plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-25, 15:45   #1531
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Nashka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Mam jeszcze parę pytań, strasznie boję się zacząć stosować plastry. Może to głupie ale ciężko mi przekonać się do "teoretycznej" metody antykoncepcji (pozwolicie że tak to nazwę, mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi). Do tej pory używaliśmy prezerwatyw. Wiem że mają mniejszą skuteczność, jednak to one mnie bardziej przekonują (jestem osobą która bardziej ufa praktycznym działaniom a hormony działają niezależnie ode mnie :P). Tak wiem że to mój błąd ale wydaje mi się że to raczej naturalne że mam takie obawy jednak chcę się przekonać bo bardzo zależy mi na tym żeby z partnerem zbliżyć się aż w takim naturalnym stopniu Chciałam dowiedzieć się jakie są wasze odczucia, czy tylko ja boję się faktu że partner może kończyć we mnie (bo tego na pewno też chcę spróbować). Jakoś na początku lipca wypada mi okres i nie możemy się już doczekać żeby zacząć używać plastrów
Też się kiedyś bałam. Tyle, że jeżeli naprawdę odpowiednio je stosujesz, czyli sprawdzasz czy plaster jest na miejscu i pamiętasz o dniu zmiany, to wszystko jest ok. Plastry są też o tyle wygodne, że nie musisz przejmować się biegunką, wymiotami czy większością interakcji z lekami, bo hormony wchłaniają się przez skórę do krwiobiegu.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 01:04   #1532
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dziewczyny, chciałabym przejść z plastrów na tabletki. Moje problemy gastryczne trochę się unormowały więc nie ma już przeciwwskazań do brania tabletek.
Chciałabym przejść na vibin mini (moja lekarka przepisuje anty na zasadzie prób i błędów, a te mają zbliżony poziom hormonów + mają moczopędny drospirenon). Jednak mam problem - 16 lipca wyjeżdżam na wakacje i nie chciałabym plamić przez ten czas. Przy przejściu z jednej metody na drugą mogą pojawić się podobne skutki uboczne jak przy rozpoczynaniu antykoncepcji? Tym bardziej, że nie chcę robić tygodniowej przerwy między opakowaniami, bo krwawienie wystąpiłoby w pierwszym tygodniu wyjazdu.
Mogłabym zacząć już teraz tabletki, ale mam zakupione już opakowanie plastrów. Nie wiem czy kupować potem następne i poczekać ze zmianą na powrót z wakacji (co wiąże się z nieestetycznym i brudzącym się plastrem...) czy mogę zacząć już przed.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 06:56   #1533
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałabym przejść z plastrów na tabletki. Moje problemy gastryczne trochę się unormowały więc nie ma już przeciwwskazań do brania tabletek.
Jeśli mogę zapytać, jakie problemy gastryczne masz na myśli? Pytam, bo z tego samego powodu przechodzę na plastry od dzisiaj i ciekawa jestem czy faktycznie coś pomogą

Dziewczyny, czytałam ulotkę, ale wolę się upewnić: nowy plaster w ,, dniu zmiany plastra" mogę przykleić o dowolnej porze?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 09:34   #1534
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

O dowolnej. Masz 24 godziny na to
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 11:24   #1535
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
O dowolnej. Masz 24 godziny na to
Ok, dziękuję
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 11:38   #1536
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Jeśli mogę zapytać, jakie problemy gastryczne masz na myśli? Pytam, bo z tego samego powodu przechodzę na plastry od dzisiaj i ciekawa jestem czy faktycznie coś pomogą

Dziewczyny, czytałam ulotkę, ale wolę się upewnić: nowy plaster w ,, dniu zmiany plastra" mogę przykleić o dowolnej porze?
Sprawa unormowała się nie z powodu plastrów, ale ona uniemożliwiała mi przyjmowanie tabletek
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 12:10   #1537
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Sprawa unormowała się nie z powodu plastrów, ale ona uniemożliwiała mi przyjmowanie tabletek
Aha
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-28, 13:03   #1538
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałabym przejść z plastrów na tabletki. Moje problemy gastryczne trochę się unormowały więc nie ma już przeciwwskazań do brania tabletek.
Chciałabym przejść na vibin mini (moja lekarka przepisuje anty na zasadzie prób i błędów, a te mają zbliżony poziom hormonów + mają moczopędny drospirenon). Jednak mam problem - 16 lipca wyjeżdżam na wakacje i nie chciałabym plamić przez ten czas. Przy przejściu z jednej metody na drugą mogą pojawić się podobne skutki uboczne jak przy rozpoczynaniu antykoncepcji? Tym bardziej, że nie chcę robić tygodniowej przerwy między opakowaniami, bo krwawienie wystąpiłoby w pierwszym tygodniu wyjazdu.
Mogłabym zacząć już teraz tabletki, ale mam zakupione już opakowanie plastrów. Nie wiem czy kupować potem następne i poczekać ze zmianą na powrót z wakacji (co wiąże się z nieestetycznym i brudzącym się plastrem...) czy mogę zacząć już przed.
Ja bym zaczekała. Po prostu wykorzystała to opakowanie plastrów i po urlopie przeszła na tabletki.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 13:52   #1539
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Ja bym zaczekała. Po prostu wykorzystała to opakowanie plastrów i po urlopie przeszła na tabletki.
Przed urlopem czeka mnie opakowanie plastrów + kolejne w trakcie, bez robienia tygodniowej przerwy by przesunąć krwawienie.
Przez pierwszy tydzień wyjazdu (2 plaster) będę spuchnięta, +4-5cm w obwodach (z 58cm w talii do 63, z 68cm w pasie do 73cm), czuję się wtedy naprawdę ciężko, niekomfortowo. Nie dopinam się w spodnie wręcz...

Jedyny powód, który mnie blokuje przed zmianą na tabletki w trakcie wyjazdu to to, że boję się plamień. Wkładka higieniczna bardzo odznaczałaby się w stroju kąpielowym (w białym kolorze tym bardziej).
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 15:10   #1540
lady_77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 80
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
. Przy przejściu z jednej metody na drugą mogą pojawić się podobne skutki uboczne jak przy rozpoczynaniu antykoncepcji?
Podbijam, sama jestem ciekawa :P
lady_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 15:16   #1541
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lady_77 Pokaż wiadomość
Podbijam, sama jestem ciekawa :P
No mogą wystąpić. W końcu to często zmiana dawki hormonów lub na inny składnik czy pomocnicze składniki.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 11:48   #1542
kotek211
Raczkowanie
 
Avatar kotek211
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 156
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

**
__________________
'lecz nie wiedzą o tym, że najgorzej w życiu to samotnym być' – Ryszard Riedel

Edytowane przez kotek211
Czas edycji: 2015-09-04 o 22:21
kotek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 13:02   #1543
lady_77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 80
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kotek211 Pokaż wiadomość
a zdarzyło sie komuś nie mieć krwawienia z odstawiena w czasie przerwy po odklejeniu 3 plastra?
Mi się jeszcze nie zdarzyło, ale wiem, że tak może być i to normalne. Przejmować można się dopiero, kiedy po kolejnym opakowaniu nie wystąpi krwawienie.
lady_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 15:36   #1544
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kotek211 Pokaż wiadomość
a zdarzyło sie komuś nie mieć krwawienia z odstawiena w czasie przerwy po odklejeniu 3 plastra?
Mi przez ok. 5 lat stosowania nie zdarzyła się taka sytuacja.
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 15:47   #1545
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kotek211 Pokaż wiadomość
a zdarzyło sie komuś nie mieć krwawienia z odstawiena w czasie przerwy po odklejeniu 3 plastra?
stosowałam plastry 3 lata i nie miałam takiej sytuacji.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 17:33   #1546
kotek211
Raczkowanie
 
Avatar kotek211
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 156
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

**
__________________
'lecz nie wiedzą o tym, że najgorzej w życiu to samotnym być' – Ryszard Riedel

Edytowane przez kotek211
Czas edycji: 2015-09-04 o 22:21
kotek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 18:02   #1547
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kotek211 Pokaż wiadomość
Kurcze bo osttanio jak odkleiłam w niedziele to we wtorek miałam. a Dziś już sroda sie kończy i nic i zaczynam sie martwić
Przecież w każdym dniu przerwy może wystąpić krwawienie z odstawienia. Minęły raptem 3 dni a Ty już panikujesz co jak nie będzie
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 18:06   #1548
kotek211
Raczkowanie
 
Avatar kotek211
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 156
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

**
__________________
'lecz nie wiedzą o tym, że najgorzej w życiu to samotnym być' – Ryszard Riedel

Edytowane przez kotek211
Czas edycji: 2015-09-04 o 22:21
kotek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 18:45   #1549
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kotek211 Pokaż wiadomość
Gdybym nie miała powodów to bym sie nie martwiła, może to przez spadek wagi, ale bez przesady dopiero jestem po 2 opakowaniu.
No nie masz powodu
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 18:49   #1550
kotek211
Raczkowanie
 
Avatar kotek211
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 156
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

**
__________________
'lecz nie wiedzą o tym, że najgorzej w życiu to samotnym być' – Ryszard Riedel

Edytowane przez kotek211
Czas edycji: 2015-09-04 o 22:20
kotek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 19:10   #1551
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kotek211 Pokaż wiadomość
Mo dobrze, nie musisz sie załamywać, po prostu sie zapytałam.
No zapytałaś ale proszę Cię, nie masz się czym martwić, nie szukaj dziury w całym bo stresu nie potrzebujesz na zapas wiesz, to drugie opakowanie dopiero więc i mogło Ci się jeszcze nie ustawić krwawienie na jeden, konkretny dzień a ja i na tabletkach po 2 latach stosowania nagle ni stąd ni zowąd zamiast 3 dnia przerwy, dostałam krwawienia 5 dnia.
Idź, zjedz kolację i obejrzyj film albo poczytaj, nie myśl o tym bo to tylko Cię stresuje
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 19:12   #1552
kotek211
Raczkowanie
 
Avatar kotek211
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 156
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

**
__________________
'lecz nie wiedzą o tym, że najgorzej w życiu to samotnym być' – Ryszard Riedel

Edytowane przez kotek211
Czas edycji: 2015-09-04 o 22:21
kotek211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 08:58   #1553
Sasha0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Question Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Hej. Właśnie dziś przykleiłam po raz pierwszy plaster, wcześniej brałam tabletki ale ze wzglądu na problemy z układem pokarmowym musiałam zmienić formę antykoncepcji na plastry. Ale mniejsza z tym...
Przykleiłam plaster na brzuch ( w ulotce pisze że na partie nie owłosione , a ja na ramionach mam delikatny meszek :/ ) I teraz patrzę na ten plaster na brzuchu i widzę że po środku plastra przez całą długość jak np. siedzę robi się tunelik , niby przylega ale ten tunelik mnie bardzo niepokoi no i troszkę się marszczy. Jestem po 4 ciążach , nie mam płaskiego brzuszka , ani też jakiejś wielkiej oponki , ot taki normalny :/ ale boję się że jak będę się kąpać to woda dostanie się pod plaster i całą antykoncepcję szlak trafi . I co ja mam teraz z tym zrobić ?
Sasha0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 10:10   #1554
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Sasha0 Pokaż wiadomość
Hej. Właśnie dziś przykleiłam po raz pierwszy plaster, wcześniej brałam tabletki ale ze wzglądu na problemy z układem pokarmowym musiałam zmienić formę antykoncepcji na plastry. Ale mniejsza z tym...
Przykleiłam plaster na brzuch ( w ulotce pisze że na partie nie owłosione , a ja na ramionach mam delikatny meszek :/ ) I teraz patrzę na ten plaster na brzuchu i widzę że po środku plastra przez całą długość jak np. siedzę robi się tunelik , niby przylega ale ten tunelik mnie bardzo niepokoi no i troszkę się marszczy. Jestem po 4 ciążach , nie mam płaskiego brzuszka , ani też jakiejś wielkiej oponki , ot taki normalny :/ ale boję się że jak będę się kąpać to woda dostanie się pod plaster i całą antykoncepcję szlak trafi . I co ja mam teraz z tym zrobić ?
Nic nie robić i przede wszystkim nie martwić się. Tak się już dzieje z plastrami że czasem się marszczą czy robią się tunele malutkie ale to nie powoduje że przestają działać. Spokojnie, wszystko jest dobrze.

A na ramionach też mam mały meszek ale przyklejałam tam kilka razy plastry. Przestałam tylko dlatego że akurat na ramionach robiło mi się jakby uczulenie i skóra była sucha i czerwonawa w miejscu plastra przez kilka dni po odklejeniu.

Edytowane przez aKatia
Czas edycji: 2015-07-03 o 10:13
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 10:29   #1555
Sasha0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
Nic nie robić i przede wszystkim nie martwić się. Tak się już dzieje z plastrami że czasem się marszczą czy robią się tunele malutkie ale to nie powoduje że przestają działać. Spokojnie, wszystko jest dobrze.

A na ramionach też mam mały meszek ale przyklejałam tam kilka razy plastry. Przestałam tylko dlatego że akurat na ramionach robiło mi się jakby uczulenie i skóra była sucha i czerwonawa w miejscu plastra przez kilka dni po odklejeniu.


Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz Czyli po prostu mam wyluzować , troszkę ulżyło ale mimo to gdzieś tam w podświadomości się boję , nie chcę kolejnego dziecka, z reszta już nawet nie mogę mieć bo jest zagrożenie życia i mojego i maluszka .... Mam nadzieję ze te plastry się sprawdzą . A i czyli mogę je na ramiona też przyklejać , pomimo tego meszku ?
Sasha0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 11:29   #1556
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Sasha0 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz Czyli po prostu mam wyluzować , troszkę ulżyło ale mimo to gdzieś tam w podświadomości się boję , nie chcę kolejnego dziecka, z reszta już nawet nie mogę mieć bo jest zagrożenie życia i mojego i maluszka .... Mam nadzieję ze te plastry się sprawdzą . A i czyli mogę je na ramiona też przyklejać , pomimo tego meszku ?
Możesz, meszek to naturalna sprawa prawie na całym ciele każdego człowieka No i lepiej nie przyklejać w miejscach gdzie się ma grubszą warstwę tkanki tłuszczowej, bo hormony mają utrudnione wchłanianie.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 17:23   #1557
lady_77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 80
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Mi też się taki tunel przez środek robi bardzo często... I wydaje mi się, że właśnie przez to, że dostaje się tam woda podczas kąpieli to plaster tak łatwo mi się odkleja :/ Wczoraj kolejny plaster się cały odlepił podczas brania prysznicu Za to podczas kąpieli w basenie/wodzie i pływania plaster się nie odlepia. Nie mam pojęcia, dlaczego. W każdym razie strasznie mnie to wku...rza, całe opakowanie poszło, kasa wyrzucona w błoto.
lady_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 18:20   #1558
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

U mnie dopiero 1 tydz. z plastrami minął, ale nie mam problemu z odklejaniem, myślałam, że będzie gorzej Nie uważam na niego specjalnie, a nic się nie dzieje. Podczas kąpieli czasem robi się tunel, ale po wyjściu z wanny mocniej dociskam i znowu jest dobrze przymocowany. Nie oceniam na razie plastrów pod względem skutków ubocznych, bo wiadomo, że to za wcześnie, ale póki co jestem pozytywnie nastrojona, bo sporo zmniejszyły się moje problemy z układem pokarmowym
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 18:55   #1559
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Plaster evra

Ja o plastrze na co dzien praktycznie nie pamietam. Podczas kapieli zdarza mi sie ze plaster troche zacznie sie odklejac przy brzegach ale dociskam go osuszam recznikiem i bez problemu wytrzymuje mi tydzien.

Wysłane z jeżynki
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 19:21   #1560
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
U mnie dopiero 1 tydz. z plastrami minął, ale nie mam problemu z odklejaniem, myślałam, że będzie gorzej Nie uważam na niego specjalnie, a nic się nie dzieje. Podczas kąpieli czasem robi się tunel, ale po wyjściu z wanny mocniej dociskam i znowu jest dobrze przymocowany. Nie oceniam na razie plastrów pod względem skutków ubocznych, bo wiadomo, że to za wcześnie, ale póki co jestem pozytywnie nastrojona, bo sporo zmniejszyły się moje problemy z układem pokarmowym
Ja przez 3 dni zażywałam kąpieli nad wodą i trzyma się dobrze
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.