IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-13, 15:38   #1231
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Teraz 10 tyg i 4.4 kg malutka dalej ale zdrowa i powoli rośnie. Przerzuciłam się całkiem na butelkę, mam wrażenie że za długo upierałam się przy piersi i może dlatego tak wolno przybierała. Oby teraz lepiej przybierała
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:38   #1232
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
Teraz 10 tyg i 4.4 kg malutka dalej ale zdrowa i powoli rośnie. Przerzuciłam się całkiem na butelkę, mam wrażenie że za długo upierałam się przy piersi i może dlatego tak wolno przybierała. Oby teraz lepiej przybierała
a czemu uważasz że powoli przybiera na wadze? mnie wydaje się że bardzo ładnie rośnie przecież przytyła ponad dwa kilo w ciągu dziesięciu tygodni
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 17:10   #1233
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Dopiero od niedawna tak ruszyła, na samym cycu kiepsko było. Przy dokarmianiu butlą lepiej a teraz na samej butli najszybciej przybiera. I jestem spokojna o nią
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 19:50   #1234
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Marta - no to super, dobrze, że dzidziuś rośnie.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 23:15   #1235
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Antybiotyk dostaje każda rodzącą przed samym porodem tak na wszelki wypadek. Ja dostalam dwie dawki bo tyle zdążyli podać. Dlatego nie robią wymazu tylko standardowo podają antybiotyki. Ja nie robilam przeziernosci. Noc by mi to nie dało oprócz stresu.

Co prawda ja nie musialam martwić się co do składek ale z tego co się orientuje od stwierdzenia przez GP ze jesteś w ciąży i wysłania listu do szpitala trafia się w darmowy program do porodu i potem dwie darmowe wizyty kontrolne dla dziecka do 6 tygodnia. Mnie nikt nie pytał o składki czy prace. Dostalam list co mi przysługuje i jak to wygląda.

Co do cukru. Mam w rodzinie cukrzykow a cukier w Irlandii robią dopiero w 28 tygodniu. Mi na szczęście nie wyszło. Za to mam dobra rade - badajcie tarczycę. Tutaj wg lekarzy wahania tarczycy to norma w ciąży i się tym nie przeuja. Ja miałam okropnie wysokie wyniki i tylam na potęgę. Dopiero jak polska lekarka zbadała mi tarczycę i dala leki przestała tych. Niestety miałam juz wtedy nadprogramowe 30 kg. Potem jeszcze doczytalam ze niedobór tego hormonu może mieć straszne powikłania u noworodka.

Czemu tak lubicie rozki? Ja nigdy tego nie kupilam i zastanawiał się dlaczego one są takie słynne

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 23:24   #1236
maga9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 54
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Jesli chodzi o sama ciaze w tym kraju to kazda kobieta tu mieszkajaca jest obrana tym darmowym programem.nie wazne jak dlugo mieszka i czy pracuje/owala.natomiast skladki sa potrzebne by otrzymac maternity benefit. bedac w ciazy teraz patrza czy jest oplacony 2012 rok.jak tak to dostaje maternity benefit.jak nie to sie nie nalezy.czyli albo zatrudniona osoba w 2012 miala przez pracodawce placone skladki i podatki albo jak ja np self employed placilam podatki i kategorie s prsi..
to tak gdyby jeszcze ktos stresowal sie opieka w ciazy
maga9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 23:30   #1237
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

kapukat chyba nie wszystkim daja antybiotyk przed porodem dwie moje kol nic nie dostaly bo pytalam,a byl czas na podanie bo nievtrafily na porodowke w ostatniej chwili.

Widzisz tutaj badaja na rzeczy ktore sie zdazyly w rodzinie masz cukrzykow to cukier zbadaja jak nie to nie zbadaja. Ja tarczycowa jestem to na kazdej wizycie przy pobieraniu krwi daja zlecenie na zrobienie tsh. Zalezy co podasz na pierwszym wywiadzie z polozna.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 10:14   #1238
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez magnie Pokaż wiadomość
180 e ??? to chyba lekka przesada, widze, ze nie jestes z Dublina, wiec pewnie nie macie za duzego wyboru wsrod lekarzy, nie przepadam za ta pania, wybralam ja na swojego GP bo akurat tak wyszlo przypadkiem, za pierwsza wizyte potwierdzajaca ciaze, krora powinna byc darmowa skasowala mnie 100, od tamtej pory chodze do innego pl gina w razie potrzeby, ktory za polgodzinny gen. scan w 12 tc skasowal mnie 60 e, a do dr Sempki wpadam na darmowe mierzenie cisnienia, bo musze
Glaski w brzuszki ciezarowki, dzieki za relacje z coombe, tez tam w sierpniu rodze
Wybor praktycznie zaden. Albo Dr Sempka albo Ireneusz Brzozowski i oboje dojezdzaja czyli przyjmuja w soboty i to nie kazde.
Dzwonilam tam gdzie on pracuje i bedzie 24 maja czyli po mojej wizycie w szpitalu. Kasuje 100 e wiec jest to ogromna roznica. Problem polega na tym, ze niezbyt przypadl mi do gustu ten facet. Olal mnie troche w pierwszej ciazy, ktora stracilam i doskonale wie jak naciagac.
Druga rzecz jest taka, ze nie wiem czy nie bedzie za pozno, bo wiek ciazy wychodzi inaczej z ostatniej miesiaczki i inaczej z usg, bo mialam dlugie cykle.
Przemysle to.
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 11:25   #1239
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

witam znow po dluzszej przerwie, bylysmy na goscinnych wystepach w Polsce, co by rodzina poznalal ksiezniczke.

Takze pierwszy lot na tydzien przed 3 miesiacem, z moich lotowych rad (lecialam aerlingusem):
- byli super i niby krzycza ze wozek musi byc w 1 czesci wydzialam jak pakowali taki 2 czesciowe (ja mialam 1, wiec nie wiem czy byly jakies fochy), lecielismy do wawy i tam dopiero oddawali wozek z bagazem, a kiedy wracalysmy: przy wyjsciu z samolotu -trzeba bylo czekac pare minut. W wawie tez nie na tym samym pasie co bagaz tylko takiej tasmie z boku na niewymiarowy bagaz - dobrze ze TZ sie zorientowal bo ja juz panikowalam ze zgubili.
-na okeciu toalety dla niepelnosprawnych/ matka z dzieckiem byly zamkniete na klucz :/
- proscie o miejsce przy przejsciu, wygodniej mozna latwo wstac i pojsc przewinac dziecko
- fajnie jest miesc w podrecznej torbie taka mala torebke, nawet plastikowa z dokladnie 1 pielucha, 2-3 chustkami i tetrowka co by nie klasc dziecka na plastiku, bo jak wiadomo tam w toalecie nie ma za duzo miejsca na ciebie torbe i dziecko
- nosidlo - zbawienie, masz wolne rece! dzieki rusalka za dobre rady!

Zadnych skutkow ubocznych latania dla malej. A tak w ogole nie tylko moja ksiezniczka byla niezadowolona, wiec nie mialam specjalnych wyrzutow sumienia jak troche plakala przy turbulencjach. Dalam cyca na start i ladowanie, i jako ze lot byl bardzo rano (6:20) i w okolichac poludnia (10:50) w druga strone przespala calkiem spora czesc - bo to pora drzemki.

Kapukat - ja zadnego antybiotyku nie dostalam w Rotundzie jak rodzilam w styczniu, inna sprawa ze przyjechalam z duzym rozwarciem i natych miast mnie na porodowke dali.

Malgos nam sie zrobil mega babel od gruzlicy jakies 6 tygodni po szczepieniu, z ropa - troche sie martwilam ze taki brzydki!, jak poszlismy na 6w1 do dr Baranowskiej to spytalam czy ok, ale wiedziala ze niektore dzieci takie maja, a teraz juz prawie zszedl. Po 6w1 mala miala taki lekki obrzek na udach ale to zeszlo w tydzien, a w dniu szczepienia przespala caly dzien po.

Marta wazne ze dobrze przybiera i ty sie czujesz z tym komfortowo

Edytowane przez Anamoe
Czas edycji: 2014-05-15 o 11:29
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 15:12   #1240
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Dziewczyny a powieccie mi bo w mojej broszurce jest ze dziecko szczepia w szpitalu na gruzlice. Mozna to odciagnac troche w czasie i zaszczepic np po tygodniu u gp? Jak bylo u was?Srednio mi sie widzi szczepienie takiego malucha odrazu po porodzie.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 16:03   #1241
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Agnes - chba byly jakies zmiany bo cos wspominala o tym polozna i szczepienie jest okolo 8 tyg
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 16:18   #1242
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos kurcze to sama nie wiem w tej mojej gazetce ok 8 tyg tez jest ale ta 6w1 bede musiala dopytac gp.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 21:00   #1243
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Agnes, Malgos - mysmy dostali zaproszenie na bcg - gruzlice do community health centre miesiac po urodzinach, a juz reszte z GP sie sama dogadywala....


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 22:03   #1244
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Anamoe, Agnes - dokładnie tak samo było u mnie i wypadło gdzieś koło 9 tyg (sprawdziłam w kalendarzu - na pewno nie była robiona zaraz po porodzie. Resztę tez sama umawiam się z lekarzem. Ja odczekałam jakieś 1,5 tyg i zrobiłam tą 6 w 1 (nie powinno się jej robić wcześniej niż po ukończeniu 8 tyg).
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 22:29   #1245
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

To dobrze ze nie robili jej odrazu po porodzie bo jakos nie wyobrazam sobie zeby takiego malucha jeszcze dodatkowo obciazac i tak jego organizm zderza sie z nowym srodowiskiem wiec wystarczy jak na poczatek.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 09:56   #1246
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

A ja znowu z pytaniem do bardziej doświadczonych mam

Zauważyłam, że Sara często odgina tułów do tyłu i to dość mocno. W łóżeczku też odgina się na jedną stronę (jakby chciała zobaczyć co jest za nią z prawej strony). Układa główkę przeważnie na prawo i mam wrażenie że lekko jej się spłaszczyła z tej strony. Właśnie wyczytałam że to jest jakaś nieprawidłowość.

Poki co zmieniłam jej pozycję w łóżeczku- jest lewą stroną do mnie , podchodzę, karmię, zabawiam od lewej strony.

Czy jest tu jakiś lekarz do którego mogłabym się zgłosić z tym? Wydaje mi się, że tutaj lekarze bagatelizują takie sprawy...Przy szczepieniu GP nawet jej nie obejrzała, nawet nie chciała zważyć. Przekonałam ją tylko tym że zmieniłam metode karmienia i chcę wagę sprawdzić
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 12:06   #1247
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Marta - wiesz co u mnie Kacper też przez kilka ładnych tygodni patrzył głównie w jedną stronę, to jest częste u dzieci. Najciekawsze jakby miał zawsze po jednej stronie i to za plecami Zacznij - jak trzymasz w pionie (czy odbijasz na ramieniu) - trzymać na tym drugim niż teraz, podczas snu przekręć delikatnie główkę, układaj tak aby zabawki były po tej drugiej "mniej interesującej" stronie i przede wszystkim niech dużo leży na brzuszku - u nas wszystko wróciło do normy. Będziesz miała na pewno 3 miesięczny check up więc możesz powiedzieć o tym położnej.
chociaż tak sobie myślę, że Kacper mi chyba tułowia nie odginał leżąc, choć oczywiście patrzył tylko na jedną stronę i tak jakby troszkę do góry

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez maga9 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o sama ciaze w tym kraju to kazda kobieta tu mieszkajaca jest obrana tym darmowym programem.nie wazne jak dlugo mieszka i czy pracuje/owala.natomiast skladki sa potrzebne by otrzymac maternity benefit. bedac w ciazy teraz patrza czy jest oplacony 2012 rok.jak tak to dostaje maternity benefit.jak nie to sie nie nalezy.czyli albo zatrudniona osoba w 2012 miala przez pracodawce placone skladki i podatki albo jak ja np self employed placilam podatki i kategorie s prsi..
to tak gdyby jeszcze ktos stresowal sie opieka w ciazy
według citizen information mylisz się -kobieta powinna być " ordinarily resident"

http://www.citizensinformation.ie/en..._services.html

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2014-05-16 o 12:02
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 18:55   #1248
maga9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 54
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

chodzilo mi o to ze jak ma pps number,nie wazne czy pracuje,pracowala,jest w ksiegach ze tu mieszka.nie wyslowilam sie jasno sory
maga9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 07:38   #1249
Niepokorna
Rozeznanie
 
Avatar Niepokorna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 702
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Witam wiem ze juz byl poruszany ten temat ale nie moge przedrzec sie przez caly watek....jakie pieluchy polececie dla noworodka??chodzi mi o marke...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
" Upływ czasu oznacza tylko to, że wszystko możesz i nic nie musisz. "
Niepokorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 08:32   #1250
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Ja probowalam Pampersa, bootsa i tesco i najlepsze dla nas byly pampersy. Boots tez byl ok ale one sa dosc krotkie. tesco byly dosc duze i sztywne. 2 z bootsa oddalam bo przez gumke na plecach wychodzila kazda kupka i juz wiecej ich nie kupowalam. obecnie jestesmy na 3 i uzywalismy pampersa, tesco, dunnesa a nawet probowalam z aldi i jak dla mnie aldi i dunnes sa troszke sztywniejsze a pampers i tesco bardzo porownywalne i najbardziej nam pasuja, ale moj synek nie mial problemow jak na razie z odparzeniami, tzn mial leciutko ze 3 razy ale to chyba przez chusteczki
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 01:19   #1251
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez TouchOfAngel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja juz jestem w trakcie 11 tygodnia. Do tej pory nie narzekam na samopoczucie, oby tak dalej. Mam pytanie dotyczace listy rzeczy, ktore warto kupic w Polsce. Czy oprocz tego co jest tam napisane warto kupic cos jeszcze?? Niedlugo bede w Pl i byc moze do porodu juz nie pojade wiecej, wiec planuje wszystko kupic teraz. Jedynie problem bede miala z ubrankami (spiochy, polspiochy, czapeczki) poniewaz jeszcze nie bede wiedziala czy bedzie to chlopiec czy dziewczynka. A jakie kremy na opuchniete nogi polecacie?? Pozdrawiam
Ja w Pl kupowałam tylko czapeczki zawiązywane pod brodą(tutaj nie do kupienia) i tetrówki(tutaj cenę mają z kosmosu). W Pl warto tez kupić śpiochy jeśli planujesz używać - ja nie używam i żyjemy. A co do pępka, mi w szpitalu polecono niczym go nie pielęgnować, tylko wodą przemywać dwa razy dziennie, i kikut odpadł po 5 dniach

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Cytat:
Napisane przez maga9 Pokaż wiadomość
Czesc Mamuski
ja zaczelam 24 tydz.. tez poszlam raz prywatnie ale w cork do dr brzozowskiego,zaplacilam 130e z wizyta i usg dokladnym.badanie szyjki tez.bardzo zadowolona.szczegolowo wyjasnil i odpowiedzial na pytania i moje i partnera.natomiast bede w pl juz niedlugo i tam wszystkie badania planuje zrobic krwi,na toxo,cyto,glukoze itd.dlatego ze nawet glukozy mi tu nie zrobia.krew tylko na poczatku robili a teraz tylko cisnienie spr i mocz i
nawet nie waza
.a zeby glukoze zrobili to trzeba miec w rodzinie cukrzyce.jakby mialo to cos wspolnego z cukrzyca ciazowa..no ale to irlandia
pytanko dla mamus juz z dzieciaczkami.czy szlyscie szczepieniami irlandzkimi?ja powoli robie rozpiske na co potrzebne szczepienie a na co niekoniecznie.nie chce zeby szczepili zaraz po narodzinach,a tak niby jest.co wy robilyscie?byly problemy poszczepienne czy nie?
Nie ważą żeby Irlandek nie dołować, one mają w zwyczaju w ciąży tyć po 30 kilo.
A co do szczepień, to teraz jest w Polsce paranoja medialna, w Irlandii takowej nie ma. Nagłośniono kilka przypadków zachorowań, co do których nie udowodniono nawet, że to powikłania poszczepienne, i nagle wszyscy rodzice stali się lekarzami ze specjalizacją w szczepieniach, i chcą ustalać własne kalendarze szczepień. Paranoja.
Pierwsze szczepienie to BCG, które jest robione w szpitalu LUB przez lokalne Health Centre. Potem w wieku 8 tygodni 6w1 i pneumokoki. Wszystkie szczepienia są za darmo.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Cytat:
Napisane przez kapukat Pokaż wiadomość
(...)
Co prawda ja nie musialam martwić się co do składek ale z tego co się orientuje od stwierdzenia przez GP ze jesteś w ciąży i wysłania listu do szpitala trafia się w darmowy program do porodu i potem dwie darmowe wizyty kontrolne dla dziecka do 6 tygodnia. Mnie nikt nie pytał o składki czy prace. Dostalam list co mi przysługuje i jak to wygląda.
(...)
Czemu tak lubicie rozki? Ja nigdy tego nie kupilam i zastanawiał się dlaczego one są takie słynne
Też nie miałam rożka i było ok.

Mnie pod koniec ciąży prosili o p60, wyjaśniają że to żeby się upewnić że przysługuje mi darmowa opieka. Coombe. Żadnego listu z hse nie dostałam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

Cytat:
Napisane przez agnes208 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powieccie mi bo w mojej broszurce jest ze dziecko szczepia w szpitalu na gruzlice. Mozna to odciagnac troche w czasie i zaszczepic np po tygodniu u gp? Jak bylo u was?Srednio mi sie widzi szczepienie takiego malucha odrazu po porodzie.
My to szczepienie mieliśmy w Health Centre trzy tygodnie po porodzie. Położna która przyszła na wizytę domową umówiła je i wysłała nam zaproszenie listem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Niepokorna Pokaż wiadomość
Witam wiem ze juz byl poruszany ten temat ale nie moge przedrzec sie przez caly watek....jakie pieluchy polececie dla noworodka??chodzi mi o marke...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jak dla mnie to wszystkie są takie same, ja nie widzę różnicy. Tyle że pampersy mają wskaźnik przesikania, a te tańsze nie. Najważniejsze to żeby malucha dupki nie traktować chusteczkami nawilżającymi, bo to sama chemia i perfumy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 09:38   #1252
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Kapukat - pytalas o rozek. Ja kupilam ale ani razu nie trzymalam malego w srodku, jednak uzywan go w inny sposob. Klade do gory nogami i tylem do przodu i w ten sposob duzo lepiej karmi mi sie dziecko albo kiedys ttrzymalo bo teraz juz nie ulezy nie jest a sztywny ani za miekki
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 23:23   #1253
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Roane ja kupilam czapeczki wiazane pod broda w H&M w kolekcji organic (super mieciutkie sa) byly w 2 packu - ceny nie pamietam, bo to bylo z miesiac dwa temu... nie wiem czy beda na stale ale byly w basics, wiec moze?

Niepokorna te same co malgos, najczesciej pampki sensitive, chociaz nie widze duzej roznicy miedzy new baby a sensitive...a i kupilam z ciekawosci lidla 2, ale malo chlonne i sporo wieksze od pampkow, teraz douzywuje paczke jako przesciowki miedzy 2, a 3 pampkow.

Swoja droga dziewczyny nie wiem jak wasze spostrzezenia w tej kwestii, ale kupilam pampki w polsce i mialam jeszcze kilka new baby, ktore z irlandii zabralam (wlaczyla mi sie matka polka i wzielam z 15 na wszelki wypadek) - i te polskie maja sporo sztywniejsza gumke i sa bardziej 'plastikowe' w dotyku i nie maja takiego zaokraglenia z tylu, a niby premium care: drozszych pampkow nie ma. Uzywalo nam sie ok, ale powiem szczerze ze niemile zaskoczenie, bo cena dokladnie ta sama co tu okolo 50 pln za paczke (w promocji bywaja po 40 podobno) a my tu placimy 12.99, jak w promocji to 15 za 2 paczki - mowie rozmiarze 2....

a i z problemow kobiet pierwszego swiata -patrze teraz na 3: jaka jest roznica miedzy baby-dry, a tymi pomaranczowymi? bo new baby znamy ale tutaj cale nowe pole do testow sie rozwija.

Edytowane przez Anamoe
Czas edycji: 2014-05-22 o 23:27
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 10:37   #1254
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Anamoe - ja tych pomarańczowych nawet nie kupuję bo słyszałam od znajomych tylko złe opinie. Ja ostatnio kupiłam pieluszki w Aldim. Są troszkę sztywniejsze i grubsze, ale ogólnie nie są złe - jednak na razie zostanę przy tesco i pampers bo mam kilka paczek

ja też miałam te czapeczki z organic z H&M - były fajne, ale jak dla mnie szybko zrobiły się za płytkie i uszka wystawały, bo nie mają porządnych wypustek na uszka, ale rzeczywiście mięciutkie iw ogóle
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 20:48   #1255
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Roane - my uzywamy platkow kosmetycznych tesco loves baby i rowniez chusteczek

Poprostu trzeba patrzec na sklady http://www.srokao.pl/2013/01/analiza...nawilzane.html taka podreczna sciagawka...

I water wipes - ostatnio w lloyds pharmacy byly za €2



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:15   #1256
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Anamoe Pokaż wiadomość
Roane - my uzywamy platkow kosmetycznych tesco loves baby i rowniez chusteczek

Poprostu trzeba patrzec na sklady http://www.srokao.pl/2013/01/analiza...nawilzane.html taka podreczna sciagawka...

I water wipes - ostatnio w lloyds pharmacy byly za €2



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
WaterWipes używam jak przewijam małego poza domem, bo ich skład mnie nie przeraża 😜 A ze składem reszty mam problem, nie jestem chemikiem, nie znam się, jak widzę listę składników długą jak litania to odkładam towar spowrotem na półkę.
Mikołaj skończył 3 miesiące, a ja dopiero zaczynam drugie opakowanie chusteczek. Kupiłam 4-pak więc mam zapas do roczku ☺
A blog Sroki znam, dzięki niemu między innymi podjęłam decyzję żeby myć małemu zadek wodą i wacikami zamiast chusteczek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Anamoe Pokaż wiadomość
Roane ja kupilam czapeczki wiazane pod broda w H&M w kolekcji organic (super mieciutkie sa) byly w 2 packu - ceny nie pamietam, bo to bylo z miesiac dwa temu... nie wiem czy beda na stale ale byly w basics, wiec moze?
(...)
Postanowiliśmy wziąć przykład z tubylców i ich metod wychowawczych, więc Mikołaj chodzi bez czapeczki od kilku dobrych tygodni 😃

Cytat:
Napisane przez Anamoe Pokaż wiadomość
(...)
Swoja droga dziewczyny nie wiem jak wasze spostrzezenia w tej kwestii, ale kupilam pampki w polsce i mialam jeszcze kilka new baby, ktore z irlandii zabralam (wlaczyla mi sie matka polka i wzielam z 15 na wszelki wypadek) - i te polskie maja sporo sztywniejsza gumke i sa bardziej 'plastikowe' w dotyku i nie maja takiego zaokraglenia z tylu, a niby premium care: drozszych pampkow nie ma. Uzywalo nam sie ok, ale powiem szczerze ze niemile zaskoczenie, bo cena dokladnie ta sama co tu okolo 50 pln za paczke (w promocji bywaja po 40 podobno) a my tu placimy 12.99, jak w promocji to 15 za 2 paczki - mowie rozmiarze 2....
(...)
Oo, dobrze wiedzieć, dzięki 😄

Cytat:
Napisane przez Anamoe Pokaż wiadomość
(...)
a i z problemow kobiet pierwszego swiata -patrze teraz na 3: jaka jest roznica miedzy baby-dry, a tymi pomaranczowymi? bo new baby znamy ale tutaj cale nowe pole do testow sie rozwija.
Moja koleżanka je testowała i mówiła że są mniej chłonne niż zielone, i strasznie mocno zapaszek moczowy czuć.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.

Edytowane przez Roane
Czas edycji: 2014-05-31 o 10:07
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 11:38   #1257
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Anamoe - kuleczki (waciki) warto kupować w bootsie, bo jest ich więcej a często są na promocji 2 za 3

Roane - my też na wacikach i wodzie
u nas zleży jaka pogoda, troszkę podziębione mam dziecko, ale jak było ładnie to zakładałam mu tylko żeby ochronić od słoneczka
ostatnio taką kupiłam w H&M
http://www.hm.com/ie/product/08338?article=08338-D
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 14:56   #1258
iskierka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Balbriggan
Wiadomości: 12
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Hej dziewczyny, właśnie chciałabym się zapisać na pierwszą wizytę na potwierdzenie ciąży, ale do Medicusa w Dublinie.
Czy któraś z Was może polecić jakiegoś ginekologa który obsługuje Maternity Scheme?
No i jaki szpital polecacie, bo myślałam o Droghedzie. Któraś tam rodziła?
Z góry dzięki za odpowiedzi
__________________

iskierka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 15:36   #1259
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Iskierka - wiem, że Antepowicz nie robi już na maternity scheme, chyba Jakubow przyjmował w ramach tego ale pewna nie jestem.
Jeśli mogę coś zasugerować to nie lepiej chodzić ci do szpitala na wizyty i raz na jakiś czas zrobić sobie usg czy badanie jeśli będziesz bardzo chciała? Za usg i tak będziesz płaciła więc czy jest sens za każdym razem jeździć tutaj bo z Balbriggan to kawałek masz.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 17:51   #1260
iskierka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Balbriggan
Wiadomości: 12
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos właśnie nastawiłam się na polskiego lekarza, spróbuję podzwonić do Dybkowskiego i do Medicusa w tym tygodniu (nie wiem czy ten Jakubow dobry czy nie?) a jak nie robią maternity scheme to wtedy może faktycznie do szpitala od razu pójdę... Tylko tyle się nasłuchałam o tych irlandzkich lekarzach że aż się boję.

Ponawiam pytanie czy ktoś rodził w Droghedzie może?
__________________

iskierka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 15:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.