Koloryzacja w domu? Nic trudnego! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego!

Notka

Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego! Uwaga! Weź udział w konkursie i wygraj jeden z dziesięciu mega-zestawów Delia, w skład których wchodzą kosmetyki do pielęgnacji włosów oraz kosmetyki kolorowe. Co musisz zrobić? Weź udział w dyskusji, załóż swój wątek na tym dedykowanym forum. Opowiedz o swoich przygodach i doświadczeniach z koloryzacją w domu, sprawdzonych sposobach na szybkie, łatwe i przyjemne farbowanie włosów.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-09-22, 15:46   #1
kociaczeq17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 186

Koloryzacja w domu? Nic trudnego!


Witam

Chciałabym się podzielic z Wami moją wiedzą na temat szybkiego i łatwego farbowania włosów w domu


Na początek chciałam opisac moje przygody z farbowaniem
Jeżeli ktoś chciałby zobaczyc efekty- załaczam obrazek.
No więc od początku. Z natury jestem brunetką ( 1 obrazek w załączniku) , ale w tzw. okresie dojrzewania chciałam sprobowac czegoś nowego, dlatego też poprosiłam koleżankę o pofarbowanie mi włosów. Zrobiła to, wyglądało przepięknie. Piękne, zdrowe, brązowe włosy, przeplatały się z delikatnymi refleksami blond (obrazek nr 2 w załączniku) No ale niestety, nie trwało to zbyt długo, dlatego, że zaczęły pojawiac się odrosty, włosy były w coraz gorszym stanie, dlatego też postanowiłam zrobic kolejny raz balejaż ( obrazek nr 3 w załączniku) Kolor jak widac nie był zbyt ładny, dlatego też postanowiłam, że było to moje ostatnie rozjaśnianie włosów. Wróciłam do naturalnego koloru włosów ( obrazek nr 4 w załączniku) i jestem bardzo zadowolona.


Pamiętaj o tym zawsze, gdy farbujesz włosy!


- Do mycia włosów farbowanych używaj szamponów i odżywek (do włosów farbowanych ) Kolor utrzyma się dłużej

- Nie trzymaj farby na włosach krócej niż podaje instrukcja.

- Do farbowania załóż stary podkoszulek i weź stary ręcznik. Umazaną farbą tkanine bardzo trudno doprac!

- Żadnej farby nie odkładaj do kolejnego farbowania! Otwarty produkt szybko się psuje, a co za tym idzie może nam przy kolejnym farbowaniu zniszczyc włosy.


Balejaż


Balejaż najlepiej wygląda, gdy odcień farby różni się od naturalnego koloru o około 2-3 tony.

1) Przygotowuję kilkanaście pasków folii aluminiowej o szerokości około 15cm. Będą nam potrzebne do zawijania w nie pomalowanych kosmyków, tak by nie pobrduzic reszty włosów
2) Wyciągam grzebieniem z 'iglastą' końcówką kosmyki włosów, które chcę zafarbowac i uważnie nakładam farbę. Starajmy się to robic tak, by włosy były zafarbowane od samego czubka głowy( robimy to bardzo uważnie )
3) Czekam tyle ile jest napisane na ulotce dołączonej do farby, głównie jest to około 30 minut.
4) Ściągam folie i spłukuję włosy.
5) Po spłukaniu koloryzatora i dwukrotnym umyciu włosów szamponem, nakładam sporą ilośc regenerującej odżywki. Trzymamy ją na włosach około 7 minut, wówczas włosy będą jedwabiście miękkie.


Uwaga! Balejaż - szczególnie ten w kolorze blond, powinnyśmy robic nie częściej niż raz na 3 miesiące! Nakładany za często rozjaśniacz wysuszy nam włosy i sprawi, że staną się sztywne.


Ton w ton

Pogłębia naturalny kolor włosów lub zmienia ich odcień w zależności od typu farby jaką wybierzesz.

- Przed koloryzacją nie myj włosów, warstwa tłuszczu na skórze włosów chroni cebulki przed szkodliwymi składnikami farb.
- Jeśli masz zniszczone włosy najpierw zafarbuj tylko jedno pasemko ukryte pod innymi włosami i sprawdź efekt.

Proces farbowania calych włosów jest bardzo prosty i zamieszczony jest na ulotce

Ciekawostki :

~ Po spłukaniu farby i umyciu włosów szamponem, do ostatniego płukania dodaję kieliszek octu winnego z ciemnych winogron ( kupuję go w supermarkecie) Włosy pięknie lśnią i nowy kolor trzyma się dłuzej.
~ Po farbowaniu włosów podcinam końcówki, ponieważ przesuszone końcówki gorzej przyjmują farbę i często są jaśniejsze niż reszta włosów
~ Ważne! Farbą do włosów nigdy nie farbuj brwi!! Do farbowania brwi używam henny
~ Nie zabrudzisz skóry wzdłuż linii włosów jeśli przed nałożeniem farby posmarujesz je wazeliną


Edytowane przez kociaczeq17
Czas edycji: 2010-09-22 o 19:26
kociaczeq17 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.