gdzie na wakacje październiku? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-02, 21:56   #91
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Rubi to super temperatura a kiedy byłaś dokładnie? i jak w nocy? jak woda w morzu?

bo dla mnie szczerze mówiąc na tym Cyprze było troszkę za zimno ale byłam z dziećmi i TŻ, a on nie przepada za upałami. no ale byłam dzielna i kilka razy się w morzu wykąpałam
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 10:28   #92
yennefer323
Raczkowanie
 
Avatar yennefer323
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 71
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Cytat:
Napisane przez ajanna Pokaż wiadomość
bo dla mnie szczerze mówiąc na tym Cyprze było troszkę za zimno ale byłam z dziećmi i TŻ, a on nie przepada za upałami. no ale byłam dzielna i kilka razy się w morzu wykąpałam
no w sumie to zalezy od upodoban, bo dla mnie i dla Mojego temperatura byla super, ale dla mnie powyzej 30 st to juz dziki upal ciezki do zniesienia. na Cyprze dodatkowo mocno (bardzo mocno) wieje wiec i to znaczacy plus. rowiez wieczorami temp rewelacja, nie bylo duchoty i goraca tylko tak akurat na sweterek ... moze tez dlatego my prefeujemy jednak wyjzdy po sezonie, bo raz ze juz nie ma upalow, a dwa ze nie ma tlumow
yennefer323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 11:13   #93
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Yennefer z tymi tłumami to prawda

my chyba wybierzemy się na Cypr wiosną, do tego samego hotelu - dzięki Mzurisana

ale tym razem chciałabym, żeby jednak było cieplej, bo ja się na tym wietrze przeziębiłam, ale ja to straszny zmarźluch jestem - tak jak pisałam - super czułam się w Egipcie na przełomie lipca i sierpnia no, ale moich chłopaków nie mam serca takimi upałami katować
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 16:29   #94
paulinak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety o wakacjach do pracy magisterskiej.

http://www.ankietka.pl/ankieta/44902...dziemnego.html

Bardzo dziękuję
paulinak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 22:05   #95
wizaz18
Przyczajenie
 
Avatar wizaz18
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 13
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Dziewczęta !!
Proponuję wznowić temat wakacji w październiku/listopadzie na rok 2011.
Posezonowe wakacje kuszą ceną wiele osób. Gdzie pojechać? Jaki kraj?
Ostatni post na ten temat, rok 2008 - nawołuję o aktualizację i zapraszam do dyskusji
Planuję wybrać się na wczasy z UK. W biurach podróży ofert jest od groma. Jednak przed ostateczną rozmową z miłą panią za biurkiem i moją decyzją, chciałabym usłyszeć zdanie innych wczasowiczek tegorocznych jak i zeszłorocznych
__________________
Codziennie każdy z nas przeżywa kilka chwil, które są ważniejsze od innych. Jakiś strzęp rozmowy, obraz. Na przykład zaczepi nas małe dziecko albo nieznajomy zapyta o godzinę. I pamiętamy to do końca życia. Dlaczego właśnie to, a nie coś, co się zdarzy sekundę później?

Status : Szczęśliwa.
wizaz18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 21:04   #96
verissa
Raczkowanie
 
Avatar verissa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 203
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Może Egipt?? Na Krecie niestety w październiku pada.. wiem bo kiedys ja trafiłam, także tego miejsca nie polecam
verissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 13:59   #97
shelkaa
Zadomowienie
 
Avatar shelkaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Ja na przełomie października/ listopada ze Szkocji latałam na Wyspy Kanaryjskie, a dokładniej- Gran Canarię i Teneryfę. Akurat tak się składało, że urlop dostawałam dopiero wtedy, ew. w maju, wtedy również Kanary w każdym razie polecam południa wysp- cieplutko, piękne plaże i ogólnie same wyspy. Raz byłam na przełomie paźdz./ list., drugim razem ok 9 listopada i pogoda była cudna, wieczorami temp. oscylowała w granicach +27- 30 st., tylko tak jak piszę na południu, bo na północy jest zimniej, częściej padają deszcze itp. Ewentualnie Maroko, które w tym okresie ponoć również warto zobaczyć, ale niestety nie mogę nic dodać więcej od siebie, bo osobiście nie byłam, jedynie słyszałam od znajomych takie opinie.
__________________
Bardzo proszę o głosy

https://wizaz.pl/akcje/rossmann/ross...php?pid=118124

Edytowane przez shelkaa
Czas edycji: 2011-10-08 o 14:02
shelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 00:21   #98
mejss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Mój weekend spędziłem w podróży po Polsce. Tak w ramach odstresowania się po ciężkich wakacjach... Spotkałem nawet Malwę w Poznaniu, która się zgubiła w Dębkach jakiś czas temu http://www.joemonste...p?f=18&t= 535135
heheh, do teraz się śmieje :P
mejss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 20:14   #99
Tu_pak
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: szwędam się :)
Wiadomości: 150
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

zy październik czy listopad w ciepłych rajach to jeden ciort. Na prawdę warto w tym czasie ruszyć się, nie myśleć o urlopach w sezonie. Oczywiście to wygodna sprawa dla tych osób bez dzieci, bo dla nich wakacyjny czas jest najlepszy. Przeglądając katalog Itaki na prawdę chce się brać urlop i gdzieś jechać...
Tu_pak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 18:24   #100
yacha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 45
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

teraz to pewnie Afryka Marzy mi się Zanzibar albo Kenia, a z bardziej realnych (tańszych) Egipt, Maroko, Tunezja...
yacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 10:48   #101
Zabinetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 16
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

My zawsze jeździmy we wrześniu lub wczesnym październiku w nasze krajowe góry - wszystko żółknie i jeśli trafi się na ładną pogodę (a co tu ukrywać, lepsza była w tym roku we wrześniu na wyjazdy niż w lipcu czy początku sierpnia ;/) to widoki są cudowne a jakie powietrze

A co do Afryka - znajoma była na miesięcznej wyprawie, zjeździła całą południową Afrykę, podobnież rewelacja nie z tej ziemi ale koszt też
Zabinetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-17, 18:31   #102
Okruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 413
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Ja pod koniec października byłam w Dźwirzynie, Kołobrzegu i Dądkach- zrobiłam sobie z chłopakiem małą wycieczkę wzdłuż wybrzeża. Było naprawdę świetnie. W Dźwirzynie i Dąbkach było bardzo spokojnie, w Kołobrzegu ciut zbyt tłoczno, ale też pięknie. Trafiliśmy akurat na cudną pogodę- chodziłam w bluzie, bez kurtki Przekonałam się też że warto korzystać z hoteli sieciowych- nocowaliśmy w dwóch ośrodkach Geovity i dzięki karcie lojalnościowej mieliśmy tańsze noclegi!
__________________
Zapraszam do siebie:
moje początki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324228
Okruszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 21:54   #103
kara26
Raczkowanie
 
Avatar kara26
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 102
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Cytat:
Napisane przez martolomeo Pokaż wiadomość
Ja też uwielbiam góry jesienią - nie ma takiego ruchu jak w wakacje, kolory przepiękne i jak się trafi z pogodą to jest naprawdę super. W tym roku pod koniec września byliśmy w Tatrach i było bardzo fajnie, dni jeszcze całkiem długie więc sporo można było zobaczyć.

A wiecie coś na temat pogody w UK jakoś teraz? Marzy mi się taka wyprawa, a do wiosny czekać za daleko
Zależy gdzie w UK chcesz być. Jeżeli myślisz o Szkocji na wybrzeżu (Edynburg i okolice) to o tej porze jest tam dość chłodno (ok 15 stopni) ale o dziwo jest sporo słońca więc jest nawet przyjemnie. Nieco potrafi z nad morza zawiać, ale wtedy już pomaga szklaneczka oryginalnego whisky
kara26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 10:06   #104
chopie
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 106
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

ktoś tutaj pytał czy na Kanarach może być ciepło w październiku - ja byłam przez pół roku (w tym cała zima) na Lanzarote i nawet w grudniu jest tam ciepło, deszcz jest rzadkością, może ze 3 razy popadało troche. W nocy temperatura nie spada poniżej 15 stopni z tego co pamietam. W dzien ciepło, ponad 20 na pewno, ja sie normalnie kąpałam w morzu, chociaż dla miejscowych to "zima" i widziałam ludzi w zimowych kurtkach, czapkach i szalikach :P

ja chwilowo myśle nad krotszymi "wakacjami", opcja weekendowa czy coś. Zastanawiam sie jak jest o tej porze w południowej Szwecji z kolei, chyba nie zamarzne nei? Bo chciałabym sie na to załapać może: http://www.unityline.pl/oferta/ofert...andrzejki_2011
chopie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 16:28   #105
Tu_pak
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: szwędam się :)
Wiadomości: 150
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

ejjj znam Andrzeja to patent
Wiesz co własnie mój kolega Andrzej siedzi teraz w Szwecji podpytam o pogodę

A jak napisałaś o Kanarach to od razu pomyslalam o jakiejś ofercie może w styczniu udaloby sie cos zorganizowac, teraz ceny są atrakcyjne
Tu_pak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 18:11   #106
yacha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 45
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

ale w styczniu jaka będzie tak pogoda? warto jechać?
yacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 23:59   #107
Tu_pak
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: szwędam się :)
Wiadomości: 150
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Mam nadzieję, że niebawem będzie okazja do opowieści z pierwszej ręki MOja Siostra miała sie wybierać z nimi już wcześniej, ale że jest brzemienna, przekładał się wyjazd. Plam mieli wybyć w najbliższy weekend, ale znowu choruje, ale że last minute chcą wykupić nie stresuja się bardzo, ale plan jest własnie na Kanary. Mam nadzieję, że uda im sie w końcu tam polecieć.
Tu_pak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 09:38   #108
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

na ferie zimowe (gdybym je oczywiście miała ) najchętniej pojechałabym w ciepłe kraje, bo w tym roku to nawet zimy nie ma, a jak mam cały czas siedzieć w deszczu i wietrze, to dziękuję bardzo... kuszą mnie strasznie last minute na stronach, ale na urlop nie mogę sobie teraz pozwolić :/
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 18:06   #109
AndziaWP
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

A co powiesz na rejs promem? Unity Line ma ciekawą ofertę, co prawda nie październik a koniec września ale zapowiada się ciekawie, pożegnanie lata w rytmie country wiec będzie kowbojska impreza. Sama się zastanawiam nad wyjazdem, będzie to ostatni weekend wakacji a potem zaczynam studia więc chyba przydałoby się wybawić na zapas http://www.unityline.pl/oferta/ofert...o-dziki-zachod
AndziaWP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-18, 16:45   #110
kejti85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 273
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Hej dziewczyny, planuję urlop ok połowy października, na tydzień. Co polecacie? Podobno Egipt odpada ze względu na sytuacje polityczną, ale słyszałam różne opinie.
W Turcjii może padać....Chciałabym zeby było ciepło na tyle żeby szło poplażować, a budżet ograniczony .... ok 2000
__________________
Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
kejti85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 17:18   #111
gocha8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 13
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

w październiku, nie licząc krajów afrykańskich, spokojnie można jeszcze się wybrać do turcji (południe), na cypr, na niektóre wyspy greckie, wyspy kanaryjskie i pewnie cos jeszcze by się znalazło
__________________
Pozdrawiam, Gośka
antytradzik.com.pl
gocha8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 10:25   #112
robertj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 32
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

W październiku można bez obaw o pogodę wybrać się do Grecji, Egiptu, Tunezji, ale skoro chcecie zaszaleć to ja polecam Brazylię. Można się załapać całkiem tanio na 2 tygodniowy wyjazd np do Fortalezy.
robertj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 13:11   #113
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

co do Grecji to zależy gdzie, nawet na Cyprze już może padać czasami, ale temperatura jest dalej OK, są też Kanary ze świetną pogodą, Madera i Malta.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 23:09   #114
maroooda
Raczkowanie
 
Avatar maroooda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 400
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Cytat:
Napisane przez robertj Pokaż wiadomość
W październiku można bez obaw o pogodę wybrać się do Grecji, Egiptu, Tunezji, ale skoro chcecie zaszaleć to ja polecam Brazylię. Można się załapać całkiem tanio na 2 tygodniowy wyjazd np do Fortalezy.
Do Grecji? Nie radzę, w tym czasie pogoda w Grecji się psuje, i to dość mocno. Prawie wylotów już nie ma ..
__________________
wymiana - kolczyki
maroooda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:01   #115
robertj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 32
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Cytat:
Napisane przez maroooda Pokaż wiadomość
Do Grecji? Nie radzę, w tym czasie pogoda w Grecji się psuje, i to dość mocno. Prawie wylotów już nie ma ..
Własnie sprawdziłem prognozy na przyszły tydzień dla Aten. Od 24 do 26 stopni. Więc chyba nie koniecznie w październiku pogoda się tam psuje. Wydaje mi się, że np na Rodos jest trochę cieplej.
robertj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 11:08   #116
maroooda
Raczkowanie
 
Avatar maroooda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 400
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Cytat:
Napisane przez robertj Pokaż wiadomość
Własnie sprawdziłem prognozy na przyszły tydzień dla Aten. Od 24 do 26 stopni. Więc chyba nie koniecznie w październiku pogoda się tam psuje. Wydaje mi się, że np na Rodos jest trochę cieplej.

Pogoda może i jest ale nie ma w tym czasie już wylotów na wybrzeże.
A w tym czasie na Rodos nie jest lepiej, chyba, że różnica 2 stopni ma dla Ciebie sens. Nie radze. Zresztą nie wiem po co rozważacie kierunki na które się już NIE lata w tym czasie
__________________
wymiana - kolczyki
maroooda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 18:45   #117
tiktaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Zgadza się, na Wyspach Kanaryjskich jest cieplutko w październiku, ale również: Egipt (ok. 28 stopni), Maroko (ok. 24 stopnie), Portugalia (ok. 24 stopnie), Tunezja i Turcja (ok 26 stopni). Trzeba tylko pamiętać, że w dzień jest cieplutko, natomiast w nocy temperatura może spaść poniżej 15 stopni.
tiktaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 21:21   #118
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Cytat:
Napisane przez maroooda Pokaż wiadomość
Pogoda może i jest ale nie ma w tym czasie już wylotów na wybrzeże.
A w tym czasie na Rodos nie jest lepiej, chyba, że różnica 2 stopni ma dla Ciebie sens. Nie radze. Zresztą nie wiem po co rozważacie kierunki na które się już NIE lata w tym czasie
czesto to sa temperatury średnie więc nie ma co na nic tak bardzo polegać...
ja wyjeżdżałam z Cypru 1 listopada i w nocy było 21 stopni a w dzień koło 30-tu, ale od września zdarzały się deszcze, które w październiku było troszkę częstsze... jednak w tym czasie w takich miejscach kończy się sezon, więc wiele lokali się zamyka na czas zimowy
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 22:05   #119
maroooda
Raczkowanie
 
Avatar maroooda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 400
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
czesto to sa temperatury średnie więc nie ma co na nic tak bardzo polegać...
ja wyjeżdżałam z Cypru 1 listopada i w nocy było 21 stopni a w dzień koło 30-tu, ale od września zdarzały się deszcze, które w październiku było troszkę częstsze... jednak w tym czasie w takich miejscach kończy się sezon, więc wiele lokali się zamyka na czas zimowy
ja się nie sugeruję temperaturami w necie
__________________
wymiana - kolczyki
maroooda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 11:45   #120
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: gdzie na wakacje październiku?

Cytat:
Napisane przez maroooda Pokaż wiadomość
ja się nie sugeruję temperaturami w necie
a to wybacz... ale jakieś niskie te temperatury mi się wydają, choć z drugiej strony to piszesz, że około... więc wiadomo że w ciągu dnia będzie cieplej niż np wieczorkiem
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-02 19:04:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.