Jak otworzyć gabinet kosmetyczny??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-23, 12:24   #1
marta_szczecin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7

Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???


Drogie wizażanki szukam porad i pomocy.
Otóż ukończyłam studia na kierunku kosmetologia i chciałabym otworzyć swój własny gabinet kosmetyczny w Szczecinie.
Nie wiem niestety w co włożyć ręce i przede wszystkim od czego zacząć...
Przeraża mnie to. Wiem, że potrzebne jest zaplecze klientów ale jak je zdobyć skoro większość gabinetów nie potrzebuje już pracowników...
Może macie jakieś porady jak zdobyć pracę w gabinecie, oraz jak otworzyć taki biznes?? Liczę na Waszą pomoc
marta_szczecin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 08:43   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Cytat:
Napisane przez marta_szczecin Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki szukam porad i pomocy.
Otóż ukończyłam studia na kierunku kosmetologia i chciałabym otworzyć swój własny gabinet kosmetyczny w Szczecinie.
Nie wiem niestety w co włożyć ręce i przede wszystkim od czego zacząć...
Przeraża mnie to. Wiem, że potrzebne jest zaplecze klientów ale jak je zdobyć skoro większość gabinetów nie potrzebuje już pracowników...
Może macie jakieś porady jak zdobyć pracę w gabinecie, oraz jak otworzyć taki biznes?? Liczę na Waszą pomoc
a czy podczas stdiuow nie robiłaś żadnej praktyki?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 13:23   #3
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Na sam początek potrzebujesz się rozejrzeć jaka masz konkurencję i czym się wyróżnisz, potem poszukaj wolnych lokali do wynajęcia, i jak juz cos ci wpadnie w oko, zazwyczaj jest to kilka pomysłów, rozrysuj mniej więcej na kartce papieru jak widzisz w danych lokalach swój salon, a potem wyprawa do sanepidu, a kolejny krok to trzymanie się za kieszeń

ps. jeśli chcesz zacząć od klientów, to promocja siebie i swoich usług, ulotki, wizytówki, ogloszenia w prasie, na slupach, w kablówce lokalnej, no i musisz sie czyms odróżniac od innych, ale to juz w sumie jak otworzysz salon, bo zanim go nie otworzysz to klientów miec nie bedziesz, a teraz ludzie wiedzą ze jak zatrudniają nowe osoby to te potem zabierają swoich klientów ze sobą i dlatego gabinety nie zatrudniają tak chętnie, ewentualnie na takich warunkach ze po zakonczeniu pracy nie mozesz wykonywac tego zawodu przez rok, albo dwa, wlasnie dlatego zeby nie ,,kraść'' klientów

sa teraz straszne czasy dla osób rozpoczynających działalność, więc pozostaje tylko trzymać za ciebie kciuki
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska

Edytowane przez Mangdzia23
Czas edycji: 2012-09-24 o 13:26
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 21:21   #4
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Ja na Twoim miejscu rozpoczęłabym od małego biznesu 'domowego', np. dojazd do klientek, żeby je pozyskać. Otworzysz salon i okaże się, że nie będzie na siebie zarabiał, bo zanim klientki zaczną się schodzić to trochę zejdzie.

A jeśli chodzi o kosmetyczki, to przeglądam ogłoszenia bardzo często i nie zauważyłam braku zainteresowania zatrudnieniem kosmetyczek. Choćby dziś, wchodzę na portal, przeglądam 3 strony i naliczyłam już 2 ogłoszenia...

Zdobyłaś jakieś doświadczenie? Może na początek staż?
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 10:54   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

moze zacznij od czegos malego? Wynajmij sobie pomieszczenie np w salonie fryzjerskim? Wtedy duzo taniej Ci to wyjdzie. Uda Ci sie nazbierac klientow i krok po kroku uda Ci sie otworzyc juz cos zupelnie wlasnego. Nie od razu Rzym zbudowano
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 21:06   #6
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

A dysponujesz już jakimiś środkami na ten cel? Może warto napisać biznesplan i się starać o dotację z PUP? Naprawdę warto! Oni naprawdę chcą pomóc ludziom w założeniu własnego biznesu Poczytaj wątek sugarbabe "dziewczyny bierzcie dotacje" sporo przydatnych informacji jak się za to zabrać

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez stylisteczka Pokaż wiadomość
Na pewno trzeba będzie sporo zainwestować. Jeśli chcesz konkurować z istniejącymi salonami, zanim zaczniesz planować jak się wyróżnić, musisz do nich dorównać, chociażby pod względem wyposażenia. W każdym salonie można teraz wykonać mikrodermabrazję czy piling kawitacyjny itp. Prowadząc biznes powinnaś przygotować sobie biznesplan, złożyć wniosek o zarejestrowanie działalności gospodarczej, znaleźć odpowiedni lokal i biuro rachunkowe. Z tym ostatnim mogę ci pomóc, bo sama prowadzę mały biznes i korzystam z usług biura Extor, z którego jestem bardzo zadowolona. Tu masz link do ich strony: .......... Powodzenia.
za reklamę to tutaj się płaci

Edytowane przez pandulek
Czas edycji: 2012-11-30 o 21:07
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 21:07   #7
marta_szczecin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Dzieki za porady Póki co zaczełam pracę w salonie fryzjersko-kosmetycznym, zaczynam też troszkę działać na własną rękę celem pozyskania klientek. a co z tego wyjdzie czas pokaże....
marta_szczecin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 09:56   #8
saysej
Przyczajenie
 
Avatar saysej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

wydaje mi się, że 70% sukcesu to dobre miejsce, dobry lokal- moze być nawet malutki, nie trzeba otwierać od razu wielkiego SPA przy hotelu
Najlepiej nie w centrum, bo tam przychodzą klienci przyjezdni- tylko raz, a później znikają. Najlepiej lokować się przy osiedlach- w blkowiskach jest dużo ludzi w różnym wieku, przyzwyczajają się do kosmetyczki- nie do miejsca czy nazwy salonu. To ją traktują jak panią psycholog, najczęściej taka kosmetyczka po paru miesiącach zna imiona wszystkich członków rodziny klientki i stan zdrowia każdego z nich, wiek... a później to już nawet numer buta
Gorzej w dużym mieście - własnie jestem na etapie szukania jakiegoś osiedla, na którym chociaż w odległości jednego przystanku komunikacji miejskiej nie będzie żadnej kosmetyki. Wiecie jakie to trudne? ;o salony są wszędzie...
saysej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 22:53   #9
Moradin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Znajoma otwierała niedawno gabinet.

Co mogę ci powiedzieć z jej doświadczenia:
- Nowy sprzęt sporo kosztuje
- Używany sprzęt jest niepewny
- Przygotuj się na kontrole sanepidu z szalonymi warunkami
- No i spora konkurencja w tej branży.

Ale trzymam kciuki i powodzenia.
Moradin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 19:19   #10
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

ciezko jest sie teraz utrzymac na rynku, gdyz jest wysyp salonow kosmetycznych.
Chyba, ze bedziesz sie wyrozniac zabiegami, bo jak bedziesz miala same podstawy jak w kazdym ( mikro, IPL, RF, mezoterapie beziglowe itp), to Ci bedzie ciezko.
Trzeba sie czyms wyroznic, aby klienci do Ciebie przyszli a nie do salonu obok.

Dobrze tez, jak sie wspolpracuje z lekarzami. To juz salon wyglada bardziej profejsonalnie.

Dobrze sprzedajace sie zabiegi to Zaffiro, mezoterapia iglowa, laser (nie mylic z IPL), Vacavite Prestige. Warto sie rozejrzec jakie jest zapotrzebowanie, co najlepiej sie sprzedaje. No i na razie zbieraj doswiadczenie i klientow

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Dominiczkawp Pokaż wiadomość
grunt to rozeznanie w zapotrzebowaniu na takie usługi, do tego warto zainteresować się dotacjami na start biznesu, wtedy koszta będą mniejsze, dobre zaopatrzenie - http://kosmetycznahurtownia.pl/ i przede wszystkim umiejętności, warto korzystać z kursów, bo wiedzę i technikę trzeba rozwijać cały czas podążając za trendami mody i nowinkami
bardzo dobra rada

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-08-13 o 19:19
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 14:47   #11
marysiawlodarczak
Przyczajenie
 
Avatar marysiawlodarczak
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Salon kosmetyczny to według mnie super pomysł, tylko trzeba pamiętać, że salonów jest bardzo dużo i trzeba się jakoś wyróżnić na rynku. Ostatnio czytałam o tym, że właściciele salonów coraz częściej korzystają z tak zwanego marketingu sensorycznego (czyli marketingu czterech zmysłów), i inwestują w aromamarketing i audiomarketing (czyli dobierają specjalny zapach i muzykę do swojego salonu, tak aby klientom lepiej się w nim spędzało czas). Wiadomo, że trzebaby było także reklamować salon w sieci, może przydałyby się do tego jakieś systemy digital signage? np. coś w tym stylu: http://www.ims.fm/systemy-digital-signage,32.html
marysiawlodarczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 10:33   #12
Peppa 3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 36
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Mam koleżankę kosmetyczkę - oto kilka porad, które obie wymysliłyśmy:

- baza klientów - najlepiej zacząć od znajomych i znajomych, znajomych, promuj się też na facebooku, wśród rodziny

- promocja - może kampania ulotkowa? Lokalnie moze się sprawdzić

- siedziba firmy + wyposażenie - bardzo ważne aby się ładnie prezentowała, klientki zwracają uwagę na sprzęt - ten nowoczesny jest dosyć drogi, ale moja kumpela w Leasing plusie wzieła i jakby spłaca raty, nie kupiła od razu sprzętu - taniej wyszło

- kwestia finansowania - może dofinansowanie z UE? Teraz masa środków jest na pierwszy biznes - warto spróbować choć pewnie biurokracji sporo będzie.

Trzymam kciuki
p.s. daj znac jak tam idzie!
Peppa 3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 15:39   #13
ilkar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Miło nam zakomunikować o powstaniu nowej platformy stworzonej specjalnie dla salonów kosmetycznych oraz ich klientów.

Jeżeli poszukujesz salonu kosmetycznego lub chcesz się umówić na wizytę,
nasza platforma posiada największą bazę danych salonów kosmetycznych.
Dodatkowo platforma umożliwia umawianie się na wizyty - rezerwacje online.
Platforma umożliwia również ocenianie i opiniowanie salonów.

Salon kosmetyczny

Dla salonów kosmetycznych platforma udostępnia szereg usług, dzięki
którym można w łatwy i wygodny sposób zarządzać salonem kosmetycznym.

Zapraszamy do odwiedzania serwisu www.dostepneterminy.pl
ilkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 21:32   #14
kibiras
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Jako osoba pracująca w handlu mogę ci powiedzieć tylko tyle. Zachowuj się z klientem tak jak byś chciała żeby usługodawca zachowywał z Tobą. Pracuj nie dla pieniędzy tylko dla Pasji i żeby służyć innemu - sprawiać przyjemność i zadowolenie. A kasa przychodzi wtedy sama na marginesie...klienci też z polecenia przyjdą.

Zacznij od marek tańszych, nie porywaj się od razu na drogie marki...bo nie w markach jest siła tylko w twoich umiejętnościach oraz nastawieniu.
Jakościowe tanie produkty na których pracuje moja żona: to hubrydy COLORISTA, ODA kwasy, mikroigłowa, mikrodermabrazja...jakis tańszy dermapen...powodzenia
kibiras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 22:00   #15
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Cytat:
Napisane przez kibiras Pokaż wiadomość





Zacznij od marek tańszych, nie porywaj się od razu na drogie marki...bo nie w markach jest siła tylko w twoich umiejętnościach oraz nastawieniu.


Jakościowe tanie produkty na których pracuje moja żona: to hubrydy COLORISTA, ODA kwasy, mikroigłowa, mikrodermabrazja...jakis tańszy dermapen...powodzenia


I tu bym sie kłóciła. Bo w kosmetyce dobre jakościowo kosmetyki i wysokiej klasy sprzęty to bardzo wazna rzecz jak nie najważniejsza.Bo klient wróci do salonu jak będzie widział efekty zabiegu za który zapłacił. A nastawienie,uśmiech to na drugim miejscu.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 12:14   #16
olamala
Przyczajenie
 
Avatar olamala
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Obecnie jest już taka konkurencja, że dobre nastawienie, umiejętności i uśmiech to już "tylko" połowa sukcesu. Każdy klient/klientka oczekuje, że wykonasz zabieg na sprzęcie i kosmetykach wysokiej jakości - no chyba, że będziesz wszystko robić za pół ceny - co jednak jest tylko dobre na krótką metę. Nie wyobrażam sobie, że ktoś zrobi mi zabieg mezoterapii przy użyciu słabej jakości rollera, przez co będę wspominać tylko dyskomfort związany z bólem podczas zabiegu, zamiast myśleć o pozytywnych efektach. Z drugiej jednak strony dobre kombajny kosmetyczne można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze, a umożliwiają świadczenie dość szerokich usług z pogranicza medycyny estetycznej.
__________________
moje miasto: gdańsk
olamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 11:52   #17
mariaFD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Moje drogie wizażanki, odstąpię prężnie działający gabinet fryzjersko-kosmetyczny w jednej z Galerii handlowych w Lublinie. Po więcej informacji zapraszam na priv (sniedzwiecka@op.pl)
mariaFD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 07:50   #18
MimmiMouse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Temat do najnowszych nie należy, ale gdyby ktoś szukał informacji, to polecam najpierw kupić jakiś mobilny sprzęt i być gotową na przemieszczanie się... Co do sprzętu - warto kupować wyposażenie w hurtowniach kosmetycznych - jest ono dobrej jakości i ceny też niskie (najlepiej w hurtowniach internetowych typu Cosnet, czasami na Allegro). Sprzęt mobilny przyda się też w przyszłym salonie, jest wyjątkowo wygodny.

Edytowane przez MimmiMouse
Czas edycji: 2016-06-13 o 09:43
MimmiMouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 21:51   #19
Lora90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 165
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Moja siostra ma salon kosmetyczny i zaczęła oczywiście od zrobienia biznesplanu a właściwie to wynajęła do tego profesjonalistę. Potem było załatwianie tych wszystkich formalności i wizyty w urzędach. Sporządzenie bazy potencjalnych klientów i promocja. Nie wspominam już nawet o takich rzeczach jak wynajęcie lokalu czy zatrudnienie pracowników. Wydała na to wszystko niemałe pieniądze a najwięcej na urządzenia i meble (bardzo dobre znalazła w ForSpa). Na początku szło trudno ale potem zaczęło się rozkręcać i teraz nawet całkiem nieźle sobie radzi. Grunt to się właśnie na tych początkach nie poddawać.
Lora90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-06, 17:05   #20
allicya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 6
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Szukając lokalizacji, warto zobaczyć, ile gabinetów jest w danym rejonie. Jeśli otwierasz gabinet tam, gdzie jeszcze nie ma żadnego, to podnosisz szansę na klientów, bo dużo osób przyjdzie z racji tego, że ma blisko lub z ciekawości. Ilość salonów kosmetycznych rośnie i w niektórych miastach może odbierać chęci (wystarczy wejść na jakąś stronę z firmami np. www.opiniafirm.pl i wpisać sobie "gabinet kosmetyczny" i nazwę miasta - wyniki powalają), ale grunt - jak już tu napisano - to się nie zniechęcać na samym początku Niektóre dziewczyny zakładają salon i szybko go zamykają, więc to, czy jest się dobrym i zdeterminowanym jest tutaj chyba decydujące.
allicya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 10:43   #21
spejson
Przyczajony tygrys
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 18
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Jeśli chodzi o otwarcie gabinetu kosmetycznego to musisz mieć dość spory wkład - urządzenia, przygotowanie pomieszczenia + środki na reklamę. Polecam Ci ten artykuł na temat salonów kosmetycznych.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-08-01 o 15:35 Powód: Link.
spejson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 09:23   #22
sowbar81
Raczkowanie
 
Avatar sowbar81
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Jeżeli planujesz rozpocząć pracę na własny rachunek myślę, że prócz umiejętności branżowych (które rozumiem, że masz) przynajmniej na początek powinnaś nabrać trochę "ogłady biznesowej". Dowiedzieć się na czym polega prowadzenie własnego biznesu i jakie uwarunkowania kierują rynkiem. Możesz też skorzystać z dostępnego takiego doradztwa biznesowego i podpowiedzi fachowców.

Edytowane przez sowbar81
Czas edycji: 2016-08-11 o 13:31
sowbar81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 16:30   #23
mariannala
Przyczajenie
 
Avatar mariannala
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Borykam się z podobnymi pytaniami, o to, jak skutecznie się wypromować + chciałabym posiadać własne ciuchy "firmowe". Znacie jakaś firmę? Z polecenia koleżanki trafiłam na dość ciekawie wyglądającą ofertę tutaj /reklama/ ale szukam dalej – może znajdę lepszą cenę.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-09-09 o 22:33 Powód: link
mariannala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 14:23   #24
deboraaaa
Raczkowanie
 
Avatar deboraaaa
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Żeby zwiększyć konkurencyjność, trzeba mieć co klientom zaoferować. Ciągle trzeba ganiać na kursy, uczyć się i interesować nowinkami. Bardzo fajne kursy mają np. w xxx. Można nauczyć się wstrzykiwania kwasu i botoxu. Dla bardziej zaawansowanych są szkolenia z nici PDO.
__________________
Delektuj się dniem zanim minie. Czas płynie tak szybko

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-30 o 17:56 Powód: Reklama.
deboraaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 13:48   #25
Vivi12399
Raczkowanie
 
Avatar Vivi12399
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 452
Dot.: Jak otworzyć gabinet kosmetyczny???

Zadbaj o wszystkie detale - odpowiedni kolor ścian, rozmieszczenie gabinetów i recepcji, a szczególnie polecam ci poczytać o marketingu sensorycznym, w szczególności o audiomarketingu. Każdej klientce na dzień dobry zaproponuj coś do picia - to stworzy przyjazną atmosferę. Do pełni relaksu potrzeba dopieścić zmysły - dobry zapach i spokojna muzyka. Zapach lekki i przyjemny, ale nie przytłaczający. Broń boże nie włączajmy żadnego radia, w których usłyszmy tylko reklamy i wiadomości - to nie sprzyja żadnemu odpoczynkowi. Warto również o tym pamiętać ze względu na opłaty, które musimy ponieść w zaiksie, stoarcie, zpavie i sawpie - są one ogromne i często nie kalkuluje nam się odtwarzanie muzyki (http://www.aprmedia.pl/blog/zaiks-st...sawp-kosztuje/). Wykorzystajcie możliwości i pomyślcie o muzyce niezależnej bez opłat zaiks, skomponowanej często specjalnie pod wasze potrzeby. Relaks jest najważniejszy i muzyka ma temu służyć http://www.aprmedia.pl/blog/dobrac-m...-lub-hotelu-2/
Vivi12399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-21 14:48:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.