Rolety dzien noc-czy warto? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-14, 10:42   #31
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez LenaMonika Pokaż wiadomość
Ja mam je w salonie i dajcie spokój- gdy latem jest pełne słońce, to nie da się po prostu oglądać telewizji, czy pracować na komputerze ;-(
A w jakim masz kolorze i z jakiego materiału (są bodajże z 4 rodzaje do wyboru)? Ja mam w takim, że jak zasunę, to jest bardzo ciemno w pomieszczeniu.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 20:02   #32
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Hej a ja mam dylemat, co lepsze: rolety zewnętrzne czy rolety dzień-noc ? Ma któraś porównanie ?
Ja mam chrapkę na markizy zewnętrzne, ale one przepuszczają światło i są raczej przeznaczone do utrzymywania domu w chłodzie niż zatrzymywaniu światła. W to lato miałam upał nie do wytrzymania, przydałoby mi się coś takiego.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 11:02   #33
annabliska33
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Rolety dzień i noc to dal mnie najlepsze rozwiązanie jakie mogłam sobie wyobrazić. Całkowicie zrezygnowałam już z normalnych rolet. Kolega polecił mi, abym kupiła rolety w firmie xxx i tak też zrobiłam. To był jeden z lepszych wyborów, jakie dokonałam.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-02-24 o 15:13 Powód: reklama link
annabliska33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 14:56   #34
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

ja się zastanawiam nad roletami drewnianymi, ale musiałabym, sobie zrobić na indywidualne zamówienie. Te z sieciowek wyglądają na słabe.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 21:55   #35
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Temat wrócił jak bumerang - już zapomniałam o swoim pomyśle z września zeszłego roku. Nie podjęłam wtedy decyzji i żałuję. Może teraz któraś z dziewczyn wypowie się o zewnętrznych osłonach na okna. Nie idzie funkcjonować w tym upale.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 12:33   #36
fenra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 69
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Ja zastanawiałam się na roletami zewnętrznymi ale zrezygnowałam z nich po tym jak zobaczyłam jaka jest cena. W sypialni po prostu zamontowałam sobie roletę z mocnego , jasnego i bardzo grubego materiału.W systemie i w mieszkaniu jest znacznie chłodniej. Mam jeszcze wiatraczek.

Roletę dzień noc natomiast mam w kuchni gdzie okna są na północ tak wiec nie jest aż tak bardzo gorąco i dobrze się tam sprawdza bo mozna dopasowac ilość wpadającego do mieszkania światła. W innych pomieszczeniach mam normalne , tradycyjne rolety.

Zamawiałam również przez internet. Konkretnie w Lotari.pl. Porównałam sobie ceny rolet jakie oferowały lokalne studia i postanowiłam nie przepłacać. Nie sądzę aby jakosć rolety ze sklepu interentowego a stacjonarnego była inna.

Edytowane przez fenra
Czas edycji: 2016-08-07 o 08:30
fenra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 16:48   #37
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Właśnie ja nie chcę rolety, bo roleta chroni przed światłem, wolałabym markizę, chroniącą przed nagrzewaniem się pokoju.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 15:39   #38
Neli27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Również nie jestem fanką rolet a rolety noc i dzień to porażka. Zastanawiałam się nad żaluzjami drewnianymi lub plisami xxx. Podobno plisy xxx mają lepszy mechanizm.
Co uważacie na ten temat?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-08-05 o 16:18 Powód: Reklama.
Neli27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 15:55   #39
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez Neli27 Pokaż wiadomość
Również nie jestem fanką rolet a rolety noc i dzień to porażka. Zastanawiałam się nad żaluzjami drewnianymi lub plisami [XXX]. Podobno plisy [XXX] mają lepszy mechanizm.
Co uważacie na ten temat?
Porażką jest takie reklamowanie się.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 16:22   #40
anka2828
Raczkowanie
 
Avatar anka2828
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 60
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Nie umiem powiedzieć jak jest z drewnianymi roletami ,mam zewnętrzne metalowe .Tak szczerze mówiąc założyłam je aby było cieplej i trochę też ze względu bezpieczeństwa
anka2828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 14:27   #41
Neli27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Porażką jest takie reklamowanie się.
Jeżeli dla Ciebie to jest reklama to zadam pytanie w inny sposób. Co jest praktyczniejsze czy cienkie deseczki w oknie, czy ten rodzaj materiału w harmonijkę, co tak reklamują. Chciałam się dowiedzieć czy rzeczywiście ten mechanizm jest lepszy czy to jest tylko chwyt marketingowy.

Edytowane przez Neli27
Czas edycji: 2016-08-06 o 15:26
Neli27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-19, 20:37   #42
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez anka2828 Pokaż wiadomość
Nie umiem powiedzieć jak jest z drewnianymi roletami ,mam zewnętrzne metalowe .Tak szczerze mówiąc założyłam je aby było cieplej i trochę też ze względu bezpieczeństwa
Hej, ale jak ma być cieplej skoro metal doskonale przewodzi ciepło? Chodzi Ci o to, że metal nagrzewa się od słońca i wtedy oddaje to ciepło do pokoju? Ja chcę też by było nieraz cieplej, ale do tego są potrzebne materiały, które izolują ciepło w domu, tak jak markizy o których już tyle piszę.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 15:10   #43
jolkapolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 52
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Takie metalowe szybko się nagrzewają, zimą raczej też nie są chyba ok. Z tego co wiem to się praktykuje bardziej markizy do okien pionowych.
jolkapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 15:50   #44
Antosia1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Markizy pionowe są fajnym rozwiązaniem faktycznie. Ja w domu posiadam i jestem zadowolona z zakupu pomimo ceny. Ale takich rzeczy nie kupuje się często tylko są na lata.
Antosia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 09:47   #45
Neli27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Niestety nie uzyskałam odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie, ale zaryzykowała. Do salonu kupiłam żaluzje drewniane 50 mm a do dachowych i nietypowych okien plisy. Teraz wiem, że była to dobra decyzja.
A co do osłon okiennych zewnętrznych a wewnętrznych to są dwie różne kwestie.
Neli27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 23:46   #46
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez Antosia1993 Pokaż wiadomość
Markizy pionowe są fajnym rozwiązaniem faktycznie. Ja w domu posiadam i jestem zadowolona z zakupu pomimo ceny. Ale takich rzeczy nie kupuje się często tylko są na lata.
A jak z wyglądem? Czy okno wygląda gorzej po montażu takiej rolety?
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 08:52   #47
Antosia1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Nie uważam żeby wyglądało gorzej.
Antosia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 18:01   #48
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez Antosia1993 Pokaż wiadomość
Nie uważam żeby wyglądało gorzej.
A jaki kolor wybrałaś?
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 19:32   #49
jolkapolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 52
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Takie markizy do okien pionowych są bardzo estetyczne, więc nie psują widoku na pewno. W gogle znajdziecie foty.
jolkapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-03, 19:17   #50
anka2828
Raczkowanie
 
Avatar anka2828
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 60
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez Inka1982 Pokaż wiadomość
Hej, ale jak ma być cieplej skoro metal doskonale przewodzi ciepło?
To jest bardzo proste do wyjaśnienia

Rolety można zamontować na kilka sposobów .Ja mam zamontowane do muru (skrzynka nie jest montowana we wnęce okiennej) tylko na murze podobnie jak prowadnice ,wtedy między roletą a oknem znajduje się przestrzeń jest tym większa im większa jest szpaleta u mnie jest to ok.12cm ,czyli w tym miejscu tworzy się tzw "poduszka powietrzna " a najlepszym izolatorem jest powietrze ,dlatego jest znacznie cieplej .Jeżeli np na zewnątrz jest -18C to rama okienna wewnątrz po po dotknięciu jest praktycznie ciepła

Nie zawsze uda się roletę zamontować w ten sposób, np jeżeli zewnętrzna ściana będzie miała ozdobny gzyms ,a budynek jest wpisany do rejestru zabytków to Konserwator w życiu się nie zgodzi ,wtedy roletę trzeba montować we wnęce okiennej ,puszkę i prowadnice przykręca się do ramy okiennej
anka2828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 13:59   #51
Neli27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Ale jak dla mnie wadą jest to, że jak opuszczę roletę to jest ciemno. Ja jednak wolę regulować sobie kont padania światła wtedy mieszkanie o wiele ładniej wygląda niż jak jest zaciemnione.
Neli27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 21:58   #52
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez anka2828 Pokaż wiadomość
To jest bardzo proste do wyjaśnienia

Rolety można zamontować na kilka sposobów .Ja mam zamontowane do muru (skrzynka nie jest montowana we wnęce okiennej) tylko na murze podobnie jak prowadnice ,wtedy między roletą a oknem znajduje się przestrzeń jest tym większa im większa jest szpaleta u mnie jest to ok.12cm ,czyli w tym miejscu tworzy się tzw "poduszka powietrzna " a najlepszym izolatorem jest powietrze ,dlatego jest znacznie cieplej .Jeżeli np na zewnątrz jest -18C to rama okienna wewnątrz po po dotknięciu jest praktycznie ciepła

Nie zawsze uda się roletę zamontować w ten sposób, np jeżeli zewnętrzna ściana będzie miała ozdobny gzyms ,a budynek jest wpisany do rejestru zabytków to Konserwator w życiu się nie zgodzi ,wtedy roletę trzeba montować we wnęce okiennej ,puszkę i prowadnice przykręca się do ramy okiennej
Od małżonka: mogłabyś wrzucić zdjęcie jak to wygląda?
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 17:09   #53
krolova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 25
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Jesli zwykle rolety Ci nie pasuja to jeszcze zerknij na Cosimo. Maja fajna opcje, bo moga byc zasuwane np. tylko o dolu, co jest praktycznie w szczegolnosci jak ktos mieszka na parterze.
krolova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 19:06   #54
roksana_tamala
Raczkowanie
 
Avatar roksana_tamala
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 108
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

roelty dzien i noc lepiej się prezentują z zewnątrz niż zasłaniają światło słoneczne latem, więc zależy do czego chcesz ich używać, przed słońcem osłonią ale tylko bardzo ciemne kolory, ale dawają rade przed gapiami nocnymi
roksana_tamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 11:19   #55
barry871
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 21
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

mam takie rolety praktycznie w całym mieszkaniu. świetnie się spisują. najlepsze jest to, że można dowolnie "ustawić" natężenie światła
barry871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 11:36   #56
EwelinkaE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 64
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Rolety dzień/noc są super! Mam je na oknach od pół roku, materiał ok 80% zaciemnienia. Już 2 sąsiadki zrobiły sobie takie same Ja zamawiałam xxxx są dużo lepsze jakościowo niż te z marketów.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-05-24 o 12:05 Powód: reklama
EwelinkaE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 11:02   #57
EwelinkaE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 64
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez Izma56O Pokaż wiadomość
ja się zastanawiam nad roletami drewnianymi, ale musiałabym, sobie zrobić na indywidualne zamówienie. Te z sieciowek wyglądają na słabe.
Świetne żaluzje drewniane są w Akancie, we wnętrzu prezentują się pięknie! Tylko zwróć uwagę ile miejsca masz nad oknem żebyś bez problemu je otworzyła.
EwelinkaE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 15:30   #58
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Żaluzje miałam dawno temu. Z tym, że nie spełniały już moich oczekiwań jeśli chodzi o masę słońca (które uwielbiam, ale czasem chcę odpocząć . Jak promienie docierają do szyby to żadna osłona wewnątrz domu na niewiele się zdaje. Ale ja przez okna płd mam pole.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 16:14   #59
mamciaaa3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Żaluzje też mogą być świetną ochroną przed słońcem, ale muszą być naprawdę dobre. Warto zrobić rozeznanie, a najlepiej spytać w porządnym sklepie. Ja kupowałam w Salvie i jestem mega zadowolona
mamciaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 19:23   #60
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Witam. Chciałam się podpiąć pod pytanie. Planuję założenie rolet, ale bezinwazyjnie, albo przykleić, a najlepiej zamontować na ramę okienna za pomocą haczyków. Nie potrafię się zdecydować, które będą lepsze czy dzień-noc czy plisowane. Głównie zależy mi na osłonie przed gapieniem się sąsiadów w okna w nocy kiedy zapalone jest światło ( nie mieszkam na parterze, ale jak świeci się w nocy światło to wszystko z zewnątrz widać), ale również jeśli już będą na oknie to dobrze by było gdyby chroniły trochę przed słońcem (zabezpieczenie przed wyblaknięciem mebli czy dywanów itp, czy rankiem zapobiegały budzeniu promieniami słońca). W obu przypadkach chcę rolety raczej ciemne tzn. szare, grafitowe, bądź szaro-brązowe, chłodny brąz.
Po pierwsze; patrząc pod względem funkcjonalności lepsze wydają się plisowane, gdyż można regulować stopień zasłonięcia okna w każdy możliwy sposób. Jednak czy montowanie bezinwazyjne na haczykach nie spowoduje, że mechanizm prowadzenia na linkach będzie odstawał od okna i już nie będą tak funkcjonalne jak zamontowane bezpośrednio przy szybie na listwie?
Po drugie z wyglądu bardziej odpowiadają mi rolety dzień noc, podoba mi się bardziej materiał z jakiego są wykonane, dodatkowo zgodnie z nazwą w -dzień także mogą pełnić rolę "firanki".

Głównie nie mogę się zdecydować z powodu bezinwazyjnego montażu. Nie mam możliwości przewiercenia okna, a zastanawiam się czy montowanie na haczyki rolety dzień noc, która jest na rolce nie utrudni dużo funkcjonalności samego okna ( otwieranie, zamykanie) oraz drzwi balkonowych.

Ktoś ma jakieś doświadczenia związane z takimi roletami?
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-28 15:01:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.