Jak zawierać znajomości na studiach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-28, 09:51   #1
Ola6000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 39

Jak zawierać znajomości na studiach?


Witam. Niedługo zaczynam studia, kierunek ochrona środowiska w mieście, które znam, w Łodzi. Wiadomo stresa mam trochę. Czy mam podejść do dziewczyny jakiejś czy do grupy dziewczyn i jak zacząć rozmowę? Skąd jesteś? Jak się nazywasz? Czy jak? Czy czekać aż ktoś do mnie zagada? A jeśli ktoś powie czemu jesteś przy mnie? Co za mną chodzisz? To odpuścić sobie tego kogoś? Jeżeli chodzi o moje zainteresowania to bardzo lubię filmy akcji( 4 filmy o Bondzie z Craigiem oglądałam ostatnio i te z Nicolasem Cagem), komedie romantyczne też lubię, melodramaty. Lubię jeździć rowerem, chodzić na siłownię plenerową, biegać( wczesną wiosną i późną zimą biegałem), siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną oglądam w tv jak czas mi pozwoli. Lubię też grać w bubble shooter na komórce. Czy o sporcie i filmach akcji rozmawiać z chłopakiem tylko? Czy z dziewczyną też mogę? A kiedy do nowo poznane dziewczyny mogę się pytać, że może pójdziemy na kawę, do galerii, kina na spacer czy jak? Jak zacznąc rozmowę z chłopakiem, czy jak mu się spytam czy będzie mieć coś przeciwko żebyśmy gdzieś wyszli to uzna mnie za nachalną? Jakie tematy do rozmowy z chłopakiem? Dodam, że siłownię będę miała w akademiku, to na pewno jakiś chłopak może być? Jak często imprezować? Dodam, że w Lo miałam znajomych, ale raczej z nimi się spotykałam w szkole na pogawędkach. Kiedy najlepiej wysłać zaproszenie do nowo poznanej osoby na fb? Od czego zacząć rozmowę najlepiej? Bardzo proszę o porady. Dziękuję.
Ola6000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 10:52   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Jak zawierać znajomości na studiach?

Te znajomości same się zawrą. Tam nikt nikogo nie zna i siłą rzeczy zaczniecie ze sobą rozmawiać.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 14:18   #3
Liszja
Raczkowanie
 
Avatar Liszja
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 182
Dot.: Jak zawierać znajomości na studiach?

A nie macie żadnej typowej studenckiej integracji roku/ Przeciez to jest staly punkt repertuaru na studiach
Liszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 21:15   #4
Yunlee
Raczkowanie
 
Avatar Yunlee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 212
Dot.: Jak zawierać znajomości na studiach?

Zawierać znajomości tak samo jak w każdych innych okolicznościach. Studenci to nie kosmici, naprawdę. Ja pierwsze osoby poznałam zagadując w kolejce po legitymację w dziekanacie.
I popieram propozycję integracji.
Yunlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 07:51   #5
chyntia
Raczkowanie
 
Avatar chyntia
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 39
Dot.: Jak zawierać znajomości na studiach?

Nie planuj tego jak kogoś poznasz, pozwól sobie na trochę spontaniczność. Ludzie na studiach po prostu się poznają i nikt jakoś tego specjalnie nie planuje. Jak dziecko idzie do przedszkola to poznaje inne dzieci, ale raczej ono nie planuje tych znajomości - przypomnij sobie ten okres w życiu.
chyntia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 12:24   #6
essstee
Przyczajenie
 
Avatar essstee
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 11
Dot.: Jak zawierać znajomości na studiach?

Ja pamiętam jak pierwszego dnia studiów podeszła do mnie urocza dziewczyna i zapytała, czy wiem gdzie mamy sekretariat, jak akurat szczęśliwym trafem wiedziałam i ją tam zaprowadziłam Chwilę później okazało się, że jesteśmy w jednej grupie i na pierwszych zajęciach P. stuknęła mnie z tyłu w ramie, podała z uśmiechem swój planer i poprosiła żebym wpisała jej swój nr tel i tak przyjaźnimy się już 5 lat

Zwykle na pierwszych zajęciach zapoznawczych, prowadzący prosili nas o przedstawianie się i opowiedzenie kilku rzeczy o sobie lub robili jakieś szybkie gry integracujne. Praca w grupach też pozwala poznać bliżej ludzi, rozmowy podczas okienek między zajęciami itp

Ej z dziewczynami i z chłopakami można rozmawiać na dokładnie te same tematy Tylko musisz obserwować, czy kogoś indywidualnie nie nudzi dany temat, nie ma co na siłę zmuszać danej osoby do rozmowy na temat, który interesuje tylko Ciebie. Trzeba być uważnym. Imrezuj ile masz ochotę, a jeśli nie masz ochoty to tego nie rób
essstee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-04 13:24:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.