Sucha skóra - jak o nią zadbać? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-14, 12:03   #31
Bubas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 44
Talking sucha skóra

No czesc,
Czy ma ktos jakies informacje o suchej skorze i jej pielegnacji ? Potrzeboje na referat i jezeli ktos by mial to z gory dziekuje
Pozdrawiam, Agata
Bubas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 18:56   #32
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: sucha skóra

a ja tak jak nigdy nie wierzylam w dermatologow ( co oni w pospiechu moga wiedzie co mojej cerze jak reaguje itd) ale jednej sie udalo mi pomoc calkowicie wiec teraz kazdemu polecam te dwa kremiki dzieki ktorym moja cera jest zdrowa jak u bobasa krem Atoderm PP( ok 45 zl) ,i krem Physiogel (ok 30 zl)do tego myc twarz mozna zelem z tej samej serii
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 07:48   #33
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: sucha skóra

stosuj oleje w kapsułkach (z wiesiołka, z ogórecznika itp) lub Omega-3. do tego dużo płynów. to w ramach nawilżania od srodka.
Nie wysuszaj skóry dodatkowo (detergenty typu sodium laureth sulfate, alkohol, opalanie itd)
skuteczne kosmetyki dla skór suchych ma np. la roche posay (Lipikar, Lipikar Baume), Bioderma (seria Atoderm), Avene (serie trixera, z coldcream), SVR (topialyse plus, xerialine 500), Vichy (nutrilogie 1,2, baume, Lipidiose2); również Dermedic jest chwalony (hydrain 2) oraz Physiogel creme i cleanser. Oprócz tego wszelkie "bazy": Nanobase!, Lipobase, Diprobase, Unibasis, Nova-baza, Elo-baza, Clobaza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 11:28   #34
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Sucha Skóra HELP,HELP!!

Mam bardzo suchą skóre, poza tym rybią łuske i łuszczyce(genetyka mnie dobija)
,znacie może jakies dobre kremy na suchą skóre, taką łuszczącą sie i pękająca?
No i jakie witaminki, olejki bierzecie zeby nie była taka sucha? moze jakies sposoby macie?
Ja odkrylam ostatnio BIOGAL(olej z ogórecznika) w kapsułkach, mam nadzieje ze pomoże.
Poza tym stosowałam Xerial 50 i balsam z BALNEUM ale niestety jakis strasznych rezultatów nie widze.Xerial jest dobry ale musiałabym sie nim ciapac chyba codziennie a niestety jest mały i drogi.
Nie moge wytrzymać z tą rybią łuską...czy ja całe zycie bede musiała wyglądac jak jaszczurka???????
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 11:40   #35
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Sucha Skóra HELP,HELP!!

niezawodny dla suchej cery jest olejek ze słodkich migdałów.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 12:26   #36
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Sucha Skóra HELP,HELP!!

ale ten olejek jak sie stosuje?w czym on jest?i jakiej firmy?
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 12:29   #37
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Sucha Skóra HELP,HELP!!

Nie wiem jak u Ciebie ,ale na mnie niezawodnym srodkiem na sucha skore jest zel aloesowy z flos leku kosztuje cos ok 8zl
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-05, 12:48   #38
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Sucha Skóra HELP,HELP!!

Cytat:
Napisane przez Smallwitch
ale ten olejek jak sie stosuje?w czym on jest?i jakiej firmy?
olejek ma postać płynnej cieczy, można go dostać w butelce 100ml. w każdym sklepie ze zdrową żywnością, w zielarskich, może w aptekach. Ja mam akurat z Profarmu. wylewasz troszkę na dłoń i wmasowujesz w skórę twarzy ( stosuj na noc ). Olejek ten nie zapycha porów, choć ma dosyć tłustą konsystencję. Rano buźka jest promienna i nawilżona.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 13:05   #39
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: Sucha Skóra HELP,HELP!!

Czy jestes pod opieka lekarza dermatologa? Czy stosujesz diete? W przypadku luszczycy odpwiednia dieta moze calkowicie zlikwidowac objwy choroby.Dieta powinna byc lekkostrawna, z wykluczeniem miesa wiperzowego i tluszczow zwierzecych.
Ciekawa jest dieta makrobiotyczna, poczytaj tutaj na ten temat http://shiatsu.w.interia.pl/tekst1.html
Jezeli temat Cie zainteresuje to polecam ksiazke G.Ohsawa "Makrobiotyka zen"
Bardzo dobre rezulatay daje leczenie sanatoryjne, skonsultuj sie ze swoim lekarzem rodzinnym i zapytaj go o mozliwosc takiego leczenia.
O ile to mozliwe unikaj stersow, poniewaz nasilaja objawy chorobowe.

Olej z ogorecznika lub wiesiolka i wit.A+E mozesz zazywac jak najbardziej.

Tak wiec widzisz leczenie luszczycy musi byc leczeniem skojarzonym i przypuszczam, ze nawet najdrozszy specyfik kupiony w drogerii nie pomoze.
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 14:40   #40
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Sucha Skóra HELP,HELP!!

a ile kosztuje tan olejek?
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 09:51   #41
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Sucha Skóra HELP,HELP!!

Olejek migdałowy robi m.in. Pollena Aroma. Podaję linka do ich sklepu internetowego:

http://www.pollenaaroma.com/sklep/index.html?cid=352

Nie zrażaj się, że te olejki figurują tam jako oleje do masażu. To normalne oleje bazowe. Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-06, 10:59   #42
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Sucha Skóra HELP,HELP!!

ja za ten olejek płaciłam 16zł.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 15:48   #43
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Sucha Skóra HELP,HELP!!

oprócz Balneum możesz wypróbować jeszcze Oilatum i Lipikar, a doustnie omegę 3.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 14:33   #44
madzikt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1
Unhappy sucha skóra i pryszcze

W ostatnich dnia dzieje się coś niedobrego z moją cerą. Na policzkach mam b.suchą skórę, piecze , łuszczy się i jest taka ściągnięta. Na domiar złego wyskoczyły mi jakieś paskudne pryszcze, takie bolące. Zawsze byłam wrażliwcem a teraz już zupełenie nie wiem co mam używać Proszę pomóżcie.
madzikt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 15:33   #45
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: sucha skóra i pryszcze

jedyna rada: wizyta u dermatologa. Ze mna było podobnie, sucha łuszcząca się skóra, wągry i zaskórniki, okazało sie za mam łojotokowe zapalenie skóry
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 21:11   #46
naishas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Unhappy Sucha skóra - jak o nią zadbać?

Witam. Sucha skóra występuje u mnie najczęściej na twarzy i łydkach (w okresie letnim). Chciałabym zaczerpnąć porad co do skóry twarzy, którą staram się pielęgnować. Regularnie smaruję ją kremem Oilatum Soft i jest on najlepszym z dotychczas użytych przeze mnie kremów. Boję się jednak używać peelingów. Jednak po porannym umyciu twarzy sucha skóra wraca.
naishas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 14:57   #47
Fairy 86
Przyczajenie
 
Avatar Fairy 86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

A czym myjesz twarz? Zapytaj w aptece o toniki do mycia wrażliwej/wysuszonej skóry. Broń boże nie wodą!!!!
Fairy 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 18:34   #48
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

Cytat:
Napisane przez Fairy 86 Pokaż wiadomość
A czym myjesz twarz? Zapytaj w aptece o toniki do mycia wrażliwej/wysuszonej skóry. Broń boże nie wodą!!!!
Ale czy tonik/płyn micelarny odpowiednio umyje twarz?
Sama mam suchą skórę, ale przy wieczornym myciu twarzy nie wyobrażam sobie nie umyć jej żelem i spłukać wodą. Żadne płyny nie czyściły mojej skóry odpowiednio dobrze. Kończyło się to w efekcie wysypem po kilku dniach takiego mycia. I żeby nie było - nie robiłam tego na odwal się tylko naprawdę starałam sie twarz czyścic jak najdokładniej.
Za to po każdym umyciu twarzy staram się przetrzeć ją jeszcze płynem micelarnym właśnie, bo w moim wypadku to zapobiega ściąganiu skóry, a potem obowiązkowo krem nawilżający wymieszany z żelem hialuronowym, który dodaję nie tylko do kremów, ale także do maseczek. I dopiero odkąd go włączyłam do pielęgnacji widzę efekty.

Sama prawie się pogodziłam z tym, ze mam suchą skórę, bo nie jest to problem tylko mojej twarzy, a całego ciała. Staram się po prostu nawilżać od wewnątrz i stosować suplementy. No i nie zaniedbywać pielęgnacji.

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2011-04-28 o 18:36
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 20:46   #49
Fairy 86
Przyczajenie
 
Avatar Fairy 86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

Ja w tej chwili myję emulsją Cetaphil. Nie zmywam wodą tylko nadmiar zdejmuję płatkiem kosmetycznym. Później krem nawilżający i jest ok.
Jak myłam twarz wodą to wyglądała jak tarka, o ściąganiu nie wspominając.
Fairy 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-29, 04:55   #50
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Ale czy tonik/płyn micelarny odpowiednio umyje twarz?
Polecam olejki do mycia twarzy i hydrolaty. Na moją suchą skórę działają mniej szkodliwie niż wszelkiego rodzaju żele, pianki itp.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 09:18   #51
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

Do olejku do mycia się przymierzam, ale hydrolat póki co stoi na półce zużyty do połowy zanim się zorientowałam, co sieje mi spustoszenie na twarzy [wiem, muszę poszukać innego - naiwnie liczę, że nie bedą to znowu pieniadze wyrzucone w błoto -_-]
Zresztą może się czepiam, ale na BU chyba do każdego olejku jest zalecenie, żeby zmywać go wodą A sama raczej nie będę próbować robić, bo to dla mnie za wysoka szkoła jazdy

Jednak nie zmienia to faktu, że twarz to jedno, a reszta - drugie. Ciężko byłoby mi się w tych specyfikać kąpać

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2011-04-29 o 09:21
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 15:13   #52
94dawiddd94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 66
Sucha skóra

Czy po nałożeniu rozexu mogę posmarować się emulsją z filtrem 15, bo trzeba chronić się przed słońcem.

Czy po zastosowaniu rozexu może wystąpić chwilowe pogorszenie skóry?

Od rozexu ogólnie mam suchą skórę, czy także mogę po nałożeniu rozexu posmarować się jakimś kremem nawilżającym?

Czy rozex pomoże zwalczyć drobne krostki, podobne do krostek alergicznych?

Z góry dziękuję za odpowiedź
94dawiddd94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 17:04   #53
amelliee
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

Dla mnie antidotum na suchą skórę okazała się A-derma. Od jakiegoś miesiąca stosuję olejek do kąpieli i mleczko nawilżające (którego używam do rąk, twarzy i ciała) i naprawdę, nie wiem już czym jest sucha skóra polecam stokrotnie
amelliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 04:27   #54
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Jednak nie zmienia to faktu, że twarz to jedno, a reszta - drugie. Ciężko byłoby mi się w tych specyfikać kąpać
Nie musisz się w nich kąpać !
Odpowiem Ci z pozycji ekstremalnego sucholca i wrażliwca.
1.- Przetestowałam sporo olejków do mycia twarzy i hydrolatów. Wiele z nich mnie podrażniało. Na placu boju pozostały : olejek bezzapachowy {BU} i hydrolat z zielonej herbaty {Mazdła}. Olejki zmywam wodą "z kranu" bez problemu i kremuję.
2.- Do "smarowania" ciała, po licznych próbach kończących się często porażkami, znalazłam {dla mnie doskonały i działający} - DOVE, Supreme Silk Lotion
3.- Obecnie testuję / używam do mycia twarzy mydła w płynie Biały Jeleń i mam o tym produkcie bardzo dobrą opinię.
4.- "Pod prysznic" odkryłam : Ziaja, oliwkowe mydło pod prysznic.

Czy akurat w/w kosmetyki i Tobie pomogą ?! Nie wiem. Dobór pielęgnacji to sprawa indywidualna; np. Dziewczyny chwalą żel hialuronowy, mnie on nie służy.

Warto też poszperać w https://wizaz.pl/foru /forumdisplay.php?f=66
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 06:10   #55
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

Szperam - stąd pomysły u mnie na BU
A mnie właśnie żel hialuronowy pomaga - ale nie sam. W moim wypadku najlepsze ma rezultaty mieszany 1:1 z kremami, maseczkami itd. Stosowany sam nie najlepiej na mnie działał. Stosowany tak jak napisałam - naprawdę mi pomaga. Widze dużą różnicę między stosowaniem samego kremu, a kremu z żelem
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 11:44   #56
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

spróbuj jakiś tłusty krem np. Ziaja masło kakaowe.
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 11:53   #57
Wyimagin0wana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 425
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

jedynym specyfikiem, który mi pomaga, kiedy moja skóra(twarz i dłonie) staje się okropnie sucha jest krem Clobaza. Po 3-4 dniach regularnego smarowania skóra jest miękka i delikatna Ale niedawno kupiłam też krem z Avonu dla skóry suchej(na twarz) i... jest niesamowity! Gdy posmarowałam twarz na noc, a rano zmyłam byłam zaskoczona. Skóra była mięciutka i tak delikatna jak nigdy dotąd
__________________
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Gratuluję, dostajesz ode mnie koronę małej księżniczki wizaż 2012 w dziedzinie mózgi matematyczne.
Wyimagin0wana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 12:59   #58
majkazpoznania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 13
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

Cytat:
Napisane przez naishas Pokaż wiadomość
Witam. Sucha skóra występuje u mnie najczęściej na twarzy i łydkach (w okresie letnim). Chciałabym zaczerpnąć porad co do skóry twarzy, którą staram się pielęgnować. Regularnie smaruję ją kremem Oilatum Soft i jest on najlepszym z dotychczas użytych przeze mnie kremów. Boję się jednak używać peelingów. Jednak po porannym umyciu twarzy sucha skóra wraca.
hej,
po pierwsze poczytaj sobie wiadomości jak rozponac skórę suchą i w jaki sposob odróznic ją od odwodnionej, jeżeli masz pewność, ze masz skórę suchą proponuję spróbować kilku rozwiązań:
1. Do zmywania twarzy staraj się używać nie wody, a płynów micelarnych, ewentualnie delikatncyh w swojej konsystencji mleczke, np. opartcyh na wyciągu z chabra bławatka. Staraj sie natomiast nie pocierać mocno skóry wacikami, ponieważ skóra suach, tak jak pewnie zauważyłaś ma tendencje do podrażnień, tych mechanicznych też. Zreygnuj więc z żeli do zmywania twarzy.
2. Peeling naq pewno Ci nie zaszkodzi, nie ma się co bać, ale staraj się sięgać po te enzymatyczne, w formie kremu, bez granulek, które po 10-15 minutach zmywasz.
3. Podobnie 1-2 razy w tygodniu możesz nakładać maski. Odpwoiednio dobrane odżywią skórę, spowodują, że zniknie uczucie napięcia, podrażnienia, twarz się wygładzi, a zaczerwienienia stana sie \mniej widoczne.
4. Za podstawę pielęgancji przyjmij natomiast krem, który pwoinnas stosować rano i wieczorem, musi to by pordukt, ktory w wypadku suchej skóry uzupełni poziom lipidów, a także zabezpieczy ją przed agresywnymi czynnikami z zewnątrz jak słonce, wiatr, zimno. Nie musi być to natomiast bardzo tłusty w swojej konsystencji krem, i pamiętaj aby nie nakładać go zbyt grubą warstwą, bo niepotrzebnie w trakcie dnia spłynie Ci pod makijażem. Dla mnie ejdnym z lepszych w tej kategorii kremów jest nutrition comfort marki guinot. Fakt, kosmetyków tych nie kupisz w drogeriach, czy w aptece, jedynie w salonach ksoemtyczncyh, które współpracują z marką, ale jesli udasz się na taka konsultacje kosmetyczka napewno dobierze najbardziej odpowiedni produkt, zarekomenduje zabiegi, przepisze recepte i wyda próbki, tak byś mogła wybrać odpowiedni kosmetyk dla siebie.
majkazpoznania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 14:16   #59
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

Dobre kosmetyki nawilżające powinny ci pomóc. Tylko nie kupuj szajsu - uważaj na co wydajesz kasę. Często na kosmetykach piszą, że nawilżają, a prawda jest zupełnie inna ;/ Kremem silnie nawilżającym jest GUAM INTHENSO Idratante. Zawiera wysokie stężenie składników aktywnych i naprawdę powinnaś odczuć zmianę. Co ty na to? Wygląda to tak:
http://photos03.istore.pl/6163/photo...il/3926262.jpg
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 08:48   #60
majkazpoznania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 13
Dot.: Sucha skóra - jak o nią zadbać?

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
Dobre kosmetyki nawilżające powinny ci pomóc. Tylko nie kupuj szajsu - uważaj na co wydajesz kasę. Często na kosmetykach piszą, że nawilżają, a prawda jest zupełnie inna ;/ Kremem silnie nawilżającym jest GUAM INTHENSO Idratante. Zawiera wysokie stężenie składników aktywnych i naprawdę powinnaś odczuć zmianę. Co ty na to? Wygląda to tak:
http://photos03.istore.pl/6163/photo...il/3926262.jpg

jesli mowimy wciaz o skorze suchej to kosmetyki, nawet te najdrozsze nawilzajace nie pomoga,

cera odwoniona a sucha to roznica! odowniona potrzebuje wlasnie nawilzenia, sucha natomiast nie produkuje dostatecznej ilosci lipidow, wiec tu bardziej sprawdza sie kosmetyki odzywcze, oparte np. na kwasach omega, olejach roślinnych, takie które uzupelnia niedobor lipidów i odtworzą uszkodzony film hydrolipidowy. Podstawą jest więć ropoznanie typu skóry, inaczej nic sie nie zmieni
majkazpoznania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.