szpilki w szkole - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-25, 13:47   #91
nikita10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 8
Dot.: szpilki w szkole

Naprawdę fajne są, tylko dla mnie to chyba jednak na co dzień taki obcas za duży... No chyba że są jednak dość wygodne?
Naprawdę dziewczyny chodzicie na co dzień w takich wysokich szpilkach?
Ja bym chciała coś niższego – max 10cm, cienka szpilka żeby się wbijała zimą w lód, może właśnie botki, bez albo z minimalną platformą. Obcas nie może być skórzany ani obity czymkolwiek (po drodze do domu mam żwirową ścieżkę i już jedna skórzane pozdzierałam strasznie :/) dlatego taki cały metalowy wydaje się praktyczny. I właśnie szpilka musi być mocna, bo jednak dużo chodzę i często biegam do autobusu, z psem. ze znajomymi dzikie wypady, więc chce być pewna że wszystko zniosą.
nikita10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 18:36   #92
lazyreader
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9
Dot.: szpilki w szkole

No właśnie te moje mają obcas troszeczkę niższy tak około 10-11cm. Jakieś super wygodne może i nie są ale to kwestia wprawy, dla mnie przejść w nich kilka km to nie problem. A chodzi się w nich świetnie. Szpilka tak jak pisałam jest niezniszczalna, złamać się jej chyba nie da więc nie masz co się martwić. Pomyśl może jeszcze raz o tych louboutinach ze wcześniejszego zdjęcia , mnie też nie było stać na oryginalne ale gdzieś widziałam dobrze wykonaną imitację za ułamek ceny Ciekawa jestem tych autorki wątku, ale chyba już tu nikt poza nami nie zagląda?

Edytowane przez lazyreader
Czas edycji: 2014-10-25 o 19:05
lazyreader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 21:47   #93
nikita10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 8
Dot.: szpilki w szkole

Ok, po godzinach buszowanie po necie i oglądania różnych stylizacji chyba już wiem co chce
1. http://agowepetitki.blogspot.it/2014...n-i-bordo.html
2. http://s2.galerieallegro.pl/zdjecia/...669/foto/1.jpg
http://s2.galerieallegro.pl/zdjecia/...669/foto/2.jpg
Co myślicie?

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

lazyreader mogłabyś napisać ile kosztowały te twoje?

Edytowane przez nikita10
Czas edycji: 2014-10-25 o 21:58
nikita10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 18:19   #94
lazyreader
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez nikita10 Pokaż wiadomość
Coś koło 250-300zł.


Szczerze? Ja bym takich nie kupiła;p
Może i wyglądają nie najgorzej, ale zdaję się być zrobione tandetnie. Widziałam podobne w sklepach, ta szpilka pewnie nawet nie jest metalowa tylko farbowany plastik. Jak chodzisz po żwirze to zaraz ci ta farba się powyciera i będą wyglądać paskudnie.
Kup lepiej prawdziwe metalowe. Siostra kupiła kiedyś w UK taki firmy meteor i sobie chwali.
Pożyczałam je od niej kiedyś na ognisko ze znajomymi, przeżyły bez śladu bieganie po bezdrożach i rozbijanie obcasem grubych gałęzi na drzazgi na rozpałkę. Poprosiłam ją mailem o zdjęcia, jak podeśle to wstawię.
lazyreader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 18:35   #95
lazyreader
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9
Dot.: szpilki w szkole

Siostra imprezuje więc nici ze zdjęć od niej, ale za to znalazłam dosłownie identyczne w sieci:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdj1.jpg (55,6 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdj2.jpg (34,2 KB, 18 załadowań)
lazyreader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 20:20   #96
nikita10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 8
Dot.: szpilki w szkole

Pewnie masz rację, przejdę się jeszcze jutro do galerii i spróbuje popatrzeć co jest na miejscu. Dzięki bardzo za pomoc:



Cytat:
Napisane przez lazyreader Pokaż wiadomość
Pożyczałam je od niej kiedyś na ognisko ze znajomymi, przeżyły bez śladu bieganie po bezdrożach i rozbijanie obcasem grubych gałęzi na drzazgi na rozpałkę.



Haha świetny pomysł! U nas zawsze na ogniskach był właśnie problem z rozpałką i chłopacy długo się z tym męczyli. A tak to raz dwa i można drewno podziabać Jak już sobie w końcu kupię takie prawdziwe mocne szpilki to już wiem w czym pójdę na kolejne ognisko A mamy właśnie jakieś za 2 tygodnie w planach
nikita10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 20:50   #97
lazyreader
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9
Dot.: szpilki w szkole

No to życze powodzenia!

Cytat:
Napisane przez nikita10 Pokaż wiadomość
A tak to raz dwa i można drewno podziabać
No nie tak raz dwa;p Wbrew pozorom takie grube kłody są dość twarde. Musiałam się trochę pomęczyć, ale było dużo szybciej, bo oni by się tymi scyzorykami dziabali do rana.
lazyreader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-08, 20:39   #98
aniaann2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: szpilki w szkole

Dołączę się do tematu bo mam podobny problem.
Jak myślicie, jak będą postrzegane buty na obcasie 7.5cm w liceum?
aniaann2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 12:00   #99
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez aniaann2015 Pokaż wiadomość
Dołączę się do tematu bo mam podobny problem.
Jak myślicie, jak będą postrzegane buty na obcasie 7.5cm w liceum?
1. Jaki rodzaj obcasa? Słupek, szpila, koturn, jakiś inny?
2. Do czego?
3. Codziennie, czy od czasu do czasu?
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 12:16   #100
89anioleknh89
~*~Szalona Narzeczona~*~
 
Avatar 89anioleknh89
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 6 673
Dot.: szpilki w szkole

Z tego co kojarzę jak chodziłam do technikum, zmieniało się obuwie.
Ja również uważam że to niestosowne to jest jednak szkoła..
Nawet najbardziej wyuzdane dziewczyny u mnie w technikum jednak chodziły po szkole w adidasach... Zdarzało się, że część przebierała buty na wychodne już
__________________
TO NIEMOŻLIWE - powiedział rozsądek...
TO RYZYKOWNE - powiedziało doświadczenie...
TO BEZSENSOWNE - powiedziała duma...
Mimo wszystko... SPRÓBUJ!
Powiedziało serce...

16.06.2017
89anioleknh89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 13:50   #101
Dana34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 100
Dot.: szpilki w szkole

Ale obcas co tak do chodzenia po szkole ?. No to w liceum raczej w ogóle odpada. Na uczelni to już co innego
Dana34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-09, 14:26   #102
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: szpilki w szkole

W liceum buty się jeszcze przebiera. Możesz w nich śmiało chodzić poza szkołą, ale na "po szkole" wybierz jakieś płaskie buty.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 14:58   #103
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: szpilki w szkole

Liceum skończyłam już kilka lat temu, ale doskonale pamiętam dziewczyny biegające w szpilkach po szkole. Wszystkie co do jednej miały opinie tępych dzidek, i nie mało to nic wspólnego z tym, jakie były w rzeczywistości. Nauczyciele też niespecjalnie lubią tego typu "oznaki dorosłości" więc jeżeli nie chcesz, aby na starcie oznaczono cię taką etykietką, to lepiej sobie odpuść.


Liceum to jednak szkoła a nie rewia mody czy wybieg dla modelek i chociaż wydaje ci się, że jesteś już dorosła, to tak naprawdę jesteś jeszcze dzieckiem i tak też jesteś postrzegana przez "dorosłe" otoczenie - jako dziecko. A dziecko w szpilkach to widok śmieszny i żałosny zarazem, coś jak pięciolatka, która dorwała się do kosmetyków mamy, wysmarowała buzię szminką i każe wszystkim naokoło się podziwiać "patscie, jaka jestem duzia". Serio, wiem co mówię, też miałam te 16 czy 17 lat i wydawało mi się że wszystkie rozumy pozjadałam. Durna byłam i tyle.
Oczywiście jeżeli jesteś całkowicie przekonana, że nie mam racji ja i inne dziewczyny wypowiadające się w podobnym tonie, jeżeli jesteś na 100% pewna siebie i tego, że wyglądasz odpowiednio do sytuacji, wieku i miejsca, to noś sobie co chcesz i wyrażaj tym swój indywidualizm czy co tam chcesz wyrazić. Ale czy wtedy zakładałabyś wątek na Wizażu?
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 16:59   #104
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: szpilki w szkole

Ja chyba całą 2 i 3 kl LO przechodziłam w szpilkach. Można? Można,ale z perspektywy czasu wydaje mi się to śmieszne i niepotrzebne. Tym bardziej na samym początku,kiedy każdy wyrabia sobie o Tobie opinię. Nie namawiam do sugerowania się zdaniem innych,bo sama tego nie lubię,ale po co mają o Tobie mówić że jesteś taka czy taka,bo przychodzisz do szkoły wystrojona jak na imprezę. Czasem naprawdę mniej znaczy więcej. Nie ma sensu tak się stroić do szkoły,chyba że chcesz być obiektem kpin. Oczywiście mam na myśli typowe,wysokie szpile. Z kozakami na słupku,czy butami na koturnie,nie ma tego problemu. Chodzi tylko o to,żeby nie wyglądać jak wieśniara,która przyszła do LO i chce się pokazać,albo kogoś wyrwać na te szpile
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 17:22   #105
aniaann2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
1. Jaki rodzaj obcasa? Słupek, szpila, koturn, jakiś inny?

Myślałam o czymś na szpilce, ale chyba nie aż tak zabójczej jak te ze zdjęcia wyżej (kopać dziur w ścianach jak autorka tematu nimi nie planuje


Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
2. Do czego?
Do normalnego ubrania, jeansów, prostej sportowej sukienki.


Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość

3. Codziennie, czy od czasu do czasu?
Codziennie na pewno nie, ale może chociaż raz w tygodniu.
aniaann2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 21:16   #106
mandarynka123
Zakupoholiczka
 
Avatar mandarynka123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 162
Dot.: szpilki w szkole

Ja nie tak dawno skończyłam liceum. Zmiana obuwia była obowiązkowa, chociaż właściwie przestrzegana tylko zimą. Nie wyobrażam sobie zakładania szpilek do chodzenia w szkole oprócz jakichś uroczystości szkolnych/klasowych.

Edytowane przez mandarynka123
Czas edycji: 2015-09-09 o 21:20
mandarynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 22:37   #107
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: szpilki w szkole

Ja liceum skończyłam w tamtym roku i u mnie nie było czegoś takiego jak zmienianie obuwia. Najczęściej dziewczyny chodziły w adidasach, trampkach, botkach. Zdarzały się też szpilki, ale to była rzadkość. O ile były jakieś na niższym obcasie i "spokojnym" wyglądzie, to nikt uwagi nie zwracał (jeśli reszta ubrania, też nie była nie wiadomo jaka). Bardziej komentowano dziewczyny, które ubierały się w dosyć wyzywającym stylu, ale tutaj szpilki były raczej dopełnieniem niż głównym elementem przykuwającym uwagę.
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 23:54   #108
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez aniaann2015 Pokaż wiadomość
1.Myślałam o czymś na szpilce, ale chyba nie aż tak zabójczej jak te ze zdjęcia wyżej (kopać dziur w ścianach jak autorka tematu nimi nie planuje
Hahah to dobrze chociaż wiesz, przemyśl dobrze to postanowienie, bo jakby co +100 do respektu wśród gimbazy
A propos szpil, ja bym chyba wolała coś na słupku. Większa stabilność, zdecydowanie większa wygoda, obuwie bardziej stonowane i jak dla mnie pasuje do większej ilości ciuchów (szpile wymuszają jednak pewną elegancję). Także zastanów się chociaż wiadomo wszystko tak naprawdę zależy od tego co TOBIE się podoba.
Nie kupowałabym natomiast kozaków na szpilce lub wyższych botków, albo co gorsza muszkieterek na szpilce- takie buty kojarzą się dość jednoznacznie...



Cytat:
2.Do normalnego ubrania, jeansów, prostej sportowej sukienki.
Nie przepadam za łączeniem ciuchów sportowych i eleganckich, choć taka moda. Przemyśl raz jeszcze botki na słupku,i bardziej praktyczne i będą ci bardziej do w/w rzeczy (wdg mnie) bardziej pasować.



Cytat:
3.Codziennie na pewno nie, ale może chociaż raz w tygodniu.[]

O. Dobry limit. Biegać cały tydzień do szkoły na obcasie to masakra. Ja np w piątki ubieram się nieco "lepiej" bo zazwyczaj wtedy też wychodzę gdzieś po szkole na dłużej. Możesz zrobić podobnie, chociaż też nie musisz :P
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 12:03   #109
aniaann2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
Hahah to dobrze chociaż wiesz, przemyśl dobrze to postanowienie, bo jakby co +100 do respektu wśród gimbazy
Respekt ważna sprawa

A tak na poważnie to właśnie się zastanawiam kto będzie miał w szkole fajniej, której będzie łatwiej znaleźć normalnego chłopaka:
-takiej zazwyczaj spokojnej, koleżeńskiej dziewczynie, coś w stylu kumpeli, ubranej przeciętnie. Czasem sukienka i normalny obcas, zazwyczaj conversy, jeansy i zwykły podkoszulek. Troszkę zamkniętej w sobie, ale mającej różne własne zainteresowanie (muzyka, malarstwo…). Dobrej uczennicy (co daje odpisywać zadania domowe

Czy takiej trochę przebojowej, ciągle uśmiechnięta i towarzyska, w modnych ciuchach, szpilach jak te wyżej, pewnej siebie, co się popisuje że nawet ścianę potrafi swoimi szpilami rozbić albo grać z chłopakami w nich w „piłkę”ceglanką , jeszcze pewnie przy tym wyglądając super.


Ta druga serio zaimponuje chłopakom? Czy popatrzą na nią jak na wariatkę a właśnie ta pierwsza będzie miała większe powodzenie?
aniaann2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-10, 13:14   #110
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez aniaann2015 Pokaż wiadomość
Respekt ważna sprawa

A tak na poważnie to właśnie się zastanawiam kto będzie miał w szkole fajniej, której będzie łatwiej znaleźć normalnego chłopaka:
-takiej zazwyczaj spokojnej, koleżeńskiej dziewczynie, coś w stylu kumpeli, ubranej przeciętnie. Czasem sukienka i normalny obcas, zazwyczaj conversy, jeansy i zwykły podkoszulek. Troszkę zamkniętej w sobie, ale mającej różne własne zainteresowanie (muzyka, malarstwo…). Dobrej uczennicy (co daje odpisywać zadania domowe

Czy takiej trochę przebojowej, ciągle uśmiechnięta i towarzyska, w modnych ciuchach, szpilach jak te wyżej, pewnej siebie, co się popisuje że nawet ścianę potrafi swoimi szpilami rozbić albo grać z chłopakami w nich w „piłkę”ceglanką , jeszcze pewnie przy tym wyglądając super.


Ta druga serio zaimponuje chłopakom? Czy popatrzą na nią jak na wariatkę a właśnie ta pierwsza będzie miała większe powodzenie?
Cóż, tworzy się offtop, ale...
Moim zdaniem nie ma "uniwersalnego typu dziewczyny", i obie panie znajdą zwolenników, przy czym pierwsza może łatwo zostać zaszufladkowana jako "szara mysz", być nieco niedostrzegana, jako że nie będzie emanować seksapilem wszem i wobec ale wielu może uznać jej nieśmiałość i naturalność za urocze i słodkie- myślę też, że łatwiej jej będzie nawiązać relacje z normalnym facetem, który nie będzie chciał jej "tylko do jednego".
Co do drugiej dziewczyny- na pewno będzie miała większe powodzenie, wielu facetów będzie o niej marzyć, głównie w kontekście seksualnym. Wydaje mi się, że taki typ- ładna, stylowa, przebojowa, popularna- łatwo staje się "pięknością klasową". Z drugiej strony, taką łatwo też zaklasyfikować jako dziewczynę ze "zbyt wysokiej ligi" albo "dziewczynę- kumpla" (do kopania cegieł) czy też odbierać ją w płytki sposób.
Obie potrzebują specyficznego facetów- pierwsza takiego, który "zrobi z niej kobietę" a druga takiego, który "dostrzeże w niej głębię". (Boże, psychologia jak z Cosmopolitana
A z ciekawości- pytasz pod kątem siebie czy też znanych ci osób?
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 15:56   #111
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: szpilki w szkole

o matko, to zabrzmiało, jakby dziewczyny chodziły do szkoły po to, aby sobie znajdować chłopaków...

o tempora, o mores
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 16:09   #112
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
o matko, to zabrzmiało, jakby dziewczyny chodziły do szkoły po to, aby sobie znajdować chłopaków...

o tempora, o mores
I ten fragment o "szpilkach wymuszających jednak pewną elegancję"...

To jak podglądać pięciolatki eksperymentujące z kosmetykami matki (szminka też "wymusza pewną elegancję" ).
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 17:37   #113
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
I ten fragment o "szpilkach wymuszających jednak pewną elegancję"...

To jak podglądać pięciolatki eksperymentujące z kosmetykami matki (szminka też "wymusza pewną elegancję" ).
Nadinterpretacja. Chodziło mi o to, że jeśli ubieramy szpilki (które są w miarę eleganckie) dobrze jest dobrać elegancką resztę.

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
o matko, to zabrzmiało, jakby dziewczyny chodziły do szkoły po to, aby sobie znajdować chłopaków...

o tempora, o mores
Nie wiem czy to przytyk do mnie i mojej wypowiedzi, ale odpowiadałam tylko na posta aniaann2015 , która poruszała temat podobania się chłopakom w szkole, toteż na tym się skupilam

Edytowane przez Blair Audrey
Czas edycji: 2015-09-10 o 17:44
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 19:46   #114
WildThing
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 377
Dot.: szpilki w szkole

Ja również uważam, że akcja ze szpilką w ścianie była odpowiednią do sytuacji.
Nigdy nie zapomnę jak w akademiku na studiach (STUDIACH!) mocno pocięłam się (już w pierwszy dzień) z jedną laską, o jakąś bzdurę.
Przez prawie rok znosiłam jej złośliwości (totalne przedszkole typu pukanie do drzwi i uciekanie, rzucanie śnieżkami w okno pokoju czy nagabywanie na mnie innych mieszkanek akademika), w myśl zasady "nie ruszaj gówna, bo będzie śmierdzieć" i trza pokazać, ignorując, że jest się ponad tym.

Do dziś żałuję, że nie przydybałam jej w toalecie i nie na☠☠☠ałam sęków.

Ale to tak na marginesie.

Co do szpilek w LO - jak dla mnie niech każdy nosi co chce, ale jak znam ludzi - można się wystawić na pośmiewisko rówieśników, a wśród nauczycieli zarobić za "twarzowe".
WildThing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 07:47   #115
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez triss_k Pokaż wiadomość
Liceum skończyłam już kilka lat temu, ale doskonale pamiętam dziewczyny biegające w szpilkach po szkole. Wszystkie co do jednej miały opinie tępych dzidek, i nie mało to nic wspólnego z tym, jakie były w rzeczywistości. Nauczyciele też niespecjalnie lubią tego typu "oznaki dorosłości" więc jeżeli nie chcesz, aby na starcie oznaczono cię taką etykietką, to lepiej sobie odpuść.

Liceum to jednak szkoła a nie rewia mody czy wybieg dla modelek i chociaż wydaje ci się, że jesteś już dorosła, to tak naprawdę jesteś jeszcze dzieckiem i tak też jesteś postrzegana przez "dorosłe" otoczenie - jako dziecko. A dziecko w szpilkach to widok śmieszny i żałosny zarazem, coś jak pięciolatka, która dorwała się do kosmetyków mamy, wysmarowała buzię szminką i każe wszystkim naokoło się podziwiać "patscie, jaka jestem duzia". Serio, wiem co mówię, też miałam te 16 czy 17 lat i wydawało mi się że wszystkie rozumy pozjadałam. Durna byłam i tyle.
Oczywiście jeżeli jesteś całkowicie przekonana, że nie mam racji ja i inne dziewczyny wypowiadające się w podobnym tonie, jeżeli jesteś na 100% pewna siebie i tego, że wyglądasz odpowiednio do sytuacji, wieku i miejsca, to noś sobie co chcesz i wyrażaj tym swój indywidualizm czy co tam chcesz wyrazić. Ale czy wtedy zakładałabyś wątek na Wizażu?
W ogóle nie wiem jak można nosić obuwie wizytowe (a tak ten rodzaj obuwia określają producenci) na co dzień właśnie do szkoły.
Chyba, że w szkole ktoś tylko wizytuje od czasu do czasu to by się zgadzało...
W szkołach nie ma schodów i wfu
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 22:08   #116
aniaann2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
Cóż, tworzy się offtop, ale...
Moim zdaniem nie ma "uniwersalnego typu dziewczyny", i obie panie znajdą zwolenników, przy czym pierwsza może łatwo zostać zaszufladkowana jako "szara mysz", być nieco niedostrzegana, jako że nie będzie emanować seksapilem wszem i wobec ale wielu może uznać jej nieśmiałość i naturalność za urocze i słodkie- myślę też, że łatwiej jej będzie nawiązać relacje z normalnym facetem, który nie będzie chciał jej "tylko do jednego".
Co do drugiej dziewczyny- na pewno będzie miała większe powodzenie, wielu facetów będzie o niej marzyć, głównie w kontekście seksualnym. Wydaje mi się, że taki typ- ładna, stylowa, przebojowa, popularna- łatwo staje się "pięknością klasową". Z drugiej strony, taką łatwo też zaklasyfikować jako dziewczynę ze "zbyt wysokiej ligi" albo "dziewczynę- kumpla" (do kopania cegieł) czy też odbierać ją w płytki sposób.
Obie potrzebują specyficznego facetów- pierwsza takiego, który "zrobi z niej kobietę" a druga takiego, który "dostrzeże w niej głębię". (Boże, psychologia jak z Cosmopolitana
A z ciekawości- pytasz pod kątem siebie czy też znanych ci osób?
Trochę pod kątem siebie, trochę tak ogólnie, aby dowiedzieć się jakie jest innych zdanie i doświadczenie z liceum. W gimnazjum nie byłam jakoś nazbyt popularna, teraz mam szansę pokazać się z innej, może atrakcyjniejszej strony, bo nowa klasa, nowi ludzi.
Tak tylko się zastanawiam jaki typ dziewczyny miałby łatwiej czy tam fajniej w szkole Jestem praktycznie pewna że ten drugi, ale chciałam jednak zapytać
aniaann2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 08:30   #117
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W ogóle nie wiem jak można nosić obuwie wizytowe (a tak ten rodzaj obuwia określają producenci) na co dzień właśnie do szkoły.
Chyba, że w szkole ktoś tylko wizytuje od czasu do czasu to by się zgadzało...
W szkołach nie ma schodów i wfu
Czyli obuwia "wizowego" nie powinno się zakładać na poranne zakupy, do pracy czy na spacer z dzieckiem w wózku? Albo kiedy idziemy na basen lub inną siłownię?

W szkołach są schody, podobnie jak w wielu miejscach pracy czy w teatrze a samo chodzenie po schodach jest dużo łatwiejsze niż spacer po wybrukowanym starym rynku.

A i przypominam że na w-f zakłada się zmienne obuwie sportowe.

Bez przesady buty na obcasie nie spowodują gorszych ocen i nie powinny obchodzić nikogo poza noszącą.

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez moj__nick Pokaż wiadomość
Jakoś nigdy nie fascynowałam się strukturą budowy ścian. Ściana była zwyczajna, na pewno nie jakieś kartonowo/gipsowe byle co.
Natomiast to co dalej piszesz to bzdura, kopać też trzeba umieć. I jak się dobrze to robi to się nic nie łamie, niezależnie jak twardy jest obiekt (jak za twardy to po prostu się od niego odbija i się przesuwamy do tyłu).
Proponuję wizytę w Chemicum w Poznaniu. Jest tam dziura w ścianie ze świetnie opisaną budową i funkcją poszczególnych warstw. Mam nadzieję że nie została zniszczona podczas renowacji budynku.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 23:56   #118
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez aniaann2015 Pokaż wiadomość
Tak tylko się zastanawiam jaki typ dziewczyny miałby łatwiej czy tam fajniej w szkole Jestem praktycznie pewna że ten drugi, ale chciałam jednak zapytać
Odpowiedź mojego chłopaka: druga duże powodzenie na jedną noc, pierwsza na dłużej.

---------- Dopisano o 00:56 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Bez przesady buty na obcasie nie spowodują gorszych ocen i nie powinny obchodzić nikogo poza noszącą.
Strój dość dobitnie opisuje na czym się skupia i na czym zależy danej osobie. Dla mnie nastolatka w liceum w szpilkach? Pustaczek...

Jak bardzo strój determinuje życie można się przekonać gdy wchodzi się w dorosłe życie... Kolega na studiach na wejściu na egzamin ustny został wyproszony z 2 w indeksie (dop: 2 nie zalicza) za brak garnituru (jedna z najlepszych uczelni w kraju).

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2015-09-13 o 00:03
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 05:18   #119
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: szpilki w szkole

Jestem dorosła i wiem jak ważny jest strój dostosowany do okazji. Swoja drogą sama mam zajęcia ze studentami i mimo to nadal uważam że chodzenie w szpilkach do szkoły czy na co dzień to jedynie sprawa noszącej.

Przykre jest natomiast ocenianie innej osoby po ubiorze i to nie dziwacznym czy bardzo odstającym od powszechnie uznanej normy ale... po butach uznanych za normalne i noszone przez setki kobiet w bankach, szkołach, parkach czy urzędach o korpo nie wspominając.

Edytowane przez dacn
Czas edycji: 2015-09-13 o 06:52
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 06:48   #120
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: szpilki w szkole

Nosiłam szpilki do szkoły, liceum ukończyłam z wyróżnieniem i dostałam się na studia państwowej uczelni

Co roku miałam świadectwo z paskiem

Do tego malowalam paznokcie na ciemne kolory, farbowalam wlosy, robilam makijaż i ubieralam sie tak jak miałam na to ochotę ;-)

Pewnie jestem pustak według tego wątku tak czy siak :-D

W szpilkach nie ma nic złego mnie zawsze razily dziewczyny zaniedane, wygladajace jak szare myszy, często do tego niedbajace o higienę.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-14 20:39:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.