Mamy luty 2020 - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-23, 21:02   #751
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Co do spodni Ja kupuje swój rozmiar S/m, ale to nie jest reguła bo nie wiadomo ile kg będzie na +.
Co do pieluch ja używałam przy dzieciach lupilu z Lidla czasen Dada. Ogólnie papers nie jest zły, ale dla mnie za mocno pachną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 22:03   #752
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ale z drugiej strony zarywasz noce raz, a nie dwa razy. Poza tym uczysz dzieci tego samego od razu, a nie że najpierw strzępisz język do jednego a za parę lat do drugiego. Super, że któraś z Was napisała, że bliźniaki czasami widać dopiero po 10 tyg. Jeszcze mam nikłą nadzieję, że będziemy w gronie szczęśliwców .


Ja się ostatnio zastanawiałam czy pieluchy Pampers rzeczywiście są takie super w porównaniu z innymi markami. Jak pamiętam z wycieczek po sklepach, to wszyscy zawsze wkładali do koszyków pampersy. Macie doświadczenia w tym zakresie?


Mam jeszcze jedno pytanie do mam, których to kolejna ciąża. Jak jest ze spodniami ciążowymi? Powoli zaczynam się za nimi rozglądać i zastanawiam się, czy można kupić rozmiar na wyrost. Jak to jest z rozrostem bioder w ciąży? Jak teraz mam rozmiar x to za 3 miesiące będę mieć taki sam rozmiar, czy to indywidualna sprawa? Pytam, bo mam w pobliżu sh, w którym czasami (choć rzadko) trafiają się spodnie ciążowe. No i zastanawiam się, czy jak przez przypadek na nie trafię, to czy moge kupić je na wyrost. Szczerze nie uśmiecha mi się kupować spodnie po 150 zł/szt.(albo i lepiej). Chętniej wydam tę kase na specjalistyczną bieliznę.


Ja się mieściłam całą ciążę w 36, kupiłam spodnie na samym początku i chodziłam w nich do końca. Ostatnio jedna para mi wystarczyła bo głównie sukienki nosiłam, teraz na zimę będę musiała dokupić

A co do pampersów ja używam premium care, bo pampersy też są różne. Dady u mnie się nie sprawdziły, są okropnie twarde. Innych nie testowałam. Ale coraz poważniej myślę o wielorazowych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 08:00   #753
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Pampersy trzeba sprawdzać jak już dziecko jest. Każdemu pasuje co innego. Teraz sobie przypominam, że 5 lat temu kupowałam te premium care i są najlepsze moim zdaniem z firmy Pampers. Najgorsze są slip and play pomarańczowe. Później zmieniliśmy na lupilu i tak do dzisiaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 10:12   #754
Selena_62442
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 96
Dot.: Mamy luty 2020

Hej. Można dołączyć?

Wygląda na to, że będą lutową mamą <3
Mam już córkę, będzie 2,5 roku różnicy. Termin z usg wychodzi mi na 17.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Selena_62442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 10:32   #755
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Heej witamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 10:44   #756
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Selena_62442 Pokaż wiadomość
Hej. Można dołączyć?

Wygląda na to, że będą lutową mamą <3
Mam już córkę, będzie 2,5 roku różnicy. Termin z usg wychodzi mi na 17.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Witaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 11:15   #757
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ale z drugiej strony zarywasz noce raz, a nie dwa razy. Poza tym uczysz dzieci tego samego od razu, a nie że najpierw strzępisz język do jednego a za parę lat do drugiego. Super, że któraś z Was napisała, że bliźniaki czasami widać dopiero po 10 tyg. Jeszcze mam nikłą nadzieję, że będziemy w gronie szczęśliwców .


Ja się ostatnio zastanawiałam czy pieluchy Pampers rzeczywiście są takie super w porównaniu z innymi markami. Jak pamiętam z wycieczek po sklepach, to wszyscy zawsze wkładali do koszyków pampersy. Macie doświadczenia w tym zakresie?


Mam jeszcze jedno pytanie do mam, których to kolejna ciąża. Jak jest ze spodniami ciążowymi? Powoli zaczynam się za nimi rozglądać i zastanawiam się, czy można kupić rozmiar na wyrost. Jak to jest z rozrostem bioder w ciąży? Jak teraz mam rozmiar x to za 3 miesiące będę mieć taki sam rozmiar, czy to indywidualna sprawa? Pytam, bo mam w pobliżu sh, w którym czasami (choć rzadko) trafiają się spodnie ciążowe. No i zastanawiam się, czy jak przez przypadek na nie trafię, to czy moge kupić je na wyrost. Szczerze nie uśmiecha mi się kupować spodnie po 150 zł/szt.(albo i lepiej). Chętniej wydam tę kase na specjalistyczną bieliznę.
To mam nadzieję, że drugie się jeszcze u Was pokaże 😘
A co do pampersów, ja kupowałam córce tylko pampersa bo u nas dady i te z Lidla się nie sprawdziły... Dupka była po nich zaczerwieniona ale wiadomo każde dziecko jest inne i u jednych te są super,a inne się nie koniecznie. Ja na pewno na początek pampersa kupię, później może zacze innych próbować.
Też muszę się rozejrzeć za spodniami bo tylko wmostatnie dwie pary się dopinam. W poprzedniej ciąży kupiłam rozmiar większe"na zapas" i do końca i tak do nich nie u roslam, spadły mi z bioder więc chyba lepiej kupić w swoim rozmiarze.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Selena_62442 Pokaż wiadomość
Hej. Można dołączyć?

Wygląda na to, że będą lutową mamą <3
Mam już córkę, będzie 2,5 roku różnicy. Termin z usg wychodzi mi na 17.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-24, 11:52   #758
Selena_62442
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 96
Dot.: Mamy luty 2020

Dzięki

Z tego co pamiętam to pod koniec ciąży nie mieściłam się już w ciążowe spodnie S, musiały być Mki, a przybyło mi z 10 kg, więc nie ma reguły

Jeśli chodzi o pieluchy to ostatnio sporo się zmienia, jest dostępnych dużo eko pieluch bambusowych, nawet Pampers wypuścił nowe pure, nie perfumowane, bez balsamów i nie bielone chlorem (co znaczy tyle, że reszta ich pieluch taka nie jest...).

My używamy wielorazówek. Ktoś tu chyba wspominał że też się zastanawia?

idę trochę ponadrabiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Selena_62442
Czas edycji: 2019-07-24 o 11:54
Selena_62442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 11:59   #759
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Selena_62442 Pokaż wiadomość
Dzięki

Z tego co pamiętam to pod koniec ciąży nie mieściłam się już w ciążowe spodnie S, musiały być Mki, a przybyło mi z 10 kg, więc nie ma reguły

Jeśli chodzi o pieluchy to ostatnio sporo się zmienia, jest dostępnych dużo eko pieluch bambusowych, nawet Pampers wypuścił nowe pure, nie perfumowane, bez balsamów i nie bielone chlorem (co znaczy tyle, że reszta ich pieluch taka nie jest...).

My używamy wielorazówek. Ktoś tu chyba wspominał że też się zastanawia?

idę trochę ponadrabiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jajajaja! Bardzo bardzo chce przejść na wielo najpierw chce wypróbować na starszej córce a z nowym dzieciem chciałabym od samego początku super, że ktoś tutaj jest na wielo od samego początku używasz wielo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 12:11   #760
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Witajcie nowe mamusie, cieszę się, że jest nas tutaj już takie liczne grono

Macie piękne brzuszki! Ja wieczorami też już swojego nie ukryję, szczególnie w dopasowanych ubraniach, ale czasem poranki zaskakują mnie, że widać tak niewiele.

Nasz urlop jest wymarzony, zastanawiam się, czy może być bardziej idealnie! Codziennie wybieramy nowe miejsce na przycumowanie, zaliczyłam nawet kąpiel w mazurskim jeziorze. Wieczorami śpiewamy przy ognisku, w ciągu dnia ładnie nam wieje. Chciałabym kiedyś zabrać tu Malucha, na razie opowiadam mu, co tak urzeka mnie w tym miejscu, że od dziesięciu lat wracam tu tok w rok. Dolegliwości ustąpiły, tylko męczy mnie pęcherz, rano zrywam się do toalety, załoga śmieje się ze mnie, że przyzwyczajam się do krótkich nocy Po powrocie mam USG genetyczne, już nie mogę się doczekać!

Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach z wielorazowymi pieluchami! Bardzo mnie ten pomysł intryguje, chciałabym wiedzieć jak zacząć, na co zwracać uwagę. Dajcie znać, doświadczone w temacie mamy

Pozdrawiam, ahoj!
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 13:05   #761
Selena_62442
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 96
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Jajajaja! Bardzo bardzo chce przejść na wielo najpierw chce wypróbować na starszej córce a z nowym dzieciem chciałabym od samego początku super, że ktoś tutaj jest na wielo od samego początku używasz wielo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, od początku, od powrotu ze szpitala ile ma lat / mcy córka?

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Witajcie nowe mamusie, cieszę się, że jest nas tutaj już takie liczne grono

Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach z wielorazowymi pieluchami! Bardzo mnie ten pomysł intryguje, chciałabym wiedzieć jak zacząć, na co zwracać uwagę. Dajcie znać, doświadczone w temacie mamy

Pozdrawiam, ahoj!
Twój urlop brzmi bajecznie, zazdroszczę
Mogę podesłać jakieś filmiki o wielo dla początkujących jak chcesz



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Selena_62442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-24, 14:37   #762
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Dzięki dziewczyny za opinie o spodniach i pieluchach.


Skąd pomysł na wielorazowe pieluchy? To tylko oszczędność kasy, czy dbanie o środowisko? Dla mnie osobiście to strasznie abstrakcyjny pomysł. Nigdy by mi to nie przyszlo do głowy, że ktoś jeszcze może ich używać.







Cytat:
Napisane przez Selena_62442 Pokaż wiadomość
Hej. Można dołączyć?

Wygląda na to, że będą lutową mamą <3
Mam już córkę, będzie 2,5 roku różnicy. Termin z usg wychodzi mi na 17.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Witaj


Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Witajcie nowe mamusie, cieszę się, że jest nas tutaj już takie liczne grono

Macie piękne brzuszki! Ja wieczorami też już swojego nie ukryję, szczególnie w dopasowanych ubraniach, ale czasem poranki zaskakują mnie, że widać tak niewiele.

Nasz urlop jest wymarzony, zastanawiam się, czy może być bardziej idealnie! Codziennie wybieramy nowe miejsce na przycumowanie, zaliczyłam nawet kąpiel w mazurskim jeziorze. Wieczorami śpiewamy przy ognisku, w ciągu dnia ładnie nam wieje. Chciałabym kiedyś zabrać tu Malucha, na razie opowiadam mu, co tak urzeka mnie w tym miejscu, że od dziesięciu lat wracam tu tok w rok. Dolegliwości ustąpiły, tylko męczy mnie pęcherz, rano zrywam się do toalety, załoga śmieje się ze mnie, że przyzwyczajam się do krótkich nocy Po powrocie mam USG genetyczne, już nie mogę się doczekać!

Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach z wielorazowymi pieluchami! Bardzo mnie ten pomysł intryguje, chciałabym wiedzieć jak zacząć, na co zwracać uwagę. Dajcie znać, doświadczone w temacie mamy

Pozdrawiam, ahoj!

Super, że tak miło spędzacie czas .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 16:48   #763
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Selena_62442 Pokaż wiadomość
Tak, od początku, od powrotu ze szpitala ile ma lat / mcy córka?



Twój urlop brzmi bajecznie, zazdroszczę
Mogę podesłać jakieś filmiki o wielo dla początkujących jak chcesz



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Córka ma 10 miesięcy, w sumie to niedługo kończy 11 ale jest raczej mała, waży dopiero 7,8kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za opinie o spodniach i pieluchach.


Skąd pomysł na wielorazowe pieluchy? To tylko oszczędność kasy, czy dbanie o środowisko? Dla mnie osobiście to strasznie abstrakcyjny pomysł. Nigdy by mi to nie przyszlo do głowy, że ktoś jeszcze może ich używać.










Witaj





Super, że tak miło spędzacie czas .


Ja bym chciała i z oszczędności i dlatego, że są bardziej eko - jeżeli chodzi o środowisko, ale też są zdrowsze dla dziecka. Bez chemii i tych dziwnych substancji które w jednorazówkach są. W sumie chciałam już z Kornelką zacząć od początku, ale urodziła się tak mała, że nie wiedzialam co kupić, nikt ze znajomych nie używa wielo to nie miał mi kto podpowiedzieć a z internetu nie dowiedziałam się tyle co bym chciała wiedzieć. Dzisiejsze wielo są dużo prostsze w użyciu niż te za naszych czasów i systemów jest dużo, każdy może znaleźć coś dla siebie polecam zgłębić temat. Coraz więcej się o tym mówi już na szczęście. Gdzieś nawet zakazali używania jednorazówek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 20:42   #764
Selena_62442
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 96
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Córka ma 10 miesięcy, w sumie to niedługo kończy 11 ale jest raczej mała, waży dopiero 7,8kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------





Ja bym chciała i z oszczędności i dlatego, że są bardziej eko - jeżeli chodzi o środowisko, ale też są zdrowsze dla dziecka. Bez chemii i tych dziwnych substancji które w jednorazówkach są. W sumie chciałam już z Kornelką zacząć od początku, ale urodziła się tak mała, że nie wiedzialam co kupić, nikt ze znajomych nie używa wielo to nie miał mi kto podpowiedzieć a z internetu nie dowiedziałam się tyle co bym chciała wiedzieć. Dzisiejsze wielo są dużo prostsze w użyciu niż te za naszych czasów i systemów jest dużo, każdy może znaleźć coś dla siebie polecam zgłębić temat. Coraz więcej się o tym mówi już na szczęście. Gdzieś nawet zakazali używania jednorazówek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale będziesz miała fajną różnicę wieku

Ja używam wielorazowek ze względu na zdrowie dziecka, tak jak zwracam uwagę na skład jedzenia i kosmetyków, tak samo chciałam wybrać najlepszą opcję tego co moje dziecko będzie nosić na pupie przez 2-3 lata. Ekologia to ważny plus, ekonomicznie też może być, ja akurat mam dużo pieluch, dopiero przy drugim dziecku wyjdę na plus

https://dziecisawazne.pl/krotka-hist...-jednorazowej/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Selena_62442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 20:51   #765
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Hej dziewczyny podczytuję Was od miesiąca i do tej pory nic nie napisałam. Będę lutową mamą termin mam na 21, z USG na 17 lutego. Mam 2 letnia córcię. Można dołączyć?
Cytat:
Napisane przez Selena_62442 Pokaż wiadomość
Hej. Można dołączyć?

Wygląda na to, że będą lutową mamą <3
Mam już córkę, będzie 2,5 roku różnicy. Termin z usg wychodzi mi na 17.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeju moja bliźniaczka u mnie wszystko tak samo


Mojej córce od urodzenia używam Pampersow. Najpierw Premium, potem tych zielonych a teraz pantsy.
Jeansy ciążowe polecam brać w swoim rozmiarze bo ja wzięłam większe i są duże. Niedługo muszę odkopać ciuchy ciążowe. Brzuch mi rośnie szybko w drugiej ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 21:35   #766
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Selena_62442 Pokaż wiadomość
Ale będziesz miała fajną różnicę wieku

Ja używam wielorazowek ze względu na zdrowie dziecka, tak jak zwracam uwagę na skład jedzenia i kosmetyków, tak samo chciałam wybrać najlepszą opcję tego co moje dziecko będzie nosić na pupie przez 2-3 lata. Ekologia to ważny plus, ekonomicznie też może być, ja akurat mam dużo pieluch, dopiero przy drugim dziecku wyjdę na plus

https://dziecisawazne.pl/krotka-hist...-jednorazowej/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Fajna różnica wieku, ale trochę się obawiam jak to będzie z takimi maluchami
A jakich używasz pieluch? Ja myślę o Aio dla starszej, dla malucha na początek na pewno coś innego. Dzisiaj przyszła nam decyzja o przyznaniu becikowego więc na dniach chyba jakieś zamówienie zrobię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny podczytuję Was od miesiąca i do tej pory nic nie napisałam. Będę lutową mamą termin mam na 21, z USG na 17 lutego. Mam 2 letnia córcię. Można dołączyć? Jeju moja bliźniaczka u mnie wszystko tak samo


Mojej córce od urodzenia używam Pampersow. Najpierw Premium, potem tych zielonych a teraz pantsy.
Jeansy ciążowe polecam brać w swoim rozmiarze bo ja wzięłam większe i są duże. Niedługo muszę odkopać ciuchy ciążowe. Brzuch mi rośnie szybko w drugiej ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jasne, zapraszamy
Pantsow też używam, ale też biorę premium care a nie te zwykle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 23:11   #767
olciaola123
Przyczajenie
 
Avatar olciaola123
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 24
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny mam nadzieję, że mnie jeszcze pamiętacie

Przytrafił mi się dość spontaniczny wyjazd, dlatego tak długo się nie odzywałam Ale przynajmniej troszeczkę odpoczęłam o ile można odpocząć z trochę ponad rocznym dzieckiem

Nie nadrobię Was niestety, ale widzę, że pisałyście o pieluszkach. Ja używam Dady albo lidlowskich. I to koniecznie "zwykłych". Pantsy w ogóle się nie sprawdziły, szczególnie na noc - zawsze były mokre spioszki, bo pieluchy się jakoś przekrecały Pampersy oryginalne okazały się chyba najgorsze, a testowałam wiele firm. Zawsze przeciekały i materiał nie taki. Córeczka sąsiadki ma na nie uczulenie i z opini innych wychodzi, że nie tylko ona.

Jeśli chodzi o spodnie ciążowe to chyba ciężko trafić z rozmiarem. Ja przez całą ciążę nosiłam rozmiar taki, jak zwykle. Aż do 34 tygodnia, bo tak spuchłam, że prawie w żadne się nie mieściłam a nie przytyłam wcale jakoś bardzo dużo, tylko woda mi się zatrzymywała i to wystarczyło.

A i dziewczyny z doświadczenia powiem Wam, że papcie do szpitala wybierajcie raczej szerokie, bo jak Wam nogi spuchną to się w nie nie wciśnięcie

No i gratuluję wszystkich wizyt
I witam nowe mamusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olciaola123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 05:16   #768
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Fajna różnica wieku, ale trochę się obawiam jak to będzie z takimi maluchami
A jakich używasz pieluch? Ja myślę o Aio dla starszej, dla malucha na początek na pewno coś innego. Dzisiaj przyszła nam decyzja o przyznaniu becikowego więc na dniach chyba jakieś zamówienie zrobię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------





Jasne, zapraszamy
Pantsow też używam, ale też biorę premium care a nie te zwykle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja Premium Care używam na noc i jak jedziemy gdzieś teraz jest akcja nocnik więc pantsy bardzo się przydają
Cytat:
Napisane przez olciaola123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam nadzieję, że mnie jeszcze pamiętacie

Przytrafił mi się dość spontaniczny wyjazd, dlatego tak długo się nie odzywałam Ale przynajmniej troszeczkę odpoczęłam o ile można odpocząć z trochę ponad rocznym dzieckiem

Nie nadrobię Was niestety, ale widzę, że pisałyście o pieluszkach. Ja używam Dady albo lidlowskich. I to koniecznie "zwykłych". Pantsy w ogóle się nie sprawdziły, szczególnie na noc - zawsze były mokre spioszki, bo pieluchy się jakoś przekrecały Pampersy oryginalne okazały się chyba najgorsze, a testowałam wiele firm. Zawsze przeciekały i materiał nie taki. Córeczka sąsiadki ma na nie uczulenie i z opini innych wychodzi, że nie tylko ona.

Jeśli chodzi o spodnie ciążowe to chyba ciężko trafić z rozmiarem. Ja przez całą ciążę nosiłam rozmiar taki, jak zwykle. Aż do 34 tygodnia, bo tak spuchłam, że prawie w żadne się nie mieściłam a nie przytyłam wcale jakoś bardzo dużo, tylko woda mi się zatrzymywała i to wystarczyło.

A i dziewczyny z doświadczenia powiem Wam, że papcie do szpitala wybierajcie raczej szerokie, bo jak Wam nogi spuchną to się w nie nie wciśnięcie

No i gratuluję wszystkich wizyt
I witam nowe mamusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że sobie odpoczelaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 14:01   #769
Selena_62442
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 96
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Fajna różnica wieku, ale trochę się obawiam jak to będzie z takimi maluchami
A jakich używasz pieluch? Ja myślę o Aio dla starszej, dla malucha na początek na pewno coś innego. Dzisiaj przyszła nam decyzja o przyznaniu becikowego więc na dniach chyba jakieś zamówienie zrobię
Mam głównie kieszonki, trochę Aio i wełniaki na upały. Jesteś na jakiejś grupie pieluchowej na fb? Warto sobie przed zakupem sprawdzić np na stronie tydzień pieluchy wielorazowej co tam na podium trafiło w ostatnich latach, żeby nie kupować w ciemno. Na Twoje drobne dziecko kieszonki kokosi, Ecodidi będą super, Aio kokosi też polecam. Jak byś chciała coś pytać to możesz uderzać na priv, jestem w miarę na bieżąco z tematem



Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Jeju moja bliźniaczka u mnie wszystko tak samo
Ciekawy zbieg okoliczności witaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Selena_62442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-25, 14:05   #770
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Selena_62442 Pokaż wiadomość
Mam głównie kieszonki, trochę Aio i wełniaki na upały. Jesteś na jakiejś grupie pieluchowej na fb? Warto sobie przed zakupem sprawdzić np na stronie tydzień pieluchy wielorazowej co tam na podium trafiło w ostatnich latach, żeby nie kupować w ciemno. Na Twoje drobne dziecko kieszonki kokosi, Ecodidi będą super, Aio kokosi też polecam. Jak byś chciała coś pytać to możesz uderzać na priv, jestem w miarę na bieżąco z tematem





Ciekawy zbieg okoliczności witaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jestem na grupie, coś tam podczytuje. Teraz też widzę, że będzie spotkanie w Łodzi za tydzień, może uda mi się na nim być to by było dużo ułatwiło mi pewnie. Ale jak mi się nie uda to jest duża szansa, że przed zakupem będę pisać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 14:29   #771
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Ja bym chciała i z oszczędności i dlatego, że są bardziej eko - jeżeli chodzi o środowisko, ale też są zdrowsze dla dziecka. Bez chemii i tych dziwnych substancji które w jednorazówkach są. W sumie chciałam już z Kornelką zacząć od początku, ale urodziła się tak mała, że nie wiedzialam co kupić, nikt ze znajomych nie używa wielo to nie miał mi kto podpowiedzieć a z internetu nie dowiedziałam się tyle co bym chciała wiedzieć. Dzisiejsze wielo są dużo prostsze w użyciu niż te za naszych czasów i systemów jest dużo, każdy może znaleźć coś dla siebie polecam zgłębić temat. Coraz więcej się o tym mówi już na szczęście. Gdzieś nawet zakazali używania jednorazówek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wielorazówki kojarzą mi się wlaśnie z tymi starymi tetrowymi pieluchami .


Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny podczytuję Was od miesiąca i do tej pory nic nie napisałam. Będę lutową mamą termin mam na 21, z USG na 17 lutego. Mam 2 letnia córcię. Można dołączyć? Jeju moja bliźniaczka u mnie wszystko tak samo


Mojej córce od urodzenia używam Pampersow. Najpierw Premium, potem tych zielonych a teraz pantsy.
Jeansy ciążowe polecam brać w swoim rozmiarze bo ja wzięłam większe i są duże. Niedługo muszę odkopać ciuchy ciążowe. Brzuch mi rośnie szybko w drugiej ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
witaj
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 14:43   #772
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Ja tam chyba pójdę na łatwiznę i kupie pampersy chyba,że coś mnie podkusi i zagłębie się w temacie 😉
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 19:17   #773
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Ja zostanę przy pampersach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 07:13   #774
fjolek
Zadomowienie
 
Avatar fjolek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 1 006
Dot.: Mamy luty 2020

ja zostaje przy pampersach, przy pierwszym dziecku najpierw byl pampers pozniej dada
__________________
JESTEM MAMĄ : córka 29 luty 2016
fjolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 09:27   #775
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Hej . Wizytuje któraś lutówka dzisiaj? U nas żar z nieba... Ogarnęłam dom i teraz kręgosłup zaczął mnie boleć, kurde to dla mnie jakaś nowość bo nigdy mnie nie bolał 🤨

Wczoraj za to myślałam, że będę chodziła toples, no tak mi cycki przeszkadzały pod bluzką, dziwne uczucie
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 10:00   #776
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Hej . Wizytuje któraś lutówka dzisiaj? U nas żar z nieba... Ogarnęłam dom i teraz kręgosłup zaczął mnie boleć, kurde to dla mnie jakaś nowość bo nigdy mnie nie bolał 🤨

Wczoraj za to myślałam, że będę chodziła toples, no tak mi cycki przeszkadzały pod bluzką, dziwne uczucie
Ja dopiero w środę wizyta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 11:35   #777
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Hej . Wizytuje któraś lutówka dzisiaj? U nas żar z nieba... Ogarnęłam dom i teraz kręgosłup zaczął mnie boleć, kurde to dla mnie jakaś nowość bo nigdy mnie nie bolał

Wczoraj za to myślałam, że będę chodziła toples, no tak mi cycki przeszkadzały pod bluzką, dziwne uczucie


Ja miałam wczoraj, ale bez usg
Usg genetyczne mam dopiero za tydzień w piątek.
Zaniepokoiło mnie tylko to, że znowu schudłam nie wiem czy ta waga jest bardziej dokładna czy jak. Ostatnio ważyłam 57 a teraz - po trzech tygodniach - 55 oczywiście dostałam opierdziel, że za mało jem, ale ja się serio staram. Na raz dużo zjeść nie mogę, ale próbuje jeść często nie mam mdłości, ani wymiotów. W tamtej ciąży niby też schudłam na początku, ale zaczynam z wagą 62 to miałam z czego zrzucać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 12:19   #778
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Jestem po wizycie w pracy. Zlożyło się tak jak chciałam, bo od wczoraj dyrekcja jest na urlopie i wraca dopiero po 19.08. Z trzech wicedyrektorów była dzisiaj akurat ta, z którą mam najlepszy kontakt . Poszłam więc do niej, nakreśliłam sytuację i powiedziała, że skoro nie chcę wracać do pracy to po niedzieli zadzwoni do dyrekcji i powie jaka jest sytuacja. A ja na spokojnie po 19.08. pokażę się głównej dyrekcji kiedy bedę już na zwolnieniu. Na szczęście okazało się, że nie będzie problemu z znalezieniem za mnie zastępstwa.



Najlepsze jest to, że poszłam do wice i tak zeszła chwila na rozmowie. A ona w pewnym momencie mówi, że ja jakoś tak inaczej wyglądam, ale nie wie co w sobie zmieniłam . Kurcze. To się staje coraz bardziej realne. Chciałam czekać z powiadomieniem wszystkich do połowy sierpnia, kiedy będę po badaniach prenatalnych, ale to nie ma chyba sensu. I tak już zaczyna być widać. I to nie tyle brzuch (chociaż też jest bardziej zaokrąglony), ale w zastraszającym tempie rosną mi piersi, a na twarzy wyglądam jak chomik. I o ile malo spostrzegawczy facet raczej się nie zorientuje, o tyle kobieta, która sama ma potomstwo myślę, że kapnie się szybko.



W poniedziałek czeka mnie jeszcze jedna rozmowa z pracodawcą, gdzie mam zlecenie. Obawiam się, że nie wszyscy będą zachwyceni... No ale zobaczymy.


Ważyłam się dzisiaj i melduję, że będąc w 10. tyg. przytyłam zaledwie kilogram. Co prawda według wytycznych mogłoby być mniej (bo trymestr się jeszcze nie skończył), ale i tak mi się wydaje że to całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę, że widzę znaczną zmianę w sylwetce.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 19:09   #779
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy luty 2020

Ja po wizycie wczoraj! I cieszę się bardzo, że u „Fasolki” wszystko w porzadku, bo mnie niepokoiło to, że nie mam objawów. Wymiotowałam cały jeden raz
Byłam ze swoim TŻ, lekarz zrobił USG, rany julek jak pięknie widać a to dopiero 9 tydzień!
Genetyczne mam na 16.08, trochę się stresuje ale co może być nie tak? IMG_3458.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 20:31   #780
olciaola123
Przyczajenie
 
Avatar olciaola123
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 24
Dot.: Mamy luty 2020

[QUOTE=malenka1889] Wczoraj za to myślałam, że będę chodziła toples, no tak mi cycki przeszkadzały pod bluzką, dziwne uczucie[\QUOTE]
a próbowałaś zwykłego szmacianego stanika?
Ja mam prenatalne dopiero w poniedziałek, a zwykła wizytę we wtorek

Gazelamon ja też schudłam 1kg, lekarz nic nie mówił, ale trochę krzywo popatrzał

Terha super, że w pracy się wszystko układa, świetnie że nie musisz się nią w ogóle przejmowac

Agacior89 gratuluję wizyty! Jaki duży już maluszek prenatalne też wyjdą dobrze - nie ma innej opcji!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez olciaola123
Czas edycji: 2019-07-26 o 20:33
olciaola123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.