Luteina - wątek zbiorczy! - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-17, 08:04   #781
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez maria06 Pokaż wiadomość
Ja też dostalam luteinę a potem mam iść do szpitala.. Mam 19 lat i skierowanie do CSK w Katowicach na oddział Endokrynologiczno Ginekologiczny. Jak wyglądają badania, jacy lekarze. U mnie podejrzenie PCO. Bardzo proszę o odpowiedź jak ktoś tam był.
Pewnie tak jak wszędzie badania hormonalne będą Ci robić - LH, FSH, prolaktyna, E2, testosteron, progesteron - do tego USG i może jeszcze jakieś dodatkowe badania krwi. Nic strasznego
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 20:18   #782
edyta1010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Witam zaczęłam brać luteinę ponad tydzień temu na wywołanie miesiączki lecz nie wiem czy to w skutek brania luteiny czy nie od jakiś dwóch dni wymiotuję i mam ostrą biegunkę towarzyszą temu brak apetytu oraz ból głowy. Lekarz kazał mi brać ją przez 10 dni brałam 8 i dzisiaj już nie wzięłam tabletki bo się boję tego co się ze mną dzieje. Po dzisiejszym dniu czuję się nieźle. Są możliwe takie skutki uboczne ?? Miał ktoś tak??
edyta1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 00:02   #783
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Witam, mam pytanie


ostatnio byłam u ginekolog przepisała mi luteinę w tym cyklu jedna tabletka dziennie przez 12 dni

tylko pomyliłam daty miesiączki, tzn powiedziałam że w następny czwartek mam dostać okres, a potem po przemyśleniu w domu doszłam do wniosku że jednak w ten czwartek...no i tak dostalam bo mam regularne okresy

i nie wiem czy teraz te 12 dni jest aktualne? Bo wiem że ten hormon sie bierze w drugiej fazie cyklu...a mi się dzisiaj pierwszy dzien cyklu zaczął. dodam że zaczęłam brać w poniedzałek i wzięłam 3 tabletki dzisiaj jest czwartek

powiedzcie coś bo sie nie znam na tej luteinie

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:39 ----------

Potem mam brac od 16 do 25 dnia cyklu

wsumie martwie sie bo teraz ta przerwa będzie b krotka, ogolnie skonczylabym brac tabletki w 9 dniu cyklu a juz w 16 zaczelabym od nowa?

---------- Dopisano o 01:02 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

przejrzałam wątek widzę że tutaj dziewczyny bierzecie z innych powodów niż ja ta luteinę ale może jednak wiecie jak działa na uregulowany okres?

nie chcę też zeby mi sie rozlegulowal od tych hormonow bo zawsze chodzilam jak w zegarku, a jest wyraznie napisane że progesteron w drugiej fazie cyklu jest aktywny...;/

machnęłam się o tydzien u ginekolog bo ogolnie ostatnio mialam dziwny miesiac;/ dzisiaj jeszcze wezmę i czekam na odpowiedz. Zastanawiam sie nad tym czy jak zadzwonie do recepcji do mojej kliniki to czy będę mogla porozmawiac z lekarzem czy to nie wchodzi w grę...
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 01:11   #784
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Jak dostałaś okres - odstaw Luteinę.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 22:41   #785
_Anecia
Raczkowanie
 
Avatar _Anecia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 182
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Mam takie pytanie dotyczące Luteiny [ a dokładnie Luteiny 50 podjęzykowej ] czy gdy się ja zażywa, to czy można wtedy spożywać alkohol, lub palić papierosy ? Bo gdzieś na jakimś niezbyt dobrym forum wyczytałam, że nie można palić - ale pić można w niedużych ilościach Jednak coś mi się tutaj nie zgadza...

Bardzo proszę o dosyć szybką odpowiedź, ponieważ nie mam pojęcia co z tym paleniem , a jeżeli się pali to czy mogą być przez to jakieś skutki uboczne?
_Anecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 10:37   #786
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

A co pisze na ten temat w ulotce?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 20:36   #787
_Anecia
Raczkowanie
 
Avatar _Anecia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 182
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Albo nie doczytałam dokładnie, albo nic nie piszę na ten temat.
_Anecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-20, 22:44   #788
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Myślę, że jeżeli nie można by było spożywać alkoholu czy palić byłoby to napisane w ulotce
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 05:37   #789
_Anecia
Raczkowanie
 
Avatar _Anecia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 182
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Aha, to dziękuję bardzo za odpowiedź bo już się zmartwiłam
_Anecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 17:37   #790
am_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 80
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Co tam słychać u wszystkich kobiet, które starają sie o dzidziusia? Zostało mi 9 dni do okresu.. Sutki mnie tak panicznie bolą nie mogę się dotknąć i ciągle jest mi zimno..

Nie wiem, ostatni cykl przeszłam raczej spokojnie jak dostałam okres to brzuch mnie tylko bolał. A teraz to jakiś koszmar ale mam za to ogromną ochotę na seks I ciagle kłuje mnie przy pępku. lub prawy jajnik co mi się bardzo rzadko zdarza

Cykle mam raczej regularne 32 dni.. Czyli mam okres nieprłodny

Edytowane przez am_z
Czas edycji: 2010-11-25 o 18:48
am_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 09:58   #791
am_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 80
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Może się udało hihih.. Jak mi się nie chce siedzieć w pracy spię po 12 godzin wiecznie mi mało
am_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 19:48   #792
am_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 80
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Jak mi brakowało tego portalu..
Okres powinnam dostać dzisiaj, ale 4 dni temu dostałam dziwne plamienie było o wiele bardziej mniej obfite niż normalny okres.
Wypadło tak ze 2 raz w miesiącu.
Piersi mnie bolą okresu brak co jest grane?
am_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 13:16   #793
olus23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 102
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

cześć dziewczyny
mam pytanie dostałam luteinę na wywołanie @ wcześniej miałam torbiel na jajniku i brałam orgametril przy którym nie miałam @ przez 3 miesiące skończyłam brać w sierpniu i od tej pory muszę wywoływać okres luteiną mam ją brać na wywołanie przez 5 dni po 3 tabletki potem odstawić ma się pojawić @ i potem od 19 do 25 dnia cyklu po 2 tabletki dziennie wiecie ile trzeba cykli to leczenie kontynuować ? ja dosłownie mam dość tych hormonów które biorę od maja . po odstawieniu luteiny w ile dni pojawia sie @ ? ile trzeba brać ją by wyregulować @?
pozdrawiam
olus23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 13:37   #794
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

am_z Nikt Ci na to pytanie nie odpowie, zanim nie zrobisz testu ciazowego...

Olus23
Zmień lekarza. Prawidłowe leczenie polega na szukaniu przyczyny a nie na przepisywaniu hormonów do us.. śmierci.
Trzeba wykonać u Ciebie profil hormonalny i przynajmniej 2-3 cykl monitorować, by ustalić dlaczego tak się dzieje.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 14:21   #795
am_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 80
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Olus23
Ja odstawieniu Luteiny około 3 dni dostawałam okres. U mnie zadziałało natychmiast! Bolesne okresy to przeszłość.

nagaLy
A kiedy zrobić najlepiej test ciążowy? Jeśli wyjdzie negatywny bo jest to możliwe to kiedy wypadają mi wtedy dni płodne i mam to zaliczyć do normalnego okres?
am_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 14:26   #796
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Jeśli test wyjdzie negatywny to czekasz na okres i zaczynasz liczyć dni cyklu od pierwszego dnia krwawienia. A dni płodne to już musisz sobie sama wyznaczyć na podstawie obserwacji.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 14:34   #797
am_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 80
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Tylko tak okres odkad biore Luteinę miałam co 32 dni.
Ostatni normalny okres miałam 1 listopada trwał 5 dni. I teraz 29 znowu dostałam krwawienia więcej śluzu w sumie i trwało 2 dni.
Wiec..
am_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 14:39   #798
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Więc zrób test.
Krwawienia / plamienia (częste mylenie pojęć - niesłusznie) w ciąży się zdarzają i to częściej, niż się powszechnie wydaje. Są bardziej skąpe niż przy normalnej miesiączce i nie ma skrzepów.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 14:44   #799
am_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 80
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Tak jest u mnie czysta krew bez skrzepów później nieco brązowa. Za ile mam zrobić ten test? Nie nastawiam się bo później kolejne rozczarowanie!
A u Ciebie jak było nagaLy?
am_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 14:50   #800
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Ja dowiedziałam się o ciąży przed terminem miesiączki (test) a Luteinę zaczęłam przyjmować gdy wystąpiły mega bóle okresowe i plamienie, na USG ciałko żółte było takie sobie - więc dostałam Luteinę, żeby nie doszło do poronienia.
Teraz mam już dwuletniego szatana płci żeńskiej

Test możesz zrobić w zasadzie już dziś, byle mocz nie był zbyt rozrzedzony - stąd najlepiej z rana, ale jeśli w dzień nie pijesz jak wielbłąd, to możesz się już ubierać i iść do apteki
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 14:58   #801
am_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 80
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Dobrze dzisiaj to nie mam siły zimno mamy awarię nie mamy ciepłej wody kaloryfery nie grzeją porażka. Więc poczekam kilka dni i pójdę. Jęśli się okaże negatywny to mogę twierdzić ze po prostu był to okres tylko wczesny i normalnie mogę się starać na nowo i Luteine brać od momentu rzekomego plamienia?

Gratuluje córci! I życzę wiele radości i miłości!
Mam nadzieje, że kiedyś ten zaszczyt też mnie spotka. Mój mąż o niczym innym nie marzy!

Zapomniałam powidzieć ze test zrobiłam wczoraj wieczorem i 1 kreska

Edytowane przez am_z
Czas edycji: 2010-12-03 o 15:05
am_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 17:56   #802
kasius6a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: wywoływanie miesiaczki?!

ja miałam raz wywoływany okres luteiną, nie wiem z jakiego powodu mi się zatrzymał... brałam 4 tabletki na dzień pod język przez 7 dni następnie 7 dnia po odstawieniu dostałam okresu
kasius6a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 19:02   #803
olus23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 102
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
am_z Nikt Ci na to pytanie nie odpowie, zanim nie zrobisz testu ciazowego...

Olus23
Zmień lekarza. Prawidłowe leczenie polega na szukaniu przyczyny a nie na przepisywaniu hormonów do us.. śmierci.
Trzeba wykonać u Ciebie profil hormonalny i przynajmniej 2-3 cykl monitorować, by ustalić dlaczego tak się dzieje.
ja chodziłam do paru lekarzy i w końcu trafiłam na rzeczowego lekarza 30 km od domu przyczyna moich zaburzeń z @ to torbiel którego nabawiłam się przez branie anty tabletek , przepisał mi leki torbiel sie wchłonał całkowicie ale jak to bywa z hormonami które brałam na torbiel w miom organizmie ich zostało za dużo po zaprzestaniu brania i okresu nie miałam . teraz jestem pod kontrolą ale mój gin narazie ie chce faszerować mnie czymś więcej więc stwierdził że najpierw spróbujemy luteinę na kontrolę ide w przyszły czwartek więc zobacze co mi powie lecz na początku wspominał że badanie na poziom hormonów mnie nie ominie i tak zobaczymy co powie dzieki za odp
olus23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 21:53   #804
iwett81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Witam

Ja mam wydaje mi się dość nie typową sprawę.
Otóż spóźniała mi się @, 3 testy pokazały jedną kreseczkę.
wkońcu po tygodniu zaczęłam się martwić i poszłam do gin.
przepisała luteinę i od razu zrobiłam test ciążowy z krwi.
wynik był na drugi dzień i wyszedł że jestem w 2tyg. ciąży. luteinę brałam 4 dni
i pojawił się okres.
Jestem przerażona miała któraś z was coś takiego?
bo teraz to nie wiem czy jestem w ciąży czy nie?
luteina ma pomagać utrzymać ciążę a ja dostałam @?

pozdrawiam
iwett81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 22:40   #805
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Już dawno powinnaś być na Izbie Przyjęć.
To tak trochę opieprzająco - bo to ważna sprawa, krwawień w ciąży się nie lekceważy, jedzie się z nimi do szpitala, co powinnaś właśnie teraz zrobić.
Ok 1/3 ciąż jest roniona w I trymestrze ale części tych poronień dałoby się zapobiec odpowiednio wczesną interwencją lekarską.

Jaki wynik miałaś w badaniu na poziom beta-hCG? I jaki był na wyniku zakres referencyjny (czyli powyżej jakiej wartości oznacza w Twoim laboratorium ciażę)?
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2010-12-04 o 22:42
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 19:29   #806
iwett81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Witam

no więc wynik miałam 20,54
według wyników testu był to 1 lub 2 tydzień ciąży.
ale gin nic nie stwierdziła

dziś zrobiłam test i wyszła jedna kreseczka ale przed Beta HCG też była jedna kreseczka
iwett81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 19:49   #807
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Bo czułośc testów aptecznych to 25 mIU/mL - stąd jak nahjbardziej możliwy negatyw przy wartości nizszej (i z reguły rzadko jest przy takiej sytuacji pozytywny). przenikalnośc hormonu ciażowego jest zrożnicowana i indywidualna, bywa, że i przy wartości bliskiej 100 mlU test jest negatywny, jesli hormon do moczu przenika powoli, lub mocz nie jest wystarczająco skondensowany.
Najbardziej wiarygodny jest test z krwi - a na USG nawet magik jeszcze by nic nie zobaczył, bo to zwyczajnie niemożliwe, za młoda ciaża.
Z pozytywnym wynikiem bety i żywym krwawieniem zawsze leci się do szpitala.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 20:30   #808
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

w pon wzielam escapelle, wczoraj znow pekla gumka, wiec wzielam 2 tabletki yazu zeby jakos tz usokoic bo bardzo boi sie wpadki i woli samobojstwo popelnic jak zajde w ciaze, dzisiaj tylko powiedzial mi zebym robila wszystko zebysmy nie byli posmiewiskiem (chodzi o ciaze, bo narazie jestesmy za mlodzi ledwo zaczelismy zyc po doroslemu, no i znamy sie 2 miesiace- za wczesnie nawet na wspolne mieszkanie, ja sama w domu nie podolam w malym pokoju z dzieckiem i nawet wiemy po sasiadach jak zyje sie na wpadce - dziecko sie drze do pozna w nocy, wieloktronie krzyki na dziecko, wyzwiska, az jestem przerazona gdy jestem u tz czy nie wzywac policji itp)

zwykle trzymam laptopa na brzuchu i odczuwam skurcze, takie "minimalne pieczenie" w brzuchu. wiec stad myslalam ze sie pojawi miesiaczka ale klops

po wzieciu escapelle dr mowila ze pojawi sie w czasie ale wiem ze escapelle to bomba hormonalna i moze byc roznie, szczegolnie ze ost cykle przed torbiela mialam 30-33, a potem sie wydluzyly i zanikla miesiaczka i byla diagnoza torbiel. od tej pory bralam hormony, w tym raz przerwalam bo nie moglam wytrzymac i przy naturalnej miesiaczce poszlam do innej dr ktora dala mi inne tabsy ale odstawilam je na amen w pazdzierniku bo czekam na operacje usuwania torbieli... i wlasnie czekam na 2 naturalna miesiaczke (3 listopada byla 1)

dzisiaj znalazlam opakowanie z luteina i wzielam 3 tabletki. jak blisko rok temu wywolywalam okres to dr mowila 2 tabletki przez 5 dni, za 1 razem gdy dr mi kazala na wywolanie przy torbieli - okres dostalam jakos po kilku dniach, za drugim razem wzielam ja sama bo nie chcialam czekac (chcialam wziac hormony) dostalam jakos w 2 dniu przyjmowania (podobniez jak sie tak dzieje tzn ze miesiaczka sama by przyszla bez pomocy)

a dzisiaj wzielam 3 tabletki, i nie wiem czy mam je brac przez 3 x 5 dni? czy 3x 4 dni wystarczy? chce wywolac ten okres zeby tz sie uspokoil ze nie bedzie ciazy. takim czekaniem sie denerwuje a nie mozna tyle trzymac w niepewnosci bo przeciez w pracy sie nie skupi i kazde slowo ze cos mi jest laczy z ciaza a dopiero bedzie klops jak cos pochrzani, zreszta widze ze przez stres zle sie czuje i go serce boli :/

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2010-12-05 o 20:33
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 07:50   #809
kamilka:)
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 77
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Dziewczyny mamdo Was pytanie. Biorę Luteinę od zeszłego ponidziałku 16 dc i mam brać przez 10 dni ( czyli do jutra). Zawsze po odstawieniu dostaję @ na 3 - ci dzień. W kolejnym cyklu mam iść na monitoring 11 dc bo będę brać Clo. Mam pytanie teraz następujące : czy mogę już dziś przestać brać luteinę, gdyż 11 dc wypada wtedy gdy moja lekarka nie przyjmuje..oczywiście w domu po policzeniu się zorientowałam, że przecież powinnam się zapytać jak nie będzie pasować 11 dc do jej grafiku...albo może można brać luteine dłużej niż 10dni (przy oczywiście braku ciąży) ??
kamilka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 08:00   #810
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kamilka:) Pokaż wiadomość
Dziewczyny mamdo Was pytanie. Biorę Luteinę od zeszłego ponidziałku 16 dc i mam brać przez 10 dni ( czyli do jutra). Zawsze po odstawieniu dostaję @ na 3 - ci dzień. W kolejnym cyklu mam iść na monitoring 11 dc bo będę brać Clo. Mam pytanie teraz następujące : czy mogę już dziś przestać brać luteinę, gdyż 11 dc wypada wtedy gdy moja lekarka nie przyjmuje..oczywiście w domu po policzeniu się zorientowałam, że przecież powinnam się zapytać jak nie będzie pasować 11 dc do jej grafiku...albo może można brać luteine dłużej niż 10dni (przy oczywiście braku ciąży) ??
Jeśli byłabyś w ciąży to jak najbardziej wskazane jest branie luteiny dłużej.
Mi się zdarzyło raz przedłużyć branie luteiny o 2 dni - brałam ją przez 12. I w tym cyklu chcę to powtórzyć.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-12 21:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.