Dobry krem nawilżający na co dzień z filtrem - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-27, 11:06   #61
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Jest tam jeszcze ten drugi parsol i chyba jeszcze inny filtr. Nie zaznaczyłam ich pogrubieniem. Czy to wystarczy do stabilizacji? mam nadzieję, że tak, że firmy kosmetyczne wiedzą co robią. Idąc tym torem rozumowania, nigdy nie możemy być pewni czy filtry są stabilizowane, czy nie. Poza tym Tinosorb to stabilny filtr, więc parsol to dodatek.
Cytat:
Już sobie kupiłam Vita-Capilaril, a oto jego skład:

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate (czyli Parsol MCX), Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (czyli Tinosorb M), Cetyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Octanoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Niacinamide, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane(P arsol 1789), Sodium, Polyacrylate, Kelp Extract (Macrocystis Pyrifera), Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Wheat Germ Protein(Triticum Vulgare), Ascophyllum Nodosum Extract, Asparagopsis Armata Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum.
Poprosilam jeszcze L_V zeby spojrzala na ten sklad ale wg mnie jedynym filtrem staje sie Tinosorb.
Glownie chodzi mi oto,ze biore ten krem pod uwage w wersji solo-czyli bez nakladania na niego makijazu wiec opierajac sie na Tinosorbie nie jest tak zle,poniewaz dla porownania krem Avene Hydrance Optimale SPF 15 tez jest oparty na Tinosorbie glownie.
Mam nadzieje,ze nic nie pokrecilam ale nie daje mi spokoju ten krem


Druga kwestia jest to,ze firmy kosmetyczne moga duzo pisac i obiecywac a najczesciej sklad kosmetyku pozostawia wiele do zyczenia.Nie jest sztuka wrzucic filtr do skladu by nazwac go,ze jest z z filtrem.


Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czy coś mi się pomyliło, czy na Tinosorb można stosować zwykłe pudry?

Kavala, kusisz... chyba go sobie kupię
Owszem,tam gdzie Tinosorb wystepuje mozna stosowac pudry z talkiem czy mika jednak tak na dobra sprawe nie wiele wiemy do destabilizacji filtrow;a biorac pod uwage ze stosuje np.krem Avene SPF 50+ na to nakladam skrobie czy puder jedwabny jako warstwe ochronna to pozniej musze ostroznie nakladac podklad jezeli nie chce zetrzec filtra.
PPD Avenek jest niskie ale w przypadku LRP czy Iwostinu jest calkiem niezle i trzeba pamietac o przepisowej ilosci nakladanego filtra by ochrona dzialala;a tak naprawde nie wiemy jak oslabiamy ochrone kiedy stosujemy na filtr pelen makijaz,glownie chodzi mi o nakladanie podkladu.

Cytat:
Napisane przez ciocco Pokaż wiadomość
Wiec skoro Olay nie ma stabilnego filtra, to jeszcze proszę Was o zerknięcie na skład kremów dermiki:
1. Emulsja ochronna SPF 14
Skład: Water, Water/Titanium dioxide/Alumina/Silica/Sodium polyacrylate, Octyl methoxycinnamate, Mineral oil, Avocado oil, Cetereth-25, Glycerin, Glyceryl stearate, Shorea stenoptera butter, Yeast extract, Propylene glycol, Centhyl alkohol, Dimethicone, Tocopheryl acetate, Ascorbyl palmitate, Carbomer, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Diazolidinyl UREA

2. Lekki krem nawilżający SPF 14
Skład: aqua, paraffinum liquidum, octyl methoxycinnamate, persea gratissima, glycerin, cetyl alcohol, glyceryl stearate, shorea stenoptera, titanium dioxide, ceteareth-25, propylene glycol, dimethicone, ceteareth-6, tocopheryl acetate, stearyl alkohol, alumina, silica, carbomer, sodium polyacrylate, xantham gum, yeast extract, ascorbyl palmitate, methylparaben, propylparaben, edta, triethanolamine, perfum
W tym przypadku tez brak stabilnej ochrony.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 20:53   #62
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

No właśnie, z tym kreme Erisu to problem. nie jestem biotechmnologiem i nie wiem co w jakich proporcjach, ale ze starej biochemii pamietam, ze tinsopsorb stabilizował parsole, ale nie wiem czy sam tinosorb wystarczy, aby filtr uznac za fotostabilny...musze poszukac info na ten temat
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 07:07   #63
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Wczoraj chciałam kupic ten kremik LRP Hydraphase XL, ale jak zobaczyłam cenę w Super-pharm(coś koło 70 zł ) to wybrałam jednak mleczko Avene 40
Cena niższa i ochrona większa.
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 11:11   #64
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Wczoraj chciałam kupic ten kremik LRP Hydraphase XL, ale jak zobaczyłam cenę w Super-pharm(coś koło 70 zł ) to wybrałam jednak mleczko Avene 40
Cena niższa i ochrona większa.
ile?? 70?? Ja ostatnio widziałam za 58
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 11:47   #65
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

A może Neutrogena do skóry suchej spf 15? Czy ma stabilny filtr?

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, c12-15 alkyl benzoate, cetearyl alcohol, butyl methoxydibenzoylmezhane, mica, ethylhexyl salicylate, dimethicone, arachidyl alcohol, glycine soja, phenyl trimethicone, lactoferrin, panthenol, magnesium aspartate, zinc gluconate, copper gluconate, silica, behenyl alcohol, arachidyl glucoside, cetearyl glucoside, polyacrylamide, c13/14 isoparaffin, laureth-7, peg-4, peg-4 laurate, peg-4 dilaurate, steareth-2, steareth-21, disodium edta, sodium hydroxide, bht, phenoxyethanol, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, chlorhexidine digluconate, iodpropynyl butylcarbamate, parfum, ci 77891
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 13:35   #66
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
A może Neutrogena do skóry suchej spf 15? Czy ma stabilny filtr?

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, c12-15 alkyl benzoate, cetearyl alcohol, butyl methoxydibenzoylmezhane, mica, ethylhexyl salicylate, dimethicone, arachidyl alcohol, glycine soja, phenyl trimethicone, lactoferrin, panthenol, magnesium aspartate, zinc gluconate, copper gluconate, silica, behenyl alcohol, arachidyl glucoside, cetearyl glucoside, polyacrylamide, c13/14 isoparaffin, laureth-7, peg-4, peg-4 laurate, peg-4 dilaurate, steareth-2, steareth-21, disodium edta, sodium hydroxide, bht, phenoxyethanol, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, chlorhexidine digluconate, iodpropynyl butylcarbamate, parfum, ci 77891
nie jestem ekspertem, ale wydaje mi sie połączenie z filtrem z miką to nie dobry pomysł, bo mika destabilizuje filtry.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 17:04   #67
m@skotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 386
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Ja kupilam LRP Hydraphase XL za 64 zł.
m@skotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-04, 17:16   #68
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
ile?? 70?? Ja ostatnio widziałam za 58
Super-pharm przesadza w kwestii cen aptecznych, często trzeba zapłacić dwa razy więcej niż w sieci (ostatnio widziałam antyperspirant Vichy za chyba 47zł - i to już po 20% obniżce )
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 18:41   #69
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Super-pharm przesadza w kwestii cen aptecznych, często trzeba zapłacić dwa razy więcej niż w sieci (ostatnio widziałam antyperspirant Vichy za chyba 47zł - i to już po 20% obniżce )
47 zł? w kulce? Może to dwupaki były bo zaczeły sie znowu pojawiać w aptekach. Dlatego musze czym prędzej do "mojej" apteki gdzie Vichy mają w cenach hurtowych kupić co najmniej 2 dwu-paki
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 18:51   #70
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Na 99% - pojedyncze. Ale i na pozostałe firmy mają niezłe przebicie, kosmetyki Nuxe też były dwa razy droższe.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 18:54   #71
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Na 99% - pojedyncze. Ale i na pozostałe firmy mają niezłe przebicie, kosmetyki Nuxe też były dwa razy droższe.
nie wydaje mi sie zeby az tyle kosztowały. One kosztują max 30 zł. Ale w kulce czy w sprayu? Kupowałam niedawno w Superpharm w promocji i zapłaciłam za kulkę 22,90
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-04, 19:11   #72
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Kulka - też byłam w szoku (normalnie kupuję za 27), ale oczywiście mogę się mylić. Chociaż z drugiej strony - u mnie w mieście normalnie kosztują 35
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 19:18   #73
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Kulka - też byłam w szoku (normalnie kupuję za 27), ale oczywiście mogę się mylić. Chociaż z drugiej strony - u mnie w mieście normalnie kosztują 35
sprawdziąłm na fotkach które umieszczałam w watku "nasze zbiory kosmetyczne"- mam tam kuulke Vichy z Seperpharmy z ceną bez promocji i po promocji: przed 29.99 a w promocji 22.99. POdejrzewam wiec że cena 47 to cena dwupaków
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 10:02   #74
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

a co o tym myślicie? Iwostin SOlecrin spf 25, link na kwc: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html


Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Aluminum
Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben,
Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 10:23   #75
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Pokaż wiadomość
a co o tym myślicie? Iwostin SOlecrin spf 25, link na kwc: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html


Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Aluminum
Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben,
Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid
No ale to "zwykły" krem nawilżający z filtrem nie jest

a skąłd do analizy mozesz dac tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...28#post4286628
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 10:27   #76
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Kavala, jak ten krem Pharmacerisu?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:55   #77
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
No ale to "zwykły" krem nawilżający z filtrem nie jest
No w porównaniu z solcerinem 40 i 50 jest
na marginesie mam solcerin 25 i stosuję na codzień do pracy.
Nie zapycha, ładnie nawilża, jest leciutki
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 22:04   #78
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

ja tez mam solecrin 25 i jest swietny. nie zapycha, nawilza i nie bieli straszliwie
mintle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:10   #79
joana67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 37
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Co myslicie o kremie LPR Anthelios 20?Mam zamiar kupic go , ale obawiam sie czy nie zapycha.Moze ktos zbadal jego sklad i odpowie mi czy ma on jakies zle skladniki?Chcialabym wiedziec czy jest odpowiedni dla skory ,wrazliwej ,zaczerwienionej , luszczacej sie i sklonnej do wypryskow.Moze polecicie mi inny krem do mojej trudnej cery.
joana67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-09, 10:01   #80
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Kavala, jak ten krem Pharmacerisu?
Dość dobrze nawilża, wchchłania się prawie całkowicie, zostawia leciutki ttłusty film, ale ja to matuje podkładem. Nie widzę natomiast jakiejś poprawy z naczynkami, ale może za krótko go stosuję (ze dwa tygodnie dopiero)
Gdzieś czytałam wypowiedź jakiegoś lekarza zagranicznego (chyba dermatolo do którego chodzą niektóre gwiazdy - dr Sebagh), że kremu należy używać przez 6 miesięcy , żeby były rezultaty.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 11:53   #81
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

wyciągam wątek bo mam pytanie odnośnie La Roche-Posay HYDRAPHASE XL LEGERE
Mam effaclar k złuszczający , tonik effaclar i zel do mycia i potrzebuje jakiegos kremiku na dzien z filtrem bo effaclar k uzywam na noc ( nie wiem czy w taki upał mozna na dzień? ). I nie wiem czy juz nie zmieniac firmy i kupic ten krem z filtrem z LRP na dzień czy moge kupic jakis inny z filtrem?
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 12:27   #82
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
wyciągam wątek bo mam pytanie odnośnie La Roche-Posay HYDRAPHASE XL LEGERE
Mam effaclar k złuszczający , tonik effaclar i zel do mycia i potrzebuje jakiegos kremiku na dzien z filtrem bo effaclar k uzywam na noc ( nie wiem czy w taki upał mozna na dzień? ). I nie wiem czy juz nie zmieniac firmy i kupic ten krem z filtrem z LRP na dzień czy moge kupic jakis inny z filtrem?
Ja bym kupiła normalny filtr,a nie krem z filtrem
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 13:21   #83
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Ja bym kupiła normalny filtr,a nie krem z filtrem
Popierama to,na jaka firme zdecydujesz sie to juz Twoj wybor-wcale nie musisz ograniczac sie akurat do LRP a tak OT to obledna czcionka Soft
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 13:23   #84
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Popierama to,na jaka firme zdecydujesz sie to juz Twoj wybor-wcale nie musisz ograniczac sie akurat do LRP a tak OT to obledna czcionka Soft
czcionka mi sie sama jakos ustawiła niechcący.hmm ale jaki filtr tzn jak to sam?kompletnie sie na tym nie znamwiem ze te pytania padały miliony razy ale jak czytam te wszystkie wątki o filtrach to az mi sie kręciołek w oczach tworzy, kazdy do innej cery, makijaz pora roku, umiejetnosc stosowania ehm ?

przejrzałam własnie kwc i zainteresował mnie kremik Estee Lauder DayWear z spf 15 jest takze w wersji beztłuszczowej ( czyli dla mojej mieszanej cery ) wystarczy taka ochrona?czy wybrac cos z wyzszym filtrem?
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094

Edytowane przez Soft
Czas edycji: 2007-05-26 o 13:57
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 14:31   #85
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
czcionka mi sie sama jakos ustawiła niechcący.hmm ale jaki filtr tzn jak to sam?kompletnie sie na tym nie znamwiem ze te pytania padały miliony razy ale jak czytam te wszystkie wątki o filtrach to az mi sie kręciołek w oczach tworzy, kazdy do innej cery, makijaz pora roku, umiejetnosc stosowania ehm ?

przejrzałam własnie kwc i zainteresował mnie kremik Estee Lauder DayWear z spf 15 jest takze w wersji beztłuszczowej ( czyli dla mojej mieszanej cery ) wystarczy taka ochrona?czy wybrac cos z wyzszym filtrem?

Filtr ma być normalnym kosmetykiem słonecznym-coś z gamy LRP,Biodermy, Avene, Vichy,może być L'oreal, Garnier,ale te dwa ostatnie raczej na ciało Mi i myślę,że Hexxanie również , chodzi o to samo,a mianowicie,że używasz na codzień Effaclar K,który to jest mieszanią kwasów, naskórek się łuszczy i może dojść do uszkodzeń głębszych warstw skóry. Przy kuracjach kwasowych powinno się używać jak najwyższych faktorów filtrów fotostabilnych. Z tego co wiem to Effaclar K możesz używać latem,ale musisz chronić skórę. Gdybyś nie używała tego Effaclar K to mogłabyś spokojnie używać La Roche-Posay HYDRAPHASE XL LEGERE.

Polecam na KWC ten dział http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=155
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 16:29   #86
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Filtr ma być normalnym kosmetykiem słonecznym-coś z gamy LRP,Biodermy, Avene, Vichy,może być L'oreal, Garnier,ale te dwa ostatnie raczej na ciało Mi i myślę,że Hexxanie również , chodzi o to samo,a mianowicie,że używasz na codzień Effaclar K,który to jest mieszanią kwasów, naskórek się łuszczy i może dojść do uszkodzeń głębszych warstw skóry. Przy kuracjach kwasowych powinno się używać jak najwyższych faktorów filtrów fotostabilnych. Z tego co wiem to Effaclar K możesz używać latem,ale musisz chronić skórę. Gdybyś nie używała tego Effaclar K to mogłabyś spokojnie używać La Roche-Posay HYDRAPHASE XL LEGERE.

Polecam na KWC ten dział http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=155
Natii,tak chodzi Nam oto samo

Soft,bez probek trudno jest polecac jakikolwiek filtr tymbardziej ze kazda cera przyjmuje je inaczej,jednak bez wzgledu czy zuywasz Effaclaru K na noc czy na dzien potrzebny jest krem wysokim filtrem-najlepiej co z firm aptecznych.

Sama jestem posiadaczka cery mieszanej ale bardziej w kierunku suchej niz tlustej i chwale sobie mleczko Avene SPF 40 i SPF 50,Iwostin Solecrin SPF 50+,La Roche Posay Anthelios XL 50+ Creme Fondate,LRP, Anthelios Dermo-Pediatrics, SPF 50+,Avene emulsja SPF 50+

Wcale Ci sie nie dziwie,ze dostajesz kreciolka w oczach bo jest tego naprawde duzo;a to jakiego filtra uzywasz latem/zima to duzo zalezy od cery;na dodatek jezeli chcesz robic makijaz na filtrach to najlepiej wybierac wtedy filtry bez Parsolu(Avene,Iwostin) bo Parsol jest destabilizowany przez talk,mike w podkladach i pudrach.

Polecam watek "Filtry UV a makijaz" i dodatkowo przez wyszukiwarke znajdziesz watki poswiecone prawie kazdemu filtrowi
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 19:54   #87
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Natii,tak chodzi Nam oto samo

Soft,bez probek trudno jest polecac jakikolwiek filtr tymbardziej ze kazda cera przyjmuje je inaczej,jednak bez wzgledu czy zuywasz Effaclaru K na noc czy na dzien potrzebny jest krem wysokim filtrem-najlepiej co z firm aptecznych.

Sama jestem posiadaczka cery mieszanej ale bardziej w kierunku suchej niz tlustej i chwale sobie mleczko Avene SPF 40 i SPF 50,Iwostin Solecrin SPF 50+,La Roche Posay Anthelios XL 50+ Creme Fondate,LRP, Anthelios Dermo-Pediatrics, SPF 50+,Avene emulsja SPF 50+

Wcale Ci sie nie dziwie,ze dostajesz kreciolka w oczach bo jest tego naprawde duzo;a to jakiego filtra uzywasz latem/zima to duzo zalezy od cery;na dodatek jezeli chcesz robic makijaz na filtrach to najlepiej wybierac wtedy filtry bez Parsolu(Avene,Iwostin) bo Parsol jest destabilizowany przez talk,mike w podkladach i pudrach.

Polecam watek "Filtry UV a makijaz" i dodatkowo przez wyszukiwarke znajdziesz watki poswiecone prawie kazdemu filtrowi

Chyba przysiade i poczytam o tych filtrach bo nigdy nie zwracałam na nie uwagi, ale chyba czas zacząć.Czyli effaclar jest jednak dość inwazyjnym kremem?Miałam go jakis czas temu i nie uzywalam zadnych filtrów ale fakt ze byla to zima czyli trzeba jednak uzywac filtrów podczas stosowania tego kremiku tak? tylko jak ma to wyglądac jesli naloze go w dzien?najpierw effaclar a potem na to filtr?Zgłupiałam;p dobra więc zaczne od nabywania postawowej wiedzy na temat filtrów i preperatów do sery trądzikowej ;-)bo bez tego ani rusz
dzieki

edit: ok własnie znalazłam ogromny wątek na temat Effaclar K i konieczności stosowania wysokich filtrów. Eh po co ja dziś poleciałam do apteki i go kupiłam ;-) będę skazana na białą twarz
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 10:00   #88
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

podłączam się pod wątek - bo stwierdziłam, że chyba jest najlepszy dla mojego pytania
Szukam nawilżającego przeciwzmarszczkowego kremu na dzień z filtrem.
Na razie mam dr Irena Eris krem doskonalący cerę spf 25, ale na opakowaniu nie ma skladu (skład był pewnie na takim dużym pudełku, bo kupowałam go w zestawie, pudełka juz nie ma ), nie wiem, czy jest fotostabilny, czy nie
Znalazłam np:
- BIODERMA Photoderm ANTI-AGE krem SPF30
ale on jest wodoodporny, a to mi akurat nie jest potrzebne, bo krem ma być na codzień
- DERMEDIC AGEVITAL SUN, filtr 25 - ale on z kolei ma napisane na opakowaniu "cera dojrzała" , a moja jest zaledwie 30-letnia, więc nie wiem czy nie będzie zbyt przeciwzmarszczkowy a moze przesadzam?
- IWOSTIN ELIXINE Krem na dzień p/zmarszczkowy SPF 15 - ale on ma filtr 15 (rany, zaczynam stwierdzać że to mało!! ), dla osób po 25 roku życia, więc akurat

A własnie, czy filtr 15 - bo widziałam, że w wielu kremach taki jest - wystarczy? tak na codzień, do pomieszczeń, bez wypadów na słońce? Bo w sumie jeżeli wystarczy, to sporo kremów już ma takie filtry, to coś bym wybrała...

Ufff, ale mi epopeja wyszła
Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 10:09   #89
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Ja na codzień użyawam właśnie 15 lub 20. Myślę, że taki faktor też daje dobrą ochronę (no chyba że jesteś filtromaniaczką ). Próbowałam Biodermy o której piszesz, jest fajna i ma fajną konsystencję, ładnie się wchłania. Jest też Nivea DNA- age z filtrem, ale nie wiem jakie ma te filtry, ale jest miły w użyciu.

Edytowane przez Kavala
Czas edycji: 2007-05-27 o 10:46
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 10:23   #90
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: ZWYKŁY krem nawilżający na codzień z filtrem

Kavala, nie nie jestem filtromaniaczką (chociaż im dłużej czytam wizaż, tym większa szansa, że kiedyś się nią stanę - dwa lata temu filtry stosowałam tylko na plażę (max 15), rok temu na plażę wzięłam już 50, a teraz chcę mieć filtry już na codzień
Nivea DNA - miałam kiedyś próbkę, niestety, nie odpowiadał mi.
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.