Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-19, 12:22   #1771
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Benetta no dziwne że cię gin do Endo wysyla bo wyniki masz idealne. Pytanie ile wynosi ft4 bo go jest ważniejsze. ale przy niskim TSH raczej na 90% będzie ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 14:23   #1772
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
U mnie ciąża zeszła na drugi plan przy chorym przedszkolaku

Odebrałam wczoraj wyniki pierwszego badania krwi, w większości ok, ale TSH mam bardzo niskie - 0,080, norma laboratorium zaczyna się od 0,550. Gdzieś czytałam, że w ciąży normy są inne i w pierwszym trymestrze zaczynają się od 0,03, ale to był post na jakimś forum, więc nie wiem jak z wiarygodnością. Wiem że są tu dziewczyny leczące się endokrynologicznie, może ma ktoś wiedzę na ten temat.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Potwierdzam w ciąży może być niższe. U mnie normą jest od 0.01

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 14:42   #1773
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
A jak u was z mdłościami? Ja już się cieszyłam, że mi przeszło ale od kilku dni wieczorem ląduje nad muszlą i nie mam sił nawet chodzić.. Dobrze, że mam chociaż spokój rano w pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie juz 3 tydzien codzienie rano wymioty, cały dzien muli i podchodzi wszystko do gardła. Juz mam dosyć nic nie moge jesc, na nic nie mam ochoty
Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Ja jestem zła bo jestem leżąca. Mąż póki co ma opiekę na mnie bo co zrobić z dziećmi dzieci rok i 4 lata. Mam problem z rwą kulszową - nie mogę chodzić, lezec, siedzieć w miarę. Zaliczyłam rodzinnego i neurologa - zobaczymy w niedzielę co dalej bo na razie tydzień mam leżeć i czekac na poprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a moze spróbuj do fizjoterapeuty?
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 16:30   #1774
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
u mnie juz 3 tydzien codzienie rano wymioty, cały dzien muli i podchodzi wszystko do gardła. Juz mam dosyć nic nie moge jesc, na nic nie mam ochoty


a moze spróbuj do fizjoterapeuty?
Mam plan czekać do niedzieli. Jak nie przejdzie to pójdę w pn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 18:53   #1775
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

O chwilę mnie nie było TZ miał wypadek ..ma zmiażdżone palce i już nie jest fajnie klienci czekają eh . Kurde jak to jest jak mam te L4 to nie mogę nigdzie wychodzić ? Kierownik do mnie dzwonił i się pytał jak się czuję,a potem w prosty powiedział . Ma nadzieję że spędzam ten czas w domu i odpoczywam. I normalnie zgłupiałam , obejmuję chyba już mnie ZUS ..

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Byłam na pobraniu krwi dziś kobietka mi tak pobrała , że pękła mi żyła . Ręka boli wyglądam jak ofiarą pobicia .
Tak mi pobrała , że nie wiem sama 1 probówka powinny być trzy ..

Nie mogę się doczekać , aż moja mama wróci do Polski chce ją poprosić by była zemną przy porodzie . Mam nadzieję , że się ucieszy.
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 18:53   #1776
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
O chwilę mnie nie było TZ miał wypadek ..ma zmiażdżone palce i już nie jest fajnie klienci czekają eh . Kurde jak to jest jak mam te L4 to nie mogę nigdzie wychodzić ? Kierownik do mnie dzwonił i się pytał jak się czuję,a potem w prosty powiedział . Ma nadzieję że spędzam ten czas w domu i odpoczywam. I normalnie zgłupiałam , obejmuję chyba już mnie ZUS ..


A dlaczego nie możesz nigdzie wychodzić ? Masz zagrożona ciąże i musisz leżeć ? Jeśli na zwolnieniu nie ma napisane ze NIE możesz chodzić to droga wolna Pracodawca płaci za pierwsze 33 dni przebywania na L4, później przechodzisz już pod ZUS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 18:57   #1777
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

To ja za tydzień wchodzę na ZUS ,lekarz kazał mi oszczędzać mój nowy bo mam słabe to żelazo plus codziennie leci krew mi z nosa . Zaliczyłam już kroplówkę dziś jedną ,bo chyba ściany w szpitalu były ciemniejsze odemnie . .Wgl jak wsiadam w auto dopada mnie choroba lokomocyjna ..i to jest dziwne .
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-19, 19:00   #1778
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
A dlaczego nie możesz nigdzie wychodzić ? Masz zagrożona ciąże i musisz leżeć ? Jeśli na zwolnieniu nie ma napisane ze NIE możesz chodzić to droga wolna Pracodawca płaci za pierwsze 33 dni przebywania na L4, później przechodzisz już pod ZUS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niestety tak naprawdę na L4 nawet ciążowym nie powinniśmy wychodzić. W razie kontroli z ZUS możesz się wytłumaczyc - poszłam po chleb lub coś ale mogą chcieć paragon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 19:03   #1779
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Właśnie z tymi paragonami to mi koleżanka mówiła ,myslam to chyba żart . No dlatego moje prawko to kłopot się robi bo mi z życiorysu 4-5 h ucieka i tłumaczyć się ZUS że miałam jazdy ..

Edytowane przez EwkaP
Czas edycji: 2019-09-19 o 19:04
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 19:03   #1780
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Niestety tak naprawdę na L4 nawet ciążowym nie powinniśmy wychodzić. W razie kontroli z ZUS możesz się wytłumaczyc - poszłam po chleb lub coś ale mogą chcieć paragon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jak ktoś będzie chciał się przyczepić to się przyczepi do byle czego. Przecież to totalna głupota paragonu trzymać (ale tak tak słyszałam o tym) Dobrze ze mamy psa to zawsze mogę być z nim na spacerze a to już nie wiem jak udowodnić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 19:06   #1781
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja mieszkam w cudownej okolicy i gdyby ktoś zapytał się sąsiada gdzie jestem podejrzewam , że by dokładnie określił mój plan dnia..A może pójdę po prostu do ZUS i się zapytam jak to wygląda np. jak robię prawo jazdy ..

Edytowane przez EwkaP
Czas edycji: 2019-09-19 o 19:07
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-19, 19:17   #1782
Bacardi_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bacardi_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2 464
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Jak ktoś będzie chciał się przyczepić to się przyczepi do byle czego. Przecież to totalna głupota paragonu trzymać (ale tak tak słyszałam o tym) Dobrze ze mamy psa to zawsze mogę być z nim na spacerze a to już nie wiem jak udowodnić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Do głowy przyszło mi tylko trzymanie psiej kupy w worku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Czekamy na Ciebie

Bacardi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 19:22   #1783
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Bacardi_ Pokaż wiadomość
Do głowy przyszło mi tylko trzymanie psiej kupy w worku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Hahahahhahaha Bacardi
Padłam
Ale na woreczkach musi być w takim razie data i godzina!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 19:42   #1784
Bacardi_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bacardi_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2 464
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Hahahahhahaha Bacardi
Padłam
Ale na woreczkach musi być w takim razie data i godzina!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Najlepiej pakować hermetycznie w specjalnej maszynce z datownikiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Czekamy na Ciebie

Bacardi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 05:57   #1785
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

No właśnie z tym Zusem to masakra, sąsiadka wojne w sądzie toczyła bo jej nie chcieli wypłacić pieniędzy. A jak się ma wokoło uprzejmych sąsiadów, którzy jeszcze najchętniej na twoją niekorzyść mówią to już wgl. Ale rozumiem chęć wyjścia gdziekolwiek. Mówię to ja, osoba która leży od 6 tyg ciąży w łóżku .
Ale sobie pochwaliłam, że nudności w miarę. Wczoraj to jakaś masakra tak się męczyłam. Chyba się nasilają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 06:08   #1786
country1112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 77
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Hej u mnie zaczął sie 13 tydzien bo termin mam na 2.04 takze dziecko juz spore.
Co do mlodosci to w miare ok. Ostatnio w pracy poszlismy do mc donalda na lody i byly Tak slodkie ze myslalam bede rozmawiac z wielkim uchem.
O zwolnieniu planuje poinformowac wczesniej ale mam nadzieje dotrwac do grudnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
country1112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 06:36   #1787
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja dziś zaczynam 10 tydzień. Mam nadzieję że jeszcze trochę i samopoczucie będzie coraz lepsze. Bo ostatnio to masakra. Mdłości cały czas, do tego zmęczenie i brak chęci na cokolwiek. I zero skupienia. Jestem jak zombi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 06:57   #1788
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Właśnie z tymi paragonami to mi koleżanka mówiła ,myslam to chyba żart . No dlatego moje prawko to kłopot się robi bo mi z życiorysu 4-5 h ucieka i tłumaczyć się ZUS że miałam jazdy ..
Nie popadajmy w skrajnosc. Kobiety wyjeżdżają nawet na wakacje. A te wszystkie mamy, które idą na L4 od razu z macierzyńskiego czy wychowawczego też wychodzą z domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 07:28   #1789
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Nie popadajmy w skrajnosc. Kobiety wyjeżdżają nawet na wakacje. A te wszystkie mamy, które idą na L4 od razu z macierzyńskiego czy wychowawczego też wychodzą z domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No my nie musimy popadać w skrajności ale niestety tak to właśnie wygląda jak dziewczyny piszą. Kilka koleżanek musiało się do Zusu fatygowac z paragonami. Kilka pisało pisma, dlaczego ich w domu nie było podczas kontroli. Miałam szkolenie w Zusie i Pan tam określił, że ZLA "chodzące" to takie chodzące wokół bloku czy podwórka, by w razie co kontrolę zauważyć.
Moje świadczenia będą tak liche że mi mogą "skoczyć". Jak pójdę na zwolnienie to i tak będę chodzić z synem na plac zabaw, najwyżej mi zabiorą te 150zł 🤣🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-20, 07:42   #1790
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
No my nie musimy popadać w skrajności ale niestety tak to właśnie wygląda jak dziewczyny piszą. Kilka koleżanek musiało się do Zusu fatygowac z paragonami. Kilka pisało pisma, dlaczego ich w domu nie było podczas kontroli. Miałam szkolenie w Zusie i Pan tam określił, że ZLA "chodzące" to takie chodzące wokół bloku czy podwórka, by w razie co kontrolę zauważyć.
Moje świadczenia będą tak liche że mi mogą "skoczyć". Jak pójdę na zwolnienie to i tak będę chodzić z synem na plac zabaw, najwyżej mi zabiorą te 150zł 🤣🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ZUS skontroluje jak ktoś uprzejmy doniesie, raczej sami z siebie tego nie robią.
Ja w pierwszej ciaży robiłam wszystko, wyjeżdzałam i nie uwazam że jest to zabronione bo nie ma nakazu lezenia na zwolnieniu. A wyjechac zawsze mozna w celach zdrowotnych
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 07:48   #1791
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
ZUS skontroluje jak ktoś uprzejmy doniesie, raczej sami z siebie tego nie robią.
Ja w pierwszej ciaży robiłam wszystko, wyjeżdzałam i nie uwazam że jest to zabronione bo nie ma nakazu lezenia na zwolnieniu. A wyjechac zawsze mozna w celach zdrowotnych
Jeśli jedziesz w celach zdrowotnych lub innych, powinnaś zgłosić do Zusu że zmieniasz miejsce pobytu w danym okresie. Jak planowałam jechać do teściowej na kilka dni to na zwolnieniu podawałam jej adres. Porąbane, zgadzam się. Te kontrolę znajome miały w mojej pierwszej ciąży także z5-6 lat temu. Potem gdzieś mi się obiło o uszy że zusu odpuścił ciezarnym. Ale na ile to się chyba nikt nie dowie.
Tylko przekazuję jak zus interpretuje zwolnienie "chodzące" czy "niechodzące", tak mnie na szkoleniu poinformowano. A że jest to kompletnie nielogiczne to już inna kwestia :/ zresztą cały zus jest nielogiczny :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 08:17   #1792
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ja dziś zaczynam 10 tydzień. Mam nadzieję że jeszcze trochę i samopoczucie będzie coraz lepsze. Bo ostatnio to masakra. Mdłości cały czas, do tego zmęczenie i brak chęci na cokolwiek. I zero skupienia. Jestem jak zombi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo, w pracy nic nie ogarniam, wracam do domu to śpię a jak obudzę się wieczorem to wymiotuję.. Błagam niech się już to skończy bo idzie się wykonczyc. Podziwiam wszystkie babeczki, ktore przy takim samopoczuciu zajmują się jeszcze małymi dziećmi bo ja już wiem że to moja pierwsza i ostatnia ciąża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 08:49   #1793
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

O a propos Zusu i ciąży to włączyłam ddtvn i będzie dziś reportaż na ten temat ciekawa jestem co tam się pozmieniało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

O właśnie się zaczęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 09:19   #1794
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Sytuacja z zusem jest głupia, ale szczerze trochę się nie dziwię, bo ludzie sami do tego doprowadzili. L4 na ciążę,a tu foteczki z wakacji. Dla mnie trochę przesada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 09:33   #1795
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
O a propos Zusu i ciąży to włączyłam ddtvn i będzie dziś reportaż na ten temat ciekawa jestem co tam się pozmieniało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

O właśnie się zaczęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


I jak Benetta? Co tam ciekawego było ?
Nie no ka myśle ze te fotki z wakacji jak się jest na L4 to faktycznie przegięcie.
Słuchajcie a jak kontrolują to co, przychodzą do domu i puk puk jak nie ma to odwrót na pięcie i dostaje się pismo i się tłumaczy ?
Nie sprawdzają pod innym adresem zamieszkania ? Albo w pracy Cię nie szukają ?
Ja to wszędzie mam adres zameldowania a mieszkam pod innym i co wtedy jeśli ktoś by się wybierał na kontrole ?

U mnie dzisiaj równo 11+0 czyli zaczął się 12 tydzień
Lepiej jak męża w domu nie ma, wczoraj sobie w kuchni porządki w szafkach porobilam, dzisiaj po pracy zamierzam w szafie i komodzie i porządek z butami bo jesień idzie
Ale jak mąż wróci to pewnie klap na kanapę i lenistwo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 09:40   #1796
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
I jak Benetta? Co tam ciekawego było ?
Nie no ka myśle ze te fotki z wakacji jak się jest na L4 to faktycznie przegięcie.
Słuchajcie a jak kontrolują to co, przychodzą do domu i puk puk jak nie ma to odwrót na pięcie i dostaje się pismo i się tłumaczy ?
Nie sprawdzają pod innym adresem zamieszkania ? Albo w pracy Cię nie szukają ?
Ja to wszędzie mam adres zameldowania a mieszkam pod innym i co wtedy jeśli ktoś by się wybierał na kontrole ?

U mnie dzisiaj równo 11+0 czyli zaczął się 12 tydzień
Lepiej jak męża w domu nie ma, wczoraj sobie w kuchni porządki w szafkach porobilam, dzisiaj po pracy zamierzam w szafie i komodzie i porządek z butami bo jesień idzie
Ale jak mąż wróci to pewnie klap na kanapę i lenistwo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nic ciekawego, o kontrolach kobiet na działalności, bardziej że działalność działała 3 miesiące a potem zwolnienie na ciąże, czyli nie do końca temat naszej rozmowy.

Podawaj lekarzowi adres pod którym przebywasz, nie musi być zameldowania. Z tego co wiem to nie szukają Cię nigdzie. Tylko pismo i już. Gdzieś coś słyszałam że przyszli drugi raz zamiast od razu pismo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:08   #1797
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Odwiedziła mnie kadrowa ,pierwszy raz na oczy ją widziałam .. Mój pies wnet ją wciągnął do swej jamki... No moja szwagierka urodziła w tym roku ZUS odwiedził ją 3 razy ,na zasadzie loterii . Właśnie działalność mamy z mężem wspólną .. Tż , też ZUS odwiedził jak miał rękę złamana i niestety musiał jechać się tłumaczyć .. A to nie jest tak , że kontrolują tych co mają od różnych lekarzy L4 bo mam od ogólnego,dermatologa (3dni) i od ginekologa.
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:25   #1798
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

U mnie dzis 11 tydzien start, 10+0.
Nie mam na nic sily, jestem zalamana tym brakiem energii... Od 5:30 rano na nogach, zlobek, praca, zlobek, maluch w domu, nie wiem jak sie nazywam... Zasypiam o 21. W domu nic nie ogarniete. Masakra.
Pierwsza ciaza byla takim luksusem, robilam sobie drzemke po powrocie z pracy i jakos zylam....

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:37   #1799
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Sugar u mnie tak samo. Juz odliczam do L4. Rozważam teraz 26 na wizycie. Jeśli nie to początek października biorę urlop i potem od razu L4. Mam dość jestem wykończona i do niczego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 11:56   #1800
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Witajcie ,

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
A jak u was z mdłościami? Ja już się cieszyłam, że mi przeszło ale od kilku dni wieczorem ląduje nad muszlą i nie mam sił nawet chodzić.. Dobrze, że mam chociaż spokój rano w pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dalej mam mdłości i dalej wymiotuję. Wszystko mi dalej śmierdzi i mam problem z jedzeniem .

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Nie myślałam że w trzeciej ciąży coś mnie zaskoczy. Mam atak rwy kulszowej-to chyba to-nie ból miednicy czy spojenia . Od rana. Zaprowadziłam Starszaka do przedszkola i dzięki Bogu za ścianą teście bo bym jej nie odebrała a mąż w pracy. Wiecie co to za ból. Może nie to co przy porodzie SN ale mocny i uniemożliwia mj funkcjonowanie ten przy porodzie przynajmniej ma sens.
Współczuję. Nigdy nie miałam, ale słyszałam,że to jest bolesne bardzo.

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie
Dziec ma 2,7cm, serduszko ładnie bije, wg usg 9+0 termin na 21.04
Też płakałyście jak zobaczyłyście małe fasolki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje! .Ja płakałam w aucie po wizycie. W gabinecie byłam w totalnym stresie, co tam będzie. Dopiero jak wyszłam,doszło do mnie,że jest ok.

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Po 35 roku życia należą się te badania bez żadnego gadania. Nie ma znaczenia czy lekarz prywatny czy na nfz da skierowanie. Nawet z luxmedu maja obowiązek takie skierowanie dać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już dostałam skierowanie na prenatalne od lekarza lux-medu. Ale sam mi nie dał, musiałam o to zapytać sama.

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Curly, oczywiście należą się badania prenatalne na NFZ. Ja dostałam skierowanie od prowadzącego. I chociaż jestem w innej placówce to akurat te będę robić w luxmedzie. Na stronie mojego luxmedu jest zakładka dotycząca prenatalnych na NFZ, znajdź u siebie, wszystko jest napisane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już mam skierowanie, ale umówienie się na te badania przez tel. graniczą z cudem. Muszę jechać chyba osobiście,żeby to załatwić.

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
U mnie 3kg od rana jest głodna więc jem jem i jem. Pocieszam się że z synkiem też zaczęłam od razu tyc ale koniec końców tylko/ aż 12-13kg mi przybylo i szybko to zrzuciłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja schudłam 2 kg przez te mdłości i wymioty. Wczoraj byłam kupić spodnie ciążowe i weszłam w rozmiar S. Ostatnio taką wagę miałam przed 1 ciążą. Aż się zaczęłam martwić , czy ten spadek wagi nie zaszkodzi dziecku.

Umówiłam się do tego Mariana Malinowskiego na wizytę i jak się okazuje, to za te 200zł nie będzie usg. Jak widać inne są standardy w Warszawie. Osobno wizyta jest liczona 200zł, a osobno 150zł za usg, czyli jeszcze więcej niż u mojej poprzedniej lekarki. Nie dość,że mam daleko, to jeszcze więcej musiałabym zapłacić. NIe wiem co robić. Wizytę u mojej lekarki mam 24 wrzesńia. Wczoraj byłam w tym lux-medzie na wizycie, lekarz mnie badał i założył kartę ciąży. Muszę do niego chodzić,żeby dawał mi skierowania na badania w ramach abonamentu, bo nie chce za badania płacić dodatkowo. Zastanawiam się , czy ma sens chodzić do innego lekarza w takim wypadku skoro do lu-medu i tak i tak muszę chodzić,żeby mieć te skierowania na badania u nich.No nie wiem co robić. Chyba nie ma sensu robić podwójnie usg i powielać wizyt. Doradzicie coś?
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-09-20 o 11:58
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.