Panny Młode 2021 - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-21, 10:35   #4171
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Savior, w tym roku dwóch chrześniaków Tż też ma komunię. Na początku chcieliśmy maj, ale w związku z tym wzięliśmy kwiecień

Kapsw jaki model wybraliście ? Gratuluję egzaminów

Pani_Mada, z tym zapraszaniem mamy to samo myśleliśmy, że pójdzie to raz dwa, a to trwa i trwa.

Leille, my mamy dziewczynę która będzie u nas śpiewać u nas w parafii jest organistka, której śpiew nie jest mocną stroną

Lady isss, współczuję sytuacji z mamą. Po prostu nie poruszaj z nią tematów ślubno weselnych. Działajcie po swojemu i bez stresu

Przyszły perłowe kotyle. Bardzo mi się podobają. Z nimi jest taki problem, że na każdej stronie wyglądają inaczej. Nawet jak siostrze wysyłałam zdjęcie to wyglądały zupełnie inaczej.
Niestety są ciut za duże, ale zamówiłam od razu żelowe wkładki i to powinno rozwiązać problem.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wybraliśmy złoto, młotkowane i satynowane na zewnątrz. Od wewnątrz będziemy mieli wygrawerowane odciski palców (ja narzeczonego, on mój) i pewnie datę ślubu. W mojej obrączce będzie prawdopodobnie "zaszyty" pierścionek po babci.

Też rozważam perłowe Kotyle. Jakoś w następnym miesiącu będę zamawiać... Muszę wcześniej bo jestem strasznie trudna w buty (człowiek, którego obcierają trampki nawet) i podejrzewam, że trochę się nazwracam zanim trafię na to co chce i co nie będzie robiło mi krzywdy.

Na przebranie chcę buty od Moniki Kamińskiej, beżowe Audrey. Zawsze mówiłam, że od niej będę miała buty ślubne, ale w kolekcji ślubnej pełne ma tylko wysokie (lub akurat nie mój styl jak niskie), a ja chce takie max 6 cm, więc przynajmniej balerinki na przebranie będą od niej.

Musielibyśmy iść na mszę do parafii gdzie bierzemy ślub. Jest dla nas obca, a warto w sumie wiedzieć, czy organista ogarnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski

Edytowane przez kapsw
Czas edycji: 2021-02-21 o 10:36
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 10:38   #4172
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Właściwie też nie mam wsparcia w matce a bardzo bym go potrzebowała, więc PO CZĘŚCI wiem jak Ci trudno i współczuję


Co do oprawy kościoła to ja wgl tnę tam koszty, nawet nie zamierzam opłacać żadnych dekoracji (chyba że para przed nami zapłaci zakonnicy za jakieś drobne dekoracje to się dorzucimy, u nas to taka norma), no chyba że ksiądz w mojej parafii nie będzie chciał dać nam ślubu u mnie to będzie problem, bo w parafii narzeczonego jest koszmarny organista i byłoby trochę pośmiewisko
A jeśli nie dostaniemy dyspenzy od biskupa to na pewno poszukam jakichś muzyków do cywilnego aczkolwiek obawiam się, że dwa miesiące przed ślubem mogę już nikogo nie znaleźć
A do czego potrzebujesz dyspensę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 11:43   #4173
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Ja w ramach niespodzianki dla narzeczonego zaklepałam skrzypaczkę do kościoła. Jestem ciekawa jego reakcji w dniu ślubu.
Ogólnie chwilowo wszystkiego mi się odechciało... Zaproszeń nie ma zamówionych, moja mama nic na suknie nie powiedziała. Jedyną jej reakcją było - zanim otworzyłam karton - krzyk zaskoczenia na moje słowa, że zamówiłam "tę różową". Jak różową?! Ano tak. Jestem w niej zakochana i nie interesuje mnie zdanie innych Wszystko to jednak straciło na znaczeniu, bo wczoraj dowiedziałam się, że mój ukochany owczarek ma raka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 11:46   #4174
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Jestem w niej zakochana i nie interesuje mnie zdanie innych Wszystko to jednak straciło na znaczeniu, bo wczoraj dowiedziałam się, że mój ukochany owczarek ma raka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Strasznie mi przykro kochana.... Da się coś zrobić, jakoś go leczyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 12:08   #4175
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Strasznie mi przykro kochana.... Da się coś zrobić, jakoś go leczyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogólnie małe. Po zdjęciu okaże się czy są przerzuty na płuca. Jeśli są, to nie ma szans. Jeśli nie ma, to można próbować operować, ale z racji wieku nie ma pewności czy przeżyje operację.
Dlatego nawet nie wrzucałam na FB sukni, bo głównie beczałam...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 12:34   #4176
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021

Miałam dziś rozmowę z moją przyjaciółką o mojej świadkowej. Nie wiedziałam, jak jej powiedzieć, że poprosiłam kogoś innego i dotąd ten temat nie wychodził. W sumie temat mojego ślubu był taki raczej niewidoczny. Przyjęła to chyba dobrze, chociaż przykro na pewno jej było. Na swoje usprawiedliwienie powiedziałam, że ostatecznie nie wybrałam jej, bo ona raczej kiepsko czułaby się w tej roli. Świadkowa jednak w jakiś sposób jest w centrum uwagi, a ona raczej tego nie lubi.
Z mojego punktu widzenia na świadkową wzięłam kogoś, kogo zna też mój narzeczony i do tego mogłam na niej polegać od samego początku. Ciekawiła ją kwestia mojego życia uczuciowego, sprawy sukienki itd... Myślę, że zrobiłam dobrze wybierając pomiędzy dwoma przyjaciółkami (nie znają się) tę która zawsze była na bieżąco w moim życiu uczuciowym. Ta druga niestety nie była zainteresowana. Sama nie jest w związku i raczej nie chce mieć...

Jak wygląda u was kwestia zdobienia kościoła? W moim kościele , w dniu mojego ślubu odbywają się komunie (mój ślub o 13, komunie pewnie o 11 :p), więc sama nie wiem czy np. kwiaty będą te same? Muszę się podpytać...
W środę idziemy do urzędu załatwić zaświadczenie o ślubie konkordatowym. Swoją drogą na pierwszej stronie wątku mam błąd, bo na samym początku nie byłam świadoma jak to wygląda heh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 13:16   #4177
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021

Nie wiem właśnie. Bierzemy ślub w październiku, podejrzewam, że teściowa pomoże mi coś ogarnąć z kwestią zdobienia kościoła, bo ja tam nie wiem z kim mam gadać o tym. :P Nie mamy dekoratorki, na sali mamy dekorację żywymi kwiatami w cenie (wybieram kolorystykę, styl, sala podpowiada). Nie chcę nic skomplikowanego, to jedna z mniej istotnych rzeczy, byleby nie było szpetnie.
W każdym razie wiem, że tego też trzeba dopilnować - bratowa narzeczonego miała ładne białe kwiaty na tyle kościoła, a na przodzie słoneczniki...

Jesienne panny młode - myślałyście o okryciu? Ja początek października, może być ciepło, może nie być. W kościele będę bez niczego, bo suknia będzie miała długi rękaw, ale na wyjście i wieczór trochę nie mam pomysłu, może płaszcz? Sama nie wiem.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-21, 13:21   #4178
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ogólnie małe. Po zdjęciu okaże się czy są przerzuty na płuca. Jeśli są, to nie ma szans. Jeśli nie ma, to można próbować operować, ale z racji wieku nie ma pewności czy przeżyje operację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to ile ma lat? Na czym ten nowotwór?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 14:05   #4179
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Miałam dziś rozmowę z moją przyjaciółką o mojej świadkowej. Nie wiedziałam, jak jej powiedzieć, że poprosiłam kogoś innego i dotąd ten temat nie wychodził. W sumie temat mojego ślubu był taki raczej niewidoczny. Przyjęła to chyba dobrze, chociaż przykro na pewno jej było. Na swoje usprawiedliwienie powiedziałam, że ostatecznie nie wybrałam jej, bo ona raczej kiepsko czułaby się w tej roli. Świadkowa jednak w jakiś sposób jest w centrum uwagi, a ona raczej tego nie lubi.
Z mojego punktu widzenia na świadkową wzięłam kogoś, kogo zna też mój narzeczony i do tego mogłam na niej polegać od samego początku. Ciekawiła ją kwestia mojego życia uczuciowego, sprawy sukienki itd... Myślę, że zrobiłam dobrze wybierając pomiędzy dwoma przyjaciółkami (nie znają się) tę która zawsze była na bieżąco w moim życiu uczuciowym. Ta druga niestety nie była zainteresowana. Sama nie jest w związku i raczej nie chce mieć...

Jak wygląda u was kwestia zdobienia kościoła? W moim kościele , w dniu mojego ślubu odbywają się komunie (mój ślub o 13, komunie pewnie o 11 :p), więc sama nie wiem czy np. kwiaty będą te same? Muszę się podpytać...
W środę idziemy do urzędu załatwić zaświadczenie o ślubie konkordatowym. Swoją drogą na pierwszej stronie wątku mam błąd, bo na samym początku nie byłam świadoma jak to wygląda heh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też nie wzięłam mojej najlepszej przyjaciółki na świadkową, ona jest osobą LGBT, i wiem że ślub kościelny i świadkowanie to nie jej klimaty. Na początku miałam wrażenie że była rozczarowana, ale jak jej uzmysłowiłam że to jednak kościół to powiedziała że miałam rację.

Mam rozkminkę- buty na ślub do kościoła mam na 7,5 cm szpilce, na wesele chcę zmienić na buty na słupku- znalazłam takie które mi się mega podobają ale mają 8 cm. Myślicie że to 0,5 cm zrobi różnicę?
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 14:19   #4180
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
A do czego potrzebujesz dyspensę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do ślubu jednostronnego.


Ogólnie co do zdobienia kościoła to często jest tak, że jak jest kilka ślubów w ten sam dzień to pary się dogadują i dzielą kosztami, ale to też różnie wygląda, bo czasem jakaś para ma po prostu dekoracje, które nam nie pasują a dużo kosztują... po prostu zależy na kogo się trafi. Nie wiem natomiast jak to jest teraz z dekoracjami na komunię, ale może warto popytać, może są co roku w tym samym stylu i można je zostawić?
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 16:33   #4181
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021

elektro_lit ooo! Też bierzemy jednostronny. Ja jestem apostatką. Ale nie spodziewam się problemów z dyspensą, w sumie nawet nie rozważałam takiej opcji. Parafia w której bierzemy ślub ma doświadczenie w temacie - proboszcz super (usłyszałam tylko, że super, że szanuje moje zdanie, itd. i co musimy załatwić).
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-21, 18:56   #4182
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez kapsw Pokaż wiadomość
elektro_lit ooo! Też bierzemy jednostronny. Ja jestem apostatką. Ale nie spodziewam się problemów z dyspensą, w sumie nawet nie rozważałam takiej opcji. Parafia w której bierzemy ślub ma doświadczenie w temacie - proboszcz super (usłyszałam tylko, że super, że szanuje moje zdanie, itd. i co musimy załatwić).
O, dobrze wiedzieć!
Ja nawet nie wiem czy u mnie proboszcz udzielał już takich ślubów, wiem że jest spoko, taki normalny dla ludzi, ale dopiero niedawno się zreflektowałam, że zapisaliśmy się w mojej parafii a nie narzeczonego i nie wiem też jak na to zareagują Choć w sumie nie przeszkadza mi to gdzie będzie ślub. Ogólnie to ja jestem z Podkarpacia i trochę się boję, że tam to nikt o takich ślubach za bardzo nie słyszał, ale mam nadzieję że miło się zaskoczę Ostatnio słyszałam raczej o oburzeniu, że rozwódka dostała rozgrzeszenie od księdza i że ksiądz poprosił ją o przyjmowanie komunii w innej parafii 🤣🤦☠♀️
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 20:18   #4183
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

Ogarnęliśmy dziś zaproszenia, wysłałam do mojej koleżanki z podstawówki-ma firmę co robi zaproszenia, jest po ASP, naszą inspirację, teksty itp. Czekam na efekt, mieliśmy wielki problem z jakimś cytatem, ale znalazłam coś, co narzeczony przyjął Generalnie podoba nam się to, na tej małej karteczce będą informacje gdzie wesele i data potwierdzenia przybycia. U nas prosiłam by zamiast gór była grafika lawendy i zboża, a układ tekstu dokładnie taki sam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg il_1588xN.1499630895_s431.jpg (251,3 KB, 64 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 16:26   #4184
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Ja też nie wzięłam mojej najlepszej przyjaciółki na świadkową, ona jest osobą LGBT, i wiem że ślub kościelny i świadkowanie to nie jej klimaty. Na początku miałam wrażenie że była rozczarowana, ale jak jej uzmysłowiłam że to jednak kościół to powiedziała że miałam rację.

Mam rozkminkę- buty na ślub do kościoła mam na 7,5 cm szpilce, na wesele chcę zmienić na buty na słupku- znalazłam takie które mi się mega podobają ale mają 8 cm. Myślicie że to 0,5 cm zrobi różnicę?
Wydaje mi się że taka wysokość nie zrobi dużej różnicy

Ja teraz mocno się zastanawiam nad moimi butami. Kat_wisz wstawiała kotyle I potem jak oglądałam podoba mi się ten model 7079 Ale kurczę nie wiem czy nie za wysokie. Mają 7.5 cm właśnie. Nigdy na żadnej imprezie nie wytrzymałam na obcasach całej nocy. A chciałabym jednak móc bez bólu przetańczyć całą imprezę.

Myślałam też o tanecznych butach na wymiar. Czy któraś z Was ma/Będzie mieć buty tego typu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 17:07   #4185
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że taka wysokość nie zrobi dużej różnicy

Ja teraz mocno się zastanawiam nad moimi butami. Kat_wisz wstawiała kotyle I potem jak oglądałam podoba mi się ten model 7079 Ale kurczę nie wiem czy nie za wysokie. Mają 7.5 cm właśnie. Nigdy na żadnej imprezie nie wytrzymałam na obcasach całej nocy. A chciałabym jednak móc bez bólu przetańczyć całą imprezę.

Myślałam też o tanecznych butach na wymiar. Czy któraś z Was ma/Będzie mieć buty tego typu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz że ja też nie noszę wogole butów na obcasie ale one są ultra wygodne i tej wysokości wogole nie czuć na prawdę sama byłam w szoku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 17:32   #4186
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021

Ja na co dzień nie noszę wcale butów na wyższym obcasie, więc zdecydowałam się na takie z wojasa:
https://cdn.wojas.eu/media/catalog/3...mg_2D_0001.png
5 cm, na szerokim obcasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 17:51   #4187
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Dziś przyszły mi 4 zamówione spinki i buty z Alie️. Buty są super, ale jednak mogłam wziąć pół cm mniejszy rozmiar. Jednak nie będę kupować drugich, zrobię dodatkowo dziurkę w pasku i bardziej go przycisnę do stopy. Bo w jednym pasek ściska akurat, a w drugim trochę luźno. Są super mięciutkie, aż chce się wywijać nogami. Obcas 7,5 wydaje mi się malutki, ale do tańczenia myślę że będzie akurat.

Spinki są śliczne, dobrze wykonane, ale ostatnio jak myślę o fryzurze to mnie przerażenie bierze. Więc czekam jeszcze na opaski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 18:51   #4188
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Panny Młode 2021

Co do butów dorzucę 3 grosze że z paskami na ogół są wygodniejsze, a kotyle maja dodatkowo paski na krzyż, więc jeśli chce się używać później to nie skracaja tak sylwetki. Ale najbardziej to kolor ��
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 19:09   #4189
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
Wiesz że ja też nie noszę wogole butów na obcasie ale one są ultra wygodne i tej wysokości wogole nie czuć na prawdę sama byłam w szoku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mo właśnie pamiętam że mówiłaś że bardzo wygodne. Ale też pewnie nie miałaś ich jakoś super długo na nogach co? Zaraz pójdę sprawdzić ile cm mają moje ostatnie czarne szpilki i jakoś porównam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-22, 20:32   #4190
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
Mo właśnie pamiętam że mówiłaś że bardzo wygodne. Ale też pewnie nie miałaś ich jakoś super długo na nogach co? Zaraz pójdę sprawdzić ile cm mają moje ostatnie czarne szpilki i jakoś porównam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z pół godziny ale staram się kilka razy w tygodniu w nich pochodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Równo 200

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 07:42   #4191
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Jezu, u mnie 108 dni a my nic nie ogarniamy

Masakra jakaś. Zaproszenia ogarniamy w tym tygodniu i w przyszłym zapraszamy. I zdecydowaliśmy się, że zapraszamy 50os, a reszta dostanie zawiadomienie z informacją, że jeśli rząd poda jakieś zalecenia to będziemy się z nimi kontaktować.

Muszę jeszcze na poprawki do sukienki się umówić, ale tżowi właśnie coś się z hamulcem stało i wczoraj wieźliśmy o 20 auto do mechanika, więc do dyspozycji jest tylko moje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 08:54   #4192
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Panny Młode 2021

To my nie mamy prawka i zdecydowaliśmy się zaproszenia wyslac poczta. Tym bardziej że jest pandemia i średnio mi się widzi jeździć po domach....

Co do okrycia na ślub we wrześniu to kupiłam w sinsayu taki sweterek wyglądający jak baranek (?) ciepły. Liczę raczej, że będzie ciepło, a jeśli będzie zimno to nie aż tak że konieczna będzie kurtka czy płaszcz. W tamtym roku jednak wrzesień był bardzo ciepły i nie powinno to się zmienić w tym roku


Też musimy w końcu się spiąć i zaproszenia zamówić. A ja nawet nie mam listy imion i nazwisk zrobionych :"D Tak mi dowalili na studiach i w pracy że najbliższy dzień wolny mam w kwietniu... Nie wiem jak ogarnę wesele na takim hardkorowym planie studiów i pracy (praca na pełen etat + dyżury po 12 godzin w weekendy niektóre + zjazdy na studiach co 2 weekend po 12 godzin plus co drugi weekend niedziela od 10 do 16. Gdyby nie studia zdalne i możliwość bycia w dwóch miejscach na raz to bym miała spory problem jak być w 2 miejscach na raz :"D)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 08:55   #4193
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021

A czy któraś planuje mieć rozpuszczone włosy i welon? Chcę mieć fale podpięte z boku, ale chcę też welon tylko nie mam pomysłu jak go włożyć we włosy i czy będzie się trzymał
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 09:30   #4194
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
A czy któraś planuje mieć rozpuszczone włosy i welon? Chcę mieć fale podpięte z boku, ale chcę też welon tylko nie mam pomysłu jak go włożyć we włosy i czy będzie się trzymał
Ja planuję. Fryzjerka to jakoś zamota, mi na przymiarkach panie tak welon zakładały, jakoś tak ta spinka góra dół robiły i wydawało się stabilnie. Ale ja welon tylko do kościoła będę mieć.

Gorszy problem będę miała z ta spinka, mam tak mało włosów, przez co mam wrażenie że spinka odstaje i wydaje się ciężka i właśnie wypadająca, fryzjer musi to ogarnąć ale czy sobie poradzi z takimi cienkimi włosami. Planuje doczepy ale to chyba z dwie, trzy paczki bym musiała kupić żeby była burza lokow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:15   #4195
f1i2o3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 132
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja planuję. Fryzjerka to jakoś zamota, mi na przymiarkach panie tak welon zakładały, jakoś tak ta spinka góra dół robiły i wydawało się stabilnie. Ale ja welon tylko do kościoła będę mieć.

Gorszy problem będę miała z ta spinka, mam tak mało włosów, przez co mam wrażenie że spinka odstaje i wydaje się ciężka i właśnie wypadająca, fryzjer musi to ogarnąć ale czy sobie poradzi z takimi cienkimi włosami. Planuje doczepy ale to chyba z dwie, trzy paczki bym musiała kupić żeby była burza lokow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja zamówiłam doczepy, bo też mam dość cienkie włosy, więc zamówiłam właśnie 2 paczki Jutro będą, czekam na grzebyczki i będę się umawiać w marcu na fryzurę ślubną

Poza tym sukienka jest, biżuteria jest, zaproszenia są i planowo zapraszać będziemy w marcu (robimy kilka małych imprez urodzinowych, żeby nie robić tłoku)- ślub planowo czerwiec.
f1i2o3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:25   #4196
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez f1i2o3 Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam doczepy, bo też mam dość cienkie włosy, więc zamówiłam właśnie 2 paczki Jutro będą, czekam na grzebyczki i będę się umawiać w marcu na fryzurę ślubną

Poza tym sukienka jest, biżuteria jest, zaproszenia są i planowo zapraszać będziemy w marcu (robimy kilka małych imprez urodzinowych, żeby nie robić tłoku)- ślub planowo czerwiec.
A z jakiej strony brałaś i jak dobierałaś kolor?
Ja jeszcze myślę czy nie zmienić koloru lekko, ale sama nie wiem na jaki... Z jednej strony nie chce czegoś co jest "w modzie", bo za 20 lat możliwe że będzie to wyglądało obciachowo. Z drugiej po takim całościowym farbowaniu szybko widać odrost. I sama nie wiem czy chciałabym ciemniej czy jaśniej, skłaniam się ku jaśniej ale włosów też mi szkoda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:51   #4197
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
A z jakiej strony brałaś i jak dobierałaś kolor?
Ja jeszcze myślę czy nie zmienić koloru lekko, ale sama nie wiem na jaki... Z jednej strony nie chce czegoś co jest "w modzie", bo za 20 lat możliwe że będzie to wyglądało obciachowo. Z drugiej po takim całościowym farbowaniu szybko widać odrost. I sama nie wiem czy chciałabym ciemniej czy jaśniej, skłaniam się ku jaśniej ale włosów też mi szkoda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zależy jak szybko ci rosną włosy i na jaki kolor zafarbujesz

Ja używam henny i wiem że nawet jak miesiąc przed ślubem zrobię kolor to nie będzie odrostu. Bo włosy mi rosną w ślimaczym tempie 0,5cm na miesiąc :"D (jak nie wolniej ostatnio). Plus henna nie rozjaśnia a dodaje tylko rude tony, a mam dość ciemne włosy.

Myślę że jeśli zmieniać kolor to na coś zbliżone do naturalnego. Mało kto wygląda dobrze w zupełnie innym kolorze niż jego naturalny. Aczkolwiek najlepiej sprawdź w jakiejś apce do zmian kolorów włosów czy faktycznie w jakimś innym wyglądasz twarzowo z chęcią ocenimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 11:03   #4198
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez pitrasiaa Pokaż wiadomość
To zależy jak szybko ci rosną włosy i na jaki kolor zafarbujesz

Ja używam henny i wiem że nawet jak miesiąc przed ślubem zrobię kolor to nie będzie odrostu. Bo włosy mi rosną w ślimaczym tempie 0,5cm na miesiąc :"D (jak nie wolniej ostatnio). Plus henna nie rozjaśnia a dodaje tylko rude tony, a mam dość ciemne włosy.

Myślę że jeśli zmieniać kolor to na coś zbliżone do naturalnego. Mało kto wygląda dobrze w zupełnie innym kolorze niż jego naturalny. Aczkolwiek najlepiej sprawdź w jakiejś apce do zmian kolorów włosów czy faktycznie w jakimś innym wyglądasz twarzowo z chęcią ocenimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet nie wiedziałam że są takie apki.
Właśnie myślę że albo tylko ton zmienić albo o 1 -2 st jaśniejszy. Ja mam takie chyba 6, wydaje mi się że chłodne, ale czasem w świetle wychodzą złote tony. No różnie te wlosy wyglądają.

Kiedyś byłam bardzo jasna blondynka. Najpierw miałam pasemka, ale przez nieumiejętne farbowanie coraz jaśniejsza i jaśniejsza, a że nie było mnie też stać na tak częste robienie odrostu u fryzjera to w końcu poczytałam i sama zaczęłam farbować. Niestety, raczej też niezbyt fachowo, bo mi to bardzo zniszczyło włosy. Uważam też że w ciemniejszych moja twarz wygląda ładniej i aż tak "biała" nie chce już być. Jednak jakoś tak mam wrażenie że do mojej sukni jaśniejsze włosy pasują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 12:56   #4199
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez pitrasiaa Pokaż wiadomość
To zależy jak szybko ci rosną włosy i na jaki kolor zafarbujesz

Ja używam henny i wiem że nawet jak miesiąc przed ślubem zrobię kolor to nie będzie odrostu. Bo włosy mi rosną w ślimaczym tempie 0,5cm na miesiąc :"D (jak nie wolniej ostatnio). Plus henna nie rozjaśnia a dodaje tylko rude tony, a mam dość ciemne włosy.

Myślę że jeśli zmieniać kolor to na coś zbliżone do naturalnego. Mało kto wygląda dobrze w zupełnie innym kolorze niż jego naturalny. Aczkolwiek najlepiej sprawdź w jakiejś apce do zmian kolorów włosów czy faktycznie w jakimś innym wyglądasz twarzowo z chęcią ocenimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę, mi niestety włosy I paznokcie rosną dość szybko, przez co ani farba, ani hybrydy nie mają u mnie dużego sensu.

Ale rozważam pofarbowanie sobie na wesele włosów na jasny róż, już od dawna mi się to marzy jeszcze się zastanawiam, ale ogółem na bank bym chciała rozjaśnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 14:30   #4200
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
Z pół godziny ale staram się kilka razy w tygodniu w nich pochodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Równo 200

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie zastanawiam się czy docelowe buty ślubne nie rozchodzić w pracy Mam wykładzinę, pracuje przy biurku więc nie powinny się zniszczyć. Co prawda mało będzie chodzenia A więcej tylko posiadania ich na nogach ale wydaje mi się że to też może coś dać.
Cytat:
Napisane przez pitrasiaa Pokaż wiadomość
To my nie mamy prawka i zdecydowaliśmy się zaproszenia wyslac poczta. Tym bardziej że jest pandemia i średnio mi się widzi jeździć po domach....

Co do okrycia na ślub we wrześniu to kupiłam w sinsayu taki sweterek wyglądający jak baranek (?) ciepły. Liczę raczej, że będzie ciepło, a jeśli będzie zimno to nie aż tak że konieczna będzie kurtka czy płaszcz. W tamtym roku jednak wrzesień był bardzo ciepły i nie powinno to się zmienić w tym roku


Też musimy w końcu się spiąć i zaproszenia zamówić. A ja nawet nie mam listy imion i nazwisk zrobionych :"D Tak mi dowalili na studiach i w pracy że najbliższy dzień wolny mam w kwietniu... Nie wiem jak ogarnę wesele na takim hardkorowym planie studiów i pracy (praca na pełen etat + dyżury po 12 godzin w weekendy niektóre + zjazdy na studiach co 2 weekend po 12 godzin plus co drugi weekend niedziela od 10 do 16. Gdyby nie studia zdalne i możliwość bycia w dwóch miejscach na raz to bym miała spory problem jak być w 2 miejscach na raz :"D)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczę No to rzeczywiście pandemia trochę ułatwia.

My właśnie się zabieramy do zamawiania zaproszeń. Mieliśmy jakiś czas temu etap oglądania próbek. W niedzielę usiedliśmy i zdecydowaliśmy się na konkretne. Napisałam już pytanie odnośnie możliwości pustych zaproszeń oraz takich tylko na ślub bez wesela. Dziś przyszła odpowiedź więc jakoś na dniach chyba się zabiorę i zamówię. Dziewczyny które już zamwiały - imiona i nazwiska pewnie będę musiała podać w formie odmienionej czyli (Sz. P.) "Katarzynę i Jana kowalskich" a nie po prostu lista typu "Katarzyna i Jan Kowalski"

W weekend też wsiedliśmy z naszą listą spraw do załatwienia i zamówiliśmy pudełka na ciasto, tablice rejestracyjne do auta i księgę gości Niby nic a fajnie takie rzeczy już mieć załatwione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:54.