Mamy Grudniowe 2019 - część II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-23, 10:16   #1741
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dzięki za info to może coś w końcu zamówię bo te pajace są takie piękne
Na wyprzedaży się na nic załapałam, a ceny fajne były. Nie wiem w jaki sposób coś kupić na tych ich wyprzedażach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czytając różne fora wychodzi na to, że nie da się kupić nic u nich na wyprzedażach co wrzuciłam do koszyka jako dostępne za chwilę pokazywało się jako wyprzedane.
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 10:16   #1742
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja równiez jestem absolutnym zwolennikiem misiowatego pajacyka plus śpiworek, niż tych grubszych kombinezonów, bo wg. mnie takie maleństwa zwyczajnie nie będą miały w tym opcji jakiegokolwiek poruszania się. Z resztą -nam dorosłym też swobodniej w "cebulce", niż jednym grubaśnym ubraniu.

PatiPee jak czasem jestem świadkiem tego, jak rodzice karmią swoje dzieci to już chyba wiem, skąd ta plaga otyłości

Gosiulam
a myślisz, że taka poduszka miś naprawdę się sprawdza? Ja pamiętam, jak wcześniej czytałam i byłam instruowana przez położną, żeby na siłę nie ograniczać dziecku mobilności; że dzieci często rodzą się z "preferowaną" jedną stroną i celem wyrównania tych dysproporcji warto dziecko częściej układać na jednym boczku ale wciąż pozostawiając mu pełną możliwość ruchu. W razie natomiast jakichś poważniejszych nieprawidłowości główki to i tak podobno potrzebna taka specjalistyczna poduszka.

kule_czka ty widzę też z pięknego, zasmogowanego krk btw. oczyszczacz powietrza jest nas pierwszym miejscu mojej nienapisanej jeszcze listy wyprawkowej

Bosze szumiący... zabierzcie mi internet, albo cofnijcie moje L4 - obejrzałam właśnie dokument o przemocy położniczej we Francji
Wiadomo, że ta poduszka nie jest lecznicza i nie wyrówna główki jeżeli już jest krzywa. Kładzenie dziecka na boczkach to sprawa pierwszorzędna. Mi w tej poduszce przypasowało to, że jest malutka i świetnie się zmieści do gondoli jak będzie śpiworek, albo do kokonu. Taki zamiennik tych wszechobecnych poduszek antywstrząsowych motylków.
Czy taka poduszka ograniczy ruchomość dziecka? Nie wydaje mi się. Wiadomo, że maluszkowi się nie daje poduszki na samym początku, ale dziecko, które już zaczyna być ciekawe jednak lubi mieć coś pod główką w wózku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 10:16   #1743
kule_czka
Raczkowanie
 
Avatar kule_czka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 282
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Midusia86 oczyszczacz już mam, ze względu na migreny okrutne w tamtym roku postanowiłam zainwestować. Nie wiem na ile rzeczywiście pomaga, ale psychicznie w domu czuje się lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kule_czka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 10:17   #1744
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------


Moja siostra jest w ciazy
Aaaale sie ciesze 🥰🥰🥰🥰
We wrześniu poronila w 12tygodniu a 5 lat temu urodzila wczesniaka w 24tyg.
Więc jest strach i radość. Prosimy o kciuki
Termin jej wychodzi na koniec marca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super ekstra! Wielkie kciuki za siostrę! Pamiętam, jak pisałaś o tym maleństwie z 24 tygodnia. Który u niej teraz tc?
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 10:26   #1745
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Dzieki dziewczyny, sam początek chyba 4tc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 11:01   #1746
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Ja mam termin na 18 i jeżeli tylko nie będę leżała w święta w szpitalu i bedzie sie czuła tak w miarę dobrze to wigilię mam zamiar spędzać jak co roku. Tesciowie mieszkają minutę drogi autem, a moi rodzice 2 min . Jeżeli tylko będziemy w domu a nie w szpitalu to zrobię wszystko by spedzic chociaż godzinkę z moimi rodzicami przy wspolnym stole

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 11:01   #1747
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Czytając różne fora wychodzi na to, że nie da się kupić nic u nich na wyprzedażach co wrzuciłam do koszyka jako dostępne za chwilę pokazywało się jako wyprzedane.


Trudno, trzeba się szarpnąć i kupić w regularnej cenie
Szkoda tylko, że dla dziewczynek mi się bardziej podobają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 11:09   #1748
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Mam pytanie, może głupie
Te śpiworki co wrzucacie to na ile powinny wystarczyć? Wiekowo/rozmiarowo?
Ja sądzę, że ten który wrzuciłam z allegro za 99 zł to mi wystarczy też na kolejną zimę. Raczej dziecko nie przekroczy 90 cm a na kolejną zimę to już i sanki mogą pójść w ruch i spacerówka. Także mam nadzieję, że się sprawdzi na 2 zimy w sumie.
Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Mycha, ja robiłam w ubiegłym tygodniu. Pycha ale dłubania przy tym też dużo, chociaż fakt, że mniej niż przy pierogach. Ale odsmazone na maśle z sosem czosnkowym były cudowne

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------


Ola, u mnie dzisiaj 19 stopni, ale od jutra przez tydzień grubo ponad 30. ca dostanę na bank, bo fatalnie znoszę takie temperatury, nawet nie będąc w ciąży.

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------


Witaj nowa Mamo! to masz odwrotnie niż ja- baaardzo chciałam dziewczynkę, ale już się oswoiłam, że będzie chłopak. Pisz jak najczęściej

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------


Misia, cudowny jest ten śpiworek i chyba też zgapię i sobie kupię. Totalnie moja stylistyka, super! Wrzucaj więcej linków

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------


O matko, moja miłość! Kocham te kluski, aż mi ślina kapie. Tylko u mnie nie są popularne wogóle, więc jem je tylko w jakiś knajpach jak spotkam.
Co do spiworka to dziewczyny taka rada, którą dopiero wczoraj doczytałam. Ten śpiworek ma chyba 90x50 a moja gondola coś około 80x40. Więc napewno wezmę tego bez misia. Bo po 1 śpiworek będzie i tak większy od gondoli, co w sumie mi nie przeszkadza bo dziecko będzie opatulone. A po 2 z tym misiem przy główce to by już było dużo za dużo i nawet nie wiem czy by się zmieściło. No i te włoski z misia mogą wypadać drażnić małą. Także ja biorę opcje bez misia tylko wybiorę kolor i zamawiam
Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
super

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

a czy ten śpiworek trzeba uprać? teoretycznie skóra nie będzie miała z nim bezpośrednio styczności, ale w sumie nie wiem.
Ja chyba nie będę prała. I tak pierwsze spacery to pewnie po miesiącu dopiero a boję się, że jak go wypiore to straci ciepło albo kształt. Jeszcze zobaczę ale on nie będzie miał kontaktu ze skórą, więc chyba odpuszczę. Bo chyba, że będzie śmierdział chinolem jak przyjdzie.
Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Co to są składowiska ludzi? Ja sobie nie wyobrażam nie pójść do mamy na święta, ale ona mieszka po drugiej stronie ulicy. To jest jakoś bardzo niebezpieczne z kilkutygodniowym maluszkiem? Będzie nas max 6 dorosłych.
Wiesz co ja mówię o swojej sytuacji. Do rodziców mamy jakieś 50 km. Żaden problem generalnie ale jeśli urodze w terminie to będę miała 2 tygodniowe maleństwo. Nie spodziewam się na wigilię +15°C a w dodatku wiezienia takiej kruszynki w obce miejsce no i siebie pokrojonej albo pozszywanej w zależności jaki poród. No zakładając, że urodze w terminie. A składowiska ludzi u mnie w domu to chodzi mi o to, że ja będę potrzebowała spokoju, oswajała się z nową sytuacją. Nie wiem jak przejdę poród i wszystko po nim i po prostu nie mam przyjemności przyjmować w wigilię czy boze narodzenie wycieczek rodzinnych. Dla mnie to jeszcze za wcześnie po prostu. A wiesz, że jak ktoś do Ciebie przyjdzie to ładnie chociaż poczestowac herbata czy kawa. Więc tak jak mówię mam nadzieję, że rodzice będą na tyle domyślni, że co najwyżej podrzuca wałówkę i pojadą sobie. No i mnie osobiście bardzo się podoba taka wizja intymnych świąt we dwoje plus maluszek
Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Jeśli Misiaq urodzi 10.12 to do Wigilii będzie dziecko miało zaledwie 14 dni nie wiem czy z takim maluchem się tak wcześnie w ogóle wychodzi na dwór, pewnie też zależy jaka będzie pogoda. Bo na początku jest werandowanie,a potem się wychodzi tylko na kilka minut codziennie zwiększając czas na zewnątrz.

Ja też się obawiam świąt i skupiska ludzi, dlatego liczę, że jednak urodzę w listopadzie, a jak nie to też nigdzie nie pojedziemy
U moich teściów to non stop ktoś chodzi zasmarkany zimą
O to to

Ludzie też muszą zrozumieć, że czasem trzeba odpuścić. Niestety nie wiem jak rodzice do tego podejdą ale jeśli będą się narzucać na wpadanie codziennie to skończy się moim zakazem i tyle. Bez przesady, mają nas na święta od 8 lat to raz mogą odpuścić. Zwłaszcza, że u jednej i drugiej rodziny zawsze jest sporo ludzi i nie będą spędzać ich sami.
Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Gosia, na Twojej liście jak dobrze pamiętam była chyba pościel i poduszka miś. Do czego jest ta poduszka? a pościel kupujesz na późniejszy etap czy planujesz od początku używać?
Prześcieradła kupowałaś frotte czy czysto bawełniane? i ostatnie pytanie skąd zamawiałaś zestaw minky?

I pytanie do wszystkich, skąd zamawiacie pieluchy tetrowe/flanelowe i inne ? Na aukcji hubiworld widziałam dużo ,ale wszystkie tej niskiej gramatury, a chciałabym jakieś lepsze
Ja brałam na allegro z gramatura 140 i 115. 115 to zwykle szmaty z dziurami. 140 są ok. Ale któraś tu pisała o 170, jeśli znajdziesz to po 1 podeślij link a po 2 bierz bo te muszą być super już. 140 w razie coś są ok.

Flanelowych wzięłam 4 według jakichś tam rozpisek ale narazie nie widzę dla nich zastosowania. Tetrowe tak naprawdę do wszystkiego. Jako podkład, ulewajka itd..
Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja równiez jestem absolutnym zwolennikiem misiowatego pajacyka plus śpiworek, niż tych grubszych kombinezonów, bo wg. mnie takie maleństwa zwyczajnie nie będą miały w tym opcji jakiegokolwiek poruszania się. Z resztą -nam dorosłym też swobodniej w "cebulce", niż jednym grubaśnym ubraniu.

PatiPee jak czasem jestem świadkiem tego, jak rodzice karmią swoje dzieci to już chyba wiem, skąd ta plaga otyłości

Gosiulam
a myślisz, że taka poduszka miś naprawdę się sprawdza? Ja pamiętam, jak wcześniej czytałam i byłam instruowana przez położną, żeby na siłę nie ograniczać dziecku mobilności; że dzieci często rodzą się z "preferowaną" jedną stroną i celem wyrównania tych dysproporcji warto dziecko częściej układać na jednym boczku ale wciąż pozostawiając mu pełną możliwość ruchu. W razie natomiast jakichś poważniejszych nieprawidłowości główki to i tak podobno potrzebna taka specjalistyczna poduszka.

kule_czka ty widzę też z pięknego, zasmogowanego krk btw. oczyszczacz powietrza jest nas pierwszym miejscu mojej nienapisanej jeszcze listy wyprawkowej

Bosze szumiący... zabierzcie mi internet, albo cofnijcie moje L4 - obejrzałam właśnie dokument o przemocy położniczej we Francji
Nie pamiętam czy pisałaś od kiedy jesteś na L4 ale to dopiero początek Pracować źle ale nie pracować też.. Trzeba umieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 11:14   #1749
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Wiadomo, że ta poduszka nie jest lecznicza i nie wyrówna główki jeżeli już jest krzywa. Kładzenie dziecka na boczkach to sprawa pierwszorzędna. Mi w tej poduszce przypasowało to, że jest malutka i świetnie się zmieści do gondoli jak będzie śpiworek, albo do kokonu. Taki zamiennik tych wszechobecnych poduszek antywstrząsowych motylków.
Czy taka poduszka ograniczy ruchomość dziecka? Nie wydaje mi się. Wiadomo, że maluszkowi się nie daje poduszki na samym początku, ale dziecko, które już zaczyna być ciekawe jednak lubi mieć coś pod główką w wózku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OK, kumam. Ja właśnie pytam, bo nigdy ani takiej ani tych "motylków" chyba nawet w ręku nie miałam i nie wiem, jak to "wygląda" na żywo.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 11:18   #1750
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Wezcie mnie kopnijcie musze posprzątać ale daleka droga przede mna ☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 11:20   #1751
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Wezcie mnie kopnijcie musze posprzątać ale daleka droga przede mna ♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My dzisiaj wykorzystaliśmy okazję, że TŻ na 18 do pracy i wzięliśmy się od rana za sprzątanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 11:22   #1752
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

a znacie jakiś sklep/stronę/profil na allegro gdzie można kupić GŁADKIE ciuszki? Tak przeglądam i większość z tego co zostało na wyprzedażach to jakaś pstrokacizna. Strasznie nie lubię takich wzorów i szukam czegoś możliwie gładkiego i spokojnego.
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 11:28   #1753
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
a znacie jakiś sklep/stronę/profil na allegro gdzie można kupić GŁADKIE ciuszki? Tak przeglądam i większość z tego co zostało na wyprzedażach to jakaś pstrokacizna. Strasznie nie lubię takich wzorów i szukam czegoś możliwie gładkiego i spokojnego.
Więc piona tez nie lubię. Chyba trzeba szukac po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 12:11   #1754
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Zapisałam się na połówkowe 13.08 będę wtedy miała 21+4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 12:21   #1755
kule_czka
Raczkowanie
 
Avatar kule_czka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 282
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Więc piona tez nie lubię. Chyba trzeba szukac po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nie znoszę, najchętniej wszystko szare bym kupiła

No i Pati! Gratuluję ciociu, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, trzymam mocno kciuki, żeby fasola rosła zdrowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kule_czka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:38   #1756
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez kule_czka Pokaż wiadomość
Midusia86 oczyszczacz już mam, ze względu na migreny okrutne w tamtym roku postanowiłam zainwestować. Nie wiem na ile rzeczywiście pomaga, ale psychicznie w domu czuje się lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My na pierwszą zimę z bobasem wyprowadziliśmy się wpiiiisdu poza krk i zapomnieliśmy o oczyszczaczu, ale teraz dzidzia wyłoni się na świat wprost w zimowe objęcia szarego Krakowa :/ Jaki masz oczyszczacz? Ogólnie polecasz?

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Nie pamiętam czy pisałaś od kiedy jesteś na L4 ale to dopiero początek Pracować źle ale nie pracować też.. Trzeba umieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dopiero 2 tydzień A ja zawsze z tych, co lubią wiedzieć i widzieć za dużo... a to czasem jest naprawdę za dużo
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:38   #1757
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Ja sądzę, że ten który wrzuciłam z allegro za 99 zł to mi wystarczy też na kolejną zimę. Raczej dziecko nie przekroczy 90 cm a na kolejną zimę to już i sanki mogą pójść w ruch i spacerówka. Także mam nadzieję, że się sprawdzi na 2 zimy w sumie. Co do spiworka to dziewczyny taka rada, którą dopiero wczoraj doczytałam. Ten śpiworek ma chyba 90x50 a moja gondola coś około 80x40. Więc napewno wezmę tego bez misia. Bo po 1 śpiworek będzie i tak większy od gondoli, co w sumie mi nie przeszkadza bo dziecko będzie opatulone. A po 2 z tym misiem przy główce to by już było dużo za dużo i nawet nie wiem czy by się zmieściło. No i te włoski z misia mogą wypadać drażnić małą. Także ja biorę opcje bez misia tylko wybiorę kolor i zamawiam Ja chyba nie będę prała. I tak pierwsze spacery to pewnie po miesiącu dopiero a boję się, że jak go wypiore to straci ciepło albo kształt. Jeszcze zobaczę ale on nie będzie miał kontaktu ze skórą, więc chyba odpuszczę. Bo chyba, że będzie śmierdział chinolem jak przyjdzie. Wiesz co ja mówię o swojej sytuacji. Do rodziców mamy jakieś 50 km. Żaden problem generalnie ale jeśli urodze w terminie to będę miała 2 tygodniowe maleństwo. Nie spodziewam się na wigilię +15°C a w dodatku wiezienia takiej kruszynki w obce miejsce no i siebie pokrojonej albo pozszywanej w zależności jaki poród. No zakładając, że urodze w terminie. A składowiska ludzi u mnie w domu to chodzi mi o to, że ja będę potrzebowała spokoju, oswajała się z nową sytuacją. Nie wiem jak przejdę poród i wszystko po nim i po prostu nie mam przyjemności przyjmować w wigilię czy boze narodzenie wycieczek rodzinnych. Dla mnie to jeszcze za wcześnie po prostu. A wiesz, że jak ktoś do Ciebie przyjdzie to ładnie chociaż poczestowac herbata czy kawa. Więc tak jak mówię mam nadzieję, że rodzice będą na tyle domyślni, że co najwyżej podrzuca wałówkę i pojadą sobie. No i mnie osobiście bardzo się podoba taka wizja intymnych świąt we dwoje plus maluszek O to to

Ludzie też muszą zrozumieć, że czasem trzeba odpuścić. Niestety nie wiem jak rodzice do tego podejdą ale jeśli będą się narzucać na wpadanie codziennie to skończy się moim zakazem i tyle. Bez przesady, mają nas na święta od 8 lat to raz mogą odpuścić. Zwłaszcza, że u jednej i drugiej rodziny zawsze jest sporo ludzi i nie będą spędzać ich sami. Ja brałam na allegro z gramatura 140 i 115. 115 to zwykle szmaty z dziurami. 140 są ok. Ale któraś tu pisała o 170, jeśli znajdziesz to po 1 podeślij link a po 2 bierz bo te muszą być super już. 140 w razie coś są ok.

Flanelowych wzięłam 4 według jakichś tam rozpisek ale narazie nie widzę dla nich zastosowania. Tetrowe tak naprawdę do wszystkiego. Jako podkład, ulewajka itd.. Nie pamiętam czy pisałaś od kiedy jesteś na L4 ale to dopiero początek Pracować źle ale nie pracować też.. Trzeba umieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wychodzę z takiego samego założenia my mamy 70km do rodziców, dodatkowo nie bardzo mi się uśmiecha, żeby do nas się ktoś zwalał na święta fajnie byłoby się spotkać z rodziną, ale jak jedne święta w dotychczasowym prawie 30 letnim życiu będziemy tylko we 3 to świat się nie zawali
Moi rodzice już o tym wiedzą i luzik, u teściów nie pójdzie tak łatwo
Boje się ogólnie porodu i czasu po nim. Kilka koleżanek miało problem z siedzeniem na początku dla takiego malucha tyle ludzi na raz i hałas też niewskazane.

Właśnie o tych z gramaturą 115 czytałam, że to szmatki. Poszukam 170 dam znać jak mi się uda. Mam 4 pieluszki od mamyginekolog to mają fajną tą tetrę tylko nie wiem jakiej to gramatury no i małe są.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
a znacie jakiś sklep/stronę/profil na allegro gdzie można kupić GŁADKIE ciuszki? Tak przeglądam i większość z tego co zostało na wyprzedażach to jakaś pstrokacizna. Strasznie nie lubię takich wzorów i szukam czegoś możliwie gładkiego i spokojnego.


H&m ma dużo gładkich szarych, beżowych itp. Tylko z wyprzedaży to już tam nic nie ma


Pati przyszła poducha, faktycznie fajna. Odrazu lepiej się leży
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez arya09
Czas edycji: 2019-07-23 o 13:39
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 13:53   #1758
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
a znacie jakiś sklep/stronę/profil na allegro gdzie można kupić GŁADKIE ciuszki? Tak przeglądam i większość z tego co zostało na wyprzedażach to jakaś pstrokacizna. Strasznie nie lubię takich wzorów i szukam czegoś możliwie gładkiego i spokojnego.
https://mybasic.pl/

PatiPee gratulacje dla siostry! Moja młodsza tez w ciąży i termin na połowę lutego, więc końcówkę mojej spędzimy pewnie dużo razem

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

A z tymi świętami to wiecie co, ja myślę, że nie ma zbyt wiele co planować. Lub odwrotnie - wciąć pod uwagę kilka scenariuszy.

My raczej na pewno powtórzymy z pierwszego połogu to, że przez pierwszy miesiąc nie jeździmy nigdzie daleko z maluchem samochodem. Święta więc najprawdopodobniej spędzimy w domu i zaprosimy najbliższych, ale oni to tacy, którzy sami wszystko przywiozą, jeszcze by najchętniej posprzątali i choinkę ubrali.

Innych osób do siebie wcześniej nie zapraszam, bo uważam, że dobrze przebyty połóg ma zbyt duży wpływ na nasze późniejsze zdrowie fizyczne i psychiczne, że nie mam zamiaru przejmować się tym, że mojemu gościowi "wypada" zrobić kawę i podać serniczek .
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:04   #1759
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Dziękuję , własnie o coś takiego mi chodziło. Tylko zeby trochę tańsze te ciuchy były

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość


H&m ma dużo gładkich szarych, beżowych itp. Tylko z wyprzedaży to już tam nic nie ma

No właśnie bida z nędzą na hm
Tak sobie podczytuję wątek październikówek i tam dziewczyny piszą, że rezygnują z kupowania rozmiaru 56 bo np. z ostatnich usg dziecko wychodzi większe.
Więc może nie ma sensu kupowania 56 tylko od razu 62, a 56 się ewentualnie dokupi?
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 14:06   #1760
kule_czka
Raczkowanie
 
Avatar kule_czka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 282
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
My na pierwszą zimę z bobasem wyprowadziliśmy się wpiiiisdu poza krk i zapomnieliśmy o oczyszczaczu, ale teraz dzidzia wyłoni się na świat wprost w zimowe objęcia szarego Krakowa :/ Jaki masz oczyszczacz? Ogólnie polecasz?

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------



To dopiero 2 tydzień A ja zawsze z tych, co lubią wiedzieć i widzieć za dużo... a to czasem jest naprawdę za dużo
Mam xiaomi mi air purifier pro. Jestem zadowolona z niego, ma wyświetlacz, który pokazuje stan zanieczyszczenia i np. Podczas smażenia w domu lub jak ktoś otworzy na dłużej drzwi wejściowe to poziom ten wzrasta. Szybko sobie radzi z oczyszeniem, jest cichutki i dosyć zgrabny.

Jeślibym miała możliwość to też bym uciekała na całą zimę z Krakowa, obawiam się, że przy takim stanie powietrza z maluszkiem będę się bała okno otworzyć do wiosny..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kule_czka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:10   #1761
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Dziękuję , własnie o coś takiego mi chodziło. Tylko zeby trochę tańsze te ciuchy były

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------


No właśnie bida z nędzą na hm
Tak sobie podczytuję wątek październikówek i tam dziewczyny piszą, że rezygnują z kupowania rozmiaru 56 bo np. z ostatnich usg dziecko wychodzi większe.
Więc może nie ma sensu kupowania 56 tylko od razu 62, a 56 się ewentualnie dokupi?

Ja mam na ten moment więcej rzeczy na 62 i myślałam, że przesadziłam

Już bym chciała mieć to za sobą i się skupić na czymś konstruktywnym, a nie na ubrankach które dobre będą przez 2 tygodnie a potem znów szukaj

My dostaniemy jakieś ciuszki po chrześniaku męża, ale dopiero >1.

Pisałam o wózkach wczoraj, ale zupełnie zapomniałam o fotelikach. Skuszona promocją na limango pojechałam obejrzeć te cybexy i pozostałam w szoku. Te fajniejsze ważą 4 kg i więcej, ja to ledwo podnoszę bez dziecka a z bobasem to będę chyba dodatkowej taczki potrzebować. Jestem w kropce, ale będę szukać raczej czegoś lżejszego. Jeden z fajniejszych fotelików Avionaut ważył 2,5 kilo. Które marki oferują takie lżejsze modele?


Ale fajnie jak się chodzi w ciąży razem z siostrą Ja żadnej nie mam, a mój młodszy brat mnie wyprzedził ze swoim rodzicielstwem.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2019-07-23 o 14:15
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:12   #1762
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
No kilkutygodniowy nie. Ale taki tygodniowy nie wyobrazam sobie. Z reszta bede obolała po.
My będziemy miec święta we czworo , plus pewnie przyjdzie brat z dziewczyna ale to oni do nas. Ja sie nigdzie z Tymkiem nie wybieram. Nowe bakterie, zarazki. No nieee..... taki miesieczniak , dwumiesieczniak to jednak co innego niz tygodniowy okruszek.

Do nas przychodzili goscie ale nikt nie dotykal raczej dziecka. Odchodzi sie juz od tego. Mowie o znajomych, bo wiadomo ,babcia to babcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Leon ma 13,5kg i 96cm :O ja nie wiem po kim od taki wysoki.... ubrania mu kupuje na 98 i wszystko w tylku wisi, i tak dobrze ,ze jeszcze w pampie chodzi bo sobie nie wyobrazam kupuje mu joggery z zary, wszystko inne jak alladyn. A i tak szerokie :/
Ale uwazam,ze lepiej w ta strone niz w druga. A coraz wiecej widze otylych dzieci w jego wieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Mycha ,ja bym jednak kupila spiworek, przyda sie na mokre spacery, czy mrozne pogody. Nie trzeba wydawac 200zl na spiwor
I wydaje mi sie ze dziecku jakos milej bedzie w misiowym kombi niz ortalionowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Moja siostra jest w ciazy
Aaaale sie ciesze
We wrześniu poronila w 12tygodniu a 5 lat temu urodzila wczesniaka w 24tyg.
Więc jest strach i radość. Prosimy o kciuki
Termin jej wychodzi na koniec marca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ile ty masz tego rodzeństwa

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Poduszka miś, to jest taka poduszka do kształtowania główki, żeby się nie spłaszczyła.

Pościel kupiłam w Lidlu i jeszcze nie wiem czy będę używać od początku czy dopiero później. U nas niestety jest dosyć chłodno, więc zobaczę jak to będzie wyglądać ze samym śpiworkiem, najwyżej jak się nie sprawdzi śpiworek to wtedy ubiorę pościel.

Zestaw minky kupiłam w Rossmanie na promo jakiś czas temu już. Planuję go używać w domu jak mały będzie w kokonie czy leżał na wersalce, a później dokupię mniejszy wymiar do wózka. https://allegro.pl/oferta/komplet-do...dShowitemShare

Prześcieradła mam czysto bawełniane z Lidla. Ja sama nienawidzę frotte, więc nie będę męczyć dziecka

Pieluchy tetrowe ostatnio zamówiłam jakieś w wersji lux, ale też z nadrukami. W tym tygodniu przyjdą, więc podrzucę wam opinię jak materiałowo https://allegro.pl/oferta/gruba-piel...dShowitemShare
Wzięłam kilka z nadrukiem, czysto białe do szpitala i kilka flanelowych. Załącznik 7684400

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Trochę faza z ta poduszka i spłaszczeniem głowy, w ogóle mi do głowy nie przyszło, ze coś takiego jest możliwe

Co do świat to ja bym chciała być sama w domu, ale już widzę, jaka moja mama będzie odwalać histerie i ze pewnie będą chcieli przyjechać :/ a ze jest to kawał drogi to niestety nie będzie tak, ze przyjadą i pojadą :/

Wracamy z urlopu i zaraz się wykończę psychicznie, nienawidzę jechać jako pasażer i bardziej mnie to meczy niż prowadzenie



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:14   #1763
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Dziękuję , własnie o coś takiego mi chodziło. Tylko zeby trochę tańsze te ciuchy były

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------


No właśnie bida z nędzą na hm
Tak sobie podczytuję wątek październikówek i tam dziewczyny piszą, że rezygnują z kupowania rozmiaru 56 bo np. z ostatnich usg dziecko wychodzi większe.
Więc może nie ma sensu kupowania 56 tylko od razu 62, a 56 się ewentualnie dokupi?
Ja już teraz kupuję tylko na 62, ale na 56 mam już wszystko oprócz pajacy mam nadzieję, że założy to chociaż raz

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Przyszedł nasz wózek tempo ekspres, wczoraj zamówili dziś jest, a miało być niby 5 dni.
Szkoda, że dziś nie odbierzemy
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:16   #1764
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez kule_czka Pokaż wiadomość
Mam xiaomi mi air purifier pro. Jestem zadowolona z niego, ma wyświetlacz, który pokazuje stan zanieczyszczenia i np. Podczas smażenia w domu lub jak ktoś otworzy na dłużej drzwi wejściowe to poziom ten wzrasta. Szybko sobie radzi z oczyszeniem, jest cichutki i dosyć zgrabny.

Jeślibym miała możliwość to też bym uciekała na całą zimę z Krakowa, obawiam się, że przy takim stanie powietrza z maluszkiem będę się bała okno otworzyć do wiosny..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję - obadam sobie ten model
Moi rodzice na szczęście mieszkają w górach, 70km od krk, więc zimą będziemy tam pewnie w każdy weekend
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:17   #1765
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Uważajcie z tymi rozmiarami na 62, jak nie jesteście pewne to najpierw przejdźcie po paru sklepach i porównajcie. Ja kupiłam na 56 bo te na 62 niektóre są olbrzymie. Np. w hm i smyku 62 jest bardzo duże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:17   #1766
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Uważajcie z tymi rozmiarami na 62, jak nie jesteście pewne to najpierw przejdźcie po paru sklepach i porównajcie. Ja kupiłam na 56 bo te na 62 niektóre są olbrzymie. Np. w hm i smyku 62 jest bardzo duże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak czy siak, lepiej troszkę za duże niż za małe
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:21   #1767
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Dziękuję , własnie o coś takiego mi chodziło. Tylko zeby trochę tańsze te ciuchy były
Na ich obronę tylko powiem, że są naprawdę super jakościowo.

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Voice BeSafe ma chyba jeszcze dosyć lekkie foteliki.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:26   #1768
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Ile ty masz tego rodzeństwa




Trochę faza z ta poduszka i spłaszczeniem głowy, w ogóle mi do głowy nie przyszło, ze coś takiego jest możliwe

Co do świat to ja bym chciała być sama w domu, ale już widzę, jaka moja mama będzie odwalać histerie i ze pewnie będą chcieli przyjechać :/ a ze jest to kawał drogi to niestety nie będzie tak, ze przyjadą i pojadą :/

Wracamy z urlopu i zaraz się wykończę psychicznie, nienawidzę jechać jako pasażer i bardziej mnie to meczy niż prowadzenie



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sporo jedna siostra w Irlandii , dwie w Niemczech ze mna w miescie , jedna w Polsce jeszcze z rodzicami i dwóch braci, 5l i 23 haha.
Żeby nie było , nie jesteśmy zadna patologia ☠♀️☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:31   #1769
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Ja mam na ten moment więcej rzeczy na 62 i myślałam, że przesadziłam

Już bym chciała mieć to za sobą i się skupić na czymś konstruktywnym, a nie na ubrankach które dobre będą przez 2 tygodnie a potem znów szukaj

My dostaniemy jakieś ciuszki po chrześniaku męża, ale dopiero >1.

Pisałam o wózkach wczoraj, ale zupełnie zapomniałam o fotelikach. Skuszona promocją na limango pojechałam obejrzeć te cybexy i pozostałam w szoku. Te fajniejsze ważą 4 kg i więcej, ja to ledwo podnoszę bez dziecka a z bobasem to będę chyba dodatkowej taczki potrzebować. Jestem w kropce, ale będę szukać raczej czegoś lżejszego. Jeden z fajniejszych fotelików Avionaut ważył 2,5 kilo. Które marki oferują takie lżejsze modele?


Ale fajnie jak się chodzi w ciąży razem z siostrą Ja żadnej nie mam, a mój młodszy brat mnie wyprzedził ze swoim rodzicielstwem.
A ten fotelik ma testy zderzeniowe? o jakimś słyszałam, że nie ma i nie wiem czy to nie ten v ale nie chcę wprowadzać w błąd.

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Wiem, że jeden model brał udział w tych testach ADAC i nie przeszedł ich. Nie wiem jak inne.
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-23, 14:41   #1770
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Sporo jedna siostra w Irlandii , dwie w Niemczech ze mna w miescie , jedna w Polsce jeszcze z rodzicami i dwóch braci, 5l i 23 haha.
Żeby nie było , nie jesteśmy zadna patologia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Co ty, właśnie super
Ja mam jednego brata tylko i żyjemy tak sobie, to znaczy nie drzemy kotów, wiem, ze w razie czego rękę da sobie obciąć, ale nie mamy jakichś super kontaktów im jestem starsza tym bardziej mnie to uwiera a jak widzę koleżanki, co maja super stosunki z siostrami to w ogóle serduszko pęka

Mój dziadek ma siostrę młodsza od całej reszty rodzeństwa o 20 lat, wiec podobnie jak u ciebie, w sumie to ona bardziej w wieku mojej mamy niż mojego dziadka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-04 10:37:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.