plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-16, 19:19   #1741
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Mi też się tak robi. Wydaje mi się, że to normalne. W końcu skóra pod plastrem poci się, nie ma tlenu i może przez to tak się dzieje. Ja się tym nie przejmuję.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 19:26   #1742
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Mi też się tak robi. Wydaje mi się, że to normalne. W końcu skóra pod plastrem poci się, nie ma tlenu i może przez to tak się dzieje. Ja się tym nie przejmuję.
Następnym razem też nie będę się przejmować.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 09:48   #1743
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie.. Przykleiłam plaster na ramieniu, w poniedziałek będę zdejmować i zaczynać tydzień przerwy. No i teraz, po kąpieli zauważyłam że jakby pod plastrem (wewnątrz) zrobiła się plama.. na całym środku, nie wiem czy tam woda wpadła? Już kiedyś też tak się robiło, ale nie zwracałam uwagi chyba na to, jednak teraz zaczęłam się zastanawiać.. czy to wpływa na zabezpieczenie? To wygląda tak jakbym pod plastrem miała mokre, wiadomo, nie odkleił mi się, ale jednak czasem marszczenia się robią i może przez to wpadło? Odkleić plaster i przykleić nowy czy się nie przejmować, bo jest wszystko w porządku?


Ps. Przykleiłam nowy plaster w innym miejscu, odklejając stary był wilgotny od wewnątrz.
Wyczytałam w ulotce:
"Jeżeli zachodzi potrzeba umieszczenia plastra w innym miejscu w dniu innym niż DZIEŃ ZMIANY PLASTRA, to:
-Można go odkleić i zastąpić nowym plaster w innym miejscu ciała do czasu kolejnego DZP,
-Jednocześnie można stosować tylko jeden plaster."


Więc zgodnie z ulotką chyba powinno być ok :P
Ja mam tak często po każdej kąpieli w zależności czy jest to pośladek,ramię czy brzuch,ale się tym nie przejmuje,bo ta woda jakoś sama znika (wsiąka?),a plaster w dniu oklejenia trzyma się mocno.
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 09:58   #1744
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez AnnaPanna123 Pokaż wiadomość
Ja mam tak często po każdej kąpieli w zależności czy jest to pośladek,ramię czy brzuch,ale się tym nie przejmuje,bo ta woda jakoś sama znika (wsiąka?),a plaster w dniu oklejenia trzyma się mocno.
Mój też się trzymał, tylko mi zawsze ta plama utrzymywała się do dnia zmiany plastra i była to plama na samym środku tam gdzie są hormony więc miałam obawy czy nie zaburza wchłaniania i ochrony.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 11:02   #1745
lady_77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 80
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

A odpowie ktoś na moje pytanie? z góry dzięki
lady_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 11:09   #1746
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lady_77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja trochę z innej beczki.. W sierpniu minął rok od kiedy biorę plastry, moje 1 hormony z resztą. Wcześniej miałam robione badania na krzepliwość krwi itp. itd, jak myślicie, po jakim czasie je powtórzyć? Chodzi mi, żeby się upewnić, czy wszystko jest ok. Do gina chodzę raz na pół roku, ze względu na to, że jest daleeko.. Na ostatniej wizycie nic nie mówił, a następną mam dopiero w zimie...
Ja chodzę co miesiąc, żeby sprawdził czy nie mam infekcji, czy wszystko okej. A cytologia jest robiona raz na pół roku lub rok. Jak będziesz teraz u ginekologa to możesz spytać czy już jest wymagane powtórzenie badań, on Cię najlepiej poinformuje.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 12:03   #1747
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Ja chodzę co miesiąc, żeby sprawdził czy nie mam infekcji, czy wszystko okej. A cytologia jest robiona raz na pół roku lub rok. Jak będziesz teraz u ginekologa to możesz spytać czy już jest wymagane powtórzenie badań, on Cię najlepiej poinformuje.
Co miesiąc? Po co tak często?
Ja antykoncepcję hormonalną stosuję od kilku lat. Przy zmianie metody lub zmianie tabletek na chodziłam co 3 miesiące (2- 3 razy), a potem zawsze co pół roku. Badanie gin. raz w roku. Jak coś się działo, to oczywiście częściej. Badania krwi raz w roku również, dodatkowo USG piersi raz na rok.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-17, 12:10   #1748
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Co miesiąc? Po co tak często?
Ja antykoncepcję hormonalną stosuję od kilku lat. Przy zmianie metody lub zmianie tabletek na chodziłam co 3 miesiące (2- 3 razy), a potem zawsze co pół roku. Badanie gin. raz w roku. Jak coś się działo, to oczywiście częściej. Badania krwi raz w roku również, dodatkowo USG piersi raz na rok.
Miałam na myśli, że chodzę co miesiąc po receptę, a w razie gdyby coś się działo, to zawsze mnie zbada. Tym bardziej ze miałam leczona nadżerke i często pojawiają się u mnie jakieś drobne infekcje, po prostu mam wszystko pod kontrolną.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 12:21   #1749
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Miałam na myśli, że chodzę co miesiąc po receptę, a w razie gdyby coś się działo, to zawsze mnie zbada. Tym bardziej ze miałam leczona nadżerke i często pojawiają się u mnie jakieś drobne infekcje, po prostu mam wszystko pod kontrolną.
Ja też mam problem z nawracającymi infekcjami, ale bez przesady, żebym co miesiąc chodziła Ale jak Ci to odpowiada, to ok, ja sobie tego nie wyobrażam.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 12:35   #1750
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja też mam problem z nawracającymi infekcjami, ale bez przesady, żebym co miesiąc chodziła Ale jak Ci to odpowiada, to ok, ja sobie tego nie wyobrażam.
Co miesiąc chodzę po recepty.. przecież napisałam, a jeżeli przy okazji jest coś nie tak to się badam.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 12:40   #1751
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Co miesiąc chodzę po recepty.. przecież napisałam, a jeżeli przy okazji jest coś nie tak to się badam.
Wiem, ale przecież lekarz może wypisać Ci spokojnie recepty na 6 op., więc tego nie rozumiem
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-17, 12:44   #1752
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Wiem, ale przecież lekarz może wypisać Ci spokojnie recepty na 6 op., więc tego nie rozumiem
U mnie wypisuję na maksymalnie trzy opakowania, niestety, a nie zawsze mam możliwość wykupienia wszystkich opakowań, a w aptece gdzie mam najtaniej nie robią odpisów, raz mi łaskawie wypisała swistek jak przy lekach robionych i to tyle.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 12:46   #1753
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
U mnie wypisuję na maksymalnie trzy opakowania, niestety, a nie zawsze mam możliwość wykupienia wszystkich opakowań, a w aptece gdzie mam najtaniej nie robią odpisów, raz mi łaskawie wypisała swistek jak przy lekach robionych i to tyle.
Aa no to chyba, że tak Ale ciekawie czemu na więcej nie wypisuje. Ja dostaję na 6 op. i zazwyczaj co miesiąc kupuję po jednym.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 13:14   #1754
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez AnnaPanna123 Pokaż wiadomość
Ja mam tak często po każdej kąpieli w zależności czy jest to pośladek,ramię czy brzuch,ale się tym nie przejmuje,bo ta woda jakoś sama znika (wsiąka?),a plaster w dniu oklejenia trzyma się mocno.
Widzę właśnie, że znowu po kąpieli się tak zrobiło, no trudno, widocznie tak być musi, a skoro każda tak ma i jest wszystko okej to i ja się nie przejmuje. Najważniejsze, że plaster jest przyklejony dobrze i nie odpada.

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Aa no to chyba, że tak Ale ciekawie czemu na więcej nie wypisuje. Ja dostaję na 6 op. i zazwyczaj co miesiąc kupuję po jednym.
Mówił mi, że jakby zaczął tak wypisywać to pacjentki w ogóle przestały by się badać Nie wiem, ja już się przyzwyczaiłam.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 23:16   #1755
ufon73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

A jak wyglada sprawa łączenia plastrow z tabletkami Revalid?

skład:
Cytat:
Jedna kapsułka zawiera jako substancje czynne: DL-metioninę 100 mg; L-cystynę 50 mg; wapnia D–pantotenian 50 mg; witaminę B1 (tiaminy chlorowodorek) 1,5 mg; witaminę B6 (pirydoksyny chlorowodorek) 10 mg; kwas p-aminobenzoesowy 20 mg; żelazo 2 mg; cynk 2,2 mg; miedź 0,5 mg; wyciąg z prosa 50 mg; wyciąg z kiełków pszenicy 50 mg; drożdże piwne 50 mg.Inne składniki leku to: krzemionka koloidalna, żelatyna, indygokarmina (E 132), żółcień chinolinowa (E 104). UWAGA: Informacja dla pacjentów chorych na cukrzycę: 1 kapsułka odpowiada 0,035 jednostkom węglowodanowym (wartość kaloryczna 1 kapsułki wynosi 6,7 kJ /1,6 kcal
Z tego co pamietam to az 3 razy dziennie trzeba to jesc

Dziś naklejony został moj pierwszy plaster
"Sprawnosc" dzialania osiągnie dopiero za tydzien,tak?
Pozdrawiam
ufon73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 06:53   #1756
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ufon73 Pokaż wiadomość
A jak wyglada sprawa łączenia plastrow z tabletkami Revalid?

skład:


Z tego co pamietam to az 3 razy dziennie trzeba to jesc

Dziś naklejony został moj pierwszy plaster
"Sprawnosc" dzialania osiągnie dopiero za tydzien,tak?
Pozdrawiam
Przykleiłaś pierwszego dnia miesiączki czy w dowolnym dniu cyklu? Posiadasz ulotkę?
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 07:27   #1757
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Ja też dostaję na 3 op, a przy tabsach na 6 dostawałam, już tu kiedyś chyba była dyskusja, że większość na plastry daje na 3 opakowania
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 22:48   #1758
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Witam, znowu potrzebuje pomocy
Z góry proszę, żeby nie oceniać mojego niechlujstwa, miałam naprawdę sporo na głowie, poza tym nie jestem typem kobiety, dla której ciąża będzie tragedią - będzie bobasek to będzie
No więc nakleiłam plasterek na pośladku i moim błędem było to, że za bardzo go nie sprawdzałam. Przy myciu czułam, że się lekko odlepia, ale olałam uznając to za normę.
No nieco się zdziwiłam gdy plaster zdjęłam. Okazało się, że on mi się... Rozdwoił. Odeszło sporo folii, tak z 1/4, ale jednocześnie warstwa kleju, wewnętrzna część plastra siedziała sobie bez folii na moim ciele i miała się dobrze. W skrócie ta 1/4 plasterka siedziała na skórze bez warstwy zewnętrznej, która się przesunęła i zdjęłam z siebie takie oto monstrum, co już nie było kwadratem, a prostokątem
Czy przez fakt, że część wewnętrzna była nienaruszona mogę myśleć, że był dobrze przyklejony, czy raczej muszę powoli robić teścik, bo niekoniecznie był skuteczny?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 07:12   #1759
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Witam, znowu potrzebuje pomocy
Z góry proszę, żeby nie oceniać mojego niechlujstwa, miałam naprawdę sporo na głowie, poza tym nie jestem typem kobiety, dla której ciąża będzie tragedią - będzie bobasek to będzie
No więc nakleiłam plasterek na pośladku i moim błędem było to, że za bardzo go nie sprawdzałam. Przy myciu czułam, że się lekko odlepia, ale olałam uznając to za normę.
No nieco się zdziwiłam gdy plaster zdjęłam. Okazało się, że on mi się... Rozdwoił. Odeszło sporo folii, tak z 1/4, ale jednocześnie warstwa kleju, wewnętrzna część plastra siedziała sobie bez folii na moim ciele i miała się dobrze. W skrócie ta 1/4 plasterka siedziała na skórze bez warstwy zewnętrznej, która się przesunęła i zdjęłam z siebie takie oto monstrum, co już nie było kwadratem, a prostokątem
Czy przez fakt, że część wewnętrzna była nienaruszona mogę myśleć, że był dobrze przyklejony, czy raczej muszę powoli robić teścik, bo niekoniecznie był skuteczny?
A nie możesz zmienić plastra na nowy?
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-22, 08:50   #1760
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Na to po ptakach
Wczoraj zmieniłam bo miałam dzień zmiany ale nie wiem ile był w takim stanie
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 08:58   #1761
Ruda_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Hej dziewczyny,

Czy można nakleić plaster na ramieniu, ale już jakby nad samym łokciem (powiedzmy tak 5cm nad nim)? jak go przyklejam tak jak w ulotce jest zalecane to szybko mi się marszczy i robią mi się straszne rowki bo górną część ramienia mam dość umięśnioną. A chciałabym żeby to było ramie a nie inne miejsce, bo tam najłatwiej go kontrolować.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ruda_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 09:21   #1762
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ruda_K Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Czy można nakleić plaster na ramieniu, ale już jakby nad samym łokciem (powiedzmy tak 5cm nad nim)? jak go przyklejam tak jak w ulotce jest zalecane to szybko mi się marszczy i robią mi się straszne rowki bo górną część ramienia mam dość umięśnioną. A chciałabym żeby to było ramie a nie inne miejsce, bo tam najłatwiej go kontrolować.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Mi najłatwiej kontrolować na podbrzuszu,próbowałaś?
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 09:42   #1763
Ruda_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez AnnaPanna123 Pokaż wiadomość
Mi najłatwiej kontrolować na podbrzuszu,próbowałaś?
Próbowałam, ale niestety jestem strasznym chudzielcem i tam mam tak cienką skórę, że plaster mi się marszczył, wlewała się pod niego woda, ogólnie koszmar. Jedynym miejscem gdzie plaster mi się nie marszczy jest ramie, zastanawiam się właśnie tylko jak nisko można plaster przykleić.
Ruda_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 10:59   #1764
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ruda_K Pokaż wiadomość
Próbowałam, ale niestety jestem strasznym chudzielcem i tam mam tak cienką skórę, że plaster mi się marszczył, wlewała się pod niego woda, ogólnie koszmar. Jedynym miejscem gdzie plaster mi się nie marszczy jest ramie, zastanawiam się właśnie tylko jak nisko można plaster przykleić.
Dobre pytanie,najlepiej chyba doradzić się lekarza w tej kwestii.
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 11:19   #1765
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Plaster evra

Plaster mozna przykleic wszedzie oprocz piersi. Wiec mozesz nakleic na ramieniu wyzej nizej po zewnetrznej stronie po wewnetrznej tak jak Ci wygodnie. Ja mialam ostatnio naklejony na wewnetrznej stronie przedramienia. Informacje ze plaster mozna nakleic nie tylko w tych miejscach dokladnie co na ulotce mam od swojego ginekologa.

Wysłane z jeżynki
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 11:49   #1766
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
Plaster mozna przykleic wszedzie oprocz piersi. Wiec mozesz nakleic na ramieniu wyzej nizej po zewnetrznej stronie po wewnetrznej tak jak Ci wygodnie. Ja mialam ostatnio naklejony na wewnetrznej stronie przedramienia. Informacje ze plaster mozna nakleic nie tylko w tych miejscach dokladnie co na ulotce mam od swojego ginekologa.

Wysłane z jeżynki
Nie zaleca się go naklejać na miejsca, gdzie warstwa skóry i tłuszczyku jest grubsza
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 12:40   #1767
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie zaleca się go naklejać na miejsca, gdzie warstwa skóry i tłuszczyku jest grubsza
To jak sie to ma do brzucha i posladkow? miejsca jedne z najbardziej obtluszczonych a wymieniane jako polecane. A miedzy zewnetrzna a wewnetrzna czescia ramienia czy tez miedzy ramieniem a przedramieniem jaka jest roznica? Po wewnetrznej stronie skora moze nieco delikatniejsza, ale porownywalna do tej na podbrzuszu.

Wysłane z jeżynki
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 12:47   #1768
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Plaster evra

No tak, ale plastrów też nie poleca się osobom, które mają nadprogramowe kilogramy Więc jeśli waga jest w normie to ok, producent je poleca, bo wchłanianie nie będzie zaburzone
Napisałam tylko ku przestrodze
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 12:59   #1769
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Plaster evra

Tak, ale mowa jest o duzej nadwadze i przy takiej nadwadze plastrow w ogole sie nie poleca bez wzgledu na miejsce ich naklejania.

Wysłane z jeżynki
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 23:15   #1770
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Witam, znowu potrzebuje pomocy
Z góry proszę, żeby nie oceniać mojego niechlujstwa, miałam naprawdę sporo na głowie, poza tym nie jestem typem kobiety, dla której ciąża będzie tragedią - będzie bobasek to będzie
No więc nakleiłam plasterek na pośladku i moim błędem było to, że za bardzo go nie sprawdzałam. Przy myciu czułam, że się lekko odlepia, ale olałam uznając to za normę.
No nieco się zdziwiłam gdy plaster zdjęłam. Okazało się, że on mi się... Rozdwoił. Odeszło sporo folii, tak z 1/4, ale jednocześnie warstwa kleju, wewnętrzna część plastra siedziała sobie bez folii na moim ciele i miała się dobrze. W skrócie ta 1/4 plasterka siedziała na skórze bez warstwy zewnętrznej, która się przesunęła i zdjęłam z siebie takie oto monstrum, co już nie było kwadratem, a prostokątem
Czy przez fakt, że część wewnętrzna była nienaruszona mogę myśleć, że był dobrze przyklejony, czy raczej muszę powoli robić teścik, bo niekoniecznie był skuteczny?
Up up
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.