po północy) i o ile w niedzielę mogłam mieć jeszcze lekkiego kaca ( ), o tyle dziś już nie ma takiej możliwości, a odczuwam dziwne nudności. Co prawda nie wymiotowałam, ale czuję, że jednak nie wszystko jest okej. Pytanie brzmi - czy może mieć to związek z plasterm, który odpadł, czy to tylko zwykły zbieg okoliczności?

Pozdrawiam!
Hormony zawarte w plastrze uwalniane są stopniowo i parę godzin nie stanowi zagrożenia, spokojnie wpadłaś w panikę i sama się nakręcasz

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------

Cytat:
Napisane przez odile86 Pokaż wiadomość
Hormony zawarte w plastrze uwalniane są stopniowo i parę godzin nie stanowi zagrożenia, spokojnie wpadłaś w panikę i sama się nakręcasz
mdłości które odczuwasz mogą być spowodowane działaniem hormonów , różne kobiety reagują inaczej na te same dawki
odile86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 14:00   #775
Ashen Lady
Przyczajenie
 
Avatar Ashen Lady
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Zaprzestanie używania plastrów Evra

Mam pytanie do każdego kto wie coś na ten temat, a mianowicie zaprzestania używania plastrów Evra i tego konsekwencje/objawy.

Mam 24 lata, plastrów używam już od 3-4 lat (nie pamiętam dokładnie). Muszę przyznać że zawsze mi dobrze służyły. (opanowanie nieregularnych miesiączek , lepsza cera, utrata wagi) zastanawiam się jednak czy to nie za długo i czy nie powinnam na np rok dać odpocząć organizmowi. Kolejna sprawa dla której zaczełam rozmyślać porzucenie antykoncepcji było plamienie jak na początku okresu podczas używania 3 plastra co raczej nie powinno mieć miejsca...

Czy któraś z Was ma doświadczenie, rzucała już plastry?
Dzięki !
Ashen Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 15:09   #776
cherrilady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cześć dziewczyny!
W maju będzie 2 lata odkąd stosuje plastry EVRA. Na początku stosowania plastrów skutki uboczne jakie wystąpiły to ogromna tkliwość piersi, bardzo mnie bolały, po trzech miesiącach objawy ustąpiły i wszystko było oki.

Od miesiąca zauważyłam niepokojące i uciążliwe objawy: zawroty głowy, nerwowość, lęki, stany depresyjne. Zrobiłam wszystkie badania i wyniki mam ok. Pomyślałam, że może to od plastrów? Dziś dzwoniłam do mojej ginekolog i powiedziała, że mam odstawić plastry na miesiąc i zobaczyć jak będę się czuła i wtedy będziemy myśleć co dalej. Zapytałam jej się czy mam od razu zerwać plaster czy poczekać do końca cyklu (wczoraj przykleiłam drugi plaster). A ona, że jeśli dolegliwości mam bardzo dokuczliwe to od razu. Ale mam się spodziewać miesiączki.

Co robić? Co będzie mniej inwazyjne/szkodliwe dla organizmu? Wytrzymać jakoś i skończyć opakowanie czy zrywać plaster i nie myśleć za dużo?

Proszę o Wasze opinie i pomoc
cherrilady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 15:12   #777
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

To zależy od Ciebie, na ile mocne o dokuczliwe są te skutki uboczne. Czy wytrzymasz do końca cyklu, czy nie.
Nikt Ci nie powie jak TY się czujesz.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 16:58   #778
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zaprzestanie używania plastrów Evra

Nie ma czegos takiego jak robienie przerwy aby organizm odpoczął, obecnie nie robi sie takich przerw bo niczemu nie służą oprócz rozregulowania cyklu i ew. kłopotów.

Co do plamień to nie posiadam wiedzy czy moze to wysepowac czy moze jest to objaw "za słabych" hormonów.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 17:27   #779
Ashen Lady
Przyczajenie
 
Avatar Ashen Lady
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Dot.: Zaprzestanie używania plastrów Evra

okay więc moze niepotrzebnie napisałam o przerwie, chodzi mi o zaprzestanie na sama nie wiem ile, moze nawet na zawsze
Ashen Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 17:55   #780
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Zaprzestanie używania plastrów Evra

Ja tez używam plastrów juz kilka lat. I wlasnie też mi się zdarza to plamienie, kiedy przyklejam trzeci plaster. Pytałam o to ginekolog, powiedziała, żeby się tym nie przejmować. Ale sama nie wiem, może powinnam zapytać innego lekarza..
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.