La Roche-Posay - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-05, 19:39   #1
mightymuffin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3

La Roche-Posay


Witam,

Nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem, jak nie proszę od razu naprostować mnie. A teraz do rzeczy. Dziś po wizycie u dermatologa dostałem polecenie zakupu kosmetyków wymienionego w temacie producenta. Chodzi o Effaclar K, H i Duo. Dostałem polecenie stosowania Duo rano i wieczorem, K rano i H wieczorem. I teraz moje pytanie - w jakiej kolejności stosować wyżej wymienione kremy. Po rozmowie w aptece (niestety już nie mogłem dodzwonić się do pani dermatolog, a nie chce czekać do poniedziałku) doszliśmy do wniosku, że rano pierw K potem Duo, a wieczorem Duo i potem H. Czy ta kolejność jest dobra i czy przed użyciem tych kremów można pierw przemyć twarz żelem Effaclar? Z góry dziękuję za odpowiedź.
mightymuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 19:13   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: La Roche-Posay

najpierw trzeba oczyscic twarz zelem do mycia, potem duo...
tylko po co ten K? to jest to samo co duo, tylko ze duo jest w wersji jakby wzmocnionej...

ja polecam tak rano i wieczorem myj twarz zelem, naloz rano duo, na wieczor effaclar H, to jest krem nawilzajacy i pozostawia tlusty film, wiec dobrze go uzywac tylko na noc... na drugi dzien to samo tylko rano effclar K i wieczorem H... sumujac co drugi dzien stosuj duo i H, niech skora Ci sie przyzwyczai powoli, odrazu nie nakladaj tak czesto, bo przesuszysz skore, a krem nawilzajacy moze sobie nie poradzic z takim pszesuszeniem odrazu...

troche kogiel mogiel, ale mysle, ze sie polapiesz co napisalam ;p
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 11:38   #3
mightymuffin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: La Roche-Posay

wszystko jasne i klarowne dzięki
mightymuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 15:19   #4
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: La Roche-Posay

aaa unikaj kontaktu kremow duo i K z powiekami, po czasie "wypala", i nie ma sensu nawet pozniej uzywac K i duo naraz... najlepiej co dwa dni tak jak wyzej napisalam jezeli masz klopoty z zaskornikami, grudkami podskornymi i niewielka iloscia syfkow, pociesze Cie tylko, ze mi po 3 miesiacach zeszlo 90% i na pol roku mialam spokoj... teraz wracam do duo
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 14:02   #5
mightymuffin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: La Roche-Posay

Byłem dziś u szanownej pani dermatolog i rzeczywiście wyszło, że się pomyliła zaznaczając zamiast żel to duo. Na szczęście duo było w zestawie z 250ml żelem więc w sumie na jedno wyszło, a duo w bonusie. Póki co będę używał rano K i wieczorem H, duo poczeka aż K się skończy.
Jeśli jest widoczna poprawa po pewnym czasie to oczywiście, że jest to pocieszające. Mam nadzieję, że w moim przypadku również zaskórniki znikną. Pozdrawiam
mightymuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.