Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-27, 22:28   #4921
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7752491 1]Hmm chodzi ci o to:
Gracias por haber venido.
Deberías haberlo pensado antes.

Cos takiego?
Wedlug mnie to podkresla, ze dana czynnosc odnosi sie do przeszlosci, i ze zakonczyla sie w przeszlosci.

Dziekuje, ze byles przyszedles. Powinienes byl to przemyslec zanim zrobiles cos tam, w sensie powinienes byl dokonac kompletnego przemyslenia i dopiero po zakonczeniu tego procesu zdecydowac sie na cos

O albo taki przyklad: Tenía que haber estudiado - nie tyle musial sie uczyc co musial sie NAuczyc[/QUOTE]
No coś takiego właśnie. Jak działa jako odpowiednik should have done sth to załapałam. Tylko właśnie inne użycie takie jakie choćby gracias por haber venido mnie interesują. Czy oprócz analogii do should have done jeszcze jakieś inne zastosowanie gramatyczne to ma. Albo czy po jakiejś konstrukcji powinno wystąpić. Cecylia pokazywała to jako część składową zdań warunkowych typu unreal past. I teraz mnie nurtuje czy ta konstrukcja ma jeszcze jakieś tajemnice, o których nie wiem
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 07:42   #4922
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja się ucze z filmików na yt
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 10:48   #4923
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ostatnio zaczęłam chodzić na spotkania gdzie przychodzą ludzie z różnych krajów, z niektórymi zgadałam się na Facebooku i uważam że to chyba najlepsza metoda nauki języka + dodatkowo można poznać kulturę z różnych zakątków świata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 11:50   #4924
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Znalazlam chyba swietna stronke z materialami do nauki jezykow obcych. http://idiomas.astalaweb.com/italian...p#.WczTcchJbic
Strona jest po hiszpansku i po prostu zbiera ciekawe linki do nauki jezykow - na tej podstronie akurat wloski. Prawdziwa perelka.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 12:11   #4925
Issee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 4
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

A co myślicie o nauce na kursie językowym? Chciałabym na taki pojechać, ale nie wiem na którą ofertę się zdecydować? Ktoś coś może polecić z Krakowa?
Issee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 18:31   #4926
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Issee Pokaż wiadomość
A co myślicie o nauce na kursie językowym? Chciałabym na taki pojechać, ale nie wiem na którą ofertę się zdecydować? Ktoś coś może polecić z Krakowa?
A jaki język Cię interesuje ?
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-03, 12:00   #4927
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej hej, co u was? Ostatnio bylo troche glosniej, a teraz znowu wszystko umilklo. Jak idzie wam nauka jezykow?
Robie dokladniejszy plan pracy. W tym miesiacu bede wszystko, co zrobilam, zapisywac w tabelce w wordzie, zeby wyrobic sobie optymalna ilosc nauki dla mnie.
Z francuskiego korzystam z kursu jezykowego french by french, slownictwa z tego kanalu: https://www.youtube.com/channel/UCHY...EVvHyq0lOWzq2g oraz narazie z gramatyki na szlifuj swoj francuski, bo nie moge nic ciekawszego znalezc do nauki gramatyki.
Wloski: one world italiano, ksiazka do gramatyki i repetytorium leksykalne. Nad rosyjskim i japonskim jeszcze pracuje
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-03, 14:04   #4928
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja wczoraj przerobiłam ostatnią lekcję hiszpańskiego z Cecylią i zabieram się za wykupiony kurs online. Poza tym znalazłam sobie trochę nowych książek i będę je przerabiać. M.in. z serii Collins Easy learning i tiempo para practicar...
Ostatnio głównie oglądałam różne filmy po hiszpańsku. Wczoraj komedię Vamps, żeby odpocząć troszkę od klepania ostro gramatyki. No i przerabiam książki w formacie testów do DELE. Z Collinsa znalazłam sobie też materiały do włoskiego i do francuskiego, więc to będę sobie powoli przerabiać. Na dniach będę ostro trenować discurso indirecto i okresy warunkowe po hiszpańsku.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-03, 15:55   #4929
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Ja wczoraj przerobiłam ostatnią lekcję hiszpańskiego z Cecylią i zabieram się za wykupiony kurs online. Poza tym znalazłam sobie trochę nowych książek i będę je przerabiać. M.in. z serii Collins Easy learning i tiempo para practicar...
Ostatnio głównie oglądałam różne filmy po hiszpańsku. Wczoraj komedię Vamps, żeby odpocząć troszkę od klepania ostro gramatyki. No i przerabiam książki w formacie testów do DELE. Z Collinsa znalazłam sobie też materiały do włoskiego i do francuskiego, więc to będę sobie powoli przerabiać. Na dniach będę ostro trenować discurso indirecto i okresy warunkowe po hiszpańsku.

Tiempo para practicar to jedne z lepszych książek


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-03, 17:02   #4930
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

orih, do gramatyki francuskiej (a także do słownictwa) fajne są serie ... progressif, en dialogues...,expresion orale 1-3. No i z anglojęzycznych Practice Makes Perfect i Collins Easy Learning.
Ja hcyba te wezmę na warsztat plus serie Rond Point i Francopholie- żeby od postw tak do B1+ zrobić szybką powtórkę wszystkiego.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 10:53   #4931
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Wczoraj troche utknelam z pronomi diretti e indiretti. Niby nie jest to trudne, ale myli sie strasznie. Podobno Wlochom tez sie myli.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-04, 11:25   #4932
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7768848 1]Wczoraj troche utknelam z pronomi diretti e indiretti. Niby nie jest to trudne, ale myli sie strasznie. Podobno Wlochom tez sie myli.[/QUOTE]
Tu jest co nieco:
http://www.oneworlditaliano.com/gram...-indiretti.htm
Jak widać mi, ti , ci, vi w obu przypadkach identyczne, więc może się mylić.
Na blogu studiaparlaama są ćwiczenia do pobrania z tego tematu.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

U mnie wczoraj znów film po hiszpańsku- La leyenda del hombre lobo.
I z repetytorium leksykalno-tematycznego Edgar 1.3 El Caracter
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 12:35   #4933
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Tu jest co nieco:
http://www.oneworlditaliano.com/gram...-indiretti.htm
Jak widać mi, ti , ci, vi w obu przypadkach identyczne, więc może się mylić.
Na blogu studiaparlaama są ćwiczenia do pobrania z tego tematu.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

U mnie wczoraj znów film po hiszpańsku- La leyenda del hombre lobo.
I z repetytorium leksykalno-tematycznego Edgar 1.3 El Caracter
Tak, tam juz bylam, wlasnie spisalam sobie najpopularniejsze czasowniki, ktore sie z nimi lacza.

Chyba kupie kurs na udemy do japonskiego,tylko nie wiem za bardzo, czym sie roznia od siebie te 2 kursy:
https://www.udemy.com/online-japanese-beginner-course/
https://www.udemy.com/japanese-n5-course/

Ten drozszy chyba wiecej czasu poswieca hiraganie/katakanie.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-06, 08:33   #4934
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cześć
Czy możecie mi podesłać linki do filmików z których uczycie się włoskiego?
Zaczęłam kurs, mam podręcznik ale chciałabym osluchiwac się z prawdziwymi Włochami.
Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-06, 12:59   #4935
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Cześć
Czy możecie mi podesłać linki do filmików z których uczycie się włoskiego?
Zaczęłam kurs, mam podręcznik ale chciałabym osluchiwac się z prawdziwymi Włochami.
Pozdrawiam
Kanał na Youtube OneWorldItaliano
no i strona www.oneworlditaliano.com
Poza tym polecam na YT Learn Italian with Lucretzia, ItalyMadeEasy (AskManu), ItalianoAutomatico.
Ja jeszcze słucham dyskusji na DreamCoffeeChannel- to taki coaching twórcy firmy Dream Coffee dla jej pracowników. Ale można posłuchać serii Visionary Leader bo tempo rozmowy spokojne, 2 rozmówców, dyskusja taka bardziej ogólna na różne tematy. Można spokojnie wsłuchać się w żywy język mówiony.
Ja jeszcze czytam blogi. Bardzo lubię np. studiaparlaama i wloskielove. Materiały do nauki też tam są.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-06, 13:32   #4936
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Kanał na Youtube OneWorldItaliano
no i strona www.oneworlditaliano.com
Poza tym polecam na YT Learn Italian with Lucretzia, ItalyMadeEasy (AskManu), ItalianoAutomatico.
Ja jeszcze słucham dyskusji na DreamCoffeeChannel- to taki coaching twórcy firmy Dream Coffee dla jej pracowników. Ale można posłuchać serii Visionary Leader bo tempo rozmowy spokojne, 2 rozmówców, dyskusja taka bardziej ogólna na różne tematy. Można spokojnie wsłuchać się w żywy język mówiony.
Ja jeszcze czytam blogi. Bardzo lubię np. studiaparlaama i wloskielove. Materiały do nauki też tam są.
Dziękuję! 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 16:48   #4937
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cześć,
postanowiłam zapisać się na kurs języka angielskiego. Niestety jest ich tyle, że nie wiem którą szkołę wybrać. Sytuacja wygląda tak. Kiedyś (mam na myśli okres życia studenckiego) posługiwałam się językiem angielskim dość sprawnie. Studia się skończyły, zaczęła się praca ( zawsze trafiała się taka, że angielski przydawał się jedynie na rozmowach rekrutacyjnych, a potem to już nie...)... i na chwilę obecną nie jest już tak fajnie. Chciałabym więc odświeżyć swoją wiedzę - muszę przyznać, że słabo się czuje wiedząc, że mój angielski stał się słaby... chciałabym to naprawić przy pomocy kursu na początek... może poleciłybyście jakieś zajęcia?
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 19:56   #4938
ohho
Przyczajenie
 
Avatar ohho
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 28
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

hej, ja w tej samej sprawie, macie może do polecenia jakieś szkoły językowe w Warszawie z dobrym ang? myślałam o empiku albo pygmalionie, ktoś, coś?
__________________

ohho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 20:18   #4939
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Cześć,
postanowiłam zapisać się na kurs języka angielskiego. Niestety jest ich tyle, że nie wiem którą szkołę wybrać. Sytuacja wygląda tak. Kiedyś (mam na myśli okres życia studenckiego) posługiwałam się językiem angielskim dość sprawnie. Studia się skończyły, zaczęła się praca ( zawsze trafiała się taka, że angielski przydawał się jedynie na rozmowach rekrutacyjnych, a potem to już nie...)... i na chwilę obecną nie jest już tak fajnie. Chciałabym więc odświeżyć swoją wiedzę - muszę przyznać, że słabo się czuje wiedząc, że mój angielski stał się słaby... chciałabym to naprawić przy pomocy kursu na początek... może poleciłybyście jakieś zajęcia?
ale gdzie ma być ten kurs?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-07, 20:39   #4940
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
ale gdzie ma być ten kurs?
No tak - Warszawa
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 21:02   #4941
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dla uczących się tak jak ja włoskiego od podstaw samodzielnie. Na polskim blogu italianelcuore rusza 8 miesięczna akcja "Matura z włoskiego 2018". Szykuje się kolaboracja kilku blogów poświęconych nauce języka włoskiego i wpisy dotyczące gramatyki i słownictwa.
Link: https://italianelcuoreblog.wordpress.com/
Co do szkoły i nauki angielskiego w Warszawie. Raczej wybrałabym szkołę specjalizującą się w tym języku- np. International House czy British Council. Jeśli zależy nam na jakości nauczania, a chcemy się uczyć jednego języka wybierajmy szkołę specjalizującą się w danym języku. Szkoły oferujące kilka języków bierzmy od 2 języków wzwyż, gdy oferują super infrastrukturę, korzystne zniżki za kilka języków naraz czy np. pakiet konwersacji gratis. Co do szkół Empik- niestety cieszą się złą sławą co do problemów z rozwiązaniem umowy. Takich szkół raczej nie polecam. A na rynku jest ich niestety kilka. Raczej doradzam przejrzeć internet zawsze z frazą "nazwa danej szkoły + rozwiązanie umowy/rezygnacja z zajęć/zmiana grupy". Tak można uniknąć problemów.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Poza tym pamiętajcie, że obecnie w grupie można uczyć się także online. Np. Lingoda.com ma taką ofertę.
Wiele szkół oferuje naukę zdalnie przez skype.
wygodna opcja to też nauka z kursem online we własnym tempie. Ja np. teraz korzystam właśnie z takich opcji. No i kopalnią wiedzy są też kanały na Youtube.
Nie odradzam szkół stacjonarnych, ale z uwagi na tempo życia i także porę roku (powrót z zajęć wieczornych po zmroku jesienią/zimą ani zdrowy, ani przyjemny, ani szczególnie bezpieczny dla kobiet nie jest), więc warto rozważyć naukę w domowym zaciszu w jakiejś wygodnej dla nas formie. Inna opcja to kursy weekendowe stacjonarne.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 06:09   #4942
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
No tak - Warszawa
Ciężko wybrać. Sama miałam taki problem. Ja już się zdecydowałam. Jednak polecić jeszcze nie mogę bo zajęcia zaczynam dopiero 17-stego. Jednak tak naprawdę to wszystko zależy od lektora. W każdej szkole można trafić na lepszego i gorszego nauczyciela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-10, 10:02   #4943
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
Jednak polecić jeszcze nie mogę bo zajęcia zaczynam dopiero 17-stego.
Kiedy zaczniesz - daj znać jak idzie. Ja bym chciała coś zacząć w listopadzie.
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-10, 10:06   #4944
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

A poki co polecam wam strone YABLA. Mysle, ze naprawde warto wydac na to pieniadze:
https://english.yabla.com/player_cdn...10&tlang_id=pl
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-11, 10:10   #4945
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Co do szkoły i nauki angielskiego w Warszawie. Raczej wybrałabym szkołę specjalizującą się w tym języku- np. International House czy British Council. Jeśli zależy nam na jakości nauczania, a chcemy się uczyć jednego języka wybierajmy szkołę specjalizującą się w danym języku. Szkoły oferujące kilka języków bierzmy od 2 języków wzwyż, gdy oferują super infrastrukturę, korzystne zniżki za kilka języków naraz czy np. pakiet konwersacji gratis. Co do szkół Empik- niestety cieszą się złą sławą co do problemów z rozwiązaniem umowy. Takich szkół raczej nie polecam. A na rynku jest ich niestety kilka. Raczej doradzam przejrzeć internet zawsze z frazą "nazwa danej szkoły + rozwiązanie umowy/rezygnacja z zajęć/zmiana grupy". Tak można uniknąć problemów
Bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź. Tak też będę przeglądać strony, pod takim względem.
Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Poza tym pamiętajcie, że obecnie w grupie można uczyć się także online. Np. Lingoda.com ma taką ofertę.
Wiele szkół oferuje naukę zdalnie przez skype.
wygodna opcja to też nauka z kursem online we własnym tempie. Ja np. teraz korzystam właśnie z takich opcji. No i kopalnią wiedzy są też kanały na Youtube.
Nie odradzam szkół stacjonarnych, ale z uwagi na tempo życia i także porę roku (powrót z zajęć wieczornych po zmroku jesienią/zimą ani zdrowy, ani przyjemny, ani szczególnie bezpieczny dla kobiet nie jest), więc warto rozważyć naukę w domowym zaciszu w jakiejś wygodnej dla nas formie. Inna opcja to kursy weekendowe stacjonarne.
Niestety obawiam się, że taka nauka online nie jest dla mnie. Jak musisz iść na zajęcia to trzeba się zorganizować, a tak online w domu boję się, że wiele czynników będzie mnie rozpraszało. :/ Aczkolwiek nigdy nie próbowałam tego typu kursów...
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-11, 17:09   #4946
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Kiedy zaczniesz - daj znać jak idzie. Ja bym chciała coś zacząć w listopadzie.
Dam znać. Narazie ok. Jednak dopiero jak zaczne będę coś wiedzieć więcej. Dobrze ze zawsze można rozwiązać umowę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-11, 17:19   #4947
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź. Tak też będę przeglądać strony, pod takim względem.


Niestety obawiam się, że taka nauka online nie jest dla mnie. Jak musisz iść na zajęcia to trzeba się zorganizować, a tak online w domu boję się, że wiele czynników będzie mnie rozpraszało. :/ Aczkolwiek nigdy nie próbowałam tego typu kursów...
Z reguły są jakieś wersje demo takich kursów do przetestowania za darmo. Zawsze możesz spróbować. Ja znam więcej przypadków porzucania w trakcie kursów stacjonarnych, głównie z uwagi na konieczność dojazdów, wyjścia z domu u osób zabieganych. Jak sama piszesz by iść na takie zajęcia trzeba więcej przygotować itd. Często drugie tyle czasu co zajęcia pochłaniają dojazdy. Dlatego u zabieganych ludzi kursy online często sprawdzają się lepiej. Ty bardziej, że obecnie wiele ma jakiś komponent mobilny w formie bezpłatnej aplikacji albo z dostępem do kursu albo np. do systemu nauki słówek.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
Dam znać. Narazie ok. Jednak dopiero jak zaczne będę coś wiedzieć więcej. Dobrze ze zawsze można rozwiązać umowę
By mieć pewność, że można daną umowę rozwiązać trzeba sprawdzić na jakich warunkach można to zrobić jeszcze zanim się ją podpisze. I w wielu przypadkach tu jest pies pogrzebany i wiele szkół stosuje różne perfidne praktyki. Także warto się rozeznać w temacie zanim taką umowę podpiszemy na fali entuzjazmu do szybkiego podjęcia nauki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-11, 19:50   #4948
Beniak
Raczkowanie
 
Avatar Beniak
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 181
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Można dołączyć? Przeczytałem ostatnie kilkanaście stron wątku i muszę się przyznać, że nieźle mnie wciągnął Ja uczę się chińskiego, więc trochę innego języka niż europejskie których większość z was tutaj się uczy ale i tak pojawiło się tutaj dużo uniwersalnych rad Oprócz chińskiego uczę się jeszcze angielskiego (powoli przygotowuję się do CAE).

Jestem na sinologii i ostro lecimy na razie ze znaczkami, ale reszta zajęć jak na razie jest dosyć przyjemna
Beniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-11, 19:55   #4949
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Beniak Pokaż wiadomość
Jestem na sinologii i ostro lecimy na razie ze znaczkami, ale reszta zajęć jak na razie jest dosyć przyjemna
Pewnie mijamy się na korytarzu, ale nie powiem Ci kim jestem.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-11, 19:56   #4950
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

witamy ja sie wlasnie zaczelam uczyc japonskiego.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.