Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-29, 20:21   #4561
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Jdg to zapewne jednoosobowa działalność gospodarcza.



Dziewczyny nie uwierzycie - dostałam prace!!! Byłam na rozmowie na 9 rano. Pomijam już fakt, ze się zaplątałam w tych nowych biurowcach ale zawsze przyjeżdżam z zapasem, wiec odnalazłam się w czas. Praca w dziale IT, na rozmowie dwóch mężczyzn. Rozmawiało nam się całkiem dobrze, chociaż wyszło kilka kwiatków typu co jakiś czas praca na 5 rano (raz na 2 miesiące) albo dyżur weekendowy, ale to może po jakiś 9 miesiącach pracy. Trochę to service desk jakby nie patrzeć, ale nie wymagają wiedzy specjalistycznej i chcą wszystkiego nauczyć. Mówili, ze decyzja zapadnie w przeciągu dwóch tygodni ale nie są w stanie zagwarantować, ze HR przekaże ja dalej. Wróciłam wiec na mieszkanie, przebralam się, poszłam na obiad i na pociąg. Zostało 10 minut do odjazdu, siedzę wygodnie w pociągu a tutaj telefon i słyszę,. Zadzwonił, ze podjął decyzje i chce mnie zatrudnić. Ledwo z tego pociągu wyskoczyłam Byłam już odebrać stos dokumentów i skierowanie na badania. W poniedziałek oficjalnie zaczynam!

Co najlepsze - umowa na 12 miesięcy, podczas rozmowy omyłkowo podał wynagrodzenie większe, niż powinien o 250zl. Gdy byłam odebrać dokumenty powiedział, ze pomylił się na moja korzyść ale dotrzymuje słowa i będzie wynagrodzenie takie, jakie powiedział a nie jakie powinno być. Poza tym na sam koniec wspomniał, ze mieli ponad 100 CV na to stanowisko i wstępnie dostali 40 z HRu. Ja akurat byłam w pierwszej fali tych CV, a ze poczuł chemię i wywarłam na nich dobre wrażenie to nie chciał już dalej szukać.



Poza tym dostałam dzisiaj darmowa maseczkę w płacie w sklepie - zwariowany dzień.

Wow, brawo, gratuluję! Wspaniale przeczytać coś takiego po ciężkim dniu. Mam nadzieję, że będzie Ci się dobrze pracowało i też jestem ciekawa, czym będziesz się zajmowała.



Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość

A jutro konsultacja CV online z pracuj.pl. Jestem ciekawa, co pani powie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też chętnie się dowiem, co usłyszałyście, więc jeśli coś zwróci Waszą uwagę to dajcie znać
Ja już chyba pisałam, że właśnie w maju zmieniłam układ cv, wydawało mi się, że jest dobrze, a laska z hr mi dobrze podpowiedziała wg mnie


Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Cześć, dawno nie pisałam ale często czytam
Ostatnio przez tą pandemię cofnęłam się w rozwoju - straciłam pracę, ale szybko znalazłam następną i płynnie przeszłam do innej firmy, tzw. suchą nogą jakby to powiedział premier
Niestety kasa jest o wieeele słabsza. Firma jest ok, niestety te warunki finansowe są dla mnie na dłuższą metę nie do akceptacji. Od miesiąca tu jestem i zauważyłam, jak bardzo denerwuję się tym, że poświęcam na pracę tyle samo co do tej pory a dostaję 2x mniej.
Myślicie, że powinnam już zacząć się rozglądać za czymś i traktować tę pracę jako coś na przeczekanie? Czy czekać na poprawę i za 2, 3 msc spytać pracodawcę o lepsze warunki?
Najbardziej bolałby mnie krótki okres zatrudnienia, jednak jestem w takim punkcie gdzie zależy mi na kasie, chyba nawet mocniej niż na tym co mam w cv, jednak nie chciałabym przegiąć.

Ja bym szukała, kasa dla mnie ma duże znaczenie (mieszkam i utrzymuję się sama). To był w sumie główny motyw zmiany mojej pracy na inną teraz. Przeliczam sobie w głowie, ile mogę tracić w innym miejscu, w dodatku pracując przy czymś, co bardziej będzie mi "leżało". Możesz w trakcie rozmowy mówić, jak jest - że musiałaś szukać nowego miejsca zatrudnienia na szybko i przyjąć ze względu na koronę. Jednak tak, jak później ktoś napisał - szukasz nowej pracy, chcąc zarabiać tyle, żeby nie zmienić tej pracy szybko i móc się w niej rozwijać.



U mnie nic nowego, jutro mam tę rozmowę, a później jadę do innego miasta. Na całe szczęscie mogę pracować z pociągu, co jest niezwykłą oszczędnością czasu. Nie mogłabym tyle pracować dodatkowo, gdybym musiała jeździć do pracy. W kwestii jednak bardziej mnie interesującej póki co jest bez zmian Miałam jeszcze taką cichą nadzieję, że uda mi się może zmienić miejsce pracy w obrębie mojej firmy, ale na razie zero naborów i widoków na interesujące mnie stanowiska.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-29, 21:19   #4562
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

dzięki za radę, dziewczyny
pomijając wypłatę mogłabym tu zostać, ale naprawdę za 2 tys. netto mi się to nie opłaca, tym bardziej że widzę postawę szefostwa którzy mają podejście typu "ludzie mają minimalną i jakoś żyją" - ich cytat. więc nie wiem czy miałabym tu widoki na lepszą kasę
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-29, 21:25   #4563
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
dzięki za radę, dziewczyny
pomijając wypłatę mogłabym tu zostać, ale naprawdę za 2 tys. netto mi się to nie opłaca, tym bardziej że widzę postawę szefostwa którzy mają podejście typu "ludzie mają minimalną i jakoś żyją" - ich cytat. więc nie wiem czy miałabym tu widoki na lepszą kasę
Hahaha to jakbym czytała o swojej starej firmie pracę tam całkiem lubiłam ale jak nie zareagowałam entuzjastycznie na ich propozycje obcięcia mi pensji o 1100zl netto to usłyszałam od nich "no ale po co Ci zarabiać więcej, co Ty robisz z pieniędzmi? Przecież nie masz dzieci!"
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-29, 22:27   #4564
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Czyli ktoś jednak czyta te klauzule!
Ja mam dodana bardzo mała czcionka, zajmuje 1 - 1,5 linijki (zależnie od treści klauzuli) - Wy macie ja napisana normalna czytelną wielkością czcionki?
mam malutkimi literami, ale tą dłuższą wersję.

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Ja mam obie
Dostałam telefon z kolejnej firmy i jutro o 11 mam zdalną rozmowę, więc szykuje się pracowity poranek ze spotkaniami
Powodzenia!

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie uwierzycie - dostałam prace!!!
Gratulacje! Zapowiada się bardzo pozytywnie

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Szukaj czegoś nowego. Frustracja zbyt niską pensją to równia pochyła - będzie tylko gorzej.
Ostatnio się nauczyłam, że jeśli nie ma się noża na gardle pod względem finansowym, to nie brać pracy, która oferuje znacznie mniej niż chcę. Bo to zwyczajnie sprawia, że zaraz zaczyna się człowiek rozglądać za czymś innym.
Święta racja - znam to z autopsji. Teraz na szczęście już nie mam noża na gardle jak 3 lata temu i ostatnio jak szukałam pracy to jednak stawiałam na godziny pracy, dni, dojazd i atmosferę/obowiązki, potem patrzyłam na pieniądze. Bo jednak dla mnie nie są najważniejsze.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88032802]
U mnie nic nowego, jutro mam tę rozmowę, a później jadę do innego miasta. [/QUOTE]

Powodzenia!

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
dzięki za radę, dziewczyny
pomijając wypłatę mogłabym tu zostać, ale naprawdę za 2 tys. netto mi się to nie opłaca, tym bardziej że widzę postawę szefostwa którzy mają podejście typu "ludzie mają minimalną i jakoś żyją" - ich cytat. więc nie wiem czy miałabym tu widoki na lepszą kasę
Eee, uciekałabym stamtąd, takie podejście to dramat, miałam podobnie w ostatniej pracy.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Hahaha to jakbym czytała o swojej starej firmie pracę tam całkiem lubiłam ale jak nie zareagowałam entuzjastycznie na ich propozycje obcięcia mi pensji o 1100zl netto to usłyszałam od nich "no ale po co Ci zarabiać więcej, co Ty robisz z pieniędzmi? Przecież nie masz dzieci!"
Aha, fajny pracodawca No tak, bo przecież jak ktoś nie ma dzieci to automatycznie nie ma życia.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 06:29   #4565
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie uwierzycie - dostałam prace!!!
Super! Gratulacje
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A co do tej klauzuli to może to jest powód, dla którego nie mam odzewu! Dosłownie dziś natknęłam się na ciekawe ogłoszenie i chciałam aplikować, a tam na końcu info, żeby koniecznie pamiętać o RODO. A ja do tej pory miałam tą zwykłą klauzulę z zeszłego roku...
Ale dobrze, że to teraz wyszło, wysłałam raptem 4 CV.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak może być. Ja ogólnie pilnowałam tego zawsze, ale dopiero teraz mi się przypomniało, że TŻ jak szukał pracy to miał taka uwagę od działu HR w jednej z firm
Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Powodzenia!
Dzięki, dzisiaj będzie ciut szalony dzień, bo chcę jeszcze zajrzeć po spodenki do sklepu pomiędzy rozmowami potem szybko do rodziców zabrać ostatnie rzeczy na wyjazd (ja i moja skleroza ) i końcowe pakowanie wszystkiego. Jutro o tej porze będziemy gdzieś w połowie drogi
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 08:20   #4566
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Jdg to zapewne jednoosobowa działalność gospodarcza.



Dziewczyny nie uwierzycie - dostałam prace!!! Byłam na rozmowie na 9 rano. Pomijam już fakt, ze się zaplątałam w tych nowych biurowcach ale zawsze przyjeżdżam z zapasem, wiec odnalazłam się w czas. Praca w dziale IT, na rozmowie dwóch mężczyzn. Rozmawiało nam się całkiem dobrze, chociaż wyszło kilka kwiatków typu co jakiś czas praca na 5 rano (raz na 2 miesiące) albo dyżur weekendowy, ale to może po jakiś 9 miesiącach pracy. Trochę to service desk jakby nie patrzeć, ale nie wymagają wiedzy specjalistycznej i chcą wszystkiego nauczyć. Mówili, ze decyzja zapadnie w przeciągu dwóch tygodni ale nie są w stanie zagwarantować, ze HR przekaże ja dalej. Wróciłam wiec na mieszkanie, przebralam się, poszłam na obiad i na pociąg. Zostało 10 minut do odjazdu, siedzę wygodnie w pociągu a tutaj telefon i słyszę,. Zadzwonił, ze podjął decyzje i chce mnie zatrudnić. Ledwo z tego pociągu wyskoczyłam Byłam już odebrać stos dokumentów i skierowanie na badania. W poniedziałek oficjalnie zaczynam!

Co najlepsze - umowa na 12 miesięcy, podczas rozmowy omyłkowo podał wynagrodzenie większe, niż powinien o 250zl.
Gratulacje , powodzenia w nowej pracy .
Co do CV, klauzula jest bardzo ważna. Niektórzy bardzo zwracają na to uwagę.
Zastanawiam się nad hulajnogą elektryczną, bo na parkingu porysował mi jeden "mamlas" samochód, a nie mam aż tak daleko do pracy. Jeździła któraś z was takim cudem ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 09:04   #4567
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Vilgefortz Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad hulajnogą elektryczną, bo na parkingu porysował mi jeden "mamlas" samochód, a nie mam aż tak daleko do pracy. Jeździła któraś z was takim cudem ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jeździłam tylko tak pare minut taka miejska wypożyczana na czas i nie czułam się na niej zbyt pewnie, a jeszcze jakbym miała dojeżdżać do pracy z wypchana torebka to czułabym się niestabilnie ale widuję dużo ludzi na tych hulajnogach jeżdżących do pracy więc chyba się to sprawdza
Dla mnie niewygodne byłoby to że jakbym chciała po pracy skoczyć do sklepu albo do znajomych to co bym miała z ta hulajnoga zrobić? Taka prywatna też się parkuje na miejscu dla rowerów? Chyba bym się bała tak zostawić.

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość

Aha, fajny pracodawca No tak, bo przecież jak ktoś nie ma dzieci to automatycznie nie ma życia.
Jak nie ma się własnej rodziny to wiadomo że rodzice dają Ci hajs a Ty zarabiasz tylko na swoje przyjemności nie?
Ale wierzę że nie wszyscy pracodawcy mają takie podejście i liczę że takiego znajdę

Czekam niecierpliwie na umówioną konsultacje CV online, mam mieć za pół godziny
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-30, 09:06   #4568
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Czekam niecierpliwie na umówioną konsultacje CV online, mam mieć za pół godziny
Mam nadzieję, że Twoja się odbędzie, bo moja miała być o 9:30 i nikt się nie zjawił, nadal jestem w tym pokoju na wszelki wypadek, ale wątpię, żeby ktoś przyszedł
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 09:11   #4569
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że Twoja się odbędzie, bo moja miała być o 9:30 i nikt się nie zjawił, nadal jestem w tym pokoju na wszelki wypadek, ale wątpię, żeby ktoś przyszedł
Ej, to może opuść ten pokój, bo ja teraz próbuję wchodzić i mi wyskakuje komunikat, że jest maksymalna liczba osób i nie można dołączyć. A godzinę temu weszłam.
Też mam lada chwila.

EDIT
Dobra, na incognito się udało
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2020-07-30 o 09:13
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 09:13   #4570
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ej, to może opuść ten pokój, bo ja teraz próbuję wchodzić i mi wyskakuje komunikat, że jest maksymalna liczba osób i nie można dołączyć. A godzinę temu weszłam.
Też mam lada chwila.
Okej, wyszłam, ale nie sądzę, żeby każdy miał ten sam
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 09:15   #4571
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Rzeczywiście, pewnie to było tylko chwilowe. Dzięki
I u Ciebie nikt się nie pojawił? Niefajnie
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-30, 09:19   #4572
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

ja dopiero teraz weszłam i tez mam komunikat ze jest juz maksymalna liczba
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 09:20   #4573
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, pewnie to było tylko chwilowe. Dzięki
I u Ciebie nikt się nie pojawił? Niefajnie
No... Napisałam do tej babki, od której przychodziły maile, mam nadzieję, że to nie jakaś automatyczna skrzynka. Może uda się umówić inny termin albo uwagi mi prześlą w mailu.. no zobaczymy. Ciekawa jestem czy Wy będziecie miały i co Wam powiedzą
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 09:20   #4574
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
ja dopiero teraz weszłam i tez mam komunikat ze jest juz maksymalna liczba
Skopiuj link i wejdź w incognito.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 09:57   #4575
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Skopiuj link i wejdź w incognito.
Dzieki, zanim przeczytałam usunęłam z linku ciąg cyfr i weszłam i czekam

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Niestety przez problem z mikrofonem (z mojej strony) konsultacja nie odbyła się. Pani o wyznaczonej godzinie była na miejscu ale okazało sie że nie działa mi kamera i mikrofon więc zaproponowała że przekaże koleżance aby wysłała mi zaproszenie na konsultacje w innym terminie tak żebym mogła rozwiązać do tego czasu problemy techniczne.

Jestem zła na siebie że nie pomyślałam o tym ze to będą konsultacje video, myślałam ze odbędą się w formie czatu. O zepsutej kamerce w laptopie wiedziałam, ale nie wiedziałam że mam niedziałający mikrofon, nigdy nie używałam mojego laptopa do rozmów głosowych.
Jeśli wyślą mi link do następnego spotkania w odpowiedzi na maila zapytam czy mogę do konsultacji użyć smartfona bo mam tak stary komputer że nie wiem czy dam rade naprawić ten mikrofon jakimś sterownikiem.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 09:59   #4576
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Właśnie skończyłam moją konsultację CV.
Konsultantka bardzo pozytywnie wyrażała się o wyglądzie jak i treści, lekko zasugerowała przejście na dwie strony CV i przy okazji lekkie rozbudowanie podpunktów z poszczególnych zadań pracowych.

- podanie znajomości języka w skali europejskiej (A1-C2) - konieczne

- W przypadku posiadania portfolio (ja mam) - dodanie linka do zbiorczego miejsca, gdzie są moje prace (pracuj.pl lub linked.in)

- Moje prace trwały po ok 2 lata, zaproponowała dodać do samych lat także miesiące (ale spójnie wszędzie, też w edukacji w takim razie)

- Ta formułka "Wyrażam zgodę..." w starej wersji wg konsultantki nie powoduje odrzucania CV. Oczywiście warto mieć najświeższą i najlepiej wrzucać tę, którą pracodawca podaje w ogłoszeniu, ale samo wysłanie CV to dla większości zgoda na ruszenie z procesem rekrutacji.

- Przy tworzeniu indywidualnego CV pod ofertę - wyboldować wszystkie punkty w CV, które pokrywają się z wymaganiami oferty (czyli znajomość języka, tworzenie czegośtam, współpraca z kimśtam, konkrety, które się powielą i w CV i w ogłoszeniu) ---> tego nigdy nie robiłam, a teraz spróbuję. i zobaczę, jaki będzie efekt.

Pod koniec spotkania podpytywałam panią o konkretną pracę z selekcją CV i wybieraniem osób do zapraszania na rozmowę. I pani powiedziała ciekawą rzecz - na pracuj.pl istnieje pierwsza selekcja, która automatycznie może odrzucać nasze CV. Czyli te pytania dot. doświadczenia, oczekiwanych zarobków, poziom znajomości języka itd. Jeśli nie wpasowujemy się w ustalone widełki, to rekruter nawet nie dostanie naszego CV do kolejnej selekcji.

Generalnie wrażenia pozytywne, cieszę się, że ktoś zerknął na CV i dał aprobatę. Wiem, że jest ok i teraz tylko zgłaszać się i czekać na odzew, nic więcej nie mogę zrobić.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 10:07   #4577
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Właśnie skończyłam moją konsultację CV.
Konsultantka bardzo pozytywnie wyrażała się o wyglądzie jak i treści, lekko zasugerowała przejście na dwie strony CV i przy okazji lekkie rozbudowanie podpunktów z poszczególnych zadań pracowych.

- podanie znajomości języka w skali europejskiej (A1-C2) - konieczne

- W przypadku posiadania portfolio (ja mam) - dodanie linka do zbiorczego miejsca, gdzie są moje prace (pracuj.pl lub linked.in)

- Moje prace trwały po ok 2 lata, zaproponowała dodać do samych lat także miesiące (ale spójnie wszędzie, też w edukacji w takim razie)

- Ta formułka "Wyrażam zgodę..." w starej wersji wg konsultantki nie powoduje odrzucania CV. Oczywiście warto mieć najświeższą i najlepiej wrzucać tę, którą pracodawca podaje w ogłoszeniu, ale samo wysłanie CV to dla większości zgoda na ruszenie z procesem rekrutacji.

- Przy tworzeniu indywidualnego CV pod ofertę - wyboldować wszystkie punkty w CV, które pokrywają się z wymaganiami oferty (czyli znajomość języka, tworzenie czegośtam, współpraca z kimśtam, konkrety, które się powielą i w CV i w ogłoszeniu) ---> tego nigdy nie robiłam, a teraz spróbuję. i zobaczę, jaki będzie efekt.

Pod koniec spotkania podpytywałam panią o konkretną pracę z selekcją CV i wybieraniem osób do zapraszania na rozmowę. I pani powiedziała ciekawą rzecz - na pracuj.pl istnieje pierwsza selekcja, która automatycznie może odrzucać nasze CV. Czyli te pytania dot. doświadczenia, oczekiwanych zarobków, poziom znajomości języka itd. Jeśli nie wpasowujemy się w ustalone widełki, to rekruter nawet nie dostanie naszego CV do kolejnej selekcji.

Generalnie wrażenia pozytywne, cieszę się, że ktoś zerknął na CV i dał aprobatę. Wiem, że jest ok i teraz tylko zgłaszać się i czekać na odzew, nic więcej nie mogę zrobić.
Super że napisałaś
Wygląda na to że moje CV jest zgodne z tymi podpowiedziami jakie otrzymałaś. Ciekawi mnie kwestia portfolio, ja również mam coś takiego i wysyłałam na pracuj.pl czy innych serwisach jako załącznik pdf - a Ty jak do tej pory robiłas?

Wiedziałam tez o tej wstepnej selekcji na pracuj.pl i słowach kluczowych, ale zawsze mam problem z sekcja "oczekiwane wynagrodzenie", najczęściej gdy nie wiem zupełnie czego się spodziewać zaznaczam "brak informacji" i być może przez to moje CV w większości w ogóle nie są otwierane!
Podobny problem mam aplikując przez formularz pracodawcy na erecruiter, w sekcji "wynagrodzenie" zaznaczam "dowolne"

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2020-07-30 o 10:11
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 10:13   #4578
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Super że napisałaś
Wygląda na to że moje CV jest zgodne z tymi podpowiedziami jakie otrzymałaś. Ciekawi mnie kwestia portfolio, ja również mam coś takiego i wysyłałam na pracuj.pl czy innych serwisach jako załącznik pdf - a Ty jak do tej pory robiłas?

Wiedziałam tez o tej wstepnej selekcji na pracuj.pl i słowach kluczowych, ale zawsze mam problem z sekcja "oczekiwane wynagrodzenie", najczęściej gdy nie wiem zupełnie czego się spodziewać zaznaczam "brak informacji" i być może przez to moje CV w większości w ogóle nie są otwierane!
Dzięki za wskazówki squirrelqa Moje CV też wygląda na to, że jest zgodne z tymi sugestiami, poza tym boldowaniem.

Ja mam w CV taki obszar "Linki" i tam mam wrzucone linki do moich tekstów, które są na stronach i do LinkedIna

No i ciekawa rzecz z tą wstępną selekcją z pracuj.pl ja o tym w ogóle nie wiedziałam.. Kurde, czemu pracodawcy nie piszą o widełkach w ogłoszeniu, przynajmniej można by było odpuścić a nie czekać jak głupek na odzew
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 12:36   #4579
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Karla_Elektra Gratulacje

Jestem już po konsultacjach. Wskazówki:

a. odnośnie filtrowania CV na pracuj.pl
Naprawdę warto odpowiadać na pytania odn. doświadczenia/zarobków/tytułu naukowego. Rekruterzy mogą nakładać filtry, które przesiewają pod tym kątem nadsyłane zgłoszenia.

b. na górze CV warto zamieścić cel zawodowy w formie pełnych zdań, w których można podkreślić swoje: kompetencje twarde i miękkie oraz oczekiwania odn. kierunku rozwoju zawodowego.

c. warto uszczegółowić w punktach, czym zajmowaliśmy się na danym stanowisku np. jeśli kierowaliśmy zespołem to napisać, ile to było w nim osób. (Miałam coś takiego u siebie, a okazało się, że i tak, to co napisałam, było za ogólne i muszę dodać kilka informacji).

d. pogrubienie kluczowych słów (danych statystycznych tj. ilość zrealizowanych projektów/ kompetencji), zwłaszcza tych, które pracodawca podkreślił w ofercie

Rozmowa była bardzo rzeczowa. Polecam przygotowanie sobie wcześniej listy pytań.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-30, 14:36   #4580
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Właśnie skończyłam moją konsultację CV.
Konsultantka bardzo pozytywnie wyrażała się o wyglądzie jak i treści, lekko zasugerowała przejście na dwie strony CV i przy okazji lekkie rozbudowanie podpunktów z poszczególnych zadań pracowych.

- podanie znajomości języka w skali europejskiej (A1-C2) - konieczne

- W przypadku posiadania portfolio (ja mam) - dodanie linka do zbiorczego miejsca, gdzie są moje prace (pracuj.pl lub linked.in)

- Moje prace trwały po ok 2 lata, zaproponowała dodać do samych lat także miesiące (ale spójnie wszędzie, też w edukacji w takim razie)

- Ta formułka "Wyrażam zgodę..." w starej wersji wg konsultantki nie powoduje odrzucania CV. Oczywiście warto mieć najświeższą i najlepiej wrzucać tę, którą pracodawca podaje w ogłoszeniu, ale samo wysłanie CV to dla większości zgoda na ruszenie z procesem rekrutacji.

- Przy tworzeniu indywidualnego CV pod ofertę - wyboldować wszystkie punkty w CV, które pokrywają się z wymaganiami oferty (czyli znajomość języka, tworzenie czegośtam, współpraca z kimśtam, konkrety, które się powielą i w CV i w ogłoszeniu) ---> tego nigdy nie robiłam, a teraz spróbuję. i zobaczę, jaki będzie efekt.

Pod koniec spotkania podpytywałam panią o konkretną pracę z selekcją CV i wybieraniem osób do zapraszania na rozmowę. I pani powiedziała ciekawą rzecz - na pracuj.pl istnieje pierwsza selekcja, która automatycznie może odrzucać nasze CV. Czyli te pytania dot. doświadczenia, oczekiwanych zarobków, poziom znajomości języka itd. Jeśli nie wpasowujemy się w ustalone widełki, to rekruter nawet nie dostanie naszego CV do kolejnej selekcji.

Generalnie wrażenia pozytywne, cieszę się, że ktoś zerknął na CV i dał aprobatę. Wiem, że jest ok i teraz tylko zgłaszać się i czekać na odzew, nic więcej nie mogę zrobić.
Dzięki za opis. Przyda się Fajnie by było gdyby jeszcze kiedyś była taka możliwość
Co do selekcji też nie miałam o tym pojęcia ale przyda się to w przyszłości
Ja już po dwóch rozmowach - jedna normalna, druga zdalnie
Pierwsza to totalne rozczarowanie - okazało się, że zamiast jednej zmiany (o której mówiła mi babeczka w agencji pracy) są trzy jak z nią to wyjaśniałam po rozmowie to upierała się, że ona w mailu miała jedna zmianę. No nic, mam czas do kolejnego piątku.

Druga rozmowa bardzo miła, pierwszy raz brałam udział w czymś takim widziałam, że Pani dla każdego miała formularz, który wypełniała - pytania raczej czysto schematyczne (obowiązki, relacje z pracownikami, najtrudniejsze wyzwanie w pracy, motywowanie pracowników). Tutaj są jeszcze 2 etapy - sprawdzenie kompetencji miękkich, a potem rozmowa z kierownikiem. W przyszłym tygodniu ma dać znać - bez względu na wynik.
Ogólnie jak rozmawiałam z TŻ założyliśmy, że pójdę do pierwszej firmy, bo etapy w drugiej jeszcze potrwają. Pierwszą umowę z agencją będę mieć na miesiąc, więc gdybym w międzyczasie się dostała do drugiej firmy po prostu zrezygnuję w pierwszej. A gdybym się nie dostała to po prostu będę mieć jako taką pracę na przetrzymanie i będę szukać dalej.
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 14:38   #4581
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Super że napisałaś
Wygląda na to że moje CV jest zgodne z tymi podpowiedziami jakie otrzymałaś. Ciekawi mnie kwestia portfolio, ja również mam coś takiego i wysyłałam na pracuj.pl czy innych serwisach jako załącznik pdf - a Ty jak do tej pory robiłas?

Wiedziałam tez o tej wstepnej selekcji na pracuj.pl i słowach kluczowych, ale zawsze mam problem z sekcja "oczekiwane wynagrodzenie", najczęściej gdy nie wiem zupełnie czego się spodziewać zaznaczam "brak informacji" i być może przez to moje CV w większości w ogóle nie są otwierane!
Podobny problem mam aplikując przez formularz pracodawcy na erecruiter, w sekcji "wynagrodzenie" zaznaczam "dowolne"
Obecnie kwestię portfolio rozgrywam na bocznej belce w CV w kolumnie nazwanej "Moje artykuły". I tam skrócone linki prowadzące do stron, na których są moje ulubione artykuły mojego autorstwa. Ale nie wiem w sumie, czy to zmienię. Całej osobnej strony internetowej z portfolio nie chce mi się robić. Może ewentualnie dodam jeszcze kilka krótkich linków i tyle.

A z tym, że nie zaznaczalas oczekiwań finansowych, to może tak być, że nie otwierali tych CV. Trudno powiedzieć na pewno, ale w takim razie chyba zawsze warto podawać te informacje w końcowym formularzu. Ja generalnie daję trochę wyższą kwotę niż ta, którą zarabiam obecnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 16:19   #4582
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Obecnie kwestię portfolio rozgrywam na bocznej belce w CV w kolumnie nazwanej "Moje artykuły". I tam skrócone linki prowadzące do stron, na których są moje ulubione artykuły mojego autorstwa. Ale nie wiem w sumie, czy to zmienię. Całej osobnej strony internetowej z portfolio nie chce mi się robić. Może ewentualnie dodam jeszcze kilka krótkich linków i tyle.

A z tym, że nie zaznaczalas oczekiwań finansowych, to może tak być, że nie otwierali tych CV. Trudno powiedzieć na pewno, ale w takim razie chyba zawsze warto podawać te informacje w końcowym formularzu. Ja generalnie daję trochę wyższą kwotę niż ta, którą zarabiam obecnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz już będę podawała oczekiwania finansowe skoro wychodzi na to że lepiej wpisać cokolwiek i najwyżej się nie wstrzelić niż tak jak dotąd nie dać odpowiedzi

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi co do portfolio, ja raczej zostanę przy pdf bo nie chce robić specjalnie strony pod to, ale byłam ciekawa jak inni rozwiązują takie kwestie.


Dziś dostałam w końcu PW na pracuj.pl od jednej firmy, aplikowalam tam z ciekawości bo to w moim mieście rodzinnym az 300km od mojego obecnego miejsca zamieszkania a bardzo nie chce się przeprowadzać (i ceny wynajmu tam widzialam że są wysokie) ale zaproponowali zadanie testowe to chętnie zrobię żeby się sprawdzić.

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2020-07-30 o 16:20
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 16:29   #4583
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ja jeździłam tylko tak pare minut taka miejska wypożyczana na czas i nie czułam się na niej zbyt pewnie, a jeszcze jakbym miała dojeżdżać do pracy z wypchana torebka to czułabym się niestabilnie ale widuję dużo ludzi na tych hulajnogach jeżdżących do pracy więc chyba się to sprawdza
Dla mnie niewygodne byłoby to że jakbym chciała po pracy skoczyć do sklepu albo do znajomych to co bym miała z ta hulajnoga zrobić? Taka prywatna też się parkuje na miejscu dla rowerów? Chyba bym się bała tak zostawić.

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------



Jak nie ma się własnej rodziny to wiadomo że rodzice dają Ci hajs a Ty zarabiasz tylko na swoje przyjemności nie?
Ale wierzę że nie wszyscy pracodawcy mają takie podejście i liczę że takiego znajdę

Czekam niecierpliwie na umówioną konsultacje CV online, mam mieć za pół godziny
Nie jeździłam ale myślę nad tym intensywnie. Co zimą? Poza tym moja koordynacja jest taka se , a wiem że ludzie pokonują chodniki skacząc :O (nie schodząc), tak więc, myślę i myślę.
Musiałabym mieć też zawsze plecak bo torebkę pewnie bym zgubiła
Co do chodzenia gdzieś z hulajnogą, prywatnej za 2 tysiące raczej się nie spuszcza z oka... Jeśli chcesz do sklepu to z nią wjeżdżasz jak z wózkiem dziecięcym albo składasz i wnosisz (jeśli dasz radę). Tak samo do kawiarni, składasz i pyk pod stół. Obserwuję ludzi, coraz bardziej to jest popularne i jest ich więcej, np. do pracy pociągiem i z powrotem. U mnie w firmie też, w jakimś przeznaczonym schowku je trzymają czyli tu ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 20:38   #4584
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dawno mnie nie było.


Myślałam,że coś się u mnie zmieniło - umowa przedłużona na rok, chociaż góra miała wątpliwości. Ale niestety ludzie się nie zmieniają.
Jestem czarną owcą w pracy, poprzednia czarna owca odeszła, bo nie dawała rady.


Mam wykonywać rzeczy, które nie należą do mnie, cofam się z rozwoju.


Coraz częściej myślę,że ja się nie nadaję w ogóle do pracy
Nie mam sił użerać się z szefostwem, pracownikami. Bardzo dużo nerwów mnie to kosztuje.




Zaraz poczytam, co tam u was. Dawno nie śledziłam wątku.

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Karla_Elektra Gratulacje

Jestem już po konsultacjach. Wskazówki:

a. odnośnie filtrowania CV na pracuj.pl
Naprawdę warto odpowiadać na pytania odn. doświadczenia/zarobków/tytułu naukowego. Rekruterzy mogą nakładać filtry, które przesiewają pod tym kątem nadsyłane zgłoszenia.

b. na górze CV warto zamieścić cel zawodowy w formie pełnych zdań, w których można podkreślić swoje: kompetencje twarde i miękkie oraz oczekiwania odn. kierunku rozwoju zawodowego.

c. warto uszczegółowić w punktach, czym zajmowaliśmy się na danym stanowisku np. jeśli kierowaliśmy zespołem to napisać, ile to było w nim osób. (Miałam coś takiego u siebie, a okazało się, że i tak, to co napisałam, było za ogólne i muszę dodać kilka informacji).

d. pogrubienie kluczowych słów (danych statystycznych tj. ilość zrealizowanych projektów/ kompetencji), zwłaszcza tych, które pracodawca podkreślił w ofercie

Rozmowa była bardzo rzeczowa. Polecam przygotowanie sobie wcześniej listy pytań.

Ciekawy opis.


Gratuluję tym, którzy dostali umowy!


siabra - widzę,że jest OK
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-30, 23:03   #4585
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Jak nie ma się własnej rodziny to wiadomo że rodzice dają Ci hajs a Ty zarabiasz tylko na swoje przyjemności nie?
Ale wierzę że nie wszyscy pracodawcy mają takie podejście i liczę że takiego znajdę
Hahahahah taaaa, to się uśmiałam. Dobre. Też wierzę że da się znaleźć normalnych ;p

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
b. na górze CV warto zamieścić cel zawodowy w formie pełnych zdań,
c. warto uszczegółowić w punktach, czym zajmowaliśmy się na danym stanowisku
Celu nigdy nie miałam ani podsumowania, bo ciężko by mi było cokolwiek sensownego sklecić.
Nigdy nie pogrubiałam słów najważniejszych.
Ostatnio w pracy usłyszałam, że po co wypisywać obowiązki Także no, śmiesznie. Nie wyobrażam sobie nie wypunktować najważniejszych rzeczy.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Jestem czarną owcą w pracy, poprzednia czarna owca odeszła, bo nie dawała rady.
Mam wykonywać rzeczy, które nie należą do mnie, cofam się z rozwoju.
Coraz częściej myślę,że ja się nie nadaję w ogóle do pracy
Nie mam sił użerać się z szefostwem, pracownikami. Bardzo dużo nerwów mnie to kosztuje.
Nie masz szansy na inną pracę? Szukasz czegoś innego?
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 16:45   #4586
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Dawno mnie nie było.


Myślałam,że coś się u mnie zmieniło - umowa przedłużona na rok, chociaż góra miała wątpliwości. Ale niestety ludzie się nie zmieniają.
Jestem czarną owcą w pracy, poprzednia czarna owca odeszła, bo nie dawała rady.


Mam wykonywać rzeczy, które nie należą do mnie, cofam się z rozwoju.


Coraz częściej myślę,że ja się nie nadaję w ogóle do pracy
Nie mam sił użerać się z szefostwem, pracownikami. Bardzo dużo nerwów mnie to kosztuje.




Zaraz poczytam, co tam u was. Dawno nie śledziłam wątku.

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------




Ciekawy opis.


Gratuluję tym, którzy dostali umowy!


siabra - widzę,że jest OK


Na razie tak Co będzie dalej - kto to wie? Przyszła teraz pielęgniarka lat 57... Akurat miała 1 dniówkę, jak ja schodziłam z nocy, także nie wiem jak sobie radzi, ale sympatyczna bardzo. Bardziej chodzi o to, czy fizycznie da radę. Na pewno przyjdą kolejne panie, bo jedna piel. odchodzi w październiku do przychodni, kolejna w wieku emerytalnym już jest...
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 18:19   #4587
niezapominajka012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 026
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Po czym w CV macie informacje o kursach?
U mnie w kolejności od góry: doświadczenie, wykształcenie, języki obce, mocne strony, klauzula.
Ostatnio robiłam kurs, który chce pokazać w CV i zastanawiam się gdzie zrobić nagłówek z kursami...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Never give up
niezapominajka012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 18:26   #4588
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja mam tak: o mnie, doświadczenie, wykształcenie, języki, umiejętności, kursy szkolenia certyfikaty, zainteresowania, linki, klauzula (ale ona jest nie osobnym "segmentem")

Dzisiaj wysłałam ze cztery CV z wyboldowaniem, zobaczymy czy będzie odzew
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 19:08   #4589
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez niezapominajka012 Pokaż wiadomość
Po czym w CV macie informacje o kursach?
U mnie w kolejności od góry: doświadczenie, wykształcenie, języki obce, mocne strony, klauzula.
Ostatnio robiłam kurs, który chce pokazać w CV i zastanawiam się gdzie zrobić nagłówek z kursami...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mam tak: doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętności, i potem "szkolenia, kursy, certyfikaty", zainteresowania. Ale ja mam CV szablonowe z pracuj.pl
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-01, 18:32   #4590
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dziękuję wszystkim za gratulacje. Będę się zajmować wsparciem użytkowników systemu i rozwiązywać ich problemy. Co dziwne nie wymagali kogoś typowo po informatyce, a raczej określali siebie jako osoby z szeroką ale płytką, w żadnym przypadku nie specjalistyczną wiedzą. Pierwsze miesiące będę raczej czyimś cieniem, poznawać systemy i procesy. Powiedziałam, czym dokładnie zajmowałam się w poprzedniej firmie i że raczej tyczyło się to projektu niż wsparcia więc ,,widziały gały co brały".
Niemniej strasznie się stresuję i denerwują nową pracą... Pierwszy dzień muszę dojechać komunikacją podmiejską do centrali na szkolenia. Dodatkowo kończy mi się najem pod koniec miesiąca, a chłop stwierdził że nie ma teraz pieniędzy na wynajem ze mną kawalerki. W czwartek miałam taki napływ emocji, że przepłakałam chyba pół dnia a następnego dnia miałam rano badania.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.