Problem z kupujacym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-15, 10:55   #1
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692

Problem z kupujacym


hej dziewczyny
postanowiłam założyć wątek, ponieważ wkradł się niepokój, watpliwości czy dobrze postępuję, a mianowicie chodzi o kupującego, który wygrał u mnie akcję.Aukcja zakończyła się w październiku po 20-stym.Od samego zakończenia aukcji miałam problemy z tą kupującą gdyż zażyczyła sobie, aby cześć z wygranej aukcj (były tam także dodatki) zamieniłam na ubrania wiec się nie zgodziłam, gdyż wiedziała świadomie co licytuję.Od tamtego czasu pomimo moich e-maili, telefonów cisza, aż do wczoraj gdy wniosłam o zwrot prowizji.Od zakończenia aukcji minęło ponad 22 dni wiec aukję uznałam za nieważną, ku mojejmu zaskończeniu kobieta rozpoczęła spór z treścią"abym wysłała paczkę tylko bez tych dodatków" jak mam się zachować?
Dziękuje za odpowiedzi
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:19   #2
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
a rozpoczęła spór z treścią"abym wysłała paczkę tylko bez tych dodatków"
i tak napisala w sporze? strzal w stope. Licytujac zgodzila sie na warunki aukcji, kupila to co wystawilas. Niech bierze wszystko albo spada. Wyznaczylabym ostateczny termin na wplate pieniedzy. Nawet jesli zaplaci, wystawilabym nega- nie znosze takich kretaczy.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:21   #3
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
postanowiłam założyć wątek, ponieważ wkradł się niepokój, watpliwości czy dobrze postępuję, a mianowicie chodzi o kupującego, który wygrał u mnie akcję.Aukcja zakończyła się w październiku po 20-stym.Od samego zakończenia aukcji miałam problemy z tą kupującą gdyż zażyczyła sobie, aby cześć z wygranej aukcj (były tam także dodatki) zamieniłam na ubrania wiec się nie zgodziłam, gdyż wiedziała świadomie co licytuję.Od tamtego czasu pomimo moich e-maili, telefonów cisza, aż do wczoraj gdy wniosłam o zwrot prowizji.Od zakończenia aukcji minęło ponad 22 dni wiec aukję uznałam za nieważną, ku mojejmu zaskończeniu kobieta rozpoczęła spór z treścią"abym wysłała paczkę tylko bez tych dodatków" jak mam się zachować?
Dziękuje za odpowiedzi
Jeśli nie zapłaciła, to może sobie nawet dziesięć sporów zaczynać. Warto w aukcji dopisać, że na przelew czekasz 7-14 dni, a potem wystawiasz komentarz. Zresztą - kupuje to, co Ty sprzedajesz, a nie to, co sobie potem będzie chciała powymieniać. Opisz w sporze sytuację, że nie zapłaciła i po sprawie.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:25   #4
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
i tak napisala w sporze? strzal w stope. Licytujac zgodzila sie na warunki aukcji, kupila to co wystawilas. Niech bierze wszystko albo spada. Wyznaczylabym ostateczny termin na wplate pieniedzy. Nawet jesli zaplaci, wystawilabym nega- nie znosze takich kretaczy.
tak własnie napisała hhmmm problem w tym, że ja tej kobiecie nie wierzę bo czuje że coś knuje zresztą mija już 3 tygodnie od zakończenia aukcji, wniosłam już o zwrot prowizji wiec raczej nie mam prawa wysyłać już jej przesyłki? jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Jeśli nie zapłaciła, to może sobie nawet dziesięć sporów zaczynać. Warto w aukcji dopisać, że na przelew czekasz 7-14 dni, a potem wystawiasz komentarz. Zresztą - kupuje to, co Ty sprzedajesz, a nie to, co sobie potem będzie chciała powymieniać. Opisz w sporze sytuację, że nie zapłaciła i po sprawie.
w "o mnie"jest puntk że na wpłatę czekam 7 dni.Będe musiała tak zrobić krótko i na temat odpisać, aby babsko wiedzialo że nie mam zamiaru bawić się w spory.
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:27   #5
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
tak własnie napisała hhmmm problem w tym, że ja tej kobiecie nie wierzę bo czuje że coś knuje zresztą mija już 3 tygodnie od zakończenia aukcji, wniosłam już o zwrot prowizji wiec raczej nie mam prawa wysyłać już jej przesyłki? jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------


w "o mnie"jest puntk że na wpłatę czekam 7 dni.Będe musiała tak zrobić krótko i na temat odpisać, aby babsko wiedzialo że nie mam zamiaru bawić się w spory.
gdy wypelniasz zwrot prowizji, allegro wysyla tez maila do kupujacego aby potwierdzil/zaprzeczyl, ze zwrot prowizji sie nalezy. Dawno nie przechodzilam tej rpocedury wiec nie bede doradzac moze cos pozmieniali
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa

Edytowane przez mad86
Czas edycji: 2011-11-15 o 11:49
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:30   #6
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Problem z kupujacym

Nic jej nie wysyłaj, kasy na pewno Ci nie przeleje 7 dni to 7 dni i koniec, z babą nawet nie ma sensu dyskutować, allegro na pewno zwróci Ci prowizję
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:36   #7
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Nic jej nie wysyłaj, kasy na pewno Ci nie przeleje 7 dni to 7 dni i koniec, z babą nawet nie ma sensu dyskutować, allegro na pewno zwróci Ci prowizję
to mnie uspokoiłaś aż się dziwie, ponieważ ta kobieta sama prowadzi na wielką skale sprzedaż na allegro i taki numer, może ona toleruje wpłaty po 3 tygodniach i jest to dla niej normalne
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 11:43   #8
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
to mnie uspokoiłaś aż się dziwie, ponieważ ta kobieta sama prowadzi na wielką skale sprzedaż na allegro i taki numer, może ona toleruje wpłaty po 3 tygodniach i jest to dla niej normalne
Jasne, na pewno jeszcze z własnej szafy dokłada klientom ciuchy, jeśli im się spodobają Jak przeleje pieniądze, to wyślij jej to, co wylicytowała - chociaż wątpię, żeby zapłaciła. Nie rozumiem, jak można domagać się wysłania czegoś, jeśli się nie zapłaciło.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:46   #9
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Jasne, na pewno jeszcze z własnej szafy dokłada klientom ciuchy, jeśli im się spodobają Jak przeleje pieniądze, to wyślij jej to, co wylicytowała - chociaż wątpię, żeby zapłaciła. Nie rozumiem, jak można domagać się wysłania czegoś, jeśli się nie zapłaciło.
aukcja miała być pobraniowa, gdyż mowa o kwocie powyżej 200zł
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:53   #10
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Problem z kupujacym

Wysłałabym paczkę jedynie z przedpłatą.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:07   #11
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Problem z kupujacym

to ja już z tego kompletnie nic nie rozumiem chyba na allegro obowiązują jakieś zasady i jako sprzedająca czekam na wpłatę 7 dni później aukcja jest uważana za nieważną....gdyby każdy sobie płacił za przedmiot po 3 tygodniach to ładne by się cyrki działy na allegro.Już nic nie wiem...czy ktoś był w podobnej sytuacji? czy muszę wysłać przesyłkę? jeśli wysłałam wniosek o zwrot prowizji?
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 12:10   #12
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
to ja już z tego kompletnie nic nie rozumiem chyba na allegro obowiązują jakieś zasady i jako sprzedająca czekam na wpłatę 7 dni później aukcja jest uważana za nieważną....gdyby każdy sobie płacił za przedmiot po 3 tygodniach to ładne by się cyrki działy na allegro.Już nic nie wiem...czy ktoś był w podobnej sytuacji? czy muszę wysłać przesyłkę? jeśli wysłałam wniosek o zwrot prowizji?
No ale jeśli przesyłka miała być pobraniowa, kupujący zapłaciłby listonoszowi. W tym wypadku sprawa wygląda trochę inaczej, bo rzeczywiście zawarłyście umowę i powinnaś była tę przesyłkę wysłać - bez realizowania fochów kupującej, że "coś zamiast czegoś tam", ale jednak wysłać.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:14   #13
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
No ale jeśli przesyłka miała być pobraniowa, kupujący zapłaciłby listonoszowi. W tym wypadku sprawa wygląda trochę inaczej, bo rzeczywiście zawarłyście umowę i powinnaś była tę przesyłkę wysłać - bez realizowania fochów kupującej, że "coś zamiast czegoś tam", ale jednak wysłać.
tak tylko kupująca nie odpowiadała na e-maile, telefon a logowała się na allegro wiec wnioskuję, że już nie była zainteresowana przesyłką.... wiec nie wysłałam, druga sprawa kto by mi oddał za przesyłkę 50zł? gdyby jej nie odebrała....
zakręciłam się z tego wszystkiego tzn w aukcji była mowa o paczka pocztowa priorytet 50zł, ale telefonicznie kupująca nalegała abym wysłała paczkę kurierem pobraniową.

Edytowane przez sensualangel
Czas edycji: 2011-11-15 o 12:22
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:22   #14
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
tak tylko kupująca nie odpowiadała na e-maile, telefon a logowała się na allegro wiec wnioskuję, że już nie była zainteresowana przesyłką.... wiec nie wysłałam, druga sprawa kto by mi oddał za przesyłkę 50zł? gdyby jej nie odebrała....
Dlatego ja nigdy nie zgadzam się na wysyłkę za pobraniem. Napisz w sporze, że nie miałaś kontaktu z kupującym, chociaż myślę, że będziesz jednak musiała wysłać paczkę.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:25   #15
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Problem z kupujacym

jeśli przesyłka miała być pobraniowa powinnaś ją wysłać już 20 dni temu, bez pisania meili czy chce dodatki czy nie
ona wystawi negatywa bo nie dostała paczki a ty jak jej odpowiesz - że nie mogłaś się z nią dogadać
z jej strony może to wyglądać tak - chciała coś tam zamienić ale się nie udało o czym ją poinformowałaś więc czeka na paczkę, dziwne że sama nie dopominała się o nią ale może nie spieszyło jej się i nie chciała być nachalna

ja prędzej widzę winę po twojej stronie niż jej
teraz dostała meila o zwrot prowizji to jej się przypomniało

co do dodatków ja sama też nie mam czasem na nie ochoty, kupuję bluzkę dla dziecka a misio gratis nie chcę misia bo mam cały worek więc piszę bez dodatków poproszę
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:28   #16
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
tak tylko kupująca nie odpowiadała na e-maile, telefon a logowała się na allegro wiec wnioskuję, że już nie była zainteresowana przesyłką.... wiec nie wysłałam, druga sprawa kto by mi oddał za przesyłkę 50zł? gdyby jej nie odebrała....
zakręciłam się z tego wszystkiego tzn w aukcji była mowa o paczka pocztowa priorytet 50zł, ale telefonicznie kupująca nalegała abym wysłała paczkę kurierem pobraniową.
Czyli oficjalnie zaznaczyła opcję z przedpłatą, a potem umówiłyście się telefonicznie na przesyłkę za pobraniem? Jeśli tak, to powinna zapłacić pierwsza, szczególnie, że chciałaś jej pójść na rękę z wysyłką za pobraniem, a ona jeszcze wybrzydza i nie odbiera telefonów. To ona nie wywiązała się z umowy, więc nie rozumiem, czemu założyła spór.
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:32   #17
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problem z kupujacym

Skoro przesyłka miała być za pobraniem, to nie wiem autorko na co czekasz. Powinnaś była już dawno wysłać paczkę, a Ty jeszcze o zwrot prowizji się domagasz Mam nadzieję, że nigdy na takiego sprzedawcę nie trafię. Sama wybrałaś za pobraniem, więc Twoje martwienie się o to, że ta pani nie odbierze paczki, to tylko i wyłącznie Twój problem.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:41   #18
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Skoro przesyłka miała być za pobraniem, to nie wiem autorko na co czekasz. Powinnaś była już dawno wysłać paczkę, a Ty jeszcze o zwrot prowizji się domagasz Mam nadzieję, że nigdy na takiego sprzedawcę nie trafię. Sama wybrałaś za pobraniem, więc Twoje martwienie się o to, że ta pani nie odbierze paczki, to tylko i wyłącznie Twój problem.
ja zrozumialam, ze kontakt urwal sie po odmowie zamiany dodatkow na ciuchy. Wiec tak na prawde niewiadomo czy pani sie obrazila czy wyrazila milczaca zgode na wysylke Sama w takiej sytuacji nic bym nie wyslala, zeby nie byc w plecy za wysylke.

zwrot prowizji sie nalezy jak najbardziej- transakcja nie zakonczyla sie pomyslnie. Nie ma powodu by all na tym zarobilo
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:43   #19
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez pierniczek_ Pokaż wiadomość
Czyli oficjalnie zaznaczyła opcję z przedpłatą, a potem umówiłyście się telefonicznie na przesyłkę za pobraniem? Jeśli tak, to powinna zapłacić pierwsza, szczególnie, że chciałaś jej pójść na rękę z wysyłką za pobraniem, a ona jeszcze wybrzydza i nie odbiera telefonów. To ona nie wywiązała się z umowy, więc nie rozumiem, czemu założyła spór.
skoro się umówiły na pobranie dlaczego by miał najpierw płacić, bez sensu
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 12:43   #20
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
ja zrozumialam, ze kontakt urwal sie po odmowie zamiany dodatkow na ciuchy. Wiec tak na prawde niewiadomo czy pani sie obrazila czy wyrazila milczaca zgode na wysylke Sama w takiej sytuacji nic bym nie wyslala, zeby nie byc w plecy za wysylke.

zwrot prowizji sie nalezy jak najbardziej- transakcja nie zakonczyla sie pomyslnie. Nie ma powodu by all na tym zarobilo
Ja bym napisała pani, że dostanie to, co wylicytowała i wysłałabym paczkę. Ale ja ogólnie nie wybrałabym płatności za pobraniem, bo na różnych ludzi można trafić. Skoro autorka się na to zdecydowała, to chyba jest świadoma ryzyka. Jej obowiązkiem było w takiej sytuacji wysłać paczkę. Może tamta pani już nic nie pisała, bo chciała się utargować, a jak nie wyszło to stwierdziła, że po prostu poczeka na przesyłkę?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:53   #21
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
skoro się umówiły na pobranie dlaczego by miał najpierw płacić, bez sensu
Bo oficjalnie wybrała opcję z przedpłatą.
A przy umawianiu się na pobranie, zaczęła wymyślać, że zamiast dodatków chce ubrania. W tym momencie nabrałabym wątpliwości, czy odebrałby paczkę bez dodatkowych ubrań i zapłaciła.
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:55   #22
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja bym napisała pani, że dostanie to, co wylicytowała i wysłałabym paczkę. Ale ja ogólnie nie wybrałabym płatności za pobraniem, bo na różnych ludzi można trafić. Skoro autorka się na to zdecydowała, to chyba jest świadoma ryzyka. Jej obowiązkiem było w takiej sytuacji wysłać paczkę. Może tamta pani już nic nie pisała, bo chciała się utargować, a jak nie wyszło to stwierdziła, że po prostu poczeka na przesyłkę?
wiesz tu juz mozemy sobie gdybac sensual pisala jeszcze do tej babczki, wiec chyba byla ona swiadoma, ze sprawa nie jest zalatwiona.
Obowiazek obowiazkiem, ale kobieta zaczela zmieniac regulu gry- mogla wszystko ugadac przed zakupem ( tak jak z wysylka). Jak dla mnie za duze ryzyko, ze nie odbierze paczki. A jesli wysylka miala rzeczywiscie kosztowac 50zl to jest juz spora kasa. Do tego jeszcze kasa za zwrotke.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:57   #23
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Problem z kupujacym

moze jeszcze raz napiszę , bo nie każdy czyta wszytskie posty, a wiec w aukcji była mowa o (paczka pocztowa priorytet 50zł) wiec czekam na pieniądze i wtedy wysyłam paczkę, lecz po telefonicznej umowie kobieta zazyczyła sobie przesyłkę pobraniową, i to jeszcze z swoim kurierem który by odebrał ode mnie paczkę no wiec pisałam do niej i dzwoniłam lecz cisza(a się logowała) wnioskuję iż zrezygnowała z zakupu gdyż nie chciałam jej dodać więcej ubrań( 20sztuk) w zamian iż zostawię sobie dodatki

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość

co do dodatków ja sama też nie mam czasem na nie ochoty, kupuję bluzkę dla dziecka a misio gratis nie chcę misia bo mam cały worek więc piszę bez dodatków poproszę
tak tylko że ja zamiast dodatków które notabene wygrała także chciała 20sztuk ubrań tyle ile było dodatków paranoja
P.S powód w sporze kupującej:Powód Jestem Kupującym > Brak towaru po wpłacie

Edytowane przez sensualangel
Czas edycji: 2011-11-15 o 13:00
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 13:00   #24
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez pierniczek_ Pokaż wiadomość
Bo oficjalnie wybrała opcję z przedpłatą.
A przy umawianiu się na pobranie, zaczęła wymyślać, że zamiast dodatków chce ubrania. W tym momencie nabrałabym wątpliwości, czy odebrałby paczkę bez dodatkowych ubrań i zapłaciła.
nie wiemy czy najpierw chciała coś tam zamienic czy najpierw chciała przesyłkę za pobraniem
jeśli zamiana czy też wymyślanie było najpierw a telefoniczna umowa na pobranie póżniej , przesyłka powinna zostać nadana, jeśli na odwrót to miałabym wątpliwości
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 13:01   #25
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Problem z kupujacym

Trzymaj się tego, co jest w aukcji - przesyłka pocztowa z przedpłatą. Niepotrzebnie zgadzałaś się w rozmowie telefonicznej na jakieś fanaberie, ale i tam najważniejsze jest co, co wybrała licytując. Pracownicy allegro mają dostęp do danych licytacji, więc nie ma pieniędzy - nie ma przesyłki.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 13:05   #26
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
moze jeszcze raz napiszę , bo nie każdy czyta wszytskie posty, a wiec w aukcji była mowa o (paczka pocztowa priorytet 50zł) wiec czekam na pieniądze i wtedy wysyłam paczkę, lecz po telefonicznej umowie kobieta zazyczyła sobie przesyłkę pobraniową, i to jeszcze z swoim kurierem który by odebrał ode mnie paczkę no wiec pisałam do niej i dzwoniłam lecz cisza(a się logowała) wnioskuję iż zrezygnowała z zakupu gdyż nie chciałam jej dodać więcej ubrań( 20sztuk) w zamian iż zostawię sobie dodatki
myslalam,ze chociaz ta wysylke dogadala przed zakupem.
W tylku sie kobiecie poprzewracalo.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
nie wiemy czy najpierw chciała coś tam zamienic czy najpierw chciała przesyłkę za pobraniem
jeśli zamiana czy też wymyślanie było najpierw a telefoniczna umowa na pobranie póżniej , przesyłka powinna zostać nadana, jeśli na odwrót to miałabym wątpliwości
tu nie ma sie co zastanawiac. Takie sprawy nalezy obgadac przed zakupem.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 13:07   #27
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
nie wiemy czy najpierw chciała coś tam zamienic czy najpierw chciała przesyłkę za pobraniem
jeśli zamiana czy też wymyślanie było najpierw a telefoniczna umowa na pobranie póżniej , przesyłka powinna zostać nadana, jeśli na odwrót to miałabym wątpliwości
telefoniczna umowa była po wygranej aukcji.
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 13:08   #28
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Problem z kupujacym

Babka licytując zgodziła się na twoje warunki. I tego się trzymaj.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 13:08   #29
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
tu nie ma sie co zastanawiac. Takie sprawy nalezy obgadac przed zakupem.

Kupującej odwidziała się opcja z przedpłatą i z dodatkami, więc tak samo sprzedającej mogła odwidzieć się zgoda na wysyłkę za pobraniem. W dodatku kupująca unika kontaktu ze sprzedającym, czyli najwyraźniej nie zależy jej na przesyłce.
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 13:15   #30
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Problem z kupujacym

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
telefoniczna umowa była po wygranej aukcji.
ja rozumiem że po aukcji i że ona ma fanaberie ( handluje na dużą skalę to chciała zaoszczędzić) ale czy ty wyraziłaś zgodę na przesyłkę za pobraniem czy też nie doszło to do skutku
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.