Akcent - British English czy American English? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-19, 22:44   #1
jatte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 5

Akcent - British English czy American English?


Cześć,
jakiej wymowy języka angielskiego się uczycie? Tzw. british czy american english? Czym kierowaliście się w wyborze? Czy tylko względami estetycznymi czy też może decydowały kwestie praktyczne, takie jak na przykład kontakt z ludźmi z Wielkiej Brytanii lub z USA?
jatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 00:20   #2
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Amerykańską, ze względu na fonetykę, która mnie jara (i ogółem i sama amerykańska). Brytyjska mi się nie podoba i choćbym szykowała się do wyjazdu do UK, nie zmieniłabym tego. Jestem osobą wierząca, że lepiej wchodzi (i wychodzi) nam to, co nas kręci .
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 08:56   #3
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Brytyjska nie podoba mi się amerykańska.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 13:00   #4
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Akcent - British English czy American English?

w szkole oczywiście british english, ale zajęcia dodatkowe miałam już w american english
ogólnie myślę, że to nie ma aż takiego znaczenia w codziennej komunikacji i raczej te różnice można spokojnie ogarnąć...
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 17:59   #5
matozau
Raczkowanie
 
Avatar matozau
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 56
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Powiedziałabym, że brytyjska (wg dużo ładniejsza).
Ale kiedy usłyszałam siebie na jakimś nagraniu, to muszę stwierdzić, że mówię Russian English Mam okropny akcent, ale skoro nie ma problemu ze zrozumieniem, nie ma czym się przejmować.
__________________
66,6 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52
matozau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 20:00   #6
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Akcent - British English czy American English?

British
uwielbiam i ćwiczenie tego akcentu to sama przyjemność
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 11:40   #7
Rabone
Rozeznanie
 
Avatar Rabone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 625
Dot.: Akcent - British English czy American English?

American. Bardziej jara mnie kultura i historia Stanów Zjednoczonych i bardziej podoba mi się ten akcent. Jest taki bardziej "wyluzowany" w mowie od innych, a przy tym zachowuje swoją "angielskość" (nie to co na przykład angielski z Indii, paskudztwo) . British stawiam na drugiej pozycji, ale dla mnie Brytole strasznie marmolą, zdarza mi się mieć problemy ze zrozumieniem, poza tym nie jestem fanką brytyjskiego poczucia humoru.
Zresztą, większy kontakt i obycie mam z amerykańskim. Więcej filmów, seriali itp. Jak tak pomyśleć, to z British oglądałam chyba jedynie Sherlocka, Skins oraz Downton Abbey.
__________________
24.06.15 - kierowca, pani kierowca, kierowczyni
30.12.15 - ćwiczę hardo


Rabone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-07, 10:52   #8
natalaa126
ambrozegirl
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 30
Dot.: Akcent - British English czy American English?

W szkole (niestety) British English. W ogóle nie spotkałam się jeszcze z jakąkolwiek książką do nauki języka angielskiego w odmianie amerykańskiej.
Amerykańskiej odmiany uczę się jedynie z filmów, które staram się notorycznie oglądać.
Co kierowało? Kultura Stanów Zjednoczonych. Odkąd pamietam, zawsze byłam fanatyczką USA i wszystkim, co z nimi związane
natalaa126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:39   #9
Akallai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Ja wolę amerykański. Z książkami rzeczywiście jest ciężko w naszym britmonopolu wydawniczym ale od czego jest internet i hollywood. Słucham praktycznie tylko Amerykanów, zwłaszcza na początku ich dobitny "r-sound" bardzo ułatwiał mi zrozumienie. Jak dla mnie Brytyjczycy strasznie hm... bełkoczą, takie typowe angielskie "kluchy w gębie" Wiem że wiele osób lubi ten akcent, uważa go wręcz za majestatyczny - dla mnie jest jakiś taki pretensjonalny. Ale co kto lubi.

Druga opcja - praktyczna i mniej subiektywna - to USA są "mocarstwem" światowym a poprzez muzykę i filmy tzw. standardowa wymowa amerykańska jest zrozumiała w całym "anglokręgu".
Akallai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 15:19   #10
201609201246
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 114
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Cytat:
Napisane przez natalaa126 Pokaż wiadomość
W szkole (niestety) British English. W ogóle nie spotkałam się jeszcze z jakąkolwiek książką do nauki języka angielskiego w odmianie amerykańskiej.
Amerykańskiej odmiany uczę się jedynie z filmów, które staram się notorycznie oglądać.
Co kierowało? Kultura Stanów Zjednoczonych. Odkąd pamietam, zawsze byłam fanatyczką USA i wszystkim, co z nimi związane

Witaj w klubie.


Tylko i wyłącznie wymowa amerykańska. Typowo brytyjski akcent bardzo mnie denerwuje. No co poradzę?
201609201246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 16:30   #11
201609271330
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 30
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Ogólnie bardziej podoba mi się British English i do niedawna sama starałam się tak mówić, ale jakiś czas temu doszłam do wniosku, że brzmię do bólu nienaturalnie. Po "amerykańsku" wychodzi mi to dużo lepiej i nie czuję się jak ostatni głupek.
201609271330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-27, 00:04   #12
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Brytyjska nie podoba mi się amerykańska.
Ja dokładnie tak samo, ogólnie nie przepadam w przeciwieństwie do większości ludzi na świecie za USA wersja brytyjska jest taka płynna i swietnie brzmi fonetycznie, moim marzeniem jest osiągnąć bardzo dobry poziom z angielskiego i nauczyć się tak akcentować jak sami Brytyjczycy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 12:40   #13
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Na studiach uczono nas wymowy brytyjskiej i to ją kocham (nie tylko received pronounciation, ale też wszelkie dziwne akcenty). Amerykańska jest dla mnie taka niedbala. I nie potrafię wymawiać "r" przed spolgloskami jak oni to robią, brytyjskie przedłużenie samogloski jest dla mnie łatwiejsze.
Również nie jaram się Stanami :p.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 19:00   #14
yvonnedea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków / Chania
Wiadomości: 51
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Uwielbiam amerykański akcent! Jest dla mnie dużo bardziej zrozumiały (angoli czasem nie potrafie zrozumieć - nie mówiąc już o szkotach czy walijczykach!)
Sama chciałabym mówić z tym akcentem, ale niestety masz ten nieszczęsny polski
__________________
Wystarczająco dorosła, żeby wiedzieć jak powinno się postępować
Jednocześnie wystarczająco młoda, żeby i tak robić wszystko po swojemu...
yvonnedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 08:38   #15
Josseline
Raczkowanie
 
Avatar Josseline
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 58
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Mnie się podobają oba, czasem mam fazę na ćwiczenie jednego, czasem drugiego, ale jednak jeśli miałabym wybrać to British English. Wydaje mi się po prostu milszy dla ucha, ale i trudniejszy do opanowania, więc robi większe wrażenie, jeśli komuś uda się go perfekcyjne wyćwiczyć.

W rozmowie z obcokrajowcami, dla których angielski też jest drugim językiem, częściej używam "amerykańskiej wersji", szczególnie jeśli ktoś nie posługuje się ang. perfekcyjnie. Mam pewność, że zostanę zrozumiana i nie będę musiała powtarzać.

Chciałabym częściej móc rozmawiać z brytyjskim akcentem, ale czasem jest tak, jak już zauważyłam na przykładzie mojej znajomej i moim też, że mimo iż mówimy dobrze, bez zbędnego "przegięcia" charakterystycznego dla osób, które chcą się na siłę popisać, to i tak jesteśmy odbierane jako te, które szpanują
Josseline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 20:08   #16
Beniak
Raczkowanie
 
Avatar Beniak
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 181
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Ja wolę amerykański, jak dla mnie brzmi tak bardziej naturalnie I też wydaje mi się łatwiejszy do nauki Chociaż muszę przyznać, że brytyjski też pięknie brzmi. Po prostu nie wyobrażam sobie posługiwać się brytyjskim na co dzień
Beniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 17:25   #17
magda_mala
Raczkowanie
 
Avatar magda_mala
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 43
Dot.: Akcent - British English czy American English?

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;60745616]w szkole oczywiście british english, ale zajęcia dodatkowe miałam już w american english
ogólnie myślę, że to nie ma aż takiego znaczenia w codziennej komunikacji i raczej te różnice można spokojnie ogarnąć...[/QUOTE]

Problem jest taki że i tak nie da rady w dorosłym życiu podłapać prawidłowego akcentu, ani brytyjskiego ani amerykańskiego . smutne ale prawdziwe
magda_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 18:06   #18
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Cytat:
Napisane przez magda_mala Pokaż wiadomość
Problem jest taki że i tak nie da rady w dorosłym życiu podłapać prawidłowego akcentu, ani brytyjskiego ani amerykańskiego . smutne ale prawdziwe
BS^n

po co spamujesz w pierdyliardzie tematów po jednym zdaniu? następny szeptacz? ;-/
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 19:08   #19
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Akcent - British English czy American English?

Kiedyś byłam zdania że British, ale boję dla mieszkam w Anglii, zdecydowanie American
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-27, 07:02   #20
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Drażni mnie brytyjski akcent. Może przez kiepskie doświadczenia z Anglikami... Mówię z amerykańskim akcentem.
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 04:28   #21
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Cytat:
Napisane przez magda_mala Pokaż wiadomość
Problem jest taki że i tak nie da rady w dorosłym życiu podłapać prawidłowego akcentu, ani brytyjskiego ani amerykańskiego . smutne ale prawdziwe
Jeśli ktoś wierzy w to stwierdzenie, zapraszam do obejrzenia tego filmiku:

https://youtu.be/QmxksDIL1cw

Ja brytyjskiej wymowy szczerze nie znoszę, podejrzewam, że dlatego, że mnie do niej bardzo długo zmuszano. Mam dobry słuch i całkiem nieźle sobie radzę (opinia Brytyjczyków zdziwionych, że ja nie tamtejsza - nie zapominajcie, że są różne akcenty, więc nie piszę tutaj, że była perfekcyjna jak królowej, tylko no jakaś dziewczyna z miasteczka gdzieś w środku kraju z lekką mieszanką akcentów, ale wiarygodna), ale nie mogę polubić, za dużo wspomnień.

Z Brytyjczykami gadam po pseudo-brytyjsku (mózg mi się sam przestawia), z resztą świata, w swojej głowie i do siebie po amerykańsku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 07:40   #22
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 130
Dot.: Akcent - British English czy American English?

Raczej brytyjski, choć niezbyt mi to chyba wychodzi. Amerykański jest w moim odczuciu taki pretensjonalny, bezpośredni i brutalny...Brr.... Bardzo ładnie brzmi za to kanadyjski akcent który bardzo lubię.
No i tak jak zostało wspomniane, również nie lubię Amerykanów i USA właśnie ze względu na ich mocarstwowość, a poza tym zwyczajnie książki do nauki skupiają się na brytyjskiej wersji, więc chyba lepiej tej się uczyć.

Edytowane przez Ertix
Czas edycji: 2021-08-31 o 07:55
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-31 08:40:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.