Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadać, pisz TUTAJ - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-22, 23:36   #1801
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Buka91 Pokaż wiadomość
Szukam jakichś porad od Was dietetycznych, bo nie mogę schudnąć, a ŻADNE znane rady mi nie podchodzą (może poza paroma, ale same nie dają efektów ): ). Chodzi mi o coś bardziej dopasowanego do konkretnie mojej osoby i upodobań żywieniowych.
Kiedyś udawało mi się bardzo łatwo chudnąć. Wiem, że nikt nie młodnieje, ale to niemożliwe, że mój metabolizm i nie tylko zmieniły się aż tak bardzo?? Wpływ mogła mieć też nieutrzymana ciąża.. (Proszę o nie komentowanie tego tematu pod żadnym kątem psychologicznym. Ucinam go szybko, bo nie chcę go poruszać) Nie wiem. Po raz pierwszy w życiu zauważyłam maleńkie rozstępy na pośladkach! To jest moja totalna porażka... Też za duzo sobie pozwoliłam niestety. Teraz chcę to zmienić. Zapisałam się na siłownię i chodzę 2-3 razy w tygodniu. Czasami jak mam power i ochotę to i 4. Problem polega na tym, że niemal żadne dietetyczne przepisy mi nie odpowiadają.... 80% jest na słodko Dla mnie to ledwie przekąska, a już na pewno nie obiad... Moje ulubione dania to najlepiej coś z roztopionym żółtym serem (tak... wiem... od tego utyłam więc odpuszczam go :/ ), słony prażony słonecznik, dania z czosnkiem, pierogi ruskie, popcorn sos grzybowy... Wiem, że wszystko co wymieniłam jest tuczące. Chodzi mi o to czy macie jakieś porady dla kogoś z takimi upodobaniami żywieniowymi...? Coś dietetycznego co zaspokoi głód kogoś kto lubi takie smaki...? Czy nie ma dla mnie ratunku =.= Jak mam się cały czas zmuszać do jedzenia czegoś czego w ogóle nie lubię to za cholerę nie bd trzymać diety, bo mnie szlag trafi.
Na pewno nie jadasz tylko żółtego sera, pierogów, popcornu i sosu grzybowego, ale są też inne rzeczy, które Ci smakują. Po pierwsze tak jak napisała Dusiia, swoje ulubione dania możesz trochę "oszukać" i zastąpić je zdrowszymi odpowiednikami - pierogi ruskie na przykład pierogami ze szpinakiem (a białą mąkę pełnoziarnistą), sos grzybowy przygotować na chudym jogurcie, a i popcorn od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale tylko taki przygotowany na patelni na odrobinie dobrej oliwy. Pestki słonecznika (prażone, ale niesolone) i czosnek (polski) to świetne i zdrowe dodatki do różnych potraw Na początku każdej diety odchudzającej jest ciężko, szczególnie dla osób, które lubią jeść ciężko, tłusto i z dużą ilością soli, ale do wszystkiego z czasem można się przyzwyczaić i dużo rzeczy polubić, tylko trzeba do tego podejść racjonalnie Nie szukaj restrykcyjnej diety, która nie wpisuje się w twoje smaki, bo szybko stracisz zapał. Na początku warto zmniejszać porcje oraz podmieniać niezdrowe rzeczy na ich zdrowsze odpowiedniki (mąkę białą na ciemną, śmietanę na jogurt, itp.) czy przemycać do ulubionych potraw trochę zdrowych rzeczy - do sosów kaszę czy ciemny ryż, świeże lub mrożone warzywa dobrze przyprawione czosnkiem. Nie możesz się nastawiać, że nie pasują Ci zalecenia zdrowego żywienia i koniec kropka, a spróbować je oswoić i "przystosować" do własnych smaków
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Sory,dieta to nie przyjemnosc i noe licz na to ze ktos ci podrzuci 'magiczna diete' ktora uwzgledni te produkty.
Dlaczego dieta to "nie przyjemność"? Dieta to sposób odżywiania się, każdy, a nie tylko ten stricte odchudzający. Niektórym wydaje się, że jedynym celem diety jest utrata kilogramów i wiąże się z samymi wyrzeczeniami, tylko później mamy efekty w postaci jojo, kiedy po tych wyrzeczeniach wracamy do starego, niby przyjemnego stylu życia. Dieta może być smaczna i przyjemna, chociaż u wielu osób to przychodzi dopiero z czasem, kiedy organizm przestawi się na inne "smaki", mniejsze porcje, itp.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2016-01-22 o 23:43
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 14:47   #1802
Zmorycerz
Przyczajenie
 
Avatar Zmorycerz
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 21
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Jest jakiś sposób na zachęcenie się do ćwiczeń dla moli książkowych? Wiadomo, że powinno się spędzać jak najwięcej czasu w ruchu, bo to zdrowe. Od niedawna zainteresowałam się fitnessem i ćwiczę na rowerku stacjonarnym. Sęk w tym, że przeważnie muszę zmuszać się do ćwiczeń, nudzą mnie i jestem słabo zmotywowana. Co z tego, że ćwiczenia są zdrowe, skoro nie dają mi radości? Najbardziej lubię zajęcia typowo "stacjonarne", które trudno byłoby połączyć z jednoczesnymi ćwiczeniami. Zawsze byłam molem książkowym, lubię czytać, uczyć się języków obcych, tłumaczyć, oglądać obcojęzyczne seriale. Trudno mi sobie wyobrazić spędzanie całego wolnego czasu na siłowni, podczas ćwiczeń ciągle zastanawiam się, ile mogłabym w tym czasie przeczytać czy nauczyć się słówek, mam poczucie straty czasu, bo niczego nowego się wtedy nie uczę, tylko wykonuję te same, jednakowe ruchy. Jak można się przestawić, aby to fitness stał się moją pasją i dawał mi więcej radości, niż dotychczasowe hobby?
Zmorycerz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 15:01   #1803
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Znajdź takie ćwiczenia, które nie będą Cię nużyć, spodobają Ci się, dodadzą energii. Ja np z chodakowska ćwiczyć nie mogę, bo mnie nudzi, ćwiczyłam z Tiffany teraz przerzucilam się chwilowo na mel b i nie nudzi mnie to, wiec mi się podoba. Na siłowni nie lubię ćwiczyć, jak ćwiczę na orbitku w domu to zazwyczaj mam wtedy czas na oglądanie ulubionych seriali. Możesz biegać słuchając audiobooków/piosenek w innym języku, czy jakiś list słówek, właściwie możesz też to robić przy wykonywaniu ABS w domu czy innych ćwiczeń które wykonuje się leżąc , bo przy cardio to chyba nie za bardzo.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 15:50   #1804
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Zmorycerz Pokaż wiadomość
Jest jakiś sposób na zachęcenie się do ćwiczeń dla moli książkowych? Wiadomo, że powinno się spędzać jak najwięcej czasu w ruchu, bo to zdrowe. Od niedawna zainteresowałam się fitnessem i ćwiczę na rowerku stacjonarnym. Sęk w tym, że przeważnie muszę zmuszać się do ćwiczeń, nudzą mnie i jestem słabo zmotywowana. Co z tego, że ćwiczenia są zdrowe, skoro nie dają mi radości? Najbardziej lubię zajęcia typowo "stacjonarne", które trudno byłoby połączyć z jednoczesnymi ćwiczeniami. Zawsze byłam molem książkowym, lubię czytać, uczyć się języków obcych, tłumaczyć, oglądać obcojęzyczne seriale. Trudno mi sobie wyobrazić spędzanie całego wolnego czasu na siłowni, podczas ćwiczeń ciągle zastanawiam się, ile mogłabym w tym czasie przeczytać czy nauczyć się słówek, mam poczucie straty czasu, bo niczego nowego się wtedy nie uczę, tylko wykonuję te same, jednakowe ruchy. Jak można się przestawić, aby to fitness stał się moją pasją i dawał mi więcej radości, niż dotychczasowe hobby?
Można ćwicząc na orbitreku, rowerze stacjonarnym czy na bieżni nawet czytać czy oglądać cos. Spróbuj znaleźć siłownię z nowoczesną strefa cardio, na przykład ze sprzętami life fitness, gdzie można przez USB podłączyć telefon czy pendrive ze swoimi filmami.
Ja czasem sobie też czytam na rowerku (mam czytnik).

wysłane z telefonu
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 20:24   #1805
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Jaka sztange mam sobie kupic na poczatek?
Jakie obciazenie ? 2x20?

Jakies wskazówki?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 20:48   #1806
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Zmorycerz Pokaż wiadomość
Jest jakiś sposób na zachęcenie się do ćwiczeń dla moli książkowych? Wiadomo, że powinno się spędzać jak najwięcej czasu w ruchu, bo to zdrowe. Od niedawna zainteresowałam się fitnessem i ćwiczę na rowerku stacjonarnym. Sęk w tym, że przeważnie muszę zmuszać się do ćwiczeń, nudzą mnie i jestem słabo zmotywowana. Co z tego, że ćwiczenia są zdrowe, skoro nie dają mi radości? Najbardziej lubię zajęcia typowo "stacjonarne", które trudno byłoby połączyć z jednoczesnymi ćwiczeniami. Zawsze byłam molem książkowym, lubię czytać, uczyć się języków obcych, tłumaczyć, oglądać obcojęzyczne seriale. Trudno mi sobie wyobrazić spędzanie całego wolnego czasu na siłowni, podczas ćwiczeń ciągle zastanawiam się, ile mogłabym w tym czasie przeczytać czy nauczyć się słówek, mam poczucie straty czasu, bo niczego nowego się wtedy nie uczę, tylko wykonuję te same, jednakowe ruchy. Jak można się przestawić, aby to fitness stał się moją pasją i dawał mi więcej radości, niż dotychczasowe hobby?
A w jakim celu cwiczysz? I co ti znaczy "zainteresowalam się fitnessem"?

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Jaka sztange mam sobie kupic na poczatek?
Jakie obciazenie ? 2x20?

Jakies wskazówki?
Tego Ci chyba nikt nie powie, do każdego ćwiczenia dobiera się inne obciążenie. Nie zrobisz takim samym obciążeniem martwego ciągu i np wyciskania. Poza tym 40 kg to raczej za dużo na początek
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 06:35   #1807
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

40kg po 3 miesiącach bedzie za mało. Początkujący robią progres bardzo szybko. Choć majac tylko 2x20 nie bedzie czym tego progresu robic. Bialaczekolada, nic nie kupuj. Zapisz sie na pakernie
__________________
Get fit or die trying

Edytowane przez Yo-asia
Czas edycji: 2016-01-25 o 07:04
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 22:14   #1808
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Czy jest opcja zmiany sylwetki (mniej tłuszczu, więcej mięśni) bez specjalnie ułożonej pod to diety i ćwiczeń za to w długim czasie? Załóżmy, że jest osoba X, która je zdrowo i utrzymuje wagę, do tego ćwiczy (aeroby, trochę z ciężarem ciała, przysiady, pompki itp, joga, pilates) zwiększając powoli, razem z poprawą siły i kondycji intensywność (trudność? ) tych ćwiczeń. No i ta osoba robi tak latami, bo lubi.
I teraz pytanie, czy będzie wyglądać coraz lepiej czy efekty będą tylko na początku?
Wiem, że to mocno teoretyczne pytanie i nie ma żadnych szczegółów ale zastanawia mnie to, wszędzie pisze się o sposobach dających najlepszy efekt w jak najkrótszym czasie, który trening i jaka dieta są najbardziej efektywne ale gdyby się na tym wcale nie skupiać a działać intuicyjnie i dla przyjemności to czy w ogóle to coś da?
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 07:12   #1809
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Czy jest opcja zmiany sylwetki (mniej tłuszczu, więcej mięśni) bez specjalnie ułożonej pod to diety i ćwiczeń za to w długim czasie? Załóżmy, że jest osoba X, która je zdrowo i utrzymuje wagę, do tego ćwiczy (aeroby, trochę z ciężarem ciała, przysiady, pompki itp, joga, pilates) zwiększając powoli, razem z poprawą siły i kondycji intensywność (trudność? ) tych ćwiczeń. No i ta osoba robi tak latami, bo lubi.
I teraz pytanie, czy będzie wyglądać coraz lepiej czy efekty będą tylko na początku?
Wiem, że to mocno teoretyczne pytanie i nie ma żadnych szczegółów ale zastanawia mnie to, wszędzie pisze się o sposobach dających najlepszy efekt w jak najkrótszym czasie, który trening i jaka dieta są najbardziej efektywne ale gdyby się na tym wcale nie skupiać a działać intuicyjnie i dla przyjemności to czy w ogóle to coś da?

Oczywiście że tak
Ćwiczę od ponad 7 lat i tylko na początku układałam specjalną dietę i trening rozpisywałam na kartce.
Już od dawna ćwiczę i jem intuicyjnie i nadal przynosi to efekty- ale niestety znaaaacznie wolniejsze niż na początku. Im dalej się zajdzie tym ciężej później o każdy postęp.
Najwięcej zmian przyniosły mi pierwsze 2 lata treningu.
Tylko pamiętaj żeby nie popaść w rutynę, bo organizm przyzwyczaja się do wysiłku i jeśli przestaniesz zwiększać intensywność to przestanie to przynosić rezultaty.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 13:46   #1810
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Jeżeli chcę jedynie ujędrnić i wyrzeźbić ciało to ile powtórzeń i serii powinnam wykonywać ? Czy zwiększanie ciężaru spowoduje zwiększenie masy ?
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 19:19   #1811
MagdaG69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 19
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Hejo właśnie planuje rozpoczęcie treningów oraz jakaś dietę tylko jeszcze nie wiem od czego zacząć
I tu chciałam się dowiedzieć czy słyszał ktoś o firmie xxx wykonującej badanie genetyczne xxx?
Podobno to jest najlepsza opcja przed rozpoczęciem diet i treningów. Na podstawie uzyskanych wyników badań przygotowany jest raport z ich interpretacją.Raport ten zawiera zarówno interpretację wyników badania, jak i zalecenia oraz wskazówki o charakterze profilaktycznym a dzięki niemu trener personalny i dietetyk mogą dobrać odpowiednio dietę oraz ćwiczenia tak aby nie przeforsować organizmu-w końcu sylwetka to nie wszystko przy dążeniu do niej należy zadbać o zdrowie.
Jedyne informacje jakie znalazłam to na stronie xxx (tam tez jest formularz kontaktowy) ale jestem ciekawa czy może ktoś się natknął na nie.
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-13 o 15:30 Powód: Reklama.
MagdaG69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-26, 20:27   #1812
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Oczywiście że tak
Ćwiczę od ponad 7 lat i tylko na początku układałam specjalną dietę i trening rozpisywałam na kartce.
Już od dawna ćwiczę i jem intuicyjnie i nadal przynosi to efekty- ale niestety znaaaacznie wolniejsze niż na początku. Im dalej się zajdzie tym ciężej później o każdy postęp.
Najwięcej zmian przyniosły mi pierwsze 2 lata treningu.
Tylko pamiętaj żeby nie popaść w rutynę, bo organizm przyzwyczaja się do wysiłku i jeśli przestaniesz zwiększać intensywność to przestanie to przynosić rezultaty.
Dziękuję bardzo za odpowiedź i to taką optymistyczną
Oj tak, już zrobiłam ten błąd z bieganiem, skupiłam się tylko na ilości treningów a jakość? Równie dobrze mogłam iść pospacerować, takie niskie miałam tętno i taki komfort zrelaksowałam się i dotleniłam co prawda, ale bardzo ciężko później wyjść z takiej strefy komfortu... bo wydawało mi się, że skoro robię te 10-15km to musi być efekt, hehe, jeszcze trochę i trzaskałabym półmaratony co tydzień i co z tego
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 09:43   #1813
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Jakie znacie i polecacie aplikacje na androida w celu liczenia ilości spożytych kalorii?
Zależy mi na takiej, która będzie miała sporo "wpisanych posiłków" (tzn. żebym nie musiała "z palca" wprowadzać rozkładu makro serka wiejskiego) i ilości (np. łyżka czegoś- żebym nie musiała ważyć ile faktycznie ma np. łyżka mąki).

Edit.
Znalazłam fitatu. Policzyłam swoje śniadanie (jajecznica z 3 jajek, na łyżce masła, zagryziona bananem i łyżczeką masła orzechowego). Wyszło 517 kalorii. I niech mi ktoś wytłumaczy czemu po tak kalorycznym śniadaniu zjedzonym o 7.30 rano burczy mi w brzuchu już o 10? Nie czuję głodu typu: lecę przez ręce, źle się czuję, tylko to burczenie

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2016-01-27 o 09:59
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 16:14   #1814
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Edit.
Znalazłam fitatu. Policzyłam swoje śniadanie (jajecznica z 3 jajek, na łyżce masła, zagryziona bananem i łyżczeką masła orzechowego). Wyszło 517 kalorii. I niech mi ktoś wytłumaczy czemu po tak kalorycznym śniadaniu zjedzonym o 7.30 rano burczy mi w brzuchu już o 10? Nie czuję głodu typu: lecę przez ręce, źle się czuję, tylko to burczenie
nie jestem specem, ale mało białka. Białko i tłuszcze na dłużej sycą. No i nie zawsze kaloryczność świadczy o sytym posiłku. Zjedz tabliczkę czekolady, tam też jest 500 kcal, a zaraz się będzie głodnym U mnie też śniadanie szybko "schodzi". Organizm po nocy jest głodny, więc szybko chłonie pierwszy posiłek.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 19:19   #1815
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
nie jestem specem, ale mało białka. Białko i tłuszcze na dłużej sycą. No i nie zawsze kaloryczność świadczy o sytym posiłku. Zjedz tabliczkę czekolady, tam też jest 500 kcal, a zaraz się będzie głodnym U mnie też śniadanie szybko "schodzi". Organizm po nocy jest głodny, więc szybko chłonie pierwszy posiłek.
Mało białka? W 3 jajkach?
Według fitatu powinno wyjść (z samego śniadania)- ok. 27 g białka, 32g tłuszczu i 28 g węglowodanów. Według mnie to sporo, szczególnie tłuszczu.
Próbuję się przestawić na większe spożycie tłuszczów w diecie, byłam bardziej syta po węglowodanowo-białkowych śniadaniach, nawet mniejszych, niż po tym dzisiejszym mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 19:38   #1816
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Mało białka? W 3 jajkach?
Według fitatu powinno wyjść (z samego śniadania)- ok. 27 g białka, 32g tłuszczu i 28 g węglowodanów. Według mnie to sporo, szczególnie tłuszczu.
Próbuję się przestawić na większe spożycie tłuszczów w diecie, byłam bardziej syta po węglowodanowo-białkowych śniadaniach, nawet mniejszych, niż po tym dzisiejszym mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu.
nie wiem skąd się bierze, ale dla mnie jajko ma jakieś inne białko Masz chyba to samo co ja i nie wiem skąd się to bierze, ale szybko spalam śniadanie. Jajecznicę jadam w weekendy na śniadanie z 3 jajek z całą bułką! i zjem i jestem od razu głodna. Jak pisałam nie jestem specem, niech sie wypowie ktoś , kto zna się lepiej, ale widzę, ze masz to samo
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 09:44   #1817
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Jakie znacie i polecacie aplikacje na androida w celu liczenia ilości spożytych kalorii?
Zależy mi na takiej, która będzie miała sporo "wpisanych posiłków" (tzn. żebym nie musiała "z palca" wprowadzać rozkładu makro serka wiejskiego) i ilości (np. łyżka czegoś- żebym nie musiała ważyć ile faktycznie ma np. łyżka mąki).

Edit.
Znalazłam fitatu. Policzyłam swoje śniadanie (jajecznica z 3 jajek, na łyżce masła, zagryziona bananem i łyżczeką masła orzechowego). Wyszło 517 kalorii. I niech mi ktoś wytłumaczy czemu po tak kalorycznym śniadaniu zjedzonym o 7.30 rano burczy mi w brzuchu już o 10? Nie czuję głodu typu: lecę przez ręce, źle się czuję, tylko to burczenie
Fitatu mnie nie zachwyciło i wg mnie (ale może mi się wydaje) zawyża spożyte kalorie. Poza tym...ehm..jajko jajku nie równe. Jaja są różnej wielkości a przez to i różnej wagi, mogą miec od 50 do 80 g na sztuce (albo i więcej) i co wtedy? zjadłaś 3 małe czy 3 duże jajka?!

Pomijając temat wielkości jajec banan też bananowi nie równy...może jednak to za mało dla ciebie?
Prowadzisz jakąś aktywność między 7:30 a 10?

Osobiście bym dodała jakiegoś mięsiwa do tej jajecznicy np. bardzo dobra jest z boczkiem wysmażonym (wtedy nie trzeba dodawać masła), albo z podsmażonym kurczakiem...z kiełbaską (jak nie masz swojskiej to w miarę do przełknięcia jest myśliwska z biedronki, skład doopy nie urywa, ale w smaku jest ok, a z kiełbas chyba i tak nie najgorsza, możesz dodać parę krążków dla smaku), jesli jesz gluten to polecam "zagęszczać" jajecznicę otrębami i na koniec dodać pomidora w kosteczkę. Smakowite wychodzi

A jesli chcesz banana jeść z rana to może w formie omletu te jajca i banana na patelnię, masło orzechowe na to. Bo może być tak, że wcale nie chodzi o ilość kcal ale o konsystencję. Ja się najadam dopiero jak dużo gryzę, takim smootie'm, nawet pól litrowym sie nie najem, ale jak zakąszę garścią orzechów będzie ok.


A teraz moje pytanie- DO ROWERZYSTEK i osób spędzających dużo czasu na świezym powietrzu (również w niekorzystnych warunkach atmosferycznych).
Czy zauważyłyście, żeby spedzanie czasu na dworze jakoś szczególnie przekładało się na zmarszczki, zanieczyszczenie twarzy, wpływało niekorzystnie na wygląd?
Od wielu lat regularnie jeździłam rowerem bez przerw w okresie jesienno-zimowym, oczywiście obowiązkowo zawsze z filtrem 50 SPF na gębie, no ale od 2 tygodni siedzę w domu i nie wychodzę. W tym czasie zauważyłam jakby mi gęba odmłodniała (nie, nie siedzę non-stop z maseczką na twarzy i nie poświęcam więcej czasu na pielęgnację), czy to możliwe, zeby spędzanie ok.2 godzin dziennie na świeżym powietrzu (w każdych warunkach) mogło niekorzystnie wpływać na cerę? No i jeśli tak, to co z tym fantem zrobić? Więcej filtra już się nie da nałożyć
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 10:23   #1818
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

La/Mbria- no właśnie gdyby mi zależało na dokładności co do 1 g to bym wszystko ważyła. A chcę wiedzieć tylko pi razy drzwi ile jem.
Boczku NIE-NA-WI-DZĘ. W ogóle nie jem tłustych mięs, bo w momencie gryzienia od razu mam odruch wymiotny To jeden z powodów, dla których nie widzę siebie na dietach wysokotłuszczowych niskowęglowodanowych. Omletów też nie lubię, nie umiem, wychodzą mi jak podeszwa No i nie mam rano czasu tłuc się i ubijać oddzielnie białka, oddzielnie żółtka, bawić się z milionem naczyń, zmywaniem i jeszcze budzić resztę rodziny mikserem Wiem, grymaszę. Chodzi mi o to w sumie, że jak zjem np. serek wiejski i bułkę rano, to syci mnie to na dłużej niż bardziej obfite kalorycznie śniadanie białkowo-tłuszczowe, które ma natomiast dużo mniejszą objętość.

A jajka jem duże wiejskie Nie zależy mi na formie życia, więc nie chce mi się ważyć. Zresztą nawet zważony filet z kurczaka filetowi o tej samej masie może być nierówny, bo jeden może mieć więcej tłuszczu, inny więcej białka.

Hmm, co do sportu na świeżym powietrzu to zauważam, że zimą robią mi się może nie tyle zmarszczki, co takie bruzdy na twarzy, ale to przy naprawdę solidnych mrozach. W lecie, na wiosnę i na jesieni jest ok. Powód może być inny, chociaż nie do końca w niego wierzę. Mianowicie chodzi o to, że podobno ćwiczenia kardio powodują przyspieszone starzenie organizmu, natomiast siłownia odmładza. Tylko że... jak widzę taką biegaczkę z Lublina, co ma podobno 60 lat a wygląda na 40, a z drugiej strony widzę zasuszoną jak rodzynek fitnesskę z konkursu bikini to dochodzę do przeciwnego wniosku. Chociaż wiadomo- na konkursy fitness to one się odwadniają, smarują brązerem itp., więc to też ma swój wpływ na wygląd.
Ale ja może nie jestem autorytetem w kwestiach wyglądania młodo / staro, bo jeszcze rok temu poproszono mnie o dowód przy zakupie piwa A miałam ćwiartkę już na karku

A tak w ogóle to po co Ci ten filtr? Ja w sumie stosuję tylko w lecie, natomiast w zimie przy hardkorowych mrozach biorę krem ochronny, a przy lżejszych smaruję zwykłym Ziaja ogórkowym. Słońce mnie nie spala (poza latem).

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2016-01-29 o 10:25
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 12:01   #1819
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Już pisałam.
Dla mnie śniadanie białkowo/tłuszczowe, ma się nijak do ilości zjedzonych kalorii.
Bardzo szybko zaczynam być niespokojna i po prostu muszę zjeść coś wysokowęglowodanowego. Nie czuje głodu typowego, po prostu "ssie mnie" na słodkie
+ okropny niepokój czuję, takie: wstanę i pójdę kupić pączka, JUŻ, TERAZ, DUŻEGO!

nawet dużo niżej kaloryczna np owsianka z orzechami i owocem, powoduje, że czuję się spokojna do pory drugiego śniadania


Moja teoria z palca wyssana brzmi tak: tłuszcze i białko, przebywają w żołądku przez około kilka godzin, zanim w ogóle dotrą do niższych partii przewodu pokarmowego gdzie dopiero zaczną się przyswajać (czyli, gdzie zaczynamy czerpać energie z tego co zjedliśmy).
Wiec w skrócie wygląda to tak, ze "morda zeżarła, oko to widziało, a kiszki jeszcze długo puste".
A węgle wiadomo, zaczynają się trawić już w ustach i część przyswaja się jeszcze przed trafieniem do żołądka a i z tego żołądka wychodzą do jelit dużo wcześniej.
W żołądku nie zachodzi proces przyswajania wartości odzywczych z jedzenia, tam zachodzą jedynie procesy rozdrabniania, rozcieńczania, doprowadzania masy jedzeniowej do odpowiedniego pH, oraz częściowe trawienie białka.
A trwienie nie = przyswajanie.

Czyli podejrzewam, ze mózg odczytuje sprzeczne sygnały po taki śnaidaniu: porcja energii jak z 1 banana, choć żołądek pełęn, cuś nie gra, głodno jest.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 12:13   #1820
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cava- uwielbiam Twoje odpowiedzi
No tak, to może być tak, jak piszesz Brzmi logicznie, a że się nie znam, to przyjmę tę teorię jako logiczną.
Ja miałam teorię, że takie 3 jajka to w sumie niewielkie objętościowo i niby kalorii sporo, ale w środku, w żołądku, pusto
Pewien typ z fatsecret, który jest na ketozie i uważa, że to lek na wszelkie zło i gdyby wcześniej ludzie byli na ketozie, to by i II WŚ nie było wciska wszystkim ketozo-sceptykom, że to kwestia czasu i adaptacji organizmu, nawet pół roku
Nie ma co kombinować raczej, wracam do normalnego jedzenia, a nie wydziwiania z takimi śniadaniami Dzisiaj np. o 7 zjadłam ciabattę z lidla z twarogiem póltłustym i zagryzłam połową banana i łyżeczką masła orzechowego i dopiero teraz, o 13, zaczyna mnie ssać.

Staram się przerzucić na 3-4 posiłki, ale odpowiednio większe. W dni, w które biegam, dorzucam sobie dodatkowy lekki posiłek przed bieganiem. Nie wiem, czy robię dobrze, czy nie, ale staram się nie spinać.

W ogóle w poniedziałek siedziałam od 9 do 14 na sali sądowej. Wiecie co- podziwiam tych sędziów i prokuratorów, którzy tyle wysiedzą w miejscu, bo mnie:
1) ok. 11 zaczęło burczeć w brzuchu
2) od 11.30 modliłam się o przerwę na toaletę, bo skończyła się pojemność pęcherza
3) od ok. 12.30 nie wiedziałam o czym jest rozprawa (na szczęście byłam jako publiczność).
Pracę mam taką, nie inną, nie zawsze mogę siąść i spokojnie zjeść, czasami przez cały dzień nie mam przerwy na toaletę, więc muszę kombinować z posiłkami, zwłaszcza jak wiem, że harmonogram dnia będzie mocno napięty.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 14:53   #1821
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

No to teraz ja mam pytanie. Ćwiczę od około 3 mies, głównie były to treningi Tiffany, ćwiczenia na orbitku, od niedawna treningi Tiffany przeplatane z mel b. Głównie zależało mi na pozbyciu się tłuszczu z okolic bioder, i prawie to osiągnęłam, jednak chce jeszcze trochę. Od jakiegoś tygodnia jem słodycze praktycznie codziennie wiec trochę się obawiam, że moich efektów nie będzie niedługo juz widac wiec od jutra staram się już to ograniczyć. Ale nie chce rezygnować całkowicie.
Jednak chciałabym się teraz skupić na pozbyciu się tego tłuszczu całkowicie, ale również na rzezbieniu brzucha i pośladków. Pytanie co ćwiczyć, żeby jednak te efekty były? Ćwiczę od 3 mies praktycznie codziennie 6dni w tyg po 40-50min, nie mam czasu żeby ćwiczyć 2 godziny dziennie. Czy ćwiczenie dalej mel b i Tiffany będzie przynosiło efekty? Np 3x w tyg więcej cardio mniej rzeźby, a 3x w tyg same ćwiczenia typu na brzuch, ABS, pośladki, nogi.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 23:08   #1822
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Silownia,silownia i jeszcze raz silownia
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 23:17   #1823
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Zależy mi na ćwiczeniach w domu
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 09:26   #1824
jola12345678
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 75
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Fitatu mnie nie zachwyciło i wg mnie (ale może mi się wydaje) zawyża spożyte kalorie. Poza tym...ehm..jajko jajku nie równe. Jaja są różnej wielkości a przez to i różnej wagi, mogą miec od 50 do 80 g na sztuce (albo i więcej) i co wtedy? zjadłaś 3 małe czy 3 duże jajka?!
Dlaczego zawyża? Jak sprawdzałam z innymi tabelkami to jest ok.
Swoją drogą tam jest każdy rozmiar jajka
jola12345678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 16:44   #1825
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Zależy mi na ćwiczeniach w domu

Obciążenie - kup sobie np hantle, bądź same talerze do sztangi - ja brzuchy robię tak, ze leży mi na brzuchu talerz od sztangi i go podtrzymuje rękoma - skośne - trzymam talerz w dłoniach
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 17:32   #1826
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

mam kiepską kondycję, ciężko dyszę wchodząc za szybko po schodach . Chciałabym zapisać się na siłownię. Siłownia którą sobie upatrzyłam, najbliżej mojego domu, ma sympatyczną obsługę która zapozna mnie ze sprzętem ale nie ułoży podstawowego planu ćwiczeń. I tu proszę radę.
Czy warto poprosić o trenera (dodatkowo płatnego) czy możecie mi podrzucić jakieś linki - gdzie szukać i na co zwrócić uwagę.
Na początek chcę poprawić kondycję i zwiększyć wydolność organizmu.

A później może wyrzeźbię sobie sześciopak .
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 21:57   #1827
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Jeśli wiesz, ze trener jest dobry to tak - ja bardzo często sie dopytuje trenerów o rożne rzeczy. Moze weź sobie godzinę z personalnym? Powiedziałby co i jak - pokazał działanie maszyn mnie ostatnio uczyl bieżni, bo nie mogłam włączyć
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 19:31   #1828
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
Jeśli wiesz, ze trener jest dobry to tak - ja bardzo często sie dopytuje trenerów o rożne rzeczy. Moze weź sobie godzinę z personalnym? Powiedziałby co i jak - pokazał działanie maszyn mnie ostatnio uczyl bieżni, bo nie mogłam włączyć
dziękuje za odpowiedź.
Jeżeli chodzi o obsługę sprzętu - to pan z recepcji wydawał się ogarnięty i deklarował że wszystko pokaże. Ale planu treningu - czyli co w jakiej kolejności, ile powtórzeń - tego mi nie powie. A ja kiedyś tam chodziłam do klubu ale to była joga, pilates, ABT.... nie siłownia.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 07:41   #1829
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Mam dość nietypowe pytanie bowiem poszukuję wątku na wizażu Ktoś, kiedyś napisał piękny post o sposobie na zrzucenie wagi - był podany opis dwoch bohaterek gdzie jedna postanowiła ćwiczyć siłowo a druga ograniczyła się do samej diety (Ola i Kasia miały na imię jeśli dobrze pamiętam).
Post składał się z etapów odchudzania tydzień po tygodniu, jak spowalniał/rozkręcał się metaboliz, jak dziewczyny zrzucały wagę. Post był czysto hipotetyczny, mam wrażenie, że kiedyś był przypięty do walla a teraz go znaleźć nie mogę. Kojarzy któraś z Was o co mi chodzi?
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 16:06   #1830
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Mam dość nietypowe pytanie bowiem poszukuję wątku na wizażu Ktoś, kiedyś napisał piękny post o sposobie na zrzucenie wagi - był podany opis dwoch bohaterek gdzie jedna postanowiła ćwiczyć siłowo a druga ograniczyła się do samej diety (Ola i Kasia miały na imię jeśli dobrze pamiętam).
Post składał się z etapów odchudzania tydzień po tygodniu, jak spowalniał/rozkręcał się metaboliz, jak dziewczyny zrzucały wagę. Post był czysto hipotetyczny, mam wrażenie, że kiedyś był przypięty do walla a teraz go znaleźć nie mogę. Kojarzy któraś z Was o co mi chodzi?
Ja kojarzę. Jednak też nie wiem gdzie on jest i chętnie sobie go znowu przeczytam.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 19:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.