KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-06, 16:04   #1
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Post

KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)


Dzielimy się
tytułami książek z zakresu psychologii, rozwoju osobistego,
które wywarły na nas wrażenie i możemy je zaliczyć do tych które ,,odmieniły pogląd na życie"



PS:
Czy w Internecie jest lista książek-bestsellerów pism jak: The New York Times, Wall Street Journal, USA TODAY ale tylko z zakresu poradników o rozwoju osobistym / kariery ?
I żeby najlepiej to były ksiązki które znajdowały się na szczycie tych wszystkich pism
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-10-03 o 12:31
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 11:49   #2
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Można wybrać kategorię porad: Advice, How-To & Miscellaneous

http://www.nytimes.com/best-sellers-...eous/list.html

A Business Book - to z kategoria praca/kariera/ekonomia
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 09:10   #3
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Pomoże ktoś jeszcze?

Mam np w rękach książkę: ,,Siła nawyku" - Charles Duhigg.
Na odwrocie mam napisane:

Jedna z najlepszych książek roku wegług THE WALL STREET JOURNAL i FINANCIAL TIMES

Od ponad 40 tygodni w czołówce listy bestsellerów New York Times.

Ponad 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy

Tłumaczenie na 31 języków.



Moje pytanie: gdzie moge znaleźć takie perełki? Chodzi mi o to że sama lista bestsellerów NY Times nie wystarczy, bo tutaj jest np info też o tym ze ponad 40 tygodni w czołówce, i tyle sprzedanych egzemplarzy...

Polecicie mi klucz do wyszukiwania takich perełek?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 19:22   #4
Moradin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Co rozumiesz przez perełki?

Tu są ogólnie wszystkie najlepiej sprzedawane http://www.nytimes.com/best-sellers-books/
__________________
Jak odnieś sukces rozwijaj się. Zadbaj o rozwój osobisty. Osiągnij to o czym zawsze marzyłaś. Osiągnij sukces i pełne szczęście.

Marketing na wesoło chcesz wiedzieć jak działa marketing. Pośmiać się z reklam. Wejdź na blog marketingowy i czytaj

Edytowane przez Moradin
Czas edycji: 2013-07-16 o 19:24
Moradin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 12:29   #5
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Do takiej bestsellerowej napewno należy ta:





Przyznaję - obawiałam się że Przebudzenie będzie płytkie jak Coelho i Murakami.
Przyznaję - nie jest takie.
Pomimo pewnej banalności formy jest to potężna książka. Nie jako literatura, ale jako poradnik.
Wiem, że będę do niej wracał w różnych momentach mojego życia.
Dzisiaj mi pomaga.
---
Wspaniałe są ustępy, w których jezuita de Mello pisze o "nędzy religii", o tym jak często chrześcijaństwo potrafi zniewolić umysł człowieka.
---
Jest to książka dla ludzi wolnych.
Bardziej jeszcze - jest to książka dla ludzi zniewolonych, którzy pragną się UWOLNIĆ.
Dzięki niej mają szansę.
---



Przytaczam za autorem, bo słowa to za mało:


"Przebudzenie to duchowość. Ludzie najczęściej śpią, nie zdając sobie z tego sprawy. Rodzą się pogrążeni we śnie. Żyją śniąc. Nie budząc się zawierają małżeństwa. Płodzą dzieci we śnie i umierają, nie budząc się ani razu. Pozbawiają się tym samym możliwości zrozumienia niezwykłości i piękna ludzkiej egzystencji. Mistycy, niezależnie od wyznawanej przez siebie doktryny, zgodni są co do tego, że wszystko, co nas otacza, jest takie, jakie być powinno. Wszystko. Cóż za przedziwny paradoks. Najtragiczniejsze jest jednak to, że większość ludzi nigdy tego nie jest w stanie zrozumieć. Nie są w stanie tego pojąć, gdyż pogrążeni są we śnie. Śnią sen prawdziwie koszmarny.

W ubiegłym roku oglądałem w hiszpańskiej telewizji pewną historyjkę o mężczyźnie, który pukając do drzwi pokoju swego syna wołał:

- Jaime, obudź się!
Syn w odpowiedzi: - Nie chcę wstawać, tato.
Poirytowany ojciec: - Wstawaj, musisz iść do szkoły!
Jaime na to: - Nie chcę iść do szkoły.
- Dlaczego? - pyta ojciec.
- Są trzy powody ku temu - stwierdził Jaime.
- Po pierwsze, bo tam jest potwornie nudno; po drugie, bo mi dzieciaki dokuczają, a wreszcie po trzecie, bo nienawidzę szkoły.
Na to ojciec: - To ja ci podam trzy powody, dla których powinieneś pójść do szkoły. Po pierwsze, bo to jest twój obowiązek; po drugie, bo masz czterdzieści pięć lat; i po trzecie, ponieważ jesteś dyrektorem szkoły.

Obudź się! Przebudź się wreszcie! Jesteś dorosły. Nie jesteś niemowlakiem, by cały czas spać. Obudź się! Porzuć swe zabawki. Pora wydorośleć.

Większość ludzi twierdzi, iż pragnie jak najszybciej opuścić przedszkole. Ale nie wierz im. Nie mówią prawdy. Jedyne, czego naprawdę chcą, to by naprawić im popsute zabawki. "Oddaj mi moją żonę". "Przyjmij mnie znowu do pracy". "Oddaj mi moje pieniądze". "Zwróć mi moją wcześniejszą reputację". Tego właśnie naprawdę chcą. Pragną, aby zwrócono im dotychczasowe zabawki. Tylko tego, niczego więcej. Psychologowie twierdzą, że ludzie chorzy w istocie rzeczy nie chcą naprawdę wyzdrowieć. W chorobie jest im dobrze. Oczekują ulgi, ale nie powrotu do zdrowia. Leczenie bowiem jest bolesne i wymaga wyrzeczeń.

Przebudzenie, jak wiadomo, nie jest rzeczą najbardziej przyjemną. W łóżku jest ciepło i wygodnie, budzenie nas irytuje. I to jest powód, dla którego prawdziwy guru nigdy nie usiłuje ludzi budzić. Mam nadzieję, że okażę się na tyle mądry, by nie podejmować próby budzenia tych, którzy śpią. Naprawdę, nie moja to sprawa, że śpisz. I jeśli nawet będę niekiedy mówił "obudź się", to bynajmniej nie po to, by przerwać twój sen. Moją sprawą jest robić jedynie to, co powinienem. Tańczyć swój taniec. Jeśli potraficie uzyskać coś dla siebie z tych moich rozważań, to bardzo dobrze; jeśli nie, tym gorzej dla was! Jak powiadają Arabowie: "Natura deszczu jest zawsze taka sama, pozwala rosnąć zarówno cierniom na bagnach, jak i kwiatom w ogrodach"."
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 19:30   #6
SzukamInspiracji
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Dzielę się, bo uważam, że naprawdę warto. Wydawało się, że to taka książka " po prostu", a tak naprawdę, to ona po prostu zmieniła moje podejście do wielu rzeczy. Polecam Cztery umowy : droga do wolności osobistej, Don Miguel Ruiz. Do mnie trafiła, może trafi też do Was?

Cztery umowy to wyjątkowy przewodnik po drodze do prawdziwej wolności i harmonii. Autor odkrywa źródło przekonań i zachowań, które nas ograniczają i odbierają prawdziwą radość życia i opierając się na mądrości starożytnych Tolteków, podaje skuteczne sposoby, które z dnia na dzień mogą odmienić życie każdego z nas.
__________________
MAGIA JEDZENIA
http://magiajedzenia.blogspot.com
SzukamInspiracji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 09:48   #7
Moradin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Również polecam WSZYSTKIE książki Anthony De Mello. Niektóre tezy są bardzo kontrowersyjne. Ale przynajmniej zmuszają do refleksji!
__________________
Jak odnieś sukces rozwijaj się. Zadbaj o rozwój osobisty. Osiągnij to o czym zawsze marzyłaś. Osiągnij sukces i pełne szczęście.

Marketing na wesoło chcesz wiedzieć jak działa marketing. Pośmiać się z reklam. Wejdź na blog marketingowy i czytaj
Moradin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 22:06   #8
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Cytat:
Napisane przez SzukamInspiracji Pokaż wiadomość
Dzielę się, bo uważam, że naprawdę warto. Wydawało się, że to taka książka " po prostu", a tak naprawdę, to ona po prostu zmieniła moje podejście do wielu rzeczy. Polecam Cztery umowy : droga do wolności osobistej, Don Miguel Ruiz. Do mnie trafiła, może trafi też do Was?

Cztery umowy to wyjątkowy przewodnik po drodze do prawdziwej wolności i harmonii. Autor odkrywa źródło przekonań i zachowań, które nas ograniczają i odbierają prawdziwą radość życia i opierając się na mądrości starożytnych Tolteków, podaje skuteczne sposoby, które z dnia na dzień mogą odmienić życie każdego z nas.
UWIELBIAM CIĘ !
uwielbiam Cię za to, że poleciłaś mi tą książkę!!!! Dziękuję!

jestem w szoku, jest przecudowna, jest taką perełką! dziękuję dziękuję Ci!!!


---> proszę, powiedz mi jeszcze, co do Ciebie trafiło, po tej propozycji jestem bardzo ciekawa co lubisz czytać i co Cię wciągnęło
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 12:14   #9
MarjoryAnn
Raczkowanie
 
Avatar MarjoryAnn
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 51
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Muszę przyznać, że dziwi mnie, że do tej pory nie pojawiła się pewna, wydawało mi się, sztandarowa pozycja.

Ja Anthony’ego de Mello bym nie polecała, bo wydaje mi się, że czytając jego książki, a nie będąc “człowiekiem Wschodu” można trochę opacznie zrozumieć pewne rzeczy. Ale fajnie jeśli kogoś natchnie pozytywnie i najlepiej niech każdy sam się przekona, czy warto i co mu taka pozycja da.


Natomiast moim zdaniem absolutny klasyk nad klasykami w dziedzinie samorozwoju to przede wszystkim: “7 nawyków skutecznego działania” - Stephen Covey. Książka ta nazywana jest “biblią współczesnego człowieka”.

I szczerze mówiąc ta jedna pozycja może całkowicie wystarczyć. Uważam, że każdy, kto jest zainteresowany rozwojem osobistym powinien ją przeczytać. Książka już dość stara, a cały czas aktualna, wciąż czytana, wciąż wydawana, co najlepiej świadczy o jej “mocy”. Pierwsze amerykańskie wydanie pochodzi z 1989 r.

Jeśli chodzi o to, czy ta pozycja znajdowała się na jakichś listach bestsellerów, bo autorka wątku podkreślała początkowo tę kwestię - tak, znajdowała się, i to nie jeden raz. Została przetłumaczona na 40 języków. Na okładce mojego egzemplarza (wydanie polskie, dodruk z 2012) widnieje też informacja o 20 000 000 sprzedanych egzemplarzy.

Ogromnym atutem tej książki jest to, że są to konkretne porady, a nie miałkie rozważania i rzucanie haseł typu “jesteś zwycięzcą”, “myśl o tym mocno, a wszechświat będzie ci sprzyjał” etc. Faktem jest, że praca nad sobą wymaga ogromnego wysiłku i to też z książki Coveya jasno wynika. Ale to właśnie świadczy o tym, ze autor wie o czym mówi. Może się okazać, że tytułowe “7 nawyków” jest nam dość ogólnie znane, ale z całą pewnością odkryjemy te zasady na nowo.

Myślę, że ta książka przyda się każdemu. Można mieć czasami wrażenie “ej, ale ja to wiem”, tyle, że nie znaczy to jeszcze wcale, że stosujemy to w praktyce. Covey może natomiast zmobilizować do zmiany pod tym względem. Nie jest to też pozycja, którą bardzo szybko da się przeczytać, bo żeby wdrożyć pewne zasady potrzeba będzie trochę samozaparcia, energii. Ale zdecydowanie się to opłaci.

Muszę przyznać, że mnie większość poradników związanych z rozwojem osobistym wydawała się dość tandetna. Dopiero ta pozycja przełamała moje zdanie o tego typu książkach.

Lekturę “7 nawyków…” można też wzbogacić innymi książkami Coveya, takimi jak chociażby “8 nawyk”, “Najpierw rzeczy najważniejsze”, “3. Rozwiązanie. Jak sprostać najtrudniejszym życiowym wyzwaniom”...


Oprócz Coveya, polecałabym jeszcze np. Dale’a Carnegie (najpopularniejsza pozycja to chyba “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, ale ciekawych jego pozycji jest o wiele więcej). A do zrozumienia siebie oraz innych ludzi może być pomocna książka “Osobowość Plus” - Littauer.

A klucz jeśli chodzi o szukanie… chyba trudno powiedzieć. Od nazwiska do nazwiska. Jak wejdziesz na właściwy trop to już pójdzie gładko, bo gdzieś przy okazji (nawet na półkach ludzi z lubimyczytać, którzy oceniają daną książke) będą się pojawiać powiązane tytuły.
I bardziej szukać w ten sposób samodzielnie. Listy bestsellerów bywają pomocne, ale czasem także złudne. Sama podkreślałam bycie na listach bestsellerów w przypadku “7 nawyków…”, ale tak, to bywa złudne. Owszem są perełki, które się tak sprzedają i rzeczywiście na to zasługują, ale to jest jakiś procent z tego, co obwieszcza się przełomowym bestsellerem.


Poza tym jeśli chodzi o dziedzinę rozwoju osobistego to polecam jeszcze audiobooki o. Fabiana Błaszkiewicza. Jest to rozwój osobisty zabarwiony nieco religijnie, ale z całym przekonaniem polecam także osobom niewierzącym, mającym jakąś awersję do kościoła itd. (moja daleka znajoma, zadeklarowana ateistka była pod ogromnym wrażeniem kiedy przesłuchałyśmy jednej płyty w samochodzie - nie nie zmuszałam jej Nawet wybrała się później na stacjonarne szkolenie o. Fabiana). O. Fabian ma moim zdaniem talent do przemawiania. Treści są bardzo mocne, pokazujące czasem totalnie odwrotny sposób myślenia (od takiego typowego stereotypowego katolika, co nie ma akurat nic wspólnego z właściwym spojrzeniem na wiarę). Najnowsze audiobooki o. Fabiana dotyczące osobistego sukcesu, motywacji etc. to “Synergia mocy” (ukażą się ostatecznie 3 części, bo były nagrywane na 3 szkoleniach stacjonarnych - każde dotyczyło jakiegoś innego zagadnienia, ale na razie wyszedł chyba dopiero jeden) - polecam z całego serca. Poza tym świetna jest seria audiobooków “Jestem legendą” (również o. Fabiana), czy “Pociąg wniebowzięty”.

Mam nadzieję, że podpowiedziałam coś ciekawego. Udanej lektury życzę.

Edytowane przez MarjoryAnn
Czas edycji: 2013-10-20 o 12:16
MarjoryAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 06:46   #10
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Richard Wiseman: ,,59 sekund. Pomyśl chwilę, zmień wiele"
* 2010
* Warto jednak poświęcić 590 albo nawet 5900 sekund na przeczytanie książki od deski do deski, by poznać przebieg wielu fascynujących eksperymentów psychologicznych, których wyniki pomagają poruszać się w gąszczu kluczowych życiowych decyzji i unikać przy tym szkodliwych, rozpowszechnionych stereotypów.
* LubimyCzytać: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/68528...le-zmien-wiele
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 17:23   #11
coral_red
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 18
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Ja mogę od siebie polecić książkę z zakresu psychologii "Toksyczni rodzice" Susan Forward
coral_red jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 13:46   #12
Mclain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Zanim przeczytacie jakąkolwiek książkę o rozwoju osobistym, to warto dokładnie przeczytać ten wpis, który uczy nas JAK w ogóle czytać książki: http://blog.hepika.pl/pozostale-wpis...oju-osobistym/
Udanej lektury.
Mclain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 17:48   #13
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 142
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Wiele lat temu polecono mi między innymi "Fortepian na plaży" Jima Dornana. W swojej publikacji porusza kwestię "kogo pragniemy zadowolić?", "co jest priorytetem dla ciebie", "co jest twoją złotą rybką" i wiele innych, równie ciekawych.
To jest publikacja, do której warto i trzeba wracać co jakiś czas.

finan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 01:11   #14
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Cytat:
Napisane przez finan Pokaż wiadomość
Wiele lat temu polecono mi między innymi "Fortepian na plaży" Jima Dornana. W swojej publikacji porusza kwestię "kogo pragniemy zadowolić?", "co jest priorytetem dla ciebie", "co jest twoją złotą rybką" i wiele innych, równie ciekawych.
To jest publikacja, do której warto i trzeba wracać co jakiś czas.

Wow zaciekawileś/aś mnie!
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 22:55   #15
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Czy książka "Pociąg wniebowzięty" występuję w postaci książki czy tylko audiobook?
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 21:10   #16
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: KSIĄŻKI: lista bestsellerów (psychologia, poradniki, rozwój osobisty)

Chciałam odświeżyc wątek .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-18 22:10:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.