Zagubiona w świecie podkładów potrzebuje porady :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-23, 16:21   #1
rainbow_dash
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Red face

Zagubiona w świecie podkładów potrzebuje porady :)


Witam Was serdecznie!

Przede wszystkim to DZIĘKUJĘ! Od lat czytam to forum i zawsze znajduję tutaj odpowiedzi na nurtujące mnie pytania (w każdej dziedzinie... forum nigdy nie zawiodło ).

Teraz być może też znalazłabym odpowiedź, ale naprawdę wolałabym jakąś indywidualną poradę o ile oczywiście macie czas i chęć

Otóż, mam 23 lata, nie przepadam i nigdy nie przepadałam za makijażem i do tej pory uciekałam od niego jak od ognia. Cerę mam w dość dobrej kondycji, czasami pojawiają się jakieś trądzikowe historie, ale radzę sobie z tym w miarę dobrze. Ostatnio jednak zaczyna mi przeszkadzać nierównomierny kolor skóry, jakieś lekkie zaczerwienienia, tendencja do świecenia i tendencja do rumienienia się jak żona Rumcajsa...

Czy możecie mi doradzić jakiś podkład lub coś z tym stylu, co mogłabym stosować i formuła tego specyfiku wyglądałaby na tyle naturalnie, że nadal mogłabym nie stosować makijażu oczu?... Mogą być kosmetyki z wyższej półki, jako, że nie stosuję innych kolorowych, mogę sobie pozwolić na większy wydatek. Ja zdaję sobie sprawę, że moje pytanie jest nieco "lamerskie" i głupie, ale bardzo trudno mi się poruszać po świecie kosmetyków i znaleźć coś co by mi odpowiadało . Prosiłabym o jakieś sugestie wraz z konkretnymi markami i liniami(rozumiem, że kolor będę musiała wybrać sama).
Proszę o pomoc i pozdrawiam!
rainbow_dash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 06:57   #2
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Zagubiona w świecie podkładów potrzebuje porady :)

Postawiłabym na Revlon Colorstay. Jeśli wybierzesz dobry odcień, nie przesadzisz z ilością a przed nałożeniem go na twarz ogrzejesz chwilę na wierzchu/boku drugiej dłoni, idealnie wtapia się w cerę. No chyba, że bardzo zależy Ci na czymś super lekkim, ale to już nie moja działka
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 09:19   #3
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Zagubiona w świecie podkładów potrzebuje porady :)

Jak chcesz coś lekkiego to może ktoryś z BB kremów? Maja za zadanie raczej pielęgnować skórę i wyrównywać koloryt.
Jest ich sporo do wyboru: Garnier wypuscił (nie jest drogi, aczkolwiek mnie po nim pojawiły się na twarzy niemiłe niespodzianki), po Skin79 (ale to na allegro), albo nawet Clinique (słyszałam, że wypuścił swoją serię BB kremów).

Ja w ogóle od ponad roku przerzuciłam się na wysokopólkowe podklady (glownie właśnie Clinique, bo mnie nie zapycha i naturalnie wygląda) i jestem zadowolona. Ale jak wiadomo, na swojej cerze musisz sama wyprobować podkłady.

Jeśli masz gdzieś pod ręką sephorę lub douglasa to przejdź się, powiedz konultantkom, czego potrzebujesz i poproś o probki. Nie ma sensu wydawać na podklad ponad 100 zł i potem, jak Ci nie podpisauje wyrzucać do kosza. A tak to chociażby kolor dobierzesz i zobaczysz jak się podklad zachowuje na Twojej skórze.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 10:38   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Zagubiona w świecie podkładów potrzebuje porady :)

Jaki masz typ cery? Normalna? Sucha? Mieszana? Tłusta?
Jaki kolor karnacji? Jasna? Średnia? Ciemna?
No i jaki przedział cenowy Cię interesuje?
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 10:55   #5
Tam Dao
Raczkowanie
 
Avatar Tam Dao
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: London, UK
Wiadomości: 357
Dot.: Zagubiona w świecie podkładów potrzebuje porady :)

Uzyj porownywarki w sekcji Kosmetyk Wszechczasow.
__________________
FUNDACJA EMIR - Pomoz Psinie!!!
http://fundacja-emir.pl/index.htm

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.
Johann Wolfgang von Goethe



EVOL
Tam Dao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.