Zakupy na Vinted - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-05-14, 09:34   #1051
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

A ja niestety miałam do czynienia z dwoma wyłudzeniami. Powiem szczerze, że polityka vinted jest zdecydowanie po stronie Kupującego, żeby obronić swoje racje, trzeba się mocno nagimnastykować, o ile w ogóle jest to możliwe.
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 09:36   #1052
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 080
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
A ja niestety miałam do czynienia z dwoma wyłudzeniami. Powiem szczerze, że polityka vinted jest zdecydowanie po stronie Kupującego, żeby obronić swoje racje, trzeba się mocno nagimnastykować, o ile w ogóle jest to możliwe.
Niestety, kto płaci ten ma ochronę. Szkoda, że mają takie podejście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 10:09   #1053
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
A ja niestety miałam do czynienia z dwoma wyłudzeniami. Powiem szczerze, że polityka vinted jest zdecydowanie po stronie Kupującego, żeby obronić swoje racje, trzeba się mocno nagimnastykować, o ile w ogóle jest to możliwe.
A jak wyglądały te wyłudzenia? Wysłałaś przedmioty a ktoś zgłosił że są niezgodne z opisem?
Wysyłałas zdjęcia/filmik z pakowania?
I z ciekawości - to były drogie rzeczy czy ktoś się połakomił na ciuchy za parę złotych? Oczywiście jeśli nie chcesz to nie pisz takich szczegółów Jestem po prostu ciekawa czy wyłudzenia dotyczą raczej droższych rzeczy czy też np. zwykłego t-shirtu z sieciowki.

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2021-05-14 o 10:11
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 10:27   #1054
silly_sylwia
Raczkowanie
 
Avatar silly_sylwia
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 183
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
A jak wyglądały te wyłudzenia? Wysłałaś przedmioty a ktoś zgłosił że są niezgodne z opisem?
Wysyłałas zdjęcia/filmik z pakowania?
I z ciekawości - to były drogie rzeczy czy ktoś się połakomił na ciuchy za parę złotych? Oczywiście jeśli nie chcesz to nie pisz takich szczegółów Jestem po prostu ciekawa czy wyłudzenia dotyczą raczej droższych rzeczy czy też np. zwykłego t-shirtu z sieciowki.
Często podobno jest tak z perfumami, ze później piszą ludzie do vinted, ze perfumy są np. nieoryginalne i zaczyna się bajlando, bo sprzedający zostaje bez kasy i bez produktu. Dlatego czesto ludzie piszą, że nie sprzedają przez opcję kup teraz, bo vinted im może hajsu nie oddać za przedmiot jak wyjdzie taka sytuacja.
silly_sylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 10:38   #1055
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
A ja niestety miałam do czynienia z dwoma wyłudzeniami. Powiem szczerze, że polityka vinted jest zdecydowanie po stronie Kupującego, żeby obronić swoje racje, trzeba się mocno nagimnastykować, o ile w ogóle jest to możliwe.

ja sie boje wysylac rzeczy osobom z brakiem komentarzy albo zlymi opiniami, zazwyczaj jak ktos pyta o przedmiot albo chce obnizki ceny - odrzucam


Czy dla was rzecz raz ubrana jest nowa? dla mnie nie...
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 10:57   #1056
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez silly_sylwia Pokaż wiadomość
Często podobno jest tak z perfumami, ze później piszą ludzie do vinted, ze perfumy są np. nieoryginalne i zaczyna się bajlando, bo sprzedający zostaje bez kasy i bez produktu. Dlatego czesto ludzie piszą, że nie sprzedają przez opcję kup teraz, bo vinted im może hajsu nie oddać za przedmiot jak wyjdzie taka sytuacja.
Z perfumami to ogólnie ciężka sprawa żeby udowodnić oryginalność, tak mi się wydaje.
Ale co może być nie tak z ubraniem?
Było inne niż na zdjęciach, większe, mniejsze, rozdarte, bardziej zużyte - o co może chodzić? Bo przecież każdy widzi co kupuje to potem o co się może przyczepić żeby jego roszczenia były zasadne?

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
ja sie boje wysylac rzeczy osobom z brakiem komentarzy albo zlymi opiniami, zazwyczaj jak ktos pyta o przedmiot albo chce obnizki ceny - odrzucam


Czy dla was rzecz raz ubrana jest nowa? dla mnie nie...
Ja zawsze pytam o przedmiot zanim kupię i w większości jestem olewana i mi nie odpisują.

Dla mnie nowa rzecz to rzecz z doczepiona metka a nie rzecz "raz noszona przez co niezniszczona i jak nowa".
Wystawiłam ostatnio zestaw 3 koszulek jako nowe z metką, żadna z nich nie była noszona, dwie mają metki a z jednej metkę oderwałam z rozpędu ale napisałam o tym w opisie. Zdecydowałam się na kategorie "nowe z metką" bo uznałam że z 3 rzeczy 2 metkę mają a po tej bez metki wyraźnie widać że nie była używana.

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2021-05-14 o 11:00
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 10:59   #1057
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Zakupy na Vinted

ja raz kupiłam rzecz, która w ogłoszeniu miała rozmiar XS, a na metce S, co się okazało dopiero gdy już paczkę odebrałam. Oczywiście jawna niezgodnosć z opisem, może moja wina, bo nie prosiłam o zdjęcie metek i wymiary. Ale nie chciało mi się bawić w "spory", bo sam ciuch za 10 zł kupiłam. Potem i tak sprzedałam tę rzecz na vinted, ale już za niższą kwotę niż kupiłam
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-14, 11:10   #1058
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
A jak wyglądały te wyłudzenia? Wysłałaś przedmioty a ktoś zgłosił że są niezgodne z opisem?
Wysyłałas zdjęcia/filmik z pakowania?
I z ciekawości - to były drogie rzeczy czy ktoś się połakomił na ciuchy za parę złotych? Oczywiście jeśli nie chcesz to nie pisz takich szczegółów Jestem po prostu ciekawa czy wyłudzenia dotyczą raczej droższych rzeczy czy też np. zwykłego t-shirtu z sieciowki.
nie przyszło mi do głowy, żeby robić zdjęcia pakowania rzeczy za 20 zł... chodziło u kosmetyk (nowy), ktory miał jedynie oderwaną naklejkę z wieczka. było zdjęcie, ile jest produktu w środku, ale Pani stwierdziła, że nowy powinien mieć go trochę więcej ? podałam, że gramatura podana wg producenta wynosi 5 gram, były zdjęcia, ale ... no i oczywiście albo zwrot, albo w ogóle zostawiam Pani produkt za darmo (taka była propozycja)
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 12:10   #1059
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
ja sie boje wysylac rzeczy osobom z brakiem komentarzy albo zlymi opiniami, zazwyczaj jak ktos pyta o przedmiot albo chce obnizki ceny - odrzucam


Czy dla was rzecz raz ubrana jest nowa? dla mnie nie...
Dla mnie rzecz raz ubrana jest "jak nowa" ale nie "nowa". Piszę ze strony kupującego

Nie oszukujmy się, ale ubranie noszone i prane wielokrotnie wygląda inaczej niż założone i uprane 1 raz. Metki mnie zupełnie nie jarają, więc mam je w nosie. Chodzi o stan ubrania, choć czasem przymykam oko nawet na zaciągnięcia, bo np. kupuję sukienkę nie dla siebie do noszenia a do sesji zdjęciowych, a na zdjęciach nie widać drobnych zaciągnięć czy czegoś takiego. Dlatego dla mnie "jak nowa" oznacza w stanie właściwie idealnym, po prostu ktoś kupił, założył na 1 dzień ale coś mu nie podeszło, może materiał, może rozmiar jednak za ciasny. Nie zniszczył jej, ale chce ją sprzedać. I spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2021-05-14 o 12:16
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 13:14   #1060
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja daje w opisie "raz ubrana - jak nowa"
A zaznaczam stan bdb, bo nie ma opcji stan idealny.

Również odświeżam ubiegłoroczne fotki letniej odzieży, która wisiała bez zainteresowania. No i nie ukrywajmy, po prostu wczoraj wyszły mi lepsze zdjęcia, które oddają kolor i fason ciucha, a nie fotki na lozku z dziwnej perspektywy typu "domyśl się"
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-05-14 o 13:16
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 13:31   #1061
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ja daje w opisie "raz ubrana - jak nowa"
A zaznaczam stan bdb, bo nie ma opcji stan idealny.
Robię dokładnie tak samo.

Z drugim wyłudzeniem mam, o którym pisalam, mam też problem. Kupująca chce zwrócić produkt, twierdzi, że jest niezgodny z opisem, bo kolor na zdjęciu wydawał jej się inny. Ok, szkoda nerwów, zgadzam się na zwrot. Ale pisze mi też, że nie będzie wysyłać do mnie, bo to sa dla niej koszta. Ale w regulaminie jest wyraźnie zapisane, żę przy zwrotach Kupujący ponosi koszta... https://www.vinted.pl/help/465
jestem bez przedmiotu i pieniędzy
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-14, 13:43   #1062
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Robię dokładnie tak samo.

Z drugim wyłudzeniem mam, o którym pisalam, mam też problem. Kupująca chce zwrócić produkt, twierdzi, że jest niezgodny z opisem, bo kolor na zdjęciu wydawał jej się inny. Ok, szkoda nerwów, zgadzam się na zwrot. Ale pisze mi też, że nie będzie wysyłać do mnie, bo to sa dla niej koszta. Ale w regulaminie jest wyraźnie zapisane, żę przy zwrotach Kupujący ponosi koszta... https://www.vinted.pl/help/465
jestem bez przedmiotu i pieniędzy
Vinted to bubel, jakich mało i mega pole do nadużyć. Na Twoim miejscu napisałabym do Kupującej, że w takim razie nie dojdziecie do porozumienia i niech zgładza problem do Vinted. Nie ma co się uginać w obie strony...
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 15:23   #1063
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Robię dokładnie tak samo.

Z drugim wyłudzeniem mam, o którym pisalam, mam też problem. Kupująca chce zwrócić produkt, twierdzi, że jest niezgodny z opisem, bo kolor na zdjęciu wydawał jej się inny. Ok, szkoda nerwów, zgadzam się na zwrot. Ale pisze mi też, że nie będzie wysyłać do mnie, bo to sa dla niej koszta. Ale w regulaminie jest wyraźnie zapisane, żę przy zwrotach Kupujący ponosi koszta... https://www.vinted.pl/help/465
jestem bez przedmiotu i pieniędzy
Skoro ona nie chce Ci go odesłać na swój koszt (tak jak jest w regulaminie) to zostaje jej albo zgłoszenie sprawy do vinted albo dalsze zastanawianie się co robić i jak minie 48h od doręczenia bez żadnej reakcji z jej strony to chyba dostajesz automatycznie pieniądze do portfela.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 15:26   #1064
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Skoro ona nie chce Ci go odesłać na swój koszt (tak jak jest w regulaminie) to zostaje jej albo zgłoszenie sprawy do vinted albo dalsze zastanawianie się co robić i jak minie 48h od doręczenia bez żadnej reakcji z jej strony to chyba dostajesz automatycznie pieniądze do portfela.
Sprawa już jest zgłoszona do vinted. W odpowiedzi na zgłoszenie pojawiła się informacja, że jeśli jesteśmy zgodne co do zwrotu, to powinna wysłać na swój koszt i wtedy ja powinnam anulować transakcję...
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 16:26   #1065
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Sprawa już jest zgłoszona do vinted. W odpowiedzi na zgłoszenie pojawiła się informacja, że jeśli jesteśmy zgodne co do zwrotu, to powinna wysłać na swój koszt i wtedy ja powinnam anulować transakcję...
No to masz odpowiedź na swoje pytanie Kupująca nie może mieć dodatkowych żądań. Ojjj, coraz bardziej nie podoba mi się to Vinted.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 17:37   #1066
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja powystawialam dużo rzeczy, na zasadzie "nie noszę ich, ale szkoda mi wyrzucić" i powiem wam,że nie wierzę, że ktoś może na tym wyciągać drugą wypłatę, jak niektórzy twierdzą

Albo mi się same Grażyny biznesu trafiają ,

Wysyłam tylko przez InPost, bo mi łatwiej i sprawniej.

Ostatnie sytuacje:
Wiadomość od laski
Laska: witam, czemu przesyłka InPost taka droga?
Ja:no to poytanie proszę kierować do ipostu
Laska: aha

Druga sytuacja:
Sprzedawałam stanik. Dostałam w prezencie, okazał się zły rozmiar, jakoś się zgapilam, że nie można było zwrócić.
Wystawiłam jako nowy, bo był z metką, pudełkiem, wystawilam za 20 zł ( chociaż kosztował 80 zł, bo na metce cena, co zresztą widać na zdjęciu), a jakas dziewczyna do mnie :"a nie sprzedasz mi za 15 zł, bo 20 wydaje mi się drogo"🤦 nawet tego nie skomentowałam.

Kolejna sytuacja: sprzedawałam rzadko spotykany komplet, bo szpilki i do tego identyczna torebka, taki komplet. Torebka idealna, buty trochę zużyte co zaznaczyłam. Napisała do mnie dziewczyna o dokładne zdjęcia. To jej zrobiłam 10 zdjęć jednej pary butów, dosłownie każde ujęcie. Buty sprzedałam, ale uwaga kupująca dała mi praktycznie negatywny komentarz ( 1 gwiazdkę) " że czuje się rozczarowana, bo jej się wydawało, że buty będą w lepszym stanie, ona czuje się przeze mnie oszukana. Dodam, że za cały zestaw buty+torebka zapłaciła 25 zł

Tak kończąc moje wywody niesamowicie dziwi mnie niepopularność dziecięcych ciuchów, takich niemowlęcych.
Mam 4 miesięczne dziecko i na vinted skompletowałam wyprawkę niemowlęca za grosze. Dziewczyny sprzedają genialne rzeczy po noworodkach, zupełnie niezniszczone za parę złotych.

Sama takowe sprzedaje, po parę złotych i jest znikome zainteresowanie. A rzeczy są praktycznie nowe.

Dziwi mnie niepopularność tych rzeczy, bo niemowlęce rzeczy są okropnie drogie, jak idziesz do sklepu, to body kosztuje około 25 zł, za miesiąc go już dziecku nie założysz, a dziewczyny sprzedają za 5,6 zł sztuka. W lumpeksie drożej kosztują 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 22:40   #1067
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja powystawialam dużo rzeczy, na zasadzie "nie noszę ich, ale szkoda mi wyrzucić" i powiem wam,że nie wierzę, że ktoś może na tym wyciągać drugą wypłatę, jak niektórzy twierdzą

Albo mi się same Grażyny biznesu trafiają ,

Wysyłam tylko przez InPost, bo mi łatwiej i sprawniej.

Ostatnie sytuacje:
Wiadomość od laski
Laska: witam, czemu przesyłka InPost taka droga?
Ja:no to poytanie proszę kierować do ipostu
Laska: aha

Druga sytuacja:
Sprzedawałam stanik. Dostałam w prezencie, okazał się zły rozmiar, jakoś się zgapilam, że nie można było zwrócić.
Wystawiłam jako nowy, bo był z metką, pudełkiem, wystawilam za 20 zł ( chociaż kosztował 80 zł, bo na metce cena, co zresztą widać na zdjęciu), a jakas dziewczyna do mnie :"a nie sprzedasz mi za 15 zł, bo 20 wydaje mi się drogo"🤦 nawet tego nie skomentowałam.

Kolejna sytuacja: sprzedawałam rzadko spotykany komplet, bo szpilki i do tego identyczna torebka, taki komplet. Torebka idealna, buty trochę zużyte co zaznaczyłam. Napisała do mnie dziewczyna o dokładne zdjęcia. To jej zrobiłam 10 zdjęć jednej pary butów, dosłownie każde ujęcie. Buty sprzedałam, ale uwaga kupująca dała mi praktycznie negatywny komentarz ( 1 gwiazdkę) " że czuje się rozczarowana, bo jej się wydawało, że buty będą w lepszym stanie, ona czuje się przeze mnie oszukana. Dodam, że za cały zestaw buty+torebka zapłaciła 25 zł

Tak kończąc moje wywody niesamowicie dziwi mnie niepopularność dziecięcych ciuchów, takich niemowlęcych.
Mam 4 miesięczne dziecko i na vinted skompletowałam wyprawkę niemowlęca za grosze. Dziewczyny sprzedają genialne rzeczy po noworodkach, zupełnie niezniszczone za parę złotych.

Sama takowe sprzedaje, po parę złotych i jest znikome zainteresowanie. A rzeczy są praktycznie nowe.

Dziwi mnie niepopularność tych rzeczy, bo niemowlęce rzeczy są okropnie drogie, jak idziesz do sklepu, to body kosztuje około 25 zł, za miesiąc go już dziecku nie założysz, a dziewczyny sprzedają za 5,6 zł sztuka. W lumpeksie drożej kosztują 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko 5-6 zl za sztuke plus przesylk i ochrona daje prawie te 25 zl czyli jak za nowe, dlatego pewnie oplaca sie kupic tylko w paczkach.. dla malutkich dzieci czesto ludzie maja ubranka po dzieciach znajomych, rodziny, zawsze tez ktos cos przyniesie kiedy przyjdzie nw odwiedziny - moze to jest powodem


pewnie wieksze zainteresowanie bedzie ubrankami kilkulatkow ktore niszcza ubrania na potege



ja zawsze ustalajac cene patrze nie tak ze np wystawiam bluzke za 15 zl i to jest super cena tylko zastanawiam sie czy sama bym ja chciala za 30 ( bo trzeba doliczyc przesylke i ochrone)
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 00:16   #1068
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
ja zawsze ustalajac cene patrze nie tak ze np wystawiam bluzke za 15 zl i to jest super cena tylko zastanawiam sie czy sama bym ja chciala za 30 ( bo trzeba doliczyc przesylke i ochrone)
Dokładnie. ja na początek daję ceny, za które chciałabym sprzedać, no ale wiadomo, targowanie, zestawy itd, bo kupującej to nie wychodzi ta cena, która jest napisana przy ubraniu. Czasem proponuję OLX, bo wychodzi troche taniej.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 06:05   #1069
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
Tylko 5-6 zl za sztuke plus przesylk i ochrona daje prawie te 25 zl czyli jak za nowe, dlatego pewnie oplaca sie kupic tylko w paczkach.. dla malutkich dzieci czesto ludzie maja ubranka po dzieciach znajomych, rodziny, zawsze tez ktos cos przyniesie kiedy przyjdzie nw odwiedziny - moze to jest powodem
Skąd Ci wyszła taka kwota? Połowę mniej zakładając najtańszą wysyłkę do kiosku.
Sama nie kupowalam na Vinted ubrań dla dzieci (za dużo tego) ale jak kupuję coś innego tanszego to najczęściej dobieram jeszcze 1-2 rzeczy żeby się opłacało.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-15, 07:44   #1070
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Zakupy na Vinted

kioski - a mieszkam w duzym miescie sa u mnie otwarte max do 17 z czego przychodzac chwile przed 17 moge juz co najwyzej pocalowac okienko, do tego przesylki ida dlugo
jeżeli ktos mieszka poza miastem gdzie nie ma kiosku to widze tu problem z odebraniem przesylki



na cene sklada sie ochrona kuppujacych - 2,90 plus 5% ceny - info ze strony Vinted ( wiec ok, tutaj wychodzi taniej, nigdy nie kupowałam drobnych rzeczy zazwyczaj placilam za ochrone ok 8 zł


paczkomat - 8 zł
paczka w ruchu - 5 zł - wiec minimum 8 zł trzeba doliczyc do ceny paczki
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 08:35   #1071
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
kioski - a mieszkam w duzym miescie sa u mnie otwarte max do 17 z czego przychodzac chwile przed 17 moge juz co najwyzej pocalowac okienko, do tego przesylki ida dlugo
jeżeli ktos mieszka poza miastem gdzie nie ma kiosku to widze tu problem z odebraniem przesylki



na cene sklada sie ochrona kuppujacych - 2,90 plus 5% ceny - info ze strony Vinted ( wiec ok, tutaj wychodzi taniej, nigdy nie kupowałam drobnych rzeczy zazwyczaj placilam za ochrone ok 8 zł


paczkomat - 8 zł
paczka w ruchu - 5 zł - wiec minimum 8 zł trzeba doliczyc do ceny paczki
Wiem co się składa i jakie są ceny przesyłek bo sama sprzedaję i kupuję
Dlatego zdziwiło mnie Twoje wyliczenie 25zł za rzecz za 5 zł.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 08:42   #1072
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Wiem co się składa i jakie są ceny przesyłek bo sama sprzedaję i kupuję
Dlatego zdziwiło mnie Twoje wyliczenie 25zł za rzecz za 5 zł.
Dlatego napisalam ze daje prawie ze cene nowego:P bo jezeli nowe jest troszke drozsze niz nowe ktore tez mozna bez problemu zwrocic to pewnie czesc osob wybierze nowe


Ja walcze z Vinted o przesylke wyslana jeszcze w kwietniu... status jako niedostarczona, kupujaca przedmiot dostala ale u niej tez status na Vinted sie nie zmienil wiec nie moze zatwierdzic odebrania paczki
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 11:03   #1073
Asiuchal
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuchal
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 853
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
Tylko 5-6 zl za sztuke plus przesylk i ochrona daje prawie te 25 zl czyli jak za nowe, dlatego pewnie oplaca sie kupic tylko w paczkach.. dla malutkich dzieci czesto ludzie maja ubranka po dzieciach znajomych, rodziny, zawsze tez ktos cos przyniesie kiedy przyjdzie nw odwiedziny - moze to jest powodem
Nigdy w życiu nie wyjdzie cena 25zl. Przy cenie bluzki 5zł:
- kiosk to koszt ok 5,50 + ochrona 3-4zl.
Także z moich wyliczeń wychodzi max 15zł. Kupialam nieraz takie tanie ciuchy i tak właśnie wychodzi. Wysyłka + ochrona ok. 10zł.
Asiuchal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 11:30   #1074
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Asiuchal Pokaż wiadomość
Nigdy w życiu nie wyjdzie cena 25zl. Przy cenie bluzki 5zł:
- kiosk to koszt ok 5,50 + ochrona 3-4zl.
Także z moich wyliczeń wychodzi max 15zł. Kupialam nieraz takie tanie ciuchy i tak właśnie wychodzi. Wysyłka + ochrona ok. 10zł.

ale tu nie o to chodzi... tylko o to ze wystawiajac cos za 5 zl - kupujacy musi sobie to liczyc nawet jak to 15.. wiec np moze sobie oszacowac czy woli kupic uzywane za 15 zł na vinted ktorego nie bedzie mozna zwrocic czy nowe np w sinsay za 10-15 zł


przy rzeczy wystawionej za 5 zł realny koszt to 15 zł*
przy rzeczy wystawionej za 30 zł realny koszt to ponad 40 zł*


*zakładając opcje najtanszych przesyłek
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 12:03   #1075
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Asiuchal Pokaż wiadomość
Nigdy w życiu nie wyjdzie cena 25zl. Przy cenie bluzki 5zł:
- kiosk to koszt ok 5,50 + ochrona 3-4zl.
Także z moich wyliczeń wychodzi max 15zł. Kupialam nieraz takie tanie ciuchy i tak właśnie wychodzi. Wysyłka + ochrona ok. 10zł.
I bez ochrony vinted a z paczkomaten wychodzi na to samo, bo nadając jako osoba prywatna place za najmniejsza paczkę 12.99, a dziewczyny czasem się upierają na sprzedaż poza vinted.

Ja wolę przez portal bo od razu mam wygenerowana etykietę z paczkomatem odbioru, mega wygodne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 14:18   #1076
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
I bez ochrony vinted a z paczkomaten wychodzi na to samo, bo nadając jako osoba prywatna place za najmniejsza paczkę 12.99, a dziewczyny czasem się upierają na sprzedaż poza vinted.

Ja wolę przez portal bo od razu mam wygenerowana etykietę z paczkomatem odbioru, mega wygodne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz nawet nie trzeba wysłać z etykietą przez paczkomat można wysłać bez, jest taka opcja.
Ja w sumie przez vinted nigdy nie wysłałam. Zawsze sama. Jak ktoś chce coś kupić to robi mi przelew na konto i jak dojdzie to ja wysyłam dana rzecz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 14:24   #1077
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 080
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Teraz nawet nie trzeba wysłać z etykietą przez paczkomat można wysłać bez, jest taka opcja.
Ja w sumie przez vinted nigdy nie wysłałam. Zawsze sama. Jak ktoś chce coś kupić to robi mi przelew na konto i jak dojdzie to ja wysyłam dana rzecz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sprzedając przez vinted zawsze musisz drukować etykietę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 15:00   #1078
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted

[1=d53db55d5c43372a6959256 a3eb4d32370068980_60a5987 1e0e92;88705908]Sprzedając przez vinted zawsze musisz drukować etykietę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Wiem, ale ja pisałam ogólnie,nie o vinted.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 18:44   #1079
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Teraz nawet nie trzeba wysłać z etykietą przez paczkomat można wysłać bez, jest taka opcja.
Ja w sumie przez vinted nigdy nie wysłałam. Zawsze sama. Jak ktoś chce coś kupić to robi mi przelew na konto i jak dojdzie to ja wysyłam dana rzecz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to nadal nic nie daje, bo wtedy "bez vinted" przesyłka jest droższa, a w zasadzie wychodzi tak samo jak przez vintdx+ochrona.

To, że nie muszę drukować etykiety też mi wisi, bo chodzi o to,że muszę w aplikacji wklepywac wszystkie dane kupującego, a przez vinted mam wygenerowana gotowa etykietę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 22:32   #1080
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Zakupy na Vinted

Ostatnio ktoś kupił sukienkę, patrzę osoba bez komentarzy, miałam lekkiego stracha jednak wysłałam, na szczęście transakcja zakończona pomyślnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.