Maminsynek i mobbing w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-09, 19:31   #1
Haiiley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1

Maminsynek i mobbing w pracy


Witajcie!
Mam problem, może Wy poradzicie mi co mam robić. A może któraś z Was spotkała się z podobna sytuacją. Mój facet i ja pracujemy w firmie jego matki. Ogólnie od początku była spręzyna żeby z nami nie rozmawiać, bo pewnie będziemy donosić. Co jest kompletną bzdurą, bo jeszcze w żadnej z poprzednich prac nigdy na nikogo nie donosiłam. Zawsze starałam się utrzymywać dobre stosunki ze współpracownikami. Ale tu jest inaczej.. Na niego nikt nic nie powie, bo wiadomo syn szefowej lepiej zachowywać pozory. Ale jeśli chodzi o mnie to jest jedno wielkie piekło. Jestem rozliczana między nimi z każdej minuty pracy, mam wyliczane kiedy wyszłam do łazienki, kiedy i ile byłam na przewie. Do tego dochodzą rzeczy wyssane z palca. Traktują mnie jak trędowatą. Na samym początku już izolowali, do osób z którymi współpracowałam sypano tekstami " jak ty możesz z nia wytrzymać" itp. A ja na prawdę jestem otwarta i potrafię się z każdym dogadać. Zwracałam im uwage kilka razy, ale to jak grochem o ścianę. Poprosiłam swojego faceta o to, aby może jakoś się za mną wstawił. Prosiłam nawet żeby nie podawał im ręki na powitanie, bo dla mnie to nóż w plecy. Mnie w powitaniu omijają. Mma wrażenie, że przy matce on nie chce pokazać, że jest konfliktowy. Czuję, że on w ogóle nie poczuwa się do obowiązku jakiejkolwiek mojej obrony.A znowu matka nie reaguje. Na mobbing który mnie dotyka, na to, że jej cudowni współpracownicy ją okradają, oszukują i kładą lachę na obowiązki. Mam juz serdecznie dość. Macie może pomysły jak mam do niego dotrzeć? Żeby w końcu zachowywał się jak facet,a nie jak maminsynek bez własnego zdania?
Haiiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 19:39   #2
hic_et_nunc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 102
Dot.: Maminsynek i mobbing w pracy

Zmienić pracę.
hic_et_nunc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 19:47   #3
elskling
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 53
Dot.: Maminsynek i mobbing w pracy

Cóż to za pomysł w ogóle, żeby się we dwoje zatrudniać w firmie teściówki. Z kosmosu co najmniej.
elskling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 19:47   #4
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Maminsynek i mobbing w pracy

Cytat:
Napisane przez Haiiley Pokaż wiadomość
Prosiłam nawet żeby nie podawał im ręki na powitanie, bo dla mnie to nóż w plecy.
Jesteś przewrażliwiona.
Dostałaś pracę jako kobieta syna szefowej, a inni pewnie musieli mocno się natrudzić, żeby dostać i utrzymać etat. Patrzą z dystansem, co jest zupełnie zrozumiałe.

Zmień pracę jak Ci nie pasuje atmosfera.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 19:48   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Maminsynek i mobbing w pracy

Cytat:
Napisane przez Haiiley Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mam problem, może Wy poradzicie mi co mam robić. A może któraś z Was spotkała się z podobna sytuacją. Mój facet i ja pracujemy w firmie jego matki. Ogólnie od początku była spręzyna żeby z nami nie rozmawiać, bo pewnie będziemy donosić. Co jest kompletną bzdurą, bo jeszcze w żadnej z poprzednich prac nigdy na nikogo nie donosiłam. Zawsze starałam się utrzymywać dobre stosunki ze współpracownikami. Ale tu jest inaczej.. Na niego nikt nic nie powie, bo wiadomo syn szefowej lepiej zachowywać pozory. Ale jeśli chodzi o mnie to jest jedno wielkie piekło. Jestem rozliczana między nimi z każdej minuty pracy, mam wyliczane kiedy wyszłam do łazienki, kiedy i ile byłam na przewie. Do tego dochodzą rzeczy wyssane z palca. Traktują mnie jak trędowatą. Na samym początku już izolowali, do osób z którymi współpracowałam sypano tekstami " jak ty możesz z nia wytrzymać" itp. A ja na prawdę jestem otwarta i potrafię się z każdym dogadać. Zwracałam im uwage kilka razy, ale to jak grochem o ścianę. Poprosiłam swojego faceta o to, aby może jakoś się za mną wstawił. Prosiłam nawet żeby nie podawał im ręki na powitanie, bo dla mnie to nóż w plecy. Mnie w powitaniu omijają. Mma wrażenie, że przy matce on nie chce pokazać, że jest konfliktowy. Czuję, że on w ogóle nie poczuwa się do obowiązku jakiejkolwiek mojej obrony.A znowu matka nie reaguje. Na mobbing który mnie dotyka, na to, że jej cudowni współpracownicy ją okradają, oszukują i kładą lachę na obowiązki. Mam juz serdecznie dość. Macie może pomysły jak mam do niego dotrzeć? Żeby w końcu zachowywał się jak facet,a nie jak maminsynek bez własnego zdania?
A Ty się męczysz tak za miliony? Za jakieś grzechy z przeszłości? Życzę zejścia na ziemię, spojrzenia na fakty (na całokształt, nie na "może się zmieni"). Wyciągnij wnioski i one będą wtedy tylko takie: zmienić pracę (jak najszybciej) i pewnie też faceta (o ile nie pokaże charakteru; związku z kimś, kogo określałabym mianem "mamisynka" jakoś sobie po prostu nie wyobrażam, bo ja własnego faceta muszę szanować i podziwiać, a Ty w nim widzisz miękką faję - nieważne, czy słusznie, czy niesłusznie, ale widzisz; może gdy zmienisz pracę zmienisz i zdanie o nim, a może nie).

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2017-11-09 o 22:24
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 19:48   #6
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Maminsynek i mobbing w pracy

Cytat:
Napisane przez elskling Pokaż wiadomość
Cóż to za pomysł w ogóle, żeby się we dwoje zatrudniać w firmie teściówki. Z kosmosu co najmniej.
Moim zdaniem to przepis na koszmar.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 19:50   #7
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Maminsynek i mobbing w pracy

Cytat:
Napisane przez hic_et_nunc Pokaż wiadomość
Zmienić pracę.
dokładnie. Takie układy nigdy nie są zdrowe. Jeśli czujesz, że jesteś ofiarą mobbingu możesz złożyć pozew do sądu pracy. Jednak licz się z konsekwencjami w relacjach z chłopakiem i jego matką. Nie widzę tu maminsynka, tylko chłopaka który próbuje zachować choć minimum profesjonalizmu przed pracownikami. Ma się za Tobą wstawiać? Nie podawać im ręki na.powitanie? Przesadzasz. Nie tam jest Twoje miejsce, jesteś tam z racji związku z synem szefowej. To normalne, że innym to nie w smak.
__________________

Edytowane przez mellitus
Czas edycji: 2017-11-09 o 19:53
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-09, 21:13   #8
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Maminsynek i mobbing w pracy

Przyszłaś do pracy jako dziewczyna syna właścicielki, czy poznaliście się w pracy? Tak z ciekawości.
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 07:07   #9
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Maminsynek i mobbing w pracy

Ja w twoim opisie nie widzę "maminsynka" tylko człowieka, który nie chce się mieszać w wewnętrzne konflikty między współpracownikami. Czy twój Tż jest na kierowniczym stanowisku? Jeżeli jest waszym/ich przełożonym to w sumie powinien interweniować jeśli chodzi o mobbing wśród podwładnych. Jeżeli jest tylko zwyklym rownorzednym pracownikiem to radzilabym jednak szukać pomocy u przełożonego ewentualnie u właścicielki firmy. A jak "nie da się" to zmień pracę.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 08:15   #10
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Maminsynek i mobbing w pracy

O ile twój facet nie jest twoim przełożonym, to zachowuje się profesjonalnie, a nie jak maminsynek.

Zgłaszasz do przełożonego. Nie skutkuje? Zmień pracę.

Facet to nie twój rycerz na białym koniu. On Cię może wspierać, ale to ty masz wojnę do wygrania.

Do tego, skoro traktują cię tak, bo masz pracę po znajomości, to wyobraź sobie, jak pogorszy się sytuacja, kiedy jeszcze facet przyjdzie cię ratować. Oni mają pracę, bo ją zdobyli, ty ją dostałaś- chcesz dobre stosunki, musisz na nie zapracować, niestety. Facet może ich postraszyć zwolnieniem, będą się sztucznie uśmiechać, a jak się odwróci to wbiją ci tak szpilę, że ani dowodów ani powodów do skargi nie będzie. Naprawdę, udawanej uprzejmości ci trzeba aż tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 10:26   #11
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Maminsynek i mobbing w pracy

Cytat:
Napisane przez Haiiley Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mam problem, może Wy poradzicie mi co mam robić. A może któraś z Was spotkała się z podobna sytuacją. Mój facet i ja pracujemy w firmie jego matki. Ogólnie od początku była spręzyna żeby z nami nie rozmawiać, bo pewnie będziemy donosić. Co jest kompletną bzdurą, bo jeszcze w żadnej z poprzednich prac nigdy na nikogo nie donosiłam. Zawsze starałam się utrzymywać dobre stosunki ze współpracownikami. Ale tu jest inaczej.. Na niego nikt nic nie powie, bo wiadomo syn szefowej lepiej zachowywać pozory. Ale jeśli chodzi o mnie to jest jedno wielkie piekło. Jestem rozliczana między nimi z każdej minuty pracy, mam wyliczane kiedy wyszłam do łazienki, kiedy i ile byłam na przewie. Do tego dochodzą rzeczy wyssane z palca. Traktują mnie jak trędowatą. Na samym początku już izolowali, do osób z którymi współpracowałam sypano tekstami " jak ty możesz z nia wytrzymać" itp. A ja na prawdę jestem otwarta i potrafię się z każdym dogadać. Zwracałam im uwage kilka razy, ale to jak grochem o ścianę. Poprosiłam swojego faceta o to, aby może jakoś się za mną wstawił. Prosiłam nawet żeby nie podawał im ręki na powitanie, bo dla mnie to nóż w plecy. Mnie w powitaniu omijają. Mma wrażenie, że przy matce on nie chce pokazać, że jest konfliktowy. Czuję, że on w ogóle nie poczuwa się do obowiązku jakiejkolwiek mojej obrony.A znowu matka nie reaguje. Na mobbing który mnie dotyka, na to, że jej cudowni współpracownicy ją okradają, oszukują i kładą lachę na obowiązki. Mam juz serdecznie dość. Macie może pomysły jak mam do niego dotrzeć? Żeby w końcu zachowywał się jak facet,a nie jak maminsynek bez własnego zdania?

Chcesz być traktowana 'normalnie' przez resztę, a z drugiej str chcesz wykorzystać swojego faceta do załatwienia spraw między Tobą a resztą zespołu. O ile nie jest Twoim przełożonym, nie powinien się mieszać. Bo wtedy tak na prawdę tylko utwierdzisz pozostałych w przekonaniu, że mają rację co do Ciebie i wykorzystujesz swoją pozycję prywatną, w życiu zawodowym.

Kwestia tego, żeby nie podawał ludziom ręki to już w ogóle abstrakcja, co to, przedszkole jest?
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-10, 12:02   #12
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Maminsynek i mobbing w pracy

Zmień pracę.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-10 13:02:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.