aparat na zęby - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-28, 19:55   #31
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: aparat na zęby

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A ja odwrotnie: znam w sumie chyba tylko osoby, które miały nakładane obydwa łuki (wyjątek: moja siostra miała zdaje się w odstępie dwóch tygodni dół, a potem górę - czyli prawie równocześnie) i leczenie przebiegało równocześnie. Sama również miałam tak nakładany.

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------



I w takim przypadkach rozumiem potrzebę założenia droższego aparatu kosmetycznego.

Nie no spoko. Nie będę się sprzeczać.
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 19:58   #32
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: aparat na zęby

Cytat:
Napisane przez szafirowa_dama Pokaż wiadomość
Rzadko kiedy zakłada się od razu dwa łuki. Ja nie znam nikogo, kto by tak zakładał. Wszystko tak naprawdę zależy od osoby i indywidualnej wady. Lekarz decyduje, czy zakładamy na początek tylko jeden, czy od razu dwa.
Ja mialam Leczenie przebieglo duzo szybciej, no ale bylo bardziej bolesne Moja ortodontka miala zdanie, ze bez sensu rozbijac to na dwa etapy, skoro gora i dol byly krzywe. Latwiej je 'spasowac', gdy cala szczena jest zadrutowana
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 00:08   #33
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: aparat na zęby

Cytat:
Napisane przez Linea86 Pokaż wiadomość
Niestety potwierdzam. Tzn to nie żółkną zamki tylko gumki. Nawet jak je zmienią to tydzień i znowu są żółte - naprawdę nie wygląda to estetycznie:/ W pewnym momencie zaczęłam nosić kolorowe gumki - ale nie powiem żeby to fajnie wyglądało - 27 latka do pracy latała w różowych/ niebieskich gumkach - jeszcze bardziej było widać, że coś na tych zębach jest
Na to jest prosty sposób - metalowe ligatury, Są tak cieniutkie że na prawdę bardzo mało widoczne w dodatku nic nie żółknie.

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
zakładanie aparatów kosmetycznych bez konkretnego powodu uważam za głupotę, po co przepłacać. wstydzić się powinni ci, co mają krzywe zęby i nic z nimi nie robią mimo warunków [finansowych, zdrowotnych, etc], a nie ci, którzy idą w kierunku prostych i ładnych zębów.
Ja mam aparat kosmetyczny i powiem ci że do głupich nie należę, co za stwierdzenie w ogóle matko to tak jak ja bym miała komuś powiedzieć " wiesz ty głupia jesteś bo droższą sukienkę sobie kupiłaś żeby ładniej wyglądać..." Mi się metal nie podobał i koniec to był mój powód. Nie wiem czemu ktoś ma problem z tym że chce leczyć wadę zgryzu i przy tym mieć lepszy komfort.

Edytowane przez aqgatta58
Czas edycji: 2013-11-29 o 00:10
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 05:46   #34
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: aparat na zęby

Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
Ja mam aparat kosmetyczny i powiem ci że do głupich nie należę, co za stwierdzenie w ogóle matko to tak jak ja bym miała komuś powiedzieć " wiesz ty głupia jesteś bo droższą sukienkę sobie kupiłaś żeby ładniej wyglądać..." Mi się metal nie podobał i koniec to był mój powód. Nie wiem czemu ktoś ma problem z tym że chce leczyć wadę zgryzu i przy tym mieć lepszy komfort.
nie lubię z rana rozpisywać się o czytaniu ze zrozumieniem wskaż mi gdzie napisałam, że osoby zakładające aparaty kosmetyczne są głupie.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 13:23   #35
patka3010
Raczkowanie
 
Avatar patka3010
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 136
Dot.: aparat na zęby

To nie tak że wyłączyłam się z rozmowy bo ktoś mi coś napisał co nie do końca mi się podobało po prostu nie siedzę cały czas na wizazu
Nigdzie nie napisałam że moich rodziców nie stać na taki wydatek tylko że nie chce ich naciągać bo to jednak duży koszt. Po II aparat metalowy mi się zwyczajnie nie podoba i nie czułabym się z nim komfortowo.
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
patka3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 23:02   #36
Individualist
Rozeznanie
 
Avatar Individualist
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 519
Dot.: aparat na zęby

Cytat:
Napisane przez patka3010 Pokaż wiadomość
Cześć
Chodzi o aparat ortodontyczny, mam za sobą już parę wizyt, nastawiłam się na 1 łuk na górę dzisiaj się okazało że muszę mieć górę i dół przyznam że był to dla mnie szok ponieważ nie wyobrażam sobie siebie całej zadrutowanej.
Szczerze mówiąc to mam doła z tego powodu i nie wiem co zrobić koszt takiego aparatu to 6 tys. nie chce naciągać rodziców na taki wydatek. Co myślicie o aparacie na górę kosmetycznym czyli mniej widocznym a na dół metalowym ? Z jednej strony chciałabym mieć ten aparat ale z drugiej boje się bólu, tego że nie będę już chciała go nosić a to jednak jakieś 2 lata i tego jak będę wyglądać zadrutowana :/ Nie wiem co mam zrobić, chyba nigdy nie będę do końca zdecydowana na taki krok :/ Moja ortodontka od razu powiedziała że to będzie ciężka droga :/ Miał ktoś z was taki problem ? Z góry dziękuję
Mnie czekała założenie aparatu. Będę mieć góre i dół czyli 3tys + 100zł wizyta. Wiesz też na początku było mi ciężko bo nie jestem nastolatką z gimnazjum/liceum ale wiem że muszę to zrobić ze względów zdrowotnych. Ortodonta planuje 2lata, jak będzie czas pokaże. Powiedziała że i tak szybciej ściąga się dół nawet kiedy dół zakłada się później, bo jak radzi lepiej założyć w odstępie czasu żeby się przyzwyczaić. Fakt na początku jest ciężko(miałam koleżankę z aparatem) ale to kwestia przyzwyczajenia. Uważam że nic strasznego mieć metalowy aparat, gorzej móc zmienić coś a nie robić z tym nic.
__________________
Nie czyń priorytetu z kogoś,
kto ma Cię tylko za opcję
Individualist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 13:22   #37
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: aparat na zęby

Cytat:
Napisane przez lady17 Pokaż wiadomość
Nigdy nie rozumiałam takiego podejścia. Sama nosiłam aparat i miałam zamki metalowe. Lubiłam aparat, traktowałam go jako ozdobę, element biżuterii. Po kiego kija wywalać drugie tyle kasy tylko po to żeby "nic nie było widać". I tak będzie. A noszenie aparatu to nie jest żaden obciach.
Otóż to! Aparat to super sprawa i to właśnie ten metalowy i na dół i na górę. Co ziwyta można wybierać nowe gumki w różnych kolorach Moja siostra miała ten kosmetyczny i wyglądał o wiele gorzej niż mój- żółkł!!! Masakra! A ja miałam fajne kolorowe ozdoby na zębach i uśmiechałam się szeroko, bo aparat to w dzisiejszych czasach żaden obciach- to zaszczyt go nosić i dbać o zęby!!! Płaciłam 3 tys. za dwa łuki- góra i dół w odstępie czasu (około 3 miesięcy).
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-15, 10:03   #38
martarum
Raczkowanie
 
Avatar martarum
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 54
Dot.: aparat na zęby

Ja 5 dni temu założyłam aparat ,góra estetyczny(2100zł)
Dół metalowy(1400zł).Góra estetyczna dlatego że wciąż się uśmiecham,i nie czułabym się komfortowo w metalowym.
3 pierwsze dni były straszne,ale teraz ja i aparat to jedno I już są fajne efekty a to dopiero początek.Oczywiście coś za coś, przodem nic nie ugryze,ale wierzę że będzie lepiej.
martarum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 10:13   #39
whtdrk1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
GG do whtdrk1
Dot.: aparat na zęby

Jeśli nie chcesz naciągać rodziców na takie koszty, wybierz zwykły aparat metalowy. Ewentualnie kombinowany, gdzie przykładowo na górnym łuku masz kilka zamków kosmetycznych, reszta + wszystkie na dole są metalowe. Sama wybrałam taką opcję i jestem bardzo zadowolona. Aparat nie jest aż tak widoczny, wiele osób zauważyło dopiero po czasie. Poza tym nie uśmiechasz się aż tak szeroko, by było Ci wydać wszystkie zęby, więc zakładanie kosmetycznych troszkę mija się z celem.
Kiedy zakładałam swój i byłam gotowa na sam górny łuk, a nagle okazało się, że trzeba też założyć dolny, początkowo trochę się zmieszałam. Pierwsze dni były kiepskie, wstydziłam się uśmiechać, ciężko się jadło i w ogóle. Teraz już się przyzwyczaiłam, co więcej- sporo osób mówi mi, że ładnie wyglądam z tymi druciakami. Także nie ma się czego obawiać, czas i tak upłynie, a potem będziesz się cieszyć pięknym uśmiechem
whtdrk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 23:04   #40
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: aparat na zęby

Mam gore estetyczny, dol metal. Przezroczyste ligatury zmieniam sama co tydzień, wiec nie wyglądają zle ( chyba ze zjem cos żółtego). Nie żałuje, ja nie chciałam być rozpoznawana jako "ta z aparatem".
Ale tez długo odkladalam leczenie az zarabialam tyle aby moc założyć dowolny aparat. To nie jest przykład do naśladowania tylko moja próżność.
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 11:42   #41
patka3010
Raczkowanie
 
Avatar patka3010
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 136
Dot.: aparat na zęby

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi ale watek jest juz troche przeterminowy xD zalozylam aparat kosmetyczny gora 9 miesiecy temu a dol ok 5 miesiecy temu i nie zaluje widac super efekty bardzo sie ciesze ze sie zdecydowalam
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
patka3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-19 12:42:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.