"Dobra pensja" "dobra praca" - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-06, 15:58   #991
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88559464]Kupowanie czegoś tylko dlatego, że jest najtańsze, nie patrząc na jakość, to dziadowanie.
Jak dla ciebie bez różnicy jaka czekolada, to słaby przykład podałaś. Kazdy ma takie rzeczy, które ma gdzieś i takie za które lubi więcej zapłacić. Nic w tym dziwnego.

Zresztą umówmy się, czekolada to takie grosze, że tej swojej oszczędności przy zarobkach rzędu 20 k nawet nie zauważysz.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ta czekolada nie jest najtańsza, myślę że są tańsze a ta bym określiła jako średniak w cenach
Ja zawsze szukam promocji, robiłam tak jak zarabiałam 2tysiace, i robię tak teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 16:02   #992
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

To w sumie nie wiem po co wtedy w ogóle tyle zarabiać? Jakbym na wszystkim oszczędzała mimo super zarobków to w sumie co z tym robić? Odkładać? Inwestować? Tylko po co skoro i tak się nie wyda xd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 16:06   #993
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Zapominasz o grupie która zarabia dużo, ale żyje w duchu zero waste i właśnie mimo zarobków nie będzie kupowała rzeczy których nie potrzebuje jak tona ciuchów, co chwilę nowe samochody.
My z tz zarabiamy sporo, ostatnio dostaliśmy w sumie 20tysiecy premii a mimo to miałam do dzisiaj jedną parę jeansów. Będąc w sklepie też nie kupujemy np czekolady Milka(o ile nie ma promocji), tylko bierzemy magnetic z biedry.

Sorry za mini offtop, ale nie można utożsamiać dobrych zarobków z wydawaniem na co popadnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O niczym nie zapominam. Po prostu nie utożsamiam pojęcia "dobre zarobki" z możliwością wydawania na wszystko co się da czy zbieraniem sześciocyfrowych kwot na koncie dla samej idei zbierania, wiec każdy kto opłaca podstawowe sprawy, stać go na po prostu lekkie życie bez szczególnego oszczędzania na np. jedzeniu ze średniej półki i odkłada co miesiąc przynajmniej czterocyfrową kwotę, to według mnie jego zarobki są już dobre.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 16:09   #994
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

No ale kto jej broni być dziadem, niech sobie bedzie, nie rozwalajcie ciekawego tematu, a orzeszkova niech zamiast pisać o czekoladzie i zero waste bogaczach, odpowie na pytania wątku

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2021-03-06 o 16:10
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 16:29   #995
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
dokładnie, pytanie kto jaki dom kupuje, jak urządza i jakie auto kupuje. Jednego będzie stać na nowe BMW czy Audi z salonu za 300 tys, a drugiego na Toyotę Aygo za 40-50 tysięcy (strzelam, nie wiem ile kosztuje ). Każdy ma nowe auto? Ma, ale jaka różnica
[...]
dokładnie, jaka jest różnica cenowa pomiędzy Milką a Magnetic? no nie przesadzajmy, że kogoś na to nie stać przy 20 tys premii
Nawet jeśli auto za 40-50tys. to i tak nie każdego stać na taką wymianę co rok czy co dwa.
Miałam kiedyś fazę, że droższe czekolady mi nie smakowały, tylko te z lidla i to ile wtedy zarabiałam nie miało żadnego znaczenia. Z tym, że nie wiem co mają czekolady do tego, ile po kim widać zarobków. Ja tam nie wiem, kto jakie czekolady zjada. No bo czego jak czego, ale tego po człowieku nie widać.

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2021-03-06 o 16:30
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 16:46   #996
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nawet jeśli auto za 40-50tys. to i tak nie każdego stać na taką wymianę co rok czy co dwa.
Miałam kiedyś fazę, że droższe czekolady mi nie smakowały, tylko te z lidla i to ile wtedy zarabiałam nie miało żadnego znaczenia. Z tym, że nie wiem co mają czekolady do tego, ile po kim widać zarobków. Ja tam nie wiem, kto jakie czekolady zjada. No bo czego jak czego, ale tego po człowieku nie widać.
Tez uwazam ze to nie ma znaczenia. Sadze ze pewne rzeczy ktore lubie nie zmienilyby sie gdybym miala duzo wiecej pieniedzy. Czasami tansze smakuje lepiej. Nie ma reguly.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 16:51   #997
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-06, 17:19   #998
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

z tą czekoladą myślę, że chodziło o to, że nie bierze się pierwszego lepszego z półki bo ma ładne opakowanie, tylko nawet przy takich drobnych zakupach zwraca uwagę na cenę i wybiera najbardziej opłacalną opcję też tak mam, że staram się zawsze wziąć najtaniej, przy czym w pierwszej kolejności zawsze patrzę jednak na skład (a nie zawsze wyższa cena oznacza, że będzie on lepszy). też jestem typem osoby, która ma małe potrzeby (drogie samochody czy kosmetyki są daleko poza moim kręgiem zainteresowań). myślę, że 5k to jest taka ok kwota przy której można by w miarę luźnie sobie żyć. natomiast sama jestem ciekawa, jaka jest kwota, którą uznałabym za "bardzo dużo" i teraz w końcu zamiast odkładać na przyszłość zaczęłabym przewalać na głupoty
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 19:22   #999
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Ta czekolada nie jest najtańsza, myślę że są tańsze a ta bym określiła jako średniak w cenach
Ja zawsze szukam promocji, robiłam tak jak zarabiałam 2tysiace, i robię tak teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że przy pewnych zarobkach już nie warto szukać promocji, jeśli twój czas jest więcej wart niż ta potencjalna oszczędność.
Jestem teraz na takim etapie, nie patrzę na ceny, dzięki czemu oszczędzam czas na rozrywkę (reset), douczanie się lub pracę (dzięki rozrywce bardziej wydajną, sprawiającą satysfakcję). Gdybym chciała przyoszczędzić, bardziej opłaca mi się ten (dodatkowy) czas poświęcić na pracę. Ale pewnie nie każdy tak ma, niektórzy mają etat na sztywno.
Dla mnie świetne zarobki to było 4 tysiące netto jeszcze pół roku temu - mogłabym się z tego dołożyć do utrzymania, sporo wydać na przyjemności. Teraz zarabiam kwoty, które mnie już zadziwiają, ale nadal uważam, że 4 tys. netto to dobry zarobek, o ile ma się korzystny kredyt mieszkaniowy, a praca sprawia radość i satysfakcję, nie opiera się na wyzysku i nadgodzinach.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 07:18   #1000
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Myślę że przy pewnych zarobkach już nie warto szukać promocji, jeśli twój czas jest więcej wart niż ta potencjalna oszczędność.
Jestem teraz na takim etapie, nie patrzę na ceny, dzięki czemu oszczędzam czas na rozrywkę (reset), douczanie się lub pracę (dzięki rozrywce bardziej wydajną, sprawiającą satysfakcję). Gdybym chciała przyoszczędzić, bardziej opłaca mi się ten (dodatkowy) czas poświęcić na pracę. Ale pewnie nie każdy tak ma, niektórzy mają etat na sztywno.
Dla mnie świetne zarobki to było 4 tysiące netto jeszcze pół roku temu - mogłabym się z tego dołożyć do utrzymania, sporo wydać na przyjemności. Teraz zarabiam kwoty, które mnie już zadziwiają, ale nadal uważam, że 4 tys. netto to dobry zarobek, o ile ma się korzystny kredyt mieszkaniowy, a praca sprawia radość i satysfakcję, nie opiera się na wyzysku i nadgodzinach.
Ogólnie się zgadzam, że czasem nie warto oszczędzać kosztem czasu, ale akurat kupowanie na promocjach czy po prostu kontrolowanie swoich wydatków nie wydaje mi się, żeby jakoś zabierały czas, zwłaszcza w dobie zakupów online. Nie sądzę, żeby ktoś kursował między wszystkimi sklepami w mieście, żeby akurat coś kupić na promce.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 07:41   #1001
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Myślę że przy pewnych zarobkach już nie warto szukać promocji, jeśli twój czas jest więcej wart niż ta potencjalna oszczędność.
Jestem teraz na takim etapie, nie patrzę na ceny, dzięki czemu oszczędzam czas na rozrywkę (reset), douczanie się lub pracę (dzięki rozrywce bardziej wydajną, sprawiającą satysfakcję). Gdybym chciała przyoszczędzić, bardziej opłaca mi się ten (dodatkowy) czas poświęcić na pracę. Ale pewnie nie każdy tak ma, niektórzy mają etat na sztywno.
Dla mnie świetne zarobki to było 4 tysiące netto jeszcze pół roku temu - mogłabym się z tego dołożyć do utrzymania, sporo wydać na przyjemności. Teraz zarabiam kwoty, które mnie już zadziwiają, ale nadal uważam, że 4 tys. netto to dobry zarobek, o ile ma się korzystny kredyt mieszkaniowy, a praca sprawia radość i satysfakcję, nie opiera się na wyzysku i nadgodzinach.
Na pewno trzeba mieć doświadczenie w promocjach, bo niektóre promocje to "promocje", że czasami się więcej traci niż normalnie by się kupiło. Ja akurat mam słabą pamięć do cen. Tzn. kojarzę, że np. jakaś odzywka kosztowała coś koło 30zł, na promocji jest za 18, to biorę. Albo podobała mi się donica za 82, a teraz jest za 46. Ale już np. że masło kosztowało 6,49, a teraz jest przekreślona cena 7,29, a promocyjna podana 6,49, to nie wyłapię. Za to moja mama jest w tym mistrzem xD
I zgadzam się, że 4000 za etat 40h w tygodniu, wolne wszystkie weekendy, gdy nie ma się dużej odpowiedzialności, nadgodzin to w polskich warunkach to naprawdę dobra praca. Jak chce się więcej no to już trzeba więcej umiejętności, odpowiedzialności, dyspozycyjności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-07, 09:07   #1002
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 646
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Na gonieniu za promocjami drobnych rzeczy np z gazetek lidla i tak się wiele nie oszczędzi - optymistycznie to może być 50-100zł miesięcznie na osobę. Przy nakładzie pracy kilka, kilkanaście godzin (chodzenie na zakupy po kilka razy w tygodniu). Więc to może się opłacać przy naprawdę niskich dochodach, albo jak ktoś ma dużo czasu i się nudzi (jak osoby starsze).

Ale można zaoszczędzić i czas i kasę korzystając ze stron z promocjami, jak np pepper, i kupując tak droższe rzeczy (elektronika, roczne subskrypcje, torebki, ..). Tam ktoś inny już poświęcił swój czas, żeby ja mogła skorzystać z dobrej okazji. Np:
-chciałam kupić odkurzacz pionowy, zupełnie się na tym nie znam, nie chciało mi się czytać recenzji itp. Pojawiła się na pepperze okazja na xiaomi - cena ponoć 100zł niższa od rynkowej, dużo entuzjastycznych opinii o sprzęcie. Poczytałam chwilę i kliknęłam - 100zł w kieszeni, poświęciłam na to kwadrans zamiast kilku godzin. Zaufałam ludziom, który zrobili research za mnie
- tak samo kupuję buty: np ktoś informuje, że są skórzane buty sportowe na wyprzedaży 70% w jakimś sklepie online- płacę 100zł zamiast 300zł, oszczędzam czas na przeglądanie 10 sklepów online , czy godzin spędzonych na zalando
-zbierałam się pół roku na zakup drukarki laserowej - nie znam się w temacie. Ktoś wrzucił info o HP za 400zł, opinie dobre, kupiłam, działa, problem z głowy.
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 09:22   #1003
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
dokładnie, pytanie kto jaki dom kupuje, jak urządza i jakie auto kupuje. Jednego będzie stać na nowe BMW czy Audi z salonu za 300 tys, a drugiego na Toyotę Aygo za 40-50 tysięcy (strzelam, nie wiem ile kosztuje ). Każdy ma nowe auto? Ma, ale jaka różnica



oprócz Edana to kto w polskich realiach wykłada 300 tysięcy gotówki ot tak? Pomijam milionerów i ich dzieci
czy teraz wizażowym standardem zaradności i przedsiębiorczości jest zakup mieszkania za gotówkę?


---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------



dokładnie, jaka jest różnica cenowa pomiędzy Milką a Magnetic? no nie przesadzajmy, że kogoś na to nie stać przy 20 tys premii
A po co od razu te durne docinki , nie chodzi o to "jestem edan i wykładam 500 tysięcy ze skarpety". Chodzi o to, ile średnio miesięcznych wynagrodzeń (powiedzmy przeciętnych) jest potrzebnych do zakupu nieruchomości (teoretycznie). No i chyba całkiem sporo, nie? Ze statystyk czytałam, że u nas ten przelicznik jest jednym z większych. Ale to też wynika ze specyfiki polskiego rynku nieruchomości.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 09:31   #1004
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=1ce31337bafe4ce50f62519 e721d2985132c01a5_6111b3a 307338;88560481]Na gonieniu za promocjami drobnych rzeczy np z gazetek lidla i tak się wiele nie oszczędzi - optymistycznie to może być 50-100zł miesięcznie na osobę. Przy nakładzie pracy kilka, kilkanaście godzin (chodzenie na zakupy po kilka razy w tygodniu). Więc to może się opłacać przy naprawdę niskich dochodach, albo jak ktoś ma dużo czasu i się nudzi (jak osoby starsze).

Ale można zaoszczędzić i czas i kasę korzystając ze stron z promocjami, jak np pepper, i kupując tak droższe rzeczy (elektronika, roczne subskrypcje, torebki, ..). Tam ktoś inny już poświęcił swój czas, żeby ja mogła skorzystać z dobrej okazji. Np:
-chciałam kupić odkurzacz pionowy, zupełnie się na tym nie znam, nie chciało mi się czytać recenzji itp. Pojawiła się na pepperze okazja na xiaomi - cena ponoć 100zł niższa od rynkowej, dużo entuzjastycznych opinii o sprzęcie. Poczytałam chwilę i kliknęłam - 100zł w kieszeni, poświęciłam na to kwadrans zamiast kilku godzin. Zaufałam ludziom, który zrobili research za mnie
- tak samo kupuję buty: np ktoś informuje, że są skórzane buty sportowe na wyprzedaży 70% w jakimś sklepie online- płacę 100zł zamiast 300zł, oszczędzam czas na przeglądanie 10 sklepów online , czy godzin spędzonych na zalando
-zbierałam się pół roku na zakup drukarki laserowej - nie znam się w temacie. Ktoś wrzucił info o HP za 400zł, opinie dobre, kupiłam, działa, problem z głowy.[/QUOTE]Ogólnie fajne rady, jednak jak wziąć pod uwagę, że taki odkurzacz czy drukarka to rzecz na kilka lat, to gdy się te oszczędzone 100zł rozłoży na kilkadziesiąt miesięcy, to wychodzi, że to jeszcze bardziej groszowe sprawy niż te oszczędności rzędu 100zł miesięcznie na jedzeniu. A gazetki Lidla czy Auchan dostaję do skrzynki pocztowej, przejrzenie jej zajmuje mi pół minuty i to wystarcza żeby stwierdzić, czy jest tam coś co według mnie warto kupić w danej cenie. Nawet nie zanoszę jej do mieszkania, tylko przeglądam i od razu wrzucam do makulatury.
Za to w kwestii butów czy ubrań to wolę poświecić więcej czasu z tego względu, że zdecydowana większość tych rzeczy najzwyczajniej nie jest warta ceny, z jaką pierwotnie trafia do sklepu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 09:53   #1005
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Dobre zarobki to dla mnie takie, które pozwalają na codzienne życie bez spiny, wakacje dwa razy do roku bez wbierania najtańszych kierunków (tylko dlatego, że tanio, bo wiadomo, że ktoż może woleć Bulgarie od podróży do Indii), budowanie poduszki finansowej i jakieś inwestycje. W Polsce szacuje próg dobrych zarobków na jakieś 10 tys złotych.

Niezłe zarobki (które pozwalają na życie bez szaleństw, ale bez wielkich wyrzeczeń i przy odrobinie gospodarności cłowiek może pojechać i na wakacje i jeszcze jakieś oszczędności sensowne budować) to jakieś 5 tys złotych.

Ja wiem, że w tym kraju ludzie żyją za dużo mniej. I dają radę. Ale wystarczy wspomnieć, że mamyw UE prawie najwyższy odestek ludzi w wieku 24-35 żyjących z rodzicami, żeby zauważyć, że niskie pensje zaburzają ludziom normalne życie i wchodzenie w dorosłość. Jak tą najniższą krajową się przeliczy na EUR to już w ogóle się człowiekowi robi gorzej na duszy.

Oboje z partnerem jesteśmy na etapie około "niezłych zarobków" i akurat żadne z nas w najbliższym czasie do "dobrych" nie przeskoczy. I tak jesteśmy ewidentnie w polskiej klasie średniej i jak człowiek porówna co ma niemiecka, francuska albo fińska klasa średnia, a co my, to ewidentnie mu wychodzi, że nie należy dokonywać takich porównań.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 10:35   #1006
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Dla mnie świetne zarobki to było 4 tysiące netto jeszcze pół roku temu - mogłabym się z tego dołożyć do utrzymania, sporo wydać na przyjemności. Teraz zarabiam kwoty, które mnie już zadziwiają, ale nadal uważam, że 4 tys. netto to dobry zarobek, o ile ma się korzystny kredyt mieszkaniowy, a praca sprawia radość i satysfakcję, nie opiera się na wyzysku i nadgodzinach.
Januszpolak, mówisz o świetnych zarobkach a temat jest tylko o 'dobrych' gwoli ścisłości, widzę między pojęciami pewną różnicę

Zresztą niektóre wpisy płyną równo - 10 tys na rękę? Szczerze, nigdy poza zarządem spółki, nie poznałam osoby z taką pensją. W tej sytuacji nawet informatyk z 15 br to biedak wg tych widełek. Czego tu się na planecie wizaż można codziennie dowiedzieć...
I tak, niańkę za 3 br + żłobek za 2 , uważam za życie ponad stan i tyle. Nie wszystko wszędzie kręci się wokół życia stolicy, kupna mieszkania za gotówkę czy wymiany samochodu co chwilę. Nawet decyzja kredytu z ratą 3tys (to akurat znam że swojego otoczenia) to sprawa indywidualna.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. To znane i opisywane zjawisko, wszyscy w firmie robią tak to ty nie pójdziesz do ciuchlandu lub nie będziesz mieszkać w biednym mieszkanku, bo jak to będzie wyglądać. 'Trzeba' się dopasować.
Kto broni wyprowadzić się w tańsze miejsce i dojeżdżać do tej samej pracy dłużej lub nawet zmienić rejon kraju na inny? To często kwestia naszych wyborów.
Nie uważam za właściwe określanie dobrej pensji tak, aby starczyło na wszystkie powyższe wydatki. Dlaczego, w ten sposób w nieskończoność każdy może dodawać swoje niezbędne potrzeby, a to:
drogie utrzymanie zwierzaków, a to weekend w spa, kurteczka czy dżinsy za 1000, wymiana roweru/aparatu/cokolwiek co pół roku na najdroższy model.
I tak do brzegu, myślę że dla dwóch osób 2 średnie krajowe (5,3 czyli przez niektórych wspominane 3800 na konto) jest już naprawdę dobrą pensją. Może tak jest bo nie mam dużych potrzeb i żyję skromnie, ale nie patrzę też na ceny w sklepie jak z przykładową czekoladą wyżej.
Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
A po co od razu te durne docinki , nie chodzi o to "jestem edan i wykładam 500 tysięcy ze skarpety". Chodzi o to, ile średnio miesięcznych wynagrodzeń (powiedzmy przeciętnych) jest potrzebnych do zakupu nieruchomości (teoretycznie). No i chyba całkiem sporo, nie? Ze statystyk czytałam, że u nas ten przelicznik jest jednym z większych. Ale to też wynika ze specyfiki polskiego rynku nieruchomości.
Edan by wyśmiał te docinki. Nie wszędzie pasują. Był taki czas przez kilka lat i ceny, że żaden problem kupić mieszkanie na Śląsku za gotówkę (150t, >50 m kw). Zwłaszcza z prezentów ślubnych, mam kilku znajomych którzy się tak ustawili w życiu. Dla przeciętnej reszty bez takiej pomocy, to była kwestia takiego hmm dużego oszczędzania kilka lat (zwłaszcza gdy było gdzie pokątnie pomieszkać ale niekoniecznie - najem dziś kawalerki w centrum Bytomia często to 500zł).
Oczywiście to bloki z PRL, kamienice rzadko, nie wszystkie miasta i miejsca takie fajne jak te (drogie, co będę ukrywać) z dostępem do kompleksu jezior Pogorii, do lasu i jeziora Paprocan czy deweloperskie w sąsiedztwie Parku Śląskiego ale tak, NADAL jest to możliwe i stosowane (okazje, licytacje itp)
Dla rozpatrywania tych przeliczników i specyfiki, region ma ogromne znaczenie (średnia pensja na Śląsku którą podnoszą siedziby jsw i pgg, wciąż starcza na więcej m kw niż gdzie indziej)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 11:02   #1007
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Januszpolak, mówisz o świetnych zarobkach a temat jest tylko o 'dobrych' gwoli ścisłości, widzę między pojęciami pewną różnicę

Zresztą niektóre wpisy płyną równo - 10 tys na rękę? Szczerze, nigdy poza zarządem spółki, nie poznałam osoby z taką pensją. W tej sytuacji nawet informatyk z 15 br to biedak wg tych widełek. Czego tu się na planecie wizaż można codziennie dowiedzieć...
I tak, niańkę za 3 br + żłobek za 2 , uważam za życie ponad stan i tyle. Nie wszystko wszędzie kręci się wokół życia stolicy, kupna mieszkania za gotówkę czy wymiany samochodu co chwilę. Nawet decyzja kredytu z ratą 3tys (to akurat znam że swojego otoczenia) to sprawa indywidualna.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. To znane i opisywane zjawisko, wszyscy w firmie robią tak to ty nie pójdziesz do ciuchlandu lub nie będziesz mieszkać w biednym mieszkanku, bo jak to będzie wyglądać. 'Trzeba' się dopasować.
Kto broni wyprowadzić się w tańsze miejsce i dojeżdżać do tej samej pracy dłużej lub nawet zmienić rejon kraju na inny? To często kwestia naszych wyborów.
Nie uważam za właściwe określanie dobrej pensji tak, aby starczyło na wszystkie powyższe wydatki. Dlaczego, w ten sposób w nieskończoność każdy może dodawać swoje niezbędne potrzeby, a to:
drogie utrzymanie zwierzaków, a to weekend w spa, kurteczka czy dżinsy za 1000, wymiana roweru/aparatu/cokolwiek co pół roku na najdroższy model.
I tak do brzegu, myślę że dla dwóch osób 2 średnie krajowe (5,3 czyli przez niektórych wspominane 3800 na konto) jest już naprawdę dobrą pensją. Może tak jest bo nie mam dużych potrzeb i żyję skromnie, ale nie patrzę też na ceny w sklepie jak z przykładową czekoladą wyżej.
Nie spotkałaś osoby z 10tys. na rękę poza zarządem spółki? Można łatwo otworzyć kilka sprawozdań finansowych spółek i zobaczyć, że członkowie zarządów to zarabiają często >1mln PLN rocznie. https://praca.money.pl/wiadomosci/sp...98818720a.html

Niania za 3k czy żłobek za 2k niekoniecznie jest zyciem ponad stan jeśli się ma właśnie DOBRE zarobki

Oczywiście każdy ma swoją perspektywę oceny dobrej pensji. Na ogół ocenia się ją przez pryzmat swoich zarobków i osób którymi się otaczamy. Jeśli otaczasz się wysoki opłacanami specjalistami to raczej nie określisz zarobków poniżej 10k jako dobre, bo są znacznie poniżej rynku. No ale mowa oczywiście o bardzo dużych miastach.

I 10k na rękę nie pozwoli raczej na kupno mieszkania za gotówkę i wymianę samochodu co chwilę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2021-03-07 o 11:03
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 11:05   #1008
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Januszpolak, mówisz o świetnych zarobkach a temat jest tylko o 'dobrych' gwoli ścisłości, widzę między pojęciami pewną różnicę

Zresztą niektóre wpisy płyną równo - 10 tys na rękę? Szczerze, nigdy poza zarządem spółki, nie poznałam osoby z taką pensją. W tej sytuacji nawet informatyk z 15 br to biedak wg tych widełek. Czego tu się na planecie wizaż można codziennie dowiedzieć...
I tak, niańkę za 3 br + żłobek za 2 , uważam za życie ponad stan i tyle. Nie wszystko wszędzie kręci się wokół życia stolicy, kupna mieszkania za gotówkę czy wymiany samochodu co chwilę. Nawet decyzja kredytu z ratą 3tys (to akurat znam że swojego otoczenia) to sprawa indywidualna.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. To znane i opisywane zjawisko, wszyscy w firmie robią tak to ty nie pójdziesz do ciuchlandu lub nie będziesz mieszkać w biednym mieszkanku, bo jak to będzie wyglądać. 'Trzeba' się dopasować.
Kto broni wyprowadzić się w tańsze miejsce i dojeżdżać do tej samej pracy dłużej lub nawet zmienić rejon kraju na inny? To często kwestia naszych wyborów.
Nie uważam za właściwe określanie dobrej pensji tak, aby starczyło na wszystkie powyższe wydatki. Dlaczego, w ten sposób w nieskończoność każdy może dodawać swoje niezbędne potrzeby, a to:
drogie utrzymanie zwierzaków, a to weekend w spa, kurteczka czy dżinsy za 1000, wymiana roweru/aparatu/cokolwiek co pół roku na najdroższy model.
I tak do brzegu, myślę że dla dwóch osób 2 średnie krajowe (5,3 czyli przez niektórych wspominane 3800 na konto) jest już naprawdę dobrą pensją. Może tak jest bo nie mam dużych potrzeb i żyję skromnie, ale nie patrzę też na ceny w sklepie jak z przykładową czekoladą wyżej.Edan by wyśmiał te docinki. Nie wszędzie pasują. Był taki czas przez kilka lat i ceny, że żaden problem kupić mieszkanie na Śląsku za gotówkę (150t, >50 m kw). Zwłaszcza z prezentów ślubnych, mam kilku znajomych którzy się tak ustawili w życiu. Dla przeciętnej reszty bez takiej pomocy, to była kwestia takiego hmm dużego oszczędzania kilka lat (zwłaszcza gdy było gdzie pokątnie pomieszkać ale niekoniecznie - najem dziś kawalerki w centrum Bytomia często to 500zł).
Oczywiście to bloki z PRL, kamienice rzadko, nie wszystkie miasta i miejsca takie fajne jak te (drogie, co będę ukrywać) z dostępem do kompleksu jezior Pogorii, do lasu i jeziora Paprocan czy deweloperskie w sąsiedztwie Parku Śląskiego ale tak, NADAL jest to możliwe i stosowane (okazje, licytacje itp)
Dla rozpatrywania tych przeliczników i specyfiki, region ma ogromne znaczenie (średnia pensja na Śląsku którą podnoszą siedziby jsw i pgg, wciąż starcza na więcej m kw niż gdzie indziej)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak masz konkretny zawód, to wcale nie masz nieograniczonej możliwości wyprowadzki.
Często praca dla specjalistów jest tylko w dużych, wojewódzkich miastach. A jak jest gdzie indziej, to za dwa razy mniejsze pieniądze. Co Ci wtedy da taka przeprowadzka i tańsze mieszkanie gdzieś tam, jak tak naprawdę, patrząc długofalowo bedziesz biedniejsza?
Albo nawet. Mieszkanie poza miastem są tańsze. Przeprowadzasz się tam. Stoisz w korkach, wydajesz kupę kasy na paliwo, eksplotacje auta i po 10 latach wychodzi, że to wcale nie był tańszy wybór.

Wolałabym umrzeć niż się przeprowadzić na Śląsk do bloku prl. ; ) Trzeba żyć tak, aby być z tego życia zadowolonym, a nie wszystko byle jak najtaniej i byle jak. Masa lubi nie chce byle jakiego życia.



Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2021-03-07 o 11:06
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 11:09   #1009
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Nie spotkałaś osoby z 10tys. na rękę poza zarządem spółki? Można łatwo otworzyć kilka sprawozdań finansowych spółek i zobaczyć, że członkowie zarządów to zarabiają często >1mln PLN rocznie.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spotkałam takich co mają 20 i 25t. Doskonale wiem ile inni mogą zarabiać i daruj sobie ze sprawozdaniami, bo pisałam o poznanych, z krwi i kości. Wybacz, nie obracam się w takich kręgach jak ty, milionerów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88560730]Jak masz konkretny zawód, to wcale nie masz nieograniczonej możliwości wyprowadzki.
Często praca dla specjalistów jest tylko w dużych, wojewódzkich miastach. A jak jest gdzie indziej, to za dwa razy mniejsze pieniądze. Co Ci wtedy da taka przeprowadzka i tańsze mieszkanie gdzieś tam, jak tak naprawdę, patrząc długofalowo bedziesz biedniejsza?
Albo nawet. Mieszkanie poza miastem są tańsze. Przeprowadzasz się tam. Stoisz w korkach, wydajesz kupę kasy na paliwo, eksplotacje auta i po 10 latach wychodzi, że to wcale nie był tańszy wybór.

Wolałabym umrzeć niż się przeprowadzić na Śląsk do bloku prl. ; ) Trzeba żyć tak, aby być z tego życia zadowolonym, a nie wszystko byle jak najtaniej i byle jak. Masa lubi nie chce byle jakiego życia.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Coś w tym jest. Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdybyś się tu wychowała, spojrzenie mogłoby być inne.
Ale o jakim byle jakim życiu mówisz? (W końcu miliony ludzi tak żyje)

Edytowane przez andra
Czas edycji: 2021-03-07 o 11:18
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-07, 11:15   #1010
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Spotkałam takich co mają 20 i 25t. Doskonale wiem ile inni mogą zarabiać i daruj sobie ze sprawozdaniami, bo pisałam o poznanych, z krwi i kości. Wybacz, nie obracam się w takich kręgach jak ty, milionerów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akurat mam taki zawód, że często muszę spotykać członków zarządów spółek I raczej nigdy mi nie powiedzieli ile zarabiają, ale mogę to sprawdzić właśnie w sprawozdaniu, bo jest to publiczna informacja

10tys. miesięcznie to nie są zarobki milionerów. Żeby odłożyć milion przy takich zarobkach to trzeba pewnie z 15lat solidnego oszczędzania.

Naprawdę nie ma potrzeby się denerwować. To tylko dyskusja, żaden personalny atak. No że ktoś nie zarabia "dobrze" wg kryteriów zupełnie innej osoby niczego mu nie ujmuje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 11:42   #1011
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88560730]

Wolałabym umrzeć niż się przeprowadzić na Śląsk do bloku prl. ; ) Trzeba żyć tak, aby być z tego życia zadowolonym, a nie wszystko byle jak najtaniej i byle jak. Masa lubi nie chce byle jakiego życia.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Nikt nie chce żyć byle jak..Tylko że to właśnie "byle jak" to zależy od osoby. Dla wielu ludzi życie w wielkim mieście z samego założenia jest byle jakie. Tak samo dla Ciebie życie w bloku na Śląsku, tak samo dla kogoś życie na wsi czy w małym miasteczku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 12:38   #1012
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Akurat mam taki zawód, że często muszę spotykać członków zarządów spółek I raczej nigdy mi nie powiedzieli ile zarabiają, ale mogę to sprawdzić właśnie w sprawozdaniu, bo jest to publiczna informacja

10tys. miesięcznie to nie są zarobki milionerów. Żeby odłożyć milion przy takich zarobkach to trzeba pewnie z 15lat solidnego oszczędzania.

Naprawdę nie ma potrzeby się denerwować. To tylko dyskusja, żaden personalny atak. No że ktoś nie zarabia "dobrze" wg kryteriów zupełnie innej osoby niczego mu nie ujmuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spoko, po prostu tacy prezesi są dla mnie nierealni, coś jak królewna śnieżka. Wiem że są, no ale co to dla mnie to oznacza na co dzień, nic Poczytasz o nich w Forbes, obejrzysz w wiadomościach, i - aha, no tak.
Interesujące jest dla mnie to, co MOŻNA osiągnąć dzięki sobie, umiejętnym wyborom (np faktycznie przeprowadzce w odpowiednie dla przyszłego zawodu miejsce), podnoszeniu umiejętności, lub wreszcie znajomościom czy zbiegom okoliczności.
To bardzo indywidualne sprawy. Nie każdy, nawet jak stanie na głowie, będzie rozchwytywanym lekarzem, programistą, czy jakimkolwiek innym ekspertem świetnie wynagradzanym, ale każdy może sięgać wyżej - w miarę swoich możliwości. A dobra pensja wtedy już nie jest tak odległa, choć dla każdego jak widać wyżej znaczy co innego.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Nikt nie chce żyć byle jak..Tylko że to właśnie "byle jak" to zależy od osoby. Dla wielu ludzi życie w wielkim mieście z samego założenia jest byle jakie. Tak samo dla Ciebie życie w bloku na Śląsku, tak samo dla kogoś życie na wsi czy w małym miasteczku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego bardzo mnie interesuje, co akurat golteria ma na myśli jako 'byle jakie' życie. Bo możnaby wyciągnąć wniosek, że prowadzą je ludzie w blokach z prl ?
A tak samo jak 'dobra pensja', oznacza co innego dla każdego :
czy może chodziło o brak podróży i oszczędności? a może, odwrotnie, dom na wielki kredyt lub mieszkanie deweloperskie ale wzdłuż szybkiej trasy w Warszawie to powód do dumy z 'fajnego życia'?
Co do korków, to nie wszędzie wygląda to tak samo. Ogólnie w kraju droga Sosnowiec-Katowice wymiata, zawsze na szczycie. Ale poza tym realia są takie, że częściej z jakiejś wsi, łatwiej się dostać do pracy do centrum i nawet zaparkować niż z samego południa Katowic.
Czyli jest odwrotnie, bardzo popularne jest rozrastanie się obwarzanków i budowa wszędzie wokół aglomeracji ale przy szybkich drogach bo kwestia dojazdu wtedy to wciąż 15-25 minut.
To dla mieszczuchów takich jak ja, jest problem czasowy, dostać się z miasta do miasta, zwłaszcza komunikacją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 13:16   #1013
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość

Interesujące jest dla mnie to, co MOŻNA osiągnąć dzięki sobie, umiejętnym wyborom (np faktycznie przeprowadzce w odpowiednie dla przyszłego zawodu miejsce), podnoszeniu umiejętności, lub wreszcie znajomościom czy zbiegom okoliczności.
To bardzo indywidualne sprawy. Nie każdy, nawet jak stanie na głowie, będzie rozchwytywanym lekarzem, programistą, czy jakimkolwiek innym ekspertem świetnie wynagradzanym, ale każdy może sięgać wyżej - w miarę swoich możliwości. A dobra pensja wtedy już nie jest tak odległa, choć dla każdego jak widać wyżej znaczy co innego.
Zgadzam się!
Oczywiście uważam, że bycie członkiem zarządu jest osiągalne, ale trzeba mieć bardzo dużo szczęścia, znaleźć się w odpowiednim miejscu w czasie.

Sama zrobiłam spory "awans społeczny". No ale nawet ambicja i inteligencja to nie są na ogół rzeczy wypracowane, tylko wrodzone. Więc nikt tak naprawdę nie zawdzięcza wszystkiego sobie. Nawet to że się jest ogarniętym i zdrowym to nie jest zasługa jednostki.

I oczywiście dobre zarobki to kwestia bardzo subiektywna. Gdyby dało się to obiektywnie stwierdzić nie byłoby tego wątku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 15:06   #1014
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Spoko, po prostu tacy prezesi są dla mnie nierealni, coś jak królewna śnieżka. Wiem że są, no ale co to dla mnie to oznacza na co dzień, nic Poczytasz o nich w Forbes, obejrzysz w wiadomościach, i - aha, no tak.
Interesujące jest dla mnie to, co MOŻNA osiągnąć dzięki sobie, umiejętnym wyborom (np faktycznie przeprowadzce w odpowiednie dla przyszłego zawodu miejsce), podnoszeniu umiejętności, lub wreszcie znajomościom czy zbiegom okoliczności.
To bardzo indywidualne sprawy. Nie każdy, nawet jak stanie na głowie, będzie rozchwytywanym lekarzem, programistą, czy jakimkolwiek innym ekspertem świetnie wynagradzanym, ale każdy może sięgać wyżej - w miarę swoich możliwości. A dobra pensja wtedy już nie jest tak odległa, choć dla każdego jak widać wyżej znaczy co innego.


Dlatego bardzo mnie interesuje, co akurat golteria ma na myśli jako 'byle jakie' życie. Bo możnaby wyciągnąć wniosek, że prowadzą je ludzie w blokach z prl ?
A tak samo jak 'dobra pensja', oznacza co innego dla każdego :
czy może chodziło o brak podróży i oszczędności? a może, odwrotnie, dom na wielki kredyt lub mieszkanie deweloperskie ale wzdłuż szybkiej trasy w Warszawie to powód do dumy z 'fajnego życia'?
Co do korków, to nie wszędzie wygląda to tak samo. Ogólnie w kraju droga Sosnowiec-Katowice wymiata, zawsze na szczycie. Ale poza tym realia są takie, że częściej z jakiejś wsi, łatwiej się dostać do pracy do centrum i nawet zaparkować niż z samego południa Katowic.
Czyli jest odwrotnie, bardzo popularne jest rozrastanie się obwarzanków i budowa wszędzie wokół aglomeracji ale przy szybkich drogach bo kwestia dojazdu wtedy to wciąż 15-25 minut.
To dla mieszczuchów takich jak ja, jest problem czasowy, dostać się z miasta do miasta, zwłaszcza komunikacją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie byle jakie zycie, to iść po linii najmniejszego oporu. Przeniesienie sie do bloku z prl na koncu swiata nie dlatego, ze nie masz innego wyjscia lub taki wybor Cie uszczesliwa (przeciez sa ludzie dla ktorych wyglad mieszkania czy budynku nie ma znaczenia), tylko dlatego, ze tak jest najlatwiej i nie trzeba sie wysilac.

Sama mieszkam poki co w bloku z prl albo wczesnej komuny.

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2021-03-07 o 15:13
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 15:09   #1015
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Linii najmniejszego oporu, z taką filozofią wypadałoby tez nie pisać byle jak
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 15:12   #1016
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

10 tysięcy to niestety jeszcze nie żaden luksus. To jest bezpieczna suma, pozwalająca na komfort i oszczędności, ale jeszcze nie bogactwo i wakacje kilka razy do roku czy ciągle zmiany auta jak to niektórzy tu pisali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 15:13   #1017
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Linii najmniejszego oporu, z taką filozofią wypadałoby tez nie pisać byle jak
dzieki, edytowalam.
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 15:17   #1018
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
10 tysięcy to niestety jeszcze nie żaden luksus. To jest bezpieczna suma, pozwalająca na komfort i oszczędności, ale jeszcze nie bogactwo i wakacje kilka razy do roku czy ciągle zmiany auta jak to niektórzy tu pisali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No az tak to nie ale nie popadajmy w skrajnosci ze dobra pensja to od razu musi byc luksus. Dobra pensja to dobra pensja zyje Ci sie dosc dobrze, ale wiadomo ze do najbogatszych moze Ci wiele brakowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 15:44   #1019
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Ogólnie się zgadzam, że czasem nie warto oszczędzać kosztem czasu, ale akurat kupowanie na promocjach czy po prostu kontrolowanie swoich wydatków nie wydaje mi się, żeby jakoś zabierały czas, zwłaszcza w dobie zakupów online. Nie sądzę, żeby ktoś kursował między wszystkimi sklepami w mieście, żeby akurat coś kupić na promce.
Dokładnie. Raczej chodziło mi o promocję w obrębie jednego sklepu w którym i tak jestem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 16:02   #1020
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
No az tak to nie ale nie popadajmy w skrajnosci ze dobra pensja to od razu musi byc luksus. Dobra pensja to dobra pensja zyje Ci sie dosc dobrze, ale wiadomo ze do najbogatszych moze Ci wiele brakowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To bardzo dobra pensja.
Właściwie jak na polskie warunki to dotyczy ona kilku procent ludzi.
Chodziło mi o komentarze że jak ktoś ma 10k to wymienia auta i jeździ na wakacje kilka razy do roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-25 12:15:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.