Ilu języków obcych uczysz się jednocześnie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-09, 21:37   #31
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Szukałam tylko ogólnej motywacji do samodzielnej nauki jezyka. Ja staram sie doklepac mój angielski, no i wzięłabym się za jakiś inny (niemiecki, hiszpanski, włoski, rosyjcki), ale nie mam motywatora w postaci żywego dowodu, ze samemu można sie nauczyć
to ja ci powiem, że owszem można samemu nauczyć się włoskiego i hiszpańskiego jeśli się tylko chce Wiadomo im dalej w las tym trudniej, ale spokojnie do poziomu B2 można dojść samemu
Włoski jest bardzo przyjazny polecam, tylko sporo ma końcówek do nauczenia

Ieka a którego arabskiego się uczysz? tzn chodzi mi o to czy uczysz się tego powiedzmy ogólnego literackiego czy jakiegoś konkretnego dialektu tylko?
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam





Edytowane przez ArabicPrincess
Czas edycji: 2012-01-09 o 21:41
ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 10:53   #32
netkia
Raczkowanie
 
Avatar netkia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 105
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Zaczęłam ostatnio przypominać sobie podstawy włoskiego, którego to się przez kilka miesięcy uczyłam i żałuje teraz, że brakło mi wtedy motywacji do dalszej nauki.
Angielski też ciągle wałkuje jestem tak na A2-B1 i ciężko mi ruszyć dalej.
netkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 13:08   #33
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Hiszpański
Angielski
Włoski

Kiedyś Łacina, ale tylko rok na studiach.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 10:24   #34
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

1 - fiński
jak skończę, to mam w planach opanować przynajmniej podstawy szwedzkiego
wcześniej w szkole niemiecki i angielski
i samodzielnie nieco hieroglifów egipskich
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 15:21   #35
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

angielski, choć nie powinnam go tu wymieniać (uczę się go od 21 lat, jestem niedawno upieczonym mgr z fil. angielskiej, już raczej szlifuję niż się uczę)

fracuski (obecnie kurs, przedtem na studiach)

hiszpański (obecnie sama, przedtem na studiach jako lektorat)

japoński (kurs)

chciałabym czeski mnie kusi, ale co za dużo to niezdrowo, na razie go odpuszczam
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:10   #36
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez sylllvia89 Pokaż wiadomość
angielski, niemiecki i hiszpanski
ja tak samo
ale mam niedosyt...
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:12   #37
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

wlasciwie to znam tylko angielski, i to i tak średnio.. niby zaczęłam studia z poziomem B1, lecz tak na serio, to średnio z tym i nie dogadałabym się nawet zbyt dobrze, pierwsze stres, drugie brak płynności.
w LO miałam wloski, ale to mi nie wchodziło
ogólnie nie mam głowy do języków ;/
chcialabym jednak sprobowac z hiszpanskim, ale to będe musiała znaleźć motywację
mówqię o jakiejś podstawowej znajomości, niekoniecznie jakieś śmiganie w danym języku

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-01-14 o 19:16
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 10:16   #38
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Obecnie angielskiego i francuskiego - myślę, że oba znam na poziomie co najmniej średniozaawansowanym, jeśli chodzi o tę stronę bierną, czyli słuchanie i czytanie, to nawet może zaawansowanym.

Przez pewien czas były również: włoski, esperanto, rosyjski, portugalski. Próbowałam też ostatnio coś z arabskim, ale to bardziej jest takie zainteresowanie niż nauka na poważnie.

Na razie jestem zmotywowana, by doprowadzić oba języki do poziomów C1 i zdać odpowiednie egzaminy na tym poziomie i raczej nie dołożę kolejnego przed zrealizowaniem tego celu. Chociaż nigdy nic nie wiadomo...
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 15:17   #39
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Ja uczę się trzech.
Angielski - w szkole, zajęcia dodatkowe i dużo w domu. Chciałabym do końca roku wbić na takie mocne C1 i ćwiczyć płynność i używanie trudniejszych struktur w mówieniu a nie tylko to co proste przyjdzie na myśl. Na razie jestem na wydaje mi się dość mocnym B2.

Niemiecki - niby 3 lata w liceum, ale prawie nic nie umiem, więc zaczynam od zera.

Hiszpański - również od zera chociaż sporo rozumiem.

Do końca roku z Niemieckim i Hiszpańskim chciałabym ukończyć A2 i zacząć B1
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 10:01   #40
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Ja angielskiego się uczyłam w podstawówce i liceum, potem czasem coś się jeszcze douczyłam, ale teraz się już nie uczę

Natomiast podciągam cały czas włoski
Uczę się hiszpańskiego i arabskiego i jak mi się przypomni to od czasu do czasu jakieś słówka po turecku
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 13:07   #41
_Japonka_
Rozeznanie
 
Avatar _Japonka_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 739
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez ellenore Pokaż wiadomość
W tej chwili (na studiach):
Angielski - zaawansowany;
Japoński - półtora roku nauki dopiero (pomiędzy N5 a N4) ;

niedługo koniec semestru, a od nowego mogę wreszcie wybrać lektorat, więc jeśli się uda to porzucę angielski dla hiszpańskiego.

No i za mną 7 lat nauki niemieckiego, ale jakbym teraz miała coś powiedzieć to się ledwo co przedstawię i powiem ile mam lat ;p Jak wujek się do mnie zwracał po niemiecku to zrozumiałam, ale za chiny bym mu nie odpowiedziała ;p już nie wspominając o tym, że nic nie rozumiem z telewizji.

Aaa, jeszcze w szkole 3 lata łaciny i chciałabym kiedyś jeszcze kontynuować ten język, jest piękny.

Studiujesz japonistykę?
Ja aktualnie uczę się japońskiego i łaciny na studiach - pierwszy rok więc szału nie ma
Poza tym uczyłam się 10 lat angielskiego(matura postawa/rozszerzenie 100%/96% więc było nieźle) - teraz na studiach nie mam, będę miała od drugiego roku i martwi mnie to, że na pewno dużo zapomnę Uczyłam się też 5 lat niemieckiego, ale umiem się jedynie przedstawić + znam jakieś podstawy
__________________
au pair lipiec sierpień wrzesień - Haga

They make it look so easy. Connecting with another human being. It's like no one told them it's the hardest thing in the world.
_Japonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 09:54   #42
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Dwoch, angielski i niemiecki, z czego angielski mam opanowany, a z niemieckim jestem na kursie b1, w sumie to trzech, bo jeszcze szwajcarski, chyba najtrudniejszy, bo to jest dialekt i w zadnych ksiazkach tego nie ma. Swego czasu uczylam sie tureckiego. Fajny, ale dosc trudny jezyk
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 12:53   #43
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

uczę się dwóch języków nowożytnych angielskiego i rosyjskiego, oprócz tego łaciny.
łacina pierwszy rok, ale bardzo przypadła mi do gustu. rosyjski też pierwszy rok, idzie raczej średnio, tzn. mam problem z mówieniem, trudno mi przełamac barierę językową, dlatego zastanawiam się nad korepetycjami.
angielskiego uczę się od 7 lat, nie chodzę na żadne dodatkowe zajęcia niestety, w szkole jestem w grupie na poziomie B2.
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 18:39   #44
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Angielski (od zawsze, teraz moja nauka to oglądanie seriali i filmów w oryginale), niemiecki, francuski, chiński, łacina, szwedzki.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 06:12   #45
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Angielski (od zawsze, teraz moja nauka to oglądanie seriali i filmów w oryginale), niemiecki, francuski, chiński, łacina, szwedzki.
nieźle.... nie mieszają Ci się?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 09:50   #46
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
nieźle.... nie mieszają Ci się?
Nie, nigdy nie miałam takiego problemu z językami, ale muszę przyznać, że łatwo mi przychodzi ich nauka
Łacinę akurat już skończyłam, znam ją dość dobrze (w sensie tłumaczeń, bo uczyłam się jej biernie czyli właśnie pod kątem tłumaczenia), czasem się przydaje i fajnie znać
Angielski w sumie znam, więc jak napisałam tylko już z niego korzystam, żeby podłapywać lepiej wymowę czy jakieś struktury oglądając rzeczy w oryginale.
Od podstaw zupełnie w tej chwili mam tylko chiński i szwedzki, reszta to po prostu kontynuacja
Ale np znajomość francuskiego bardzo mi się przydawała na łacinie, bo to języki się ze sobą łączą, więc takie mieszanie bardziej pomagało
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 11:16   #47
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Nie, nigdy nie miałam takiego problemu z językami, ale muszę przyznać, że łatwo mi przychodzi ich nauka
Łacinę akurat już skończyłam, znam ją dość dobrze (w sensie tłumaczeń, bo uczyłam się jej biernie czyli właśnie pod kątem tłumaczenia), czasem się przydaje i fajnie znać
Angielski w sumie znam, więc jak napisałam tylko już z niego korzystam, żeby podłapywać lepiej wymowę czy jakieś struktury oglądając rzeczy w oryginale.
Od podstaw zupełnie w tej chwili mam tylko chiński i szwedzki, reszta to po prostu kontynuacja
Ale np znajomość francuskiego bardzo mi się przydawała na łacinie, bo to języki się ze sobą łączą, więc takie mieszanie bardziej pomagało
a ile się uczysz chińskiego? jak oceniasz - trudny? ja się uczę 4 miesiące i wg mnie b. trudny, ale nie mam porównania do innych języków, jak Ci idzie nauka znaków?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 11:30   #48
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
a ile się uczysz chińskiego? jak oceniasz - trudny? ja się uczę 4 miesiące i wg mnie b. trudny, ale nie mam porównania do innych języków, jak Ci idzie nauka znaków?
Uczę się od października czyli też 4 miesiące
Moim zdaniem jest bardzo prosty, jedynym problemem są dla mnie znaki, ale to też jest rzecz do nauczenia się. Wcześniej uczyłam się japońskiego (ale przerwałam naukę po pół roku, znam podstawy i tyle), więc jest mi trochę łatwiej uczyć się znaków, bo po jakby jestem "w systemie" kiedy wiem, że muszę łapać znaki od początku. Ale muszę przyznać, ze miałam trochę ciężki okres i mało chińskiego sobie powtarzałam - uczyłam się tyle co na zajęciach, więc jakoś wymiatać nie wymiatam tak jakbym mogła
Jak ogarnę sesję planuję sobie poogarniać i przerobić to czego do tej pory się nauczyłam
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 18:25   #49
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Uczę się od października czyli też 4 miesiące
Moim zdaniem jest bardzo prosty, jedynym problemem są dla mnie znaki, ale to też jest rzecz do nauczenia się. Wcześniej uczyłam się japońskiego (ale przerwałam naukę po pół roku, znam podstawy i tyle), więc jest mi trochę łatwiej uczyć się znaków, bo po jakby jestem "w systemie" kiedy wiem, że muszę łapać znaki od początku. Ale muszę przyznać, ze miałam trochę ciężki okres i mało chińskiego sobie powtarzałam - uczyłam się tyle co na zajęciach, więc jakoś wymiatać nie wymiatam tak jakbym mogła
Jak ogarnę sesję planuję sobie poogarniać i przerobić to czego do tej pory się nauczyłam
a podobny jest do japońskiego? który wg Ciebie trudniejszy?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 18:59   #50
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Nie jest podobny do japońskiego Chiński jest trudniejszy
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 04:44   #51
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Nie jest podobny do japońskiego Chiński jest trudniejszy
dzięki za odpowiedź mam nadzieję że dotrwamy do poziomy HSK
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:29   #52
jola_lojalna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 234
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Moje noworoczne postanowienie to nauczyć się francuskiego!
Teraz uczę się więc tylko jednego języka, ale za to poświęcam mu dużo czasu i uwagi
__________________
Uczę się francuskiego na Edustation nie daję linka do adresu, bo już raz dostałam ostrzeżenie
jola_lojalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:40   #53
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź mam nadzieję że dotrwamy do poziomy HSK
Można się wspierać, też mam nadzieję, że dotrwamy

Cytat:
Napisane przez jola_lojalna Pokaż wiadomość
Moje noworoczne postanowienie to nauczyć się francuskiego!
Teraz uczę się więc tylko jednego języka, ale za to poświęcam mu dużo czasu i uwagi
Francuski jest super, powodzenia
Radzę usunąć link z podpisu, może zostać uznany za reklamę
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 09:08   #54
jola_lojalna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 234
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Jest super, to prawda! Mimo, że do opanowania jest mnóóóstwo gramatyki, to staram się nie poddawać! Dla pięknie brzmiącego "r" wszystko!
Francuski to moja nowa miłość!
__________________
Uczę się francuskiego na Edustation nie daję linka do adresu, bo już raz dostałam ostrzeżenie
jola_lojalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 16:55   #55
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez Bonbon88 Pokaż wiadomość
na razie uczę się tylko jednego..angielskiego. W tempie 120 słówek dziennie chyba się go nauczę porządnie w ciągu roku?
Ale słownictwo to jedno, a mówienie, czytanie, rozumienie ze słuchu, pisanie to zupełnie co innego. Z punktu widzenia nauczycielki, nie da się przyswoić tylu słów, osoby na lekcji czasami nie zapamiętają nawet 5!

I powiedzmy szczerze, jakie to są słówka. Bo jeżeli 'abomination' 'perseverance' 'whimsical' 'atrocious' 'credentials' to nie użyjesz ich
Czytaj, słuchaj, mów a nie kuj słówka na blachę.

Odpowiedź na pytanie z tematu: uczę (innych i się) angielskiego, uczę się rosyjskiego (3 lata, poziom B2/C1)
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 10:39   #56
bolczita
Zadomowienie
 
Avatar bolczita
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 702
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Ja się uczę aktualnie angielskiego i niemieckiego. Lubię języki, jestem na profilu językowym w liceum teraz i mi się bardzo podoba. Mam zamiar później iść na lingwistykę stosowaną. Poza tym chciałabym się teraz pouczyć jakiegoś języka tak indywidualnie. Myślałam o czeskim, mam wielu znajomych w Czechach, więc nie miałabym problemu z konwersacją. Czeski czeskim, ale marzy mi się hiszpański albo włoski. i jestem pewna, że na pewno kiedyś się nauczę i tego, i tego!
__________________
Jakby się człowiek nie kręcił, to i tak dupę będzie miał z tyłu.
bolczita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 19:44   #57
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Angielski i niemiecki, czyli takie dwa podstawowe. Strasznie mi się podoba rosyjski! Hiszpańskim też bym nie pogardziła. Dlatego mam ciężki wybór co do tych dwóch języków.. Polecono mi żebym pouczyła się na początku trochę tego, i tego, a następnie stwierdziła, który bardziej mi pasuje. No i tak też chyba zrobię
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 14:11   #58
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez ellenore Pokaż wiadomość
Aaa, jeszcze w szkole 3 lata łaciny i chciałabym kiedyś jeszcze kontynuować ten język, jest piękny.
Niestety nie podzielam Twojego entuzjazmu Miałam łacinę 2 lata i nikomu nie życzę Próbowałam cokolwiek się nauczyć nic mi do głowy nie wchodziło, teraz nie pamiętam kompletnie nic chyba, że jakieś sentencje typu memento mori czy tota vita discendum est mori

A tak to ang i niemiecki ( niemiecki 4 rok, i również zero postępów)
A ang na średnio zaawansowanym poziomie.
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 16:09   #59
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez Unex Pokaż wiadomość
Niestety nie podzielam Twojego entuzjazmu Miałam łacinę 2 lata i nikomu nie życzę Próbowałam cokolwiek się nauczyć nic mi do głowy nie wchodziło, teraz nie pamiętam kompletnie nic chyba, że jakieś sentencje typu memento mori czy tota vita discendum est mori

A tak to ang i niemiecki ( niemiecki 4 rok, i również zero postępów)
A ang na średnio zaawansowanym poziomie.
haha, z ta niechęc do łaciny to jakieś zjawisko masowe chociaż ja bardzo lubię ten język, podoba mi się w nim to, że jest taki uporządkowany, logiczny wręcz. szybko wchodzi mi do głowy, dużo szybciej niż rosyjski
najbardziej chyba lubię robic tłumaczenia.
ech, szkoda, że mam łacinę na poziomie podstawowym tylko.
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 17:40   #60
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Ile języków naraz się uczysz?

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
haha, z ta niechęc do łaciny to jakieś zjawisko masowe chociaż ja bardzo lubię ten język, podoba mi się w nim to, że jest taki uporządkowany, logiczny wręcz. szybko wchodzi mi do głowy, dużo szybciej niż rosyjski
najbardziej chyba lubię robic tłumaczenia.
ech, szkoda, że mam łacinę na poziomie podstawowym tylko.
hmm a ja się cieszę i cała moja stara klasa się też cieszy, że mamy to za sobą.
Może to też atmosfera jaką tworzył nauczyciel, a panią tą ( w moim przypadku ) można było nazwać fałszywym wiecznie uśmiechniętym suczy*kiem

Ja chciałabym biegle mówić po angielsku, a w przyszłości ogarnąć podstawy włoskie/portugalskiego bądź hiszpańskiego
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-31 09:14:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.