Mamusie styczniowe 2020 cz.2 - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-25, 20:09   #1981
Maziula2020
Raczkowanie
 
Avatar Maziula2020
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Mały śpi od 20min
Niby jest lepiej ale i tak docelowo chciałabym żeby o 20 już spał
muszę spróbować jakoś mu tą ostanie drzemkę wykombinować ok 16.30-17 najpóźniej może wtedy wyrobimy się że spaniem do 20


Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Maziula2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 07:24   #1982
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja już powoli mam wszystko do RD.
Chyba wszystko oprocz pomysłu...
Czytam, oglądam i wydaje mi się ze inne my tak pięknie wszystko przygotowują...
maja pomysły na te posiłki - a ja w głowie brokuł lub słoiczek...
niestety w kuchni lubię siedzieć średnio, odtwarzam niż wymyślam... hmmm także ten...

Co do spania. Tutaj jest łatwiej. Kapiemy ok 19. Jeżeli usypianie idzie bez przeszkód to max 20 spi. Zazwyczaj spi ciurkiem kilka h, jednak ostatnio od ok 2-3 spi niespokojnie, macha rękami, kwili. Ciagle wisi przy cycu a i zdarza się ze muszę js wziąć na ręce przytulić. Mam nadzieje ze minie.

Wyobraźcie sobie ze kupiłam wanienkę z ikea. Jest ok. Jednak moja Córka złe się w niej czuje i popłakuje. Także po trzech razach wróciliśmy do poprzedniej. Coz, będziemy w niej kapać ile się da.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 08:05   #1983
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Ja już powoli mam wszystko do RD.
Chyba wszystko oprocz pomysłu...
Czytam, oglądam i wydaje mi się ze inne my tak pięknie wszystko przygotowują...
maja pomysły na te posiłki - a ja w głowie brokuł lub słoiczek...
niestety w kuchni lubię siedzieć średnio, odtwarzam niż wymyślam... hmmm także ten...

Co do spania. Tutaj jest łatwiej. Kapiemy ok 19. Jeżeli usypianie idzie bez przeszkód to max 20 spi. Zazwyczaj spi ciurkiem kilka h, jednak ostatnio od ok 2-3 spi niespokojnie, macha rękami, kwili. Ciagle wisi przy cycu a i zdarza się ze muszę js wziąć na ręce przytulić. Mam nadzieje ze minie.

Wyobraźcie sobie ze kupiłam wanienkę z ikea. Jest ok. Jednak moja Córka złe się w niej czuje i popłakuje. Także po trzech razach wróciliśmy do poprzedniej. Coz, będziemy w niej kapać ile się da.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale jakie pomysły dla takiego okruszka? Tak jak piszesz - warzywo do ręki albo słoiczek. I tyle na początku wystarczy. Potem jakiś owoc. Kaszka. Kawałek chleba. I tak pewnie na początku to będzie zabawa jedzeniem czy plucie U mnie syn był 3 miesiące na słoiczkach. Potem głównym daniem była "zupa" - warzywa w kostkę, zalane wodą / bulionem, ugotowane z kaszą / ryżem / makaronem i kawałkiem mięsa. Nieśmiertelny banan. Placki z kaszy manny z alaantakowych. Córka pluła słoiczkami więc jej gotowałam przy okazji naszego obiadu na parze brokuła / ziemniaka / marchewkę itp., kawałek mięsa i tak sobie jadła. Teraz gotuję głównie w ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ie czyli multum na parze, więc albo dostanie to co my albo przy okazji ugotuję jakieś warzywo i tyle.

Moja córka uskuteczniła rodzinną tradycję na dzień matki - noc w plecy i pobudka bladym świtem. Z drzemki wybudził ją wrzask brata, więc ciągle jojczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 09:39   #1984
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Jak się ogląda piękne konta na instagramie z rd i posiłkami blw to można wpaść w kompleksy - przeróżne placuszki, gofry, babeczki - kolorowo, kształty, smaki, wzory... no jest to wszystko bardzo fotogeniczne, ale czy 6-7 miesięcznemu dziecku będzie robiło różnicę czy chlebek ma w prostokątnym kawałku czy w kształcie gwiazdki? Mam nadzieję, że już samo to, że coś nowego leży na tacce będzie interesowało i zachęcało

Ja chyba będę planować nasze posiłki pod Małego - będę chciała dać cukinię to i u nas będzie na talerzu, będzie owsianka na śniadanie, to i ja zjem. Koktajl do picia też większa ilość - żeby się nie bawić w podwójną robotę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 10:09   #1985
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Hej, czy któraś z Was m kota? Jak sobie radzic z zainteresowaniem kuweta przez dziecko? Macie jakies pomysly?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 10:16   #1986
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wendy_123 Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z Was m kota? Jak sobie radzic z zainteresowaniem kuweta przez dziecko? Macie jakies pomysly?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A nie ma takich zamykanych kuwet, takich budek? Tylko czy kot takie coś zaakceptuje
Ja się zastanawiam jak będzie z psimi miskami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 10:24   #1987
Maziula2020
Raczkowanie
 
Avatar Maziula2020
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wendy_123 Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z Was m kota? Jak sobie radzic z zainteresowaniem kuweta przez dziecko? Macie jakies pomysly?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam dwa koty, kuwety mamy w łazience, dziewczyny duże to ich to nie interesuje a o małym jeszcze nie myslalam
Jedyne co mi przychodzi do głowy to zamykanie łazienki na klamkę ( na czas przemieszczania się malego)A koty i tak nie załatwia się gdzie indziej tylko do kuwety ( tak się przyzwyczaily) więc będą prosić o wejście mieszkanie jest jednopoziomowe to zawsze to usłyszę

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
A nie ma takich zamykanych kuwet, takich budek? Tylko czy kot takie coś zaakceptuje
Ja się zastanawiam jak będzie z psimi miskami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje do takich się nie załatwia niestety ale wg mnie są dużo fajniejsze bo dużo większy porządek w okolicy kuwet

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Maziula2020
Czas edycji: 2020-05-26 o 10:22
Maziula2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-26, 10:29   #1988
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas kilka nocy w plecy, mała się budzi co 30/40 min i płacze, ledwo co żyje. Wczoraj byliśmy na pobieraniu w krwi, mała darła się jakby ktoś ja ze skory obdzierał, nie leciała jej krew, koniec końców pobrali jej z główki, myślałam, ze umrę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 10:47   #1989
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
U nas kilka nocy w plecy, mała się budzi co 30/40 min i płacze, ledwo co żyje. Wczoraj byliśmy na pobieraniu w krwi, mała darła się jakby ktoś ja ze skory obdzierał, nie leciała jej krew, koniec końców pobrali jej z główki, myślałam, ze umrę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojej probowali krew pobrac z obu ramionek i tez nie leciala i sie nie zgodizlam na dalsze klucie... Sprobujemy za meisiac na szczepienaich kolejnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Moim zdaniem o do zamknietej kuwety jak dziecko chce to dotrze i tu jest problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 13:48   #1990
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wendy_123 Pokaż wiadomość
Mojej probowali krew pobrac z obu ramionek i tez nie leciala i sie nie zgodizlam na dalsze klucie... Sprobujemy za meisiac na szczepienaich kolejnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Moim zdaniem o do zamknietej kuwety jak dziecko chce to dotrze i tu jest problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No może i dotrze, ale jest dłużej mu to zajmie i jest więcej czasu, żeby zareagować niż w takiej otwartej

Mojemu od razu pobrali z główki, nawet nie próbowały inaczej. Wszystkie żyłki widoczne, więc nie męczyły mi dziecka długo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 14:43   #1991
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja jeszcze ani razu nie miala krwi pobieranej, za wyjatkiem tej z paluszka na bilirubine. Mialyscie jakies wskazania czy tak kontrolnie?



U nas dzis sie pojawila zielona kupka 2x, troche dziwne bo nigdy az takiej nie bylo i nie wiem czy się niepokoić. Mocno dzis ssie swoj kciuk, moze to na zeby? Nic nie widać albo ja nie umiem rozpoznac...
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-26, 15:05   #1992
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

A my w poniedzialek mamy w koncu szczepienie.
Ciekawe ile wazy ten moj pampuch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 15:54   #1993
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Moja jeszcze ani razu nie miala krwi pobieranej, za wyjatkiem tej z paluszka na bilirubine. Mialyscie jakies wskazania czy tak kontrolnie?



U nas dzis sie pojawila zielona kupka 2x, troche dziwne bo nigdy az takiej nie bylo i nie wiem czy się niepokoić. Mocno dzis ssie swoj kciuk, moze to na zeby? Nic nie widać albo ja nie umiem rozpoznac...

My robiliśmy morfologię, żelazo, ferrytynę i wit d. z uwagi na konflikt grup krwi, który synek miał po urodzeniu - takie dzieciaki mają większą tendencję do anemii. Ale wyniki na szczescie w normie.

Co do kupy - https://kolka-niemowleca.pl/wp-conte...forgrafika.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 16:25   #1994
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja tez namietnie zaczela ssać kciuk i sama nie wiem czy wyciagac jej rączkę czy nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 17:13   #1995
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja nie wyciągam, bo ssie tylko czasem. Co do kupki to ja już chyba wiem co oznacza jak pisałyście ostatnio że robią takie na zęby 😉 u nas pod kilku dni pampers pływa.. A ja się już nie martwię jak bywają zielone, bo przy karmieniu piersią to się zmienia co chwilę.. Można dostać kuposzaleństwa
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 18:36   #1996
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Miniminiv, dzieki, znam juz ta grafike na pamiec 🙈 tylko wlasnie niestety nic mi nie pasuje.. na pewno nie kwestia mleka 1 fazy... Żelazo tez nie, bo nic specjalnie innego niz zwykle ostatnio nie jadlam. Alergia na bmk, nie wiem, ale wlasnie od tygodnia jestem na diecie bmk to dziwne gdyby akurat teraz🤷 Zostaje wiec zabkowanie lub pasozyt🙈 albo to przejsciowe.
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 18:51   #1997
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Dziewczyny szczepilyscie na pneumokoki i w tym samym dniu na cos jeszcze?
Mamy miec wlasnie pneumo i kolejna dawke 6w1 i nie wiem czy zrobic to razem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 19:01   #1998
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Dziewczyny szczepilyscie na pneumokoki i w tym samym dniu na cos jeszcze?
Mamy miec wlasnie pneumo i kolejna dawke 6w1 i nie wiem czy zrobic to razem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My szczepiliśmy 6w1 i pneumokoki razem. Nic się nie działo. Pediatra mówiła że może być śpiąca, a malutka wręcz dostała w ten dzień tyrboenergii


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 20:06   #1999
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Skarpeciara12 Pokaż wiadomość
My szczepiliśmy 6w1 i pneumokoki razem. Nic się nie działo. Pediatra mówiła że może być śpiąca, a malutka wręcz dostała w ten dzień tyrboenergii


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My też 5w1,pneumokoki i WZW.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-26, 20:15   #2000
Maziula2020
Raczkowanie
 
Avatar Maziula2020
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
My też 5w1,pneumokoki i WZW.
My tak samo i do tego jeszcze był rota

Córki jak szczepilam to wszystko było pojedynczo


Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Maziula2020
Czas edycji: 2020-05-26 o 20:16
Maziula2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 20:24   #2001
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja tez szczepilam 6 w 1, pneumo i rote. Miala 2 dni stan podgoraczkowy i byla marudna. A o dziwo jak miala meningokoki nawet temp wyzszej nie miala i byko okej a niby gorzej dzieci reagują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 21:15   #2002
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Miniminiv, dzieki, znam juz ta grafike na pamiec tylko wlasnie niestety nic mi nie pasuje.. na pewno nie kwestia mleka 1 fazy... Żelazo tez nie, bo nic specjalnie innego niz zwykle ostatnio nie jadlam. Alergia na bmk, nie wiem, ale wlasnie od tygodnia jestem na diecie bmk to dziwne gdyby akurat teraz Zostaje wiec zabkowanie lub pasozyt albo to przejsciowe.

No a podobno wcale nie ma też czegoś takiego jak fazy mleka.
U mojego też te kupki mają różny kolor. Pamiętam, że wyjątkowo zielona była po tym jak zjadłam sporo sera typu camembert


My szczepilismy 6w1 i pneumokoki na jednej wizycie i było okej. Pediatra radziła, że lepiej meningokoki na innej wizycie podać, jeśli się zdecydujemy, bo to jest najboleśniejsza, domięśniowa szczepionka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 22:05   #2003
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Tak, meningokoki zalecają rozdzielać, chociaż my ostatnio mieliśmy razem przez koronawirusa :|

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Dziewczyny może i mój mały się nie obraca, ale za to jego "buziaki" są słodkie <3

Rano jak wstaje daję mu trzy buziaki w policzki a on z otwartymi ustami śmieje się i próbuje oddać albo łapie mnie obiema rękami za twarz i przysuwa się tą otwartą buzią i mnie ślini 😂
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 22:26   #2004
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Szczepilam 6w1, pneumokoki i rotawirusy na jednej wizycie.
Za tydzień tez dwie szczepionki .

Verna - moja Córeczka tez jeszcze się nie obraca. Maja czas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 09:47   #2005
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Tak naprawdę na tym etapie to są dopiero pierwsze próby obrotów. Dzieci mają czas na opanowanie ich ok. 5-6 miesiąca, nie ma się co denerwować.


My jesteśmy po konsultacji u fizjo. Jest problem z lekką asymetrią, napięcie w karku, potylicy, barki uniesione za wysoko. Za mało pracuje rękami w podporze, a za dużo ciągnie głową.
To niesamowite, że taka osoba widzi dziecko kilka chwil i potrafi wyłapać tyle rzeczy. Np. po kształcie głowy i buźki widać jak synek był ułożony w macicy (główkowo, ale z lekko przekrzywioną główką) i przez to prawdopodobnie nie udał nam się poród sn.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez miniminiv
Czas edycji: 2020-05-27 o 09:52
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 09:52   #2006
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

A no wiadomo, nie denerwuję się. Każdy się rozwija swoim tempem

Dziewczyny tak myślę nad tym krzesełkiem do karmienia czy już kupować. Wątpię że mały będzie siedział za 1,5 miesiąca. Będziecie sadzać tam dzieci zanim nauczą się siedzieć?
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 09:58   #2007
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Tak naprawdę na tym etapie to są dopiero pierwsze próby obrotów. Dzieci mają czas na opanowanie ich ok. 5-6 miesiąca, nie ma się co denerwować.


My jesteśmy po konsultacji u fizjo. Jest problem z lekką asymetrią, napięcie w karku, potylicy, barki uniesione za wysoko. Za mało pracuje rękami w podporze, a za dużo ciągnie głową.
To niesamowite, że taka osoba widzi dziecko kilka chwil i potrafi wyłapać tyle rzeczy. Np. po kształcie głowy i buźki widać jak synek był ułożony w macicy (główkowo, ale z lekko przekrzywioną główką) i przez to prawdopodobnie nie udał nam się poród sn.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I macie robic jakies cwiczenia w domu?
Czy jezdzic na wizyty?

Moja tez jest troche napieta, a przez tego wirusa wizyte mamy dopiero w lipcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 10:06   #2008
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
A no wiadomo, nie denerwuję się. Każdy się rozwija swoim tempem

Dziewczyny tak myślę nad tym krzesełkiem do karmienia czy już kupować. Wątpię że mały będzie siedział za 1,5 miesiąca. Będziecie sadzać tam dzieci zanim nauczą się siedzieć?

Ja kupiłam używane krzesełko ikea z wkładka pompowana i myśle, ze dopiero będę sadzać jak mała nauczy się siedzieć, ale je się nie znam, może dziewczyny bardziej doświadczone niech się wypowiedzą

Dziewczyny polecicie jakieś ciekawe zabawki, którymi wasze pociech się interesują? Mam
Wrażenie, ze wszystko moja mała nudzi, potrzebujemy czegoś super

Dodatkowo chyba idą u nas zeby wczoraj wieczorem był płacz niesamowity, 4 godziny ja usypialismy, zasnela dopiero po paracetamolu wpychała sobie raczki do dziąseł, gryzła mnie i TŻ w ramie i brodę, masakra, doświadczone mamy polecacie coś od bólu jakieś maści na dziąsła? Nie chce jej faszerować paracetamolem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Tak naprawdę na tym etapie to są dopiero pierwsze próby obrotów. Dzieci mają czas na opanowanie ich ok. 5-6 miesiąca, nie ma się co denerwować.


My jesteśmy po konsultacji u fizjo. Jest problem z lekką asymetrią, napięcie w karku, potylicy, barki uniesione za wysoko. Za mało pracuje rękami w podporze, a za dużo ciągnie głową.
To niesamowite, że taka osoba widzi dziecko kilka chwil i potrafi wyłapać tyle rzeczy. Np. po kształcie głowy i buźki widać jak synek był ułożony w macicy (główkowo, ale z lekko przekrzywioną główką) i przez to prawdopodobnie nie udał nam się poród sn.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tez planuje wizytę u fizjo, lepiej teraz się wziąć już za jakieś ćwiczenia jeśli jest taka potrzeba

Mamy wyniki krwi i na szczęście są dobre, wyszła niby lekka niedokrwistosc, ale pediatra powiedziała, ze w tym wieku jest to akceptowalne i żeby narazie się nie martwić
Musimy zrobić jeszcze posiew kalu, ale przecież dziś od rana siedzę i próbuje złapać kupę to od rana nie robiła :/ a jak tak to codziennie rano nie nadążam pieluch zmieniać ehhh


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 10:15   #2009
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Mamy sami ćwiczyć w domu.
Wizyta też była u nas w domu.

O krzesełku i rd też rozmawiałam z tą panią i mówiła, że synek jest tak drobny, że może się topić w krzesełku i na początek chyba lepiej będzie go sadzać na kolanie bokiem do siebie. Ale kupimy też Antilop z tą pompowaną wkładką i zobaczymy jak trzyma pion. Najważniejsze, że nie „kładł się” na tackę ani nie leciał na boki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez miniminiv
Czas edycji: 2020-05-27 o 10:16
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 10:18   #2010
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Mamy sami ćwiczyć w domu.
Wizyta też była u nas w domu.

O krzesełku i rd też rozmawiałam z tą panią i mówiła, że synek jest tak drobny, że może się topić w krzesełku i na początek chyba lepiej będzie go sadzać na kolanie bokiem do siebie. Ale kupimy też Antilop z tą pompowaną wkładką i zobaczymy jak trzyma pion. Najważniejsze, że nie „kładł się” na tackę ani nie leciał na boki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja juz zrobilam przymiarke do krzeselka. Z wkladka. Na boki nie leci. Ale jest pochylona troche do przodu bo najbardziej fascynuje ja klepanie rekami w tacke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 07:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.