Matura 2015 :) - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-19, 16:55   #1861
Floydka
little hungry lady
 
Avatar Floydka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 844
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
to dopiero wtedy się pewnie dobiera takie osoby. Ale u mnie w szkole można policzyć na palcach u jednej ręki pewnie kto przyjdzie sam. W mojej szkole panuje zasada, albo z kims idziesz (nieważne z kim, byleby kogoś mieć) albo w ogole sie na zabawie nie pojawiasz. Taka chora mentalność
Beznadziejne podejscie (:
W ogole bym zrezygnowala, gdyby ktos postawilby mi takie ultimatum, albo za plecami obgadywal, ze nie mam z kim isc. Nienormalne.
No, ale w kazdej szkole panuja inne reguly, czy zwyczaje takze nie neguje.
U mnie wiele osob idzie w pojedynke, zatem tez zdecydowalam sie na takie rozwiazanie niz ciagniecie na sile jakiegos chlopaka

Wysłane z szajsunga.
__________________
Taniec to masturbacja na forum publicznym.
Floydka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 16:16   #1862
petiteduce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 51
Dot.: Matura 2015 :)

Miałam dzisiaj próbną maturę ustną z polskiego, będzie ciężko :|

Wylosowałam temat postawy człowieka wobec wojny, odnosząc się do fragmentu z "Pamiętników z powstania warszawskiego" Białoszewskiego i wybranych tekstów kultury. Fuksiara ze mnie Temat rzeka, 88%

Inni mieli troszkę gorzej- interpretacja wiersza, motyw miasta w literaturze i motyw śmierci na obrazach. ale ogółem tematy w miarę łatwe Tylko ten stres i punktacja, matko boska. Nie wiem JAK trzeba powiedzieć, żeby mieć tą stówkę. Koleżanka mówiła calutkie 10 minut, bez zacinki, pisze maturę rozszerzoną nawet, a oceniła ją nauczycielka na 90%. Będzie rzeź :|
__________________

Matura '15

R: matematyka, angielski, geografia
petiteduce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 21:11   #1863
meedd
Rozeznanie
 
Avatar meedd
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 534
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez petiteduce Pokaż wiadomość
Miałam dzisiaj próbną maturę ustną z polskiego, będzie ciężko :|

Wylosowałam temat postawy człowieka wobec wojny, odnosząc się do fragmentu z "Pamiętników z powstania warszawskiego" Białoszewskiego i wybranych tekstów kultury. Fuksiara ze mnie Temat rzeka, 88%

Inni mieli troszkę gorzej- interpretacja wiersza, motyw miasta w literaturze i motyw śmierci na obrazach. ale ogółem tematy w miarę łatwe Tylko ten stres i punktacja, matko boska. Nie wiem JAK trzeba powiedzieć, żeby mieć tą stówkę. Koleżanka mówiła calutkie 10 minut, bez zacinki, pisze maturę rozszerzoną nawet, a oceniła ją nauczycielka na 90%. Będzie rzeź :|
W sumie to naprawde przyjazne tematy My raz na dodatkowych zajęciach dostaliśmy jakąś analize porównawczą dwóch ustworów, które naprawde generalnie strasznie podobne a w jednym z podpunktów było opisać róznice Także to troszkę niesprawiedliwe jak jeden będzie miał temat bardzo oklepany, poruszany wszędzie gdzie sie da (Bóg, śmierć, natura itp) a ktoś dostanie np omów rodzaje gwar itp
meedd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 10:33   #1864
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez petiteduce Pokaż wiadomość
Wylosowałam temat postawy człowieka wobec wojny, odnosząc się do fragmentu z "Pamiętników z powstania warszawskiego" Białoszewskiego i wybranych tekstów kultury. Fuksiara ze mnie Temat rzeka, 88%

Inni mieli troszkę gorzej- interpretacja wiersza, motyw miasta w literaturze i motyw śmierci na obrazach. ale ogółem tematy w miarę łatwe
Cytat:
Napisane przez meedd Pokaż wiadomość
W sumie to naprawde przyjazne tematy My raz na dodatkowych zajęciach dostaliśmy jakąś analize porównawczą dwóch ustworów, które naprawde generalnie strasznie podobne a w jednym z podpunktów było opisać róznice Także to troszkę niesprawiedliwe jak jeden będzie miał temat bardzo oklepany, poruszany wszędzie gdzie sie da (Bóg, śmierć, natura itp) a ktoś dostanie np omów rodzaje gwar itp
O matko, nie zdam matury ustnej z polskiego
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 22:26   #1865
FerreroRocher
Raczkowanie
 
Avatar FerreroRocher
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bielany Wrocławskie
Wiadomości: 143
Dot.: Matura 2015 :)

No ale do pytań powinniśmy dostać tekst, więc po przeczytaniu może być całkiem w porządku.
Ja się bardziej obawiam rozszerzonej historii...
FerreroRocher jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 12:14   #1866
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
U mnie oceniają próbne matury ;] nie zdam tych dwóch z matmy- nie zalicze 3kl ;]







U mnie jest tak że powinno się między klasami tańczyć no chyba ze partner/ partnerka będą chodzić na próby. Jezeli ktoś nie ma partnera ( nie oszukujmy się z pewnością nie jest to jedna osoba na rocznik) to można między wolnymi osobami, chcącym tańczyć poloneza popytać.
U nas tez za probne matury stawiaja oceny Nie dopuszczenie do matury za napisanie ponizej 30% probnej uwazam jeszcze za okej, ale moja nauczycielka nam powiedziała, że osoby, które napiszą na 2 próbną też będą miały problem z otrzymaniem "dopuszczenia" do matury
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 12:26   #1867
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Matura 2015 :)

U nas za próbne też chyba będą oceniać, troszkę boję się matmy ...
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 12:45   #1868
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Matura 2015 :)

u nas tez mają być oceny, jak dla mnie to jest troche śmieszne, bo jak ja mam teraz mieć cały materiał opanowany i powtórzony? Nie pamiętam 50% tego co brałam z matematyki z rozszerzenia, nie pamiętam dlaczego to tak, a nie inaczej. Na prawde nie widzę sensu wstawiania ocen z tych matur, bo rewelacyjne nie będą
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 20:00   #1869
serialomaniaczka
Rozeznanie
 
Avatar serialomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 899
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
U nas tez za probne matury stawiaja oceny Nie dopuszczenie do matury za napisanie ponizej 30% probnej uwazam jeszcze za okej, ale moja nauczycielka nam powiedziała, że osoby, które napiszą na 2 próbną też będą miały problem z otrzymaniem "dopuszczenia" do matury
WHAT? :O jak ja nie jestem pewna, czy te próbne z maty w ogóle napiszę na 30% i co, nie dopuszczą mnie do matury? szczerze? to kompletnie nic nie znaczy, bo z matą np. od zawsze mam problem, próbne gimnazjalne pisałam fatalnie. było ich naprawdę sporo a może na jednym miałam powyżej 40% i jeśli by była możliwość to by mnie nie dopuściła babka do tego gimnazjalnego, tak? so sad, bo z właściwego miałam 78% jak dobrze pamiętam, więc jak na takiego głąba... mam nadzieję, że w mojej szkole mądrzej na to patrzą.
__________________
28.11.2014 kierowca
serialomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 20:04   #1870
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez serialomaniaczka Pokaż wiadomość
WHAT? :O jak ja nie jestem pewna, czy te próbne z maty w ogóle napiszę na 30% i co, nie dopuszczą mnie do matury? szczerze? to kompletnie nic nie znaczy, bo z matą np. od zawsze mam problem, próbne gimnazjalne pisałam fatalnie. było ich naprawdę sporo a może na jednym miałam powyżej 40% i jeśli by była możliwość to by mnie nie dopuściła babka do tego gimnazjalnego, tak? so sad, bo z właściwego miałam 78% jak dobrze pamiętam, więc jak na takiego głąba... mam nadzieję, że w mojej szkole mądrzej na to patrzą.
Tylko, że egzamin gimnazjalny nie ma progu zdawalności :"D
Dla mnie ocenianie próbnych matur to też głupota bo według systemu oceniania bodajże za około 60 % bedzie jeszcze 3
U mnie w szkole jeśli chodzi o dopuszczenie do matury jest straszny rygor bo okazało się w czerwcu, że 40 osób w tym roku u mnie w szkole nie zdało
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 20:16   #1871
meedd
Rozeznanie
 
Avatar meedd
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 534
Dot.: Matura 2015 :)

W systemie oceniania jaki panuje w mojej szkole dopuszczający jest od 51% (!!!) a 3 od 65%. A z tego co wiem matematyke oceniać będzie napewno. Podstawa bół biedy ale rozszerzenia to ja na wiecej niż 50% narazie nie liczę..

Edytowane przez meedd
Czas edycji: 2014-11-23 o 20:18
meedd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 20:19   #1872
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez meedd Pokaż wiadomość
W systemie oceniania jaki panuje w mojej szkole dopuszczający jest od 51% (!!!) a 3 od 75%. A z tego co wiem matematyke oceniać będzie napewno. Podstawa bół biedy ale rozszerzenia to ja na wiecej niż 50% narazie nie liczę..
U mnie 75% to już chyba 4. Dla mnie jest zbyt duża rozpiętość pomiędzy 2 i 3 w mojej szkole. 2 jest od 30% do 60%
Dla mnie napisanie sprawdzianu na 2 czy na 3 to nie jest duża różnica, ale napisanie matury na 30% a na 60% to jest ogromna różnica
Jedna osoba napisze mature na 60% czyli na bardzo dobry wynik, która załapie się na 32% i też będzie miała 2, bezsens

Edytowane przez susuanne
Czas edycji: 2014-11-23 o 20:23
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 20:21   #1873
pyska95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: z Polski:)
Wiadomości: 259
Dot.: Matura 2015 :)

Mysle ze podstawa powinna probna byc obowiazkowa chociaz moze matme tak normalnie nie osadzac :p. U mnie ponad polowa klasy z matmy ledwo dwoje ma albo i ma pewna i nic nie czai. Ja zaczynam od wtorku i odpukac mysle ze dobrze pojdzie ale to w praniu wyjdzie. Co do dodatkowych przedmiotow to chce nam zrobic z geografii co mysle jest tragedia bo dopiero zaczelam sie uczyc. Innym np z wosu nie robi ale od geo stuknieta troche jest.
Za ponad tydzien grudzien!!!! A niedawno deklaracje skladalam !!!
__________________
mój wątek wymiankowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post51370182

PYSKA95
pyska95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 20:51   #1874
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez serialomaniaczka Pokaż wiadomość
WHAT? :O jak ja nie jestem pewna, czy te próbne z maty w ogóle napiszę na 30% i co, nie dopuszczą mnie do matury? szczerze? to kompletnie nic nie znaczy, bo z matą np. od zawsze mam problem, próbne gimnazjalne pisałam fatalnie. było ich naprawdę sporo a może na jednym miałam powyżej 40% i jeśli by była możliwość to by mnie nie dopuściła babka do tego gimnazjalnego, tak? so sad, bo z właściwego miałam 78% jak dobrze pamiętam, więc jak na takiego głąba... mam nadzieję, że w mojej szkole mądrzej na to patrzą.
Dla mnie też to jest chore, bo pewnie wiele osób jest jeszcze przed tymi najintensywniejszymi powtórkami. Ten wynik nie świadczy o tym jak pójdzie ta właściwa.

Jeśli chodzi o próbne matury to jestem jak najbardziej za ich przeprowadzeniem, bo można przekonać się co nas czeka, ale oceny z tego to moim zdaniem kiepski pomysł. Z tego powodu, który wymieniłam wcześniej.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 21:33   #1875
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez meedd Pokaż wiadomość
W systemie oceniania jaki panuje w mojej szkole dopuszczający jest od 51% (!!!) a 3 od 65%. A z tego co wiem matematyke oceniać będzie napewno. Podstawa bół biedy ale rozszerzenia to ja na wiecej niż 50% narazie nie liczę..
u mnie jeśli chodzi o próg ocen to mamy dosyć podobnie, no troszkę niższe, ale generalnie bedzie ciężko mieć dobrą ocenę z tych próbnych.

Zrobiłam dzisiaj dwie maturki z podstawy i.. jak w zamkniętych nawet śmigałam, tak otwarte niektóre mnie zszkowowały, bo nie wiedziałam jak zrobić. A ja chce zdawać rozszerzenie, nie liczę na więcej niż 30% w tym tygodniu. Załamka.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 21:39   #1876
LastTime
Rozeznanie
 
Avatar LastTime
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 978
Dot.: Matura 2015 :)

znacie jakieś strony, gdzie znajdę przykładowe wypracowania z rozszerzonego polskiego? szukam, szukam i nic, wszędzie tylko wskazówki jak pisać itd.
__________________
''A jeśli już przepaść i pustka między nami,
To tylko taka na sekundę,
Między ustami a ustami.''
happysad

LastTime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 22:05   #1877
meedd
Rozeznanie
 
Avatar meedd
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 534
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
U mnie 75% to już chyba 4. Dla mnie jest zbyt duża rozpiętość pomiędzy 2 i 3 w mojej szkole. 2 jest od 30% do 60%
Dla mnie napisanie sprawdzianu na 2 czy na 3 to nie jest duża różnica, ale napisanie matury na 30% a na 60% to jest ogromna różnica
Jedna osoba napisze mature na 60% czyli na bardzo dobry wynik, która załapie się na 32% i też będzie miała 2, bezsens
Nie, nie już poprawiłam miało być od 65%. Od 76% jest już 4 aż tak strasznie nie jest
Ale to prawda, z podstawowych arkuszy z matmy ok 80% a rozsz matma to paraliż... więc fajnie jest
meedd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-24, 13:48   #1878
FerreroRocher
Raczkowanie
 
Avatar FerreroRocher
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bielany Wrocławskie
Wiadomości: 143
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez LastTime Pokaż wiadomość
znacie jakieś strony, gdzie znajdę przykładowe wypracowania z rozszerzonego polskiego? szukam, szukam i nic, wszędzie tylko wskazówki jak pisać itd.
Polecam,arkusze maturalne i ćwiczenia z Nowej Ery, są zadania, ale i objaśnienia a koszt niewielki, bo około 30zł
FerreroRocher jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-24, 21:45   #1879
serialomaniaczka
Rozeznanie
 
Avatar serialomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 899
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Tylko, że egzamin gimnazjalny nie ma progu zdawalności :"D
Dla mnie ocenianie próbnych matur to też głupota bo według systemu oceniania bodajże za około 60 % bedzie jeszcze 3
U mnie w szkole jeśli chodzi o dopuszczenie do matury jest straszny rygor bo okazało się w czerwcu, że 40 osób w tym roku u mnie w szkole nie zdało
dlatego z tym egzaminem napisałam, że jeśli by była taka możliwość to by mnie nie dopuściła bo takim tokiem rozumowania jak w Twojej szkole, gdyby ten gimnazjalny miał próg jak matura, to nawet bym do niego nie podeszła ze względu na wyniki z próbnych
__________________
28.11.2014 kierowca
serialomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-25, 10:14   #1880
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Matura 2015 :)

No i jak wam posżło?
Uważam, że arkusz był nardziej przygotowany do starej podstawy prograqmowej,bo tego typu tematy pojawialy się wcześniej. Myślę, ze operon nie zabardzo oriętuje się w reformach...
Zobaczymy co nam cke da.
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-25, 11:16   #1881
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Matura 2015 :)

Stara podstawa dziś to była bułka z masłem. I dobrze. Dowiedziałam się jak wygląda, a niejako się stresowac bo jeszcze wszystkiego się nie potrafi. A na matę jestem przygotowana wiec juz jestem spokojna, choćby była trudniejsza.

Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-25, 13:43   #1882
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Matura 2015 :)

ojj jutro bedzie ciężko z matematyką R, obawiam się, że bede musiała wyjsc po kilku minutach

co do dzisiejszego to.. myślę, że tragicznie nie było, chociaż uważam, że poprzednie matury próbne troszkę inaczej wyglądały. Ta dzisiejsza jak najbardziej podobna do tej starej matury. Jaki temat wybrałyście i do czego się odwołałyście? Swoją drogą, troche mało miejsca było na wypracowanie, ja piszę drobno to się spokojnie zmieściłam, ale gdybym miała większe pismo to mogłabym mieć kłopoty
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-25, 13:43   #1883
madx95
Raczkowanie
 
Avatar madx95
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: z Antarktydy
Wiadomości: 32
Dot.: Matura 2015 :)

Szymborska? Babka nam powiedziala wczoraj ze Szymborskiej nie bedzie bo autorka nie życzyła sobie by jej wiersze były na maturze. A tu nam ją dali. Zazwyczaj wiersze wybieram ale dzisiaj cos nie mialam pomyslow jakie nawiazania dac wiec wybralam Lalke, ktorej nie czytalam, srednio ogarniam o co tam chodzi, a tym bardziej analizy pisac nie umiem ;/
Test niby łatwy ale znając życie bedzie jak zwykle 3 pkt
Angielskiego i matmy sie nie boje.. boje sie chemii i biologii ;x
@helvetet ja sie zmiescilam w 2 strony i ledwo co wyszlo mi 253 slow
wybralam Podwiosnie i Pana Tadeusza (juz dostalam opierdziel ze po co wzielam dwa - nic nie ogarniam xd)
__________________
Od dziecka Legionistka od kilku lat Culé


Matura 2015 (nowa matura)

Edytowane przez madx95
Czas edycji: 2014-11-25 o 13:46
madx95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-25, 15:02   #1884
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Matura 2015 :)

piszecie jutro matmę r? My w sobotę dopiero ;D
Ja pisałam ze emigracja jest konieczna i dałam przykład Raskolnikowa i Soni i wyszło 270 słów jakoś
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-25, 15:36   #1885
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Matura 2015 :)

My mamy próbne matury na tydzień przed swietami od 15 do 18 grudnia
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-25, 16:34   #1886
meedd
Rozeznanie
 
Avatar meedd
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 534
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
My mamy próbne matury na tydzień przed swietami od 15 do 18 grudnia
Moja szkoła też się na te tylko zdecydowała
meedd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-25, 17:12   #1887
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
No i jak wam posżło?
Uważam, że arkusz był nardziej przygotowany do starej podstawy prograqmowej,bo tego typu tematy pojawialy się wcześniej. Myślę, ze operon nie zabardzo oriętuje się w reformach...
Zobaczymy co nam cke da.
Oczywiście, że prawie jak stara, ale co można było oczekiwać od Operonu.... Jak zwykle do tyłu i niezgodnie z podstawą programową, tak samo jak ich zbiory zadań, któe kazała nam nauczycielka kupić- masa błędów... Nie polecam
A co do samej matury, aż tak źle chyba mi nie poszła...zastanawiałam się właśnie nad przykładami to wybrałam Pana Tadeusza...a później jak z polonistką rozmawialiśmy to mówiła, że można było wymyślić: papieża naszego, żydów, polskich poetów np. Mickiewicz, ludzie po wojnie i podczas wojny...Taaa a w trakcie to myślałam 10min ...
Ogólnie to i tak wyszłam szybciej o godz, nie wiem jak można tam było tyle siedzieć...
Cytat:
Napisane przez madx95 Pokaż wiadomość
Szymborska? Babka nam powiedziala wczoraj ze Szymborskiej nie bedzie bo autorka nie życzyła sobie by jej wiersze były na maturze. A tu nam ją dali. Zazwyczaj wiersze wybieram ale dzisiaj cos nie mialam pomyslow jakie nawiazania dac wiec wybralam Lalke, ktorej nie czytalam, srednio ogarniam o co tam chodzi, a tym bardziej analizy pisac nie umiem ;/
Test niby łatwy ale znając życie bedzie jak zwykle 3 pkt
Angielskiego i matmy sie nie boje.. boje sie chemii i biologii ;x
@helvetet ja sie zmiescilam w 2 strony i ledwo co wyszlo mi 253 slow
wybralam Podwiosnie i Pana Tadeusza (juz dostalam opierdziel ze po co wzielam dwa - nic nie ogarniam xd)
Hahah jeżeli faktycznie jest tak jak mówi twoja babka z polskiego to Operon nieźle się popisał...
Ja się boję jutro matmy i w piątek R biologii ;<

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
My mamy próbne matury na tydzień przed swietami od 15 do 18 grudnia
My też je mamy...


Ogólnie to zrobiłam sobie dziś plan nauczania się z biologii do matury...Tak późno...wyrobie się ze wszystkim według planu, tydzień przed maturą hahahaa Zamęczę mojego chłopaka bo powiedziałam, że jego zadaniem będzie odpytywanie mnie i słuchanie mnie ;p Tak się najszybciej uczę, jeżeli powtarzam to na głos
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-25, 19:50   #1888
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Matura 2015 :)

Dzisiejsza matura była jakaś do dupy, CKE na pewno by takiej nie dało, myślę że oni bardziej myślą nad lekturami niż nad suchymi tekstami
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-25, 19:52   #1889
AgggJ
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 643
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość


Ogólnie to zrobiłam sobie dziś plan nauczania się z biologii do matury...Tak późno...wyrobie się ze wszystkim według planu, tydzień przed maturą hahahaa Zamęczę mojego chłopaka bo powiedziałam, że jego zadaniem będzie odpytywanie mnie i słuchanie mnie ;p Tak się najszybciej uczę, jeżeli powtarzam to na głos

Jakbym czytała o mnie i moim chłopaku :P. Też mnie biedak musi słuchać i odpytywać :P.
__________________
Mój kanał YouTube
Instagram
AgggJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-25, 20:12   #1890
serialomaniaczka
Rozeznanie
 
Avatar serialomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 899
Dot.: Matura 2015 :)

serio taka beznadziejna ta matura była? moja polonistka z niej zrezygnowała, ale niektóre klasy z mojej szkoły ją pisały. moja klasa miała pisać w sumie tylko jutro matę i w piątek geo, ale mata jednak w innym terminie, bo nauczycielki się rozchorowały (w sumie nie wiem, co to ma do tego, bo w końcu nie one to to przygotowują a pilnują nas i tak nauczyciele, z którymi mamy lekcje, ale ok ) a mnie na geografii nie będzie bo egzamin więc w zasadzie czekają mnie na razie maturki od CKE, które tak btw. głupio zrobili, bo można wybrać tylko jeden przedmiot dodatkowy, który piszemy na tej próbnej...a z tego co pamiętam, to zawsze pisali wszystkie, które zdają
__________________
28.11.2014 kierowca
serialomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-04 20:26:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.