Do filtromaniaczek:) - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-10, 22:14   #1861
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Dla mnie nie ma, a jakiego podkładu to skład?
True Match Loreala.
No to sobie używam dalej spokojnie na Vichy Ultra Fluide.
Czemu nikt go dotychczas nie wymieniał wśród podkładów nadających się na filrty z Parsolem??
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-10, 22:19   #1862
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Może dlatego, że nikt nie ma głowy do przeglądania składów wszystkich podkładów
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-10, 22:23   #1863
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Może dlatego, że nikt nie ma głowy do przeglądania składów wszystkich podkładów
No, coś w tym jest.
W takim razie oficjalnie dopisuję True Match do listy Podkładów Przyjaznych Parsolowi.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 04:46   #1864
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez koko
No właśnie, a czy jest coś destabilizującego Parsol nasz nieszczęsny tu:
Skład: /kolor C3/ Aqua/water, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethyl methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, disteardimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sodium chloride, c9-15 fluoroalcohol phospahtes, polyglyceryl - 4 isostearate, hexyl laurate, isostearyl neopentanoate, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, tocopherol, panthenol, [+\- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica]
Na moje niewprawne oko nie ma, ale aż mi się to podejrzane wydaje, rzućcie okiem...
Parasol destabilizuje m.in.: CI 77891/ titanium dioxide
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 07:26   #1865
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Erato
No właśnie, podpinam się Czy to jest tak, że ta słynna "destabilizacja" parsolu powoduje, że ten związek się rozpada i należy przyjąć, że w ogóle przestaje on spełniać swoja funkcję? Czyli że można liczyć tylko na pozostałe filtry zawarte w kremie? No i czy jest jakaś metodą "obliczenia", jaka ochronę mamy po zdestabilizowaniu parsola?
Dziewczyny, pytałyście jak to jest z ta destabilizacją Parsolu.Wklejem info na ten temat:

"Prawda jest taka, ze cokolwiek nalozone na krem z filtrami, moze miec negatywny efekt na skutecznosc dzialania filtrow, najbardziej optymalnie byloby nic nie nakladac, przyproszyc tylko twarz pudrem, ale nie jest to w praktyce mozliwe dla wiekszosci kobiet, dlatego robimy co mozemy.
Nie da sie okreslic na oko w jakim stopniu mozemy zmniejszyc protekcje danego kremu z filtrami, jako, ze zalezy to od konkretnych skladnikow w kremie z filtrami i skladnikow w podkladzie.
Ogolnie obecnosc filtrow w podkladach jest minusem, gdyz same w sobie nie ochronia, a moga tylko wejsc w konflikt z kremem z filtrami. Na przyklad filtr UVA - Parsol 1789 nie lubi sie bardzo z filtrem UVB Octyl methoxycinnamate, ktory jest czesto dodawany do podkladow, w ten sposob podklad moze zle wplynac na krem z filtrami.
Parsol 1789 nie lubi sie tez zbyt bardzo z dwutlenkiem tytanu
Parsol 1789 tez niezbyt sie ma w obecnosci talku, miki, tlenku cynku, ktore to sa czestym skladnikiem podkladow, pudrow.

Co w takim razie:
- Pierwsza wazna rzecz, nigdy nie nakladamy podkladu zaraz po aplikacji kremu z filtrami, ale odczekujemy te minimum 10 minut.
- Podklad nakladamy deliktanie wklepujac, gabeczki moga zetrzec krem z filtrami, tak wiec palce i delikatnosc sa preferowane.
- Nawet jesli podklad czy puder moga oslabic skutecznosc kremow z filtrami to na pewno nie oslabia ich do zera czyli w pewnym stopniu chronic beda.
- Jesli stosujemy kremy z filtrami fotostabilne czyli najlepiej zawierajace filtry z rodzaju Tinosorb lub/i Mexoryl jak np kremy z firmy Bioderma, SVR, LRP (wiekszosc z nich zawiera Parsol 1789 jako jeden z filtrow), wowczas mamy jeszcze wieksza pewnosc, ze podklad czy puder nie wplywnie tak zle na ochrone UV. - Jesli bedziemy nakladac krem z filtrami hojna reka to takze podklad czy puder moze mniej zaszkodzic.
- Stosujemy podklady bez filtrow chemicznych, jesli maja podany faktor to najlepiej by zawieraly tylko filtry mineralne, a jeszcze lepiej wszystkie mineraly w silikonowych otoczkach, pytamy sie producenta.
- Nie musimy stosowac podkladow i wybieramy tylko puder sypki lub prasowany, ktory nie zawiera duzo miki, najlepiej o w miare prostym skladzie. Ogolnie pudry stanowia mniejsze zagrozenie. Moga to byc tez pudry na ktorych podano faktor SPF, ktore najlepiej zawieraja dwutlenek tytanu lub/i tlenek cynku w otoczkach."


To z BU.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 07:33   #1866
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Contax
Parasol destabilizuje m.in.: CI 77891/ titanium dioxide
Tak, wiem. Ale dwutlenek tytanu jest wyszczególniony na samym końcu, po sformułowaniu "may contain". Czyli że może być, ale nie musi, a jeśli jest, to śladowe ilości. Mam nadzieję, że właściwie rozumuję.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 07:39   #1867
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez koko
Tak, wiem. Ale dwutlenek tytanu jest wyszczególniony na samym końcu, po sformułowaniu "may contain". Czyli że może być, ale nie musi, a jeśli jest, to śladowe ilości. Mam nadzieję, że właściwie rozumuję.
Bardzo dobrze.
Ale tak do końca nigdy nie wiadomo, czy titanium dioxide w końcu jest, czy go nie ma, i w jakim stopniu destabilizuje Parasol - czy w minimalnym, czy dużym. Dlatego ja wychodzę z założenia, że lepiej nie robić doświadczeń na własnej twarzy.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-11, 07:44   #1868
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Do filtromaniaczek:)

No właśnie, to jest najgorsze, że nigdy nic nie wiadomo...A tak się cieszyłam, że nie muszę rezygnować z True Matach. Ehhh.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 07:49   #1869
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wiadomo, jak któraś z nas musi używać fluidów, z różnych względów, to już lepiej jak jest to TM Loreala niż jakiś inny z SPF.

Taki w miarę dobry jest też podkład w piance IsaDory. Oczywiści również zawiera na końcu składu titanium dioxide.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 08:36   #1870
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Słuchajcie, jak to jest z tą destabilizacją PARSOLU -
Podkład LF Kanebo zawiera przecież octyl methoxycinnamate a Basia na BU pozwoliła go nakładać na parsolowate filtry. To jak to jest?
podaję link do podkładu:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4149
Nie ma idealnego podkładu, więc Basia zalecała wybierać mniejsze zło, czyli podkład o jak najmniejszej ilośći składników destabilizujących parsol.
Ja obecnie używam IsaDory w piance, tak szczeże to uzywałam lepsze, ale plusem jest to, że bardzo delikatnie rozsmarowywuje się go, no i najjaśniejszy kolor jest o pół tonu ciemniejszy od mojej karnajcji. więc zanim znajdę ten ideał to czuję,że długo to potrwa .
Ale mam nadzieję (marzenie), że jak wejdzie Avene tonujący to będę mogłą go używać zamiast fluidu. Co do Biodermy także wystarczy tonujący zakupić i używać go zamiast podkładu, z LRP to samo, jednynie zostaje Avene i Vichy gdzie trzeba męczyć się z fluidami.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 09:05   #1871
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Bo ja dopiero od trzech lat przejmuję się destabilizacją Parsolu, wcześniej nakładałam na Vichy co popadnie No i tak sie zastanawiam, bo znowu chcę odstawić Avene na chwilę i przejść na coś Parsolowatego, ale mój podkład ma i tlenek tytanu, i octinoaxate I właśnie sie zastanawiam cały czas, dlaczego, do licha, nie wiadomo, o ile spadają filtry. No bo jak powiedzmy o 1-3% to ja osobiście bym to miała w nosie.
A czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Basia pozwoliła używać LF Kanebo z Parsolem, przecież on też ma destabilizujące składniki?
Pamiętacie ten wątek na BU?

Dzięki Koko za wklejenie info
Ja zlekceważyłam ten tlenek tytanu, bo dla mnie "may contain". oznacza, że może, ale nie musi zawierać śladowych (!) ilości, tak jak, np. krem czekoladowy orzechy archaidowe. Więc ja osobiście nie zwracam na to uwagi, ale pewno, że można tak jak Contax nie eskperymentować i zrezygnować z tego podkładu. Ja bym jednak dalej używała, nie wiem,czy powinnam to pisać
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 09:07   #1872
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dzięki Paula za odpowiedż
Mnie nie pasują te tonujące podkłady - BioDerma mnie zapycha, poza tym,za beżowa a za mało zółta. LRP jeszcze nie miałam tego tonującego,ale obawiam się, że żółty on też nie będzie

A poza tym, jak dla mnie, to akura LF Kanebo ma sporo subst. aktywnych:
octylu m. 1%,
tlenku tytanu 5%
a na samym końcu talk, tlenki cynku i żelaza<- tego nie liczę,may contain

a mój Guerlainek ma:
octyl m.3%
tlenku tytanu 1,2%

Więc co?
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 09:11   #1873
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
A czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Basia pozwoliła używać LF Kanebo z Parsolem, przecież on też ma destabilizujące składniki?
Pamiętacie ten wątek na BU?
No własnie dlatego , że to jest "mniejsze zło", oczywiście dla parsolu .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 09:39   #1874
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Hmmm... nie wiem, czy chodzi nam o ten sam wątek Ale ja pamiętam wątek w którym jedna z dziewczyn pytała, czy może uzywać na Avenkę Kanebo. Pisała, że mają bardzo podbny skład filtrowy i czy dobrze myśli, sądząc, że w związku z tym, nie będą się filtry destabilizować. Basia potwierdziła, że tok myślenia dobry.
Mam nadzieje, że mówimy o tym samym wątku i że pomogłam .

Mam jeszcze pytanie o ten krem Avene łososiowy z efektem "glow" . Czy on nadaje lekko ciemniejszy kolor cerze? czy raczej jasny? nadawałby się na wiosenne dni, żeby nie wyglądać blado?
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 09:47   #1875
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez mckabi
W ten weekend byłam na turnieju w Gdańsku
i nic mi nie powiedziałaś


a w ogóle to podziwiam osoby, które nie używają podkładu, a tylko filtry + puder lub skrobia. jak nie nałożę podkładu, a próbuję zmatowić filtry pudrem, to wychodzi mi tak:
- albo filtrów nie da się zmatowić wcale, bo puder w nie wsiąka i znika (Nu Skin),
- albo tworzy się dosłownie ciasto i wałeczki (Hauschka), zaś puder brązujący tworzy okropne, ciemne plamy.
nie wiem, jak to się dzieje, ale podkład tworzy u mnie jakąś warstwę spajającą filtry z pudrem w sensownym układzie, mimo, że i tak mieszam go mniej więcej pół na pół z filtrami (głównie dlatego, że mam za ciemny podkład).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2006-04-12 o 09:25
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 10:18   #1876
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Kobietki koffane, po naradzie z Wami chciałam kupić Avenkę 50 lub 40 z dzieciakiem, ale nie mogę ich zdobyć nawet na zamówienie. Ponoć w hurtowniach ich nie ma. Kupiłam Penaten40. Co o nim myślicie?
Podaję skład, bo na KWC go nie znalazłam. Please, zerknijcie.

aqua, cyclopentasiloxane, titanium dioxide, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, zink oxide, butylene glycol, polyglyceryl-4 isostearate, hexyl laurate, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, sodium chloride, cera alba, dimethicone copolyol, cetyl dimethicone, ginko bilboa, aluminium/magnezium hydroxide stearate, hydrogenated castor oil, aluminium stearate, alumina, plyhydroxystearic acid, stearid acid, aluminium hydroxide, cyclohexasiloxane, sodium carboxymethyl betaglucan, disodium EDTA, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, parfum- [FPT0127]
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 11:01   #1877
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez rzęsa
Penaten40.
aqua, cyclopentasiloxane, titanium dioxide, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, zink oxide, butylene glycol, polyglyceryl-4 isostearate, hexyl laurate, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, sodium chloride, cera alba, dimethicone copolyol, cetyl dimethicone, ginko bilboa, aluminium/magnezium hydroxide stearate, hydrogenated castor oil, aluminium stearate, alumina, plyhydroxystearic acid, stearid acid, aluminium hydroxide, cyclohexasiloxane, sodium carboxymethyl betaglucan, disodium EDTA, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, parfum- [FPT0127]
krem jest oparty wyłącznie na filtrach mineralnych - są fotostabilne, chronią przed UVB i UVA, więc mogą stanowić jedyną ochronę. filtry mineralne rzadziej podrażniają, jednak krem może bielić i zatykać pory, powodować wypryski.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 11:34   #1878
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez justa79
krem jest oparty wyłącznie na filtrach mineralnych - są fotostabilne, chronią przed UVB i UVA, więc mogą stanowić jedyną ochronę. filtry mineralne rzadziej podrażniają, jednak krem może bielić i zatykać pory, powodować wypryski.
Czyli mleczko Avene też moze zapychać? Od czego to zależy to zapychanie? Bo sie nie doczytałam. Filtry mineralne zapychają? Wiem, ze to jest indywidualna reakcja i u każdego może być inaczej, cztałam wątek o zapychających składnikach w kosmetykach, ale ich chyba nie ma w filtrach...czy są... kurcze juz nie wiem..

A tak poza tym to wypróbowałam te próbki które dostałam od Ciebie i tak
- Vichy Fluide SPF 60 wg mnie super, bo, nie klei sie, ma taką lekką konsystencje, no jak nie filtr, taki rzadki, fajny jest, nie bieli. czy mnie zapychalby to nie wiem, bo użyłam tylko raz (próbka). Ale w porównaniu do melczka Avene to wypadł lepiej, bo nie klei się tak, tylko, że na Avene moge sie normalnie malować, bo wszystkie podkłady mam z talkiem

- LRP creme Fondante SPF 50+, też nie klei się tak bardzo jak mleczko Avene, wchłania się też dobrze, ale troche bieli. Ma na pewno lżejszą konsystencje od mleczka Avene. Ale jednak bardzie podpasował mi ten Vichy

Justa dziękuje ci ślicznie jeszcze raz, teraz mam porównanie chociaż.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 11:35   #1879
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez justa79
krem jest oparty wyłącznie na filtrach mineralnych - są fotostabilne, chronią przed UVB i UVA, więc mogą stanowić jedyną ochronę. filtry mineralne rzadziej podrażniają, jednak krem może bielić i zatykać pory, powodować wypryski.
dzięki
a jeśli chodzi o to "bielenie", to chyba nie na stałe? chodzi pewnie o wrażenia po posmarowaniu, czy tak?
mam nadzieję, że mojej ośmiolatce nie wyskoczą po nim niespodzianki, bo byłoby to trochę dziwne w tym wieku

a ja też chętnie wypróbuję choć mam cerę mieszaną
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 11:53   #1880
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez rzęsa
dzięki
a jeśli chodzi o to "bielenie", to chyba nie na stałe? chodzi pewnie o wrażenia po posmarowaniu, czy tak?
Tak, skóra rozjaśnia się tak delikatnie, ma taką poświatę w moim przypadku oczywiście. To po posmarowaniu tylko, po zmyciu wszystko wraca do poprzedniego stanu, czyli skóra odzyskuje normalny odcień.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 12:07   #1881
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Rhiannon
Mam jeszcze pytanie o ten krem Avene łososiowy z efektem "glow" . Czy on nadaje lekko ciemniejszy kolor cerze? czy raczej jasny? nadawałby się na wiosenne dni, żeby nie wyglądać blado?
Ten krem raczej rozjaśnia i rozświetla, napewno nie daje ciemniejszego odcienia cerze.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 12:14   #1882
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Od czego to zależy to zapychanie? Bo sie nie doczytałam. Filtry mineralne zapychają?
tak, chodzi o preparaty oparte wyłacznie na filtrach mineralnych. filtry mineralne mogą zatykać pory i powodować wypryski - tak pisze Basia w jednym ze swoich artykułów:
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php
ale oczywiście to jest bardzo indywidualna sprawa, mogą, ale nie muszą.


Cytat:
Napisane przez rzęsa
a jeśli chodzi o to "bielenie", to chyba nie na stałe? chodzi pewnie o wrażenia po posmarowaniu, czy tak?
tak, oczywiście, że tylko po posmarowaniu
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 12:40   #1883
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dzieki Kate Tak mnie zachęciłyscie do tego łososiowego kremu, ale teraz to juz nie wiem, bo ja i tak jestem już wystarczająco blada . I szukam właśnie takiego łagodnego brązowienia na wiosnę. Nic w stylu Biodermy 100, bo to za ciemne. Znacie może cos takiego?
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 13:01   #1884
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez justa79
tak, chodzi o preparaty oparte wyłacznie na filtrach mineralnych. filtry mineralne mogą zatykać pory i powodować wypryski - tak pisze Basia w jednym ze swoich artykułów:
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php
ale oczywiście to jest bardzo indywidualna sprawa, mogą, ale nie muszą.

Dziękuje za wyjaśnienia
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 13:07   #1885
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Rhiannon
Dzieki Kate Tak mnie zachęciłyscie do tego łososiowego kremu, ale teraz to juz nie wiem, bo ja i tak jestem już wystarczająco blada . I szukam właśnie takiego łagodnego brązowienia na wiosnę. Nic w stylu Biodermy 100, bo to za ciemne. Znacie może cos takiego?
Hmmm.. ja jako rasowy bladzioch traktuje się dwa razy w tygodniu samoopalaczem avene - na to codziennie kremik 50+ i nie wyglądam blado
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 13:20   #1886
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez katiia
W takim razie chyba zostanę przy emulsji-co wypróbowane na własnej skórze to wypróbowane No chyba, że uda mi się wydębić jakąś probkę w aptece, choc przyznam szczerze, że w mojej lubelskiej mieścinie bardzo z tym ciężko, oj ciężko. W każdym razie dziękuje Ci za odzew
Katiia, ja tez jestem z Lublina. Po próbki najlepiej udać sie do apteki na Radziszewskiego, obok kina Bajka, na Miasteczku Akademickim A jesli interesuje Cie Avene, to w kazdy poniedzialek jest tam konsultantka Avene i maja 5% znizki w ten dzien!!!!

Ja dzisiaj dostałam tam probke emulsji [hehehe] i mleczka zelowego Vichy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 13:24   #1887
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez marianna
Hmmm.. ja jako rasowy bladzioch traktuje się dwa razy w tygodniu samoopalaczem avene - na to codziennie kremik 50+ i nie wyglądam blado
MArianno, Hexxanno, Kate, lub Te z Was, które używały łososiowego kremu Avene 50+. Mam kilka pytan: jaka jest konsystencja kremu [bardzo bogata]?? jak się rozprowadza? i najwazniejsze: czy beudzi ubrania i czy ma ciepły/ chłodny odcien????
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 14:05   #1888
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Do filtromaniaczek:)

dziękuję Wam za wyjaśnienia



wolałam się upewnić, że nie będę mieć w domu M. Jacksona
chociaż i ja i córcia i tak białaski jesteśmy
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 14:46   #1889
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez L_V
MArianno, Hexxanno, Kate, lub Te z Was, które używały łososiowego kremu Avene 50+. Mam kilka pytan: jaka jest konsystencja kremu [bardzo bogata]?? jak się rozprowadza? i najwazniejsze: czy beudzi ubrania i czy ma ciepły/ chłodny odcien????
Konsystencja po wyciśnięciu z tubki jest gęsta, kremowa. Rozsmarowuje się w miare dobrze, chociaż u mnie robia sie mazaje i musze sie trochę namęczy, aby rozsmarowac równomiernie, wydaje mi się, że to jest spowodowane kolorem. Niestety brudzi urania, ale u mnie nawet brudzi bezbarwna wersja. Wg. mnie kolor ma chłodny, ale niech się wypowiedzą inne dziewczyny, które uzywały. Zaznaczam, że nie przyciemnia karnacji, a wręcz odwrotnie rozjaśnia ją i rozświetla .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 14:51   #1890
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
Konsystencja po wyciśnięciu z tubki jest gęsta, kremowa. Rozsmarowuje się w miare dobrze, chociaż u mnie robia sie mazaje i musze sie trochę namęczy, aby rozsmarowac równomiernie, wydaje mi się, że to jest spowodowane kolorem. Niestety brudzi urania, ale u mnie nawet brudzi bezbarwna wersja. Wg. mnie kolor ma chłodny, ale niech się wypowiedzą inne dziewczyny, które uzywały. Zaznaczam, że nie przyciemnia karnacji, a wręcz odwrotnie rozjaśnia ją i rozświetla .
Bardzo dziękuję za odpowiedź, Paula , mam nadzieję Dziewczyny że podrzucicie jescze kilka opinii...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.