masaż piersi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-11, 18:40   #1
jakajataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 92

masaż piersi


czy istnieje jakikolwiek masaż, który chociaż trochę powiększył by piersi? może być indywidulany jak również w jakiś gabinetach wykonywany przez profesjonaliste? jeśli jest coś takiego to prosiłabym o adres i cene takiego zabiegu
jakajataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 22:09   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: masaż piersi

Poprzez masaż nie można bezpośrednio zwiekszyć biustu, jednak w pewnym stopniu mozna go ujędrnić. Jest to trudna i pracyzyjna sztuka, efekty sa widoczne min po okresie karmienia czy też nagłych sytuacjach np wahaniach wagi. Masaż taki wymaga regularności nie intensywności.

Polega na opracowaniu tkanki łacznej, masażu okolic biustu, klatki piersiowej i częściowo okolic powłok brzusznych.

Mozna wykonywać go jeśli nie ma rzadnych zmian w obrębie biustu i klatki piersiowej.

Efekty sa różne, jak zaznaczyłem nie chodzi o zwiekszenie biustu a jedynie częściowe jego ujędrnienie. Zalezy od jego kształtu oraz konsystencji tkanki - skóry i siły mięśnia piersiowego. Czasem efekty są bardzo zadowalające, ale jak powiedziałem zalezy to od wielu czynników.

Wykonujemy taki masaż w Poznaniu Gabinety Bodywork. www.bodywork.com.pl Zapraszam.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 11:44   #3
massagelondon
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 31
terapeutyczny tajski Masaż piersi Warszawa

moja zona robi te zabiegi rowniez - uczyla sie tego w Bangkoku u Kemika na Songhla http://www.tobnom.com/service/service-eng.htm

Moja zona przyjezdza do Warszawy w pazdzierniku i bedzie pracowac jako masazystka. Wyslij mi swoj mail - skontaktuje sie z toba za kilka tygodni.
massagelondon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 13:12   #4
jakajataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 92
Dot.: masaż piersi

lol ale trafilam na ta wiadomosc jak fajnie, ze tu zajrzalam, podaje moj email jakajataka@wp.pl. dzieki!!
jakajataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 15:44   #5
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: masaż piersi

Przestrzegałem już kiedyś przed facetami, którzy chcieli by taki masaż piersi wykonywać, wykorzystując kobiety. Trzeba uważać również na kobiety. Każdy chciał by zarobić łatwy pieniądz. A masaż piersi jest ku temu znakomitą okazją.
Jak mówił Bodyworker, masaż niewiele moze dać w celu powiększenia piersi.
Bardziej już jeżeli chodzi o ujędrnianie. Ale i tak niewielu masażystów sie na tym zna. Trudno więc dobrać fachowca.

Zawsze mąż może się zająć szczegółowym masażem żony. Tak jest chyba najbezpieczniej.

Jakajataka, prawda jest taka, że naprawdę niewiele rzeczy ma wpływ na wielkość kobiecego biustu.
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 12:40   #6
jakajataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 92
Dot.: masaż piersi

kumi: dzieki! ja wiem, ze duzo sie ne zdziala, w sumie ja tam nie mam kompleksow na tym punkcie, ale myslalam, ze chciaz troche sie da, no i da sie przez masaze, ale szukalam najskuteczniejszych w ogole juz o tej sprawie zapomnialam, przypomnialo mi sie jak tu wczoraj zajrzalam w moje topici a massagelondon'a chyba zle zrozumialam, myslalam, ze ona robi masaz z tej www i ze jest skuteczny, ja na zadny zabieg sie nie wybieram, po prostu zle go zrozumialam

no to chyba wszystko juz wyjasnilam
jakajataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 16:11   #7
selleni
Przyczajenie
 
Avatar selleni
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 16
Dot.: masaż piersi

Czytałam, że masarz powiększający polega na nasowaniu piersi całymi dlońmi okrężnymi ruchami przez 20 minut dziennie. Do tego trzeba naciskać tez przez 20 minut mięsień tarczycy. Podobno pomaga.
selleni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-23, 11:46   #8
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: masaż piersi

Cytat:
Napisane przez selleni
Czytałam, że masarz powiększający polega na nasowaniu piersi całymi dlońmi okrężnymi ruchami przez 20 minut dziennie. Do tego trzeba naciskać tez przez 20 minut mięsień tarczycy. Podobno pomaga.
Selleni, tarczyca to gruczol dokrewny, a nie miesien. Uciskanie na tarczyce nie tylko nie przyniesie efektu, ale moze byc zgola niebezpieczne.
A jesli chodzi o masowanie piersi calymi dlonmi przez 20 min dziennie... wyglada mi to na gre wstepna, ale nie sadze, ze komus powiekszyly sie piersi w wyniku tego "masazu".
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 22:23   #9
Mi$ek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 5
Dot.: masaż piersi

selleni- Masz MISTRZOSTWO !!!! Jestes "BOSKA".... ....
Mi$ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 19:10   #10
Asia 67
Raczkowanie
 
Avatar Asia 67
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 256
Dot.: masaż piersi

Gdyby taki masaż był skuteczny to sama masowała bym się i to nie przez 20 minut, ale przez godzinę!!! Nie wierzę,aby jakiś masaż zwiększal biust.Spotkalam się już z kremami, tabletkami na powiększenie piersi.To zwyle bujdy na resorach!Przecież ktoś musi zarobić kasę na głupocie ludzkiej.Masaż ujędrni to pewne.Milego masowania
Asia 67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 20:40   #11
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: masaż piersi

ja dodam tylko ze na podniesienie sie troche piersi maja duzy wplyw cwiczenia klatki piersiowej
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 20:44   #12
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: masaż piersi

Cytat:
Napisane przez selleni
Czytałam, że masarz powiększający polega na nasowaniu piersi całymi dlońmi okrężnymi ruchami przez 20 minut dziennie. Do tego trzeba naciskać tez przez 20 minut mięsień tarczycy. Podobno pomaga.
Selleni po prostu "odbiło się" informacją ze starego skryptu o shiatsu Tokushiro Namikoshi, gdzie RZECZYWIŚCIE opisana jest taka metoda. Tyle, że oczywiście nawet tam tarczyca nie jest mięśniem . No a poza tym raczej nie działa, mimo że pewien naturoterapeuta ze Szczecina zaklinał sie publicznie że skutkuje... Osobiście sądzę, że po prostu przeczytał wspomniany skrypt
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 23:15   #13
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: masaż piersi

No, spokojnie, jeśli jemu to wychodzi, to zapewne łatwo trafić. Kolejka pewnie kończy się gdzieś w okolicach II peronu na Dworcu Szczecin Główny.

Ale pamiętając ilośc pytań pacjentek o ten problem, to przyznaje że desperacja jest wielka, poniekąd rozumiem, takie trendy.

Owszem co do profilaktyki przekonanie mam i to nie tylko teoretyczne. Ale trudno o spektakularne rezultaty. Np. świetny czas na rewitalizacje jest po zakonczeniu karmienia, czym dłużej się zwleka szanse maleją. Podobnie z powłokami brzusznymi.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 23:22   #14
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: masaż piersi

Acha i jeszcze jedna zalezność, choć może wyda się to dziwne. Czym bardziej szczerze na ten temat rozmawiam, np o ograniczonym wpływie takiego masażu, tym pacjentki są bardziej zainteresowane tematyką.

Może tak na ludzi działa szczerosć. Może mamy dosyć nieprawdopodobnych reklam?

Ufam, iz podejdziemy do tematu rozsądnie. Warto!
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 02:17   #15
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: masaż piersi

Nie, Piotrze, to nie trend, dla kobiet biust jest tak wazny, tak jak dla mezczyzn wielkosc pracia. Zreszta, chyba intuicyjnie maja racje. Wedlug ankiety (przeprowadzonej przez jeden z amerykanskich magazynow), wiekszosc mezczyzn zwraca uwage najpierw na biust, pozniej twarz, po czym zwraca uwage na... ale to juz inny temat.
Szczerze mowiac, wcale nie dziwie sie kobietom, gdy pytaja w jaki sposob albo ujedrnic, albo wrecz powiekszyc piersi. W tym przypadku, jesli chodzi o masaz, jestem sceptykiem. Sadze, ze tego typu masaz, bardziej satysfakcjonuje "masazyste", anizeli pacjentke. Wyniki prawie zadne, ale ile zabawy...
Prawda jest taka, jak dlugo jest zapotrzebowanie, tak dlugo jest podaz.
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 15:57   #16
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: masaż piersi

Słowo "trendy" odnosiło się w tym przypadku oczywiście do wzrastającego zainteresowania masazem w tym temacie, a nie do trendów odnośnie samego biustu. Mnie jak i pacjentkom tego chyba tłumaczyc nie musisz. Przypomnę, iz w swojej praktyce na codzień wspołpracuję z lekarzami medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej co wiąże się z normalnymi medycznymi procedurami, a ocena tego co dziwne a co nie, pozostaje daleko w sferze domysłów.

Powiem jeszcze raz: trendy oznacza w tym przypadku, wszystko co się obecnie reklamuje jako mogące ujędrnic, powiększyć, czy też wzmocnic biust.

Na temat takiego zainteresowania chyba dyskutować nie potrzeba.

W nawiązaniu do drugiej części tematu, to dziwie sie temu co piszesz. Robert cytuje: w tym przypadku jestem sceptykiem, Sądzę, że tego rodzaju masaż, bardziej satysfakcjonuje "masażyste", a niżeli pacjentkę"...

Na prawde nie rozumiem. Jesli pacjentka np po kilku zabiegach nie widzi efektów jakichkolwiek, poprostu rezygnuje. A jesli by kogos to miało dalej satysfakcjonować to chyba bynajmniej samą zainteresowaną. Sorry ale w tej wypowiedzi nie ma logiki.

A teraz powiem jedno, osobiscie mierzią mnie juz te chwytania za słówka, dziwne wywody itd. Dlatego kieruje te słowa do samych zainteresowanych, pacjentek, szczególnie tych młodszych które moze czasem trafiaja do dziwnych gabinetów:

Polska jest krajem, gdzie masaż zanim wszedł w alkowy gabinetow masażu prywatnych, kosmetycznych czy SPA, wykonywano masaże biustu i to z bardzo wielu medycznych powodów. Zreszta tak jest i dzisiaj.

Jednym z nich jest masaz segmentarny klatki piersiowej, gdzie - jesli panie nie wiedza -wykonuje sie masaż w dość śmiesznej pozycji, min na siedząco, siedząc za pacjentka/pacjentem. Powodów jest wiele.

Czasem lecząc zmiany na drodze trzewno-okostnowych łukow odruchowych, leczy się masażem -w okolicach mostka- zmiany pojawiające sie w wyniku schorzen układu oddechowego.

Powodow do masazu klatki piersiowej (ortopedycznych, reumatologicznych, itd) w medycznym tego słowa znaczeniu jest wiele.

Podobnie w tym kraju i to juz przynajmniej od okresu miedzywojennego min połozne wykonują masaże biustu w zaburzeniach wydzielania pokarmu, po stanach zapalnych, itd. Wiele z nich poleca i same instruują jak wykonac masaż powłok brzusznych, biustu, itd. Ma to bynajmniej podłoże czysto medyczne choc finalny efekt jest zgoła estetyczny.

Lekarze ginekolodzy, a częściej położnicy, coraz częściej zwracaja uwagę kobietom w ciaży na regularny masaż biustu i całej klatki piersiowej w celu stopniowego ujędrniania biustu i rozciągających sie powłok brzusznych (na tłumaczenie tych spraw od strony hormonalnej brak czasu) jako podstawowej profilaktyki powstawania rozstepów.
Podobnie jest z rewitallizacją po porodzie.

Codziennie masażyści którzy mają wykształcenie i doświadczenie kliniczne wykonują bardzo wiele zabiegów na okolice powłok brzusznych i klatki piersiowej, właśnie w celu chocby minimalnego ujędrnienia, utrzymania statusu, stanu tkanek chociaż takich jaki jest. W tym kraju to podłoże medyczne kieruje takim postępowaniem.

Jesli ktoś się spotyka z naciągaczami, lub masażystami ktorzy mają inne intencje, to przepraszam, ale ufam także intuicji samych pacjentek. Choc wiem że nie jest łatwo.

Jeśli ktoś przez lata praktykuje masaż leczniczy, to w pewnym sensie jest mu obojętne czy jest to masaz grzbietu, nogi czy biustu. Pacjent ma problem, konkretny problem i to pod tym katem dostosowujemy i wykonujemy masaż.

Przekonania? Ja też nie mam przekonania na co dokładnie może zadziałać np. Terapia Shiatsu (terapia bo w orginale to kilka technik, a nie jedynie masaż punktowy), bo nie wykonuję dziesiatek zabiegów tej własnie metody. Ale sa terapeuci którzy tym zyją i chętnie ich wysłucham. Dlaczego? Bo warto. Bo takie maja "specjalistyczne" doświadczenie. Bo ja akurat stosuję inne techniki.

Jesli miałbym się wypowiadac o masazu wpływającym na szybkośc biegania eskimosów podczas nocy polarnej, też bym do końca nie wiedział co powiedzieć. Przekonanie mam i logika mi mówi że lepiej po masażu bedą biegać, fakt, ale jak na razie miałem 2 pacjentów Laponczyków, kilku Indian i jeszcze kogoś. Badan nie przedstawie, bo poprostu nie mam w praktyce dojścia do biegajacych eskimosów.

Tak samo jest z większościa zabiegów fizjoterapeutycznych w tym i masażu. Niby wszystko wiemy, ale jeden po oczyszczaniu twarzy, kawitacji ma świetna, oczyszczoną twarz, a drugi 2 dni nie moze przyjść do siebie.

Znam kilku masażystów którzy w bardzo dużym stopniu są związani z medycyna estetyczną, czasem rozmawiamy o skutkach i wpływie masaży na tkanki miękkie. Są sytuacje iż sami do końca nie rozumieją jaka jest fizjologia tych zabiegów, dlaczego są skuteczne, ale maja doświadczenie. Nie porozmawiałbym sobie na temat rewitalizacji po porodzie masażysto pracujących na kardiologi.

Reasumując. Jesli na codzień masz pacjentów z danym problemem - a w moim mniemaniu dzisiaj defekty estetyczne, utrata jędrności ciała, nadwaga, itd. są powodem wielu frustracji, w takich czasach poprostu żyjemy - to mozna wyciągać konkretne wnioski.

Jesli w wolnorynkowej sytuacji pracujesz z pacjentami przychodzącymi dobrowolnie do ciebie z problemami np estetycznymi i możesz tym oczekiwaniom sprostać, to znaczy że są efekty i TYLE.

Drogie Panie po masażu biustu nie nalezy się spodziewac spektakularnych efektów, ale warto poszukać masażystę lub masażystkę która jest w temacie. Masaż + ćwiczenia działają, zaś alternatywą na spektakularne efekty jest jedynie plastyka.

Czy warto próbować? Myślę że tak, tak samo jak Wasi mężowie i chłopacy uczęszczają na masaże aby chocby nieco ukształtować brzuszek, zmniejszyć go, ujędrnić. W niewielkim stopniu na pewno sie poprawi.

No i ciekaw jestem (odwracając sytuację) - czy panowie i w tym przypadku przychodza na masaż dla satysfakcji "masazystek".
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 17:52   #17
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: masaż piersi

Nie zrozumiales, Piotrze, sarkastycznego charakteru mojej wypowiedzi.
"Ale pamiętając ilośc pytań pacjentek o ten problem, to przyznaje że desperacja jest wielka, poniekąd rozumiem, takie trendy." Slowo "trendy" w tym zdaniu odnosi sie do desperacji pacjentek, a nie do masazu. I w ten wlasnie sposob to odebralem.
Sam przyznajesz, zreszta jak wielu innych, masaz piersi nie przynosi spektakularnych wynikow. Praktycznie, wszyscy sie z tym zgadzamy. Wiec w jakim celu robic cos, co jest malo (jesli wogole) efektywne? Chyba rozumiesz o czym mowie...
Masaz, zwlaszcza po mastektomii, chirurgii plastycznej (powiekszenie, zmniejszenie biustu), po czy w trakcie karmienia... to zupelnie inne zagadnienie. W tych przypadkach, masaz nie ma na celu "powiekszenia" czy "ujedrnienia" piersi. I nie mieszajmy tych dwu roznych spraw.

"No i ciekaw jestem (odwracając sytuację) - czy panowie i w tym przypadku przychodza na masaż dla satysfakcji "masazystek"...

I znowu brak zrozumienia... Pozwol, ze ci wytlumacze... Piersi sa jedna drugorzednych stref erogennych (wg. Freuda). Dotykanie, masowanie wyzwala seksualne podniecenie. Dotykana i dotykajacy moga odczuwac to podobnie, prawda? Uzgodnilismy juz, ze masaz piersi w celu ich powiekszenia jest nieskuteczny. Wiec kto ma wieksza satysfakcje z ich dotykania: pacjentka, ktora nie oczekuje od masazysty niczego poza masazem, czy masazysta....?
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...

Edytowane przez CMT
Czas edycji: 2005-11-24 o 21:49
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 22:37   #18
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: masaż piersi

Nie wiem czy wiesz, ale gro , zdecydowana większość masażu biustu, wykonywana jest przez masażystki lub tez kosmetyczki. Więc naprawde nie mieszajmy skuteczności z podtekstami.

Ponadto dla wielu osób stwierdzenie - nie ma spektakularnych efektów, od stwierdzenia - nie ma efektów, stanowi sporą różnicę.

Trudno dyskutować jesli w optymalny sposób za pomocą badań klinicznych czegoś nie mozna stwierdzieć. Fakt, ale tak samo trudno obalić teze że taki masaż nie jest skutecznym.

Jesli przeciętnie w USA wykonywanie masazu biustu jest tak rozumiane, to nie dziwie się ze wymagają od was takich zabezpieczeń, ubezpieczeń, itd. W wielu krajach Europy, masaż biustu w celach profilaktycznych, kosmetycznych itd, jest normalnym zabiegiem. Rozejrzyj się!!!

Argumenty o podtekstach masażystów są poprostu naprawdę śmieszne.
No chyba że według ciebie masażystki mają ten sam problem.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 23:04   #19
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: masaż piersi

A jeszcze jedno, nie traktuj tej uwagi o USA, prywatnie. Jestem po kilku niezłych rozmowach min. ze znajomymi w Stanach. Czasem sie wydaje że nawet miedzy wschodnim wybrzeżem a zachodnim jest spora różnica. Czyli nic sie nie zmieniło od kilkunastu lat. Różnica polega chyba na tym, iz u nas masaż ma mocne korzenie w zastosowaniu leczniczym, medycznym, no może teraz propagowanie go w przeróżnych ośrodkach zmienia siłę gatunkową. Pewnie tak. Cos za coś.

W USA chyba jeszcze w wielu stanach masaż jest traktowany z przymrużeniem oka. Swoją drogą dlaczego cie tak drażni ten temat. Czy jako nauczyciela zawodu czy jako praktykującego masażystę? Może w gronie znajomych masz takie przykłady. Robert to naprawdę jest poważne pytanie. Wiele wytłumaczy?!

Czy nie możesz przyjąć do wiadomości że nawet profilaktycznie w celu stymulowania, oczyszczenia skóry ma sens wykonywanie masażu biustu?

Czy też bardziej martwią cię intencje wykonujących sam masaż.

U nas często ostatnio rozmawiamy w grupie masazystów czasem tez kosmetyczek zajmujących się działką medycyny estetycznej o skuteczności masazu powłok brzusznych lub też biustu. Zapewniam cię nie ma w tym bynajmniej podtekstów. Może dlatego ze jest to ekipa o sporym doświadczeniu w masażu leczniczym.

Bynajmniej nas, obawy takie jak twoje nie dotyczą.
Może bardziej pokorniej wsłuchujemy się w to o co pytają pacjenci.

Może dla nas obawy pacjenta o swoją uradę, sylwetkę, wage traktujemny bardziej poważnie, nma równi z dbaniem o kręgosłup. Cóż teraz Polki maja w świecie swoje 5, może nawet 15 minut. Ufam, iż w tym zadbaniu jest więcej skuteczności niż podtekstów.

I jeszcze jedno wśród naszych bliskich znajomych przynajmniej trzy pary to pary masażystów, terapeutów. A więc jest czas na wymianę uwag zarówno ze strony masazystek jak i masażystów. Bynajmniej nie widzimy tek problemu jak ty go widzisz.

Szkoda że tak masz.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-26, 02:48   #20
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: masaż piersi

Piotrze, nie chce komentowac twojej wypowiedzi, wiec odpowiem tylko na to pytanie... "W USA chyba jeszcze w wielu stanach masaż jest traktowany z przymrużeniem oka. Swoją drogą dlaczego cie tak drażni ten temat. Czy jako nauczyciela zawodu czy jako praktykującego masażystę? Może w gronie znajomych masz takie przykłady. Robert to naprawdę jest poważne pytanie. Wiele wytłumaczy?!"

Czy masaz jest traktowany z przymrozeniem oka... chyba nie. Masaz, obecnie, traktuje sie jako czesc medycyny komplementarnej. Na rowni z dietetyka, hypnoterapia, aromaterapia... itd.
Temat nie drazni mnie, wydaje mi sie jednak, ze jest po prostu smieszny. "Poprzez masaż nie można bezpośrednio zwiekszyć biustu, ..." to sa twoje slowa. Jesli efektywnosc metody jest 0 lub bliska 0... jaki jest sens jej stosowania?
Kiedys, jedna z moich studentek zadala mi pytanie, czy masaz piersi moze byc czescia ogolnego masazu. Od razu zapytalem, skad wzielo sie to pytanie.
Okazalo sie, ze siostra mojej studentki, po raz pierwszy miala masaz, a masazysta "wlaczyl" do tego masaz piersi. Dodam tylko, ze kobieta jest azjatka, bardzo atrakcyjna, a piersi... no nie wiem, nie widzialem.

"Czy nie możesz przyjąć do wiadomości że nawet profilaktycznie w celu stymulowania, oczyszczenia skóry ma sens wykonywanie masażu biustu?"

BS (wybacz)... stymulowania czego?
Ale odpowiedz:
1. Ile masazy piersi wykonales?
2. Ile z tych masazy przynioslo widoczny efekt?
a. odnosnie powiekszenia piersi?
b. odnosnie "ujedrnienia"?

"I jeszcze jedno wśród naszych bliskich znajomych przynajmniej trzy pary to pary masażystów, terapeutów. A więc jest czas na wymianę uwag zarówno ze strony masazystek jak i masażystów. Bynajmniej nie widzimy tek problemu jak ty go widzisz."
Tego juz zupelnie nie rozumiem....

Aby jednak zakonczyc ten watek...
1. Masaz NIE powiekszy biustu
2. Masaz NIE ujedrni piersi
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...

Edytowane przez CMT
Czas edycji: 2005-11-26 o 10:04
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 17:46   #21
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: masaż piersi

A teraz rozumiem. U was masaż traktuje sie na równi z medycyna komplementarna. czyżby coś się zmieniło? w latach 92-93 za masaż płaciły ubezpieczalnie, bynajmniej w Stanie Michogan, jako część fizjoterapii.

W Polsce to część medycyny, rehabilitacji, fizjoterapii, oczywiście niektóre metody wchodzą jednocześnie w zakres medycyny komplementarnej. Ale masaz jest postrzegany przede wszystkim jako masaż leczniczy, usprawniający, płacą za jego wykonanie - choć różnie w sensie kwot - ubezpieczalnie. NFZ. Bynajmniej do wczoraj.
Coraz częściej na róznych sympozjach lekarskich, medycznych sa wykłady z masazu i fizjoterapii. Choc jest jeszcze duzo do zrobienia.

Wracając do masazu biustu.

Oczywiście przed masażem - dajmy na to- ogólnym masazysta powinien zapytać czy pacjentka wyraża zgodę na taki masaż. Jest to różnie regulowane w róznych krajach, często jeśli jest wykonywany masaż okolic biustu w celach kosmetycznych lub wchodzi w skład masazu relaksacyjnego pyta się pacjentki, lub tez podpisuje się poprostu zgodę na masaz tych partii ciała odekwatnie do celu wykonywanego masażu.

W wielu metodach np. Masażu Ma-uri, Masażu Lomi Lomi i nie tylko, masaż klatki piersiowej jest integralna częścia sesji, po masażu brzucha przechodzi sie do klatki piersiowej. Sa to partie ciała związane z odczuciami, emocjami i tak też ten masaż jest postrzegany. Czy w takim razie też w tych metodach masaż biustu, klatki piersiowej jest wykonywany niezgodnie?... No właśnie, jeśli masz takie zdanie, niezgodnie z czym?

Cytujesz mnie, że masażem nie powieksza się biustu. Tak jest. Ale mozna go w pewnym stopniu ujędrnic. Róznica jest znaczna, jeśli zapytasz kobiety po drakońskich dietach po których najpierw są widoczne zmiany na twarzy, potem klatce piersiowej, potem ewentualnie widzimy zmiany w pozostałych dolnych partiach ciała: uda, brzuch.
Tak traci sie wagę ale niestety i jedrność ciała. Często najbardziej na tym cierpi biust.

Masaż wykonywany jest zwłaszcza stojąc za głową pacjentki, wiekszość ruchów wzmacnia mięsnie piersiowe, ale to prezyzyjnie wykonywany masaż mięsni i skóry odgrywa tu podstawową rolę, jak i regularność zabiegu. Nie czas jednak na szczegóły techniczne.

W gabinetach masazu i gabinetach kosmetycznych wykonuje się wiele zabiegów na biust. Także zwłaszcza w okresie poporodowym takie masaze wykonujemy.

To cię może zdziwić, ale w odróżnieniu od przewrazliwionych (amerykanek, tak chyba wynika z ostatniej twojej wypowiedzi) w Polsce bardzo często o takie masaże lub o inne zabiegi u kosmetyczki pytają same zainteresowane klientki. Oczywiście nie tylko pytają. Rozmawiam z wieloma kosmetyczkami i same stwierdzają że nie da się oczywiście powiększyć biustu, ale znacznie ujędrnić. Same zreszta korzystaja z zabiegów. Ponadto zabiegi na biust czasem "goszczą" na kongresach.

Mam duzy szacunek do pracy polskich kosmetyczek, czego przykładem jest fakt coraz wiekszego zainteresowania nimi pracodawców zagranicą. Podobnie jek pielęgniarkami, masażystami, fizjoterapeutami, itd.

Jeszcze jedno, w ubiegłym roku praktykowaliśmy w klinice w Niemczech. Przede wszystkim masaże całościowe, relaksacyjne, min Integracyjny Masaż Bodywork. Nie znając obyczajów (no i dostatecznie języka niemieckiego, jestem anglojęzyczny) jak nakazuje obyczaj, podczas masażu brzucha przykrywamy ręcznikiem biust. Zresztą podczas IMB w pierwszych zabiegach masażu klatki piersiowej sie nie wykonuje.

Rozmawialiśmy potem z kilkoma osobami które język znały, częstym pytaniem pań było: dlaczego pomijamy masaż biustu? No cóz, widać co kraj to obyczaj.

Osobiście jestem spokojny o Panie. Ufam intuicji, rozsądkowi oraz rozgarnięciu Polskich Kobiet. Ufam, iz są w stanie SAME odróżnić profesjonalny masaż od naciągactwa, niezaleznie od celu wykonywanego masażu.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 18:38   #22
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: masaż piersi

Jak najbardziej zgadzam sie z toba.
Jesli chodzi o odplatnosc, ciagle niektore kompanie ubezpieczeniowe placa za masaz (Blue Cross, np.). Rownie czesto szpitale (np. Kaiser) zatrudniaja masazystow i to nie tylko jako pomoc w fizjoterapii. Takze masaz zmienia swa range na medycyne komplementarna. Coraz czesciej mowi sie o nas Massage Therapist albo Practitioner, a nie Massues. To ogromny postep. Dzieje sie tak, dzieki profesjonalistom jak ty, Andrzej, Smok... ze wymienie tylko kilku. I skoro zaczyna sie traktowac nas powaznie, musimy byc (i kontynuowac) powaznymi.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 23:30   #23
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: masaż piersi

Cieszę się Robercie, iż tak wiele się zmienia. My też jestesmy po rozmowach także z poważną międzynarodową firma Brytyjska, zajmująca się "ujednoliceniem" programów nauczania i certyfikatów. Jest jednak wiele róznic w szkoleniach, a także uprawnieniach z masażu. Jest takie fajne zdanie: JEDNOŚĆ W RÓZNORODNOŚCI " niech nam ta sentencja przyświeca.

Jakoś tak przypomniał mi się koncert w Detroit na którym byłem krótko przed wyjazdem - Kavina Locka znanego jako Tokeya Inajin, pieśniarza i muzyk z ludu Lakota no częścij kojarzonego jako Sioux. To znajomy przyjaciel z którym ostatnio utraciłem kontakt.

Róznice są po to aby je poznawać! Ale może w tym temacie przejdziemy np. na forum- Plotkowe. Jakos tak mam respekt i szacunek dla osób które te forum i wortal powołali, że starajmy sie je różnicować.

Pozdrawiam serdecznie, powodzenia w kaganku oświaty.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 13:24   #24
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: masaż piersi

Nie wiem jak inni, ale ja osobiście czekałem właśnie na ostatnie zdanie Bodyworkers. Ono świetnie zakańcza wątek o masażu piersi.

... "Osobiście jestem spokojny o Panie. Ufam intuicji, rozsądkowi oraz rozgarnięciu Polskich Kobiet. Ufam, iz są w stanie SAME odróżnić profesjonalny masaż od naciągactwa, niezaleznie od celu wykonywanego masażu".
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 20:35   #25
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: masaż piersi

przebrnelam przez konwersacje panow, uff

jednakze podnosze watek bo moj prblem nie polega na malych piersiach (36 E) tylko na tym ze nie jest on jedrny. nie wymagam od ciezaru jakim mnie natura obdarzyla zeby sterczal jak po operacji plastycznej, ale niekoniecznie sie musi "majtac"

macie jakies doswiadczenia w tym zakresie? jakie cwiczenia najlepiej wykonywac zeby poprawic ta okolice ciala?
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 21:52   #26
elpii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 568
Dot.: masaż piersi

oczywiscie ze masaz piersi pomaga na ich ujedrnienie! to jest miesien jak kazdy inny, i trzeba go czasem ulepic by ladnie wygladal. jezeli mowa jest o powiekszeniu to tylko wizualnie go zwiekszybo jak kobieta ma obwisle a po masazu sie ujedrnia wiec Wizualnie! staja sie uniesione (wieksze).
elpii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 23:48   #27
Brzoskiwineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 122
Dot.: masaż piersi

Kochani skonczyłam studia Pracuje jako masazystka ... I masazu piersi nie wykonuje...
Masaz piersi nie powinno sie robic...
Polecam na jedrnosc piersi natrysk woda zimna ciepla...
Brzoskiwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 15:04   #28
Masazysta_klasyczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: masaż piersi

Jeżeli chodzi o masaż piersi to gdy nie ma przeciwskazań od lekarza, piersi są zdrowe można je masować ale w sposób umiejętny i delikatny. Trzeba przy tym stosować specjalny olejek do masażu i unikać masażu sutków. Masaż piersi może powodować ich przyrost, ale przede wszystkim ujedrnia je, a skóra staje się gładsza, nawilżona i aksamitna. Polecam taki masaż paniom w każdym wieku, a z własnego doświadczenia wiem że pomaga bo jestem masażystą dyplomowanym i choć rzadko go wykonuję to klientki zawsze są z niego zadowolone. Taki masaż mogę wykonać w Kielcach lub okolicach. 511-269-575
Masazysta_klasyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 15:15   #29
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: masaż piersi

Cytat:
Napisane przez cerisecerise Pokaż wiadomość
przebrnelam przez konwersacje panow, uff

jednakze podnosze watek bo moj prblem nie polega na malych piersiach (36 E) tylko na tym ze nie jest on jedrny. nie wymagam od ciezaru jakim mnie natura obdarzyla zeby sterczal jak po operacji plastycznej, ale niekoniecznie sie musi "majtac"

macie jakies doswiadczenia w tym zakresie? jakie cwiczenia najlepiej wykonywac zeby poprawic ta okolice ciala?
Jeśli chodzi o ćwiczenia:1. Złóż dłonie na wysokości biustu i dociskaj je do siebie, wstrzymaj ruch na 2 – 3 sekundy i rozluźnij mięśnie. Powtórz ćwiczenia 8 – 10 razy.
2. Stań w lekkim rozkroku przed ścianą, następnie oprzyj dłonie na wysokości biustu o ścianę i ugnij ramiona zbliżając klatkę piersiową do ściany. Wstrzymaj ruch na 2 – 3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 10 razy.
3. Klasyczne pompki (te kobiece też są bardzo skuteczne).
4. Stań w lekkim rozkroku, w dłonie, na wysokości brody chwyć ciężarki (względnie butelki napełnione wodą) po czym rozsuwaj ręce na boki, jak najszerzej. Powtórz ćwiczenia 10 razy.

Oprócz ćwiczeń skierowanych na mięśnie piersiowe dobrze jest stosować systematyczny trening wytrzymałościowy. Na ładny, jędrny biust polecam szczególnie pływanie (styl grzbietowy, kraul oraz klasyczny), ale także przejażdżki rowerowe, bieganie, czy taniec.

Możesz zakupić krem lub silniej działające serum ujędrniające biust. Przy regularnym stosowaniu widać poprawę. Sama nie mam dużego biustu lecz po kilku dniach stosowania takiego serum zauważyłam ,że piersi są podniesione i jędrniejsze
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.