Co mi sie stalo z twarza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-13, 10:30   #1
Gloriaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 37

Co mi sie stalo z twarza?


Dziewczyny,jestem przerazona!Po przespanej nocy moja twarz wyglada jak luska Arlekina!Bylam wczoraj u fryzjera na farbowanie wlosow i pielegnacje kerastyna.Wieczorem wrociwszy do domu moja twarza wygladala tak jak zawsze.Byla wypielegnowana,zadbana.Wi eczorem odbylam ten sam rytual pielegnacyjny-plyn miceralny i tonik Dermiki,krem pod oczy avene i do twarzy la roche.Dzis rano obudziwszy sie cala twarz mnie swedzila a gdy podeszlam do lustra moim oczom ukazal sie czerwony stwor z szorstka skora,ktora wygladala jak po ostrym poparzeniu slonecznym...Dodam,ze wczoraj w moim miescie bylo deszczowo i uzywam krem z filtrem rowniez dermiki...takie cos przydarzylo mi sie po raz pierwszy!Szyja wyglada podobnie i strasznie swedza mnie ramiona....We wtorek mam tygodniowy wyjazd do Hiszpanii...jestem bardzo przerazona,zasmucona i przede wszystkim nie wiem co moglo byc tego powodem...Oliwy do ognia dodaje fakt,ze oczekiwalam ciemnego brazu a fryzjerka pofarbowala mnie na kruczoczrno i dalam sie namowic na obciecie wlosow do lopatek do ramion by naprawic zniszczenia...Wygladam jak potwor...Wczoraj nie przejmowalam sie zbytnio wlosami,tlumaczac sobie-kolor po 2 miesiacach wyblaknie.Wlosy odrosnaz zdrowe i piekne do satysfakcjonujacej mnie dlugosci za 3 miesiace...ale dzis purpurowy odcien luszczacej sie skory dobil mnie do tego stopnia,ze mam ochote plakac i zrezygnowac z wyjazdu...Uzywam tylko hipoalergicznych kosemtykow,jak to mozliwe?Pomocy!
Gloriaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:34   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Cytat:
Napisane przez Gloriaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny,jestem przerazona!Po przespanej nocy moja twarz wyglada jak luska Arlekina!Bylam wczoraj u fryzjera na farbowanie wlosow i pielegnacje kerastyna.Wieczorem wrociwszy do domu moja twarza wygladala tak jak zawsze.Byla wypielegnowana,zadbana.Wi eczorem odbylam ten sam rytual pielegnacyjny-plyn miceralny i tonik Dermiki,krem pod oczy avene i do twarzy la roche.Dzis rano obudziwszy sie cala twarz mnie swedzila a gdy podeszlam do lustra moim oczom ukazal sie czerwony stwor z szorstka skora,ktora wygladala jak po ostrym poparzeniu slonecznym...Dodam,ze wczoraj w moim miescie bylo deszczowo i uzywam krem z filtrem rowniez dermiki...takie cos przydarzylo mi sie po raz pierwszy!Szyja wyglada podobnie i strasznie swedza mnie ramiona....We wtorek mam tygodniowy wyjazd do Hiszpanii...jestem bardzo przerazona,zasmucona i przede wszystkim nie wiem co moglo byc tego powodem...Oliwy do ognia dodaje fakt,ze oczekiwalam ciemnego brazu a fryzjerka pofarbowala mnie na kruczoczrno i dalam sie namowic na obciecie wlosow do lopatek do ramion by naprawic zniszczenia...Wygladam jak potwor...Wczoraj nie przejmowalam sie zbytnio wlosami,tlumaczac sobie-kolor po 2 miesiacach wyblaknie.Wlosy odrosnaz zdrowe i piekne do satysfakcjonujacej mnie dlugosci za 3 miesiace...ale dzis purpurowy odcien luszczacej sie skory dobil mnie do tego stopnia,ze mam ochote plakac i zrezygnowac z wyjazdu...Uzywam tylko hipoalergicznych kosemtykow,jak to mozliwe?Pomocy!
Może to alergia na farbę?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:42   #3
Gloriaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 37
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Moze i tak,ale sadzilam,ze symptomy pojawia sie wczesniej.Wlosy farbowalam o 9 rano i do 23 mialam twarz jak najbardziej w porzadku...badz na spirytus,ktorym fryzjerka zmywala mi farbe z twarzy....co robic?
Gloriaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:49   #4
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Mi pomaga taki krem z rossmanna na odparzenie dla dzieci. On ma cynk i jest biały ale łagodzi. Nakładam go na całą noc

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:51   #5
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Ja bym się chyba bała cokolwiek na buzie nałożyć Może spróbuj jakiegoś kompresu z rumianku?
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:55   #6
NiespokojnaP
Raczkowanie
 
Avatar NiespokojnaP
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 197
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Proponowalabym wizytę u dermatologa, prywatnie, bo szybciej. Może ktoś przyjmuje w niedzielę?
NiespokojnaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:55   #7
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

A moze po prostu izba przyjęć?
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-13, 10:59   #8
Gloriaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 37
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Cytat:
Napisane przez NiespokojnaP Pokaż wiadomość
Proponowalabym wizytę u dermatologa, prywatnie, bo szybciej. Może ktoś przyjmuje w niedzielę?
Nie wierze jakos w moc dzialalnosci dermatologow,ktorzy zainkasuja stowke,by przepisac krem,ktory moglabym i bez tego dostac w aptece.W swojej kosmetyczce mam duzo dobrych kosmetykow,wiec jezeli one nie pomoga watpie,ze dermatolog cos wskora...
Gloriaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:03   #9
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

dziwne podejscie.kosmetyki to nie leki.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:09   #10
NiespokojnaP
Raczkowanie
 
Avatar NiespokojnaP
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 197
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
dziwne podejscie.kosmetyki to nie leki.
Dokładnie.

Dermatolog chociaż może Ci powie CO TO, będziesz przynajmniej wiedziała co robić, czego unikać i czym leczyć.
NiespokojnaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:11   #11
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Jeśli to jest reakcja alergiczna, czy jeszcze coś innego, to te Twoje dobre kosmetyki nie pomogą, a mogą nawet pogorszyć sprawę. Dziwne masz podejście.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:12   #12
kosiolek
Raczkowanie
 
Avatar kosiolek
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 388
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Autorko, masz moze roslinke aloesu w domu? Jesli nie, moze moglabys ja dostac gdzies w kwiaciarni? Ten sok wycisniety z liscia bardzo pomaga na wszelkiego rodzaju podraznienia i przyspiesza gojenie. Ja mam bardzo wrazliwa skore i jak sobie podraznie skore jakims srodkiem czystosci, albo mam reakcje alergiczna na lateks, to zawsze sobie smaruje i swedzenie przechodzi po kilku minutach, a zaczerwienienie tak na drugi dzien.

Tak na marginiesie, aloes jest tez swietny na poparzenia, bol przechodzi w kilka sekund i nie robi sie blizna po wygojeniu. Wszystko to wiem z wlasnego doswiadczenia, wiec bardzo polecam!
kosiolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:14   #13
Gloriaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 37
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Cytat:
Napisane przez NiespokojnaP Pokaż wiadomość
Dokładnie.

Dermatolog chociaż może Ci powie CO TO, będziesz przynajmniej wiedziała co robić, czego unikać i czym leczyć.
Kilka lat temu bylam u dermatologa z problem nadwrazliwosci skory.Pani zyczyla sobie sto zlotych i po wizycie dowiedzialam sie,ze powinnam uzywac kosmetykow aptecznych najlepiej serii la roche...skad tez moja abominacja...
Gloriaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:15   #14
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

A ja polecam przejść się do najbliższej apteki i chociaż farmaceutę spytać co to może być i czy może coś polecić. A jutro do lekarza.

Cytat:
Kilka lat temu bylam u dermatologa z problem nadwrazliwosci skory.Pani zyczyla sobie sto zlotych i po wizycie dowiedzialam sie,ze powinnam uzywac kosmetykow aptecznych najlepiej serii la roche...skad tez moja abominacja...
Co innego nadwrażliwość skóry, a co innego to, co Ci się stało teraz, nie uważasz?

Edytowane przez mushroomhunter
Czas edycji: 2014-07-13 o 11:18
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:18   #15
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Spróbuj może zażyć coś na uczulenie, choćby wapno.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:19   #16
jacoco
Raczkowanie
 
Avatar jacoco
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 190
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

pij dużo wody to jest ok. 2 litry dziennie jeśli ważysz ok. 50 kg, 3 litry na ok. 60 kg masy ciała. Do tego 3x dziennie wapno musujące (najlepiej bez dodatków). Twarz smaruj emolientami. Do tego możesz zażyć claritine, zyrtec 2x dziennie (lub odpowiedniki dostępne bez recepty - tylko zapytaj się aptekarki które nie działają nasennie)

Mam AZS i te metody u mnie względenie zdają egzamin, przy nasilonych objawach (choć woda i emolienty to podstawa każdego dnia)
__________________
jacoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:42   #17
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Dermatolog bezwzględnie.
Tu, na odległość, niewiele jesteśmy w stanie ci napisać.
Też mam AZS, pojawiało się na szyi, rękach, plecach, czasem udach... I póki nie dowiedziałam się, co to, odchodziłam od zmysłów; nie mogłam spać w bawełnianej koszulce, bo wszystko piekło, obcierało i bolało...
Atak AZS może pojawić się znikąd, a nasila go np. stres. Moje ataki zaczęły się przed maturą- to nie był zbieg okoliczności.
Zwykłe wapno niewiele da, jeśli to AZS. Aloes też raczej odradzam, bo wiele osób ma na nie alergię, więc lepiej nie kombinować.
Umów się czym prędzej do lekarza. Jedyny kosmetyk, który moim zdaniem jakoś może ukoić skórę i nie wyrządzić krzywdy do woda termalna z Uriage. Stosuję ją przy retinoidach, jest świetna. Kupisz w aptece.
Tak czy siak- dermatolog. I poinformuj, jak wizyta.
Uszy do góry!

Edytowane przez panna lucy
Czas edycji: 2014-07-13 o 11:44
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:02   #18
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

oczywiście wizyta u dermatologa jak najbardziej wskazana
ale sama możesz sobie pomóc:
pić wapno
zażyć jakiś środek antyhistaminowy bez recepty np loratadynę
na twarz nałozyć naturalny jogurt mnie ostatnio uczulił wosk do depilacji i nogi miałam jak oparzone, jogutrt naturalny (chyba to była Activia) bardzo mi pomógł
oczywiście trafiłam do lekarza(poszłam do rodzinnego) gdzie dostałam zastrzyk sterydowy
i przeszło
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:06   #19
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Ja też polecam wizytę u dermatologa. I wzięcie tabletek antyalergicznych. Ja mam tak po ugryzieniu przez komara, że całe ciało mnie swędzi, bo mam silną alergię na jad.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:11   #20
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Wiesz. Nie ma jednej pani dermatolog w Polsce. Znajdz innego i spadaj na wizytę bo nie wiadomo jak tak podrazniona skora (?) zareaguje na kosmetyki.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:15   #21
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Obstawiam alergie.
Ja polecam wapno 3x dziennie, witaminą C, tabletki amertil, dużo wody.
Poza tym poszłabym na dużyur do lekarza. Kiedyś dostałam alergii pod oczami, zastrzyk dożylny z lekami antyhistaminowymi oraz sterydy bardzo mi pomogło.
Jak chcesz się czymś posmarować to może być np. Emolium.

Moim zdaniem dostałaś uczulenia na farbę do włosów, ewentualnie może miałaś coś na poduszce do spania np. wyprany w nowym proszku.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:27   #22
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Dziewczyna mojego brata dostala czegos podobnego po nowej hennie. Skonczylo sie nocka w szpitalu i kroplowka, takze nie bagatelizuj tego.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 13:13   #23
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

wystarczy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 13:23   #24
Gloriaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 37
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Dziekuje za rasy.2litry wody juz wypite,wapno i smietana zakupione a jutro umowiona wizyta u dermatologa...bardzo sie boje...czuje,ze to cos powaznego,bo na calym ciele pojawila sie czerwona piekaca wysypka.
Gloriaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 14:02   #25
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Lekarz POZ powinien wystarczyć. Pij wapno, ja bym posmarowała zmiany skórne maścią Alantan, szybciej by sie goiło.
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 15:18   #26
Kocica84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 320
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Cytat:
Napisane przez Gloriaaa Pokaż wiadomość
Dziekuje za rasy.2litry wody juz wypite,wapno i smietana zakupione a jutro umowiona wizyta u dermatologa...bardzo sie boje...czuje,ze to cos powaznego,bo na calym ciele pojawila sie czerwona piekaca wysypka.
To alergia ale na ten spirytus bo jeżeli masz wrazliwą skóre na twarzy to nie dziwne a poza tym zanim fryzjerka ci nalożyła farbe mogła nałożyć tłusty krem u nasady włosów wtedy farbe łatwiej by było zmyć zwykłą wodą albo suchym wacikiem a nie spirytusemDobrze że idziesz do dermatologa przepisze ci leki na recepte nie takie zwykłe kosmetyki

a nie jest to oparzenie słoneczne opalałaś sie ostatnio?reakcja alergiczna na slońce może ?a czy któryś z twoich kosmetyków nie zawiera czasem retinolu lub wit A?sprawdź to

Edytowane przez Kocica84
Czas edycji: 2014-07-13 o 15:22
Kocica84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 16:13   #27
Gloriaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 37
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Niestety.Trafilam na kiepska fryzjerke i oprocz sladow farby na twarzy skonczylam z kruczoczarnym odcieniem na wakacje,ktory totalnie mi nie pasuje...Nie opalalam sie-mam bardzo wrazliwa skore i unikam slonca jak moge,sklad kosmetykow rowniez odpowiedni.Mam 2 hipotezy:albo to uczulenie na farbe badz spirytus albo jakas reakcja na silne detergenty,ktorymi sprzatalam cale mieszkanie.Oczywisice w rekawiczkach i przestrzegajac zasad higieny i bezpieczenstwa ale moze mialo to jakis wplyw na skore....A czy peeling podraznionej skory przyniosl by jakas ulge czy jeszcze bardziej jej zaszkodzil?
Gloriaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 16:28   #28
libacjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 50
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Napisałaś, że fryzjerka zmywała Ci twarz spirytusem.. Czy ramiona też ?
Spirytus bardzo niszczy skórę, sama jak się nim raz wysmarowałam to skóra czerwona, schodzące białe płaty i bardzo piekąca...
Ja polecałabym nawilżać , nawilżać i jeszcze raz nawilżać. Są w rossmanie takie rybki to taki olejek z witaminą A+E to mogłoby załagodzić Twoje objawy


Uważam że nie powinnaś teraz robić peelingu bo cera i tak już jest w złym stanie a peeling spowoduje większe mikrourazy.
__________________
Czerwiec 2012 -początek olejowania włosów
Dbam o cere i włosy i paznokcie
Zdrowo się odżywiam

Codzienne treningi

Edytowane przez libacjaa
Czas edycji: 2014-07-13 o 16:31
libacjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 16:59   #29
Gloriaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 37
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

Nie-ramion nie zmywala.Tylko poszczegolne partie twarzy,szyi i dloni.Hmm...a czy to normalne,ze po spirytusie twarz przypomina popekana czerwona skorupe jak po poparzeniu slonecznym?Czuje sie jakbym miala goraczke.Jak dlugo moze trwac stan powrotu do zdrowia?Boje sie az jutro obudzic bo moze byc jeszcze gorzej...
Gloriaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 17:09   #30
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Co mi sie stalo z twarza?

peeling podrażni Ci jeszcze bardziej twarz.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-13 23:04:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.