Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-06, 01:15   #121
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
...
nawet nie sprawdzałem ilu obywateli krajów islamskich wygrało Nagrody Nobla w dziedzinie nauk ścisłych
Tego nie wiem, ale: "Za życia dwóch ostatnich pokoleń, uczeni pochodzenia żydowskiego zdobyli jedną czwartą wszystkich nagród Nobla, choć Żydzi są zaledwie jedną sześćsetną populacji świata. W samych Stanach Zjednoczonych, gdzie stanowią dwa procent populacji, ich przedstawiciele zdobyli 27 proc. nagród Nobla i 25 proc. nagród Turinga (nauki komputerowe)", tutaj źródło.
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 11:10   #122
echinokaktus
Raczkowanie
 
Avatar echinokaktus
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 197
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Scenka z miasta:
Idzie przez park w moim mieście dumny ziom w pięknej patriotycznej bluzie w orły, husarię i polskie flagi. Idzie, z kieszeni podjada jakieś cukierki i po każdym cukierku papierek po prostu rzuca na ziemię.
Najwyraźniej miłość do ojczyzny nie wyklucza codziennego gwałtu na środowisku ziemi ojczystej
__________________
I'll see you on the dark side of the moon.
echinokaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 14:45   #123
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez echinokaktus Pokaż wiadomość
Scenka z miasta:
Idzie przez park w moim mieście dumny ziom w pięknej patriotycznej bluzie w orły, husarię i polskie flagi. Idzie, z kieszeni podjada jakieś cukierki i po każdym cukierku papierek po prostu rzuca na ziemię.
Najwyraźniej miłość do ojczyzny nie wyklucza codziennego gwałtu na środowisku ziemi ojczystej
Podejrzewam że te ubranka nie symbolizują miłości DO Polski, a raczej nienawiść do tego, co jest obce. A dbanie o środowisko to domena pedałów i lewaków.

Nieludzko wk*wia mnie, że zaplute ksenofobiczne ziomale przywłaszczyły sobie symbol Polski Walczącej i noszą to na skarpetkach, gaciach, czapkach na pustych łbach. A kysz.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 15:30   #124
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Podejrzewam że te ubranka nie symbolizują miłości DO Polski, a raczej nienawiść do tego, co jest obce. A dbanie o środowisko to domena pedałów i lewaków.

Nieludzko wk*wia mnie, że zaplute ksenofobiczne ziomale przywłaszczyły sobie symbol Polski Walczącej i noszą to na skarpetkach, gaciach, czapkach na pustych łbach. A kysz.
Tak bardzo się z Wami zgadzam i tak bardzo mnie to wkurza.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 16:53   #125
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Tego nie wiem, ale: "Za życia dwóch ostatnich pokoleń, uczeni pochodzenia żydowskiego zdobyli jedną czwartą wszystkich nagród Nobla, choć Żydzi są zaledwie jedną sześćsetną populacji świata. W samych Stanach Zjednoczonych, gdzie stanowią dwa procent populacji, ich przedstawiciele zdobyli 27 proc. nagród Nobla i 25 proc. nagród Turinga (nauki komputerowe)", tutaj źródło.
Oto między innymi mi chodziło. Przykład żydowskich noblistów jest najlepszy. Z krajów muzułmańskich w naukach ścisłych nagród Nobla są chyba 2. Porównanie obywateli państw islamskich do naukowców pochodzenia izraelskiego to jest przepaść.


Zobaczcie na te wynalazki, które powinna kupić od Izraela Polska:
http://www.imisystems.com/wp-content...TOR-HAWK-1.pdf
http://www.imisystems.com/wp-content...17/01/LYNX.pdf
http://www.imisystems.com/whatwedoca...wer-precision/

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Podejrzewam że te ubranka nie symbolizują miłości DO Polski, a raczej nienawiść do tego, co jest obce. A dbanie o środowisko to domena pedałów i lewaków.

Nieludzko wk*wia mnie, że zaplute ksenofobiczne ziomale przywłaszczyły sobie symbol Polski Walczącej i noszą to na skarpetkach, gaciach, czapkach na pustych łbach. A kysz.
Dokładnie.

Powtórzę to co pisałem:
Kto codziennie o sobie mówi, że jest dobry, to zwykle oznacza, że jest dokładnie odwrotnie:

1. Kaczyński wielokrotnie mówił, że są uczciwi i mamy dodatki do pensji - czyli zwyczajnie ukradzione miliony złotych.
2. Kaczyński wielokrotnie bredził by Polska wstała z kolan i wydaje się, że jest odwrotnie.
3. Kaczyński atakował muzułmanów, a okazuje się, że islamizuje Polskę w tempie kilkadziesiąt tysięcy muzułmanów rocznie.
https://migracje.gov.pl/statystyki/z...0.7938&level=4



Niezależnie, czy się ktoś zgadza z Kaczyńskim, czy nie, widać schemat działania zdrajcy.

Najpierw zniszczył Puszczę Białowieską, potem Stadninę w Janowie Podlaskim, zrobił sobie przerwę na danie łapówki społeczeństwu w postaci 500+, sprowadza radykalnych muzułmanów, zniszczył Trybunał Konstytucyjny, a teraz Sąd Najwyższy wprowadzając chaos prawny, kojarzący się z czasami przedrozbiorowymi.

Wszystko to co robi kaczyński jest zaprzeczeniem realnych interesów Polski.

Kto codziennie mówi, że jest patriotą, ten najprawdopodobniej jest zdrajcą.

Ostatnio Kornel Morawiecki bredził coś, że rosja nic złego nie robi atakując Ukrainę, mówił to po tym jak artyleria rosyjska zabiła 15-letnią ukraińską dziewczynkę. Po samych słowach widać, komu on służy.

I wczoraj Lech Wałęsa napisał, że... Kornel Morawiecki to zdrajca, ponieważ w przeszłości podzielił Solidarność i dążył do rozlewu krwi. Może się wydawać, że Kornel był idiotą, ale mogło to być świadome działania na korzyść zsrs.

Z kolei jego syneczek napisał rozporządzenie imigracyjne, którym sprowadza tysiące muzułmanów do Polski, chociaż po doświadczeniach zachodniej UE widać, że jest to wbrew naszym interesom.

Polska potrzebuje imigrantów, ale z krajów jak Wietnam, lub podobnych kulturowo.

Cała droga życiowa kaczyńskiego i morawieckich to szkodzenie Polsce i oczywiście codziennie mówią o sobie, że są patriotami.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2018-09-06 o 17:23
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 17:48   #126
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Nie chcę robić gównoburzy o islamizacji więc to pominę, ale w kwestii Puszczy Białowieskiej zgadzam się w 100%. Nienawidzę PISuarów za tą wycinkę - i jeszcze wściekają się na Unię, że powiedziała "basta". A przecież to jest nasze wspólne dziedzictwo, nie tylko jako Polaków ale jako Europejczyków.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 18:35   #127
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Odpowiadając na pytanie z pierwszego posta.
Moim zdaniem przywiązanie do narodu czy ojczyzny jest podobne do tego jakie odczuwamy wobec rodziny. To znaczy - nie mogę być dumna ze urodziłam się Polką. Tak samo jak nie mogę być dumna ze urodziłam się jako córka moich rodziców. Nie mogę się też tego wstydzić. Po prostu tak się stało. Ale czuje przywiązanie. To znaczy, że będę dumna gdy moi (rodzice/wspolobywatele) zrobią coś fajnego a będzie mi wstyd gdy zrobią coś złego. Na tej zasadzie chyba powinniśmy być dumni z pewnych wydarzeń z naszej historii a niektórych powinniśmy się wstydzić. Niektórzy wybierają tylko dumę a o tych złych momentach zapominają. Inni znowu lubią się masochistycznie tylko wstydzić i przepraszać. Obie postawy są dla mnie nieco dziwne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-06, 18:39   #128
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie chcę robić gównoburzy o islamizacji więc to pominę, ale w kwestii Puszczy Białowieskiej zgadzam się w 100%. Nienawidzę PISuarów za tą wycinkę - i jeszcze wściekają się na Unię, że powiedziała "basta". A przecież to jest nasze wspólne dziedzictwo, nie tylko jako Polaków ale jako Europejczyków.

Wyobraź sobie jakąkolwiek partię konserwatywną na świecie, która niszczyłaby odpowiednik Puszczy Białowieskiej. Nie ma takiej partii konserwatywnej na świecie, która coś takiego by zrobiła. PIS to "katolicka" neo-bolszewia, której celem jest zniszczenie Polski, symbolem tego jest Puszcza Białowieska.

Co do sprowadzania radykalnych muzułmanów, to zaczyna ta informacja się przebijać do społeczeństwa i możliwe, że niedługo to zniszczy tę partię zdrajców, nawet ciekawe, czy w przyszłości ktokolwiek by im pomógł w sytuacji zbliżonej do wojny.

Najlepsi są wyznawcy PIS, nawet jak widzą fakty mówiące, że PIS działa w interesie rosji i na niekorzyść Polski, to na nich nie działa. Ich bogiem jest jarek.

Naprawdę wystarczy przyjąć założenie, że 500+ to była łapówka dla społeczeństwa, by milczało na widok niszczenia Polski i mamy powtórkę z historii przed rozbiorami - rządy ludków, którzy zasługują na pluton egzekucyjny.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2018-09-06 o 18:44
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 18:48   #129
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Wyobraź sobie jakąkolwiek partię konserwatywną na świecie, która niszczyłaby odpowiednik Puszczy Białowieskiej. Nie ma takiej partii konserwatywnej na świecie, która coś takiego by zrobiła. PIS to "katolicka" neo-bolszewia, której celem jest zniszczenie Polski, symbolem tego jest Puszcza Białowieska.
Skoro już o tym mówimy, niestety... "konserwatywna" partia Republikanów systematycznie niszczy środowisko naturalne w Stanach Zjednoczonych, atakując nawet chronione, nieskazitelne miejsca takie jak Arctic National Wildlife Refuge na Alasce.

Ironią jest to, że to Republikanin - Teddy Roosevelt - stworzył system parków narodowych i wierzył w ochronę tego dziedzictwa dla pokoleń Amerykanów. A teraz... jest jak jest.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 19:00   #130
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

No OK, jest więcej partii "konserwatywnych." Jednak podejrzewam, że i tak to co PIS robi nie ma dokładnego odwzorowania na świecie (chodzi o porównanie do względnie normalnych krajów, a takich coraz mniej).

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2018-09-06 o 19:02
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 00:37   #131
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nieludzko wk*wia mnie, że zaplute ksenofobiczne ziomale przywłaszczyły sobie symbol Polski Walczącej i noszą to na skarpetkach, gaciach, czapkach na pustych łbach. A kysz.
No wiesz, skoro sam Premier (ten sam, co jeszcze kilka lat temu był prezesem banku i któremu kredyty we frankach ani trochę nie wadziły, a co stoi w opozycji do tego, co rząd postuluje teraz) zwiedzał taki "patriotyczny" sklepik w błyskach fleszy, naprawdę mało rzeczy mnie już zdziwi.
Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie chcę robić gównoburzy o islamizacji więc to pominę, ale w kwestii Puszczy Białowieskiej zgadzam się w 100%. Nienawidzę PISuarów za tą wycinkę - i jeszcze wściekają się na Unię, że powiedziała "basta". A przecież to jest nasze wspólne dziedzictwo, nie tylko jako Polaków ale jako Europejczyków.
Przecież teraz znowu zaczęli asfaltować część drogi, biegnącej w środku tego narodowego parku (co było ostatnimi czasy wstrzymane, ze względu na unijne dyrektywy właśnie).


To jest serio ponad moje siły psychiczne...
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-07, 04:19   #132
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

To, co wyprawiają PISiory jest generalnie nie na siły przeciętnego normalnego człowieka

Mnie najbardziej dziwi beztroska, z jaką ten rząd rzuca w błoto publiczne pieniądze, no bo przecież żaden rząd nie zarabia własnych pieniędzy Przy takich rządach to będziemy w czarnej D przez następnych 50 lat.

Aha, panie sprzątające na mnie doniosły, że usunęłam z gabinetu zdjęcie Polaka papieża i krzyż, który sobie ktoś powiesił na czas zastępstwa za mnie. Afera się, panie, rozpętała taka, jak bym co najmniej świętość narodową zszargała. Przecież to nie sala do nauki religii w szkole, do cholery.

EDIT
Uprzedzając ewentualne zarzuty: nie zrobiłam tego w stylu Palikota przyklejającego swój akt apostazji do drzwi kościoła we fleszach kamer. Po pracy krzyż znad drzwi zdjęłam i wraz ze zdjęciem JPII zapakowałam w siatkę i odniosłam na portiernię jako nie swoją własność. W drugą siatkę zapakowałam też kilkanaście kubków, które ktoś zostawił w stanie brudnym (w kilku były nawet zapleśniałe fusy po kawie-plujce)w szafce socjalnej w moim gabinecie. Nawet je przed zapakowaniem umyłam. Co ciekawe- ani własciciel kubkow, ani krzyża i zdjęcia JP do tej pory się nie ujawnili.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2018-09-07 o 04:37
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 16:11   #133
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Nie jestem osobą anty-religijną, ale nie trawię symboli religijnych w publicznych instytucjach.

Co innego w prywatnych firmach. Była w Krakowie taka cudna piekarnia z kapliczką w środku (bodajże na Lubicz), mieli najlepsze ciastka ponczowe w mieście a kapliczka dodawała super klimatu
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 19:50   #134
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie jestem osobą anty-religijną, ale nie trawię symboli religijnych w publicznych instytucjach.

Co innego w prywatnych firmach. Była w Krakowie taka cudna piekarnia z kapliczką w środku (bodajże na Lubicz), mieli najlepsze ciastka ponczowe w mieście a kapliczka dodawała super klimatu
Mi symbole religijne w czyjejś prywatnej przestrzeni są obojętne. Ale w przestrzeni publicznej albo wszystkie albo żaden.

A najbardziej mnie wkurza jak dyskryminuje się w Europie buddystów. Ich symbol religijny jest _zakazany_.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 20:10   #135
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

A najbardziej mnie wkurza jak dyskryminuje się w Europie buddystów. Ich symbol religijny jest _zakazany_.
Ano. Chyba jest nie do odratowania. Pozostaje koło dharmy
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 20:31   #136
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Ano. Chyba jest nie do odratowania. Pozostaje koło dharmy

Śmiech śmiechem.


Dla mnie to dyskryminacja ze względu na religię.


Idąc tym tropem - ilu ludzi w historii zabił Kościół? Więcej niż naziści. A jednak ich symbol jest wporzo i spoko.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 00:09   #137
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej dziwi beztroska, z jaką ten rząd rzuca w błoto publiczne pieniądze, no bo przecież żaden rząd nie zarabia własnych pieniędzy Przy takich rządach to będziemy w czarnej D przez następnych 50 lat.
Jak głosi propaganda: "Uszczelniliśmy VAT!" (ale, jak mi wiadomo od osób pracujących w skarbówce, tylko na papierze)

Cytat:
Aha, panie sprzątające na mnie doniosły, że usunęłam z gabinetu zdjęcie Polaka papieża i krzyż, który sobie ktoś powiesił na czas zastępstwa za mnie
Ludzkie Panie Przecież mogły spoliczkować, albo nawet zastrzelić!
Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie jestem osobą anty-religijną, ale nie trawię symboli religijnych w publicznych instytucjach.
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 00:34   #138
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie jestem osobą anty-religijną, ale nie trawię symboli religijnych w publicznych instytucjach.
Ja też nie jestem jakimś wojującym apostatą ani zjadliwym antyklerykałem ale miejsce symboli religijnych jest w kościele i w przestrzeni prywatnej. Oczywiście nie mam też nic do przydrożnych, starych kapliczek, które gdzieś od wieków stoją, bo one mają swój urok, ale takie wieszanie i stawianie krzyży gdzie popadnie jest wysoce niewłaściwe.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 00:48   #139
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja też nie jestem jakimś wojującym apostatą ani zjadliwym antyklerykałem ale miejsce symboli religijnych jest w kościele i w przestrzeni prywatnej. Oczywiście nie mam też nic do przydrożnych, starych kapliczek, które gdzieś od wieków stoją, bo one mają swój urok, ale takie wieszanie i stawianie krzyży gdzie popadnie jest wysoce niewłaściwe.
Na Boga (!), to jest przecież różnica! Jako katolik nie godzę się ze wpychaniem tego krzyża do gardeł niemalże!
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-08, 00:56   #140
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja też nie jestem jakimś wojującym apostatą ani zjadliwym antyklerykałem ale miejsce symboli religijnych jest w kościele i w przestrzeni prywatnej. Oczywiście nie mam też nic do przydrożnych, starych kapliczek, które gdzieś od wieków stoją, bo one mają swój urok, ale takie wieszanie i stawianie krzyży gdzie popadnie jest wysoce niewłaściwe.

Mam to samo. Jak już coś stoi i jest zabytkiem, to niech stoi.


Ale jako katoliczka miałabym ten sam problem, już kij z wolnością od religii. Ale to jest ważny symbol, a nie dekoracja na ścianie w urzędzie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 02:17   #141
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mam to samo. Jak już coś stoi i jest zabytkiem, to niech stoi.


Ale jako katoliczka miałabym ten sam problem, już kij z wolnością od religii. Ale to jest ważny symbol, a nie dekoracja na ścianie w urzędzie.
Poruszyłaś bardzo ważną dla mnie sprawę. Jestem Chrześcijanką (choć apostatą ale tylko dlatego, że z kościołem katolickim mi nie po drodze, co jednak nie zmienia faktu, że jestem osobą wierzącą) i dla mnie krzyż jest bardzo ważnym symbolem. Zbyt ważnym, by wieszac go gdzie popadnie i dalej już nie zwracać uwagi, że ten krzyż wisi. Popatrz, co dzieje się w szkołach- w klasach popowieszane krzyże a "urwały i wuje" lecą bez żadnego skrępowania, bez szacunku dla tego krzyża. Krzyż wisi a jakby wcale go tam nie było. Dlatego nie cierpię, jak krzyżem i patriotyzmem ludzie stale sobie wycierają gęby.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 16:39   #142
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Ten, kto wiesza krzyże, zwykle postępuje wbrew przykazaniom.

Najlepszą metaforą organizacji kościelnych oligarchów jest prymas o nazwisku Polak, który codziennie zachowuje się jak "Polak".


Niech zacznie rządzić ktoś, kto zabierze te ponad 2 miliardy rocznie przekazywane przez państwo na tę organizację (KK).

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2018-09-08 o 16:44
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 17:46   #143
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Rezygnacja z obywatelstwa, tożsamość narodowa, duma etc. etc...

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Poruszyłaś bardzo ważną dla mnie sprawę. Jestem Chrześcijanką (choć apostatą ale tylko dlatego, że z kościołem katolickim mi nie po drodze, co jednak nie zmienia faktu, że jestem osobą wierzącą) i dla mnie krzyż jest bardzo ważnym symbolem. Zbyt ważnym, by wieszac go gdzie popadnie i dalej już nie zwracać uwagi, że ten krzyż wisi. Popatrz, co dzieje się w szkołach- w klasach popowieszane krzyże a "urwały i wuje" lecą bez żadnego skrępowania, bez szacunku dla tego krzyża. Krzyż wisi a jakby wcale go tam nie było. Dlatego nie cierpię, jak krzyżem i patriotyzmem ludzie stale sobie wycierają gęby.

Ja właśnie nie wyrażę szacunku dla tego krzyża. Nie takiego, jaki chciałyby widzieć osoby prawdziwie wierzące. Nie sprofanuję go też specjalnie oczywiście, ale jego obecność jest mi wysoce obojętna.


Więc nie rozumiem, czemu wiesza się go w miejscach, w których jest z góry narażony na olanie - nie z mojej złej woli, tylko z mojego braku zrozumienia powagi tego symbolu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-08 18:46:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.