Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-28, 16:10   #211
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Mi się pokickalo chyba. Bo podobno dobrze wyglądam w czerni ale ja siebie w czerni nie lubię. Czuje się staro. Może określenie staro wyglądam jest nieodpowiednie...po prostu jestem na etapie chęci wygładzania rzesko...czyli dopóki nie mamy zdj to niewiele można powiedzieć nawet mimo mnogości opcji i opisów. Kurcze. Spróbuję z jakąś bielą, lekko polyskujaca. Albo z elementami złota?

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

W granacie milowalam się wiele lat temu. Hmmm spróbuję. Grafit ostatnio mnie intryguje i być może spróbuję z jakimś spranym odcinkiem grafitu. Grafit to szarość? Zresztą, sprawdzę :-P
Bardzo wdzięcznym kolorem jest srebrzystoszary. Taki grafit ze srebrem.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 16:11   #212
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wiem, że makijaż tylko ma podkreślić kontrast, ale te makijaże dla BSpr też by się zgadzały: szare i grafitowe cienie (czarne są ZA mocne dla mnie), eyeshadow highlight ecru lub blady róż, eyeliner ciemny grafit lub zimny brąz (nie sprawdzałam, ale może się skuszę?), róż albo koralowy albo malinowy no i szminki: średni, ciepły róż i amarant. Zawsze wiedziałam, że w amarantowej szmince spoko.

Dzięki dziewczyny za pomoc, jestem już na 99% pewna, że jestem Bright Spring. Może sobie nawet kupię coś na próbę pomarańczowego i koralowego, czyli w kolorach, których zazwyczaj unikałam, bo "brzydkie". Ale spróbować można.
No i faktycznie, każdy kolor oczu i włosów może być każdym typem. Zawsze się mówi, że wiosny są jasne itd., moje pierwsze skojarzenie z wiosną to złota blondynka o jasnych oczach, ewentualnie jakiś ciemny blond/jasny brąz, miodowy. A ja mam ciemnobrązowe włosy i oczy w kolorze średniego brązu, raczej sprawiam wrażenie "brunetki", nawet wydaje mi się, że ciemniejszej, niż jestem w rzeczywistości. I też te wszystkie analizy w internecie są mylne, bo tam TYP CIEPŁY = ciepły kolor wszystkiego, od oczu po włosy. Przez to myślałam, że jestem jakimś typem chłodnym. Bo u mnie włosy są akurat mylące, bo są w chłodnym, brązowym odcieniu, który w słońcu nie ma złotych, tylko śliwkowe refleksy. Ale cera ma ciepły odcień. Tyle tylko, że jest jasna. Teraz jestem opalona (swoją drogą dość mocno, ale u mnie i tak zawsze wygląda, jakbym była ledwie muśnięta słońcem, bo są ludzie, którzy mają taki odcień cery na co dzień, jak ja latem), ale zimą jestem naprawdę bardzo blada, więc automatycznie kojarzy mi się "typ królewny Śnieżki". Ale fakt faktem, jest na pewno bardziej w kolorze kości słoniowej, niż porcelany. I to też może decyduje. No i powinno mnie było zastanowić też to, że we wszelkich niebieskich cieniach na powiekach wyglądam O-KRO-PNIE. Chyba, że jest to taki lazurowy błękit, mieszający się nieco z jasną zielenią.

Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-09-28 o 16:28
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 16:31   #213
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
Wiem, że makijaż tylko ma podkreślić kontrast, ale te makijaże dla BSpr też by się zgadzały: szare i grafitowe cienie (czarne są ZA mocne dla mnie), eyeshadow highlight ecru lub blady róż, eyeliner ciemny grafit lub zimny brąz (nie sprawdzałam, ale może się skuszę?), róż albo koralowy albo malinowy no i szminki: średni, ciepły róż i amarant. Zawsze wiedziałam, że w amarantowej szmince spoko.

Dzięki dziewczyny za pomoc, jestem już na 99% pewna, że jestem Bright Spring. Może sobie nawet kupię coś na próbę pomarańczowego i koralowego, czyli w kolorach, których zazwyczaj unikałam, bo "brzydkie". Ale spróbować można.
No i faktycznie, każdy kolor oczu i włosów może być każdym typem. Zawsze się mówi, że wiosny są jasne itd., moje pierwsze skojarzenie z wiosną to złota blondynka o jasnych oczach, ewentualnie jakiś ciemny blond/jasny brąz, miodowy. A ja mam ciemnobrązowe włosy i oczy w kolorze średniego brązu, raczej sprawiam wrażenie "brunetki", nawet wydaje mi się, że ciemniejszej, niż jestem w rzeczywistości (właśnie w żywych, mocnych, ciepłych kolorach).
O, proszę, brunetka Bright Spring: imho ty jesteś cieplejsza, ale w każdym typie są różne "poziomy" temperatur.

A z czystymi to jest tak (zimami też), że często trafiają do innych typów, widzisz, dałam się nabrać, może przez światło na zdjęciach.

Dla przykładu: wszystkie BS jako blondynki, choć widziałam gdzieś rudą.

Aha, co do kontrastu, to przeczytałam gdzieś na blogu, że typy czyste często potrzebują więcej kontrastu, niż mają w urodzie. Czyli możesz być średnia, ale zniesiesz wysoki kontrast. dawaj połączenie trawiastej zieleni z pomidorową czerwienią i dodaj jeszcze słonecznikową żółć.

P. S. Cieniami się nie sugeruj, niebieski na powiece to generalnie trudny przypadek, Earth chyba też o tym kiedyś pisała. Jeśli jesteś BS, to zwykle możesz mieć szał na powiece. Może po prostu to był zły odcień albo nie pasuje ci podkreślanie oczoj-bnym kolorem. Tu już nie chodzi tylko o typ kolorystyczny.

P.S.2. Na pewno nie masz chłodnego odcienia włosów.

Ja szukam jakiegoś ładnego, szarego (ciemniejszego) cienia do powiek, matowego, i nic.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png fff.png (468,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 33821940f7e0dc18bb1de6280ee94f54--clear-spring-warm-spring.jpg (84,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fb940ae27fc42df15a4b92824406c77e--bright-spring-palette-spring-colors.jpg (41,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f5e711fa2954482b129208b257fb5a45.jpg (65,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg After-iYi-BSp.jpg (112,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg me%2Bin%2Bbsp.jpg (66,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Clear-and-Bright-Spring-by-Invent-Your-Image.jpg (134,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5649e706463ba91180e99f5e4e4c2890.jpg (40,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bfee0c38df0efd0c8c800cc1b420b07b.jpg (83,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1b8e463d6a10aa200e8481534d053485.jpg (38,3 KB, 15 załadowań)

Edytowane przez okrytonasienna
Czas edycji: 2017-09-28 o 16:36
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 16:59   #214
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
No w sumie. bo ja głównie wybierałam te, które mi się podobały, nie te, które pasowały. Choć oczywiście już wtedy wiedziałam, że lepiej w czystym różu niż np. ciemnej, aksamitnej zieleni (lubię ten kolor).

Ciemna co? Jesień? Ja na początku strzelałam, że Gniazdko może być DA albo TA, ewentualnie Zima, ale dopiero na tych ostatnich zdjęciach ma lepsze światło i widać kolor cery i to, jak reaguje na różne odcienie.

To mnie zwykle wmawiali, że jestem Latem albo Zgaszoną Jesienią.
ja raczej słyszałam, że jestem ciemna kolorystycznie, tzn. odcień skóry, oczu, i takie rzeczy. A to jest bzdura, bo jak się patrzy w moje oczy przy świetle, to one wcale nie są czarne, tylko takie-bursztynowe? (Włosy w sumie tak samo). Mają dużo takich jakby złocistych promieni idących od źrenicy do zewnątrz oka. I jest ciemniejszy pierścień otaczający tęczówkę, może też przez to oczy się wydają ciemniejsze, nie wiem. To samo skóra. Moja skóra wydaje się ciemna, bo słońce mnie szybko opala, ale jakoś mi się nie kleją pieprzyki, które mi ostatnio się pojawiły na szyi, do typu ciemnego; chodzi o ten podział przy OPALANIU, żeby nie było nieporozumień; (w sensie, ciemna karnacja, ) no i ewidentnie widać, że skóra u mnie ma złotawy, czy żółtawy podton, a nie brązowawy. Po tym, moim zdaniem, można poznać wiosnę; u nich skóra ma często autentycznie taki połysk złotawy. Ale trzeba się dobrze przyjrzeć Ale ludzie widzą i wiedzą swoje, szczególnie niedouczone makijażystki, których unikam, bo chcą mi na siłę robić CIEMNY makijaż oka, bo nie potrafią sobie wyobrazić, że to niekoniecznie tak działa. Za dużo osób zwraca uwagę na kolor (i to powierzchownie), przynajmniej u mnie, a nie na jego czystość, bo przecież każda wiosna ma przejrzyste kolory. No i zawsze miałam etykietkę CIEMNEJ ZIMY

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2017-09-28 o 17:20
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 16:59   #215
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Połączenie dziwacznych kolorów chyba okej.
Co do makijażu, to użyłam najmocniejszych cieni, jakie znalazłam. Róże w kolorze gumy balonowej plus fiolet spoko, ten niebieski to tak sobie.

gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 19:13   #216
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja nie mam pewności co do rozstrzygnięcia tej zagadki, ale napiszę swoje odczucia :
1. na pewno nasycone kolory wypadają lepiej niż zgaszone i zlewające się ze skórą;
2. cytrynowa żółć > jajeczna żółć, ale nie mam przekonania czy cytrynowa nie jest dla Ciebie już ciut za chłodna;
3. na tych zdjęciach zarówno czerń jak i biel nie wypada na Tobie zbyt twarzowo, oba kolory są zbyt.. kategoryczne () i zimne, odbierają Ci trochę życia z buzi; te same odczucia mam co do srebrnego swetra;
4. mam wrażenie, że ze wszystkich mierzonych kolorów najgorsza jest chłodna, niebieska, jaskrawa fuksja (co wyklucza głównie TW i BW wg mnie też)
5. ponadto źle wypadłaś w czerwieniach, przegrałaś z nimi (czy to taka chłodna, niebieska czerwień?), może byłoby inaczej gdybyś miała zdjęcie w czerwieni w świetle dnia..
6. mam wrażenie, że ten jasny, brzoskwiniowy (?) sweter z nitkami bardzo ożywia twarz (chociaż sam kolor jest mało kontrastowy), co może sugerować sezon bright;
7. błękit wydaje się być OK prawdopodobnie dlatego, że jasycony i ze śliskiego, błyszczącego materiału;
8. moim zdaniem dobrze Ci w brązach (przynajmniej tych czekoladowych), może to kwestia zdjęć a może po prostu nie lubisz tych kolorów, bo wydaja Ci się mało kontrastowe wobec Twoich oczu i włosów. A, że lubisz kontrasty.. to już wiemy po wyborze Anne Hathaway :P

Wychodzi ciepły sezon, typ bardziej kontrastowy z domieszką chłodu...

Wydaje mi się, że odpadają nam: TW, TSu, Soft Summer, wszystkie jesienie, ciepła wiosna również i chyba BW. Mało prawdopodobna wydaje się LSp i LSu.
Faktycznie najwięcej wskazuje za BSp.. one często są wizualnie podobne do BW, ale cechują się lekkim zgaszeniem, ociepleniem urody (co daje wrażenie jesiennej domieszki) i trochę niższym kontrastem. Dlatego w sumie nie jestem zaskoczona, że wypada BSp, szczególnie po Twoich zdjęciach na dworze bez makijażu (tych wrzucanych na początku). Warto rzucić okiem np. na Rachel Weisz i porównac ją z jakąś BW. Widać te różnice BSp-BW.
Dodam, że BW raczej nie wypadają dobrze w kolorze khaki.

Co do makijażu, róż może wydawać Ci się lepszy, bo lepiej kontrastuje z Twoją tęczówką. Czy w makijażu lepiej wyglądasz:
- w różu czy bez różu? (I mean w różu do policzków )
- błyszczyk czy matowa szminka?
- lubisz rozświetlacze czy wyglądasz jak draqueen ?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-09-28 o 19:24
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 19:24   #217
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
O, proszę, brunetka Bright Spring: imho ty jesteś cieplejsza, ale w każdym typie są różne "poziomy" temperatur.

A z czystymi to jest tak (zimami też), że często trafiają do innych typów, widzisz, dałam się nabrać, może przez światło na zdjęciach.

Dla przykładu: wszystkie BS jako blondynki, choć widziałam gdzieś rudą.

Aha, co do kontrastu, to przeczytałam gdzieś na blogu, że typy czyste często potrzebują więcej kontrastu, niż mają w urodzie. Czyli możesz być średnia, ale zniesiesz wysoki kontrast. dawaj połączenie trawiastej zieleni z pomidorową czerwienią i dodaj jeszcze słonecznikową żółć.

P. S. Cieniami się nie sugeruj, niebieski na powiece to generalnie trudny przypadek, Earth chyba też o tym kiedyś pisała. Jeśli jesteś BS, to zwykle możesz mieć szał na powiece. Może po prostu to był zły odcień albo nie pasuje ci podkreślanie oczoj-bnym kolorem. Tu już nie chodzi tylko o typ kolorystyczny.

P.S.2. Na pewno nie masz chłodnego odcienia włosów.

Ja szukam jakiegoś ładnego, szarego (ciemniejszego) cienia do powiek, matowego, i nic.
Spróbuj City Wolf marki Nabla.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maxresdefault.jpg (45,4 KB, 15 załadowań)
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 19:27   #218
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dodam, że jeżeli dwie BSp z tego wątku Cię "widzą" jako BSp, to jest to duży głos ZA tym typem. Moim zdaniem w AK najłatwiej jest poznać "swojego", bo widać te same niuanse, te same prawidłowości.. no i kto lepiej się zna na palecie BSp jak nie BSp? Ja się na zimach znam, na wiosnach trochę, ale lata i jesienie to już dla mnie rejony niezbadane Zwłaszcza jesienie.. nigdy nie wiem jakie kolory są w ich paletach I tak to jest..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-09-28 o 19:29
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 19:34   #219
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

No właśnie w tym swetrze brzoskwiniowym "z nitkami" nie mam ożywionej twarzy tak na co dzień, to właśnie jeden z takich gorszych kolorów, bo jestem w nich właśnie taka blado-żółta, woskowa. Moja mama mówi też, że średnio mi w pastelowym, brudnym różu; uważa, że wyglądam tak samo jak w tym swetrze, nijako.
Jeżeli chodzi o makijaż, to:
- chyba w różu, ale nie wiem, czy to nie kwestia tego, że wyglądam w nim poważniej, a nie jak licealistka
- co do błyszczyka i matowej szminki, to używam tylko szminek, jak byłam młodsza używałam też błyszczyków, ale nie pamiętam. Natomiast chyba lepiej mi w błyszczących szminkach, niż w takich zupełnie 100% matowych.
- rozświetlacz nie wygląda u mnie źle

A co do Rachel Weisz, to wydaje mi się, że mam trochę więcej kontrastu niż ona, a przynajmniej na tym zdjęciu.



Ona ma taki "oliwkowy" koloryt w oczach, włosach, cerze. A ja mam żółtawą cerę latem i różowawą zimą, czekoladowe oczy i ciemnobrązowe włosy. Chyba głównie ten "kontrast" jest u mnie większy przez oczy. Od razu też mówię, bo coś pisałyście o "absorbowaniu" światła przez skórę. No więc, moja skóra absorbuje i "odbija". Jak mam żółtą bluzkę, to jestem bardziej "świecąca", w różowej "sinieję", w słońcu jestem żółta, w cieniu bardziej "opalona", jak robię zdjęcie z fleszem, to bledsza itd.

Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-09-28 o 19:43
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 19:43   #220
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja jestem BS, ale nie typowałam tak Gniazdka. Ale jak nie to, to nie wiem, jaki typ.

Co do Rachel, to czerń. w odpowiednich kolorach jej oczy są cudownie błyszczące, cera też. Z BS to jeszcze chyba Emmy Rossum nią jest.

morelle, dzięki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Emmy_Rossum_cropped.jpg (112,6 KB, 22 załadowań)
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 19:49   #221
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Ja jestem BS, ale nie typowałam tak Gniazdka. Ale jak nie to, to nie wiem, jaki typ.

Co do Rachel, to czerń. w odpowiednich kolorach jej oczy są cudownie błyszczące, cera też. Z BS to jeszcze chyba Emmy Rossum nią jest.
Jak tak patrzę, to chyba bardziej Emmy Rossum u mnie, niż Rachel Weisz. Ewentualnie trochę Rose McGowan.
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 20:04   #222
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
No właśnie w tym swetrze brzoskwiniowym "z nitkami" nie mam ożywionej twarzy tak na co dzień, to właśnie jeden z takich gorszych kolorów, bo jestem w nich właśnie taka blado-żółta, woskowa. Moja mama mówi też, że średnio mi w pastelowym, brudnym różu; uważa, że wyglądam tak samo jak w tym swetrze, nijako.
Jeżeli chodzi o makijaż, to:
- chyba w różu, ale nie wiem, czy to nie kwestia tego, że wyglądam w nim poważniej, a nie jak licealistka
- co do błyszczyka i matowej szminki, to używam tylko szminek, jak byłam młodsza używałam też błyszczyków, ale nie pamiętam. Natomiast chyba lepiej mi w błyszczących szminkach, niż w takich zupełnie 100% matowych.
- rozświetlacz nie wygląda u mnie źle

A co do Rachel Weisz, to wydaje mi się, że mam trochę więcej kontrastu niż ona, a przynajmniej na tym zdjęciu.



Ona ma taki "oliwkowy" koloryt w oczach, włosach, cerze. A ja mam żółtawą cerę latem i różowawą zimą, czekoladowe oczy i ciemnobrązowe włosy. Chyba głównie ten "kontrast" jest u mnie większy przez oczy. Od razu też mówię, bo coś pisałyście o "absorbowaniu" światła przez skórę. No więc, moja skóra absorbuje i "odbija". Jak mam żółtą bluzkę, to jestem bardziej "świecąca", w różowej "sinieję", w słońcu jestem żółta, w cieniu bardziej "opalona", jak robię zdjęcie z fleszem, to bledsza itd.
Nie miałam na myśli, że kolor swetra jest dobry, ale, że błyszczące nitki trochę Cię ratują w złym kolorze. Innymi słowy, lepiej w pudrowym swetrze z błyszczącymi nitkami niż w pudrowym swetrze z matowej tkaniny. To są cechy sezonów bright.
Podobnie jak transparentna skóra. Dobrze to określiłaś, że w różowej siniejesz, bo ten kolor jest wg mnie na Ciebie za chłodny.
Co do kontrastu Rachel Weisz, czyste sezony miewają zakres kontrastu od średniego do wysokiego. Rachel ma raczej naturalnie średni, ale w mocniejszym makijażu wypada bardziej kontrastowo

Co jest również cechą sezonów bright. Tak jak dziewczyny pisały, inni brali je za jesienie, jak i ja siebie tak typowałam. A wszystkie 3 okazałyśmy się sezonem bright. Oznacza to mw tyle, że można wyglądać niezbyt kontrastowo, ale znosi się wysoki kontrast i nabiera się go we właściwych kolorach. Można też wyglądać kontrastowo, a zniknać z jaskrawym kolorze:

Wg mnie Ty w jaskrawych i zimnych kolorach, znikasz.
Wydaje mi się, że może tak być, że jesteś BSp, ale wolisz siebie w kolorach BW z racji, że lubisz kontrasty. Kolory BW Cię wychładzają, wybledzają, tym samym bardziej wyglądasz właśnie jak królewna śnieżka.

Tu Rachel Weisz w krwistej czerwieni za ciemnej dla BSp.


A propos kontrastu BSp, powiem tylko tyle :


Różne są BSp, jedne bardziej kontrastowe inne mniej, to samo dotyczy wszystkich sezonów.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-09-28 o 20:08
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 20:26   #223
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Ja jestem BS, ale nie typowałam tak Gniazdka. Ale jak nie to, to nie wiem, jaki typ.

Co do Rachel, to czerń. w odpowiednich kolorach jej oczy są cudownie błyszczące, cera też. Z BS to jeszcze chyba Emmy Rossum nią jest.

morelle, dzięki. :-)
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 08:48   #224
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja nie mam pewności co do rozstrzygnięcia tej zagadki, ale napiszę swoje odczucia :
1. na pewno nasycone kolory wypadają lepiej niż zgaszone i zlewające się ze skórą;
2. cytrynowa żółć > jajeczna żółć, ale nie mam przekonania czy cytrynowa nie jest dla Ciebie już ciut za chłodna;
3. na tych zdjęciach zarówno czerń jak i biel nie wypada na Tobie zbyt twarzowo, oba kolory są zbyt.. kategoryczne () i zimne, odbierają Ci trochę życia z buzi; te same odczucia mam co do srebrnego swetra;
4. mam wrażenie, że ze wszystkich mierzonych kolorów najgorsza jest chłodna, niebieska, jaskrawa fuksja (co wyklucza głównie TW i BW wg mnie też)
5. ponadto źle wypadłaś w czerwieniach, przegrałaś z nimi (czy to taka chłodna, niebieska czerwień?), może byłoby inaczej gdybyś miała zdjęcie w czerwieni w świetle dnia..
6. mam wrażenie, że ten jasny, brzoskwiniowy (?) sweter z nitkami bardzo ożywia twarz (chociaż sam kolor jest mało kontrastowy), co może sugerować sezon bright;
7. błękit wydaje się być OK prawdopodobnie dlatego, że jasycony i ze śliskiego, błyszczącego materiału;
8. moim zdaniem dobrze Ci w brązach (przynajmniej tych czekoladowych), może to kwestia zdjęć a może po prostu nie lubisz tych kolorów, bo wydaja Ci się mało kontrastowe wobec Twoich oczu i włosów. A, że lubisz kontrasty.. to już wiemy po wyborze Anne Hathaway :P

Wychodzi ciepły sezon, typ bardziej kontrastowy z domieszką chłodu...

Wydaje mi się, że odpadają nam: TW, TSu, Soft Summer, wszystkie jesienie, ciepła wiosna również i chyba BW. Mało prawdopodobna wydaje się LSp i LSu.
Faktycznie najwięcej wskazuje za BSp.. one często są wizualnie podobne do BW, ale cechują się lekkim zgaszeniem, ociepleniem urody (co daje wrażenie jesiennej domieszki) i trochę niższym kontrastem. Dlatego w sumie nie jestem zaskoczona, że wypada BSp, szczególnie po Twoich zdjęciach na dworze bez makijażu (tych wrzucanych na początku). Warto rzucić okiem np. na Rachel Weisz i porównac ją z jakąś BW. Widać te różnice BSp-BW.
Dodam, że BW raczej nie wypadają dobrze w kolorze khaki.

Co do makijażu, róż może wydawać Ci się lepszy, bo lepiej kontrastuje z Twoją tęczówką. Czy w makijażu lepiej wyglądasz:
- w różu czy bez różu? (I mean w różu do policzków )
- błyszczyk czy matowa szminka?
- lubisz rozświetlacze czy wyglądasz jak draqueen ?
Mam podobne odczucia, chociaż w ogóle imho za dużo na tych zdjęciach nie ma się co opierać, ale zdecydowanie widać dwie rzeczy:
- kolory mocno zlewające się z twarzą wyglądają źle, chyba najgorzej
- chłodne wyglądają zawsze gorzej niż ciepłe

I to przez to dwie żółcie dają inny efekt - jedna jest ciepława, ale zgaszona, druga jest czystsza ale chłodniejsza. Imho żadna nie jest do końca dobra, ale ta zgaszona mocniej się zlewa ze skórą i ogólnie wygląda mdło.

Też BS wydaje mi się mocno prawdopodobne, ale nie wykluczałabym też ciemnej jesieni, tak dla spokoju jeszcze bym sprawdziła.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 14:37   #225
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wampierz, jak jeszcze sprawdzić?

Na pewno w brązach jest średnio. Tak samo w "przydymionych" barwach. A ciemna jesień opiera się na brązach.
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 14:47   #226
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
Wampierz, jak jeszcze sprawdzić?

Na pewno w brązach jest średnio. Tak samo w "przydymionych" barwach. A ciemna jesień opiera się na brązach.
Gniazdku, widzisz tu jakieś opieranie się na brązach? Wszystkie panie są Ciemnymi Jesieniami. To nie tak, że Jesień MUSI nosić brązy. Nie musi, ale może, bo palety w mniejszym lub większym stopniu mają taką "brązową" nakładkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg e2416eb86503dff65524d6b5fef53408--dark-autumn-colour-match.jpg (10,0 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ab2d9047a7cc4275fcaebbea54b66fe5--dark-autumn-deep-winter.jpg (87,2 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg NP-DA.jpg (186,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3c321988c70112fccade99bec26a2498--dark-autumn-deep-winter.jpg (73,1 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Valeria1.jpg (28,8 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bf7806e9b60cefeaf04119b6cad1307f.jpg (43,4 KB, 26 załadowań)
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 15:30   #227
Alicja0708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Hej, założyłam wątek na temat szminki nyx, ale gdzieś przepadł...😢 znalazłam przepiękny kolor nude, ale nie wiem, co to za kolor szminka lip lingerie, jeżeli wiecie, jaki kolor, dajcie znać😊556928c0-6695-496c-a90a-d8851ba7d450-01.jpeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alicja0708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 15:41   #228
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Gniazdku, widzisz tu jakieś opieranie się na brązach? Wszystkie panie są Ciemnymi Jesieniami. To nie tak, że Jesień MUSI nosić brązy. Nie musi, ale może, bo palety w mniejszym lub większym stopniu mają taką "brązową" nakładkę.
Fajne przykłady dajesz na to, że każdy typ urody (pod względem koloru cery, oczu, włosów) może być każdym typem kolorystycznym
Ta blondynka w kręconych nigdy by mi się nie skojarzyła z DA.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 16:03   #229
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Fajne przykłady dajesz na to, że każdy typ urody (pod względem koloru cery, oczu, włosów) może być każdym typem kolorystycznym
Ta blondynka w kręconych nigdy by mi się nie skojarzyła z DA.
Tak, mnie też. Pewnie stawiałabym na SS, ale chyba pisałam już, że typy Ciemne mają taki hm, ciekawy odcień cery, trochę przymglony, ale nie zgaszony. Na jakimś blogu przewinęła się też pani DA o bardzo jasnej, wręcz bladej cerze.

Pierwsza Jasne Lato (!), druga Chłodna Zima, czyli przykład, jak dobrze wyglądać w czerni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 59125c613a76ea38d0ac6068d92ec030.jpg (37,0 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1073a4145bb3662f0976af391a14be1d.jpg (45,6 KB, 33 załadowań)
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-29, 18:47   #230
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Tyle tylko, że kiedy jestem nieopalona, to nie widzę tych "brązów" u siebie w cerze itd.

To są dwa zdjęcia robione zimą, kiedy letnia opalenizna już kompletnie ze mnie zeszła. Pierwsze z nich jest bliżej okna, więc wiadomo, że "wychłodzone". Ale pokazuje, jak moja cera "odbija" światło. Drugie zdjęcie bokiem do okna, widać nawet naturalne, różowawe rumieńce. Zimą mam większy kontrast, bo cera jest jasna. Latem to się "rozmywa", bo jak się opalę, to np. przestają mi się odznaczać usta itd. Te wszystkie panie z załączników, które są Ciemną Jesienią, mają ten zgaszony brąz w kolorycie cery, nawet jasnej, którego ja u siebie nie widzę.

Też ktoś pamiętam na jakimś blogu robił próbki kolorów ze zdjęcia, żeby pokazać ogólny kontrast/koloryt. Wzięłam dobre zdjęcie, robione w świetle dziennym, na zewnątrz, dobrym aparatem, z opalenizną. U mnie wyszło tak:


Tutaj ja opalona vs nieopalona. Również zdjęcie w naturalnym świetle.



A tutaj zrobiłam sobie takie "porównania" siebie z innymi osobami. Wybrałam te, które mają "na oko" podobną kolorystykę do mnie. Starałam się szukać zdjęć w naturalnym świetle, bez flesza itd. Ale mówię, nie wiem, czy to jest miarodajne, takie sprawdzanie. Może robię głupoty, ale się serio wkręciłam w poszukiwanie swojego typu.




Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-09-30 o 00:28
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 08:54   #231
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dla mnie to jest zupełnie niemiarodajne, co zrobiłaś
Cera, oczy, włosy mają tak różne zabarwienie w zależności od fragmentu, zwłaszcza na zdjęciu, gdzie światło odbija się od nich w różny sposób, że trudno doszukiwać się w próbkach koloru prawdziwego odzwierciedlenia kolorów.
Jak weźmiesz 3 różnie naświetlone zdjęcia, z każdego weźmiesz 10 próbek koloru z różnych części zdjęcia twarzy, to każda próbka będzie inna

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-09-30 o 08:55
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 10:42   #232
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Niby tak, ale mi na KAŻDYM zdjęciu, które nie jest prześwietlone ani przyciemnione/zażółcone słońcem wychodzą mniej-więcej takie odcienie. Próbowałam. Zawsze wychodzi jakiś szarawobrązowy na włosach, cieplejszy na oczach i szaroróżowe w cerze i ustach.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Poza tym próbki brałam z takiego neutralnego miejsca twarzy, bez zaróżowień ale i bez prześwietleń. To samo z włosami. Ale jak brałam kiedyś z ciekawości próbki z naświetlonych i nienaświetlonych miejsc włosów/twarzy, to różniły się tylko JASNOŚCIĄ, ale nie tonacją.

A co do zdjęć w różnych oświetleniach, to napisałam, że specjalnie wybrałam zdjęcia w podobnych oświetleniach (wiem, że trudne do uzyskania). Ale oświetlenie, o ile nie jest białe lub żółte, tylko NEUTRALNE nie zmieni tonacji skóry, ust, włosów. Mam na myśli z ciepłej na chłodną itd. Może ją najwyżej nieco przyciemnić/rozjaśnić. Z kontrastem też nic nie zrobi, bo jak się przyciemni lub rozjaśni, to wszystko będzie jaśniejsze/ciemniejsze, czyli kontrast między poszczególnymi elementami zostanie zachowany.
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 12:21   #233
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Hmm.. to zupełnie bezcelowa droga taka analiza.. w AK decyduje podton skóry a tego nie odda żaden kolor w paincie i żadne zdjęcie.
Kolor skóry Rachel Weisz, Ni Ni i 10 innych BSp będzie całkiem inny, podobnie włosów, oczu itd, nawet zakres kontrastu.. a jednak wszystkie są BSp, bo podtony dobrze reagują na żywe czyste kolory..

A Ty cały czas analizujesz wygląd zewnętrzny czy masz do kogoś podobny odcień skóry, kolor włosów i podobny kontrast.. to nie ma znaczenia, ja wyglądam o wiele mniej kontrastowo niż Anne Hathaway a o wiele lepiej wyglądam w jaskrawych kolorach.. tak to działa.

Dodam, że Twoje włosy nie są popielato czarne.. raczej średni lub jasny brąz z ciepłymi podtonami (wg mnie nie masz chłodnego koloru włosów). Brwi też wyglądają dosyć jasno i brązowo i kolor oczu jest wg mnie ciepły. Masz średni kontrast, nie wysoki.. Może Ci się tak wydawać, bo masz jasną cerę, ale wystarczy gdybyś zrobiła sobie zdjęć z kimś o wysokim poziomie kontrastu zobaczyłabyś, że nie jesteś za bardzo kontrastowa.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-09-30 o 12:23
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 13:00   #234
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

No może moje włosy mają ciepły podton, ale nie są jasnym brązem. A na pewno nie "na żywo". Nie są czarne, są brązowe, to prawda. Ale są naprawdę dużo ciemniejsze od tzw. ciemnego blondu, który jest de facto jasnym brązem. No ale też jaśniejsze od włosów np. mojego taty, które są czarne.

To już chyba moja ostatnia próba tutaj. Zebrałam wszystkie podtypy, które padły w sugestiach. Jak to nic nie da, to ja się chyba poddaję i przyjmuję do wiadomości, że w zasadzie nie wiem, czym jestem.






Edytowane przez gniazdko
Czas edycji: 2017-09-30 o 13:15
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 13:19   #235
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Pewnie Cię doprowadzę do rozpaczy, ale zdjęcie, które wybrałaś, wygląda jakby było zrobione w sztucznym świetle i skóra jest nienaturalnie prześwietlona.. Nawet widać dziki połysk na włosach.. dlatego w zasadzie nie widzę Cię w żadnym z umieszczonych kolorów. Zdjecie jest nienaturalne
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 13:22   #236
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Pewnie Cię doprowadzę do rozpaczy, ale zdjęcie, które wybrałaś, wygląda jakby było zrobione w sztucznym świetle i skóra jest nienaturalnie prześwietlona.. Nawet widać dziki połysk na włosach.. dlatego w zasadzie nie widzę Cię w żadnym z umieszczonych kolorów. Zdjecie jest nienaturalne
No, doprowadziłaś. Chyba się poddaję.
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 13:25   #237
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
No, doprowadziłaś. Chyba się poddaję.
Wydaje mi się, że lepiej byłoby wykorzystać któreś z tych
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 24qikh1.jpg (176,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2hmeg6c.jpg (270,6 KB, 16 załadowań)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 13:44   #238
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dobra, last try.





gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 13:45   #239
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png BS.png (742,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BS1.jpg (97,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BW.jpg (125,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BW2.jpg (121,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DA.jpg (111,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg LSU.jpg (123,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg LSU1.jpg (119,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DW.jpg (129,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DW1.jpg (135,2 KB, 16 załadowań)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 13:49   #240
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
I jaki wniosek?
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.