Dom czy mieszkanie? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-20, 12:09   #91
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
I do tego jeszcze utrzymanie dwoch samochodow plus dojazdy dzien w dzien po 130 km, przeciez to tez ogromny koszt. O czym tu mowa w ogole... Oni nawet pracy w Polsce nie maja, wiec to takie fantazje dla samego fantazjowania.

I obawiam sie, ze jak pojawi sie temat sprzedazy tej dzialki, zeby np. dolozyc do mieszkania, to dziadkowie sie nagle wycofaja z pomyslu darowizny. Juz mieszkanie od rodzicow tak mieli sprzedawac.



Dzielenie skóry na niedźwiedziu, ot co. Jedyne co, to ten wątek dobitnie pokazuje, jak niedobrana to para pod tym względem - a to jednak dość poważna sprawa, takie uwiązanie się domkiem na wsi pod Krakowem. Chociaż nie, przepraszam, 65 km od Krakowa. Z jednej strony czytamy, że facetowi "wszystko jedno", niby by wolał dom, ale on się dostosuje, a z drugiej usilne namawianie tinker do domku na wsi. Jak inaczej można to nazwać, jeśli nie namawianie do swojej racji, podając jako jeden z argumentów to, że za darmoszkę, że będzie ją woził wszędzie, gdzie zamarzy a w ogóle to pogrzebie sobie w ziemi i będzie zadowolona, bo i tak siedzi przed TV po pracy?
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 12:16   #92
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość


Dzielenie skóry na niedźwiedziu, ot co. Jedyne co, to ten wątek dobitnie pokazuje, jak niedobrana to para pod tym względem - a to jednak dość poważna sprawa, takie uwiązanie się domkiem na wsi pod Krakowem. Chociaż nie, przepraszam, 65 km od Krakowa. Z jednej strony czytamy, że facetowi "wszystko jedno", niby by wolał dom, ale on się dostosuje, a z drugiej usilne namawianie tinker do domku na wsi. Jak inaczej można to nazwać, jeśli nie namawianie do swojej racji, podając jako jeden z argumentów to, że za darmoszkę, że będzie ją woził wszędzie, gdzie zamarzy a w ogóle to pogrzebie sobie w ziemi i będzie zadowolona, bo i tak siedzi przed TV po pracy?
Ja mam wrażenie, że to w ogóle jest taki typ, który się zachowuje jak chorągiewka na wietrze, w zależności od tego, co gdzieś może dostać za darmo. I tu wizja działki za darmoszkę mu chyba wyłączyła logiczne myślenie do tego stopnia, że zapomina, jakie dalsze koszty są związane z budową domu. A nie, zapomniałam, że ma wujka budowlanca i jakieś materiały dziadkom zostały, więc znowu - darmoszka i "jakoś to będzie". On ma chyba w ogóle niezbyt wysokie oczekiwania od życia i obawiałabym się, że potem znów będzie powtórka z Holandii, czyli zadowoli się bylejaką pracą w sąsiedniej wiosce, bo po co do Krakowa dojeżdżać i pieniądze wydawać.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 12:17   #93
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
I do tego jeszcze utrzymanie dwoch samochodow plus dojazdy dzien w dzien po 130 km, przeciez to tez ogromny koszt. O czym tu mowa w ogole... Oni nawet pracy w Polsce nie maja, wiec to takie fantazje dla samego fantazjowania.
Nie wierzę, pracy nie mieć w Polsce i planować budowę domu? Przecież to jest bujanie w obłokach lub kompletny brak wyobraźni. Chłopak mocno oderwany od rzeczywistości, napalił się na wizje domu bo za darmo działka, bo wujek.
Autorko nie pakuj się w to! Przecież nie masz prawka takie dojeżdżanie codziennie po 60km jest mega męczące. Jak zostaniesz bez pracy, bez możliwości jeżdzenia na zakupy czy nawet wyjścia do kina to będziesz miała wielki żal do chłopaka że dalas sie namówić. Będziesz na jego łasce bo może zawiezie może nie, a jak samochód sie zepsuje to co zrobicie? Ojj narośnie Tobie frustracja. Teraz obiecuje Tobie wszystko bys się zgodziła będzie Cie wozić gdzie zechcesz ale w praktyce może być różnie. Nie wspomnę że jak budowa stanie z powodu braku funduszy to macie gdzie mieszkać? Was nie stać na budowę domu chyba że macie na start jakieś 200-300 tyś. Budowa domu jest dla ludzi którzy mają stabilną prace i jakieś oszczędności a nir dla młodych osób bez zaplecza finansowego i stalej pracy w Polsce. Mocno bym się zastanowiła nad ślubem.
__________________
"Victory is Mine"



❤Jasmine❤
❤Ruby❤

Edytowane przez kucyk ponny
Czas edycji: 2020-04-20 o 12:19
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 12:22   #94
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Na same dojazdy do pracy, na zakupy wydacie tyle, że ta działka nie jest tego warta. Poza tym niepotrzebnie się martwisz bez stałej pracy bank i tak nie da wam kredytu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 12:25   #95
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Nie wierzę , ze w obrębie np 30 km nie ma innego miasta. Kraków to pewnie wojewódzkie.
Dla własne to zdrowia psychicznego nie zamieszkalabym bez prawka na zadupiu. Wiem co to znaczy , bo sama kiedyś byłam uwieziona.
Wolność jest najważniejsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 12:26   #96
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Wiecie co, macie rację. Nie może tak być, że ja po raz kolejny próbuje osiągnąć jakiś kompromis, a on "nie bo działka za darmo, jakieś materiały za darmo i wujek z firmą". Czeka nas poważna rozmowa, bo tak jak piszecie, on rzuca jakiś pomysł, uczeoia się go jak rzep psiego ogona, a ja się gimnastykuje, a może tak, a może siak, a może w tą stronę.
Może być podobnie jak z tym mieszkaniem - niby miał je dostać, a finalnie wyszło, że możemy tam mieszkać, ale nie ma mowy o sprzedaży, cytuje jego matkę "po mojej śmierci możecie sprzedać".
A w dupie to mam.
Tym razem nie będę się w żadne kompromisy bawić, albo robimy po mojemu, albo żadnego ślubu nie będzie.
Prawidłowo.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 12:49   #97
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Wykształcenie informatyczne to równie dobrze może być skończone technikum informatyczne i nic więcej, dlatego wiemy wszystko o rodzinie tinker, tylko to jest owiane jakąś dziwna tajemnica. I jedyne logiczne wytłumaczenie, dlaczego facet woli siedzieć na magazynie niż pracować na słuchawce w UPC, bo to by byla jego "praca w zawodzie", jeśli nic więcej ponas tk nie zrobił

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2020-04-20 o 12:51
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-20, 13:10   #98
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Tinker, kojarzę Cię z różnych wypowiedzi na forum i zawsze wydawałaś mi się miła i sympatyczna, można powiedzieć, że jako taką wizażową userkę to Cię lubię. Dlatego ciężko mi się patrzy na kolejny wątek, w którym baaaardzo widać, że ten facet nie jest dobrym materiałem na męża, a Ty w to dalej brniesz. On się nie liczy z tym, co Ty chcesz, jeśli chodzi o ważne kwestie życiowe. Znów to Ty musisz się naginać i wymyślać. Przemyśl lepiej ten ślub, nie mówię tu od razu o zrywaniu, ale jeszcze poczekaj, pożyj z nim, czy na pewno tu jest co budować
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:11   #99
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Już widzę jak Tinker ma na 7 do pracy a jej facet leży przeziębiony i zdycha...I wstaje o 5 czy 5.30 żeby ją zawieźć do pracy. Taaa...jasne

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:13   #100
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Wykształcenie informatyczne to równie dobrze może być skończone technikum informatyczne i nic więcej, dlatego wiemy wszystko o rodzinie tinker, tylko to jest owiane jakąś dziwna tajemnica. I jedyne logiczne wytłumaczenie, dlaczego facet woli siedzieć na magazynie niż pracować na słuchawce w UPC, bo to by byla jego "praca w zawodzie", jeśli nic więcej ponas tk nie zrobił
No to wynika z tego, że to ten od warzywnego nazwiska? Bo on chyba miał takie wykształcenie? Ale Tinker się z nim niby rozstała? Ja już nic nie rozumiem.

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Już widzę jak Tinker ma na 7 do pracy a jej facet leży przeziębiony i zdycha...I wstaje o 5 czy 5.30 żeby ją zawieźć do pracy. Taaa...jasne

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Dokładnie.
Albo będzie narzekanie, że ona sobie chce jechać do miasta, a on był na piwerko umówiony. I "to nie jest konieczny wyjazd".
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:15   #101
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez Luxanna Pokaż wiadomość
On się nie liczy z tym, co Ty chcesz, jeśli chodzi o ważne kwestie życiowe. Znów to Ty musisz się naginać i wymyślać.
No właśnie tutaj jest pytanie czy on się nie liczy z jej zdaniem, czy to ona staje na rzęsach żeby się dopasować do jego kolejnego pomysłu wziętego z sufitu, bo gdzieś tam ma zakodowane że tak powinna robić dobra partnerka.

Zobaczymy co będzie jak raz a dobrze Tinker potraktuje jego wymysły dokładnie tak, jak potraktowane zostać powinny.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:19   #102
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez Luxanna Pokaż wiadomość
Tinker, kojarzę Cię z różnych wypowiedzi na forum i zawsze wydawałaś mi się miła i sympatyczna, można powiedzieć, że jako taką wizażową userkę to Cię lubię. Dlatego ciężko mi się patrzy na kolejny wątek, w którym baaaardzo widać, że ten facet nie jest dobrym materiałem na męża, a Ty w to dalej brniesz. On się nie liczy z tym, co Ty chcesz, jeśli chodzi o ważne kwestie życiowe. Znów to Ty musisz się naginać i wymyślać. Przemyśl lepiej ten ślub, nie mówię tu od razu o zrywaniu, ale jeszcze poczekaj, pożyj z nim, czy na pewno tu jest co budować
Pisałam o tym wcześniej, ale Tinker w ogóle na to nie odpowiedziała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:30   #103
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Zabrzmię jak wścibska i wredna baba, ale co będzie po ślubie? To nie jest para, która razem gra do jednej bramki, tylko ciągle szarpie się między A i B.
__________________
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam: "Słuchaj uważnie, co mówi facet na początku związku. On mówi ci, jak to się skończy".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:31   #104
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez bujdanaresorach Pokaż wiadomość
Zabrzmię jak wścibska i wredna baba, ale co będzie po ślubie? To nie jest para, która razem gra do jednej bramki, tylko ciągle szarpie się między A i B.
Otóż to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:36   #105
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Jedno jest pewne: po slubie beda kolejne watki na wizazu.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:38   #106
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Jedno jest pewne: po slubie beda kolejne watki na wizazu.
Oczywiście, bo problem nie zniknie i ślub magicznie niczego nie zmieni. Chyba, że na gorsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:40   #107
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez bujdanaresorach Pokaż wiadomość
Zabrzmię jak wścibska i wredna baba, ale co będzie po ślubie? To nie jest para, która razem gra do jednej bramki, tylko ciągle szarpie się między A i B.
Jeżeli to ten sam, co myślę, to zawsze był dzieciakiem i dzieciakiem pozostał. On do związku nie dojrzał.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:43   #108
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Tinker absolutne nie na jakieś zadupie. Nie masz prawa jazdy, jesteś miastowa wiesz że na wsi nikt nie jest anonimowy. Na dodatku jeszcze dziadkowie o dwa domki dalej. Tinker nie pakuj się w to. Nie macie hajsu, nie macie pracy. Wy w ogóle nie macie planu na życie. Wiem że masz toksyczną rodzinkę, ale czy twój narzeczony jest dobrym kandydatem na męża. On cię nie szanuje. On ma jakiś plan i zaraz musi być zrealizowany. Nie pyta cię o zdanie. Czy on ci daję poczucie bezpieczeństwa. Nie wiem po co masz z nim brać ślub. Tinker potrzebujesz terapii.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:51   #109
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Jeżeli to ten sam, co myślę, to zawsze był dzieciakiem i dzieciakiem pozostał. On do związku nie dojrzał.
To chyba nie ten sam, bo z tego, co kojarze, z tym obecnym jest bardzo krotko, co tez by wiele wyjasnialo...
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 13:57   #110
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez madzil Pokaż wiadomość
Tinker absolutne nie na jakieś zadupie. Nie masz prawa jazdy, jesteś miastowa wiesz że na wsi nikt nie jest anonimowy. Na dodatku jeszcze dziadkowie o dwa domki dalej. Tinker nie pakuj się w to. Nie macie hajsu, nie macie pracy. Wy w ogóle nie macie planu na życie. Wiem że masz toksyczną rodzinkę, ale czy twój narzeczony jest dobrym kandydatem na męża. On cię nie szanuje. On ma jakiś plan i zaraz musi być zrealizowany. Nie pyta cię o zdanie. Czy on ci daję poczucie bezpieczeństwa. Nie wiem po co masz z nim brać ślub. Tinker potrzebujesz terapii.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam wrażenie, że autorka chce wejść z jednego bagna w drugie i nie pisze tego żeby ją obrazić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 14:30   #111
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Dom czy mieszkanie?

To, że wujek ma firmę budowlaną to nie znaczy, że dom za darmo postawi XD.


Ja też mam w rodzinie budowlańców i chętnie pomagają coś tam zrobić za darmo ale JAK MAJĄ WOLNY CZAS.
Nikt nie rzuci płatnej roboty ay wam robić za darmo a jak ma wam pomagać tak z doskoku to ta budowa potrwa z 10 lat.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 14:34   #112
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
No to wynika z tego, że to ten od warzywnego nazwiska? Bo on chyba miał takie wykształcenie? Ale Tinker się z nim niby rozstała? Ja już nic nie rozumiem.

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------




BRON CIĘ PANIE BORZU.
Nie, tamten był ode mnie 3 lata młodszy

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 14:34   #113
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
To, że wujek ma firmę budowlaną to nie znaczy, że dom za darmo postawi XD.


Ja też mam w rodzinie budowlańców i chętnie pomagają coś tam zrobić za darmo ale JAK MAJĄ WOLNY CZAS.
Nikt nie rzuci płatnej roboty ay wam robić za darmo a jak ma wam pomagać tak z doskoku to ta budowa potrwa z 10 lat.
No właśnie. Poza tym nawet gdyby wujek miał robić za darmo (w co bardzo wątpię) to chyba sam domu nie postawi i potrzebni są inni pracownicy. To co oni też za darmo zrobią? Charytatywnie?
Mój tata też jest budowlańcem i zawsze się śmieje jak ktoś z rodziny czy znajomych myśli żeby go wykorzystać za darmo do czegoś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 14:39   #114
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
BRON CIĘ PANIE BORZU.
Nie, tamten był ode mnie 3 lata młodszy

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
A tak serio, jesteś z nim szczęśliwa? Wiesz, że to Mr. Right?

No nic. Czekamy do ślubu
__________________
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam: "Słuchaj uważnie, co mówi facet na początku związku. On mówi ci, jak to się skończy".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 14:43   #115
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Jeżeli to ten sam, co myślę, to zawsze był dzieciakiem i dzieciakiem pozostał. On do związku nie dojrzał.
Jeśli to ten sam, to on był od Tinker kilka lat młodszy. Ale Tinker mówi, że to nie jest ten, więc zostawmy ten temat, bo to czy to ten sam, czy nie, nie wnosi do wątku aż tyle. Przecież to typowy wątek pięterkowy:
- dom od rodziny
- gdzieś daleko
- autorka nie chce tam byc
- TŻ nie widzi problemu i obiecuje gruszki na wierzbie
- autorka nie ma perspektyw pracy ani znajomych w tej wsi

Może powinnyśmy stworzyć taką listę tematów charakterystycznych dla pięterka :P

Ktoś pamięta LovinLight i Toksyczny Trójkąt?
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 15:07   #116
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Dodam jeszcze jeden argument na NIE.

Te nadwyżkowe materiały budowlane najpewniej są nic nie warte, nawet jeśli nie są przestarzałe. Teraz się inaczej buduje, materiały do budowy stanu surowego przywozi się na paletach hds i podstawia murarzom pod nos na płycie. Przecież nikt nie będzie ręcznie cegieł nosił. Trzeba by do tego jakiegoś pomocnika wynająć - a to może kosztować więcej niż ten surowiec. Co konkretnie zostało? Jeżeli ktoś w ogóle wpadł na taki pomysł z odgrzebywaniem i noszeniem takich rzeczy, to znaczy że zupełnie nie zna realiów budowy.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 15:15   #117
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Jeździć codziennie 130km w obie strony...gratulacje pomysłu. Żeby być w KRK w pracy na 7...pobudka o 5, potem powrót do domeczku ok.17-18 w zależności jak będzie na wyjeździe. Zaista perspektywa pomijajac już kwestie kosztów, to życia szkoda


Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
True. Dojezdzalam kiedyś 40 km do pracy, minimum godzina, w korkach do 1,5 h. Tragedia. Nie chce nawet myślami do tego wracać.
A Kraków jest koszmarnie zakorkowany, 65 kg dziennie to może oznaczać nawet 2 h w godzinach szczytu. W jedną stronę rzecz jasna.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 15:35   #118
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze jeden argument na NIE.

Te nadwyżkowe materiały budowlane najpewniej są nic nie warte, nawet jeśli nie są przestarzałe. Teraz się inaczej buduje, materiały do budowy stanu surowego przywozi się na paletach hds i podstawia murarzom pod nos na płycie. Przecież nikt nie będzie ręcznie cegieł nosił. Trzeba by do tego jakiegoś pomocnika wynająć - a to może kosztować więcej niż ten surowiec. Co konkretnie zostało? Jeżeli ktoś w ogóle wpadł na taki pomysł z odgrzebywaniem i noszeniem takich rzeczy, to znaczy że zupełnie nie zna realiów budowy.
Z tymi materiałami się zgodzę, natomiast z noszeniem już nie do końca. Owszem, pustaki przyjeżdżają na aucie, ale w zależności od tego jak wszystko jest ustawione, często trzeba nosić. My w sumie przerzuciliśmy z 4 palety pustaków, bo hds dosięgał tylko do połowy domu.
Nie zmienia to faktu, że żeby ograniczyć później wydatki na ogrzewanie dobrze zrobić dom pasywny lub jak z najmniejszą utratą ciepła. Teraz normy mogą być inne i co, pół domu z tego materiału pół z tego? Ewentualnie w sprzyjających okolicznościach można te materiały wykorzystać na ścianki działowe.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 15:36   #119
Caro80
Tajemnicza L
 
Avatar Caro80
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 10
Dot.: Dom czy mieszkanie?

Gdyby chodziło o dom albo mieszkanie w tym samym miejscu, można by się zastanawiać nad kosztami utrzymania czy czynszu. W tym przypadku chodzi o coś zupełnie innego - decydujesz o wyborze stylu życia. Jeśli nie chcesz żyć na wsi to nie ustępuj. Miasto i wieś to dwa różne światy. Masz prawo do decydowania jak chcesz żyć, bo to bardzo ważna sprawa, jedna z najważniejszych w życiu.
Ja Cię doskonale rozumiem bo nigdy nie zgodziłabym się żyć na wsi. Jeździmy na wieś do rodziny więc trochę to znam. Zanim się zdecydujesz na stałą przeprowadzkę pomieszkajcie z dziadkami na Twoim urlopie a chłopak niech przez ten czas dojeżdża do pracy i zobaczy jak to będzie wyglądać
Caro80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-20, 15:40   #120
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Dom czy mieszkanie?

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87772184]True. Dojezdzalam kiedyś 40 km do pracy, minimum godzina, w korkach do 1,5 h. Tragedia. Nie chce nawet myślami do tego wracać.
A Kraków jest koszmarnie zakorkowany, 65 kg dziennie to może oznaczać nawet 2 h w godzinach szczytu. W jedną stronę rzecz jasna.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]2h w godzinach szczytu to można jechać z jednego końca miasta na drugi czasem... a jak się tylko coś stanie - spadnie śnieg, będzie black friday albo wypadek na alejach - to w ogóle jest masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-25 06:04:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.