Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/ - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Je¶li szukasz pracy, planujesz j± zmieniæ lub prowadzisz w³asny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-07-07, 09:44   #1
Iza8
Raczkowanie
 
Avatar Iza8
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 153

Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/


Dziewczyny, mam nie lada problem. Otó¿ rozwa¿am przeprowadzkê do wiêkszego miasta w celu znalezienia pracy odpowiadaj±cej moim kwalifikacjom. Tutaj sk±d pochodzê mamy z T¯ do dyspozycji dom z wielkim ogrodem, bo moja rodzina rozjecha³a siê na cztery strony ¶wiata i zosta³am w Polsce sama. Có¿ z tego jak nie moge znale¼æ jako takiej pracy
Z drugiej strony wizja oddawania po przeprowadzce prawie po³owy pensji na pokój do czyjej¶ kieszeni po prostu jest nie do prze³kniêcia:/
Jestem po licencjacie z filologii germañskiej i angielskiej i nie s±dze ¿ebym w krakowie na pcz±tek zarobi³a wiecej jak 1300 z³... Przecie¿ po odliczeniu czynszu, rachunków i jedzenia nic mi nie zostanie w kieszeni!!!

Jak to jest u was? co zrobi³yby¶cie na moim miejscu? Dodam ¿e na dzieñ dzisiejszy T¯ ma prace w rodzinnym mie¶cie i on nie zamierza sie przeprowadzaæ wiec koszty ponosi³abym sama.
Iza8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 10:02   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 550
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

No to faktycznie bêdzie trudno. Pokój wynajmiesz za minimum 500 z³. £atwiej by³oby Ci z T¯.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
i oczywi¶cie ma mieæ ³adnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie¶ ogóra nabrzmia³ego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 10:39   #3
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 9 209
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

A mo¿e w pobli¿u jest jakie¶ wiêksze miasto, do którego mog³aby¶ doje¿d¿aæ np. samochodem? Np. u mnie tam, gdzie autobus jedzie 3 godziny z przesiadkami, ja dojadê samochodem w nieca³± godzinê (tzn. ja jeszcze nie, bo nie mam prawka, no ale wiadomo ).
Na benzynê na pewno nie wydasz tyle, co na czynsz, rachunki i jedzenie.
__________________
podpis zawiera³ niedozwolone tre¶ci - usuniêty przez administracjê forum
Nija_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 11:44   #4
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdaññññsk . Paradise City
Wiadomo¶ci: 1 209
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Skoro skonczy³as filologie angielska i germañsk± nie my¶lisz o zajêciu siê t³umaczeniami ? Prace mo¿na wykonywaæ w domu , a jedynie czasami doje¿dzac do miasta na jakies ew spotkania biznesowe albo do biura t³umaczen dla którego bys pracowa³a .
Zgadzam siê z Nija , jesli jest w poblizu jakies miasto , taniej wyjdzie dojezdzanie . Lub skoro masz dom , mo¿e wynaj±c jakis pokój i miec chociaz czê¶c kasy na czynsz ??
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 12:01   #5
Iza8
Raczkowanie
 
Avatar Iza8
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 153
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

do krakowa mam na przyk³ad oko³o 1,5 h w jedn± stronê.3 godziny dziennie na dojazdy? masakra.Chyba ¿e je¼dzi³abym poci±giem no to predzej, zabiera³abym jakie¶ ksi±¿ki do nauki.... jest jeszcze taka sprawa ¿e bede studiowaæ zaocznie w krk, obawiam sie ¿e doje¿dzanie 7 dni w tygodniu mnie zabije :P

Wynajecie domu w sumie wchodzi w gre, musze porozmawiaæ z mam± bo sama kiedy¶ to zaproponowa³a.Bêdzie mi troche ciê¿ko - dom by³ zawsze dla mnie ostoj±, wysepk±, ciê¿ko bedzie wpu¶ciæ obc± osobê....

Je¿eli chodzi oo te t³umaczenia, niestety ¿eby zajmowaæ sie tym zawodowo i pracowaæ w biurze t³, trzeba mieæ mgr i dodatkowo egzamin na t³umacza przysieg³ego a ja mam tylko lic wiec daleka droga
Iza8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 12:13   #6
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 9 209
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez Iza8 Poka¿ wiadomo¶æ
do krakowa mam na przyk³ad oko³o 1,5 h w jedn± stronê.3 godziny dziennie na dojazdy? masakra.Chyba ¿e je¼dzi³abym poci±giem no to predzej, zabiera³abym jakie¶ ksi±¿ki do nauki.... jest jeszcze taka sprawa ¿e bede studiowaæ zaocznie w krk, obawiam sie ¿e doje¿dzanie 7 dni w tygodniu mnie zabije :P

Wynajecie domu w sumie wchodzi w gre, musze porozmawiaæ z mam± bo sama kiedy¶ to zaproponowa³a.Bêdzie mi troche ciê¿ko - dom by³ zawsze dla mnie ostoj±, wysepk±, ciê¿ko bedzie wpu¶ciæ obc± osobê....

Je¿eli chodzi oo te t³umaczenia, niestety ¿eby zajmowaæ sie tym zawodowo i pracowaæ w biurze t³, trzeba mieæ mgr i dodatkowo egzamin na t³umacza przysieg³ego a ja mam tylko lic wiec daleka droga
To Twoja decyzja, ale nawet mieszkaj±c w du¿ym mie¶cie nie wiesz, w jakiej czê¶ci tego miasta znajdziesz pracê i byæ mo¿e te¿ stracisz godzinê na dojazd w jedn± stronê (+ korki ).
Ja te¿ planowa³am przeprowadziæ siê (na studia) do innego miasta, ale zdecydowa³am, ¿e nie chcê rozpoczynaæ nowego etapu ¿ycia od d³ugów, wiêc zostajê w domu, chcê jak najszybciej zdaæ prawko i doje¿d¿aæ do pracy, a pó¼niej na studia.

Moim zdaniem przeznaczanie ca³ej pensji na czynsz, rachunki i jedzenie jest bez sensu. Ale jak mówiê, moim zdaniem, mo¿esz siê z tym nie zgadzaæ

A mo¿e w pobli¿u jest jakie¶ inne wiêksze miasto, do którego mia³aby¶ bli¿ej ni¿ do Krakowa? Nie wiem jakie to mog³oby byæ miasto, bo jestem kiepska z geografii
__________________
podpis zawiera³ niedozwolone tre¶ci - usuniêty przez administracjê forum
Nija_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 12:52   #7
Iza8
Raczkowanie
 
Avatar Iza8
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 153
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

No sama mieszkam w Tarnowie wiêc to niema³e miasto, ale pracy ni ma. Mo¿e panikujê za bardzo bo szukam dopiero od miesi±ca, ale ju¿ mnie nosi nie moge siedziec bezczynnie! wydaje mi sie¿e mimo wszystko w Krakowie mia³abym wieksze szanse na rozwój...

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Nija_ Poka¿ wiadomo¶æ

Moim zdaniem przeznaczanie ca³ej pensji na czynsz, rachunki i jedzenie jest bez sensu. Ale jak mówiê, moim zdaniem, mo¿esz siê z tym nie zgadzaæ
jestem dok³adnie tego samego zdania, ale mo¿e trzeba sie przynajmniej na jaki¶ czas po¶wieciæ ¿eby zdobyæ do¶wiadczenie, douczyæ siê... a w miêdzyczasie szukaæ czego¶ w swoim mie¶cie... ju¿ sama nie wiem
Iza8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 13:18   #8
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomo¶ci: 53 233
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Iza8 - je¶li bêdziesz mieszkaæ z kim¶ w pokoju w kilkupokojowym mieszkaniu, to mo¿esz siê zmie¶ciæ w 400 z³ miesiêcznie. Mo¿esz te¿ pokombinowaæ z akademikiem, niektóre (zw³aszcza te dalej od centrum) na wolnych miejscach pozwalaj± mieszkaæ studentom innej uczelni, tak¿e zaocznym, wtedy zbi³aby¶ jeszcze cenê.

Z Tarnowa masz te¿ mo¿liwo¶æ szukania pracy w Rzeszowie, gdzie ¿ycie jest tañsze ni¿ w Krakowie.
__________________
- Rób swoje, wied¼minie. Reszt± siê nie turbuj.
Geralt solennie obieca³ sobie nie turbowaæ siê.
Malla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 13:56   #9
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 7 007
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

w³a¶nie obliczy³am, ¿e przez prawie rok na wynajem mieszkania w Krakowie sz³o mi dok³adnie 75% pensji. do tego utrzymywa³am konkubenta
to za co ja ¿y³am
effcia82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 14:10   #10
Iza8
Raczkowanie
 
Avatar Iza8
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 153
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

hmmmm a gdyby tak wzi±¶æ mieszkanie na kredyt.... i wynajmowaæ pokoje- mo¿e uzbiera³oby sie na raty razem z moj± wyp³at± i przynajmniej dawa³abym na swoje mieszkanie!
Iza8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 14:27   #11
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 550
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez Iza8 Poka¿ wiadomo¶æ
hmmmm a gdyby tak wzi±¶æ
Wzi±æ. Ja wiem, ze sie nie poprawia, ale hmmm, jeste¶ filologiem.

Cytat:
mieszkanie na kredyt.... i wynajmowaæ pokoje- mo¿e uzbiera³oby sie na raty razem z moj± wyp³at± i przynajmniej dawa³abym na swoje mieszkanie!
3 pokoje, 60 m2, w Krakowie, w normalnym miejscu i w normalnym stanie. ¦rednio 400 tysiêcy z³otych. ¯eby dostaæ tyle kredytu musia³aby¶ przez ostatni rok zarabiaæ ok. 12 tys. miesiêcznie na umowê o pracê.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
i oczywi¶cie ma mieæ ³adnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie¶ ogóra nabrzmia³ego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 14:37   #12
Iza8
Raczkowanie
 
Avatar Iza8
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 153
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Poka¿ wiadomo¶æ
Wzi±æ. Ja wiem, ze sie nie poprawia, ale hmmm, jeste¶ filologiem.
Wstyd.

co do kredytu - mia³am na my¶li kredyt hipoteczny pod wspomniany wy¿ej dom. Dosyæ du¿e ryzyko, ale do rozwa¿enia.
Iza8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 14:40   #13
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomo¶ci: 53 233
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Te¿ mnie zastanowi³o, jak chcesz wzi±æ kredyt na mieszkanie, nie maj±c dochodów... Pod zastaw domu? Nie wiem czy banki daj± obecnie takie kredyty - pod zastaw, ale bez dochodów.
__________________
- Rób swoje, wied¼minie. Reszt± siê nie turbuj.
Geralt solennie obieca³ sobie nie turbowaæ siê.
Malla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 14:48   #14
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 550
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez Malla Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem czy banki daj± obecnie takie kredyty - pod zastaw, ale bez dochodów.
Baaaardzo trudno jest uzyskaæ taki kredyt.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
i oczywi¶cie ma mieæ ³adnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie¶ ogóra nabrzmia³ego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 16:42   #15
evitanna
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomo¶ci: 878
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Poka¿ wiadomo¶æ
Wzi±æ. Ja wiem, ze sie nie poprawia, ale hmmm, jeste¶ filologiem.



3 pokoje, 60 m2, w Krakowie, w normalnym miejscu i w normalnym stanie. ¦rednio 400 tysiêcy z³otych. ¯eby dostaæ tyle kredytu musia³aby¶ przez ostatni rok zarabiaæ ok. 12 tys. miesiêcznie na umowê o pracê.
To jaka¶ piramidalna bzdura. Nie wiem w jakim banku tak Ci wyliczyli zdolno¶æ. Wystarczy po³owê tej kwoty zarabiaæ (licz±c) na 2 osoby i masz du¿o wiêksz± zdolno¶æ kredytow±.

Poza tym teraz warto skorzystaæ z programu "Rodzina na swoim", wiêc rata siê znacznie zmniejszy na najbli¿szych, bodaj¿e 8 lat.
evitanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 16:44   #16
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 1 867
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Ten kredyt tylko na umowe o prace? Ja zarabia 2500 ale na umowe zlecenie i tez mysle o kredycie. Wynajecie z kims pokoju niedaleko centrum kosztuje conajmniej 600 zl, a ja nie chce mieszkac z kims obcym bo studiuje ciezkie kierunki musze miec cisze i spokoj czyli za jeden pokoj z 800 minimum tragedia... a jeszcze w roku szkolnym bede pewnie rpacowac na polowie etatu wiec dostane tylko polowe pensji..
__________________
Dzi¶ jeste¶ starszy ni¿ wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak wiêc trwaj± wiara, nadzieja, mi³o¶æ - te trzy:
z nich za¶ najwiêksza jest mi³o¶æ."

asvr jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 16:45   #17
evitanna
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomo¶ci: 878
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Zreszt±, 60m to do¶c du¿e mieszkanie, jak jest ma³o zamo¿n± osob±, to trzeba zadowoliæ siê czym¶ do 40m, gdzie da siê zrobiæ 2 pokoje. Bior±c pod uwagê obecny spadek cen, to za jakie¶ 250 tys ju¿ chyba co¶ takiego w Krakowie kupisz - w Warszawie to jest mo¿liwe, oczywi¶cie przy pewnym obni¿eniu wymagañ
evitanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 17:10   #18
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 550
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez evitanna Poka¿ wiadomo¶æ
To jaka¶ piramidalna bzdura. Nie wiem w jakim banku tak Ci wyliczyli zdolno¶æ. Wystarczy po³ow tej kwoty zarabiaæ (licz±c) na 2 osoby i masz du¿o wiêksz± zdolno¶æ kredytow±.
W sumie mog³abym to jako¶ skomentowaæ (¿e jestem po¶rednikiem nieruchomo¶ci, ¿e sama biorê kredyt w³a¶nie itd.), ale mi siê nie chce. W sumie mog³abym napisaæ dlaczego banki inaczej udzielaj± kredyty ma³¿eñstwom, ¿e na innych warunkach - ale nikt mi za to nie p³aci, to mi siê nie chce.

Cytat:
Poza tym teraz warto skorzystaæ z programu "Rodzina na swoim", wiêc rata siê znacznie zmniejszy na najbli¿szych, bodaj¿e 8 lat.
W sumie mog³abym jako¶ skomentowaæ fakt, ¿e polecasz program "Rodzina na swoim" osobie samotnej, ale mi siê nie chce.

Cytat:
Napisane przez evitanna Poka¿ wiadomo¶æ
Zreszt±, 60m to do¶c du¿e mieszkanie, jak jest ma³o zamo¿n± osob±, to trzeba zadowoliæ siê czym¶ do 40m, gdzie da siê zrobiæ 2 pokoje.
W sumie mog³abym jako¶ skomentowaæ fakt, ¿e dziewczyna chce kupiæ mieszkanie, mieszkaæ a resztê pokoi wynajmowaæ (wiêc logicznie, ¿e wychodzi minimum 3 pokoje, chyba ¿e radzi³aby¶ jej zamieszkaæ w przedpokoju, a mo¿e ³azience) - ale mi siê nie chce.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
i oczywi¶cie ma mieæ ³adnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie¶ ogóra nabrzmia³ego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 17:30   #19
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomo¶ci: 12 927
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez Iza8 Poka¿ wiadomo¶æ
do krakowa mam na przyk³ad oko³o 1,5 h w jedn± stronê.3 godziny dziennie na dojazdy? masakra.Chyba ¿e je¼dzi³abym poci±giem no to predzej, zabiera³abym jakie¶ ksi±¿ki do nauki.... jest jeszcze taka sprawa ¿e bede studiowaæ zaocznie w krk, obawiam sie ¿e doje¿dzanie 7 dni w tygodniu mnie zabije :P

Wynajecie domu w sumie wchodzi w gre, musze porozmawiaæ z mam± bo sama kiedy¶ to zaproponowa³a.Bêdzie mi troche ciê¿ko - dom by³ zawsze dla mnie ostoj±, wysepk±, ciê¿ko bedzie wpu¶ciæ obc± osobê....

Je¿eli chodzi oo te t³umaczenia, niestety ¿eby zajmowaæ sie tym zawodowo i pracowaæ w biurze t³, trzeba mieæ mgr i dodatkowo egzamin na t³umacza przysieg³ego a ja mam tylko lic wiec daleka droga
Wg mnie takie dojazdy to pomy³ka,
ja doje¿d¿a³am do pracy nieca³± godzinê autobusem, znudzi³o mi siê po 3 miesi±cach, strasznie to mecz±ce i czujesz, ¿e ci czas ucieka przez palce.
__________________
iizabelaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 19:18   #20
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomo¶ci: 53 233
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Szugarbejb - zgadzam siê z Tob±, akurat z bankowo¶ci± mam wiele wspólnego Osoba samotna, bez sta³ej pracy i z niskimi dochodami nawet na najmniejsz± kawalerkê nie ma szans.

Izabela - a w Krakowie godzinny dojazd to normalka
__________________
- Rób swoje, wied¼minie. Reszt± siê nie turbuj.
Geralt solennie obieca³ sobie nie turbowaæ siê.
Malla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-07, 21:45   #21
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdaññññsk . Paradise City
Wiadomo¶ci: 1 209
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez Iza8 Poka¿ wiadomo¶æ

Je¿eli chodzi oo te t³umaczenia, niestety ¿eby zajmowaæ sie tym zawodowo i pracowaæ w biurze t³, trzeba mieæ mgr i dodatkowo egzamin na t³umacza przysieg³ego a ja mam tylko lic wiec daleka droga
nie trzeba miec mgr . znam kilku t³umaczy po zwyk³ym licencjacie i pracuj± dla takich biur . Poza tym na w³asn± rêke równie¿ mo¿na szukac zleceñ . Oczywi¶cie jesli twoja znajomo¶æ jêzyka jest na wystarczaj±co wysokim poziomie by zaj±æ siê t³umaczeniami .
A t³umacz przysiêg³y jest potrzebny je¶li ma byæ to jakies potwierdzone t³umaczenie np dla policji . Zwykli t³umacze tez pracuj±
__________________
get rich or die tryin'

Edytowane przez AmericanGirl
Czas edycji: 2009-07-07 o 21:46
AmericanGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-08, 09:23   #22
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 849
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Na kredyt raczej nie masz szans, bank przede wszystkim patrzy na dochody, osoby bez pracy kredytów nie dostaj±, to ¿e dajesz dodatkowe zabezpieczenie nie ma wiêkszego znaczenia bo ju¿ samo kredytowane mieszkanie stanowi zabezpieczenie, jedyne co mo¿esz uzyskaæ to ni¿sz± mar¿ê z tytu³u posiadania znacznie wiêkszego zabezpieczenia ni¿ wynosi warto¶æ kredytu.
Je¿li chodzi o przeprowadzkê to na dzieñ dzisiejszy stanowczo bym odradza³a. O prace wszêdzie trudno i mo¿e byæ tak ¿e siê przeniesiesz a pracy nie znajdziesz. Radzi³abym raczej poszukiwanie pracy równie¿ w Krakowie i na pocz±tek doje¿d¿anie, je¿eli bêdziesz zadowolona z pracy to mo¿esz siê zawsze zdecydowaæ siê na przeprowadzke na stale, a jak nie to nadal szukaæ pracy w mie¶cie rodzinnym.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-09, 12:51   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

nie wiem co ten watek robi w dziale biznes - skoro to o sytuacji rodzinno-mieszkaniowej jest.

Juz dawno zauwazylam, ze ludzie radzac innym mysla o sobie, pewne rozwiazania sa dostepne dla pewnych osob inne nie.

Nie nam oceniac czy 60 m2 to duzo czy malo - to subiektywne, ani dlaczego ktos przeprowadzajac sie ani nie pomysli, zeby sprzedac posiadlosc, ktora opuszcza. Czyzbys jednak na stale przeprowadzac sie nie planowala?

Takze ciekawy watek z tym facetem, ktory ma pozostac sam w wielkim i nieswoim domu (jak rozumiem to nalezy do rodziny zalozycielki watku). Zrodla tez milcza na ile ta znajomosc jest udokumentowana w papierach, a mysle, ze to tutaj jest kluczowe.

No wiele kwestii pozostaje pod wielkim znakiem zapytania.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-10, 18:39   #24
Iza8
Raczkowanie
 
Avatar Iza8
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 153
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez Rena Poka¿ wiadomo¶æ

Nie nam oceniac czy 60 m2 to duzo czy malo - to subiektywne, ani dlaczego ktos przeprowadzajac sie ani nie pomysli, zeby sprzedac posiadlosc, ktora opuszcza. Czyzbys jednak na stale przeprowadzac sie nie planowala?
Absolutnie nie zamierzam przeprowadzaæ sie na sta³e ani sprzedawaæ domu! To jest moja ojcowizna, ziemia która nale¿a³a do rodziny z dziada pradziada i z któr± jestem zwi±zana emocjonalne, nie mówi±c ju¿ o tym ¿e dzia³ka jest piêkna, ogromna (43ary), bardzo zadbana no i za ogrodzeniem mam las. Pozbywanie sie tego nie wchodzi w rachubê.

Ostatnio intensywnie my¶la³am nad ca³± spraw±, no i postanowi³am zrobiæ tak jak radzi asiulkaa, czyli - je¿eli w przeci±gu miesi±ca dwóch nie znajde pracy w rodzinnym mie¶cie, bede doje¿dzaæ do Krakowa je¿eli tam zdobêdê pracê która da mi szanse na rozwój.
Iza8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-11, 06:06   #25
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 035
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez Iza8 Poka¿ wiadomo¶æ
do krakowa mam na przyk³ad oko³o 1,5 h w jedn± stronê.3 godziny dziennie na dojazdy? masakra.Chyba ¿e je¼dzi³abym poci±giem no to predzej, zabiera³abym jakie¶ ksi±¿ki do nauki.... jest jeszcze taka sprawa ¿e bede studiowaæ zaocznie w krk, obawiam sie ¿e doje¿dzanie 7 dni w tygodniu mnie zabije :P
ooo tak zabije Ciê.. ja mam tyle samo do Warszawy i dojezdzam CODZIENNIE... przesadzasz po prostu i to okropnie
Sarrai jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-11, 21:55   #26
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 2 771
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez Sarrai Poka¿ wiadomo¶æ
ooo tak zabije Ciê.. ja mam tyle samo do Warszawy i dojezdzam CODZIENNIE... przesadzasz po prostu i to okropnie
ja te¿ doje¿dzam na studia dzienne i tracê na to 3-4 godziny zalezy jak mi pociag pasuje. np mam 1,5 godzinne zajêcia to tracê wtedy razem 6 h, a ¿e mieszkam poza miastem na wsi to jeszcze z pociagu przesiadam sie w autubus, a nastepnie idê 15 minut pieszo do domku i jakos zyjê wiele osób ode mnie z mie¶ciny doje¿dz± codziennie do pracy.
can't be perfect jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-12, 11:01   #27
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomo¶ci: 12 927
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez Iza8 Poka¿ wiadomo¶æ
do krakowa mam na przyk³ad oko³o 1,5 h w jedn± stronê.3 godziny dziennie na dojazdy? masakra.Chyba ¿e je¼dzi³abym poci±giem no to predzej, zabiera³abym jakie¶ ksi±¿ki do nauki.... jest jeszcze taka sprawa ¿e bede studiowaæ zaocznie w krk, obawiam sie ¿e doje¿dzanie 7 dni w tygodniu mnie zabije :P

Wynajecie domu w sumie wchodzi w gre, musze porozmawiaæ z mam± bo sama kiedy¶ to zaproponowa³a.Bêdzie mi troche ciê¿ko - dom by³ zawsze dla mnie ostoj±, wysepk±, ciê¿ko bedzie wpu¶ciæ obc± osobê....

Je¿eli chodzi oo te t³umaczenia, niestety ¿eby zajmowaæ sie tym zawodowo i pracowaæ w biurze t³, trzeba mieæ mgr i dodatkowo egzamin na t³umacza przysieg³ego a ja mam tylko lic wiec daleka droga

1,5 godziny samochodem to pewnie poci±giem z 2h bêdzie

podziwiam, ¿e chcesz siê na takie co¶ zdecydowaæ

a je¶li do tego znajdziesz prace w miejscu oddalonym o 1h od stacji PKP, w du¿ych miastach to bardzo mo¿liwe


w ka¿dym razie ¿yczê powodzenia w szukaniu pracy i napisz koniecznie jak co¶ znajdziesz i gdzie
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-07-12 o 11:03
iizabelaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-12, 15:01   #28
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 2 044
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Poka¿ wiadomo¶æ
W sumie mog³abym to jako¶ skomentowaæ (¿e jestem po¶rednikiem nieruchomo¶ci, ¿e sama biorê kredyt w³a¶nie itd.), ale mi siê nie chce. W sumie mog³abym napisaæ dlaczego banki inaczej udzielaj± kredyty ma³¿eñstwom, ¿e na innych warunkach - ale nikt mi za to nie p³aci, to mi siê nie chce.

W sumie mog³abym jako¶ skomentowaæ fakt, ¿e polecasz program "Rodzina na swoim" osobie samotnej, ale mi siê nie chce.



W sumie mog³abym jako¶ skomentowaæ fakt, ¿e dziewczyna chce kupiæ mieszkanie, mieszkaæ a resztê pokoi wynajmowaæ (wiêc logicznie, ¿e wychodzi minimum 3 pokoje, chyba ¿e radzi³aby¶ jej zamieszkaæ w przedpokoju, a mo¿e ³azience) - ale mi siê nie chce.
to b±d¼ konsekwentna i nie komentuj w ogóle. za¶miecasz w±tek a z tego, co pamiêtam by³a¶ moderatorem - wymagaj najpierw od siebie (vide - poprawianie b³êdów)
istari jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-12, 17:10   #29
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: Wynajem mieszkania czyli po³owa pensji w b³oto :/

Cytat:
Napisane przez Iza8 Poka¿ wiadomo¶æ
Absolutnie nie zamierzam przeprowadzaæ sie na sta³e ani sprzedawaæ domu! To jest moja ojcowizna, ziemia która nale¿a³a do rodziny z dziada pradziada i z któr± jestem zwi±zana emocjonalne, nie mówi±c ju¿ o tym ¿e dzia³ka jest piêkna, ogromna (43ary), bardzo zadbana no i za ogrodzeniem mam las. Pozbywanie sie tego nie wchodzi w rachubê.

Ostatnio intensywnie my¶la³am nad ca³± spraw±, no i postanowi³am zrobiæ tak jak radzi asiulkaa, czyli - je¿eli w przeci±gu miesi±ca dwóch nie znajde pracy w rodzinnym mie¶cie, bede doje¿dzaæ do Krakowa je¿eli tam zdobêdê pracê która da mi szanse na rozwój.
posiadanie dwoch domow kosztuje i traca luksusem, wiec pozostaje mi juz tylko zazdroscic.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Praca i biznes


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.