Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-10, 14:42   #4321
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Hej. My dziś byłyśmy na szczepieniu, teraz spokój na pół roku, kolejne jak skończy rok Niunia ma 70 cm i waży 7800g

U nas tez upalnie.

Tez mamy juz truskawy! Werka wcina aż miło patrzeć

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Super że ładnie je. My jesteśmy na etapie że zjada pół słoiczka, czasem kaszke z owocem. Jutro planuje jej ugotować marchewke i zobacze czy zje jak dostanie do ręki. Czy Wasze dzieci podnoszą już pupe do raczkowania? Nasza się dźwiga i się zastanawiam czy to nie za wcześnie. Fizjo jak narazie nie przyjeżdża bo wyszliśmy na prostą ale chyba jak już zdrowe dziewczyny będą to zadzwonie i się umowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-10, 15:16   #4322
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Wreszcie był facet i nam moskitiery w oknach zamontowal. Będzie można okno otworzyć bez strachu przed komarami i robalami
Jest tak gorąco że w domu siedzimy.
Jeżeli marchewka małego trochę zatwardzila to co teraz? Czekać trochę i podać z czymś innym? Bo mam jarzynowa i marchewkowa z ryżem w kolejce i nie wiem co teraz. Może brokuła sprobuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas dzisiaj wjechała marchewka i obawiam się właśnie o to zatwierdzenie. Jaka u Was kolejność podawania warzyw/owoców była?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, byłyśmy u lekarza z Mają już lepiej więc kamień z serca. W piątek jeszcze mamy przyjść na kontrolę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To kamień z serca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-10, 18:09   #4323
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Już pisałam że akurat ja odradzam sama marchewkę. Ale u nas są zatwardzenia, nie znaczy to że u was będą.
Staram się podawać makrogole ale Zosia nie chce ich pić i już ;(. Także różne miksy wymyślam, ciężko to idzie.
A je bardzo chętnie. Szkoda że nie mamy sprawdzonych truskaweczek bo bym jej dała.
My w czwartek pneumokoki i potem planuje wprowadzić mięsko. U nas w niedzielę 7 miesięcy... Zaczyna mi to coraz szybciej umykać....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-10, 22:25   #4324
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj wjechała marchewka i obawiam się właśnie o to zatwierdzenie. Jaka u Was kolejność podawania warzyw/owoców była?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

To kamień z serca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas najpierw była dynia , potem ziemniak z dynią, jabłko z dynią, marchewka, marchewka z jabłkiem. Nie smakuje mu jabłko. Najlepiej jadł marchewkę. Może jutro spróbuje brokuł bo zrobiłam przerwę bo dostał krostek na lokciach i nóżkach ale to chyba potowki. Ogólnie jakoś tak nam to mozolnie idzie. Przy starszym to dużo szybciej to szło ale nawet przez myśl mi nie przeszło że może być na coś uczulony i w zasadzie co 2 dzień wprowadzalam nowość. A tu się cykam i jeden słoiczek na tydzień. Bo weekendy ciągle jakieś wyjazdy i imprezy i pozostaje tylko na tygodniu próbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 07:57   #4325
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Www u nas najpierw marchewką i to był błąd. Potem dynia, dynia i słodki ziemniak, potem brokuł, brokuł groszek i cukinią, potem gruszka, śliwką suszona, jabłko, banan, mango, potem kaszki owsianka manna i 5 zbóż. W międzyczasie jajko (niestety były krostki), w piątek chce wprowadzić mięsko jeszcze nie wiem które mam w słoiczku z indykiem lub z królikiem danie, zobaczymy. W międzyczasie jeszcze dostała świeżego uparowanego brokuła, kalafiora, ziemniaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 08:06   #4326
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Z ciekawostek Nelke zapiera kasza manna. Generalnie często nie jestem w stanie stwierdzić co u niej działa zapierajaco bo gotuje najczęściej na dwa dni i jeden dzień plastelina a po drugim dniu tego samego bez problemu, więc obstawiam jakieś inne przygodne czynniki. Ale po kaszy powtorzylo mi się to już kilka razy, więc jej jestem pewna.

Sent from my SM-J510FN using Wizaz Forum mobile app
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 08:33   #4327
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Jak czytam Was o tym rozszerzaniu to jestem przerażona

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-11, 08:54   #4328
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Już pisałam że akurat ja odradzam sama marchewkę. Ale u nas są zatwardzenia, nie znaczy to że u was będą.
Staram się podawać makrogole ale Zosia nie chce ich pić i już ;(. Także różne miksy wymyślam, ciężko to idzie.
A je bardzo chętnie. Szkoda że nie mamy sprawdzonych truskaweczek bo bym jej dała.
My w czwartek pneumokoki i potem planuje wprowadzić mięsko. U nas w niedzielę 7 miesięcy... Zaczyna mi to coraz szybciej umykać....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My zaczęliśmy od dyni, potem brokuł i marchewka i póki co kupy tak często jak były. Maluch się krzywi, ale wcina . Największe cierpienie jest jak mu dam trochę wody, taka mina "oszukałaś mnie" .


Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Jak czytam Was o tym rozszerzaniu to jestem przerażona

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Heh, ja też. W ogóle ja się naczytałam na różnych blogach jak i co wprowadzać, a tak naprawdę wczoraj stwierdziłam, że mam mętlik w głowie i niewiele wiem. Np. co dalej z karmieniem - bo póki co jak podaje powiedzmy pół słoiczka, to potem wjeżdża pierś, ale jak już podam słoiczek (czy tam jego domowy odpowiednik) jako samodzielny posiłek, to też potem pierś?
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 09:16   #4329
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
My zaczęliśmy od dyni, potem brokuł i marchewka i póki co kupy tak często jak były. Maluch się krzywi, ale wcina . Największe cierpienie jest jak mu dam trochę wody, taka mina "oszukałaś mnie" .



Heh, ja też. W ogóle ja się naczytałam na różnych blogach jak i co wprowadzać, a tak naprawdę wczoraj stwierdziłam, że mam mętlik w głowie i niewiele wiem. Np. co dalej z karmieniem - bo póki co jak podaje powiedzmy pół słoiczka, to potem wjeżdża pierś, ale jak już podam słoiczek (czy tam jego domowy odpowiednik) jako samodzielny posiłek, to też potem pierś?
To ja robie inaczej, pewnie to błąd. Chce rozszerzać poprzez probowanie smaków i na razie podaje około 1h-1,5h po piersi. Na razie nie chce żeby rozszerzanie zastąpiło ktores karmienie, dopiero z czasem jak wypróbujemy warzywa i owoce i jak przejdziemy do kaszek, to będę stopniowo eliminować 1-2 karmienia. Zakładałam że będę kp około pół roku i w sierpniu chciałabym skończyć. Z jednej strony mi żal przestać kp, z drugiej muszę się wziąć za siebie, czyli wrócić do metforminy (miałam stan przedcukrzycowy i teraz pewnie też mam, bo waga stoi w miejscu) i suplementów, które brałam na Hashimoto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 09:47   #4330
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość

My mamy ogrodek dzialkowy wiec wczoraj zrobilismy grilla. Opalilam sie na raka, a dzieciaki wybawily się na lonie natury. I mamy juz pelno swoich truskawek! Mniam
My tez mamy ogrodek dzialkowy, super sprawa. Starszak uwielbia pomagac, sadzic, podlewac, zbierac trosawki z krzaczka. Fajny sposob na spedzanie czasu z dzieciakami.


Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, byłyśmy u lekarza z Mają już lepiej więc kamień z serca. W piątek jeszcze mamy przyjść na kontrolę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dobrze ze juz lepiej
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 10:38   #4331
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dziewczyny podziwiam Was za te ogródki. Ja nie lubię robić takich rzeczy, wcale tego nie czuje. U nas na ogrodIe trawka i tuje. Straszny dziś ukrop, niby wieje ale jest strasznie gorąco. Zaraz muszę się zabrać za oboad a tak mi się nie chce i ta wiecznie ciągnąca się nauka. Chciałabym już być po egzaminach i jeszcze żeby je wszystkie zdać. Może gdyby starsza była w żłobku byłoby łatwiej. Znalazłam dla Mai żłobek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-11, 10:48   #4332
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
To ja robie inaczej, pewnie to błąd. Chce rozszerzać poprzez probowanie smaków i na razie podaje około 1h-1,5h po piersi. Na razie nie chce żeby rozszerzanie zastąpiło ktores karmienie, dopiero z czasem jak wypróbujemy warzywa i owoce i jak przejdziemy do kaszek, to będę stopniowo eliminować 1-2 karmienia. Zakładałam że będę kp około pół roku i w sierpniu chciałabym skończyć. Z jednej strony mi żal przestać kp, z drugiej muszę się wziąć za siebie, czyli wrócić do metforminy (miałam stan przedcukrzycowy i teraz pewnie też mam, bo waga stoi w miejscu) i suplementów, które brałam na Hashimoto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze robisz. Tak się powinno rozszerzać, stały pokarm ok godzinę po karmieniu i w niewielkich ilościach, ja tak robiłam przez ponad miesiąc zeby mala poznala smaki, dopiero jak zrobiłam sobie bazę smakowa to zaczęłam robić papki i zupki i podawać stopniowo w większej ilości i wtedy juz zupka w czasie posilku i piers na dobicie. Jeszcze nie doszłam do pełnego posiłku, mała nie chce tyle jeść, chciałabym wyeliminować jedno karmienie niedługo ale skoro ona jeszcze nie chce to będę to robić powoli. Jak osiągniemy objętość słoiczka albo ciut więcej to będę eliminować karmienie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 10:52   #4333
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny podziwiam Was za te ogródki. Ja nie lubię robić takich rzeczy, wcale tego nie czuje. U nas na ogrodIe trawka i tuje. Straszny dziś ukrop, niby wieje ale jest strasznie gorąco. Zaraz muszę się zabrać za oboad a tak mi się nie chce i ta wiecznie ciągnąca się nauka. Chciałabym już być po egzaminach i jeszcze żeby je wszystkie zdać. Może gdyby starsza była w żłobku byłoby łatwiej. Znalazłam dla Mai żłobek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A Ja podziwiam za ogarnianie 2 w domu. Mój starszy to w zerowce i ok 15-16 to przywoze. Więc jest zdecydowanie łatwiej.
Dziś mega gorąco i ten wiatr... chyba dopiero wieczorem na spacer wyjdziemy.
Czy wasze dzieci też tak się kręcą w nocy? Mój to na boki się ciągle przekreca albo na brzuszek. I przez to często przesikuje się bokiem i muszę przebierać 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 10:54   #4334
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Dobrze robisz. Tak się powinno rozszerzać, stały pokarm ok godzinę po karmieniu i w niewielkich ilościach, ja tak robiłam przez ponad miesiąc zeby mala poznala smaki, dopiero jak zrobiłam sobie bazę smakowa to zaczęłam robić papki i zupki i podawać stopniowo w większej ilości i wtedy juz zupka w czasie posilku i piers na dobicie. Jeszcze nie doszłam do pełnego posiłku, mała nie chce tyle jeść, chciałabym wyeliminować jedno karmienie niedługo ale skoro ona jeszcze nie chce to będę to robić powoli. Jak osiągniemy objętość słoiczka albo ciut więcej to będę eliminować karmienie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jednak intuicja matczyna nie zawiodła A o jakiej objętości słoiczka piszesz, bo słoiczki są różnej wielkości, około 120 g?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 10:59   #4335
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
To jednak intuicja matczyna nie zawiodła A o jakiej objętości słoiczka piszesz, bo słoiczki są różnej wielkości, około 120 g?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak 120-130g.
Nelka się póki co nie przekreca w nocy, ale ostatnio lubi spać na boku. Czasem jej się zdarzy przekręcić w poziomie i leży w poprzek łóżeczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 10:59   #4336
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
A Ja podziwiam za ogarnianie 2 w domu. Mój starszy to w zerowce i ok 15-16 to przywoze. Więc jest zdecydowanie łatwiej.
Dziś mega gorąco i ten wiatr... chyba dopiero wieczorem na spacer wyjdziemy.
Czy wasze dzieci też tak się kręcą w nocy? Mój to na boki się ciągle przekreca albo na brzuszek. I przez to często przesikuje się bokiem i muszę przebierać 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj tez sie kreci i wierci, na brzuch tez kombinuje ale mu nie wychodzi, bo przysuwa się do jednego boku łóżeczka i zwyczajnie nie ma już miejsca żeby się przekręcić Wiktor się non stop wykopuje z kocyka. Nic dziwnego, w takie upały to ja też miejsca w łóżku nie mogłam sobie znaleźć. W dzień mamy uchylone okno w sypialni, a na noc jeszcze się cykam, choć temperatura cały czas 28 stopni w sypialni się utrzymuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 11:04   #4337
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja mam okna na przestrzal i w dzień są pouchylane z obu stron więc przyjemny wiaterek wieje, a Nela jest na podlodze, trochę z boku od tego przeciągu. W nocy muszę mieć otwarte okno w sypialni bo bym się udusila.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 11:45   #4338
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Ja mam okna na przestrzal i w dzień są pouchylane z obu stron więc przyjemny wiaterek wieje, a Nela jest na podlodze, trochę z boku od tego przeciągu. W nocy muszę mieć otwarte okno w sypialni bo bym się udusila.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas okno uchylone i w naszej łazience więc w sypialni lekki przeciąg.
Ale zauważyłam że jak na noc założyłam mu tylko body na długi rękaw to lepiej spał. Wcześniej miał na krótki to miał bardzo zimne ręce i bardzo się kręcił.
Jak wstanie to daje brokuła, U nas też ok 1h po karmieniu,albo po drzemce. Bo drzemki zazwyczaj wypadają po karmieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 12:08   #4339
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
A Ja podziwiam za ogarnianie 2 w domu. Mój starszy to w zerowce i ok 15-16 to przywoze. Więc jest zdecydowanie łatwiej.
Dziś mega gorąco i ten wiatr... chyba dopiero wieczorem na spacer wyjdziemy.
Czy wasze dzieci też tak się kręcą w nocy? Mój to na boki się ciągle przekreca albo na brzuszek. I przez to często przesikuje się bokiem i muszę przebierać 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Nasz się przekręca na brzuch i się wybudza, po czym najczęściej zaczyna sobie gadać i się bawić . Nie przesikuje się, ale przez to, że ciągle chce być na brzuchu zaczął znów ulewać i muszę praktycznie codziennie prześcieradło mu zmieniać.
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-11, 12:58   #4340
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
A Ja podziwiam za ogarnianie 2 w domu. Mój starszy to w zerowce i ok 15-16 to przywoze. Więc jest zdecydowanie łatwiej.
Dziś mega gorąco i ten wiatr... chyba dopiero wieczorem na spacer wyjdziemy.
Czy wasze dzieci też tak się kręcą w nocy? Mój to na boki się ciągle przekreca albo na brzuszek. I przez to często przesikuje się bokiem i muszę przebierać 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasza śpi na brzuchu codziennie ewentualnie na boku ale to rzadko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 16:58   #4341
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja podaję posiłek godzinę do półtorej po kp. Jak zje ile chce to proponuję wodę na popicie ( zaczęła trochę pić prosto z butelki) i bezpośrednio po pierś. Zwykle jeszcze się cycem dojada. I to co zauważyłam że po to takim posiłku stałym z kp to do kolejnego karmienia jest prawie 3 godziny, normalnie kp co około 2 godziny.
Mała się troszkę wyregulowała, rano ok 7 kp potem 8:30 kaszka z owocami z kp. Potem jakaś drzemka (tu godzinowo różnie) i kp i około 13 lub 14 jak wypadnie drugi posiłek stały z kp i znów drzemka. Czasem trzecia drzemka w ciągu dnia, o 20.30 spanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 17:10   #4342
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Super że się wyregulowala. U nas gpdzinowo różnie wypada bo zależy o której wypadnie pierwszy posiłek, czasem 7 czasem 8, i każdy kolejny jest 3h po poprzednim. Teraz w te upały jedynie pierś ma częściej jeśli nie chce pić wody bo różnie to u nas z ta woda bywa. Regularnie dostaje obiadek koło 13-14, a kasze czasem na śniadanie ale nie codziennie. Spać zwykle chodziło koło 20.30 ale ostatnio już drugi tydzień się popsuło i chodzi spać godzinę później ale wcale nie wstaje później....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 19:09   #4343
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Lust: zamiast zmieniać prześcieradło radzę kupić podkład taki co przepuszcza powietrze a wilgoć nie i to na prześcieradło i na to pieluszkę flanelową. Ja tak robiłam. Teraz kładę sama pieluszkę flanelową tam gdzie mała ma główkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 19:19   #4344
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

A ja mam wieczorny armagedon bo kłade spać obie dziewczynki w pokojach mamy 28 stopni i jest istna tragedia. Ja ledwo już zipie. Co do rytmu u nas też już myślę w miate uregulowany tylko teraz jak taka pogoda i choroby to Maja różnie ze spaniem ale ogólnie nie narzekam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 20:29   #4345
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Asioka pytalas o podnoszenie pupy do raczkowania. Moj tez podnosi (i sie buja, widzieli to fizjo i nie komentowali nic ze to niedobrze czy za szybko. Jednoczesnie mlody ćwiczy czolganie sie .



Moj Adas dostal ziemniaka, marchewke, brokuła, jablko, banan, truskawka, gluten, dzis batata. Musze dac jeszcze seler i pietruche, a potem jajo. Najpier sie daje bialko czy zoltko?
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 20:34   #4346
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Asioka pytalas o podnoszenie pupy do raczkowania. Moj tez podnosi (i sie buja, widzieli to fizjo i nie komentowali nic ze to niedobrze czy za szybko. Jednoczesnie mlody ćwiczy czolganie sie .



Moj Adas dostal ziemniaka, marchewke, brokuła, jablko, banan, truskawka, gluten, dzis batata. Musze dac jeszcze seler i pietruche, a potem jajo. Najpier sie daje bialko czy zoltko?
Obecnie już nie ma to znaczenia i można dam całe jajko od razu ale jeśli chcesz być ostrożna to najpierw zoltko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 20:58   #4347
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja dziś zrobiłam młodemu dzień rewolucji. I najpierw dałam wody w bidonie (była świetna zabawa polegająca na gryzieniu rurki i pluciu do niej ) a potem dałam mu dyni. Pluł i nic nie polknal. Patrzył na mnie z miną : co to ma być? Także sukcesu nie było. Jutro podejście numer dwa.

Miłosz jest strasznie ruchliwy. Obraca się w obie strony, podnosi się w łóżeczku i w wózku. Próbuje wyjść. Pełza. W ogóle nie ma mowy o lezeniu na plecach, chyba że twardo śpi. W nocy też się obraca na brzuch i przemieszcza po łóżku. Boję się że w końcu spadnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 22:07   #4348
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

A U nas sukces z brokulem. Już nie wypycha językiem tylko polyka. I nie wiem czy mu tak zasmakowal czy po prostu już to kolejna nowość i coraz lepiej je. W każdym razie śmierdzi to przeokrutnie chyba w następnym tygodniu dam kaszke bo sporo kupiłam i trzeba wykorzystać
Teraz mały śpi na brzuszku. Starszy nigdy tak nie spał. Jejku jak różne potrafią być dzieci.
Czy u was też tak gryzą komary?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-11, 22:32   #4349
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
A U nas sukces z brokulem. Już nie wypycha językiem tylko polyka. I nie wiem czy mu tak zasmakowal czy po prostu już to kolejna nowość i coraz lepiej je. W każdym razie śmierdzi to przeokrutnie chyba w następnym tygodniu dam kaszke bo sporo kupiłam i trzeba wykorzystać
Teraz mały śpi na brzuszku. Starszy nigdy tak nie spał. Jejku jak różne potrafią być dzieci.
Czy u was też tak gryzą komary?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak u nas komarów pełno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-12, 05:20   #4350
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzieki Kamaska. Nie wiedziałam ze az tak sie zmieniaja wytyczne. Pogubic sie idzie.
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.