Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-25, 22:31   #301
adu84
Raczkowanie
 
Avatar adu84
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 358
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Emka1 Pokaż wiadomość
WitamSłuchajcie ja osobiscie stosuje ten srodek antykoncepcji juz ok roku i jestem naprawde baaardzo baaardzo zadowolona.Nie musze pamietac o łykaniu tabletek!Krazek naprawde jest swietny-nie czujesz go w sobie a partnerowi rowniez nie przeszkadza podczas stosunku a jesli partner wolalby kochac sie bez tego nalezy wyjac krazek na max 3godz a pozniej oczywiscie po przemyciu letnia wada zalozyc go tam gdzie jego miejsceJesli chodzi o jakies bakterie i grzyby to ja przez caly ten czas stosowania Nuvaring nigdy nie mialam z tym problemow!Pozdrawiam

ja podobnie... używam od kwietnia - zaraz jak się pojawiły na rynku... no rewelacja... do czasu... aż skojarzyłam, że to NR sprawia, że w moim przypadku antykoncepcja jest bezprzedmiotowa... nie dość, że sucho to seks mógłby dla mnie w ogóle nie istnieć... po prostu masakra... myślałam, że to przejdzie, wyreguluje się, ale chyba muszę zrezygnować... za kilka miesięcy zostanę żoną i będziemy w końcu sami mieszkać, a jedyne o czym marzę to przytulanie się

ale to indywidualna sprawa... poza tym jest to najwygodniejsza metoda... zero stresu, okres jak w zegarku, ok. 5 dni średniointensywne, żadnych bóli, jedyne co to wydaje mi się, że jak przestanę używać to waga mi spadnie, ale jak miałam przerwę po cileście, a przed NR to ubyło mi ok 5 kg...

no i niestety zostaje pytanie - co zamiast NR
__________________
żona od 25.07.2009
adu84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 12:14   #302
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez adu84 Pokaż wiadomość
... nie dość, że sucho to seks mógłby dla mnie w ogóle nie istnieć... po prostu masakra... myślałam, że to przejdzie, wyreguluje się, ale chyba muszę zrezygnować...
no i niestety zostaje pytanie - co zamiast NR
Ale zle trafilas, ja akurat w obu kwestiach zupelnie odwrotnie.. na poczatku szalalam jak nimfomanka i wilgotno bardzo, jak nigdy chyba. Teraz sie unormowalo, ale nie moge sie skarzyc.
A co zamiast? no tyle samo hormonow maja plastry, tylko wiesz jak sie je uzywa, maja swoje wady. Zreszta po zmianie z koleczka wszystko bedzie mialo wady Jakby byl dostepny w Polsce to bym sie moze na implant zdecydowala na Twoim miejscu..ale nie wiem co doradzic.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 13:19   #303
adu84
Raczkowanie
 
Avatar adu84
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 358
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

myślę nad spiralą... muszę się zagłębić w wątek o spirali... podobno są takie dla nieródek, a póki co chcemy poczekać jeszcze ze 3 lata z dzidziusiem... tylko mam nadzieję, że jak się zdecyduje to mój gin mi nie powie NIE...
__________________
żona od 25.07.2009
adu84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-04, 22:14   #304
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Jeszcze jest opcja ze Twoj organizm Ci powie "nie"... moja przyjaciolka sie decydowala przez pol roku, jak wybrala dla nie idealna, to jej wypadla jeszcze w gabinecie lekarskim, i gin powiedzial ze to znaczy ze to nie dla niej. Ale nie strasze, jak to dla Ciebie najlepsza opcja, to jasne. Powodzenia.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 23:59   #305
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

mam pytanie ważne bo tępa blondyna jestem
założyłam krążek w środę o godzinie 23, wyciągnęłam po 21 dniach w środę również o 23, teraz po 7 dniach przerwy mam go założyć w środę czy w czwartek??
dzięki za odp
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 10:16   #306
adu84
Raczkowanie
 
Avatar adu84
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 358
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

w środę... zawsze wszystko robisz tego samego dnia tygodnia, o tej samej godzinie
__________________
żona od 25.07.2009
adu84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 18:32   #307
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień dopochwowy

Cytat:
Napisane przez kr0pka Pokaż wiadomość
Witaj

''Pierścień dopochwowy ma 5,5 cm średnicy i zrobiony jest z miękkiego tworzywa sztucznego. Wsuwa się go do pochwy pierwszego dnia miesiączki. Działa przez 90 dni, po czym należy go zmienić na następny. Jeśli przeszkadza w czasie stosunku, można go wyjąć, ale nie na dłużej niż godzinę. Z pierścienia uwalnia się gestagen.''
To ja poprawie kolezanke: Dziala przez 21 dni, po czym nastepuje przerwa 7-dniowa (podobnie jak przy tabletkach) i wkladamy kolejny pierscien. Mozna go wyjac na max 3 godziny na dobe" to informacje z ulotki, nie wiem skad pochodza te poprzednie.

Ja bym sie przy plastrach nie upierala na sile, zrob jak Ci wygodniej, ale maja b podobny sklad, tylko sposobem aplikacji sie roznia. Ja niestety dostalam uczulenia na plasterki, dlatego sie przerzucilam, ale tez na poczatku mialam watpliwosci. Poczytaj sobie ten watek, generalnie caly jest o plusach i minusach nuvaringu. Ja osobiscie polecam.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-08, 13:58   #308
gonia 35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pierścień dopochwowy

Ja biorę pigułki i chcę je odstawić ,bo już pisałam na innym forum ,bo biorę już 5 lat.Zastanawiam się nad różnymi formami antykoncepcji.Może spirala .Ciekawę jak bym sie czuła z krążkiem .Czy jesli zdecydowałabym się i załozyła go po przerwie od pigułek ,to ile czasu trzeba się dodatkowo zabezpieczć i czy mozna np,użyć prezerwatywy razem z patentexem,czy ta globulka żle nie wpływa na krążkek.
gonia 35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 21:28   #309
Lammia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścień dopochwowy

Cytat:
Napisane przez gonia 35 Pokaż wiadomość
Ja biorę pigułki i chcę je odstawić ,bo już pisałam na innym forum ,bo biorę już 5 lat.Zastanawiam się nad różnymi formami antykoncepcji.Może spirala .Ciekawę jak bym sie czuła z krążkiem .Czy jesli zdecydowałabym się i załozyła go po przerwie od pigułek ,to ile czasu trzeba się dodatkowo zabezpieczć i czy mozna np,użyć prezerwatywy razem z patentexem,czy ta globulka żle nie wpływa na krążkek.
Na ulotce jest inf ze dla osob ktore stosuja w ogole pierwszy raz metode antykoncepcji to po 2 tyg jest skuteczny dla tych ktore wczesniej stosowaly inne 1 dnia od zaaplikowania.

I ja osobiscie tez polecam. Nosze juz 3 miesiac i uwazam ze jest rewelacyjny.. zadnych skutków ubocznych nie odczuwam. I nie wroce juz raczej do tabletek.
Lammia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 10:21   #310
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Jesli przechodzisz z tabletek na krazek to zabezpiecza od pierwszego dnia, jak napisala Lammia.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 11:08   #311
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pierścień dopochwowy

Cytat:
Napisane przez Lammia Pokaż wiadomość
Na ulotce jest inf ze dla osob ktore stosuja w ogole pierwszy raz metode antykoncepcji to po 2 tyg jest skuteczny dla tych ktore wczesniej stosowaly inne 1 dnia od zaaplikowania.

I ja osobiscie tez polecam. Nosze juz 3 miesiac i uwazam ze jest rewelacyjny.. zadnych skutków ubocznych nie odczuwam. I nie wroce juz raczej do tabletek.
A ile czasu brałas tabletki? Bo ja biorę tabsy od 7 lat i zastanawiam się czy nie odciążyć wątroby własnie ringiem, bo alternatywne plasty jakoś mniej wzbudzają mój entuzjazm...

Interesuje mnie jak z samopoczuciem, libido, waga po przejsciu z tabletek na ringi było?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 12:16   #312
burek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam serdecznie!!Jestem tu nowa i piszę do was bo mam pewien problem! 3 miesiące temu urodziłam dziecko i następnie po okresie połogu mój ginekolog przepisał mi krążek nova ring. Mam go już od 24 lutego .Zgodnie z instrukcją założony pierwszego dnia miesiączki. tu pojawia się problem bo do dnia dzisiejszego miesiączka mi się jeszcze nie skończyła.I problem numer 2 to taki ,że mój krążek się wysuwa jak sprawdzam gdzie jest to zawsze znajduje się zaraz przy wejściu do pochwy.Wsuwam go dalej ale on po czasie i tak się przemieści!!!!Czy to jest normalne???? A może muszę zmienić metodę antykoncepcji ?? Choć nie ukrywam, że wolałabym zostać przy tej. Czekam na wasze odpowiedzi i z góry za nie dziękuję!!
burek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 13:33   #313
adu84
Raczkowanie
 
Avatar adu84
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 358
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez burek Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!!Jestem tu nowa i piszę do was bo mam pewien problem! 3 miesiące temu urodziłam dziecko i następnie po okresie połogu mój ginekolog przepisał mi krążek nova ring. Mam go już od 24 lutego .Zgodnie z instrukcją założony pierwszego dnia miesiączki. tu pojawia się problem bo do dnia dzisiejszego miesiączka mi się jeszcze nie skończyła.I problem numer 2 to taki ,że mój krążek się wysuwa jak sprawdzam gdzie jest to zawsze znajduje się zaraz przy wejściu do pochwy.Wsuwam go dalej ale on po czasie i tak się przemieści!!!!Czy to jest normalne???? A może muszę zmienić metodę antykoncepcji ?? Choć nie ukrywam, że wolałabym zostać przy tej. Czekam na wasze odpowiedzi i z góry za nie dziękuję!!
krążek jest tam gdzie mu wygodnie... na pewno nie wypadnie i nie grzebałabym przy nim... jesteś po ciąży, więc hormonalnie pewnie jeszcze trochę rozregulowana, a prawdę mówiąc przy pierwszym krążku mogą być plamienia, przedłużony okres... daj sobie czas - twój organizm musi się unormować
__________________
żona od 25.07.2009
adu84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 11:48   #314
Lammia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścień dopochwowy

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A ile czasu brałas tabletki? Bo ja biorę tabsy od 7 lat i zastanawiam się czy nie odciążyć wątroby własnie ringiem, bo alternatywne plasty jakoś mniej wzbudzają mój entuzjazm...

Interesuje mnie jak z samopoczuciem, libido, waga po przejsciu z tabletek na ringi było?
To jest oczywiscie kwestia indywidualna. W moim przypadku samopoczucie w porzadku, zadnych migren, bóli, przesadnej huśtawki nastrojów. Waga stoi w miejscu libido znacznie podwyzszone . Ja odczuwam w zasadzie same zalety ringa i nie zamienie go juz napewno. Poza tym słyne z tego ze zapominam o tabsach pomijałam czasami nawet po dwie, trzy w opakowaniu dlatego ta metoda jest duzo lepsza. Drozsza co prawda ale oplacalna i tak

Moja kolezanka dlugi czas uzywala plastrow i jak patrzylam jak sie meczy to odechciewalo mnie sie wszystkiego.. Niezbyt to wygodne i nieestetycznie wyglada.. Uciążliwe na dłuzsza mete chociaz znam i zwolenniczki ale Ta kolezanka wlasnie sie przerzuciła na Ringa za moją namową.. ciekawe czy będzie zadowolona napisze wam dziewczyny jak to u niej ;D
Lammia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 11:34   #315
Dionizja
Przyczajenie
 
Avatar Dionizja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Odnośnie spirali, to ma ona wady i zalety. Ja nie mam dzieci a miałam ją już dwa razy.
Plusy: nie ma hormonów (oczywiście ta bez hormonów) więc libido jest naturalne i żadnych skutków ubocznych wynikających z zażywania hormonów.
Minusy: zakładanie jest bolesne, łatwiej o zakażenia, no i okresy są bardzo obfite i bolesne.
Decyzja jest trudna, choć i tak rozważam jej założenie po raz trzeci ze względu na spadek libido po 2 latach stosowania tabletek, ale wcześniej spróbuję jeszcze ringa, choć szczerze mówiąc nie mam wielkich nadziei, że to pomoże, bo w końcu jak nie na owulacji, to skąd miałoby być libido? Może na krótką metę jest, tak samo przez pierwsze 2 lata lubiłam swoje tabletki. Kwestia indywidualna, ale jeśli ktoś ma z tym problem, to zmiany tabletek nic nie pomagają, więc czy ring może pomóc?
Dionizja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 11:44   #316
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dionizja Pokaż wiadomość
Odnośnie spirali, to ma ona wady i zalety. Ja nie mam dzieci a miałam ją już dwa razy.
Plusy: nie ma hormonów (oczywiście ta bez hormonów) więc libido jest naturalne i żadnych skutków ubocznych wynikających z zażywania hormonów.
Minusy: zakładanie jest bolesne, łatwiej o zakażenia, no i okresy są bardzo obfite i bolesne.
Decyzja jest trudna, choć i tak rozważam jej założenie po raz trzeci ze względu na spadek libido po 2 latach stosowania tabletek, ale wcześniej spróbuję jeszcze ringa, choć szczerze mówiąc nie mam wielkich nadziei, że to pomoże, bo w końcu jak nie na owulacji, to skąd miałoby być libido? Może na krótką metę jest, tak samo przez pierwsze 2 lata lubiłam swoje tabletki. Kwestia indywidualna, ale jeśli ktoś ma z tym problem, to zmiany tabletek nic nie pomagają, więc czy ring może pomóc?
To rozważasz założenie spirali, czy rozpoczecie stosowania ringa? Bo to co innego i nie wiem o co chodzi??
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 13:12   #317
adu84
Raczkowanie
 
Avatar adu84
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 358
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dionizja Pokaż wiadomość
Odnośnie spirali, to ma ona wady i zalety. Ja nie mam dzieci a miałam ją już dwa razy.
Plusy: nie ma hormonów (oczywiście ta bez hormonów) więc libido jest naturalne i żadnych skutków ubocznych wynikających z zażywania hormonów.
Minusy: zakładanie jest bolesne, łatwiej o zakażenia, no i okresy są bardzo obfite i bolesne.
Decyzja jest trudna, choć i tak rozważam jej założenie po raz trzeci ze względu na spadek libido po 2 latach stosowania tabletek, ale wcześniej spróbuję jeszcze ringa, choć szczerze mówiąc nie mam wielkich nadziei, że to pomoże, bo w końcu jak nie na owulacji, to skąd miałoby być libido? Może na krótką metę jest, tak samo przez pierwsze 2 lata lubiłam swoje tabletki. Kwestia indywidualna, ale jeśli ktoś ma z tym problem, to zmiany tabletek nic nie pomagają, więc czy ring może pomóc?
stosowałam tabletki ponad 2 lata i miałam normalne libido... po ringu w ciągu ok. 6 m-cy seks dla mnie mógłby nie istnieć...
ale u każdego to inaczej wygląda, więc opinie opiniami
__________________
żona od 25.07.2009
adu84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 16:01   #318
Dionizja
Przyczajenie
 
Avatar Dionizja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Najpierw spróbuję Ringa, bo czemu nie, ale jeśli on też nie pomorze, to jednak zdecyduje się na spiralę mimo wszystko, mimo tego bólu przy zakładaniu, bólu podczas owulacji, podczas okresu i baaardzo obfitych okresów... żeby nie czuć działania hormonów.
Dionizja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 19:30   #319
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez adu84 Pokaż wiadomość
stosowałam tabletki ponad 2 lata i miałam normalne libido... po ringu w ciągu ok. 6 m-cy seks dla mnie mógłby nie istnieć...
ale u każdego to inaczej wygląda, więc opinie opiniami
a ja odwrotnie, stosowalam tabletki dwa lata i z miesiaca na miesiac coraz bardziej mi sie odechciewalo. odkad zalozylam ring libido mam super wysokie. Przez pierwsze 2 miesiace szalalam jak nimfomanka teraz juz jakos normalniej jest..
naily jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 09:05   #320
adu84
Raczkowanie
 
Avatar adu84
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 358
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez naily Pokaż wiadomość
a ja odwrotnie, stosowalam tabletki dwa lata i z miesiaca na miesiac coraz bardziej mi sie odechciewalo. odkad zalozylam ring libido mam super wysokie. Przez pierwsze 2 miesiace szalalam jak nimfomanka teraz juz jakos normalniej jest..
dokładnie - przeczytałam ten wątek, aby dowiedzieć się jak inne laski reagowały i okazało się, że większość miała zwiększone libido...
dlatego każdy musi sam spróbować i ocenić
__________________
żona od 25.07.2009
adu84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-15, 21:52   #321
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Jasne, kazdemu co innego,ale ja mysle ze ring generuje zwiekszone libido, bo jako cialo obce w pochwie zwieksza wydzielanie sluzu, i stad wlsnie...im wilgotniej tym wieksza ma sie ochote.. Ale to luzna obserwacja, nie doswidczenie naukowe
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-15, 23:13   #322
xuxuxu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 104
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hmmm i mam pytanie to lepsze będzie dla kobiety palącej po 30-tce
pierścień NuvaRing czy Cerazette?
xuxuxu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 07:06   #323
adu84
Raczkowanie
 
Avatar adu84
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 358
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez naily Pokaż wiadomość
Jasne, kazdemu co innego,ale ja mysle ze ring generuje zwiekszone libido, bo jako cialo obce w pochwie zwieksza wydzielanie sluzu, i stad wlsnie...im wilgotniej tym wieksza ma sie ochote.. Ale to luzna obserwacja, nie doswidczenie naukowe
rzekłabym, że bardzo luźna i bardzo indywidualna... przeczytam wątek i niektóre laski narzekały na suchość podczas stosowania ringa i ja się do nich dołączam... pierwszy raz musieliśmy stosować żele nawilżające....
nie jestem na nie dla ringa, bo to najbardziej komfortowa póki co metoda... no ale niestety nie dla mnie myślałam, że to przejdzie, ale jak mój TŻ zaczął się pytać co się dzieje, to niestety nie widzę tego dalej i krążek, który teraz mam niestety będzie ostatni...
__________________
żona od 25.07.2009
adu84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 20:51   #324
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witajcie,
dopiero dzisiaj dowiedziałam się, że istniej coś takiego jak ten ring Od prawie 7 lat biorę tabletki i z powodu braku libido myślę o ich odstawieniu.

Narazie tylko pobieżnie przejrzałam ten wątek, ale pierwsze, co mi się rzuciło w oczy to wypowiedzi że krążek nie przeszkadza podczas stosunku, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrażić
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 21:50   #325
IvaZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Smile Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Moge powiedziec ze swojego doswiadczenia, ze krazek Nuvaring nie przeszkadza podczas stosunku- przynajmniej mnie i mojemu partnerowi. Nie spotkalam na forach wypowiedzi, ze komus przeszkadzal. Jesli nowy krazek wlozysz za plytko to podczas pierwszego stosunku partner moze krazek poczuc ale w trakcie wepchnie go glebiej i po pewnym czsie nic nie bedzie czul. Na pewno powinnas porozmawiac z partnerem i powiedziec mu ze masz cos takiego. Wiem z rozmow, ze czesto dodawalo to pikanterii.
Ja jestem zadowolona.
IvaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 20:03   #326
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IvaZ Pokaż wiadomość
Moge powiedziec ze swojego doswiadczenia, ze krazek Nuvaring nie przeszkadza podczas stosunku- przynajmniej mnie i mojemu partnerowi. Nie spotkalam na forach wypowiedzi, ze komus przeszkadzal. Jesli nowy krazek wlozysz za plytko to podczas pierwszego stosunku partner moze krazek poczuc ale w trakcie wepchnie go glebiej i po pewnym czsie nic nie bedzie czul. Na pewno powinnas porozmawiac z partnerem i powiedziec mu ze masz cos takiego. Wiem z rozmow, ze czesto dodawalo to pikanterii.
Ja jestem zadowolona.

dzięki za informację

Chociaż nadal nie mogę sobie wyobrazić jak to się układa w pochwi, że go podczas stosunku nie czuć

Może dlatego, że w sumie nawet nie wiem jaki jest duży.

Ale jestem bardzo zainteresowana tym krążkiem, od 7 lat biorę tabletki a już od dłuższego czasu męczy mnie brak popędu
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 21:29   #327
IvaZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

iizabelaa
krazek NR ma srednice ok.55mm, brzeg jest taki zaokraglony. Jest delikatny i gietki. Wykonany jest z polimeru, takiego jaki uzywa sie przy roznych implantach. Jest odporny na bakterie nie oblepiaja go. Bierzesz krazek w dwa palce, zplaszczasz i wkladasz do pochwy. Mozesz to robic w pozycji, ktora dla Ciebie jest wygodna - lezysz, kucasz,stoisz z uniesiona noga. Wkladasz jak najglebiej a partner jeszcze go dopchnie. Wiem, ze umiejscowienie krazka nie ma wplywu na jego skutecznosc antykoncepcyjna. Przekonalam?
Pytaj, jesli masz jeszcze watpliwosci.
IvaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 19:31   #328
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja używam NR już chyba pół roku i jestem bardzo zadowolona.Żadnych skutków ubocznych i nie muszę pamiętać o codziennym braniu tabletki.Same plusy.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 20:22   #329
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IvaZ Pokaż wiadomość
iizabelaa
krazek NR ma srednice ok.55mm, brzeg jest taki zaokraglony. Jest delikatny i gietki. Wykonany jest z polimeru, takiego jaki uzywa sie przy roznych implantach. Jest odporny na bakterie nie oblepiaja go. Bierzesz krazek w dwa palce, zplaszczasz i wkladasz do pochwy. Mozesz to robic w pozycji, ktora dla Ciebie jest wygodna - lezysz, kucasz,stoisz z uniesiona noga. Wkladasz jak najglebiej a partner jeszcze go dopchnie. Wiem, ze umiejscowienie krazka nie ma wplywu na jego skutecznosc antykoncepcyjna. Przekonalam?
Pytaj, jesli masz jeszcze watpliwosci.
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja używam NR już chyba pół roku i jestem bardzo zadowolona.Żadnych skutków ubocznych i nie muszę pamiętać o codziennym braniu tabletki.Same plusy.
Dziewczyny gdybym miała czas to bym jutro do ginekologa juz po receptę pobiegła

Tylko, że mam jeszcze 2 listki tabletek i chyba zjem je do końca, bo będzie mi szkoda pieniędzy które na nie wydałam.

Ciekawe jak mój ginekolog zareaguje na ta nowość.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 21:33   #330
IvaZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Pewnie skoncz tabletki szkoda kasy, ale potem mozesz sprobowac krazek Nuvaring. Oczywiscie musisz skonsultowac to z ginka.
Ma wiele zalet:uwalnia mniej hormonow niz tabletka lub plaster, nie robi tego bezposrednio do watroby,wkladasz raz na 21 dni, jest wykonany z bezpiecznego materialu, ktorego nie czepiaja sie bakterie itd.
Zastanow sie i sprobuj.
IvaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.