Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-27, 07:46   #3361
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Hej. Moje dziecko od wczoraj zamienilo się w marude i tylko jęczy. Jak znikne jej z oczu na chwile to płacze
Także dziś śniadanie z bobasem na kolanach ale Niunia stwierdziła że ona tez chce i zabrała mi łyżeczkę próbując wsadzić ja do buzi

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Pisałam wczoraj o tym samym u nas też ten etap teraz. Przetrwamy wszystko

Dzień dobry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 10:35   #3362
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas chyba skok bo mniej jje i marudzi przy piersi

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 11:07   #3363
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas mały od 2 dni marudzi wieczorem i słabo śpi w nocy. W dzień z kolei lepiej. A do piersi czasem mam problem go przystawic bo się odwraca i czerwony robi. I kończy się na butelce... eh

I wczoraj kupy brak, i zastanawiam się czy to nie od mm bo wczoraj dostał 3 razy. Mąż się ze mnie śmieje żebym tak wszystkiego nie analizowala i dała spokój. I chyba ma rację.
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 11:14   #3364
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Moja mała śpi już 3 h jestem w takim szoku i czekam aż się obudzi bo chce z nią wyjść na spacer. Posprzatałam sporo i odpoczywam troche bo ile można latać na miotle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 11:16   #3365
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Moja mała śpi już 3 h jestem w takim szoku i czekam aż się obudzi bo chce z nią wyjść na spacer. Posprzatałam sporo i odpoczywam troche bo ile można latać na miotle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój godzinę i to jest rekord jeżeli chodzi o niego a też chciałam wyjść z nim na spacer bo po południu mam wizytę u ginekologa

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 11:56   #3366
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Hej, my po chrzcie. Pogoda ładna, wszytsko się udało super, 6 dzieci ochrzczonych a Nelka jako jedyna przespala cała mszę i pół obiadu potem jak się już obudziła to do wieczora nie spala bo mieliśmy afterek w domu i grala z gośćmi w planszówki. W poniedzialek odwiedziła nas siostra męża z dzieciakami i też cały dzień halas i brak spania. Za to wczoraj chyba odsypiala bo spala cała dobę, wręcz musiałam ja wybudzac na karmienia . Dzisiaj też ciągle Ziewa ale jednak jest bardziej aktywna, zaraz będziemy się karmić a potem jedziemy na szczepienie do nowej przychodni. Oby się wszystko udało ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 13:51   #3367
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Hej, my po chrzcie. Pogoda ładna, wszytsko się udało super, 6 dzieci ochrzczonych a Nelka jako jedyna przespala cała mszę i pół obiadu potem jak się już obudziła to do wieczora nie spala bo mieliśmy afterek w domu i grala z gośćmi w planszówki. W poniedzialek odwiedziła nas siostra męża z dzieciakami i też cały dzień halas i brak spania. Za to wczoraj chyba odsypiala bo spala cała dobę, wręcz musiałam ja wybudzac na karmienia . Dzisiaj też ciągle Ziewa ale jednak jest bardziej aktywna, zaraz będziemy się karmić a potem jedziemy na szczepienie do nowej przychodni. Oby się wszystko udało ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że wszystko Wam się udało ja bym bardzo już też chciała być po chrzcinach. Na szczęście to już w niedzielę, a ja nadal nie wiem co założe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-27, 18:04   #3368
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
U nas mały od 2 dni marudzi wieczorem i słabo śpi w nocy. W dzień z kolei lepiej. A do piersi czasem mam problem go przystawic bo się odwraca i czerwony robi. I kończy się na butelce... eh

I wczoraj kupy brak, i zastanawiam się czy to nie od mm bo wczoraj dostał 3 razy. Mąż się ze mnie śmieje żebym tak wszystkiego nie analizowala i dała spokój. I chyba ma rację.
A dajesz wodę po mm?


Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Hej, my po chrzcie. Pogoda ładna, wszytsko się udało super, 6 dzieci ochrzczonych a Nelka jako jedyna przespala cała mszę i pół obiadu potem jak się już obudziła to do wieczora nie spala bo mieliśmy afterek w domu i grala z gośćmi w planszówki. W poniedzialek odwiedziła nas siostra męża z dzieciakami i też cały dzień halas i brak spania. Za to wczoraj chyba odsypiala bo spala cała dobę, wręcz musiałam ja wybudzac na karmienia . Dzisiaj też ciągle Ziewa ale jednak jest bardziej aktywna, zaraz będziemy się karmić a potem jedziemy na szczepienie do nowej przychodni. Oby się wszystko udało ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super ze wszystko ok ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 18:52   #3369
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
A dajesz wodę po mm?




Super ze wszystko ok ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Właśnie apropo wody to dopaja sie dzieci na mm? Ja ze starsza nie miałam tego problemu, a małej jak chciałam dać wode to nie chciała pić. Cycka jeszcze ciagnie czasem to chociaż tak się napije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 21:02   #3370
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Właśnie apropo wody to dopaja sie dzieci na mm? Ja ze starsza nie miałam tego problemu, a małej jak chciałam dać wode to nie chciała pić. Cycka jeszcze ciagnie czasem to chociaż tak się napije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytałam że przy mm się dopaja woda. Ale ile w tym prawdy to nie wiem...
Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Pisałam wczoraj o tym samym u nas też ten etap teraz. Przetrwamy wszystko

Dzień dobry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Długo trwa ten stan?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-27, 21:36   #3371
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Szczepienie zaliczone u na się też jakiś lekki lek separacyjny zaczyna, mała ciągle szuka mnie wzrokiem jak jest u kogos innego na rękach, czasem płacze a żeby zasnela muszę jej podłożyć swoją bluzkę.
Przy karmieniu mm dopaja się wodą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-28, 02:19   #3372
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Czytałam że przy mm się dopaja woda. Ale ile w tym prawdy to nie wiem... Długo trwa ten stan?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Od poniedziałku to trwa.
Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Szczepienie zaliczone u na się też jakiś lekki lek separacyjny zaczyna, mała ciągle szuka mnie wzrokiem jak jest u kogos innego na rękach, czasem płacze a żeby zasnela muszę jej podłożyć swoją bluzkę.
Przy karmieniu mm dopaja się wodą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za informacje będę musiała jej wciskać wodę między karmieniami.

Dziewczynyjest 3.19 a że moje dziexko wyspało się w dzień to teraz nie śpi. Mam nadzieję że zaraz zaśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 10:20   #3373
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kurcze u nas dziś pyknął 3 miesiąc i chyba jakaś alergia się rozwija . Obstawiam bmk. Od środy dużo śluzu w kupie (trochę śluzu zawsze było, ale pediatrzy mówili mi, że to normalne przy kp i ważne, że dobrze przybiera). Miałam jeszcze cień nadziei, że to może przejściowe albo związane z ząbkowaniem, bo mały teraz co chwilę coś gryzie i widać, że już go coś tam swędzi w budzi. Niestety dziś zauważyłam, że na policzkach się jakaś wysypka robi i czerwienieją. Do tego mały przy piersi niespokojny, wierci się, płacze, nie chce jeść . Dla mnie to taka mała katastrofa, bo jestem wegetarianką i jem nabiał codziennie, wprawdzie nie w jakichś ogromnych ilościach, ale np. ser do kanapki albo sałatki, śmietana do zupy, co jakiś czas jakieś naleśniki albo pierogi. Teraz się zastanawiam czy mam od razu biec do lekarza czy jednak zrobić spróbować odstawić nabiał przez weekend i poobserwować. Co myślicie?
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 13:18   #3374
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Hej Dziewczyny, nie bylo mnie kilka dni, ale nadrobilam. U nas ok, mielismy szczepienie we wtorek. Ja bardziej przezylam niz Dominik. Codziennie wychodzimy, bo ladna pogoda. Zapisalam sie na zajecia dla Mam z dziecmi i bylam juz kilka razy. Super sprawa tak troche sie poruszac

Psychox fajnie, ze juz w domku

Ja jeszcze nic nie zorganizowalam w sprawie chrztu
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 13:23   #3375
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Kurcze u nas dziś pyknął 3 miesiąc i chyba jakaś alergia się rozwija . Obstawiam bmk. Od środy dużo śluzu w kupie (trochę śluzu zawsze było, ale pediatrzy mówili mi, że to normalne przy kp i ważne, że dobrze przybiera). Miałam jeszcze cień nadziei, że to może przejściowe albo związane z ząbkowaniem, bo mały teraz co chwilę coś gryzie i widać, że już go coś tam swędzi w budzi. Niestety dziś zauważyłam, że na policzkach się jakaś wysypka robi i czerwienieją. Do tego mały przy piersi niespokojny, wierci się, płacze, nie chce jeść . Dla mnie to taka mała katastrofa, bo jestem wegetarianką i jem nabiał codziennie, wprawdzie nie w jakichś ogromnych ilościach, ale np. ser do kanapki albo sałatki, śmietana do zupy, co jakiś czas jakieś naleśniki albo pierogi. Teraz się zastanawiam czy mam od razu biec do lekarza czy jednak zrobić spróbować odstawić nabiał przez weekend i poobserwować. Co myślicie?
Wydaje mi się że przy alergii na białko czerwone plamy są na całym ciele a nie tylko na buzi.
U Miłoszka też są plamy. Ale właśnie tylko na buzi i nie non stop. Dziś na przykład nie ma. Śluz w kupie też jest i rzucanie przy piersi. Akurat to ostatnie jest moim zdaniem zwykłym etapem rozwoju. Starszy syn też tak miał. I to może mieć różne przyczyny. Miłosz się rzuca z wielu powodów. Niektórych nie znam. Te które zidentyfikowalam to : mamo, dlaczego mleko leci tak wolno (pierwsze minuty karmienia), mamo dlaczego mleko leci tak szybko (w nocy gdy piersi są przepełnione), mamo nie jestem głodny, mamo chce spać a nie jeść
Dzieci nam rosną i coraz więcej rzeczy będzie im przy jedzeniu przeszkadzać i je rozpraszac. Nie ma to związku z żadną chorobą.
No chyba że...
Dziecko ma plesniawke
Dziecku idzie ząb
Dziecko boli gardło
Etc

Wracamy z usg brzuszka. Wątroba się poprawiła. Hurra!

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, nie bylo mnie kilka dni, ale nadrobilam. U nas ok, mielismy szczepienie we wtorek. Ja bardziej przezylam niz Dominik. Codziennie wychodzimy, bo ladna pogoda. Zapisalam sie na zajecia dla Mam z dziecmi i bylam juz kilka razy. Super sprawa tak troche sie poruszac

Psychox fajnie, ze juz w domku

Ja jeszcze nic nie zorganizowalam w sprawie chrztu
Nie jesteś sama.
My o chrzcie w ogóle nie rozmawiamy. Bo nie mamy pojęcia kogo wziąć na chrzestnych.

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 15:00   #3376
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Kurcze u nas dziś pyknął 3 miesiąc i chyba jakaś alergia się rozwija . Obstawiam bmk. Od środy dużo śluzu w kupie (trochę śluzu zawsze było, ale pediatrzy mówili mi, że to normalne przy kp i ważne, że dobrze przybiera). Miałam jeszcze cień nadziei, że to może przejściowe albo związane z ząbkowaniem, bo mały teraz co chwilę coś gryzie i widać, że już go coś tam swędzi w budzi. Niestety dziś zauważyłam, że na policzkach się jakaś wysypka robi i czerwienieją. Do tego mały przy piersi niespokojny, wierci się, płacze, nie chce jeść . Dla mnie to taka mała katastrofa, bo jestem wegetarianką i jem nabiał codziennie, wprawdzie nie w jakichś ogromnych ilościach, ale np. ser do kanapki albo sałatki, śmietana do zupy, co jakiś czas jakieś naleśniki albo pierogi. Teraz się zastanawiam czy mam od razu biec do lekarza czy jednak zrobić spróbować odstawić nabiał przez weekend i poobserwować. Co myślicie?
Jeśli podejrzewasz alergie na bmk to odstawienie na weekend nic nie da, trzeba odstawić na początek na 2 tygodnie i obserwować. U nas np ciemieniucha nawracała, policzki takie czerwone były.
Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że przy alergii na białko czerwone plamy są na całym ciele a nie tylko na buzi.
U Miłoszka też są plamy. Ale właśnie tylko na buzi i nie non stop. Dziś na przykład nie ma. Śluz w kupie też jest i rzucanie przy piersi. Akurat to ostatnie jest moim zdaniem zwykłym etapem rozwoju. Starszy syn też tak miał. I to może mieć różne przyczyny. Miłosz się rzuca z wielu powodów. Niektórych nie znam. Te które zidentyfikowalam to : mamo, dlaczego mleko leci tak wolno (pierwsze minuty karmienia), mamo dlaczego mleko leci tak szybko (w nocy gdy piersi są przepełnione), mamo nie jestem głodny, mamo chce spać a nie jeść
Dzieci nam rosną i coraz więcej rzeczy będzie im przy jedzeniu przeszkadzać i je rozpraszac. Nie ma to związku z żadną chorobą.
No chyba że...
Dziecko ma plesniawke
Dziecku idzie ząb
Dziecko boli gardło
Etc

Wracamy z usg brzuszka. Wątroba się poprawiła. Hurra!

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Nie jesteś sama.
My o chrzcie w ogóle nie rozmawiamy. Bo nie mamy pojęcia kogo wziąć na chrzestnych.

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Mieliśmy ten sam problem ale udało się wybrać chrzestnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 16:43   #3377
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Hej u nas pod koniec 1 mca i na początku drugiego dzidzius byl okropnie zsypany na buzi karku i dekolcie. Jeszcze przychodzila polozna i mowila ze to typowe alergiczne. Odstawilam nabial na kilka dni (wystarczylo) poprawilo mu sie wiec zrobilam prowokacje i zjadlam znowu sie pogorszylo. Znowu odstawilam na kilka dni az skóra doszla do siebie potem znowu zaczelam jeść i juz nie powrocilo nic.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 16:45   #3378
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Co do chrztu to u nas tez nie ma tematu bo nie mamy kogo wziac. Tzn teoretycznie jakby sie uprzec mamy ale jednak za bardzo nie chcemy tych osób i nie mamy nikogo godnego na to stanowisko.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 18:39   #3379
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że przy alergii na białko czerwone plamy są na całym ciele a nie tylko na buzi.
U Miłoszka też są plamy. Ale właśnie tylko na buzi i nie non stop. Dziś na przykład nie ma. Śluz w kupie też jest i rzucanie przy piersi. Akurat to ostatnie jest moim zdaniem zwykłym etapem rozwoju. Starszy syn też tak miał. I to może mieć różne przyczyny. Miłosz się rzuca z wielu powodów. Niektórych nie znam. Te które zidentyfikowalam to : mamo, dlaczego mleko leci tak wolno (pierwsze minuty karmienia), mamo dlaczego mleko leci tak szybko (w nocy gdy piersi są przepełnione), mamo nie jestem głodny, mamo chce spać a nie jeść
Dzieci nam rosną i coraz więcej rzeczy będzie im przy jedzeniu przeszkadzać i je rozpraszac. Nie ma to związku z żadną chorobą.
No chyba że...
Dziecko ma plesniawke
Dziecku idzie ząb
Dziecko boli gardło
Etc

Wracamy z usg brzuszka. Wątroba się poprawiła. Hurra!

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Nie jesteś sama.
My o chrzcie w ogóle nie rozmawiamy. Bo nie mamy pojęcia kogo wziąć na chrzestnych.

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Pewnie masz rację. Po spacerze zaczerwienienie zeszło a przy piersi mały często sobie gada i się śmieje, więc to faktycznie taki etap rozwoju. tylko ten śluz...strasznie go dużo.


Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Co do chrztu to u nas tez nie ma tematu bo nie mamy kogo wziac. Tzn teoretycznie jakby sie uprzec mamy ale jednak za bardzo nie chcemy tych osób i nie mamy nikogo godnego na to stanowisko.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
U nas też to bardzo niewygodny temat. Póki co siedzimy cicho i dajemy sobie jeszcze czas, chociaż rodzina ciśnie (ale to nie ich dziecko, więc niech spadaja :P). Może na wakacjach ochrzcimy.
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-28, 20:06   #3380
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Pewnie masz rację. Po spacerze zaczerwienienie zeszło a przy piersi mały często sobie gada i się śmieje, więc to faktycznie taki etap rozwoju. tylko ten śluz...strasznie go dużo.



U nas też to bardzo niewygodny temat. Póki co siedzimy cicho i dajemy sobie jeszcze czas, chociaż rodzina ciśnie (ale to nie ich dziecko, więc niech spadaja :P). Może na wakacjach ochrzcimy.
Oj u nas tez co spotkanie czy telefon to pytania i co? kiedy? W koncu zaczelam odpowiadac ze niewykluczone ze Kacper sam podrepcze do chrztu to zdziwienie (zeby nie powiedzieć oburzenie) było pierwsza klasa ha ha

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 20:30   #3381
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Oj u nas tez co spotkanie czy telefon to pytania i co? kiedy? W koncu zaczelam odpowiadac ze niewykluczone ze Kacper sam podrepcze do chrztu to zdziwienie (zeby nie powiedzieć oburzenie) było pierwsza klasa ha ha

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kurcze ale to chyba sprawa rodziców kiedy ochrzcić dziecko i czy w ogóle. My robimy teraz bo zaraz sezon komunijny i po bojach też dogaliśmy się co do chrzestnych ale gdyby nie to pewnie by długo jeszcze trwało. Mała od wczoraj zasypia przed 20 na noc i mam nadzieję że tak zostanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 05:22   #3382
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nam wczoraj dotarły zaproszenia na chrzest. Z chrzestnymi też się zastanawiałam. Potem doszliśmy do wniosku że owszem to ważne ale nie najważniejsze i nie ma co się zastanawiać nad tym wiecznie i wybraliśmy mojego chrześniaka i bliska koleżankę. Miała być moja siostra ale skoro będzie jej syn to jakoś nie bardzo tym bardziej że to młody chłopak. A on sam się zapowiedział że będzie chrzestnym . Mamy też już sukieneczkę. Co jeszcze potrzeba? Chyba rajstopki, buty, szatka biała i świeca? Chciałam jeszcze opaskę na główkę, bo mi się strasznie podobają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 07:31   #3383
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

No dokładnie. Zamiast cicho czekac na ewentualne zaproszenie to co chwile ktos pyta kiedy.


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 07:52   #3384
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Nam wczoraj dotarły zaproszenia na chrzest. Z chrzestnymi też się zastanawiałam. Potem doszliśmy do wniosku że owszem to ważne ale nie najważniejsze i nie ma co się zastanawiać nad tym wiecznie i wybraliśmy mojego chrześniaka i bliska koleżankę. Miała być moja siostra ale skoro będzie jej syn to jakoś nie bardzo tym bardziej że to młody chłopak. A on sam się zapowiedział że będzie chrzestnym . Mamy też już sukieneczkę. Co jeszcze potrzeba? Chyba rajstopki, buty, szatka biała i świeca? Chciałam jeszcze opaskę na główkę, bo mi się strasznie podobają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam rajstopki, nie mam bucikow i opaski ale to już wedle uznania. U nas jest taka tradycja ze szatke kupuje matka chrzestna, a swiece ojciec chrzestny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 07:57   #3385
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Ja mam rajstopki, nie mam bucikow i opaski ale to już wedle uznania. U nas jest taka tradycja ze szatke kupuje matka chrzestna, a swiece ojciec chrzestny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas jest ze cały ubiór kupuje matka chrzestna ale ja nie chce, chce sama wybrać to co mi się podoba.
My chrzcimy 12.05

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 09:13   #3386
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
U nas jest ze cały ubiór kupuje matka chrzestna ale ja nie chce, chce sama wybrać to co mi się podoba.
My chrzcimy 12.05

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Ja sukienke mam też. Tego nigdy nie słyszałam że ubiór matka chrzestna. Jest ro dla mnie nowość, a te rzeczy tyle kosztują że szok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 13:40   #3387
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Ja sukienke mam też. Tego nigdy nie słyszałam że ubiór matka chrzestna. Jest ro dla mnie nowość, a te rzeczy tyle kosztują że szok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja znalazłam na necie piękna sukieneczke za 70 zł ☺ do tego rajstopki, może buciki i jakaś opaskę na główkę. Tyle że nie zamawiam jeszcze bo musze z ta chrzestna pogadać, żeby też nie kupiła ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 19:40   #3388
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Odnośnie ubioru to ja zrobiłam sukienkę na szydełku i do tego butki, bo rajtki miałam z kompletu od jakiej innej sukienki i miały czerwone piętki, więc musiałam je zakryć, nie chciało mi się kupować rajtek specjalnie na tą okazje, bo raczej nie będę jej ubierać czegoś co sama uważam za najgorsza część garderoby. Na wierzch misiowa kurteczka z kapturkiem. Opaski mi się bardzo nie podobają, toteż na głowie miała zwykłą biała czapeczka. Świece kupowal chrzestny, szatke mama chrzestna. Ale sześcioro dzieci było ochrzczonych i byłam zdziwiona bo poza Kornelka jeszcze jedna dziewczynka była ubrana na biało a reszta dzieci w zwykłych pajacach albo bodziakach kolorowych, jakby na spacer wyszli.
Nelka od jakiegoś czasu już nauczyła się (sama!) zasypiać o 19-20, za to zaczyna budzić się co raz wcześniej, ostatnie dwie noce przed szóstą i za nic już spać nie chce ale też była bardzo niespokojna te dwie noce i musiałam wstawać do niej po 4 razy, ale liczę ze może to jeszcze po szczepieniu środowym i jej przejdzie wkrótce.
Ja za to dostałam dziś już kolejny okres j kiepsko sie czuje. Napiernicza mnie w krzyżu i czuje każde włókno mięśniowe w macicy i kroczu, wszystko łącznie z blizna takie obolale jakbym rodziła tydzień temu a nie 15 tygodni....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-29, 19:47   #3389
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Odnośnie ubioru to ja zrobiłam sukienkę na szydełku i do tego butki, bo rajtki miałam z kompletu od jakiej innej sukienki i miały czerwone piętki
Jezu jestem tak zmęczona ze przeczytałam MAJTKI i zastanawiam się jak majtki mogą mieć pięty
Współczuję bólu


Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-30, 03:45   #3390
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dziewczyny ile kup robią Wasze dzieci? Moja od poniedziałku ma większa częstotliwość i zaczynam się martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.