Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57. - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-01, 21:32   #3991
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie bo chce dziecku zrobić badania bo podejrzewam, że może mieć za mało żelaza i tak dzwonię dziś do swojej doktor do której mam w pełni zaufanie(chodzę od niej od małego i nadal chodzę choć jestem dorosła już dawno, ale gdyby nie ona miałabym nadal 2 choroby o których w życiu bym nie pomyślała, ale nie o tym) i kazała zrobić morfologie i ferrytyne i pytam a żelazo i to drugie a doktor, że nie trzeba najważniejsze żeby zrobić tą ferrytyne i faktycznie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Obniżone stężenie ferrytyny wskazuje na niedobór żelaza- więc tak, myślę że ten wynik jej wystarczy. Zresztą w morfologii też będzie miała hemoglobine, jakby co. Gdyby byla za niska to będzie kazała pewnie suplementowac zelazem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 21:34   #3992
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie bo chce dziecku zrobić badania bo podejrzewam, że może mieć za mało żelaza i tak dzwonię dziś do swojej doktor do której mam w pełni zaufanie(chodzę od niej od małego i nadal chodzę choć jestem dorosła już dawno, ale gdyby nie ona miałabym nadal 2 choroby o których w życiu bym nie pomyślała, ale nie o tym) i kazała zrobić morfologie i ferrytyne i pytam a żelazo i to drugie a doktor, że nie trzeba najważniejsze żeby zrobić tą ferrytyne i faktycznie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
u mnie lekarz zlecał i żelazo i ferrytynę
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 21:59   #3993
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Obniżone stężenie ferrytyny wskazuje na niedobór żelaza- więc tak, myślę że ten wynik jej wystarczy. Zresztą w morfologii też będzie miała hemoglobine, jakby co. Gdyby byla za niska to będzie kazała pewnie suplementowac zelazem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
u mnie lekarz zlecał i żelazo i ferrytynę
Hmm, okej rano zrobię te dwa najwyżej tu wkleję wyniki()bo wizyta w czwartek.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 22:01   #3994
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Teraz może być bez przymiarek, ale normalnie, to mozna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Dokładnie tak. Dlatego moim zdaniem to jest niezły marketing. Cieszę się, że kupiłam uzywke i szybko poszła w świat. Najbardziej mnie bawi, jak piszą, że meli mięso. Robót je sieka, albo na mniejsze kawałki albo na ciapę. To jest blender z opcją grzania. Jak zrobiłam sławna zupę cebulowa to WC się najadlo. Podczas siekania blenderem cebuli ona staje się gorzka. I psuje cały smak zupy. Ok, ktoś powie wystarczy kroić ręcznie. Jednak to jest drogi sprzęt i wiadomo, że dużo się oczekuje. Mnie zawiódł. I na swojej skórze wiem, że tutaj reklama jest dźwignią handlu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzisiaj robilam cebulowa, tradycyjnie w garnku, a potem w piekarniku i chyba tylko tak ta zupe warto robic. Na pocieszenie powiem, ze zupe cebulowa sie dobrze mrozi, wiec mozna raz zrobic duuuzo i miec na kilka razy, a potem tylko zapiekac z bagietka i serem przed podaniem. Thermo nie mam, wiec nie mam opinii. Nie wiedzialam, ze ten robot tez piecze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 23:28   #3995
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88330418]

Do tego gulaszu też trzeba jakieś ziemniaki czy kaszę czy ryż ugotować ����♀️ i co? Czekać aż jedno się skończy i dopiero gotować kolejne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nie, możesz sobie ugotować na Varomie postawionej nad gulaszem na przykład. Poza tym to nie jest wymiana TM na kuchenkę, możesz nadal gotować niektóre rzeczy na kuchence, a inne robić w urządzeniu

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca
Th.mix
Czekajcie, czyli jak, robię jakąś jedną konkretną potrawę i muszę wyciągać produkty z tej misy do innego pojemnika, myć tę misę i dalej przekładać i robić? Po co? Czy coś źle zrozumiałam?
Zależy jaką potrawę. Przy wielu nie musisz, przy niektórych tak. Niech będzie na przykładzie tego gulaszu:
Wrzucasz cebulę, rozdrabnia, podsmaża. Wysypujesz cebulę do innego pojemnika. Dorzucasz pozostałe warzywa, kroi na mniejsze kawałki. Dodajesz mięso, podsmaża. Dodajesz koncentrat, cebulę, bulion, przyprawy, przygotowuje już do końca. Więc de facto wyjęłaś po drodze raz cebulę, ja po czymś takim nie myję urządzenia, bo nie widzę sensu, "brudne" jest tylko od cebuli, którą i tak zaraz dodaję z powrotem.

Czasem przepis wymaga zmielenia jakichś orzechów czy starcia sera, który będzie potrzebny na koniec, no to wtedy trzeba ten półprodukt wyjąć i czeka na swoją kolej, no ale to też nie będę szorować misy po starciu w niej sera, skoro i tak potem ten ser wymieszam ze składnikami ze środka. To mycie to raczej jak robisz jakieś niezależne od siebie czynności, np. najpierw ugniatasz ciasto na pizzę, a zaraz potem chcesz zrobić w maszynie sos, no to po cieście trzeba umyć.

Edytowane przez amillia
Czas edycji: 2020-12-01 o 23:29
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 01:06   #3996
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Obniżone stężenie ferrytyny wskazuje na niedobór żelaza- więc tak, myślę że ten wynik jej wystarczy. Zresztą w morfologii też będzie miała hemoglobine, jakby co. Gdyby byla za niska to będzie kazała pewnie suplementowac zelazem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam obniżoną ferrytynę, a żelazo książkowe


Obniżony poziom ferrytyny może też być zależny od poziomu witamin z grupy B, więc żelazo jak najbardziej lepiej zrobić - chociażby żeby zobaczyć, czy poziom jest ok a się nie wchłania dobrze, czy jest go po prostu za mało. I w każdym przypadku i tak dostanie się żelazo do suplementacji, czego mój mózg nie ogarnia, no ale wolałabym wiedzieć od początku z czym mam doczynienia. Smerfetka, zrobiłabym to co dr zaleciła + żelazo. A od siebie to jeszcze właśnie witaminy B.
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 05:57   #3997
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

ja z lidlomiksa jestem bardzo zadowolona, wcześniej się zapierałam, że po co mi, na co mi. teraz to jedno z moich ulubionych kuchennych urządzeń i nie zgodzę się z tym, że słabo wyrabia drożdżowe - jak robię zwykłą, niewielką porcję to nie odpalam robota planetarnego, bo wyrobienie i zostawienie do wyrośnięcia w misie całkowicie wystarcza. tak samo nie zgadzam się ze z tym, że cebula robi się gorzka po rozdrobnieniu w maszynie - gdzie tam, tylko tak siekam cebulę, nawet wtedy, gdy używam jej do 'tradycyjnego' gotowania. wszelkie pasty i smarowidła do pieczywa robię w MCC, gotuję na parze, robię sosy obiadowe (wegański sos do spaghetti :ślina, likierki, ucieram masy, które mają być przygotowywane w kąpieli wodnej na przykład - wystarczy tylko ustawić temperaturę i robi się samo, bez sterczenia nad kuchenką z rękami w dziwnej pozycji.

dla mnie to urządzenie ma same plusy nie kupowałam MCC z myślą, że zrobi on za mnie wszystko, bo to pomocnik a nie zastępca.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-02, 06:21   #3998
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie bo chce dziecku zrobić badania bo podejrzewam, że może mieć za mało żelaza i tak dzwonię dziś do swojej doktor do której mam w pełni zaufanie(chodzę od niej od małego i nadal chodzę choć jestem dorosła już dawno, ale gdyby nie ona miałabym nadal 2 choroby o których w życiu bym nie pomyślała, ale nie o tym) i kazała zrobić morfologie i ferrytyne i pytam a żelazo i to drugie a doktor, że nie trzeba najważniejsze żeby zrobić tą ferrytyne i faktycznie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Slowo ferrrum oznacza po lacinie zelazo.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 06:53   #3999
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dzisiaj robilam cebulowa, tradycyjnie w garnku, a potem w piekarniku i chyba tylko tak ta zupe warto robic. Na pocieszenie powiem, ze zupe cebulowa sie dobrze mrozi, wiec mozna raz zrobic duuuzo i miec na kilka razy, a potem tylko zapiekac z bagietka i serem przed podaniem. Thermo nie mam, wiec nie mam opinii. Nie wiedzialam, ze ten robot tez piecze.
Możesz podrzucić linka do przepisu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 07:56   #4000
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Tak czytam co piszecie o tym term.omixie i to wszystko wygląda bardzo skomplikowanie chyba to nie dla mnie. Już wolę normalnie coś ugotować czy upiec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 07:57   #4001
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Dziewczyny, bolą mnie plecy i stopy... Tak jak np. Przy grypie, takie łamanie w kościach. Ale tylko te 2 miejsca. Wczoraj miałam 37* potem już normalne temperatury. Poza tym czuje się ok.
Czy to mogą być objawy koronawirusa?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-02, 08:10   #4002
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bolą mnie plecy i stopy... Tak jak np. Przy grypie, takie łamanie w kościach. Ale tylko te 2 miejsca. Wczoraj miałam 37* potem już normalne temperatury. Poza tym czuje się ok.
Czy to mogą być objawy koronawirusa?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Wszystko chyba może być objawem koronawirusa skąd my mamy to wiedzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 08:15   #4003
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bolą mnie plecy i stopy... Tak jak np. Przy grypie, takie łamanie w kościach. Ale tylko te 2 miejsca. Wczoraj miałam 37* potem już normalne temperatury. Poza tym czuje się ok.
Czy to mogą być objawy koronawirusa?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Mogą. Jak i wielu innych infekcji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 08:18   #4004
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Nie, możesz sobie ugotować na Varomie postawionej nad gulaszem na przykład. Poza tym to nie jest wymiana TM na kuchenkę, możesz nadal gotować niektóre rzeczy na kuchence, a inne robić w urządzeniu



Zależy jaką potrawę. Przy wielu nie musisz, przy niektórych tak. Niech będzie na przykładzie tego gulaszu:
Wrzucasz cebulę, rozdrabnia, podsmaża. Wysypujesz cebulę do innego pojemnika. Dorzucasz pozostałe warzywa, kroi na mniejsze kawałki. Dodajesz mięso, podsmaża. Dodajesz koncentrat, cebulę, bulion, przyprawy, przygotowuje już do końca. Więc de facto wyjęłaś po drodze raz cebulę, ja po czymś takim nie myję urządzenia, bo nie widzę sensu, "brudne" jest tylko od cebuli, którą i tak zaraz dodaję z powrotem.

Czasem przepis wymaga zmielenia jakichś orzechów czy starcia sera, który będzie potrzebny na koniec, no to wtedy trzeba ten półprodukt wyjąć i czeka na swoją kolej, no ale to też nie będę szorować misy po starciu w niej sera, skoro i tak potem ten ser wymieszam ze składnikami ze środka. To mycie to raczej jak robisz jakieś niezależne od siebie czynności, np. najpierw ugniatasz ciasto na pizzę, a zaraz potem chcesz zrobić w maszynie sos, no to po cieście trzeba umyć.
Dzięki za obszerne wytłumaczenie, teraz rozumiem, rzeczywiście w niektórych przypadkach bez sensu myć tę misę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 09:20   #4005
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Czy w sobotę jeżdżą teraz kurierzy InPost? Tak ogólnie, bez wykupywania taniej opcji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 09:33   #4006
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Czy w sobotę jeżdżą teraz kurierzy InPost? Tak ogólnie, bez wykupywania taniej opcji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja się nie spotkałam jeszcze
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 09:38   #4007
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Tak czytam co piszecie o tym term.omixie i to wszystko wygląda bardzo skomplikowanie chyba to nie dla mnie. Już wolę normalnie coś ugotować czy upiec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To samo A jak jeszcze pomyślę o rozbieraniu potem tego na części, myciu itd, to myślę, że bardzo szybko stałby się jedynie ozdobą kuchni
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 09:40   #4008
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To samo A jak jeszcze pomyślę o rozbieraniu potem tego na części, myciu itd, to myślę, że bardzo szybko stałby się jedynie ozdobą kuchni
jakim rozbieraniu na części? jak tam jest tylko miska i nożyk?
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 09:41   #4009
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dzisiaj robilam cebulowa, tradycyjnie w garnku, a potem w piekarniku i chyba tylko tak ta zupe warto robic. Na pocieszenie powiem, ze zupe cebulowa sie dobrze mrozi, wiec mozna raz zrobic duuuzo i miec na kilka razy, a potem tylko zapiekac z bagietka i serem przed podaniem. Thermo nie mam, wiec nie mam opinii. Nie wiedzialam, ze ten robot tez piecze.
Z pieczeniem to nadużycie, ale tak mówią, że potrafi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-02, 09:42   #4010
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
jakim rozbieraniu na części? jak tam jest tylko miska i nożyk?
I tylko to się brudzi? Nic innego nie trzeba umyć?
Nadal, musiałoby mnie zdrowo po..., żebym kupiła sprzęt kuchenny za tyle kasy. Tyle to mój samochód kosztował

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-12-02 o 09:43
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 09:45   #4011
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Czy w sobotę jeżdżą teraz kurierzy InPost? Tak ogólnie, bez wykupywania taniej opcji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżdżą ale tylko z tymi paczkami które mają wykupioną opcję weekend. To jeszcze nie ten etap schizy przedświątecznej żeby oddziały się korkowały i trzeba było rozwozić też w weekendy ale pewnie w kolejny weekend już będzie grubo i nie będzie innego wyjścia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 09:50   #4012
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Czy w sobotę jeżdżą teraz kurierzy InPost? Tak ogólnie, bez wykupywania taniej opcji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zamawiałam 2 rzeczy w czwartek, w piątek została paczka nadana i dostałam je inpostem w poniedziałek, także w sobotę u mnie kuriera nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 10:31   #4013
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Łóżko kontynentalne z klasycznym materacem. Biorąc pod uwagę ze ten materac nie jest "wcisniety" w ramę łóżka, tylko leży na wierzchu, to jakie prześcieradło powinno się kupić przy wymiarze materaca 160x200? Czy dobrze mi sie wydaje ze 160x200 może być za małe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 10:43   #4014
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Łóżko kontynentalne z klasycznym materacem. Biorąc pod uwagę ze ten materac nie jest "wcisniety" w ramę łóżka, tylko leży na wierzchu, to jakie prześcieradło powinno się kupić przy wymiarze materaca 160x200? Czy dobrze mi sie wydaje ze 160x200 może być za małe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupuję zawsze rozmiar większe wtedy można dobrze naciągnąć i się nie ściąga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 11:00   #4015
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Kiedys byl duzy watek o wlaczaniu klimatyzacji w pracy fanach grzania i fanach chlodniejszej temperatury i potyczkach biurowych co do tego ktos kojarzy?
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 11:16   #4016
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Możesz podrzucić linka do przepisu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie korzystam z przepisu, robie na oko. Jedna duza cebula zazwyczaj starcza na dwie porcje, ja biore dwie bo polowe zupy zamrazam na pozniej. Cebule obieram, kroje na pol i uwaga to wazne - nie siekam, kroje na plasterki i rozwarstwiam na tzw. piora.

Na patelni rozpuszczam maslo (ew. oliwa z oliwy) i smaze cebule na zloto. W garnku mieszam bulion z bialym winem pol na pol (wino moze byc niedrogie, ale jest waznym skladnikiem), dodaje smazona cebule i krotko gotuje. W zasadzie tylko do zagotowania.

Do dwoch zaroodpornych misek daje kawalki bagietki (moga byc grzanki, moze byc suchy chleb z wczoraj, byle biale pieczywo), zalewam zupa cebulowa, gore posypuje tartym serem. Ja daje gruyère, ale moze byc dowolny zolty, nawet jakies suche resztki z lodowki. Dobra okazja by sie pozbyc. Piekarnik ustawiam tylko na gorny grill i pieke 15 min.

Miski dobrze postawic na stole na talerzach, nie bezposrednio.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 11:35   #4017
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie korzystam z przepisu, robie na oko. Jedna duza cebula zazwyczaj starcza na dwie porcje, ja biore dwie bo polowe zupy zamrazam na pozniej. Cebule obieram, kroje na pol i uwaga to wazne - nie siekam, kroje na plasterki i rozwarstwiam na tzw. piora.

Na patelni rozpuszczam maslo (ew. oliwa z oliwy) i smaze cebule na zloto. W garnku mieszam bulion z bialym winem pol na pol (wino moze byc niedrogie, ale jest waznym skladnikiem), dodaje smazona cebule i krotko gotuje. W zasadzie tylko do zagotowania.

Do dwoch zaroodpornych misek daje kawalki bagietki (moga byc grzanki, moze byc suchy chleb z wczoraj, byle biale pieczywo), zalewam zupa cebulowa, gore posypuje tartym serem. Ja daje gruyère, ale moze byc dowolny zolty, nawet jakies suche resztki z lodowki. Dobra okazja by sie pozbyc. Piekarnik ustawiam tylko na gorny grill i pieke 15 min.

Miski dobrze postawic na stole na talerzach, nie bezposrednio.
Jeju, wielkie dzieki aż się obślinilam muszę wino białe kupić i jadę z koksem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 11:40   #4018
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Łóżko kontynentalne z klasycznym materacem. Biorąc pod uwagę ze ten materac nie jest "wcisniety" w ramę łóżka, tylko leży na wierzchu, to jakie prześcieradło powinno się kupić przy wymiarze materaca 160x200? Czy dobrze mi sie wydaje ze 160x200 może być za małe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zależy, szukaj przecieradla, które poza tymi dwoma wymiarami ma jeszcze jeden - wysokość materaca. Ja mam takie 3 z Lidla, jedno z Jysk (jakościowo dramat) i pasują jak ulał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 12:07   #4019
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja kupuję zawsze rozmiar większe wtedy można dobrze naciągnąć i się nie ściąga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mogę brać i dwa rozmiary większe, zawijać pod materac a mój TŻ i tak jakimś cudem to ściągnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 12:15   #4020
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Mam pytanie do mam. Dziewczyny, 2 miesiące temu przyszła do placówki dziewczynka. Niepełnosprawna intelektualnie w stopniu lekkim 11 latka. No i problem jest z nią taki, że nie potrafi się sobą zająć nawet 5 min, nie potrafi przebywać z innymi dziećmi, nie zajmie się niczym sama, nie obejrzy tv, nie pobawi się zabawkami, wymaga ciągłej uwagi ze strony wychowawcy, a jeśli się jej czegoś odmówi zaczyna robić wszystko, żeby zwrócić na siebie uwagę. Chciałaby być ciągle pod opieką dorosłego, ciągle w towarzystwie wychowawcy.
No jak same rozumiecie, jak dzieci jest 11, a wychowawców 2, to nie da się zrobić tak, żeby ciągle poświęcać uwagę jednej dziewczynce. Staramy się ją aktywizować, organizujemy różnego rodzaju zabawy i gry, ale jak tylko gra ktoś oprócz niej i wychowawcy, to ona odmawia i siedzi, zaczepia wychowawcę, zaczyna się bić albo płakać. Najgorsze jest to, że ciagle za nami (wychowawcami) chodzi, bez jej towarzystwa nie możemy nawet iść do toalety, bo stoi pod drzwiami (!), nie ma mowy o przekazaniu dyżuru, bo ona jest w pokoju wychowawców. My mówimy wyjdz, ciocia musi przekazać dyzur (no i Tez wszystkie Dzieciaki wiedzą, że pokój wychowawców to miejsce, gdzie stricte PRACUJEMY, mamy leki, więc nie ma tak, że one sobie tam wchodzą i siedzą, bo się nudzą/nie mają co robić). Nie można przeprowadzić żadnej rozmowy, bo dziewczynka stoi krok dalej. Mówimy, idź na górę, ciocia musi porozmawiać - to idzie i stoi 2 kroki dalej. Wczoraj przez godzinę proponowałam jej różnego rodzaju aktywności i zabawy - nic nie chciała robić, tylko siedzieć obok. Pobawimy się w szkołę? Nie. Pogramy w kalambury? Nie. W planszowki? Nie. Odrobimy lekcje? Nie. Pójdziemy na huśtawke? Nie. Poczytamy książkę? Nie. Pooglądasz tv? Nie. Pograsz na komputerze? Nie. Pomożesz przy obiedzie? Nie. Od dwóch miesięcy dziecko chodzi za nami krok w krok, ja do toalety, ona pod toaletę, ja do kuchni, ona do kuchni, ja robić pranie, ona za mną, ja idę z dzieckiem odrabiać lekcje, ona siedzi obok. Inne dzieci proponują jej zabawę, wyjście na huśtawke, wspólne granie w planszowki czy na komputerze, ale ona odmawia.
Przez pierwsze dni/tygodnie, ok, została oddzielona od matki, no potrzebowała poczucia bezpieczeństwa ok. Ale mija drugi miesiąc, a ona nie jest w stanie zając się sobą nawet 5 minut, jest to niewiarygodnie męczące, no i też ze szkoda dla innych dzieci - one też potrzebują pobycia z wychowawca sam na sam, potrzebują, żeby ktoś im poświęcił 100% czasu chociaż przez pół godziny, żeby to była chociaż namiastka domu, tego, że oni są ważni, że nimi też się zajmujemy. No ale tu się nie da, bo dziecko siada obok i to nie tak, że siedzi - zwraca na siebie uwagę. Ma teraz nogę w szynie (biegła za wychowawca i się potknęła, bo nawet nie patrzy pod nogi, tylko leci), to wczoraj zaczęła sobie tą szynę zdejmować (!) bo przez 20 min nie dostawała atencji, bo odrabiałam lekcje z innym dzieckiem (z nią u boku ofc).
No i co teraz? Wychowawcy mówią, zeby jej mówić wprost "idź do siebie", a jak przyjdzie z powrotem, to olewać. No ale jak, jak ona się zaczyna bić, płakać? Albo lepiej, ja mówię idź do siebie do pokoju, pokoloruj, a ona mówi, że nie, i siedzi twardo na tyłku. No to co, mam ją wyprowadzić?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 23:01:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.