Jak odmawiać? O to jest pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-09, 20:28   #1
MalieNova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 52

Jak odmawiać? O to jest pytanie


Cześć wam. Chciałam się poradzić was w jednej kwestii. Otóż studiuję na pewnej uczelni i od kilku miesięcy jeśli przychodzi czas egzaminów pewna dziewczyna non-stop przychodzi do mnie po notatki. Ja jestem z gatunku osób, które sumiennie notują, uczą się i mają ogólnie wszystko w jak najlepszym porządku. Z kolei ta dziewczyna na wykładach śmieje się z koleżankami, co drugie zdanie to w ogóle nie wie o co chodzi itd. Ogólnie mówiąc olewa też część zajęć. Kilkakrotnie prosiła mnie o notatki, a ja z niechęcią,ale dawałam jej je. Ale powiedziałam sobie ostatnio: Dość tego! Dlaczego ja mam robić notatki, zapisywać sobie skrupulatnie na marginesach dodatkowe rzeczy, a ona cyk zrobi zdjęcie i tyle. I o ile zbywam ją niemając czasu wysyłać zdjęć, to na uczelni już nie mam pomysłów jak odmówić. Już zdarzało się kilka razy, że mówiłam, że zapomniałam zeszytu albo mam nowy, ale ileż można? Dodam jeszcze, że dziewczyna chwali się,że ma znajomości (ogólnie my ze sobą nie rozmawiamy), ale jakoś nikt nie może jej ich wysłać, tylko zawsze wypada na mnie. Macie jakieś pomysły? Chętnie posłucham
MalieNova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 21:17   #2
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez MalieNova Pokaż wiadomość
Cześć wam. Chciałam się poradzić was w jednej kwestii. Otóż studiuję na pewnej uczelni i od kilku miesięcy jeśli przychodzi czas egzaminów pewna dziewczyna non-stop przychodzi do mnie po notatki. Ja jestem z gatunku osób, które sumiennie notują, uczą się i mają ogólnie wszystko w jak najlepszym porządku. Z kolei ta dziewczyna na wykładach śmieje się z koleżankami, co drugie zdanie to w ogóle nie wie o co chodzi itd. Ogólnie mówiąc olewa też część zajęć. Kilkakrotnie prosiła mnie o notatki, a ja z niechęcią,ale dawałam jej je. Ale powiedziałam sobie ostatnio: Dość tego! Dlaczego ja mam robić notatki, zapisywać sobie skrupulatnie na marginesach dodatkowe rzeczy, a ona cyk zrobi zdjęcie i tyle. I o ile zbywam ją niemając czasu wysyłać zdjęć, to na uczelni już nie mam pomysłów jak odmówić. Już zdarzało się kilka razy, że mówiłam, że zapomniałam zeszytu albo mam nowy, ale ileż można? Dodam jeszcze, że dziewczyna chwali się,że ma znajomości (ogólnie my ze sobą nie rozmawiamy), ale jakoś nikt nie może jej ich wysłać, tylko zawsze wypada na mnie. Macie jakieś pomysły? Chętnie posłucham
Rozumiem, że powiedzenie wprost prawdy nie wchodzi w grę?

Możesz ją uprzedzić i powiedzieć "hej, dasz mi notatki? dawałam ci je przez cały semestr". Albo "nie notowałam". No nie wiem w sumie jak inaczej mozna to rozegrać to jakas twoja koleżanka czy tylko pijawka? Zawsze mozesz tez pwoiedziec "nie mam czasu" i sobie pójść
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 21:35   #3
MalieNova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 52
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

100% pijawka. Znając ją jak powiem, że nie mam czasu to odpowie "to zostaw zeszyt, ja tylko zrobię zdjęcie i ci oddam"
MalieNova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 21:40   #4
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez MalieNova Pokaż wiadomość
100% pijawka. Znając ją jak powiem, że nie mam czasu to odpowie "to zostaw zeszyt, ja tylko zrobię zdjęcie i ci oddam"
No to powiedz, ze nie notowałaś i tyle Albo, ze juz nie chcesz jej dawac notatek. Wiem, ze to wydaje sie byc trudne, ale kurde.... jej mina będzie bezcenna
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 21:50   #5
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez MalieNova Pokaż wiadomość
Cześć wam. Chciałam się poradzić was w jednej kwestii. Otóż studiuję na pewnej uczelni i od kilku miesięcy jeśli przychodzi czas egzaminów pewna dziewczyna non-stop przychodzi do mnie po notatki. Ja jestem z gatunku osób, które sumiennie notują, uczą się i mają ogólnie wszystko w jak najlepszym porządku. Z kolei ta dziewczyna na wykładach śmieje się z koleżankami, co drugie zdanie to w ogóle nie wie o co chodzi itd. Ogólnie mówiąc olewa też część zajęć. Kilkakrotnie prosiła mnie o notatki, a ja z niechęcią,ale dawałam jej je. Ale powiedziałam sobie ostatnio: Dość tego! Dlaczego ja mam robić notatki, zapisywać sobie skrupulatnie na marginesach dodatkowe rzeczy, a ona cyk zrobi zdjęcie i tyle. I o ile zbywam ją niemając czasu wysyłać zdjęć, to na uczelni już nie mam pomysłów jak odmówić. Już zdarzało się kilka razy, że mówiłam, że zapomniałam zeszytu albo mam nowy, ale ileż można? Dodam jeszcze, że dziewczyna chwali się,że ma znajomości (ogólnie my ze sobą nie rozmawiamy), ale jakoś nikt nie może jej ich wysłać, tylko zawsze wypada na mnie. Macie jakieś pomysły? Chętnie posłucham
Jak spyta o notatki powiedz jedno słowo: dlaczego?
Niech ci wytłumaczy czemu masz odwalać za nią robotę za friko. Koleżankami nie jesteście. Więc co? Należy jej się, bo nie ma wstydu?
Jak się zmiesza i zacznie coś tłumaczyć powiedz: 100 zł.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 22:18   #6
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 076
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Powiedz jej wprost. Nie jesteś jej nic wina.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 22:32   #7
umysl_analityczny
Raczkowanie
 
Avatar umysl_analityczny
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 86
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Skoro takim problemem jest dla ciebie udostępnienie komuś notatek, bo TY NOTUJESZ a TA OSOBA NIE, to rzeczywiście musisz ukrucić ten proceder.
I idąc twoim tokiem rozumowania, jeśli ktoś ze studiów proponuje ci podwózkę autem po zajęciach, to zapewne odmawiasz. Bo TA OSOBA ZROBIŁA SE PRAWO JAZDY I KUPIŁA SAMOCHÓD, a TY NIE.

Edytowane przez umysl_analityczny
Czas edycji: 2020-03-09 o 22:34
umysl_analityczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-09, 23:23   #8
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez umysl_analityczny Pokaż wiadomość
Skoro takim problemem jest dla ciebie udostępnienie komuś notatek, bo TY NOTUJESZ a TA OSOBA NIE, to rzeczywiście musisz ukrucić ten proceder.
I idąc twoim tokiem rozumowania, jeśli ktoś ze studiów proponuje ci podwózkę autem po zajęciach, to zapewne odmawiasz. Bo TA OSOBA ZROBIŁA SE PRAWO JAZDY I KUPIŁA SAMOCHÓD, a TY NIE.
Fajny masz nick. Sądząc po twoich komentarzach to oksymoron.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 23:36   #9
Arlekinowa
Raczkowanie
 
Avatar Arlekinowa
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 237
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Ja co prawda nie rozumiem problemu udostępnienia notatek "bo ja ciężko notowałam, a on(a) nie", no ale u mnie na studiach notatki były wręcz "wspólne", zaraz lądowały na facebookowej grupie, tak samo jak opracowania tematów do egzaminów itd. I też nie byliśmy jakąś zwartą grupą przyjaciół, niemniej nikt nikogo nie chciał upupić, co kto miał to udostępniał, byli tacy, co nic nie udostępniali a korzystali, ale nikt nie miał pretensji. Mniejsza o to. Myślę, że w przypadku Autorki nie ma innego wyjścia jak powiedzieć wprost: "słuchaj, stawiasz mnie w niezręcznej sytuacji, wkładam wiele pracy w moje notatki, udostępniłam Ci je wiele razy, ale Ty w zamian nic od siebie nie dajesz, przykro mi, nie pożyczę Ci więcej notatek". Jak będziesz kręciła, że dzisiaj nie notowałaś, masz inny zeszyt, zapomniałaś itd. to dziewczyna przyjdzie innym razem. Trzeba wprost powiedzieć, że coś Ci nie odpowiada, skoro do tej pory zawsze udostępniałaś notatki bez gadania to dziewczyna się nagle nie domyśli, że masz z tym jakiś problem. Nawet jak się obrazi czy coś to przecież nie jest Twoją koleżanką, więc co Ci zależy...
Arlekinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 07:15   #10
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

powiedzieć wprost, że nie dasz notatek i tyle. Zajęcia czasami nie są obowiązkowe, ale ty nie masz w obowiązkach studenta dzielenia się notatkami.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 07:20   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez Arlekinowa Pokaż wiadomość
Ja co prawda nie rozumiem problemu udostępnienia notatek "bo ja ciężko notowałam, a on(a) nie", no ale u mnie na studiach notatki były wręcz "wspólne", zaraz lądowały na facebookowej grupie, tak samo jak opracowania tematów do egzaminów itd. I też nie byliśmy jakąś zwartą grupą przyjaciół, niemniej nikt nikogo nie chciał upupić, co kto miał to udostępniał, byli tacy, co nic nie udostępniali a korzystali, ale nikt nie miał pretensji. Mniejsza o to. Myślę, że w przypadku Autorki nie ma innego wyjścia jak powiedzieć wprost: "słuchaj, stawiasz mnie w niezręcznej sytuacji, wkładam wiele pracy w moje notatki, udostępniłam Ci je wiele razy, ale Ty w zamian nic od siebie nie dajesz, przykro mi, nie pożyczę Ci więcej notatek". Jak będziesz kręciła, że dzisiaj nie notowałaś, masz inny zeszyt, zapomniałaś itd. to dziewczyna przyjdzie innym razem. Trzeba wprost powiedzieć, że coś Ci nie odpowiada, skoro do tej pory zawsze udostępniałaś notatki bez gadania to dziewczyna się nagle nie domyśli, że masz z tym jakiś problem. Nawet jak się obrazi czy coś to przecież nie jest Twoją koleżanką, więc co Ci zależy...
To jest najlepsze i chyba w dodatku szczere postawienie sprawy.
Bo chyb so to chodzi, ze autorka wątku nie dostaje nic w zamian a jeszcze jej w wykładach przeszkadzają gadającym i smieszkujac na nich.

Tak bym powiedziała: dawałam Ci wiele razy ale nic nigdy z tego nie miałam, chętnie udostępniam ale w zamian za jakieś inne notatki , ćwiczenia czy materiały, nie chce robić sama na wszystkich którzy nic nie robią, chce też coś z tego mieć.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-10, 07:22   #12
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez Arlekinowa Pokaż wiadomość
Trzeba wprost powiedzieć, że coś Ci nie odpowiada, skoro do tej pory zawsze udostępniałaś notatki bez gadania to dziewczyna się nagle nie domyśli, że masz z tym jakiś problem. Nawet jak się obrazi czy coś to przecież nie jest Twoją koleżanką, więc co Ci zależy...
może jej obrobić pupe na uczelni... Ja tam się nie dziwię autorce, jeśli jest taką pracowita myszką, a pijawka ma full koleżanek do pogaduszek na uczelni, że jej intuicja "zabrania" tak wprost odmówić.
Ale pomysł zarobienia stówki za notatki ciekawy
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 07:44   #13
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Jak spyta o notatki powiedz jedno słowo: dlaczego?

Niech ci wytłumaczy czemu masz odwalać za nią robotę za friko. Koleżankami nie jesteście. Więc co? Należy jej się, bo nie ma wstydu?

Jak się zmiesza i zacznie coś tłumaczyć powiedz: 100 zł.
Normalnie piąteczka i całus za ten komentarz!
Myślę że panna miałaby cudaczną minę

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 07:44   #14
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez MalieNova Pokaż wiadomość
Cześć wam. Chciałam się poradzić was w jednej kwestii. Otóż studiuję na pewnej uczelni i od kilku miesięcy jeśli przychodzi czas egzaminów pewna dziewczyna non-stop przychodzi do mnie po notatki. Ja jestem z gatunku osób, które sumiennie notują, uczą się i mają ogólnie wszystko w jak najlepszym porządku. Z kolei ta dziewczyna na wykładach śmieje się z koleżankami, co drugie zdanie to w ogóle nie wie o co chodzi itd. Ogólnie mówiąc olewa też część zajęć. Kilkakrotnie prosiła mnie o notatki, a ja z niechęcią,ale dawałam jej je. Ale powiedziałam sobie ostatnio: Dość tego! Dlaczego ja mam robić notatki, zapisywać sobie skrupulatnie na marginesach dodatkowe rzeczy, a ona cyk zrobi zdjęcie i tyle. I o ile zbywam ją niemając czasu wysyłać zdjęć, to na uczelni już nie mam pomysłów jak odmówić. Już zdarzało się kilka razy, że mówiłam, że zapomniałam zeszytu albo mam nowy, ale ileż można? Dodam jeszcze, że dziewczyna chwali się,że ma znajomości (ogólnie my ze sobą nie rozmawiamy), ale jakoś nikt nie może jej ich wysłać, tylko zawsze wypada na mnie. Macie jakieś pomysły? Chętnie posłucham
Normalnie. Po prostu nie udostępniasz, nie dajesz notatek i coś tam. Rzucasz jakimś argumentem. Możesz skłamać, a możesz powiedzieć prawdę jak czujesz i co myślisz. Szczera odpowiedź pewnie nie spotka się z przychylnością, a może z krytyką (mam nadzieję, że laska się nie zemści, a zdarzają się takie; ludziom do głowy przychodzą różne pomysły), ale nie ma się czym przejmować. To nie koleżanka, to nie przyjaciółka. To randomowa osoba z uczelni/grupy więc żal takich osób nie jest. Interesownych między innymi.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 07:47   #15
Arlekinowa
Raczkowanie
 
Avatar Arlekinowa
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 237
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87647493]może jej obrobić pupe na uczelni... Ja tam się nie dziwię autorce, jeśli jest taką pracowita myszką, a pijawka ma full koleżanek do pogaduszek na uczelni, że jej intuicja "zabrania" tak wprost odmówić.
Ale pomysł zarobienia stówki za notatki ciekawy [/QUOTE]
Uczelnia to nie szkoła średnia, tam nikogo nie obchodzi konflikt "klasowej gwiazdy" z "kujonką", nikt nie będzie za Autorką buczał na korytarzach ani zabierał jej plecaka... Bądźmy poważni. Nawet jeśli dziewczyna nagada na nią do swoich koleżanek to co najwyżej obgadają ją w swoim gronie (nikogo więcej to nie będzie obchodziło) i dla Autorki w dalszym ciągu nie będzie to żadna strata skoro nie utrzymują koleżeńskich kontaktów.
Arlekinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 09:44   #16
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Popros ja, żeby teraz ona zrobiła za Ciebie sprawozdanie albo jakąś inną pracę /zadanie na lektorat bo tyle razy jej pomagałaś, że teraz ona też Ci powinna coś pomóc. Albo powiedz jej, że możecie się wymieniać notatkami ale pod warunkiem, że ona też zrobi porządne, na przykład na wykładzie o 8:00 rano, bo Ty wtedy jesteś śpiąca. Jakby Co próbowała jakoś obrabiać dupę to możesz powiedzieć wprost, że nie lubisz ludzi, którzy żerują na innych.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 11:44   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Jestem z osób, które robią "legendarne" notatki. Czyli po tym, jak skończę przedmiot, widzę studentów w sesji z nimi w ręku. Opracowuję je w PDF-ie, z obrazkami, diagramami, dodaję od siebie, sś perfekcyjne pod każdym względem.



I... jest mi absolutnie ryba, bo i tak robię te notatki dla siebie, więc ja nie rozumiem twojego problemu. Ja tam zawsze wrzucałam po prostu na grupę na Facebooku w stylu "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy".



Ale jak bardzo ci to przeszkadza, to powiedz nie. A jeśli chcesz być fair, to ją uprzedź, że więcej jej notatek nie dasz, więc niech od tej pory sama notuje.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 11:49   #18
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale jak bardzo ci to przeszkadza, to powiedz nie. A jeśli chcesz być fair, to ją uprzedź, że więcej jej notatek nie dasz, więc niech od tej pory sama notuje.
Jeszcze może powinna na kolanach przepraszać? Nie każdy powinien studiować. Tacy jak laska śmieszkująca na zajęciach zdecydowanie należy do tej grupy.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 11:51   #19
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jestem z osób, które robią "legendarne" notatki. Czyli po tym, jak skończę przedmiot, widzę studentów w sesji z nimi w ręku. Opracowuję je w PDF-ie, z obrazkami, diagramami, dodaję od siebie, sś perfekcyjne pod każdym względem.



I... jest mi absolutnie ryba, bo i tak robię te notatki dla siebie, więc ja nie rozumiem twojego problemu. Ja tam zawsze wrzucałam po prostu na grupę na Facebooku w stylu "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy".

Ale jak bardzo ci to przeszkadza, to powiedz nie. A jeśli chcesz być fair, to ją uprzedź, że więcej jej notatek nie dasz, więc niech od tej pory sama notuje.
Być fair wobec takiej osoby i uprzedzanie jej? Może jeszcze niech ją w dupkę cmoka.

Uprzedzić to może osoba, że weźmie notatki raz na jakiś czas, bo akurat jej na zajęciach nie będzie tak, żeby ktoś wiedział, że ta osoba notatki weźmie.

Edytowane przez 4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Czas edycji: 2020-03-10 o 11:53
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-10, 11:52   #20
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Jeszcze może powinna na kolanach przepraszać? Nie każdy powinien studiować. Tacy jak laska śmieszkująca na zajęciach zdecydowanie należy do tej grupy.
A gdzie jej kazałam przepraszać?

No dla mnie zostawienie kogoś, kto nie zrobił mi nic złego przeddzień egzaminu bez notatek jest niskim posunięciem.

Można nie chcieć dawać notatek. Ale zakomunikować to jasno i odpowiednio wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 11:54   #21
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A gdzie jej kazałam przepraszać?

No dla mnie zostawienie kogoś, kto nie zrobił mi nic złego przeddzień egzaminu bez notatek jest niskim posunięciem.

Można nie chcieć dawać notatek. Ale zakomunikować to jasno i odpowiednio wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No proszę cię. Brak notatek przed egz to problem osoby, która cały semestr nic nie robiła i cały semestr nie notowała
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 11:56   #22
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;87648162]No proszę cię. Brak notatek przed egz to problem osoby, która cały semestr nic nie robiła i cały semestr nie notowała[/QUOTE]Ja bym uprzedziła.

Może autorka nie jest jej winna, ale co za problem napisać SMS-a "nie udostępnię ci więcej swoich notatek"?

A po co kogoś stawiać w takiej sytuacji, nawet jeśli sam jest sobie winien?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 12:01   #23
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja bym uprzedziła.

Może autorka nie jest jej winna, ale co za problem napisać SMS-a "nie udostępnię ci więcej swoich notatek"?

A po co kogoś stawiać w takiej sytuacji, nawet jeśli sam jest sobie winien?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie, autorka nie jest nic winna takiej współuczestniczce zajęć. Żadnego smsa, wyjasnień, nic. Ty jeśli chcesz, to bądź miłosierna i łaskawa.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 12:01   #24
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Dziwić się, że tak wiele osób w dorosłym życiu jest nieodpowiedzialnych, skoro nawet na studiach takie cackanie się jak z dziećmi.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 12:04   #25
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Dziwić się, że tak wiele osób w dorosłym życiu jest nieodpowiedzialnych, skoro nawet na studiach takie cackanie się jak z dziećmi.
Może w pracy potem też współpracowni-k/-czka przyjdzie i powie, że chce twoją część wypłaty, a ty się będziesz tłumaczyć, że nie dasz .
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 12:12   #26
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;87648194]Może w pracy potem też współpracowni-k/-czka przyjdzie i powie, że chce twoją część wypłaty, a ty się będziesz tłumaczyć, że nie dasz .[/QUOTE]Co? W tej sytuacji ja coś tracę.

W sytuacji dawania komuś notatek nie tracę nic.

To nie jest ani trochę analogiczna sytuacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 12:14   #27
black_lemons
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 4
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Przez całe liceum i studia robiłam notatki najpierw "na brudno", a w domu poświecałam czas na to żeby je przepisać na czysto i uporządkować. I też wszyscy kserowali moje zeszyty.
W ten sposób straciłam wszystkie notatki z ostatniego roku, kiedy to pewna osoba wybłagała na mnie pożyczenie notatników "bo ona musi się przygotować na poprawki a moje notatki takie super". Więcej jej ani moich zeszytów nie zobaczyłam. To był jeszcze czas przed mediami społecznościowymi, nie każdy miał telefon, więc dziewczyna po prostu zniknęła bez śladu.

Gdybym mogła cofnąć czas, byłabym wredna i nie pożyczała. Takie "cielęcia" jak my mają najgorzej, wszyscy biorą za oczywiste że im te notatki damy, bo niby czemu nie. Nikt nie pomyśli, ile pracy wymaga prowadzenie tych super notatek, bo oni po prostu tego nie robią. Po co? Na wykładach hihi-haha, a potem sobie skserują od jakiegoś kujona... Żeby chociaż mieli na tyle sumienia żeby jakąś bombonierkę na koniec roku dać i podziękować... Może "nic ci nie ubywa" fizycznie gdy dajesz komuś swoje notatki, ale ja osobiście czułam się wykorzystywana i tyle. Wiec jednak coś mi "ubyło".

Edytowane przez black_lemons
Czas edycji: 2020-03-10 o 12:23
black_lemons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 12:15   #28
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Co? W tej sytuacji ja coś tracę.

W sytuacji dawania komuś notatek nie tracę nic.

To nie jest ani trochę analogiczna sytuacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może dla ciebie nie jest analogiczna, ale dla mnie jest podobna. I obie mamy rację, nie tylko ty. Ty nic nie tracisz, ale ktoś inny może stracić. Każdy ocenia po swojemu. Znajomym możesz dawać wszystko co do ciebie należy jeśli chcesz. A ktoś inny może nie dawać nic i jest tak samo wartościową osobą, jak ta co daje wszystko.

Edytowane przez 4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Czas edycji: 2020-03-10 o 12:17
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 14:21   #29
Trzpiotka91
Raczkowanie
 
Avatar Trzpiotka91
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 183
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Walnij prosto z mostu i beztrosko, że nie. Większośc osób będzie w tym momencie na tyle zbita z tropu, że nie bedzie naciskać mocniej. A gdyby naciskała to powiedz wprost, że sądzisz ze wystarczy juz robienia z ciebie prywatnej protokolantki.
Trzpiotka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 14:29   #30
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Jak odmawiać? O to jest pytanie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A gdzie jej kazałam przepraszać?

No dla mnie zostawienie kogoś, kto nie zrobił mi nic złego przeddzień egzaminu bez notatek jest niskim posunięciem.

Można nie chcieć dawać notatek. Ale zakomunikować to jasno i odpowiednio wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eee no sorry, a ona na studia chodzi w celach towarzyskich czy żeby studiować??? Ktoś ma ślęczeć po nocach i przepisywać, a ktoś inny korzystać z tego na krzywy ryj non stop? Bez dziękuję, albo choćby zwykłej czekolady. Bo ona nie ma się z czego uczyć, a czyj to problem mój? Jedna i druga ma status studenta. [1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;87648162]No proszę cię. Brak notatek przed egz to problem osoby, która cały semestr nic nie robiła i cały semestr nie notowała[/QUOTE]Dokładnie.
Cytat:
Napisane przez black_lemons Pokaż wiadomość
Przez całe liceum i studia robiłam notatki najpierw "na brudno", a w domu poświecałam czas na to żeby je przepisać na czysto i uporządkować. I też wszyscy kserowali moje zeszyty.
W ten sposób straciłam wszystkie notatki z ostatniego roku, kiedy to pewna osoba wybłagała na mnie pożyczenie notatników "bo ona musi się przygotować na poprawki a moje notatki takie super". Więcej jej ani moich zeszytów nie zobaczyłam. To był jeszcze czas przed mediami społecznościowymi, nie każdy miał telefon, więc dziewczyna po prostu zniknęła bez śladu.

Gdybym mogła cofnąć czas, byłabym wredna i nie pożyczała. Takie "cielęcia" jak my mają najgorzej, wszyscy biorą za oczywiste że im te notatki damy, bo niby czemu nie. Nikt nie pomyśli, ile pracy wymaga prowadzenie tych super notatek, bo oni po prostu tego nie robią. Po co? Na wykładach hihi-haha, a potem sobie skserują od jakiegoś kujona... Żeby chociaż mieli na tyle sumienia żeby jakąś bombonierkę na koniec roku dać i podziękować... Może "nic ci nie ubywa" fizycznie gdy dajesz komuś swoje notatki, ale ja osobiście czułam się wykorzystywana i tyle. Wiec jednak coś mi "ubyło".
Zgadzam się, też zawsze miałam super notatki. Bliskim znajomym pożyczałam, bo to logiczne. Sępa nie miałam.
Choć kiedyś była jedna dziewczyna którą to my poprosiliśmy o pożyczenie notatek, które ktoś pożyczył od wyższego roku i były w sumie ogólnodostępne. Nie pożyczyła nam. Ale wystarczyło iść do punktu ksero na wydziale i były tak bo ktoś zostawił. Z tego co pamiętam to potem to ona coś od kogoś z nas chciała i też nie dostała

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:46:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.