maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-10, 11:57   #1
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1

maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?


normalnie na dzień używam kremu z wysokim filtrem LRP (albo fluid albo ten najnowszy dla dzieci), ale ostatnio jestem jakoś zmęczona nakładaniem go na siebie również wtedy, kiedy wiem, ze będę siedzieć w domu przez cały dzień i nie wyściubię nosa ani ani. co by nie mówic, do lekkich te kremy nie należą i czasem mam ochotę rzucić to całe filtrowanie w diabły. nie zrobię tego oczywiście wtedy, kiedy wychodzę na dwór i swieci słońce, ale w domu mam czasem ochotę odpocząć. moze kupic sobie coć z flitrami, ale lżejszego np. Hydraphase XL...? co o tym sądzicie? filtrujecie się "wysoko" w domu, czy stosujecie coś o niższym faktorze, a może w ogóle sobie odpuszczacie...?
ps przy tej okazji pozdrawiam wszystkie maniaczki filtrowe i życzę wytrwałosci w obkładaniu się tymi wszystkimi ciężkimi kremami, bo ja mam czasem dość...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 13:07   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Ja zawsze smaruję się rano, mam po prostu taki odruch. Nawet jeśli cały dzień pracuję to i tak wychodzę z domu, choćby do sklepu Poza tym pracuję przed komputerem i przy oknie
Mnie osobiście uzywanie filtrów nie męczy (uzywam tych najlżejszych) no czasem w takie upały dostaję szału bo naprawdę u nas w trójmieście jest nieznośnie gorąco i wszystko spływa z twarzy...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 16:01   #3
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Nigdy nie bylam maniaczka filtrow,tzn zawsze sie czyms tam smarowalam ochronnym ale nie zeby tak bardzo zwracac na to uwage.
Wczoraj kolezanka podala stronke o gwiazdach i tam znalazlam zdjecie Kate Moss(To zdjecie niby ma przedstawiac Kate i jej problemy ze skora(za bardzo sie wystawiala na slonce)niewiem czy to fotomontaz czy specyficzny rodzaj zdjec czarno bialych ale zdjecia mnie przerazlily i ide jutro do sklepu szukac filtrow 50 a nawet wyzszych-niewiem czy sa wyzsze?

Obecnie uzywam SPF 15 w domu a jak gdzies wychodze to SPF30 ale chce sobie kupic wyzszy filtr.

Wielkie okulary juz mam ,mysle tez o jakims fajnym kapeluszu zeby bardziej chronic twarz

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2005-07-10 o 16:48
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 16:58   #4
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

a ja chyba dziś właśnie dostałam szału, bo mimo że używam tych najlżejszych filtrów to na moją cerę one i tak są za cięzkie:-((( i chodze po domu z taką wartwą tłustą na twarzy i wkurzam się, że nawet nie mogę makijażem poprawic sobie nastroju i ukryc tego i owego, bo i tak wszystko z tych Anheliosów spłynie niechybnie...BRRRR!!!! ale mnie to denerwuje!!!!
sorry, że tak publicznie uskuteczniam swoja złość, ale czasem trzeba, zeby potem posłusznie wrócić do codziennego smarowania.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 18:52   #5
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

ja czegos nie rozumiem .... po co filtrowac sie w domu kremami???????
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 21:17   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Cytat:
Napisane przez Smile_Smile
ja czegos nie rozumiem .... po co filtrowac sie w domu kremami???????
Jak już napisałam wcześniej - smaruję się kremami z filtrem przez okrągły rok, bo taki wyrobiłam w sobie nawyk. Nawet jak pracuję w domu, to robię to przy komputerze - też wytwarza promieniowanie, poza tym mam biurko pod oknem i promienie do mnie docierają na okraglo.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 21:27   #7
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Jak już napisałam wcześniej - smaruję się kremami z filtrem przez okrągły rok, bo taki wyrobiłam w sobie nawyk. Nawet jak pracuję w domu, to robię to przy komputerze - też wytwarza promieniowanie, poza tym mam biurko pod oknem i promienie do mnie docierają na okraglo.
Nie chce nic moiwc ale to juz mi zalatuje jakas paranojką)
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-10, 21:29   #8
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

To co do ciebie dociera to tak znikome ilosci ze raczej nie wplywaja na skore... Rozumiem:slonce,solarium. ...no ale jak uwazasz)
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 22:28   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Cytat:
Napisane przez Smile_Smile
Nie chce nic moiwc ale to juz mi zalatuje jakas paranojką)
Bądź łaskawa zostawić ocenę mojej psychiki innym - udam się do specjalisty jesli uznam iż zajdzie taka potrzeba. Stosowanie filtrów to mój własny świadomy wybór. Oczywiście nie narzucam mojego wyboru nikomu, każdy ze swoją skórą zrobi co zechce. Zanim zaczniesz oceniać, moze poczytaj sobie co nieco na temat promieniowania i to nie tylko UVB ale UVA również (czyli to co dociera nawet przy zachmurzonym niebie, przenika przez szyby itd, powoduje nie tylko starzenie skóry, plamy, zmarszczki ale również nowotwory, i to co dociera do nas to wcale nie są takie znikome ilości).

Tyle ode mnie. Nie życzę sobie więcej personalnych wycieczek pod adresem mojej (nie)normalności. Nie chcesz się smarować, to się nie smaruj. Pytałaś się dlaczego się smarować w domu, to Ci odpowiedziałam.

EOT
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 22:41   #10
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Bądź łaskawa zostawić ocenę mojej psychiki innym - udam się do specjalisty jesli uznam iż zajdzie taka potrzeba. Stosowanie filtrów to mój własny świadomy wybór. Oczywiście nie narzucam mojego wyboru nikomu, każdy ze swoją skórą zrobi co zechce. Zanim zaczniesz oceniać, moze poczytaj sobie co nieco na temat promieniowania i to nie tylko UVB ale UVA również (czyli to co dociera nawet przy zachmurzonym niebie, przenika przez szyby itd, powoduje nie tylko starzenie skóry, plamy, zmarszczki ale również nowotwory, i to co dociera do nas to wcale nie są takie znikome ilości).

Tyle ode mnie. Nie życzę sobie więcej personalnych wycieczek pod adresem mojej (nie)normalności. Nie chcesz się smarować, to się nie smaruj. Pytałaś się dlaczego się smarować w domu, to Ci odpowiedziałam.

EOT
Oki,rozumiem Cie.To byl bardziej zart niz ocena psychiki.Przeciez to oczywiste!!! Po prostu rozbroil mnie tekst " ze promienie sie odbijaja od stolu" itd...... jakbym miala tak podchodzic do otaczajacego swiata to chyba nic bym nie jadla,nie pilabym wody i myla rece co 5 minut.......Dlatego troche przerazil mnie Twoj post. no ale.. "kazdy jakies hobby ma".
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 23:00   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Cytat:
Napisane przez Smile_Smile
Oki,rozumiem Cie.To byl bardziej zart niz ocena psychiki.Przeciez to oczywiste!!! Po prostu rozbroil mnie tekst " ze promienie sie odbijaja od stolu" itd...... jakbym miala tak podchodzic do otaczajacego swiata to chyba nic bym nie jadla,nie pilabym wody i myla rece co 5 minut.......Dlatego troche przerazil mnie Twoj post. no ale.. "kazdy jakies hobby ma".
Nigdzie nie napisałam że "promienie odbijają się od stołu". Napisałam że mam biurko pod oknem a promienie z łatwością przenikają przez szyby. Są pewne rzeczy, na które nie mamy wpływu, na przykład życie w silnie zanieczyszczonym środowisku. Ale na wiele mamy wpływ, twarz myję wodę, piję ją również w wielkich ilościach, staram się unikać fast foodów itd.
Naprawdę nie narzucam nikomu mojego modelu. Ale ja i inne dziewczyny prowadzimy kampanię uświadamiającą potrzebę filtrowania, bo stanowi to miłą i zdrową przeciwwagę dla wciąż pojawiających się watków na temat smażenia sie godzinami na plaży czy w solarium przez okrągły ok. Żadna z nas nie narzuca swego zdania nikomu.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-10, 23:07   #12
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

ja niestety jestem zwolenniczką opalania sie chociaz z drugiej strony troche boje sie tego i mam poczucie winy z tego powodu:/ ale po prostu nie znosze wygladac biało.........
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 04:02   #13
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Cytat:
Napisane przez joasiak1
a ja chyba dziś właśnie dostałam szału, bo mimo że używam tych najlżejszych filtrów to na moją cerę one i tak są za cięzkie:-((( i chodze po domu z taką wartwą tłustą na twarzy i wkurzam się, że nawet nie mogę makijażem poprawic sobie nastroju i ukryc tego i owego, bo i tak wszystko z tych Anheliosów spłynie niechybnie...BRRRR!!!! ale mnie to denerwuje!!!!
sorry, że tak publicznie uskuteczniam swoja złość, ale czasem trzeba, zeby potem posłusznie wrócić do codziennego smarowania.
rozumiem... tez sie niedawno 'nawrocilam' i zaczelam stosowac blokery, mimo, iz wydawalo mi sie do niedawna, ze spf 15 w pierwszym lepszym kremie wystarczy.. a jednak nie.. ale nawet jak stosuje te blokrey wychwalane w KWC (vichy, anthelios) to czuje, ze mam na twarzy tlusta warstwe. podklad sie na tym slizga, tony pudru matuja tylko na chwileczke... owszem, meczace to jest... przyznam sie, ze w dniach kiedy wyjsc musze tylko na 10 minut czy cos - to smaruje sie lzejszymi kremami (clinique city block sheer 25, estee lauder daywear plus 15, clarins spf 40, ale mysle, ze najlepszy by byl hydraphase xl w ktory sie na pewno zaopatrze jak polece do polski) - moze grzesze, ale chyba do codziennego uzywania blokerow jeszcze nie doroslam.
jak myslicie "blokeromaniaczki" - czy to naprawde wielkie przewinienie?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 08:11   #14
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

ja się namiętnie filtruję, równiez jak jestem w domu. Dla mnie nałożenie filtrów rano jest nawykiem takim jak umycie zębów. Nawet jeśli zamierzam cały dzien spędzić w domu uzywam filtrów, jedynie nie reaplikuje ich w połowie dnia. Mieszkanie mam nasłonecznione, komputer pod oknem, zaciągam zaluzje ale i tak się filtruję
Czasem mam rzeczywiście dośc tłustosci tych kremów, ale będąc w domu nie przejmuję sie świeceniem jak latarnia morska, czasem dla własnej przyjemności spojrzenia w lustro przypudruje twarz. Ja juz chyba nie umiem żyć bez filtórw , ale nie skarżę się, wręcz przeciwnie bardzo mi z tym dobrze - taka ze mnie dziwaczka
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 08:19   #15
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

w takim razie zazdroszczę bardzo, bo ja potrzebę smarowania się widzę, ale skarże i owszem, ze względu na wszelkie niedogodności, które ze smarowania się wynikają, a o których mówiła Vanilla_sky...moze to też wynika z tego, o czym pisała właśnie Vanilla, że na takie prawdziwe filtry, nie Erisa i inne, nawróciłam się niedawno i ten nawyk nie jest jeszcze u mnie ugruntowany na tyle, zebym miała się cieszyć z tony tłustości na twarzy, kiedy jestem w domu...myślę, ze zainwestuję w Hydraphasę XL - wtedy będzie i rybka i akwarium))
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 08:21   #16
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

no właśnie, dołączam do pytania Vanilli: blokeromaniaczki, czy myślicie, że to wielkie przewinienie przeciw własnej urodzie, smarować się niższymi filtrami w domu...?))
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 08:26   #17
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Smile Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

myślę że najprościej "przekonać" do stosowania (wysokich) filtrów właścicielkę wrażliwej, naczynkowej cery - czyli kogoś takiego jak ja

po prostu różnica w wyglądzie skóry zauważalna jest praktycznie natychmiast od wprowadzenia takiej "kuracji" - wcześniej zaczerwienione rozpalone policzki i nosek po niedługim pobycie na dworku były przykrą normą - po użyciu dobrego kremiku z filtrem skóra nawet po kilku godzinach na powietrzu jest spokojna, nie reaguje podrażnieniem, mam też wrażenie że róznego rodzaju krostki itp. znikają szybciej niż drażnione słońcem..

według mnie naprawdę warto wprowadzić filtry do codziennej pielęgnacji buźki - ale oczywiście każdy decyduje sam

-------------------------------------

co do filtrów w domku to u mnie nie ma w ogóle takiego "problemu" - smaruję się kremem rano i mam go na sobie przez cały dzień - czy to w domku czy na dworze
ale myślę że skoro promieniowanie UVA przenika przez szyby i jest obecne praktycznie zawsze - to lepiej się chronić nawet gdy się danego dnia nie wychodzi z domku
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 08:35   #18
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Joasiu, myslę, że nie jest to wielkie przewinienie. Ważne, że wogóle widzisz potrzebę ochrony. Hydraphase ma dobre, stabilne filtry, choc niskie, ppd w okolicach 12 (nie jestem pewna na 100%). Jezeli nie masz większych problemów z cerą powinno byc dobrze. Ważne aby na słońce wychodzić z konkretniejsza ochroną
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 16:21   #19
tess_d
Zadomowienie
 
Avatar tess_d
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 682
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Obca!!!! A mogłabyś napisać jakiego kremu z filtrem używasz?? Też mam naczynkową cerę, dzięki Bogu i Avene ładnie ostatnio podleczoną Mam jednak problem z blokerami. Kupiłam ostatnio Biodermę Photoderm Max 100 Creme, ale mnie podrażnił:/ Trochę mnie to zdziwiło, bo to niby krem do cery wrażliwej. Stanęło na tym, że używam na dzień tylko Avene Antirougeurs Creme riche, ale ona ma małe filtry 10A-10B. To bardzo dobry kremik, widzę po nim ogromne efekty i nie chciałabym z niego rezygnować.
Jest jakiś bloker, ktory mogłabym stosowac razem z Avene i który nie podrazniłby cery?? Vichy i LRP odpadają ze względu na alkohol w składzie.
tess_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-11, 16:37   #20
Amba
Raczkowanie
 
Avatar Amba
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 170
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

A ja jestem zupełnie początkująca jeśli chodzi o filtry. Na wiosnę zaczęłam się smarować Iwostinem SP 20 i smaruję się bez przerwy. Czy sądzicie, że taki filtr wystarczy, jeśli na słońcu spędzam maksymalnie godzinę dziennie i czy ten filtr ciągle działa jak trzeba o 16.00 jeśli kładę go na twarz rano?
Będę wdzięczna za odpowiedź, bo właśnie coś mi się buźka zaróźowiła i to chyba opalenizna...
Amba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 17:20   #21
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Smile Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Cytat:
Napisane przez tess_d
Obca!!!! A mogłabyś napisać jakiego kremu z filtrem używasz?? Też mam naczynkową cerę, dzięki Bogu i Avene ładnie ostatnio podleczoną Mam jednak problem z blokerami. Kupiłam ostatnio Biodermę Photoderm Max 100 Creme, ale mnie podrażnił:/ Trochę mnie to zdziwiło, bo to niby krem do cery wrażliwej. Stanęło na tym, że używam na dzień tylko Avene Antirougeurs Creme riche, ale ona ma małe filtry 10A-10B. To bardzo dobry kremik, widzę po nim ogromne efekty i nie chciałabym z niego rezygnować.
Jest jakiś bloker, ktory mogłabym stosowac razem z Avene i który nie podrazniłby cery?? Vichy i LRP odpadają ze względu na alkohol w składzie.
jasne że mogłabym

tyle że ja stosuję kremik który wykluczyłaś jest to nowy Anthelios mleczko dla dzieci - spf 60 - mimo że moja cera reaguje "czerwoną gorączką" na 90% kremów to ten jakoś toleruje i mogę go używać ..nawet pod oczy..
ponieważ na dodatek mam skórę mieszaną i problemową więc nic cięższego się u mnie nie sprawdza..
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 17:23   #22
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

Amba: jeśli dość wnikliwie poczytasz forum to pewnie niedługo porzucisz Iwostin na rzecz jakiegoś mocniejszego "blokerka" też od niego zaczynałam tę "przygodę" w sumie to cały czas ZACZYNAM
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 17:24   #23
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: maniaczki filtrowe-filtrujecie się w domu?

ja też uzywam tego mleczka dla dzieci (SPF 60, bo jest jeszcze kremowe SPF 40) i uzywałam wcześniej LRP fluidu i po fluidzie faktycznie szczypała mnie skóra, a po Dermo-Pediatricsie nic takiego się nie dzieje. pod oczami też nie szczypie.wiec on jest chyba ogólnie bezpieczniejszy niz fluid
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.