Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-19, 00:06   #301
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Okropne były komentarze do sprawy z samobójstwem tego chłopaka. Prześladowany z powodu swojej orientacji, w końcu nie wytrzymał, a w studiu politycy rządu zwalają winę na internet...

Hildo, chyba chodziło o to, że nikt prawidłowo nie zareagował na jego dziwne, wołające o pomoc wpisy. Więc tu niestety racja, że nie ma co szukać winy w innych, bo i rodzina jest winna. Wszyscy tam są po trochu winni. Chłopak był bardzo wrażliwy, możliwe, że spotkał go jakiś zawód miłosny plus życie na wsi dla kogoś o odmiennej orientacji jest ciężkie. Dużo czynników na to wpłynęło. Smutna sprawa.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 18:32   #302
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Widziałyście może odcinek z 9 grudnia, z bardzo gwałtowną matką i synkiem chorym na serce? Dość teraz o tym głośno w mediach. Niedobrze się oglądało, jak matka groziła, że się zabije, że chory syn jest dla niej całym światem a młodszy zdrowy siedział obok i płakał. I nawet go nie przytuliła... Rodzice świadomie zdecydowali się na taka sytuację, więc niech nie płaczą i udają zaskoczonych. Rozdawnictwo każdego rodzaju powinno być ukrocone, bo żeby dać, państwo musi innemu przymusowo zabrać. Ta operacja za wielkie pieniądze, nawet jak się uda wydłuży tylko wegetację. Rodzic dla dziecka ma być wsparciem i opoką, a nie histeryzować przy płaczącym dziecku i straszyć, że ze sobą skończy. Pani mecenas miała rację. Może ktoś obejrzy program i dotrze do niego, że dziecko to obowiązek i odpowiedzialność, dla rodzica. I to rodzic odpowiada za jego dobrostan. Nie wolno się porywać z motyka na slonce, tylko dlatego, że ma się ochotę na przekazanie swoich genów dalej.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 06:56   #303
Hilda_Polaris
Raczkowanie
 
Avatar Hilda_Polaris
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 108
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Widziałyście może odcinek z 9 grudnia, z bardzo gwałtowną matką i synkiem chorym na serce? Dość teraz o tym głośno w mediach. Niedobrze się oglądało, jak matka groziła, że się zabije, że chory syn jest dla niej całym światem a młodszy zdrowy siedział obok i płakał. I nawet go nie przytuliła... Rodzice świadomie zdecydowali się na taka sytuację, więc niech nie płaczą i udają zaskoczonych. Rozdawnictwo każdego rodzaju powinno być ukrocone, bo żeby dać, państwo musi innemu przymusowo zabrać. Ta operacja za wielkie pieniądze, nawet jak się uda wydłuży tylko wegetację. Rodzic dla dziecka ma być wsparciem i opoką, a nie histeryzować przy płaczącym dziecku i straszyć, że ze sobą skończy. Pani mecenas miała rację. Może ktoś obejrzy program i dotrze do niego, że dziecko to obowiązek i odpowiedzialność, dla rodzica. I to rodzic odpowiada za jego dobrostan. Nie wolno się porywać z motyka na slonce, tylko dlatego, że ma się ochotę na przekazanie swoich genów dalej.
Fakt, przykro się to oglądało. Podziwiam panią mecenas za odwagę, że zdobyła się na takie słowa w rządowej reżimówce. Nie zdziwiłabym się, gdyby ją teraz za to wyrzucili.
Hilda_Polaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 11:42   #304
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Widziałyście może odcinek z 9 grudnia, z bardzo gwałtowną matką i synkiem chorym na serce? Dość teraz o tym głośno w mediach. Niedobrze się oglądało, jak matka groziła, że się zabije, że chory syn jest dla niej całym światem a młodszy zdrowy siedział obok i płakał. I nawet go nie przytuliła... Rodzice świadomie zdecydowali się na taka sytuację, więc niech nie płaczą i udają zaskoczonych. Rozdawnictwo każdego rodzaju powinno być ukrocone, bo żeby dać, państwo musi innemu przymusowo zabrać. Ta operacja za wielkie pieniądze, nawet jak się uda wydłuży tylko wegetację. Rodzic dla dziecka ma być wsparciem i opoką, a nie histeryzować przy płaczącym dziecku i straszyć, że ze sobą skończy. Pani mecenas miała rację. Może ktoś obejrzy program i dotrze do niego, że dziecko to obowiązek i odpowiedzialność, dla rodzica. I to rodzic odpowiada za jego dobrostan. Nie wolno się porywać z motyka na slonce, tylko dlatego, że ma się ochotę na przekazanie swoich genów dalej.

Śliwko, bez urazy, ale opis trochę przesadzony. Część rozmowy, z tego co widziałam, odbywała się bez dzieci. Przynajmniej tyle. Emocje rodziców rozumiem. Oni żyją z faktem choroby dziecka, ale przede wszystkim z tym jak źle to dziecko traktował nasz system zdrowia. No tak, szkoda, że nie podjęli innych decyzji na różnych etapach, ale sorry - każdy jest tu taki mądry i nieomylny? Mieli szansę na przerwanie ciąży, nie skorzystali. Jednak w ruchu pro-choice nie chodzi o zmuszanie kogoś, albo wypominanie mu braku decyzji, tylko właśnie o to, aby mieć wolność wyboru. Oni wybrali taką drogę i dziecko, Eryk, jest już na świecie. I owszem, cierpli, ale ma szansę na lepsze życie, na operację. Przecież pokazano przykład tego drugiego chłopca, który po operacji żyje w miarę normalnie.



Słowa Pani Mecenas specjalnie zostawiono, żeby pokazać jakie to te pro-choice to potwory, bez serca. Chu... wycięli te słowa z kontekstu, bo tam musiał być wcześniej jakiś fragment burzliwej dyskusji. To było widać, że coś zostało ucięte. Podziwiam ją z jednej strony za to, że wypowiedziała swoje zdanie, natomiast czy to było właściwe miejsce i czas na to? Mam jednak pewne wątpliwości.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:00   #305
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Akurat ten moment gdzie matka mówi, że też by wolała umrzeć, jakby Erykowi się coś stało jest przy młodszym synu mówiony. Szkoda mi bardzo i tego młodszego syna, bo to dla niego na pewno ciężka sytuacja i nie powinny, moim zdaniem, paść przy nim takie słowa.

Rozumiem rodziców, że chcą ratować dziecko za wszelką cenę. Niestety nasz system ochrony zdrowia nie stać na wszystko. A tu dodatkowo są wątpliwości czy cena nie jest przesadzona i z tego co zrozumiałam, w Polsce są inne możliwości.
Nie ma tu łatwych rozwiązań, bo nie wiadomo czy tą operacją się pomoże czy dołoży jeszcze cierpień dziecku.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 13:10   #306
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Akurat ten moment gdzie matka mówi, że też by wolała umrzeć, jakby Erykowi się coś stało jest przy młodszym synu mówiony. Szkoda mi bardzo i tego młodszego syna, bo to dla niego na pewno ciężka sytuacja i nie powinny, moim zdaniem, paść przy nim takie słowa.

Rozumiem rodziców, że chcą ratować dziecko za wszelką cenę. Niestety nasz system ochrony zdrowia nie stać na wszystko. A tu dodatkowo są wątpliwości czy cena nie jest przesadzona i z tego co zrozumiałam, w Polsce są inne możliwości.
Nie ma tu łatwych rozwiązań, bo nie wiadomo czy tą operacją się pomoże czy dołoży jeszcze cierpień dziecku.

Nie powinna tak mówić przy drugim dziecku. Tej mamie i generalnie rodzinie przydałaby się pomoc psychologiczna. To na pewno.



Ja również rozumiem rodziców, ale też rozumiem wątpliwości innych. Natomiast na pewne dyskusje jest miejsce i moment w danej chwili a na inne nie. Wszystkich tam trochę poniosło. Chętnie bym zobaczyła nie zmontowany materiał, bo tam musiało zostać sporo wycięte.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 12:57   #307
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cześć

Przez przypadek znalazłam ten wątek. Oglądając ostatnią SDR rozwaliła mnie część z Ukrainką, która chce rozwodu z mężem tyranem. Tutaj kobita płacze, ludzki dramat a zaraz wjeżdża piosenka Żono Moja i zabawa a całego.
Jednak śledzie zamiast róży na, nie pamiętam już jaką okazję, były dobre
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-09, 18:43   #308
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Cześć

Przez przypadek znalazłam ten wątek. Oglądając ostatnią SDR rozwaliła mnie część z Ukrainką, która chce rozwodu z mężem tyranem. Tutaj kobita płacze, ludzki dramat a zaraz wjeżdża piosenka Żono Moja i zabawa a całego.
Jednak śledzie zamiast róży na, nie pamiętam już jaką okazję, były dobre
Tak, Daniel Midas w "Szopce dla reportera" to już zdążył podsumować.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 15:10   #309
Hilda_Polaris
Raczkowanie
 
Avatar Hilda_Polaris
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 108
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Tak, Daniel Midas w "Szopce dla reportera" to już zdążył podsumować.
https://www.youtube.com/watch?v=l2TA4KOvncY



Też się nieźle uśmiałam, chociaż sprawa smutna. Jak zwykle piosenka idealnie dopasowana Zastanawiam się, czy to przypadkiem wychodzi, czy oni celowo tworzą parodie...
Hilda_Polaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 09:03   #310
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
https://www.youtube.com/watch?v=l2TA4KOvncY



Też się nieźle uśmiałam, chociaż sprawa smutna. Jak zwykle piosenka idealnie dopasowana Zastanawiam się, czy to przypadkiem wychodzi, czy oni celowo tworzą parodie...
Jaworowicz często kręci bekę z tych ludzi, wystarczy się wsłuchać jak potrafi pocisnąć, głównie na reportażach. Dla nas może to być zabawne, ale dla osób zgłaszających się już nie do końca.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:15   #311
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Tak, Daniel Midas w "Szopce dla reportera" to już zdążył podsumować.
Kocham go!
Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Jaworowicz często kręci bekę z tych ludzi, wystarczy się wsłuchać jak potrafi pocisnąć, głównie na reportażach. Dla nas może to być zabawne, ale dla osób zgłaszających się już nie do końca.
Ostatnio na YT oglądałam jakiś odcinek, w którym mała dziewczynka walczy z choroba, czeka ją ponad 50 kursów chemioterapii (wcześniej też miała). Ta debilka jej mówi w twarz przy innych dzieciach, że czeka ją tyle kursów, dziewczynka zaskoczona. J. konstatuje 'nie mówiła ci mama' i zero jakiejś autorefleksji. Narracja leci dalej.
Jakbym ja spotkała na ulicy to bym nie pogratulowała tego, w jakim kierunku to poszło. Masakra dla mnie.
Obejrzałam z ciekawości jakiś odcinek z początku xxi wieku i tam zupełnie inaczej to wyglądało. Więcej wypowiedzi ludzi, bez specjalnej narracji i udoskonaleń.
Człowiek powinien się rozwijać i mieć jakąś zdrowa autorefleksję, ale niestety ten program w tej formie zrobił się absolutnie nieprzyswajalny. Trochę to się robi komedia, z kiczowatymi wstawkami, gdzie piosenki disco polo mają zrobić widzowi dobrze i otrzeć łzy po dramacie. Szkoda mi tych ludzi, którzy nie są traktowani z szacunkiem i poważnie. Dziwię się "specjalistom", że nie wstydzą się brać udziału w szopce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 13:50   #312
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;89073431]Kocham go!Ostatnio na YT oglądałam jakiś odcinek, w którym mała dziewczynka walczy z choroba, czeka ją ponad 50 kursów chemioterapii (wcześniej też miała). Ta debilka jej mówi w twarz przy innych dzieciach, że czeka ją tyle kursów, dziewczynka zaskoczona. J. konstatuje 'nie mówiła ci mama' i zero jakiejś autorefleksji. Narracja leci dalej.
Jakbym ja spotkała na ulicy to bym nie pogratulowała tego, w jakim kierunku to poszło. Masakra dla mnie.
Obejrzałam z ciekawości jakiś odcinek z początku xxi wieku i tam zupełnie inaczej to wyglądało. Więcej wypowiedzi ludzi, bez specjalnej narracji i udoskonaleń.
Człowiek powinien się rozwijać i mieć jakąś zdrowa autorefleksję, ale niestety ten program w tej formie zrobił się absolutnie nieprzyswajalny. Trochę to się robi komedia, z kiczowatymi wstawkami, gdzie piosenki disco polo mają zrobić widzowi dobrze i otrzeć łzy po dramacie. Szkoda mi tych ludzi, którzy nie są traktowani z szacunkiem i poważnie. Dziwię się "specjalistom", że nie wstydzą się brać udziału w szopce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Pamiętam ten odcinek, żenada do kwadratu.
Mnie zastanawia po co zapraszani są specjaliściw postaci np. Wiśniewskiego czy innego Cozza, gdzie ich wypowiedzi nie wnoszą absolutnie nic do programu
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 13:55   #313
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Kiedyś oglądałam co tydzień. Ostatnio niestety poziom programu jak dla mnie poleciał mocno w dół i już chyba dobre 3 miesiące nie oglądałam ani razu,ale z tego co piszecie jest jeszcze gorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 22:11   #314
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Kiedyś oglądałam co tydzień. Ostatnio niestety poziom programu jak dla mnie poleciał mocno w dół i już chyba dobre 3 miesiące nie oglądałam ani razu,ale z tego co piszecie jest jeszcze gorzej.
Program od dawna jest żenujący, ale ostatnio jeszcze bardziej obniżył loty. Ostatnio częściej oglądam Midasa, niż samą Sprawę dla...
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 10:56   #315
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Przegapiłam wczorajszy odcinek. Co się działo? Znowu dobrali idealnie podkład muzyczny? Z "Żoną moją" to żenada stulecia. Brakuje tylko, żeby choremu na białaczkę puszczali "Białe Jerozy".
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 18:37   #316
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Przegapiłam wczorajszy odcinek. Co się działo? Znowu dobrali idealnie podkład muzyczny? Z "Żoną moją" to żenada stulecia. Brakuje tylko, żeby choremu na białaczkę puszczali "Białe Jerozy".
Cały odcinek: https://www.youtube.com/watch?v=LPQg_9i2DTs. Właśnie również nadrabiam.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 11:42   #317
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Wkurza mnie ta Elbanowska. Trzeba być skończoną idiotką , żeby mówić, że w Szwecji odbiera się dzieci z powodu nie dawania dziecku żądanej ilości słodyczy i hamburgerów. W ogóle ostatnimi czasy wszędzie się demonizuje tą Szwecję... Elbanowska to żadna ekspertka. Mentalność przekupki i samouwielbienie. Ale kasę z państwa wyciągać umie. Osoby, które krzykiem próbują dowodzić swojej racji nie powinny być zapraszane do programów jako eksperci

Edytowane przez _Sliwka_6
Czas edycji: 2022-01-26 o 19:10
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 15:00   #318
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Wkurza mnie ta Elbanowska. Trzeba być skończoną idiotką , żeby mówić, że w Szwecji odbiera się dzieci z powodu nie dawania dziecku żądanej ilości słodyczy i hamburgerów. W ogóle ostatnimi czasy wszędzie się demonizuje tą Szwecję... Elbanowska to żadna ekspertka. Mentalność przekupki i samouwielbienie. Ale kasę z państwa wyciągać umie. Osoby, które krzykiem próbują dowodzić swojej racji nie powinny być zapraszane do programów jako eksperci Osoby, które krzykiem próbują dowodzić swojej racji nie powinny być zapraszane do programów jako eksperci.
Elbanowska to by jak widać nakazywała oddawanie dzieci dowolnej patologii "bo to rodzina biologiczna", może poza przypadkami, gdzie dzieci są mocno bite. Chociaż i w takich przypadkach jakby pato-matka obiecała poprawę, to Elbanowska by zaraz krzyczała "tej kobiecie trzeba pomóc, nie karać!". Babsztyl odklejony od rzeczywistości.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-27, 22:05   #319
Hilda_Polaris
Raczkowanie
 
Avatar Hilda_Polaris
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 108
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Oglądałyście dzisiaj? O co właściwie chodziło tej pani od restauracji w świetlicy działkowej? Czego ona chciała? Prowadzi nielegalną działalność, bez sanepidu, nie odprowadza podatku i jeszcze ma pretensje? o.O Ale uśmiałam się, gdy beztrosko przyznała się do nielegalnego sprowadzania alkoholu zza granicy xD Dziwi mnie, że ten doktor tak ją popierał.
Hilda_Polaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-28, 09:17   #320
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Oglądałyście dzisiaj? O co właściwie chodziło tej pani od restauracji w świetlicy działkowej? Czego ona chciała? Prowadzi nielegalną działalność, bez sanepidu, nie odprowadza podatku i jeszcze ma pretensje? o.O Ale uśmiałam się, gdy beztrosko przyznała się do nielegalnego sprowadzania alkoholu zza granicy xD Dziwi mnie, że ten doktor tak ją popierał.
Heh, również nie rozumiem.

Wrzucili odcinek na YouTube.

Sprawa nr 1: Ten najprawdopodobniej niesłusznie skazany był już wszędzie, w "Państwie w Państwie" na Polsacie między innymi. Dziwi mnie, że ta sprawa nadal się ciągnie. Prokuratura/Sąd już dawno powinny były naprawić ten błąd, bo został skazany jedynie na podstawie mętnych zeznań jakiegoś ex (rzekomo ex) gangstera.
Eksperci w osobach emerytowanego policjanta i byłego funkcjonariusza CBŚ usilnie broniący tego kontrowersyjnego wyroku.

Natomiast moja prywatna opinia: Ten skazany jest jakiś taki... mam wrażenie, że ma coś na sumieniu, ale akurat nie to za co go skazano. Po prostu taki vibe. Ale to tylko takie moje w bebechach.


Sprawa nr 2: Pani Jagoda i świetlica, w której odbywały się imprezy. Kto mówi prawdę i o co chodzi? Nie wiadomo. Ekspert lekarz (Bielecki) trochę odpłynął broniąc tego. Jestem bardziej po stronie nowego prezesa. Ma rację, że tam, na ogródkach nie można prowadzić stałej działalności gospodarczej pełną gębą. Co innego imprezy od czasu do czasu a co innego jednak stała działalność. To, że kiedyś na to pozwalano, to cóż, czasy się zmieniają.

Sprawa nr 3: Choroba w rodzinie, choroba dzieci, w tym przypadku dwójki... Straszne.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 10:37   #321
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Pierwsza sprawa. Kredyty są dla Bogatych... Czyli w Polsce większość młodych to bogacze, ciekawe xD Mamy szczęście żyć w tak cudownym kraju, możemy wziąć kredyt na mieszkanie i spłacać go do emerytury, możemy czuć się bezpiecznie mając tak wspaniałą służbę ochrony i sprawiedliwości! Aż dziw, że tylko na podstawie zeznania jakiegoś gangstera można ot tak zaskarżać ludzi.

Bielecki totalnie odpłynął w temacie wódki A z restauracją w świetlicy to tak, jakbym sobie nagle ot tak otworzyła taką w mieszkaniu. Myślę, że tu nie chodzi nawet o pieniądze, ale o urażoną dumę, pani Jagoda zła, że już sama nie może tam rządzić.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 11:31   #322
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Pierwsza sprawa. Kredyty są dla Bogatych... Czyli w Polsce większość młodych to bogacze, ciekawe xD Mamy szczęście żyć w tak cudownym kraju, możemy wziąć kredyt na mieszkanie i spłacać go do emerytury, możemy czuć się bezpiecznie mając tak wspaniałą służbę ochrony i sprawiedliwości! Aż dziw, że tylko na podstawie zeznania jakiegoś gangstera można ot tak zaskarżać ludzi.

Bielecki totalnie odpłynął w temacie wódki A z restauracją w świetlicy to tak, jakbym sobie nagle ot tak otworzyła taką w mieszkaniu. Myślę, że tu nie chodzi nawet o pieniądze, ale o urażoną dumę, pani Jagoda zła, że już sama nie może tam rządzić.
Jeżeli p. Jagoda robi takie dobre pierogi, to myślę, że jej catering sam by się obronił i ludzie by dalej brali. Podejrzewam, że najlepszy deal robiła jednak na tej wódce.

Wracając jeszcze do sprawy numer jeden to z jedną rzeczą w przypadku tego byłego funkcjonariusza CBŚ się zgodzę: słusznie powiedział, że zaświadczenie od biskupa to nie jest dowód niewinności. Zrozumiałam, tak między wierszami, że ten obwiniony facet nie był może w stanie tak do końca udokumentować skąd ma pieniądze. A pewnie było tak, że trochę rodzice pod stołem do tego domu dołożyli, pewnie jakieś pożyczki również w rodzinie. Jak cię już, człowieku, do Sądu podają to argument za tym, aby od razu brać mega adwokata i wytaczać ciężkie działa, zamiast płakać i się na księży powoływać.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 12:55   #323
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
A z restauracją w świetlicy to tak, jakbym sobie nagle ot tak otworzyła taką w mieszkaniu. Myślę, że tu nie chodzi nawet o pieniądze, ale o urażoną dumę, pani Jagoda zła, że już sama nie może tam rządzić.
Tez mam takie wrazenie
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 15:00   #324
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Pierwszą sprawę znam już z Państwa W Państwie, absurdalna natomiast jest dla mnie druga. Pani emerytka przez lata używała sali działkowej na swoje potrzeby, niby gotowała za niewielkie pieniądze, tu imprezki, tu dożynki, jednak z oczu jej dobrze nie patrzy. Odnosiłam wrażenie, że jest pazerną osobą, która odsunięto od koryta. Jeszcze ta nielegalna wódka od Bułgarów, matko kochana.
A pan chirurg aż poczerwieniał od bronienia działkowiczów.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-03, 21:12   #325
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Ale jaja xD Czary mary u Jaworowicz, tego jeszcze nie było!

Druga sprawa: nie wierzę ani trochę tym dwóm pieniaczkom! Obwiniają kogo się da, z całą rodziną skłócone, teraz oskarżają kalekę na wózku i notariusza. Co się z Bieleckim dzieje, że tak ostatnio broni i wstawia się za taką patologią? Najpierw była obrona nielegalnego handlu alkoholem, teraz się ujął za tymi oszustkami ( już zresztą skazanymi ).
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 11:32   #326
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Sprawa pierwsza: Matka, która uprowadziła dziecko według mnie ma jakieś problemy psychiczne. Może to była depresja poporodowa. Może coś innego. Jasne, teściowa się tam coś mogła wtrącać, natomiast wyjątkowo nie powychodziły jakieś dziwne akcje ze strony ojca dziecka i jego rodziny, natomiast ta jego chyba już ex żona... Dziwne zachowanie, chyba wskazujące na zaburzenia psychiczne. Tak, czy inaczej mam nadzieję, że polski ojciec zyska możliwość kontaktu z dzieckiem i generalnie dziecko zostanie sprowadzone do Polski.

Druga sprawa: Dwie oszustki i generalnie typowe wiejskie piekiełko i kłótnie o majątki.

Prof. Bielecki powinien przestać być zapraszany do tego programu. Kolejny raz broni osób, które ewidentnie kłamią (przecież te kobiety zostały skazane za fałszerstwo, czy też potwierdzenie nieprawdy) i kłóci się z mecenasem Kaszewiakiem. Z kim, jak z kim, ale z Kaszewiakiem? Który jak zwykle jest świetnie przygotowany, zapoznał się z dokumentami i mówi do rzeczy. No sorry. Profesorze, emerytura od robienia za "eksperta".

Sprawa trzecia: Zbiórka na chorą kobietę. Oby ta długotrwała pomoc była realizowana i skuteczna. Pozostaje trzymać kciuki. Oby zdrowie mieć, naprawdę. Reszta to pierdoły.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 11:38   #327
Hilda_Polaris
Raczkowanie
 
Avatar Hilda_Polaris
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 108
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Niestety, ale u profesora Bieleckiego chyba już wiek wychodzi. Nie pierwszy raz broni jakichś szemranych osób, kłóci się z pozostałymi ekspertami. Przecież nikt mu nie każe tam być. "To nie jest program prawniczy, tylko ludzki!" Że niby co? To nie są "Rozmowy w Toku" że ludzie gadają o uczuciach w związku.
Hilda_Polaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 11:45   #328
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez Hilda_Polaris Pokaż wiadomość
Niestety, ale u profesora Bieleckiego chyba już wiek wychodzi. Nie pierwszy raz broni jakichś szemranych osób, kłóci się z pozostałymi ekspertami. Przecież nikt mu nie każe tam być. "To nie jest program prawniczy, tylko ludzki!" Że niby co? To nie są "Rozmowy w Toku" że ludzie gadają o uczuciach w związku.
Z tym "to nie jest program prawniczy" to było dobre. I jeszcze to, że wybacza Kaszewiakowi. Czekam na odcinek Midasa.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 10:30   #329
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Sprawa pierwsza: Matka, która uprowadziła dziecko według mnie ma jakieś problemy psychiczne. Może to była depresja poporodowa. Może coś innego. Jasne, teściowa się tam coś mogła wtrącać, natomiast wyjątkowo nie powychodziły jakieś dziwne akcje ze strony ojca dziecka i jego rodziny, natomiast ta jego chyba już ex żona... Dziwne zachowanie, chyba wskazujące na zaburzenia psychiczne. Tak, czy inaczej mam nadzieję, że polski ojciec zyska możliwość kontaktu z dzieckiem i generalnie dziecko zostanie sprowadzone do Polski.

Druga sprawa: Dwie oszustki i generalnie typowe wiejskie piekiełko i kłótnie o majątki.

Prof. Bielecki powinien przestać być zapraszany do tego programu. Kolejny raz broni osób, które ewidentnie kłamią (przecież te kobiety zostały skazane za fałszerstwo, czy też potwierdzenie nieprawdy) i kłóci się z mecenasem Kaszewiakiem. Z kim, jak z kim, ale z Kaszewiakiem? Który jak zwykle jest świetnie przygotowany, zapoznał się z dokumentami i mówi do rzeczy. No sorry. Profesorze, emerytura od robienia za "eksperta".

Sprawa trzecia: Zbiórka na chorą kobietę. Oby ta długotrwała pomoc była realizowana i skuteczna. Pozostaje trzymać kciuki. Oby zdrowie mieć, naprawdę. Reszta to pierdoły.
Zapowiada się ciekawie, dzisiaj nadrobię
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 15:04   #330
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Sprawa dla reportera/ Ekspres reporterów.

Znacie kanał Oszaty na YT? To również jest złoto
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-11 14:56:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.