Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-28, 11:30   #4291
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
to może pokaż tą sukienkę.
posądzasz na nas najwyraźniej o umiejętność czytania w myślach. granat granatowi nie równy, szyfon szyfonowi nie równy, dekolt dekoltowi. twoja uroda i figura też mają znaczenie.

link jest w tekście
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 11:35   #4292
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

aaaa okok

sukienka jest koktailowa a nie balowa.
postawiłabym na klasyczną lakierowaną czarną szpilkę. jeśli długość sukienki jest dla ciebie tak krótka jak u modelki - fajnie wyglądają wieczorowe sandałki-botki. osiągniesz wtedy ciut bardziej rock-and-rollowy efekt.
w biżuterii najlepszy jest umiar, ale kolczyk lub wisiorek zależą przede wszystkim od figury i makijażu
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2018-10-28 o 11:39
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 09:10   #4293
Nadiapietrzak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Świetny jest ten płaszcz
__________________
Modne krawaty
Nadiapietrzak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 08:28   #4294
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mlenka_85 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam w outlecie Ochnika taka puchowkę. Wcześniej uważałam ze tylko płaszcz do business casual a puchowka na sportowo. Jednak ta jest ładnie taliowana, nie pogrubia, pod szyję, ma duży kaptur - można się obyć bez szalika i czapki. Do tego jest bardzo ciepła. Tyle że długość bardziej do spodni.
Zamawiam tez w tamtym roku dłuższy puchowy płaszcz z Massimo ale był ma hiszpańska zimę.
Fajna ta kurtka.

Ja w zeszlym roku kupilam puchowke w tommy hillinger. Nieprzemakalna (mielismy powodz - przetestowane na 100%), ciepla (byly mrozy -15 z welnianym swetrem daje rade), z kapturem, taliowana, przed kolana. Kupilam ja z outlecie, bo regularne ceny tej marki sa zbyt wysokie.

Tez kocham klasyczne welniane plaszcze, ale jak pada, zimno i wieje to nawet mnie zlamalo.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 09:37   #4295
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Fajna ta kurtka.

Ja w zeszlym roku kupilam puchowke w tommy hillinger. Nieprzemakalna (mielismy powodz - przetestowane na 100%), ciepla (byly mrozy -15 z welnianym swetrem daje rade), z kapturem, taliowana, przed kolana. Kupilam ja z outlecie, bo regularne ceny tej marki sa zbyt wysokie.

Tez kocham klasyczne welniane plaszcze, ale jak pada, zimno i wieje to nawet mnie zlamalo.
Masz na myśli Hilfigera, bo pod hasłem Tommy Hillinger nic mi związanego z ciuchami nie wyskakuje?
Zamówiłam na Zalando taki model tej marki jak na dole, czekam aż przyjdzie. Ma co prawda pikowania, których wolałabym uniknąć, ale wygląda dość prosto i nieprzekombinowanie, a o to mi chodzi. No i ma 70% puchu i 30% pierza, a taka kombinacja z tego co czytałam lepiej trzyma ciepło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg TOB21U019-K11@13.jpg (63,4 KB, 48 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 09:42   #4296
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz na myśli Hilfigera, bo pod hasłem Tommy Hillinger nic mi związanego z ciuchami nie wyskakuje?
Zamówiłam na Zalando taki model tej marki jak na dole, czekam aż przyjdzie. Ma co prawda pikowania, których wolałabym uniknąć, ale wygląda dość prosto i nieprzekombinowanie, a o to mi chodzi. No i ma 70% puchu i 30% pierza, a taka kombinacja z tego co czytałam lepiej trzyma ciepło.
Znowu będziesz miała problem z tym płaszczem
On się nada tylko do dżinsów lub innych tego typu spodni.
Jak chcesz czegoś bardziej uniwersalnego, szukaj płaszcza do kolan.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:39   #4297
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Znowu będziesz miała problem z tym płaszczem
On się nada tylko do dżinsów lub innych tego typu spodni.
Jak chcesz czegoś bardziej uniwersalnego, szukaj płaszcza do kolan.
Masz na myśli takie coś? W mojej półce cenowej to jedyne co znalazłam, co jest z puchu, taliowane i jeszcze jako tako leżące przy ciele. Chociaż nie mogę powiedzieć, żeby mnie ten płaszcz zachwycał, ale przynajmniej nie ma formy bezkształtnego śpiworu.
Tylko że to jest płaszcz za kolano, bo ma ponad 110 cm długości. Do kolan to żadnego nie znalazłam. Albo 80-90 cm, albo ponad 110.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ES121U03L-K11@16.1.jpg (56,4 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-11-21 o 10:40
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-21, 11:06   #4298
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz na myśli takie coś? W mojej półce cenowej to jedyne co znalazłam, co jest z puchu, taliowane i jeszcze jako tako leżące przy ciele. Chociaż nie mogę powiedzieć, żeby mnie ten płaszcz zachwycał, ale przynajmniej nie ma formy bezkształtnego śpiworu.
Tylko że to jest płaszcz za kolano, bo ma ponad 110 cm długości. Do kolan to żadnego nie znalazłam. Albo 80-90 cm, albo ponad 110.
No powiedzmy, że coś takiego.
Wiadomo - ta długość do kolan jest na modelce. Trzeba brać pod uwagę swój wzrost i długość płaszcza.
Na mnie 110 by było za połowę łydki bo mam 152/3 cm wzrostu tylko.
Bierzesz pod uwagę tylko Zalando? Wiem, że nie mieszkasz w Polsce, ale może masz tam jakieś sklepy, z ktorych możesz zamówić albo kupić stacjonarnie.

Z Zalando chociażby widzę coś takiego:
https://www.zalando.pl/massimo-dutti...1u03z-c11.html
długość 100 cm, więc idealnie pomiędzy
taliowany, moim zdaniem nie jest wybitnie sportowy.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2018-11-21 o 11:10
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 11:23   #4299
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No powiedzmy, że coś takiego.
Wiadomo - ta długość do kolan jest na modelce. Trzeba brać pod uwagę swój wzrost i długość płaszcza.
Na mnie 110 by było za połowę łydki bo mam 152/3 cm wzrostu tylko.
Bierzesz pod uwagę tylko Zalando? Wiem, że nie mieszkasz w Polsce, ale może masz tam jakieś sklepy, z ktorych możesz zamówić albo kupić stacjonarnie.

Z Zalando chociażby widzę coś takiego:
https://www.zalando.pl/massimo-dutti...1u03z-c11.html
długość 100 cm, więc idealnie pomiędzy
taliowany, moim zdaniem nie jest wybitnie sportowy.
Szukam na Zalando, Asosie, La Redoute, About You, generalnie wszędzie tam, gdzie jest darmowa dostawa i zwrot, bo przy tej ilości, którą zamawiam, to zbankrutowałabym przy kosztach wysyłki.
Ten płaszcza Massimo Dutto mi nie wyskoczył, bo założyłam trochę niższą górną kwotę. Liczę, że na Black Friday coś sensownego znajdę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 11:52   #4300
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz na myśli Hilfigera, bo pod hasłem Tommy Hillinger nic mi związanego z ciuchami nie wyskakuje?
Zamówiłam na Zalando taki model tej marki jak na dole, czekam aż przyjdzie. Ma co prawda pikowania, których wolałabym uniknąć, ale wygląda dość prosto i nieprzekombinowanie, a o to mi chodzi. No i ma 70% puchu i 30% pierza, a taka kombinacja z tego co czytałam lepiej trzyma ciepło.
Tak sorry za literowke. Moj plaszczyk jest nawet podobny do tego ze zdjecia. U mnie jest przed kolano (mam 172 wzrostu) u nizszych kobiet nawet do kolan. A ta modelka to chyba jest powyzej 180. Zobacz jak na Tobie bedzie lezal.

Moim zdaniem do krotkiej sukienki przejdzie. Byle nie wystawala. A tak to ja mam jeszcze klasyczny plaszcz jak trzeba sie ubrac naprawde elegancko.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 13:31   #4301
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szukam na Zalando, Asosie, La Redoute, About You, generalnie wszędzie tam, gdzie jest darmowa dostawa i zwrot, bo przy tej ilości, którą zamawiam, to zbankrutowałabym przy kosztach wysyłki.
Ten płaszcza Massimo Dutto mi nie wyskoczył, bo założyłam trochę niższą górną kwotę. Liczę, że na Black Friday coś sensownego znajdę.
Offtop mały:
Zamawiałaś z AboutYou? Coś tam kiedyś znalazłam, ale poczytałam opinie na temat tej strony i było dużo negatywnych, więc zrezygnowałam.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-21, 13:37   #4302
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Offtop mały:
Zamawiałaś z AboutYou? Coś tam kiedyś znalazłam, ale poczytałam opinie na temat tej strony i było dużo negatywnych, więc zrezygnowałam.
Tak, jakieś 3 razy. Nie miałam z nimi problemów, może poza tym, że Zalando jest szybsze. Z tego co widziałam po opiniach, to u mnie też na to głównie ludzie narzekają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 14:19   #4303
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak, jakieś 3 razy. Nie miałam z nimi problemów, może poza tym, że Zalando jest szybsze. Z tego co widziałam po opiniach, to u mnie też na to głównie ludzie narzekają.
OK, dzięki, może w takim razie kiedyś spróbuję.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 17:50   #4304
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość

Z Zalando chociażby widzę coś takiego:
https://www.zalando.pl/massimo-dutti...1u03z-c11.html
długość 100 cm, więc idealnie pomiędzy
taliowany, moim zdaniem nie jest wybitnie sportowy.
Wtrącę się na temat płaszcza z Massimo.
Kupiłam w tym roku kurtkę
https://www.massimodutti.com/pl/puch...egoryId=911126
wiem że to inny model i nieco inny skład (tylko trochę) ale nie jestem w 100% zadowolona. Kurtka lekka jak piórko, nosi sie świetnie, ciepła ale puch baaardzo migruje, po kilkudziesięciu minutach noszenia w miejscu gdzie kurtka dotyka torebki mam "pusty" materiał bez puchu, puch przesuwa się na boki.
Dla mnie to ogromny minus jak za taką półkę cenową.
Jeśli jednak ktoś jest mocno zdecydowany na kurtke/płaszcz tej marki to radzę obserwować stronę bo często są obniżki -30% szczególnie na droższe modele czyli powyżej 500zł.
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 20:05   #4305
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;8615174 5]Wtrącę się na temat płaszcza z Massimo.
Kupiłam w tym roku kurtkę
https://www.massimodutti.com/pl/puch...egoryId=911126
wiem że to inny model i nieco inny skład (tylko trochę) ale nie jestem w 100% zadowolona. Kurtka lekka jak piórko, nosi sie świetnie, ciepła ale puch baaardzo migruje, po kilkudziesięciu minutach noszenia w miejscu gdzie kurtka dotyka torebki mam "pusty" materiał bez puchu, puch przesuwa się na boki.
Dla mnie to ogromny minus jak za taką półkę cenową.
Jeśli jednak ktoś jest mocno zdecydowany na kurtke/płaszcz tej marki to radzę obserwować stronę bo często są obniżki -30% szczególnie na droższe modele czyli powyżej 500zł.[/QUOTE]

Podałam ją jako przykład fasonu i długości bardziej. Sama nie miałam nigdy, więc nie miałabym jak doradzić, czy dobry, czy nie.
Ale przyznam, że nie spodziewałabym się, bo sama mam płaszcz puchowy z Reserved za 400 zł i nigdy mi puch nigdzie nie migruje. Więc po Massimo Dutti bym oczekiwała lepszej jakości, a nie gorszej.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 15:52   #4306
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Podałam ją jako przykład fasonu i długości bardziej. Sama nie miałam nigdy, więc nie miałabym jak doradzić, czy dobry, czy nie.
Ale przyznam, że nie spodziewałabym się, bo sama mam płaszcz puchowy z Reserved za 400 zł i nigdy mi puch nigdzie nie migruje. Więc po Massimo Dutti bym oczekiwała lepszej jakości, a nie gorszej.
W tym roku puchowe kurtki/płaszcze w Reserved można policzyć na palcach jednej ręki, a fasony mają niestety skrojone wybitnie na lata 80/90.
Zamówiłam jeszcze taki model z Esprita, ale on jest za kolano (114 cm), więc jest opcja, że będę w nim wyglądać, jak w śpiworze. Jak nie znajdę nic pasującego w trakcie obniżek Black Friday - Cyber Monday, to chyba sobie dam spokój z puchówkami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ED121U01X-C11@9.jpg (54,9 KB, 35 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 19:59   #4307
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Podałam ją jako przykład fasonu i długości bardziej. Sama nie miałam nigdy, więc nie miałabym jak doradzić, czy dobry, czy nie.
Ale przyznam, że nie spodziewałabym się, bo sama mam płaszcz puchowy z Reserved za 400 zł i nigdy mi puch nigdzie nie migruje. Więc po Massimo Dutti bym oczekiwała lepszej jakości, a nie gorszej.
Ja tak tylko napisałam jako ciekawostkę bo może ktoś się zastanawia jak z jakością Massimo
Miałam płaszcz puchowy z Camaieu (170zł na wyprzedaży) i przechodziłam w nim 4 sezony, w tym roku kupiłam tez dłuższa za pupe kurtke puchową w Orsay (350zł) i nosze ją od tygodnia i tez żadnego przesunięcia wypełnienia nie zauważyłam.
Massimo mnie rozczarował dlatego przestrzegam przed ich kurtkami
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 14:37   #4308
Anzua
Raczkowanie
 
Avatar Anzua
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 43
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Dziewczyny poszukuję wygodnych butów na zimę. Głównie na spacery, tak, żeby nie przemakały i noga nie zmarzła. Chcę skorzystać jeszcze przy weekendzie black friday.
Zastanawiam się nad tymi Palladium, ponieważ widziałam je w sklepie i są mega lekkie i ponoć nie do zdarcia. Niestety nie mierzyłam ale wyglądają dosyć specyficznie. CO SĄDZICIE?
kolejne to klasyczne Timberlandy, ale czy one są wygodne i wystarczająco ciepłe?
ostatnie to Tamaris. Za- przemawia cena
czy któraś z was miała, któreś z nich lub mogła by coś polecić.
KTÓRE WYBRAĆ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 968634-w1920-buty-palladium-pampa-hi-zip-wl-wmn-rose-dust-fawn.jpg (68,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 877832-w1920-buty-timberland-6-in-premium-wmn-wheat-nb-yell.jpg (71,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4a26de.jpg (270,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fce7cb.jpg (268,6 KB, 18 załadowań)
Anzua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 15:21   #4309
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Timberlandy sa wygodne i na pewno nie przemakaja. Tylko kolor jest niepraktyczny i latwo sie brudzi. No i nie maja ocieplenia, choc moze da sie znalesc model z futerkiem.

Do naprawde dlugich spacerow w plenerze to moze buty trekkingowe z goretex?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-25, 10:17   #4310
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

trekkingowy but okej jeśli chodzisz w nich po szlakach turystycznych i lesie. w specjalistycznych butach na miejskim chodniku... ja na nie. plus one są zazwyczaj tak skrajnie sportowe w charakterze, że nawet codzienny strój robi się jednoznacznie sportowy.
timberlandy czy timberlandopodobne jak najbardziej się sprawdzą moim zdaniem i to nawet z bardziej codzienną kiecką. rozważ tylko kolor - rzeczywiście jedynym mankamentem tych butów jest trudność w doczyszczeniu, a zimą, zwłaszcza gdy nie poruszasz się autem, o brudne plamy z błota i soli bardzo łatwo.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 12:30   #4311
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Nie ma doprecyzowania gdzie te spacery. Ja mam i trekkingowe salomony juz od wielu lat i sprawdzaja sie na blocie, sniegu, zimowym spacerze po parku, lesie, za miastem. Czyszczenie jest proste. Super wygodne.

Mam tez timberlandy zolte, jednak model miejski - kowbojki. Nie przemakaja, moge w nich dlugo chodzic po miescie. Sa super wygodne. Jednak to ile czasu spedzilam z gumka do zamszu i sprayem impregnujacym to tylko ja wiem. A spray i tak zabezpiecza przed plamami. Nigdy wiecej jasnych butow na zime!
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 12:53   #4312
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie ma doprecyzowania gdzie te spacery. Ja mam i trekkingowe salomony juz od wielu lat i sprawdzaja sie na blocie, sniegu, zimowym spacerze po parku, lesie, za miastem. Czyszczenie jest proste. Super wygodne.

Mam tez timberlandy zolte, jednak model miejski - kowbojki. Nie przemakaja, moge w nich dlugo chodzic po miescie. Sa super wygodne. Jednak to ile czasu spedzilam z gumka do zamszu i sprayem impregnujacym to tylko ja wiem. A spray i tak zabezpiecza przed plamami. Nigdy wiecej jasnych butow na zime!
Z myślą o spacerach też wzięłabym tylko i wyłącznie buty trekingowe, koniecznie ciemne. W zeszłą zimę często chodziłam na spacery na obrzeżach mojego miasta, wzdłuż rzeki, kawałkiem przez las i łąki - a więc udeptane dróżki, a nie chodniki. Żadne tam długie dystanse, godzina max dwie łażenia. Miałam wtedy jasnobrązowe skórzane buty na sporej platformie, które już po kilku moich wypadach wyglądały tak jak widać na zdjęciu i to już po czyszczeniu. A wcześniej je impregnowałam i pastowałam. Moje trekingowe Meindle wyglądają lepiej po 4 latach.
Więc jak ktoś planuje spacery w innych okolicznościach przyrody niż suche chodniki ewentualnie śnieg (ale nie taka śniegowa breja tylko "suchy" śnieg przy wysokich temperaturach) to jasne buty "miejskie" się do tego nie nadają.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20181125_13_39_31_Pro.jpg (87,8 KB, 40 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-11-25 o 12:54
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 16:05   #4313
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Probowalas mydla do skor na ta plame? Moze da rade.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 16:21   #4314
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Probowalas mydla do skor na ta plame? Moze da rade.
Nie, chociaż mam, ale te buty w ogóle do niczego mi nie pasują, bo są zbyt masywne i z moją chudością i wzrostem wyglądam w nich jak na szczudłach. W trekingach też nie za ciekawie, ale są bardzo praktyczne i jak idę do lasu, to mi to wisi, czy spełniam jakieś normy estetyczne, bo ma mi być przede wszystkim wygodnie i ciepło.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 15:44   #4315
Anzua
Raczkowanie
 
Avatar Anzua
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 43
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Dzięki dziewczyny. Zrezygnuję z tych timberlandów na rzecz bardziej trekkingowych. Nie muszą pasować do miejskiego looku, bo do tego mam inne buty. Te głównie mają służyć na spacery po wertepach nad rzeką, błocie, trochę po parku
Anzua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 16:43   #4316
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Znowu będziesz miała problem z tym płaszczem
On się nada tylko do dżinsów lub innych tego typu spodni.
Jak chcesz czegoś bardziej uniwersalnego, szukaj płaszcza do kolan.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tak sorry za literowke. Moj plaszczyk jest nawet podobny do tego ze zdjecia. U mnie jest przed kolano (mam 172 wzrostu) u nizszych kobiet nawet do kolan. A ta modelka to chyba jest powyzej 180. Zobacz jak na Tobie bedzie lezal.

Moim zdaniem do krotkiej sukienki przejdzie. Byle nie wystawala. A tak to ja mam jeszcze klasyczny plaszcz jak trzeba sie ubrac naprawde elegancko.

Przyszły w końcu moje puchówki. W tej dłuższej Esprita czuję się jak w śpiworze, przycieżko, nie mam pojęcia co o niej sądzić. Jak to w ogóle wygląda? To jest rozmiar XS, mniejszych już nie ma.

Niebieska Hilfigera mi się o wiele bardziej podoba, jest leciutka, pierze się nie przesuwa, ale pisałyście, że nie będzie pasować do spódnicy. Przymierzyłam ją jednak i nic mnie w tym połączeniu nie razi, ale ja się nie znam, dlatego proszę o radę.
Do mini ta puchówka odpada, wyglądam jakbym po prostu zapomniała założyć spódnicę.

Puchówek do kolan, taliowanych i do 700 zł niestety nie znalazłam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Esprit Daunenmantel kolaz.jpg (90,5 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tommy kolaz x3.jpg (111,9 KB, 50 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-11-27 o 17:01
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 17:18   #4317
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Wybierz TH. Mam taka puchowke i naprawde ja szczerze polecam. Na zdjeciach wygladasz dobrze. A tak z ciekawosci ile dalas za nia?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 17:31   #4318
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Wybierz TH. Mam taka puchowke i naprawde ja szczerze polecam. Na zdjeciach wygladasz dobrze. A tak z ciekawosci ile dalas za nia?
Była obniżka na 162 euro czyli gdzieś około 650 zł, a obecnie resztki tego modelu są na Zalando za 250 euro/1200 zł.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 18:24   #4319
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Zostaw TH wygladasz super
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 18:25   #4320
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Co wybrać? - proszę o pomoc - ZBIORCZY

Faktycznie w tym zestawieniu ze spódnicą wygląda w porządku. Może nie jest elegancki, ale na co dzień będzie się sprawdzał w większości stylizacji.
No i super leży na Tobie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-08 09:56:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.