Ślub kościelny z obcokrajowcem :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-06, 19:47   #31
scorpiobb
Przyczajenie
 
Avatar scorpiobb
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Veringendorf
Wiadomości: 21
GG do scorpiobb
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Witam. Ja biore slub cywilny w niemczech 16.01.2005 i musialam przedlozyc akt urodzenia akt poprzedniego malzensta i wyrok rozwodowy oraz akt urodzenia mojej corki dodatkowo w ostatniej chwil dowiedzialam sie ze jest potrzebne zaswiadczenie z urzedu stanu cywilnego z polski o zdolnosci do zawarcia zwiazku malzenskiego. Jest to do zalatwienia w jeden dzien ale trzeba byc osobiscie w urzedzie, mozna to tez zalatwic przez consulat lub ambasade ale to trwa okolo 8 tygodni. Co do koscielnego to niestety nie pomoge bo to bedziemy przerabiac pozniej

pozdrawiam
__________________
scorpiobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:51   #32
scorpiobb
Przyczajenie
 
Avatar scorpiobb
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Veringendorf
Wiadomości: 21
GG do scorpiobb
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Cytat:
Napisane przez maus_beni
scorpiobb tak dokumenty sa wazne tylko 3 miesciace od czaszu wystawienia. Powinni Cie o tym poinformowac w urzedzie stanu cywilnego. Pozdrawiam
przyjeli dokumenty bez problemu natomiast zaswiadczenie jest " swiezutkie "bo z przed paru dni

pozdrawiam
__________________
scorpiobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 14:53   #33
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

JA jestem na bierzaco z dokumentami bo w urzedzie w Szwajcarii bylam doslownie miesiac temu.

Wymagane jest:
pelny akt urodzenia (moze to zalatwic ktos z rodziny)
zaswiadczenie o stanie cywilnym z USC (trzeba osobiscie)
potwierdzenie zameldowania (moze ktos z rodziny)

Dokumenty wazne sa tylko 3 miesiace.

Tlumaczylam je u tlumaczy przysieglych w POlsce (z wymaganym jakims kodem EU). Jeszcze nie wiem jak urzad do tego podejdzie.

Nie polecam zalatwiania spraw przez ambasady PL bo oni raczej zajmuja sie utrudnianiem zycia i wyciaganiem kasy od Polakow za granica.
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 20:03   #34
scorpiobb
Przyczajenie
 
Avatar scorpiobb
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Veringendorf
Wiadomości: 21
GG do scorpiobb
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

najwyrazniem mialam szczescie, wszystko tlumaczylam w Polsce a akty urodzenia mialam z przed " jakiegos " czasu ale pan w ratuszu przyjal bez najmniejszego problemu dzisiaj tylko donioslam zaswiadczenie z USC z Polski i 17.01.2006 mamy juz termin. Dzialaja tu jak blyskawica. Pan urzednik stwierdzil ze termin mozemy ustawic nawet jeszcze na ten tydzien. Cos niesamowitego.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
( ja juz powoli zyje ta data)
__________________
scorpiobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 20:57   #35
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Ja bralam slub cywilny z Niemcem w pazdzierniku 2005
i potrzebowalam:
paszport
potwierdzenie zameldowania (moje bylo z Niemczech, bo tam skonczylam studia w 2004 i po prostu rok zostalam)
zaswiadczenie o zdolnosci do zawarcia zwiazku malzenskiego (z polskiego USC, ten dokument tlumaczylam przez tlumacza przysieglego z Niemiec)
miedzynarodowy akt urodzenia (wtedy nie potrzeba tlumaczenia)
i to wszystko, mam nadzieje, ze niczego nie zapomnialam.
W sumie wszystkie te dokumenty powinny byc jeszcze zalegalizowane przez MSZ, od
sierpnia bodajze w Polsce w miejsce legalizacji dokumentow wystepuje opatrzenie ich
specjalnym poswiadczeniem (ale zakrecialam)-apostille. Jednak w Niemczech (czego
ci oczywiscie nie powiedza) od 1998 r. istnieje prawo, ze decyzja o legalizacji dokumentow
(ale chyba z panstw europejskich) zalezy od urzednika ktory bedzie udzielal slubu a wiec generalnie nie ma takiej potrzeby.
Nie jest to pewnie sprawiedliwe, bo w niektorych landach w ogole nie zawracaja sobie tym glowy, a w innych wymagaja nadal calej tej dlugotrwalej (i kosztownej!) procedury.
Pewnie na zasadzie ze jezeli urzednik poczuje do pary sympatie od pierwszego wejrzenia to ma sie szczescie, a jezeli nie, no to...pech.
Nas na poczatku tez straszono ta legalizacja, ale jak napomknelam o tym prawie,
to pani stwierdzila, ze najpierw musi zobaczyc dokumenty a pozniej zadecyduje.
Na szczescie przyjela te ktore opisalam wyzej i nie bylo ani legalizacji, ani apostille.
Trzeba probowac zagadac
Wszystkim mieszanym parkom zycze szczescia i wytrwalosci, bo ono w takim zwiazku jest potrzebne w potrojnych ilosciach
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 19:55   #36
scorpiobb
Przyczajenie
 
Avatar scorpiobb
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Veringendorf
Wiadomości: 21
GG do scorpiobb
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

no to my najwyrazniej mielismy to szczescie dzisiaj podpisywalismy jeszcze jakis wniosek czy podanie i 17 stycznia o godz,11.00 stanie sie I cale szczescie bo ta jazda tam i spowrotem po potrzebne dokumenty razem 2200 km naprawde moze wykonczyc. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
__________________
scorpiobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 12:20   #37
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Drogie mezatki oraz przyszle Panny Mlode! Czy ktoras z Was bierze badz brala slub koscielny z obcokrajowcem w Polsce?? Jak wygladala sprawa z naukami przedmalzenskimi i inne formalnosci?? Bylabym wdzieczna za wszystkie rady i uwagi. Pozdrawiam

up up kobietko!

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2007-06-26 o 08:35 Powód: post pod postem
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-19, 16:34   #38
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: slub koscielny z obcokrajowcem w Polsce

Myśmy mieli tylko cywilny, ale jedno Ci mogę powiedzieć: obcokrajowiec obcokrajowcowi nierówny, bo różne państwa mają różne regulacje prawne, a co za tym idzie różne umowy z Polską. Drugie, co Ci mogę powiedzieć, to to, że nie napisałaś, czy oboje jesteście tego samego wyznania... bo jeśli nie, to dochodzą dodatkowe formalności. Zamiast pytać na forach dyskusyjnych, pytaj u źródła: w parafii czy kurii (to chyba będą raczej rozstrzygać na poziomie kurii) i w USC. I nie pytaj ogólnie o ślub z cudzoziemcem, tylko konkretnie: "wychodzę za mąż za obywatela państwa X, jakie do tego trzeba dokumenty?"

Nie chcę przez to powiedzieć, że na tym forum nie padną żadne sensowne rady, ale po prostu z własnego doświadczenia i doświadczenia znajomych wiem, że regulacje są różne i zmieniają się a) w zależności od czasu, b) w zależności od obywatelstwa osób zainteresowanych. Innymi słowy, życzliwe podzielenie się przez kogoś wspomnieniami ze ślubu z Niemcem sprzed 10 lat może Ci nic kompletnie nie dać, jeśli Ty wychodzisz za mąż teraz i za Japończyka...

I życzę cierpliwości w załatwianiu formalności, bo tego raczej będziesz potrzebować.
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 21:39   #39
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: slub koscielny z obcokrajowcem w Polsce

Ja biore slub koscielny z Niemcem i nie potrzebuje zadnych specjalnych dokumentow, tylko te co zwykle tzn. akt chrztu, komunii, bierzmowania, swiadectwa z religii (chociaz o tych ostatnich ksiadz nie wspomnial, ale ze jestesmy jednego wyznania, to moj TZ takowe posiada. Ksiadz myslal na poczatku, ze on jest niewierzacy i wspominal, ze w tym wypadku trzeba bedzie starac sie o pozwoleniu z kurii (ale podobno nie stanowi to problemu). Co do nauk, to nie ustalilismy tego, ale mozemy na nie isc tez w Niemczech, lub w razie czego ksiadz wspomnial, ze da nam ksiazki do poczytania...ze wzgledu na bariere jezykowa. Ale nie wiem do konca jak to bedzie, bo to bylo na razie takie nieformalne spotkanie i rozmowa tylko ze mna.
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 18:34   #40
Anusia26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub z Niemecm

Ja cale to zamieszaniem w zwiazku z zalatwianiem formalonosci mam juz za soba.choc nie bylo latwo.jestem po rozwodzie i sytuacja byla jeszcze bardziej skomplikowana.zalatwianie dokumentow trwalo ponad 2 miesiace no i oczywiscie nie obylo sie bez nieuprzejmosci niemieckich urzednikow ktorzy jakos dziwnie nie byli skorzy do udzielania nam informacji.
Ale mam to juz za soba i ciesze sie ze wreszcie ozemy sie pobrac Mam jednak pyatnie do osob ktore maja to juz sa soba i moga mi powiedziec cos wiecej na temat formalnosci po slubie.slub bedzie oczywiscie w niemczech i mieszkac bedziemy rowniez w Niemczech.Wiem ze po wejsciu do EU wiele sie zmienilo.teraz nie musimy miec pozwolenia na pobyt ale trzeba starac sie o cos innego.No i co z dzieckiem?Mam 5 lenia corke i nie wiem jak to bedzie wygladalo z Kindergeld itp.PROSZE O POMOC!!!!!
Anusia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 20:28   #41
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: Ślub z Niemecm

Cytat:
Napisane przez Anusia26
Mam 5 lenia corke i nie wiem jak to bedzie wygladalo z Kindergeld itp.PROSZE O POMOC!!!!!
Nie chce sie wprowadzac w blad, ale jezeli nie masz obywatelstwa niemieckiego (a starac sie o nie mozesz po dwoch latach malzenstwa z Niemcem), to Kindergeld ci nie przysluguje. Twoj maz Niemiec musialby chyba oficjalnie zaadoptowac twoja corke (wywnioskowalam z twojego postu, ze coreczke masz z pierwszego malzenstwa), chyba ze coreczka sie w Niemczech urodzila lub tez twoj pierwszy maz rowniez posiadal obywatelstwo niemieckie.
Pozdrawiam!
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-28, 21:19   #42
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Ślub z Niemecm

oooo... to o obywatlestwo mozna sie starac po dwoch latach... czyzby cos sie zmienilo po wejsciu do UE ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:55   #43
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: Ślub z Niemecm

Cytat:
Napisane przez desti
oooo... to o obywatlestwo mozna sie starac po dwoch latach... czyzby cos sie zmienilo po wejsciu do UE ...
Tak, a i ten czas moze zostac skrocony, bo prawo mowi ze w dniu otrzymania obywatelstwa zwiazek malzenski musi trwac conajmniej od dwoch lat. Wiadomo ze sam proces tez troche trwa (trzeba np. zdac test ze znajomosci jezyka niemieckiego i przejsc pozytywnie rozmowy na temat kultury i obyczajow w Niemczech; a sam proces opracowania dokumentow to chyba tylko 2 tygodnie), wiec teoretycznie mozna wystapic z wnioskiem o nadanie obywatelstwa miesiac-dwa wczesniej (teoretycznie, bo znajac nastawienie niemieckich urzednikow do obcokrajowcow beda stwarzac problemy). Cieszy mnie jednak fakt, ze mozna przyjac obywatelstwo niemieckie i jednoczesnie zachowac paszport polski (przed wejsciem Polski do Unii Niemcy stosowaly zasade wzajemnosci, czyli mozna bylo teoretycznie zachowac swoje obywatelstwo i miec podwojne jezeli twoje panstwo pozwoliloby Niemcowi otrzymac obywatelstwo twojego panstwa i jednoczesnie moglby on zachowac swoje; Polska jednak tej zasady nie stosowala, wiec nie bylo takiej mozliwosci). Po wejsciu Polski do Unii Polska podobno musiala przejac wyzej opisana zasade i teraz jest to mozliwe
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 14:14   #44
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Ślub z Niemecm

Tez mnie to cieszy bo wczesniej mialam dylemat co zrobic... nie chcialam rezygnowac z polskiego... teraz mozemy miec dwa
Gdzie to sie wlasciwie zalatwia ??
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 16:21   #45
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: Ślub z Niemecm

Cytat:
Napisane przez desti
Tez mnie to cieszy bo wczesniej mialam dylemat co zrobic... nie chcialam rezygnowac z polskiego... teraz mozemy miec dwa
Gdzie to sie wlasciwie zalatwia ??
Powiedzialabym, ze w "Landratsamt", a ze w kazdym landzie sa rozniaste wyjatki, to zawsze mozna zapytac w "Auslaenderbehoerde".
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 11:57   #46
scorpiobb
Przyczajenie
 
Avatar scorpiobb
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Veringendorf
Wiadomości: 21
GG do scorpiobb
Dot.: Ślub z Niemecm

z tego co mi wiadomo to nie ma juz karty czasowego ani stalego pobytu, po slubie mozna leganie mieszkac , inaczej jest z praca trzeba zlozyc wniosek o pozwolenia na prace, natomiast kindergeld nalezy sie (tzn na 99%) gdyz ja juz wyslalam wniosek (moja corka ma 6 lat i chodzi tu do przedszkola). Ma to trwac okolo 2 do 3 miesiecy ale wyplacaja wstecz. Na sto procent powiem jak dostane odpowiedz ale gdyby bylo cos nie tak to mysle ze dali by juz znac.
POzdrawiam wszystkich
__________________
scorpiobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 13:04   #47
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Anusia26, co do Kindergeld powinnas zapytac w urzedzie, bo jak widzisz (a raczej czytasz) post Scorpiobb, to jednak Ci sie nalezy!
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 14:33   #48
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Nudeline dzieki ... dowiem sie u mnie w urzedzie...
na razie i tak mam obled z zalatwianiem praktyki... na dotatek zle mnie w szkole poinformowali i teraz jezdze po miejscach gdzie juz wyslalam podania i kombinuje jak dzika... ehhh...

nie ma to jak rozmowy z bajerokami przez telefon... czeski film...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 17:18   #49
Obinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 19
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Mam pytanko: czy jeżeli mój chłopak ma obywatelstwo niemieckie i jest zameldowany w Niemczech a ja jestem zameldowana w PL i nie mam obywatelstwa niemieckiego, to czy możemy wziąć ślub w Niemczech? O ile wiem to nie mogę się zameldować w Niemczech jeżeli nie posiadam wystarczająco wysokiego dochodu, aby się tam utrzymać (żeby nie pobierajać niemieckich świadczeń socjalnych).
Obinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-19, 18:06   #50
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Mozesz wziac slub gdzie tylko chcesz, nawet na Majorce na plazy i wcale nie zartuje. Twoj przyszly maz moze Cie rowniez u siebie zameldowac. Wystarczy Twoj paszport i wizyta w urzedzie meldunkowym.
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 18:15   #51
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Cytat:
Napisane przez emurulez77
Mozesz wziac slub gdzie tylko chcesz, nawet na Majorce na plazy i wcale nie zartuje. Twoj przyszly maz moze Cie rowniez u siebie zameldowac. Wystarczy Twoj paszport i wizyta w urzedzie meldunkowym.
Dokladnie tak jest
Obinka, ja mialam dokladnie taka sytuacje, jak Ty i nie bylo zadnych problemow. Mozesz sie zameldowac O tych dochodach to pierwsze slysze Ja bralam slub 6 lat temu i czegos takiego nie wymagali, nie wiem, moze cos sie zmienilo, ale nie sadze
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 19:04   #52
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Ja tez nigdy o wymaganych dochodach nie slyszalam. Slub spokojnie mozesz brac w Niemczech... jako zona Niemca nie musisz miec dochodow... bo w koncu mozna byc kura domowa ... i nic nikomu do tego ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 21:23   #53
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

ex mojego ex'a w papierach (akcie malzenstwa) miala napisane: zawod: Hausfrau.. Tak wiec nie ma w tym odrobiny kpiny..
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 10:46   #54
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Cytat:
Napisane przez emurulez77
ex mojego ex'a w papierach (akcie malzenstwa) miala napisane: zawod: Hausfrau.. Tak wiec nie ma w tym odrobiny kpiny..
pewnie, ze nie ma w tym kpiny ... bo tu jak mnie ktos pyta co robie to zgodnie z prawda mowie, ze Hausfrau jak na razie jestem... i u nikogo nie budzi to specjalnego zdziwienia.
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 07:42   #55
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Pozdrawiam wszystkei serdecznie
Ja w lipcu będę wydawać moją siostrę za francuza
hihi tzn nie ja a moi rodzice, ale i tak czuję sięw to mozno zaangażowana..
Ślub cywilny i małe przyjątko we Francji a potem kościelny i biba tutaj
Szkoda tylko ze to podwaja koszta
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 16:38   #56
wanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

witam
Ja jastem dopiero na etapie pierwszych planow z moim Francuzem pt. "a moze by sie tak pobrac". Fajny pomysl z tym cywilnym we Francji i koscielnym w Polsce. Prosze o rady w sprawie "francuskich" formalnosci.
Pozdrawiam
wanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:01   #57
slonce-deszcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Cytat:
Napisane przez ewura Pokaż wiadomość
a ja mam feceta Portugalczyka i mieszkamy w Holandii. Ja mam paszport niemiecki a slub chyba bedzie w Polsce.. to dopiero wyzwanie, co?? moze ktoras ma sytuacje podobna...
hi . musze Ci powiedziec, ze mam bardzo podobna sytuacje. Moj przyszly maz jest pol francuzem pol tunezyjczykiem ja jestem z Polski i mieszkamy w Holandii. Po slubie chcemy sie przeprowadzic do Szajcarji. Slub chyba bedzie w Polsce ale bardzo mnie to wszystko stresuje. I tu jest ruznica miedzy tym co napisalas. przyjedzie pelno ludzi z zagranicy a po za tym odkad moj facet jest mieszny jego rodzice nigdy go nie wychowywali w rzadnej wieze.
A dowiadywalam sie o slub koscieny oczywiscie moge poslubic nie wierzacego w kosciele - a z drugiej strony nie wiem jak to bedzie wygladac bo cala ceremonia bedzie sie odnosic tylko do mine. Smiesze. Ale stres.

czy ktos mi powie CO MAM ROBIC???????
slonce-deszcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 09:31   #58
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Ale czy zezwalaja na slub koscielny jesli on nie byl chrzczony? te sprawe mozna rozwiazac jesli on zgodzi sie przyjac Twoja wiare i przyjmie chrzest i bierzmowanie
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 10:02   #59
slonce-deszcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 6
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

Cytat:
Napisane przez marticia Pokaż wiadomość
Ale czy zezwalaja na slub koscielny jesli on nie byl chrzczony? te sprawe mozna rozwiazac jesli on zgodzi sie przyjac Twoja wiare i przyjmie chrzest i bierzmowanie
hej Dzieki za odpowiedz. no tak zgadzam sie to by mogla byc jedyna droga do tego aby sie pobrac w kosciele. Ale z drugiej strony to nie chcialabym zeby on to robil z mojego powodu. a wogole to by chyba wieki zajelo zanim on by przeszedl wszystkie nasze procedury koscielne. I juz sama nie wiem czy slub w kosciele jest tkai wazny? Najbardziej moze sie stresuje z tego powodu ze jesli slubu koscielnego nie bedzie to wszystko bedzie bardzo inne od tego do czego moja rodzina jest przyzwyczjona. Dlaczego wszysko musi byc tak skomplikowane. nigdy nie ma prostego rozwiazania.
slonce-deszcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 10:53   #60
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

boze, ile wizazanek zdecydowala sie na mieszane malzenstwa. ja tez jestem jedna z nich, chociaz moze nie az tak do konca. wyszlam ze maz za "polskiego niemca" . moj maz mieszka w niemczech od wielu lat. poznalismy sie jeszcze w polsce. nie moglam wczesniej przyjechac do niego, poniewaz musialam w krakowie skonczyc studia. zwiazek na odleglosc jest strasznie trudny, ale jakos wszystko pzreszlismy. kilka dni po obronie wskoczylam do samolotu i mig do mojego ukochanego. po 3 m-cach " wakacji" przyjechalismy do pl i oswiadczylismy rodzicom, ze chcemy sie dobrac - jeszcze w tym (2005) roku . wyobrazcie sobie miny moich rodzicow - byli zalamani. bylam najmlodsza z rodzenstwa. siostra i brat sa rowniez od wielu lat w niemczech. kochani rodzice zostali wiec sami widzicie jakie decyzje trzeba podejmowac w imie milosci...

oficjalne zareczyny byly pod koncie wrzesnia. w polowie pazdziernika wrocilismy do niemiec, a slub cywilny mieslimy 11.11.2005!!! szybko, co?? bylo super, tylko my i rodzice i moja siostra. kameralnie, elegancko.

slub koscielny byl w polsce 2 miesiace temu (dokladnei 2 m-ce, co do dnia ). bylo super. zdjecia juz wszystkie pewno widzialyscie (sa w watku zdjecia slubne). teraz siedze sobie w moim niemieckim domku i zaraz wychodze z domu - od dzis zaczynam drugie studia - tym razem w heidelbergu . widzicie jak szybko zycie moze sie zmienic. wiem, jest ciezko, z dala od rodzicow. pzryjaciol, ale kto mowil, ze bedzie latwo???
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-07 20:10:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.