Sytuacja w Polsce po wyborach 2015 - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-23, 12:43   #1831
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Żeby dobrze zrozumieć to co teraz się dzieje konieczne jest odniesienie do przeszłości. Nie rozumiem jak w ogóle można by to pomijać.
Oczywiście, że tak. Ale argumentowanie na zasadzie odwracania kota ogonem, ''bo PO coś tam'' to żadne argumentowanie. Kontekst sprawy warto znać, ale nie argumentować w ten sposób za jego pomocą, bo to nic innego jak erysytka, czyli uproszczając i mówiąc sloganem internetowym - trollowanie.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 12:43   #1832
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Trochę jak z tą emeryturę Henryki Krzywonos, to już w ogóle było tak żałosne, że zapite i agresywne gimby się chowajo.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------



Musiałbym walnąć dłuższy tekst na temat tego co jest faktem, co nim nie jest. O prawdopośrodkizmie i o zakładaniu, że czyjeś subiektywne poglądy są rzeczywistością. Rozumiem więc, że nie zrozumiałaś mojego wtrącenia ;-).
Nie ty nic nie rozumiesz . Ale żyj sobie dalej w tym swoim świecie. Zderzenie z rzeczywistością będzie bolało .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 12:43   #1833
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Nie ty nic nie rozumiesz .
Nie, to Ty nic nie rozumiesz! Chcesz się bić?!
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 12:44   #1834
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość

[/COLOR]To są pomówienia ze strony Twojej Mijanou i Goyi czyli osób o wątpliwym autorytecie tutaj, to...skandal
Najważniejsze wszakże, że Twój autorytet jest potężny Ale wiesz, w wyobraźni wszystko wydaje się być większe.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 12:46   #1835
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Nie, to Ty nic nie rozumiesz! Chcesz się bić?!
Wyznacz sekundanta :P.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 12:46   #1836
Monka543
Raczkowanie
 
Avatar Monka543
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 442
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Twoja postawa sugeruje ze ci co rządzili wcześnie mają pusta kartę. A tak nie jest i warto o tym pamiętać żeby znowu nie popełnić błędów przy głosowaniu. Cytując: "i nowa przypowieść Polak sobie kupi ze przed szkoda I po szkodzie glupi". Mam wrażenie że na tym wątku jest sporo osób które polityka zaczęły się interesować ostatnio i to powoduje że nie mają szerszego spojrzenia na polityke. Więc takie wstawki do przeszłości są jak najbardziej ok.
W tym momencie zaczynam odnosić wrażenie, że gadam do ściany... No to wytłumaczę po raz trzeci: chodzi mi o odwoływanie się do przeszłości przy odpowiedziach, które wyrażają sprzeciw wobec obecnej władzy. Jeszcze bardziej dobitnie - ktoś pisze "PiS źle robi, że robi to i tamto", a na to jest odpowiedź "Ale PO zrobiła to i tamto!". Prościej chyba się nie da...
Monka543 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 12:52   #1837
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Po pierwsze Zakleszczotku to Ty nie masz tu nic do napisania, Twoje opinie są pozbawione argumentacji i przesiąkniete nienawiścią, interesują Ci takie głupoty jak np. związki partnerskie, a nie sprawy kluczowe z punktu widzenia państwa, spamujesz i regularnie przeinaczasz rzeczywistość. Nie podejmujesz dyskusji i jesteś ślepy na grzechy obecnej opozycji.
Co do alimentów kijowskiego to sam się przyznał do nie spełniania wymogów alimentacyjnych. Co więcej jest wedle źródła na utrzymaniu obecnej żony i wykorzystuje masy ludzi do promowania się, wobec żałosnej sytuacji materialnej.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Dam się nie bije Zakleszczotku
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-23, 12:56   #1838
Yuri22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 511
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Monka543 Pokaż wiadomość
W tym momencie zaczynam odnosić wrażenie, że gadam do ściany... No to wytłumaczę po raz trzeci: chodzi mi o odwoływanie się do przeszłości przy odpowiedziach, które wyrażają sprzeciw wobec obecnej władzy. Jeszcze bardziej dobitnie - ktoś pisze "PiS źle robi, że robi to i tamto", a na to jest odpowiedź "Ale PO zrobiła to i tamto!". Prościej chyba się nie da...
W moim przypadku piszę tak dlatego, żeby uzmysłowić niektórym hipokryzję np, takiego KOD. Pytałem tutaj kilkukrotnie: gdzie byli rok temu i wcześniej? Te fakty czynią ten cały KOD bardzo mało wiarygodnym, a już na pewno nie bezpartyjnym pospolitym ruszeniem. W czole pochodów idą ludzie, którzy za poprzedniej kadencji mieli w wielu przypadkach za nic konstytucję, a dzisiaj nazywają się jej obrońcami. Żałosne. A skoro dla niektórych, PO było tak samo złe jak PiS, to dlaczego osoby typu Siemoniak, Schetyna czy Kidawa nie są wypraszane z marszów KOD?
Yuri22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 12:56   #1839
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość
sprawy kluczowe z punktu widzenia państwa
Proszę o przybliżenie tych kluczowych spraw -żeby była jasność
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 12:56   #1840
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

http://wpolityce.pl/polityka/275956-...zebuja-lekarza

Bolek pogardliwie o PiSie. No ale czego się spodziewać po kimś, kto pił wódkę z komunistami w Magdalence i dzielił się władzą przy Okrągłym Stole?
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 12:59   #1841
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Monka543 Pokaż wiadomość
W tym momencie zaczynam odnosić wrażenie, że gadam do ściany... No to wytłumaczę po raz trzeci: chodzi mi o odwoływanie się do przeszłości przy odpowiedziach, które wyrażają sprzeciw wobec obecnej władzy. Jeszcze bardziej dobitnie - ktoś pisze "PiS źle robi, że robi to i tamto", a na to jest odpowiedź "Ale PO zrobiła to i tamto!". Prościej chyba się nie da...
Przeczytaj jeszcze raz mój post i jak w końcu zrozumiesz to wtedy dopiero odpisz . Ja odnosiłam się do ogólnego pisania i przypominania swiezynkom politycznym co tam się wcześniej dzialo nie podawałam każdego przypadku.
A nawiasem mówią to czemu nie wspominać ze po coś tez tak robiło? Prawda boli? Tak jak z nocnym głosowaniami dużo osób teraz na pis za to wrzuca a już jedna dziewczyna podała nr głosowania że za po to tak samo funkcjonowalo. I sytuacja wygląda trochę inaczej .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-23, 13:00   #1842
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Te kluczowe sprawy to przede wszystkim zmiany podatkowe, obronność, zmiany w szkolnictwie, polityka zagraniczna, rozwój gospodarki, to właśnie z punktu widzenia tych kwestii powinno się oceniać partie polityczne a nie z powodów światopoglądowych
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:05   #1843
Monka543
Raczkowanie
 
Avatar Monka543
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 442
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Przeczytaj jeszcze raz mój post i jak w końcu zrozumiesz to wtedy dopiero odpisz . Ja odnosiłam się do ogólnego pisania i przypominania swiezynkom politycznym co tam się wcześniej dzialo nie podawałam każdego przypadku.
A nawiasem mówią to czemu nie wspominać ze po coś tez tak robiło? Prawda boli? Tak jak z nocnym głosowaniami dużo osób teraz na pis za to wrzuca a już jedna dziewczyna podała nr głosowania że za po to tak samo funkcjonowalo. I sytuacja wygląda trochę inaczej .
Właśnie problem w tym, że to Ty nie rozumiesz mojego postu
Ja nie mówię żeby nie wspominać, ale żeby nie używać tego jako argumentu na merytoryczne komentarze o obecnej władzy, a właśnie to ma tutaj miejsce A ten tekst "prawda boli?" to naprawdę sobie daruj, bo w porównaniu do niektórych dla mnie nie istnieje "jedyna słuszna partia", której będę bronic choćby nie wiem co robiła.
Monka543 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:07   #1844
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Monka543 Pokaż wiadomość
Właśnie problem w tym, że to Ty nie rozumiesz mojego postu
Ja nie mówię żeby nie wspominać, ale żeby nie używać tego jako argumentu na merytoryczne komentarze o obecnej władzy, a właśnie to ma tutaj miejsce A ten tekst "prawda boli?" to naprawdę sobie daruj, bo w porównaniu do niektórych dla mnie nie istnieje "jedyna słuszna partia", której będę bronic choćby nie wiem co robiła.
No widzisz ja akurat na pis nie głosowałam także nie są dla mnie jedyna słuszna partia . Więc argument jak kula w płot.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:07   #1845
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Ona też nie broni żadnej partii natomiast obnaża patologie Po, w tym przypadku stoisz w roli obrońcy tej partii Monko
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:08   #1846
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość
Te kluczowe sprawy to przede wszystkim zmiany podatkowe, obronność, zmiany w szkolnictwie, polityka zagraniczna, rozwój gospodarki, to właśnie z punktu widzenia tych kwestii powinno się oceniać partie polityczne a nie z powodów światopoglądowych
zmiany podatkowe -nałożenie podatków na banki, sklepy wielkopowierzchniowe, przedsiębiorców i na naukę języka angielskiego.
obronność -zwiększenie i tak już wysokich wydatków, które większości idą na wypłaty/emerytury/renty i dodatki na dzieci
zmiany w szkolnictwie -odwracanie zmian, które były korzystne w dłuższej perspektywie czasu
polityka zagraniczna -ignorowanie UE, NATO w celu "budowania pozycji regionie". tak się składa, ze geopolitycznie jesteśmy w regionie, w którym bez sojuszów jesteśmy zerem.
rozwój gospodarki -obrażanie zagranicznych korporacji, finansowanie z budżetu rzeczy, na które nie ma w nim pieniędzy

Chyba nie takie zmiany interesują przeciętnego Kowalskiego.
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:08   #1847
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Pewnie pamiętacie afery z lekarzami z czasów kiedy PiS rządził. Chyba zbliża się ''powtórka z rozrywki''.
http://natemat.pl/166285,cba-znowu-s...trii-z-krakowa

Czy osoby pracujące w klinikach IVF czeka to samo? Przypomnę, że środowiska proPiSowskie chciały by lekarze i osoby biorące udział w procedurze IVF były karane więzieniem.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:11   #1848
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Przypomnę, że środowiska proPiSowskie chciały by lekarze i osoby biorące udział w procedurze IVF były karane więzieniem.
A w Polsce mamy przecież taaaakie zatrzęsienie lekarzy, że aż wyjeżdżają za granicę ;p
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:11   #1849
LuckyJane
Rozeznanie
 
Avatar LuckyJane
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 758
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Monka543 Pokaż wiadomość
W tym momencie zaczynam odnosić wrażenie, że gadam do ściany... No to wytłumaczę po raz trzeci: chodzi mi o odwoływanie się do przeszłości przy odpowiedziach, które wyrażają sprzeciw wobec obecnej władzy. Jeszcze bardziej dobitnie - ktoś pisze "PiS źle robi, że robi to i tamto", a na to jest odpowiedź "Ale PO zrobiła to i tamto!". Prościej chyba się nie da...
Ma to sens, bo często osoby pisząc o np. nocnych akcjach PiS piszą zszokowane, jakby to oni pierwsi siedzieli po nocach i coś robili, w jakiejś tajemnicy przed ludźmi, nawet było porównanie, że jak złodziej po nocy . Jak tak można? Ano nie oni pierwsi, więc skąd ten szok? Tak samo, jakby nie było ograniczania demokracji za PO i teraz dopiero PiS wykręcają takie numery. Wtedy przeciwko demonstrującym wysyłano częstokroć policję. Teraz tego na szczęście nie robią. Aresztowano chłopaka, który prowadził stronę krytykującą rząd, teraz byłaby afera nie z tej ziemi za coś takiego. Po prostu PiS w słowach wielu dyskutantów wychodzi źle w porównaniu do poprzedników, a tak naprawdę to ludzie po prostu nie mają i nie mieli(!) świadomości, co się wtedy działo, a teraz jest nagłaśniana każda sprawa. Tak samo z demonstracjami, padł wielokrotnie argument, że to pierwszy raz po krótkim czasie, jako swoisty dowód, że PiS najgorzej rządzi w dziejach, a po prostu nie było KOD, które by się zajęło organizowaniem protestów, gdy PO jeszcze gorsze numery wykręcała ludziom, jak choćby z OFE. Afer było multum, robienie na odwrót niż w obietnicach wyborczych. Teraz jest nagle pilnowanie i trudno tego nie zauważyć, dobrze, że chociaż teraz . Może PiS będzie najgorzej rządzić w historii, póki co wcale nie wypada tak źle na tle PO. Wiele osób na tym wątku twierdzi inaczej, to pojawiają się kontrargumenty. To teraz, a nie wtedy mówi się o odwołaniu i polskim Majdanie. Niesiołowski z PO przecież wprost nawołuje do tego:

Cytat:
– Okupując pewne obszary w Warszawie powinno wystarczyć, to zahamuje tą pisowską recydywę, tylko tą drogą, tylko majdan
Ludzie, którzy ostatnie, co chcą to zamieszek i siłowego odsunięcia PiS od władzy będą ciągle przypominać, że PO było jeszcze gorsze i nikt nie myślał o czymś takim.
LuckyJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-23, 13:14   #1850
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

To Twoja osobista opinia w sprawie tych kwestii Zosiu, natomiast to są właśnie obszary ważne dla państwa, ale przeciętnego kowalskiego interesują zwykle sprawy błahe jak światopogląd partii

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Co do Twojego artykułu Zakleszczot to mógłbyś dopisać że cała operacja jest przeprowadzona na zlecenie prokuratury okręgowej w katowicach
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:16   #1851
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Wiesz co jest najgorsze? że większosć nie-rolników będzie i tak przekonana, że dobrze tak rolnikom, bo oni glosowali na PiS. Poprzednio PiS zarżnął rolnictwo fochami na Rosjję, które sprowadziło problemy eksportowe /rynek miesa i warzyw/ z tym dalej są problemy, okazuje sie że można dorżnąć tych, ktorzy ocaleli...
Głosowali na PiS, a po maju wyjdą na ulice. PiS o nich powie, że to pieniacze oderwani od koryta, bo chcieli sprzedać polską ziemię Niemcom, a teraz nie będą mogli.

Żeby nie było, że krytykuję tylko PiS - projekt PSL zmian w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego przegłosowany za rządów PO jest skandaliczny, zupełnie nie do stosowania, pierwokup sąsiedzki, sorry, ale tylko idiota niemający do czynienia z obrotem nieruchomościami mógłby na to wpaść. Nowelizacja od początku do końca jest totalnym bublem.
Trochę liczyłam, że PiS w związku z przesunięciem wejścia w życie zmian ze stycznia na początek maja usunie te bzdurne zapisy wyłączające właściwie możliwość obrotu gruntami ornymi. Niestety, w swoich zapędach poszli jeszcze dalej - chcą doprowadzić do tego, żeby bez zgody Agencji Nieruchomości Rolnych, a w niektórych wypadkach Sądu właściciel nie mógł nawet kichnąć.

Nie jest wielką tajemnicą, że rolnicy mający gospodarstwa szczególnie w pobliżu większych miast pozyskują środki na inwestycje, modernizacje lub po prostu na podreperowanie swojej sytuacji finansowej sprzedażą części gospodarstw. Od zawsze działało to na zasadzie "Zbyszek, w tym roku była susza, kasa się kończy, może sprzedamy tą działkę, ten pasek od południa?", "Dobrze myślisz Halina, jest taki jeden z miasta, który chce postawić domek letniskowy, może będzie zainteresowany."
A teraz figa. Nie sprzedadzą. Tzn. sprzedadzą rolnikowi indywidualnemu. A kim jest rolnik indywidualny i jakie musi spełniać wymogi, żeby za takowego można było go uznać?

Art. 6 ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 roku o kształtowaniu ustroju rolnego:
1. Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną, będącą właścicielem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych o łącznej powierzchni użytków rolnych nieprzekraczającej 300 ha, prowadzącą osobiście gospodarstwo rolne, posiadającą kwalifikacje rolnicze, zamieszkałą w gminie, na obszarze której położona jest jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład tego gospodarstwa.
2. Uważa się, że osoba fizyczna osobiście prowadzi gospodarstwo rolne, jeżeli podejmuje wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia działalności rolniczej w tym gospodarstwie.
3. Uważa się, że osoba fizyczna posiada kwalifikacje rolnicze, jeżeli:
1) uzyskała wykształcenie rolnicze co najmniej zasadnicze lub wykształcenie średnie lub wyższe (nadal chodzi o rolnicze wykształcenie, dla jasności) lub
2) osobiście prowadziła gospodarstwo rolne lub pracowała w gospodarstwie rolnym przez okres co najmniej 5 lat.

Nietrudno przewidzieć też skutek drastycznego spadku ceny ziemi rolnej. Zbyszek będzie chciał sprzedać, ale nie będzie miał komu, bo rolnicy w sąsiedztwie też woleliby sprzedawać niż kupować, a sprzedać nie bardzo będzie komu. Więc trzeba będzie poczekać na przybycie pana na białym koniu, obszarnika z wypchanym portfelem, który powie "Panie Zbyszku, ja to chętnie kupię, mam już 200 ha, kolejne 5 też się przyda. Ale cena, którą pan proponuje nie wchodzi w grę. 15 złotych za metr kwadratowy - może pan zapomnieć. Proponuję 2 zł za mkw. Pana decyzja, sprzedaje pan po dwa złocisze, albo odjeżdżam na swoim koniu, a pan nie sprzeda nikomu. No pomyśl pan, lepiej mieć 100.000 tys. zł, czy nie mieć ich w ogóle?"
I pan Zbyszek sprzeda, bo faktycznie lepszy wróbel w garści, a do garnka trzeba coś włożyć.
I jak zawsze - zyskają najbogatsi. Ich będzie stać na to, żeby kupować i kupować będą, po cenach drastycznie zaniżonych. A jak się okaże, że cena zbyt niska, to ANR skorzysta z pierwokupu i sama kupi.
Bardzo jestem ciekawa, ilu posłów PiS ma kogoś w rodzinie lub sam jest rolnikiem indywidualnym i ile z tych osób kupi ziemię rolną pod rządami znowelizowanej ustawy. Ja bym tak robiła - kupowałabym na potęgę d@#ając zwykłych rolników, a później odpowiednio długo czekała, aż wartość ziemi znów wzrośnie i zostałabym milionerem.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:16   #1852
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość
To Twoja osobista opinia w sprawie tych kwestii Zosiu, natomiast to są właśnie obszary ważne dla państwa, ale przeciętnego kowalskiego interesują zwykle sprawy błahe jak światopogląd partii

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Co do Twojego artykułu Zakleszczot to mógłbyś dopisać że cała operacja jest przeprowadzona na zlecenie prokuratury okręgowej w katowicach
Nie twierdzę, że nie są ważne. opisałam tylko co z tymi obszarami chce zrobić PiS. Najważniejszy dla nich i tak jest TK
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:17   #1853
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Ja też nie lubię hipokrytów ani facetów unikających odpowiedzialności wobec własnych dzieci. Ale jak to się ma do jego działalności społecznej i politycznej? Raczej nijak, tylko żeby dyskredytować. O politykach PiSu, którzy tak walczą o życie zgodnie z zasadami chrześcijańskimi a mają na bokach kochanki czy dzieci, do których się nie przyznają, nie muszę wspominać :-P

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Miło, że nazywasz osoby o odmiennych poglądach bydłem. Bydło chodzi na demostracje i wybory?
Ci ludzie nie mają poglądów, to tylko omotani przez świnie odciągnięte od koryta.
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:19   #1854
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez LuckyJane Pokaż wiadomość
Ma to sens, bo często osoby pisząc o np. nocnych akcjach PiS piszą zszokowane, jakby to oni pierwsi siedzieli po nocach i coś robili, w jakiejś tajemnicy przed ludźmi, nawet było porównanie, że jak złodziej po nocy . Jak tak można? Ano nie oni pierwsi, więc skąd ten szok? Tak samo, jakby nie było ograniczania demokracji za PO i teraz dopiero PiS wykręcają takie numery. Wtedy przeciwko demonstrującym wysyłano częstokroć policję. Teraz tego na szczęście nie robią. Aresztowano chłopaka, który prowadził stronę krytykującą rząd, teraz byłaby afera nie z tej ziemi za coś takiego. Po prostu PiS w słowach wielu dyskutantów wychodzi źle w porównaniu do poprzedników, a tak naprawdę to ludzie po prostu nie mają i nie mieli(!) świadomości, co się wtedy działo, a teraz jest nagłaśniana każda sprawa. Tak samo z demonstracjami, padł wielokrotnie argument, że to pierwszy raz po krótkim czasie, jako swoisty dowód, że PiS najgorzej rządzi w dziejach, a po prostu nie było KOD, które by się zajęło organizowaniem protestów, gdy PO jeszcze gorsze numery wykręcała ludziom, jak choćby z OFE. Afer było multum, robienie na odwrót niż w obietnicach wyborczych. Teraz jest nagle pilnowanie i trudno tego nie zauważyć, dobrze, że chociaż teraz . Może PiS będzie najgorzej rządzić w historii, póki co wcale nie wypada tak źle na tle PO. Wiele osób na tym wątku twierdzi inaczej, to pojawiają się kontrargumenty. To teraz, a nie wtedy mówi się o odwołaniu i polskim Majdanie. Niesiołowski z PO przecież wprost nawołuje do tego:



Ludzie, którzy ostatnie, co chcą to zamieszek i siłowego odsunięcia PiS od władzy będą ciągle przypominać, że PO było jeszcze gorsze i nikt nie myślał o czymś takim.
Dlatego pisalam o osobach które ostatnio interesują się polityką i są "zielone" na temat tego co było kilka, kilkanaście lat temu.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:20   #1855
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Goya
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:20   #1856
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Ci ludzie nie mają poglądów, to tylko omotani przez świnie odciągnięte od koryta.
Zapomniałam, bo przecież poglądy mają tylko zwolennicy PiS. Gdzieś już chyba o tym czytałam.... w czasach socjalizmu?
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:21   #1857
Monka543
Raczkowanie
 
Avatar Monka543
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 442
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
No widzisz ja akurat na pis nie głosowałam także nie są dla mnie jedyna słuszna partia . Więc argument jak kula w płot.
Dobra, poddaje się. Widzę, że ta dyskusja nie ma żadnego sensu, bo i tak moje wypowiedzi będą wykorzystane, tak jak komuś wygodnie, niekoniecznie z jakimkolwiek sensem.

Cytat:
Napisane przez LuckyJane Pokaż wiadomość
Ma to sens, bo często osoby pisząc o np. nocnych akcjach PiS piszą zszokowane, jakby to oni pierwsi siedzieli po nocach i coś robili, w jakiejś tajemnicy przed ludźmi, nawet było porównanie, że jak złodziej po nocy . Jak tak można? Ano nie oni pierwsi, więc skąd ten szok? Tak samo, jakby nie było ograniczania demokracji za PO i teraz dopiero PiS wykręcają takie numery. Wtedy przeciwko demonstrującym wysyłano częstokroć policję. Teraz tego na szczęście nie robią. Aresztowano chłopaka, który prowadził stronę krytykującą rząd, teraz byłaby afera nie z tej ziemi za coś takiego. Po prostu PiS w słowach wielu dyskutantów wychodzi źle w porównaniu do poprzedników, a tak naprawdę to ludzie po prostu nie mają i nie mieli(!) świadomości, co się wtedy działo, a teraz jest nagłaśniana każda sprawa. Tak samo z demonstracjami, padł wielokrotnie argument, że to pierwszy raz po krótkim czasie, jako swoisty dowód, że PiS najgorzej rządzi w dziejach, a po prostu nie było KOD, które by się zajęło organizowaniem protestów, gdy PO jeszcze gorsze numery wykręcała ludziom, jak choćby z OFE. Afer było multum, robienie na odwrót niż w obietnicach wyborczych. Teraz jest nagle pilnowanie i trudno tego nie zauważyć, dobrze, że chociaż teraz . Może PiS będzie najgorzej rządzić w historii, póki co wcale nie wypada tak źle na tle PO. Wiele osób na tym wątku twierdzi inaczej, to pojawiają się kontrargumenty. To teraz, a nie wtedy mówi się o odwołaniu i polskim Majdanie. Niesiołowski z PO przecież wprost nawołuje do tego:



Ludzie, którzy ostatnie, co chcą to zamieszek i siłowego odsunięcia PiS od władzy będą ciągle przypominać, że PO było jeszcze gorsze i nikt nie myślał o czymś takim.
Jeżeli dla kogoś jawne łamanie prawa, pisanie ustawy w przeciągu godzin, która łamie wprost Konstytucję jest lepsze od tego, co było za PO to ja już nie mam żadnych pytań.

Edytowane przez Monka543
Czas edycji: 2015-12-23 o 13:25
Monka543 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:25   #1858
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez zosix90 Pokaż wiadomość
Zapomniałam, bo przecież poglądy mają tylko zwolennicy PiS. Gdzieś już chyba o tym czytałam.... w czasach socjalizmu?
Poglądy w Polsce mają tylko osoby głosujące na Korwina albo Razem.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:32   #1859
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Poglądy w Polsce mają tylko osoby głosujące na Korwina albo Razem.
Ale że tak arbitralnie?
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:35   #1860
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Ci ludzie nie mają poglądów, to tylko omotani przez świnie odciągnięte od koryta.
Oczywiście, to jest kolejny merytoryczny argument? Chyba nie, kolejne bicie piany, zarówno po jednej jak i drugiej stronie.

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Poglądy w Polsce mają tylko osoby głosujące na Korwina albo Razem.
Oj tak, oj tak, bo inni nic nie wiedzą A czy Ty jakiś czas temu nie podziwiałeś jeszcze Kukiza? Może źle kojarzę.

Zawsze myślałam, że Senat to takie pierdu pierdu, pewnie jak większość Polaków, obejrzałam obrady ich połączonych komisji - wow, zupełnie inny świat niż Sejm, merytoryka, brak obrzucania się błotem nawet jak się nie zgadzają z adwersarzami, mimo że temat wzbudza kontrowersję. Można normalnie rozmawiać? Można. Wersal, jak to stwierdził Borowski
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-14 17:02:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.